Zagewetters vieren 2 maal 11 jaar GEMEENTEPRAAT .NOTITIES EN MEQEDELINGEN VN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G. V Scluitte. Bureau Voorlichting iGeen spreekuur Bèthouder Loonen zal op maan- 26 november a.s. geen spreek- houden. Kommissie sociale Iken c.a. vergadert lp donderdag 29 november wordt ■openbare vergadering gehouden de commissie voor sociale zaken «gezondheid en maatschappelijk Kjc Deze vergadering begint om 17 ten wordt gehouden in kamer 127 het raadhuis. agenda vermeldt o.m. de vast- Kng van 't vergaderschema voor K samenstelling van de werk- Kpen ten behoeve van de wel- Kplanning en bespreking van het H>rapport. wijk-gezondheids- Intrum Landweert komt langzaam naderbij ■oen de gemeente de nieuwbouw- K Landweert ging voorbereiden, Km ook de vraag naar voren of in Büeuwe wijk 'n wijkgezondheids- Krum zou moeten komen. Kn wijkgezondheidscentrum is een Kuw, waarin zowel de huisarts, ■Groene Kruis, het maatschappe- Krerk en de gezinszorg gehuisvest Voor de patiënt/cHënt is het na- ■Ujk niet alleen gemakkelijk, dat Kn één gebouw terecht kan, maar ■veel belangrijker is, dat de men- uit de verschillende instellingen |w met elkaar samenwerken. Ba ft kan men namelijk voor iemand ■hulp nodig heeft dikwijls meer ft dan wanneer ieder helemaal Wandig werkt. Er zijn in Neder- K intussen al op heel wat plaatsen fcêzondheidscentra van de grond Enen. lm te bekijken, of het ook voor Iray haalbaar zou zijn, heeft de Keen te eerst een werkgroep sa- Kgesteld. In die werkgroep zaten Egenwoordigers van het Groene lis. het maatschappelijk werk, de Inszorg en een arts. De werk- Kp heeft twee jaar lang heel wat E verzet en is tot de conclusie ge- Ken, dat de oprichting van een ■gezondheidscentrum in Land- Et haalbaar moet worden geacht. Krerkgroep is nu opgeheven en in Kaats daarvan is een bestuur ge- Ken. Dit zal moeten proberen te Ken tot goede afspraken voor de Ken werking tussen de verschillen- Kilpverleningsinstellingen die aan wijkgezondheidscentrum willen Koen Voorzitter van het bestuur ftworden de heer L. A. Nelissen, Kjl er verder zitting in hebben: ftjeterams (namens het Groene Ks). M. J. Nollen (namens stich- gezondheidszorg), Th. van Thiel Eens Venrayse huisartsen) en G. Issen (namens regionaal instituut K maatschappelijke dienstverle- p). De bedoeling is, dat het be- Er een stichting opricht, waarin [de toekomstige wijkbewoners Idweert het voor het zeggen zui lhebben. Er zal daarna een ge- |w moeten komen, om zo gauw Klijk van start te kunnen gaan. [een permanent gebouw niet di- 1 haalbaar is. zal voorlopig wel 'n ■gebouw worden gesticht. De Kg is natuurlijk wat er in zo'n Kuw allemaal aan ruimten moet Ken, het zogenaamde eisenprb- Kïma. Het bestuur zal daar voor- zijn handen aan vol hebben, ■naast zal het bestuur nog moe- Kegelen: Ke positie van de in Landweert al Bevestigde huisarts F. Schmeetz; Et verder afspraken met de ove- Kige Venrayse huisartsen; fcet verkrijgen van financiën; Kf nog meer instellingen op het Kebied van de gezondheidszorg, Eoals bijvoorbeeld tandarts, apo- fcheek, fysiotherapeut, aan een Kijkgezondheidscentrum zouden Killen meedoen. Nieuwe cursussen aan de Venrayse I muziekschool januari 1980 beginnen de nieuwe ÜL-cursussen aan de Muziek- kol Venray. Tot het instrumen- I voorbereidend muziekonderwijs IM) kunnen kinderen, die op 30 iembeT 1979 zeven jaar waren of [geworden, deelnemen, leerlingen van de basisschool vol- lover het algemeen een twee jari- [cursus. De tweede en derde klas- I komen bij elkaar, de vierde klas ken en de vijfde en ze9de klassen p samen. beze cursussen zijn als voorberei- K bedoeld voor kinderen, die la teen of ander muziekinstrument llen gaan bespelen. Spelen en om- In met muziek is daarbij het uit- Igspunt van de muziekschool, ïljdens deze cursussen kan men k of de leerling voldoende muzi- Kiteit en doorzettingsvermogen kft Het kind wordt tijdens deze Rus in de gelegenheidi gesteld met ■schillende muziekinstrumenten pis te maken. be lestijden zijn na schooltijd of [saterdag. wanneer men als voorbereiding I hoogste een jaar een IVM-oplei- K heeft gevolgd, kan men verder Nn met instrumentale en vokale kussen. Hieronder vallen: graden- leiding, hafa-opleidingen, ensem- ■lassen en voorbereidingsklas kervatorium. be Mu2Üekschool Venray telt op dit Inblik 1300 leerlingen, die leskrij- b van een twintigtal docenten. De hooi staat onder leiding van dhr. v. d. Hoonaard, die administratief ffdt bijgestaan door drie part-time ichten. woor nadere informatie kan men m wenden tot de Muziekschool mray, Grote Markt 1 (ingang Ju- toasSngel), tel. 0478(H85320. Afsluiting gedeelte van de Maasheseweg Met ingang van woensdag 28 no vember a.s. wordt het gedeelte van de Maasheseweg tussen de Noord singel en de Gasstraat voor alle ver keer afgesloten. Gedurende ongeveer twee weken moeten hier rioleringswerkzaamhe- den worden uitgevoerd. Omdat ook het kruisingsvlak Noord- singel/Maasheseweg moet worden opgebroken zal een tijdeljjke oplos sing worden gemaakt voor het ver keer dat vanaf de Noordsingel rich ting Smakterheide v.v. moet. Het verkeer zal zoveel mogelijk via de bestaande singelwegen worden geleid. De omleidingen zullen worden aan gegeven met de oranje borden met de zwarte tekst. Tijdelijk zal in de Gasstraat een parkeerverbod worden ingesteld ter wijl in het noordelijk gedeelte van de Gasstraat een stopverbod, voor al lebei de zijden van de weg van kracht wordt. Het openbaar vervoer zal vla de Gasstraat en de Heuvelstraat worden geleid. De bushalten op de Noordsingel worden tijdelijk verplaatst naar een punt westelijk van de aansluiting Heuvelstraat-Noord singel. Garage van Haren blijft gedurende deze periode bereikbaar vanuit zui delijke richting via bet kruispunt Maasheseweg - Akkerweg - Gasstr. Gevonden voorwerpen in de sportaccommodaties In de loop van het jaar zijn weer tal van spullen achtergebleven in de verschillende gemeentelijke sportac commodaties, met name in het zwem bad, de sporthal en de gymnastiek zalen. Tot 1 december a.s. bestaat de ge legenheid om deze gevonden voor werpen af te halen aan de sportac commodaties. Daarna is het terugha len van de rechtmatige eigendommen niet meer mogelijk. Goedgekeurde baatbelastingen Bij Koninklijk Besluit van 8 nov. 1979, nr. 2, is goedkeuring verleend aan de beide navolgende baatbelas ting-verordeningen: a. recontructie gedeelte Hoender straat tussen Westsingel en Gem- madal; en b. reconstructie gedeelte Hogeweg te Oirlo. Beide belastingen zullen geheven worden gedurende een periode van 30 jaren, voor de eerste keer over 1980. Hét tarief voor de aan het betref fende gedeelte van de Hoenderstraat gelegen percelen bedraagt 9,25 per strekkende meter belending en voor de aan het betreffende gedeelte van de Hogeweg gelegen percelen 6,67 per strekkende meter belending. Afkoop van de belasting is op schriftelijk bij het gemeentebestuur in te dienen verzoek mogelijk. De daarbij te verrekenen rente lje- draagt 9% in beide gevallen. Venray, 23 november 1979 Burgemeester en wethouders vnd. mr. H. J. M. Defesche, burgem. J. M. Poels, secretaris Welzijns voorzieningen in wijk Landweert Maandag j.l. heeft staatssecretaris mr. G. Ph. Brokx officieel het start sein gegeven voor de woningbouw in het nieuwe bestemmingsplan Land weert. In eerste instantie zullen hier 600 woningen worden gebouwd ter wijl het hele plan ruimte biedt aan ca. 2400 woningen. Naar verwacht wordt zullen vol gend jaar de eerste woningen be woond gaan worden. Opdat in de wijk Landweert ook tijdig met de welzijnsvoorzieningen voor de bewoners gestart kan wor den. is men binnen de gemeente al begonnen met het treffen van enke le voorbereidingen. Om te kunnen komen tot goede welzijnsvoorzieningen acht het col lege van burgemeester en wethou ders samenspraak met diverse be trokkenen van groot belang. Daarom wil het college met bestaande vere nigingen, organisaties en instellingen die in Venray de nodige kennis en ervaring hebben op de diverse wel- zijnsgebieden, graag in een informa tieve bijeenkomst van gedachten wis selen. Deze bijeenkomst zal worden ge houden op dinsdag 4 december a.s. om 19.30 uur in het raadhuis. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Zwemlessen in het binnenbad Tot 26 november a.s. kan men zich aan het gemeentelijke binnenbad la ten inschrijven voor zwemlessen. Deze worden gegeven aan personen boven 16 jaar. Er worden 24 lessen gegeven voor 84,50, waarin entree is inbegrepen. De lestijden zijn: op maandag en donderdag van 20.00 tot 20.30 uur en op maandag en donderdag van 20.30 töt 21.00 uur. Verkeersmaat regelen i.v.m. rioolwerkzaamheden Burgemeester en wethouders van Venray maken hiertnj bekend hun besluit van 21 november 1979 waar bij ten behoeve van een omleidings route in verband met rioleringswerk zaamheden in een gedeelte van de Maasheseweg, het volgende is beslo ten: met ingang van 27 november 1979 tot 15 december 1979 of zoveel korter of langer als in verband met de werk zaamheden mogelijk dan wel nood zakelijk is, I. door plaatsing van borden 51 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens het stoppen aan beide zijden van het gedeelte van de Heuvelstraat ge legen tussen de Noordsingel en de Gasstraat te verbieden; II. door het plaatsen van borden 49 van bovengenoemd reglement het parkeren aan beide zijden van de Gasstraat te verbieden. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliseerd is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. Venray, 23 november 1979 Burgemeester en wethouders vnd. mr H. J. M. Defesche, burgem. J. M. Poels, secretaris Raad houdt dinsdag algemene beschouwingen Na de verschillende commissies zich al uitvoerig hebben gebogen over de gemeentebegroting voor het komen de dienstjaar, zal dinsdagavond a.s. om zeven uur het ogenblik aanbre ken, waarop de gemeenteraad zjjn algemene beschouwingen op deze be groting zal houden. Daarna zal nog een eenvoudige agenda worden afgehandeld. Hierop komen o.m. de volgende voorstellen voor: vaststelling voorbereddingsbesluit voor het recreatiegebied Vlakwa ter: vaststelling voorbereddingsbesluit voor het bestemmingsplan Veltum I; goedkeuring van de begroting '80 van de openbare bibliotheek; het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de openbare basisschool „De Fliere- fluit"; wijzigipg van de rechtspositiere geling van 't gemeentepersoneel; voorstel tot vervroegd uittreden van het overheidspersoneel; wijziging van het „Algemeen Ambtenarenreglement Venray 1970". Raad bepaalt stand punt m.b.t. tracé Rijksweg 73 Voor dat de gemeenteraad a.s. dins dagavond zich o.m. zal gaan bezig houden met het houden van de alge mene beschouwingen op de gemeen tebegroting voor het volgende jaar (aanvang 19.00 uur) zal eerst gespro ken worden over het tracé van rijks weg 73. (Aanvang 17.00 uur.) Aan de orde komt dan het bepalen van het standpunt van de raad om trent het toekomstige tracé van de rjjksweg 73. Een discussienota van 't Bureau Goudappel Coffeug ligt hieraan ten grondslag. Uit deze discussienota blijkt, dat de beoordeling van de vier Venrayse tracé-varianten leidt tot bepaling van de keuze van de uitbouw van de pro vinciale weg Venray-Horst-Venlo tot Rijksweg 73. Die variant maakt o.m. deel uit van de derde variant van Rijkswaterstaat dat in zijn geheel de voorkeur krijgt. Het gaat hier over het tracé Maas- bracht-Roermond-Reuver-Tegelen- Venlo (Zuiderbrug)-Horst-Venray- Boxmeer. Dit tracé komt, naar het college van b. en w. uit de betreffende stu dies is gebleken, het meest tegemoet aan de gemeentelijke en regionale belangen. B. en w. voegen er echter wel aan toe, dat dit voorkeurstracé ook de meeste problemen oproept ten aan zien van de wering van geluidshin der. Een effectieve hinderwering op zich is krachtens wettelijke voor schriften te zijner tijd wel verzekerd maar de wijze van uitvoering echter niet. In verband met e enen ander stel len b. en w. de raad voor instemming te betuigen met de aanwijzing van de derde variant, op uitdrukkelijke voorwaarde, dat alle aan het tracé verbonden bezwaren op een aan vaardbare wijze zullen worden on dervangen. Zwemdiploma's Op zaterdag 17 november 1979 werd in het gemeentelijk combi-zwembad onder auspiciën van de Kon. Neder landse Zwembond, diploma-zwem men voor het A en B diploma geor ganiseerd. Voor het diploma A slaagden: A. Timmermans, M. Zegers Vermeu len, mevr. Vermeulen, Karin Her mans, Brechtje Jeuken, Frank van der Velden, Irma Bovee, Rudy Kue- nen, Roel Verhoeven, Odette Michels, Angelie Kruysen, Patricia Thijssen, Mariska Versieyen, Geert van Meyel Harriet van Meyel, Joop Drabbels, Angelique Linders, Olga Ploegma kers, Sigrid van Dierendonck, Paul Diélissen, Geert Poels, Rob Zanders, Henrïétte Claessens, Anneiie Op Hey Michel Steeghs. Voor diploma B slaagden: Peter Cook, Michiel van Schalkwijk, Peter Thijssen. Bouwplannen liggen ter inzage Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om: A. in afwijking van het geldende be- stemingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd plan ver gunning te verlenen voor: 1. het bouwen van een duivenhok met onderbouw achter de woning Oranjestraat 16 t.n.v. E. Ouden hoven; 2. het bouwen van een kantoor met bovenwoningen hoek Leunseweg- Zuidsingel t.n.v. Gebr. De Vries B.V. te Venray; 3. het bouwen van een duivenhok achter de woning Pettenmaker- straat 24, t.n.v. P. W. Fuchs; 4. hert uitbreiden van een tuinders- kas aan de Rosmolenweg t.n.v. A. Thielen; 5. het bouwen van een deep-pit stal aan de Ysselsteynseweg t.n.v. F. M. E. Jenniskens; 6. het bouwen van een varkensstal- aan de Ysselsteynseweg 2 t.n.v. W. P. Drabbels; 7. het bouwen van een wijkcentrum aan de Veltumse Kleffen t.n.v. ge meente Venray. B. Via het verlenen van vrijstelling ingevolge artikel 37, lid 4, van de ge meentelijke bouwverordening ver gunning te verlenen voor het bouwen van een champignonkwekerij en wo ning aan De Hiept t.n.v. G. M. Hoey- makers. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. Met uit zondering van de bouwplannen 1 t.m. 4, die tm. 3 december 1979 ter inza ge liggen, liggen de bouwplannen met ingang van 16 november 1979 ge durende veertien dagen voor ieder een ter inzage bij de afdeling ruim telijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 23 november 1979 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: P. Swinkels, Past. Jacobspeel 4, Ysselsteyn, om vergunning tot Het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- mesterij en pluimveehouderij waar mest en meststoffen worden bewaard Adres inrichting: Past. Jacobspeel 4, Ysselsteyn kadastraal gemeente Ven ray, sectie H, nr. 3281. R. Nijssen, Puttenweg 60, Yssel steyn, om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in wer king houden van een varkensmeste- rij en pluimveehouderij, waar mest en meststoffen worden bewaard. Adr. inrichting: Puttenweg 60, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray, sectie M, nr. 255. H. J. A. Classens, Boddenbroek 3, Oirlo, om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden wijzigen van een pluimveehouderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Bodden broek 3. Oirlo, kadastraal gemeente Venray, sectie S, nrs. 168, 169. P. W. J. M. Timmermans, Laag- riebroekseweg 32, Leunen, om ver gunning tot het uitbreiden van een varkensfokkerij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting Laagriebroekseweg 32, Leu nen, kadastraal gemeente Venray, sectie N-9, nr. 612. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 12 december 1979 om 15.00 uur in het gemeente huis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden Ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenèn; Bekendmaking b. een andere belanghebbende, mits hii binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft Inge bracht. Venray, 23 november 1979 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris De Kaasbaas -specialist van huis uit - met 112 jaar kaaservaring, helpt u door deze tijden heen I JONGE KAAS, HEERLIJK VERS AAN HET STUK geen 4,50 maar 3,55 per 500 gram VOOR DE LIEFHEBBERS VAN MEER PITTIGE KAAS GORGONZOLA ANGELO een zachtblauw geaderde kaas, geen 2,00 maar 1,70 per 100 gram En speciaal nu VOLKOREN SPECULAAS van 2,45 voor f 2,05 per pak Jan Hensenstraat 10, Venray Winkelcentrum Kloosterhof, Aanrijdingen tenge volge van gladheid Het is weer zover dat de eerste slachtoffers van de gladheid moeten worden gemeld. Oorzaak dikwijls te hoge snelheid en teveel bravour van bestuurders die de gladheid onder kennen. De 59 jarige D. v.d. S. uit Lands meer kon op de Beekweg nabij de Vredepeel door gladheid zijn auto niet in hét juiste spoor houden en botste tegen een verkeersbord en 'n botste de personenauto bestuurd door stutpaal. Op de Beekweg nabij de Endepoel de 56 jarige A. v.d. M. uit Vierlings beek tegen een verkeersbord. Eveneens op de Beekweg kon de 48 jarige bestuurder van een perso nenauto, G. V. uit Wanssum, zijn au- niet in de juiste koers houden ert botste tegen de woning van perceel 36. Toen de politie bij die botsing ar riveerde ontdekte men dat een per sonenauto bestuurd door de 26 jarige B. G. uit Oss eveneens in een slip was geraakt en in een greppel töt stilstand was gekomen. Op de Beekweg geraakte de per sonenauto bestuurd door A. H. uit Venray door gladheid in een slip. De auto kwam tegen een lantaarnpaal tot stilstand. Op de Maashesseweg geraakte de personenauto bestuurd door de 18 jarige A. A. uit Maashees in een slip, de auto kwam in een droge sloot tot stilstand. De kamavalsclub De Zagewetters uit Merselo gaat op 24 november en op 1 december het twee-maal-elf ja rige bestaan vieren. Zij beginnen het feest op 24 nov. met een plechtige eucharistieviering in de parochiekerk, waar speciaal de levende en overleden leden van de club zullen worden herdacht. Om 8 uur zal er dan in de zaal ,,'t Verkes- huus" een receptie worden gehouden en de bekende Fidelen Rosenthaler zullen die receptie en ook de verdere avond muzikaal omlijsten. VORST TIEN Bij wie zouden wij beter kunnen gaan praten om iets te vernemen van het wel en wee van deze, niet meer uit de Merselose gemeenschap weg te denken kamavalsclub, als bij vorst Tien Hoenselaar? Immers hij heeft met J. Arts en J. van Hoof aan de wieg gestaan van De Zagewetters. Het was de nu nog in Merselo on vergetelijke Piet Pubben (wethou der en loco-burgemeester) een doom in het oog dat wel Oostrum, Leunen, Oirlo, Castenray en Ysselsteyn een kamavalsclub had maar Merselo nog steeds niet. Op 8 februari 1958 gaven 23 inwoners van Merselo gehoor aan de oproep voor een oprichtingsverga dering, onder zijn voorzitterschap. En hij kreeg het voor elkaar; al moet worden gezegd dat de leden van de fanfare in feite bewezen dat Merselo rijp was voor een eigen kamavals club. Er werd staande die vergader- ring een comité samengesteld van 5 personen; die kregen de opdracht in één week alles te regelen. Dat „alles" was o.m. een raad van elf samen te stellen. Maar de vergadering had nog een andere opdracht: een naam voor de nieuwe club. Merselo had de naam van „Merse'lse pezerikken", maar men vond die naam een scheldnaam, welke zeker het dorp niet sierde. Een van de oudste aanwezigen. Jan Bar doel, kwam met het voorstel van De Zagesmeerders of Zagewetters. Om uit te leggen wat een pezerik was, dat vond men te moeilijk. De raad van elf kwam er, men koos de nar en de prins. De onthulling van die prins kwam natuurlijk uit een varken. Maar Merselo deed nog meer. Bin- senwagen, ontworpen door Frans nen vijf dagen kreeg men de prin- Muysers, klaar, en kon men aan de Venrayse optocht niet alleen mee doen, maar ook het Venrayse volk bewijzen dat Mersfelo een kamavals club rijk was. De onkosten van die eerste prinsewagen bedroeg20 gulden en vijfenvijftig cent. Met ingang van 1959, en dat gebeurt ook nu nog, wordt die prins gekozen door de vorst, de secretaris en de af tredende prins. Een bijkomstigheid is dat men liefst zeven maal een Prins Jan heeft gehad. Of deze prin sen allen genoemd zijn naar de pa troonheilige van de kerk, de H. Jo hannes de Doper, is niet bekend, maar wel blijkt dat Merselo rijk ge zegend is met „Jannen". Vanaf 1960 kent Merselo zijn eigen zittingsavonden, en hoe kon het an ders dan dat die in Merselo een spe ciale naam kregen en wel „De Kar- menaaivisite". Al die jaren zijn daarbij de niet meer weg te denken dorpsfiguren, die optreden als Tiemis en Tont je. Zij brengen op kostelijke wijze de dorps politiek en juist naar dat optreden zien de Merselose bewoners telken- jare uit. De spitsvondige tweespraak krijgen de makers, A. Michiels en J. H. Arts, toegespeeld van de inwo ners. Drie oprichters maken nu nog deel urt van de raad van elf en deze zul len op het feest speciaal worden her dacht. M. Hoenselaar is nu 15 jaar onafgebroken vorst, en het moet ge zegd worden, dat hij dat in die ande re jaren feitelijk ook was, al figu reerde van Hoof wel als zodanig. Vorst Tien zegt daar zelf over: 22 jaar ben ik al moelemèker. J. H. Arts is al die jaren belast met het secre tariaat terwijl J. van Hoof nu al vele jaren zitting heeft in de optocht commissie. Onvermeld mag zeker niet blijven dat de laatste jaren grote steun on dervonden wordt van bestuur en le den van de jeugdsoos JUM. De carnavalsoptocht trekt dit sei zoen voor de 22e keer door Merselo, om vervolgens haar bijdrage te leve ren aan de grote Venrayse optocht. Aan die optocht werken mee de ver schillende buurtschappen, welke in onderlinge naijver proberen als de beste voor de dag te komen. Ook de boerenbruiloft, welke afgelopen jaar in ere is hersteld, belooft weer een goede toekomst te hebben. Nu zal Merselo zijn Zagewetters in de bloemen zetten, als dank voor hun inzet om Merselo mee te stuwen in de vaart van het bruisende cama- valsgebeuren. Dan zullen de Zage wetters beslist ook merken welke plaats zij hebben weten in te nemen binnen het totale Venrayse kama- valsgebeuren. Foto boven Prins ,nar, vorst, raad van elf en ge volg, Carnaval 1979. Foto onder Uitverkiezing van de tweede Prins: Teng Michiels; rechts met bolhoed oprichter Piet Pubben.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9