a AGENDA .60 uterpe ïuldigen gaat drie jubilarissen 1 Uitbreiding van Coninxhof Vijfde Scholen Zangfestival werd een groot sukses foningbouwvereniging „Noord Limburg" vierde diamanten feest u»ma, Kelaar; Parkeerplaats voor invaliden Tarieven taxi vervoer Historie en kunst- schaften van de Grote Kerk thans in boekvorm Duitsers herdachten hun doden Pastoraat plan in Landweert Waar stijl en sfeer elkaar ontmoeten... CHESTERFIELD i i 11 I*--. B en w. zullen de gemeenteraad orstellen 'n krediet van 550.000, schikbaar te stellen voor de uit- eiding van de basisschool Conlnx- in Vel'tum met twee lokalen. Zoals bekend, waren de uitbrei- igsplannen voor deze school eind rig jaar gereed. Vlak voor de jaar- sseling strooide de minister in het der van Bestek 81 roet in het eten idat. voor uitbreidingen van scho- een verklaring van goedkeuring n het ministerie van onderwijs en ftenschappen noodzakelijk werd. lussen is deze goedkeuring toch rkregen. lierna heeft het gemeentebestuur prognose inzake de ontwikkeling i de kleuter- en basisschoolleer- gen in Veltum nogmaals doorge raken met het schoolbestuur en de pecteur van het kleuter- ai ba- onderwijs. ïelet op deze prognose en de wen- ijkheid om de gemeenschapsruim- weer zo spoedig mogelijk als zo- nig te gaan gebruiken, achten b uitbreiding van de basisschool :t twee lokalen gerechtvaardigd. Volgens het plan zullen de twee in de aula gehuisveste klassen 'n nieuw klaslokaal krijgen, waarna de aula dan weer in de oude toestand wordt hersteld. Het voorstel tot kredietverlening zal in december aan de raad worden gedaan. Eind februari zou men de bouw kunnen starten, zodat aan het begin van het schooljaar 1980-81 de uitbreiding in gebruik kan worden genomen. Erfenis van de oor log onschadelijk gemaakt Op een perceel bouwland aan de Eijkenhofweg op het Veulen werden enige tijd geleden granaten gevon den. Het vermoeden dat daar nog meer oorlogstuig zou zitten werd af gelopen weekend weer bewaarheid. Door de mannen van de Explosieven Opruimingsdienst werden 68 grana ten. kaliber 7.5 van duitse oorsprong gevonden. 16 Stuks waarvan de toe stand explosief was. werden ter plaatse tot ontploffing gebracht, de 52 anderen werden door de mannen van de EOD afgevoerd en elders tot ontploffing gebracht. Het koor van de gezamelij>ke seho- Lucia en Hensenius onder leiding n de heer Simons is zondagmorgen 'n bomvolle foyer van de schouw- :rg winnaar geworden van het 5e aolen Zangfestival. Zes scholen dongen mee naar de jgste eer van het zangfeest, dat zoals gewoonlijk door het Ven- pse Mannenkoor werd georgani- ird. Er moesten twee liedjes worden Bngen, n.l. het speciaal voor deze tegenheid geschreven liedje „De ikke van de groëte kerk" en een nummer. De heren W. Buys. G. Wijnhoven. Verhofstad. G. Vogelzangs en A. Itussen die de jury vormden, had- het niet gemakkelijk. Enkele ölen lieten het zingen gepaard in met leuke voordrachten en isjes. terwijl de Bernadetteschool Heide onder leiding van de heer H. Staal zelfs nog met een eigen compositie kwam als een hommage aan het Venrayse Mannenkoor. De heer Staal benadrukte nog eens het feit, dat men de kinderen door mid del van een dergelijk zangfeest, een enorm plezier doet en de kans geeft om voor een groot publiek op te tre den. Wethouder van Oers zei o.m. dat hij hoopte dat in de toekomst ook de andere scholen zich zullen aanmel den voor dit evenement. „De Meent" uit Leunen onder lei ding van de heer Smits ontving uit handen van de wethouder de tweede prijs en de Dr. Poelsschool, onder de leiding van de heer Bert Lommen ging met de derde prijs naar huis. Het zangfeest werd besloten met een gezamelijke uitvoering van het verplichte nummer, geschreven door Fr. Verhofstad op een tekst van W. Smits. teer velen zijn maandagmiddag irde foyer van\de schouwburg ge in om daar het bestuur van de Wo- icbouwvcreniging „Nrd. Limburg" feliciteren met de zestigste ver- irdag van deze corporatie, h een „besloten" bijeenkomst was oren officieel ruime aandacht gc- lonken aan dit feit, terwijl tevens theid werd genomen van het bc- orslid, dc heer v. d. Vorst en hul- werd gebracht aan de heer G. IIs in verband met zyn zilveren leum als bestuurslid. •als bij een jubileum c.q. verjaar- te doen gebruikelijk, werden ook middag veel lovende woorden sproken. Niet alleen aan het adres het scheidende en de jubileren- bestuurslid, maar ook tot het bc- lur van de jarige woningbouwver- Iging. Burgemeester Defesche had zijn icitatie in 'n humoristische speech rpakt. waarin hij twijfelde aan de shthcid" van het jubileum. Hem rd later duidelijk gemaakt, dat de enmalige woningbouwverenigng olkshuisvesting" iets anders was n Sint Oda. waaruit „Noord Lim- ig" is voortgekomen. Overigens had hij alle waardering orhet vele en belangrijke werk, door de woningbouwvereniging in het verleden werd en thans nog wordt gedaan. De directeur van het Centrum voor Sociale Woningbouw, de heer Weij- ers, ontpopte zich als de feestrede naar bij dit gebeuren. Hij stelde, dat de vereniging een eerlijke poging doet om tot democratisering te ko men en dat was voor hem een reden een pleidooi te houden voor de soli dariteit van de zijde van de overheid cn zeker ook van de bewoners van de woningen,van de vereniging. „Noord Limburg" heeft zich altijd dienstbaar willen maken aan de be woners, aldus de heer Weijers die het betreurde, dat er desondanks nog zo veel wantrouwen jogens de woning bouwvereniging valt waar le nemen. Maar toch vond hij het een verdien ste van het bestuur door te werken aan de democratisering. De voorzitter, de heer C., Leurs dook in de geschiedenis en kwam al sprekende terecht op het gebied van samenwerking. Daarbij zei hij, dat de woningbouwvereniging open blijft staan voor andere gemeenten, die met haar willen samenwerken, zoals dat ook gebe-urt me: Venray cn Horst. De Horster weihouder A. Janssen zei beslist geen spijt te hebben van de in 1972 gedane stap tot toetreding tot de woningbouwvereniging „Nrd. Limburg". Makelaar! monrMrtndt go*il*>tn Wij «»n«9tn «oor u koop an varkoop huur an varhu - taiaua* bouwprojektanonrwikksling hypotheken verrek «ringen beheer Na hierover eerst het advies van de commissie voor verkeer te heb ben ingewonnen zijn burgemeester en wethouders van plan in het cen trum van Venray een vijftal par- keerplaaten voor invaliden te reser veren. Gedacht wordt aan de volgende plaatsen: een op het wegdek van de School straat aangebracht parkeervak ter hoogte van het pand nr. 25; het parkeervak aan de School straat direct ten noorden van het naamloze straatje voor het Cul tureel Centrum; het meest westelijk gelegen par keervak aan de Wilhelminastraat; 't parkeervak aan de Grote Markt ter hoogte van het pand nr. 4; het parkeervak aan het Hense- niusplcin. direct ten westen van het standbeeld van Hensenius. Hierdoor zullen de invaliden, die slechts een geringe afstand te voet kunnen afleggen, hun auto in de di recte nabijheid van het winkelcen trum, postkantoor en cultureel cen trum kunnen parkeren. In een eerder stadium zijn bij het raadhuis twee parkeerplaatsen voor invaliden gereserveerd. Zoals wij eerder hebben medege deeld heeft het college van b. en w. de in Venray gevestigde taxi-onder nemers medegedeeld om met ingang van 15 november de tarieven voor 't taxivervoer vast te stellen. In een gesprek met de taxi-onder nemers is thans overeengekomen in gaande 1 januari 1980 de volgende tarieven binnen de gemeente Venray te hanteren: taxi's taxibusjes Voorrij tarief 2,60 5, Dagtarief 1,65 2,— Nachttarief 2,40 2,70 Wachttarief 30,30, Het onderscheid tussen korte' en lange ritten in het nachttarief ver valt en de dag- en nachttarieven gelden voor belast-verreden kilome ters. Burgemeester drs. R. Dittrich van Meerlo-Wanssum heeft in zijn hoe danigheid als voorzitter van het Re creatieschap Peel en Maas 't nieuwe boekje over de Grote Kerk van Ven ray aan Deken L. Theunissen aange boden. Dit gebeurde tijdens een kor te plechtigheid in de raadzaal van hc£ Venrayse raadhuis. Het boekje over de kunstschatten en de historie van de St. Petrus Ban- denkerk is geschreven door de Ven rayse gemeentearchivaris dr. H. Camps. Het is het derde boekje in de reeks uitgaven, welke door het Re creatieschap Peel en Maas zijn uitge geven. Eerder zijn monografieën uit gegeven over het kasteel van Arcen en over de Peel. Burgemeester Defesche, die als tweede het boekje ontving stelde, dat deze uitgave zeker in een behoefte voorziet omdat de laatste tijd de be langstelling voor historie en kunst toeneemt. Deken Theunissen was blij met de uitgave. Hij herinnerde er aan, dat de kerk 'n waar museum van kunst schatten is. Helaas kan de kerk niet voor bezichtiging worden openge steld omdat men voorzichtig met het waardevolle bezit moet omgaan. Vol gens hem zou het initiatief moeten worden genomen om de kerk open te stellen, maar dan onder deskundi ge leiding en verantwoorde wijze. Burgemeester Dittrich zei, dat het Recreatieschap met deze en andere uitgaven probeert de belangstelling van toeristen en eigen bevolking aan te wakkeren voor het vele schoons, dat de streek biedt. 99 koninklijke harmonie Euterpe M vrijdag 23 november haar Sint tciliafeesl vieren in haar eigen ge- De Perdstal. ir niet voordat zij eerst 'n oude Iditie heeft hersteld, n.l. de geza- Hjke eucharistieviering in de Gro- Kcrk. Daarna gaat men in feestc- le stoet naar De Perdstal om het leciliafeest te vieren -en Gerrit Arts Stevens en Alex van de Waeter huldigen. Perrit Arts (Oude Oostrumseweg) de gouden jubilaris, die in 1929 bij harmonie kwam zonder noten te innen lezen, maar met een hobby •or muziek. Door het uitvallen van ijlen Willem Jenniskens moest hij maar vast beginnen bij de alt-saxen en geleidelijk werd hij een van de fi guren bij Euterpe, lie niet te missen zijn. Zijn mooiste herinnering bewaart hij aan 't concours in Blerick in 1967 waar de eerste prijs met promotie werd behaald met 336 punten. Maar ook het behalen van het landskam pioenschap in Leiden is voor hem 'n onvergetelijk gebeuren. Bij Jan Stevens liggen vijftien mu zikale jaren in Well en tien bij Euter pe. De muziek is bij hem aangeboren en is van vader op zoon overgespron gen. Een broer van de jubilaris is nu secretaris van Euterpe en vierde vo rig jaar zijn zilveren feest. Vader Tinus Stevens uit Oostrum heeft de directie gevoerd over tal van Noordlimburgse harmonieën en fan fares. De jubilaris van vrijdag is niet ge bonden aan één instrument. In or kestverba nd begon hij met picolo, la ter werd het saxofoon en thans be speelt hij de klarinet. Dan de tweede zilveren jubilaris: Alex v. d. Waeter uit de Whistier- straat die in tegenstelling tot zijn ju bilerende collega, 25 jaar bij dezelfde harmonie zijn partij heeft meegebla- zen. Naast de rol van klarinettist in het orkest speelt hij dapper mee in de Hofkapel, die zijn „tweede liefée" is geworden. Ook in zijn gezin werkt de muziek „besmettelijk" want ook zijn vrouw en twee dochters zijn hiermee inten sief bezig. Alles bij elkaar voor Euterpe vol doende reden om vrijdag een uitbun dig Caecilia feest te vieren. Alex v. d. Waeter Op Volkstrauerta.g vorige week zondag, herdachten de Duitsers hun gevallenen uit de beide wereldoorlo gen. In grote getale waren nabe staanden van de meer dan 31.000 in Nederland gesneuvelde duitsers op 't soldalenkerkhof in Ysselsteyn begra ven liggen, gekomen voor de door de Volksbund Deutsche Kriegsgraber Fürsorge georganiseerde herdenking. Een detachement van de in Budel gelegerde Bundeswehr zorgde voor de begeleiding van de vele hoge gas ten, waaronder de Duitse Ambassa deur Dr. Dreher uit Den Haag, de ge neraal Consul uit Rotterdam Dr. H. Waiblinger, brigadegeneraal Meder van Afcent Brussum, vele officieren van het duitse leger uit Budel en Brunssum maar ook van het Neder landse leger, alsmede de burgemees ters H. Defesche en Drs. Dittrich, ver tegenwoordigers van het verzet en de voormalige' Nederlandse strijd krachten. Vanzelfsprekend ontbra ken ook niet kapt. L. Timmermans en de pastores J. Janssen en Van Uden uit Ysselsteyn. Duidelijk werd zowel door de ver tegenwoordiger van de duitse rege ring als van de V. D. K„ dr. Gensior lid van het presidium, gesteld dat bij deze herdenking alle doden worden herdacht, of het nu soldaten waren die in beide wereldoorlogen aan het front waren gevallen, dan wel de vei- moorde verzetsstrijders, de slachtof fers van de concentratiekampen, de slachtoffers van de bombardementen en zij die - op welke wijze dan ook - door de waanzin van de oorlog om t leven waren gekomen: soldaten zo wel als burgers. Onmetelijk zijn de offers welke ge bracht werden, maar ook veel leed dat is toegebracht; leed dat telken ja- re weer wordt opengereten juist bij de bezoeken aan de soldatenkerkho- ven. Die kerkhoven moeten waar schuwingen zijn voor het behoud van de vrede. In menselijke grootheid moeten wij tonen dat leed te willen beseffen. Niet de persoonsverheerlij king, want wij duitsers moeten juist schuld willen bekennen en daardoor mede de basis leggen aan het werken van de vrede. Verbroedering der volkeren woidt vanuit en over dit kerkhof telkenjare gepredikt door de Duitse jeugd wel ke over de graven heen de broeder hand wil reiken ook. aan ons. Uit die kontakten zijn vele goede vriend schapsbanden ontstaan. Daarvan kan met name Venray en Ysselsteyn in 't bijzonder getuigen. Veel kransen werden aan de voet van het centrale kruis op dit kerk hof gelegd door veie prominente per soonlijkheden. De plechtigheid werd dit jaar voor het eerst opgeluisterd door het kerk koor van Ysselsteyn, terwijl evenals andere jaren he* Mannenkoor uit Goch op verdienstelijke wijze enkele toepasselijke liederen zong. Een trom petblazer blies als slot op voortreffe lijke wijze „Ich hatt' einen Kamera den''. Juist door de soberheid van de plechtigheid en de op menselijke wij ze gebrachte toespraken, maakte dat op de vele honderden die deze plech tigheid bijwoondeiijffien diepe indruk en werd de koude' welke er op dat kerkhof heerste minder gevoeld. Na afloop werden de gasten ont vangen in het Ysselsteynse gemeen schapshuis. Dodelijk verkeers ongeval Oirlo Donderdagavond even na elf uur kwam op de Oirloseweg, buiten de bebouwde kom van Oirlo, de 74 jari ge fietser Antonius Poels, wonende te Venray Zuidsingel frontaal in botsing met een tegemoet komen de personenauto, bestuurd door de 20 jarige J. V. uit Venray. De fiet'#-r liep bij die botsing dusdanige zware verwondingen op dat hij bij aankomst in het ziekenhuis aan die verwondin gen overleden was. Omtrent de juis te toedracht stelt de politie nog een onderzoek in. VERZOEK Wil de automobilist die kort na het ongeval op de plaats van het ongeval arriveerde, en door de bij het ongeluk betrokken auto bestuurder verzocht werd de politie van het ongeval in kennis te stellen, en dat ook gedaan heeft, en daarna weer bij het ongeval terug is gekeerd maar niet heeft gewacht tot de poli tie arriveerde, zich voor het geven van inlichtingen in verbinding te willen stellen met de politie. „Nu het wegenplan langzaam ge stalte begint te krijgen in Venray's nieuwste woonwijk, de Landweert, en het waarschijnlijk is, dat de eerste bewoners hun huizen zullen betrek ken over ongeveer een jaar, hebben zowel het Kerkbestuur en de Paro chieraad van de Petrus Banden pa rochie (onder welke parochie Land weert ressorteert) als de Protestanse Gemeente hun gedachten laten gaan over de wijze, waarop het pastoraat in dit gebied benaderd zou kunnen worden. In een gezamenlijke vergadering van Protestantse Kerkeraad en Ka tholieke Parochieraad van 5 novem ber j.l. is besloten, dat aan de reeds funktionerende Werkgroep Rooms Katholieke Protestantse Samenwer king opdracht gegeven wordt om een draaiboek op te stellen van een zo veel mogelijk gemeenschappelijke be nadering van dit Pastoraat, waarbij beiden toch op hun eigen wijze hun diensten kunnen plaats vinden. Deze werkgroep zal maandelijks verslag van haar werkzaamheden uitbrengen, waarna de Kerkeraad en de Parochieraad zich opnieuw over dit onderwerp zullen beraden, in een volgende gemeenschappelijke verga dering, in maart 1980. Om verder uiting te geven aan de wil en de noodzaak tot oecumenische samenwerking werd op deze verga dering tevens besloten, om op zondag voor Kerstmis, te weten 23 december a.s., om 11.00 uur een gezamenlijke Kerstzang te houden, en wel in de Grote Kerk. "Bij deze Kerstzang, waartoe de Eucharistieviering van 11.00 uur komt te vervallen, is ieder een van harte welkom. Harmonie in vormgeving, aankleding en kleur zijn van groot belang voor stijl en sfeer in Uw interieur. Toetsing van Uw persoonlijke woonwensen aan onze ervaring in interieurverzorging zal zeker leiden tot een smaakvolle inrichting van Uw woning. Een bezoek aan onze showroom zal U duidelijk maken wat stijl en sfeer betekent f - rr r T INTERIEURVEPZORGING Wilhelminastraat 6 Venray 04780-82510 Weer NOS t.v.-opna men in Venrayse Schouwburg Zoals reeds eerder aangekondigd worden volgende week donderdag tv-opnamen gemaakt door de AVRO van de Jasperina de Jong show. Inmiddels is een tweede contract afgesloten met de NOS. Het gaat hier om een programma over de Hoofd stadoperette ter gelegenheid van het 35 jarig bestaan. Voor dit programma worden opna men gemaakt in het Congresgebouw in Den Haag op 11 en 12 december, op 13 december in Venray en op 14 en 15 december in de Stadsschouw burg van Nijmegen. In Venray zal voornamelijk het ge beuren achter de coulissen opgeno men worden, dus o.a. het bou\Ven van decors, het schminken, kleedka mers etc. Er zullen opnamen gemaakt wor den in de Tartuffebar (artistenkan- tine) op het toneel en andere neven ruimten van het gebouw. Voor het publiek zal van deze op namen in tegenstelling tot de Jaspe rina de Jong show weinig te zien zijn hoewel het mogelijk is, dat opnamen in de zaal en foyer opgenomen zul len worden. Zware botsing op Maasheseweg Zondagavond omstreeks half zes reed op dë Maasheseweg met vrij ho ge snelheid een personenauto be stuurd door de 28 jarige J. R. uit Ven ray in de richting Venray. Vóór hem reed met matige snelheid een Daf, bestuurd door de 64 jarige mevr. A. van D. uit Maashees. Ter hoogte van de kruising Willemstraat-Bosweg stend een personenauto bestuurd door M. V. uit Venray, die uit tegenover gestelde richting kwam en wachten de was om links van de weg te par keren. De bestuurster van de Daf remde af en dat deed ook de bestuur der van de Mercedes. Deze raakte waarschijnlijk door de te hoge snel heid en het door regen glad gewor den wegdek in een slip, botste tegen de Daf op en vervolgens tegen de voorgesorteerde auto. De Daf botste vervolgens nog tegen een aan de an dere weghelft geparkeerde auto van J. K. De Daf werd vrijwel totaal ver nield terwijl de bestuurster van de Daf met diverse verwondingen o.a linker enkel-breuk en rechter onder beenfractuur naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De naast haar zittende broer kon na in het zie kenhuis te zijn onderzocht naar huis worden vervoerd. Venrayse brandweerlieden moesten in a'ktie komen om de Maasheseweg vrij te maken van uitgestroomde ben zine. Botsing met twee twee ernstig gewonden Maandagmorgen omstreeks kwart over negen reed een vrachtauto, be stuurd door de 44 jarige T. uit Ven ray, op de Timmermannsweg te Ys selsteyn, om linksaf de Immenhof in te draaien. Hij zag. te laat een tege moetkomende bestelauto bestuurd door de 37 jarige B. de V. uit Ven ray. Er ontstond een zware botsing. De bestuurder van de bestelauto en de naast hem zittende 31 jarige mevr. P. uit Gent, België, raakten bekneld in de auto en moesten door Venrayse brandweerlieden worden bevrijd. Beiden werden ernstig gewond over gebracht naar het ziekenhuis. De be stelauto werd totaal vernield. Inbraak Het afgelopen weekend werd in gebroken in het Dienstencentrum (voormalige ziekenhuis) aan de Mer- seloseweg. Aan de achterzijde werd toegang verschaft via een raam en ijzeren luik. In het daar gelegen ma gazijn van de fa. Th. is men binnen geweest, maarzover kon worden na gegaan wordt er niets vermist. Ook werd ingebroken in de depen dance van de Vrije Academie. Diver se gereedschappen ter waarde van 1300,worden er vermist. In het administratief dienstencen trum werden diverse lokalen door zocht en in de chemicaliënkamer is nog getracht een brandje te stichten maar gelukkig is het vuur vanzelf gedoofd. Ontvreemd werden een cassette recorder, 1 voetschakelaar en 1 elek trisch rekenapparaat. De inbreker(s) hebben nog tijd_gevonden drie fles jes chocomel leeg te drinken. Bestuurder werd achterhaald De bestuurder van een duitse mili taire vrachtwagen had zijn voertuig afgehaald bij een garage te Venray, Op de kruising Kolkweg- Mgr. No- lensstraat-Ch. Ruysstraat is de be stuurder waarschijnlijk gaan draalen en achteruit gereden. Bij de garage aan de Wilhelminastraat is de be stuurder gestopt en om het voertuig gelopen. Maar de auto had wel een lantaarnpaal gekraakt. De bestuur der reed zonder zijn identiteit bekend te maken door. maar bij de grens overgang kon hij worden aangehou den. De Koninklijke Marechaussee heeft de zaak in onderzoek. Aandrijfas De trekker met oplegger bestuurd door E. v. M. uit Alphen aan de Rijn reed over de Deurneseweg in de rich ting Venray. Uit tegenovergestelde richting naderde de personenauto be stuurd door mevr. K. uit Afferden. Toen beide voertuigen elkaar pas seerden verloor de trekker met op legger zijn aandrijfas. Die as vloog met een enorme snelheid tegen de voorzijde van de personenauto, wel ke geheel werd vernield. De bestuur ster kwam met de schrik vrij.. Diefstallen Mej. V. aan de Ravelstraaf deed aangifte dat vrijdagavond haar fiets welke tegen de woning stond was ontvreemd. Het betreft een groene damesfiets merk Rivertown, aan het fietsslot zitten ogk enkele sleutels. E. F. uit Maashees deed aangif te van diefstal van haar ribjas uit de Kingsclub. Zij had bij binnenkomst haar jasje over een stoel gehangen. Bij het weggaan bemerkte zij dat 't verdwenen was. De schadepost be draagt 115 gulden. De 21 jarige W. D. deed aangifte van diefstal van een siervelg van dc rinkerachterband van zijn personen auto en vernieling van een autoband cloor middel van een mes. De auto stond achter de woning aan de St. Antoniusveldweg. Ook werd gecon stateerd dat de bouten van alle vier de wielen waren losgedraaid. De 35 jarige H. A. uit Venray deed aangifte van diefstal uit zijn au to van een doos sigaartjes. De auto stond in een parkeerhaven aan de Veltumse Kleffen. De beide portieren stonden half open. De sporttas welke op de achterbank lag was kennelijk onderzocht want deze lag nu op de duopassagiersplaats. De sierstrip on der de ruit van het linkerportier was verbogen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen TH. VAN THIEL, arts Patersstraat 30 - telefoon 81887 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz D. VERCAUTEREN. arte Merseloseweg 33 - Tel. 82200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij' de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teli. 81255 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Mevr. M. Vermeulen-Arts tel. 04780-81269 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4, tel. 81269 Uitsluitend op afspraak. ZUIGELINGENBUREAU BRUKSKE Eveneens op afspraak tel. 81269. 3 of Inlichtingen en boodschappen; iedere morgen van 8.30 tot 9.00 uur, behalve in het weekend. Na 9.00 uur kunnen eventuele berichten gedurende de ge hele dag doorgegeven worden aan de administratie. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS Uitleenmagazijn: Bergweg 4. De Clockert, kamer 28. ge opend van maandag t.m. vrijdag van 16.00 tot 16.30 uur. openbare bibliotheek venray Julianasingel 33 Tel. 81970 Afd. volwassenen Keuze uit nieuwe aanwinsten: Borgart, B. Een lange weg naar Tipperary; Iers reisverhaal. Reisver slag van een fietstocht door Noord- Ierland. Bruijn, C. De marskramer; en an dere verhalen. Butler, D. Lillie. Levensbeschrij ving Lillie Langtry, de maitresse van koning Edward VIII (1841-1910). Faulkner, W. Het gangstermeisje Temple Drake. De tragische geschie denis van een zeventien jarig meisje in het ziuden van de V.S. wier avon tuurlijke geest haar in allerlei ge varen brengt. Gray, M. Na de nacht het leven. De auteur van o.a. „Uit naam van de mijnen" beschrijft hoe hij na de dood van zijn gezin de jaren door brengt tot hij een nieuw geluk leert kennen. Hornman, W. De smoelensmid. Een arrogante tandarts in een Noordhol lands kustdorp komt door zijn niet altijd even tactvolle optreden in de moeilijkheden. Kohout, P. De beulse. Een 16-jarig meisje wordt als eerste vrouw toe gelaten op het opleidingsinstituut voor beulen waar jonge mensen wor den ingewijd in het martelen en do den van veroordeelden. Konsalik, H. G. Het huis der ver loren harten. Pratt, R. K. Vertel het mijn zoon. De belevenissen van enkele Ameri kaanse soldaten tijdens de tweede wereldoorlog in de strijd teg en de Japanners. Romijn, A. Ik ben die ik ben. Een ouder wordende arts vertelt zijn le vensverhaal dat vooral wordt geken merkt door zijn moeilijkheid om kon takten te leggen. hêb sgs Programma 24 nov. t.m. 1 dec. Vrydag 23 november: Zaalvoetbalcompetdtie. 19.30 D'n Aide Hoed-Gem. Venray 2e kl„ 20.30 SBSA-GFC '33 le kl., 21.30 Vermeulen-ZWG le kl., 22.30 FC Hento-FCPR 2e kl. Zaterdag 24 november: 8.00-14.00 MHCV zaalhockey, 14.00 18.00 korfbal competitie, 18.00-20.00 VC Rooy heren 1-SDO competitie, 20.00-22.00 Jumpers basketbal com petitie dames 1-Kimbria 1 - heren 1-Venlo Sport 1. Zondag 25 november: 09.30-12.00 badminton, 12.00-16.00 korbal competitie, 16.00 Manual handbal competitie dames junio renBlerick, 16.45 heren 1Eks- plosino 1, 18.00-19.00 SW jeugd zaalvoetbal vr. Maandag 26 november: 17.30-18.30 Manual tr„ 18.30-21.30 VC Rooy tr., 21.30 Ziekenhuis-Ju do ver. zaalv. competitie 2e kl., 22.30 StappersDe Wetteling 3 zaalvoetbal competitie 3e kl. Dinsdag 27 november: 18.00—21.00 VC Rooy tr. 21.0023.00 Badminton 23.0024.00 De Zwaan zaalv. vr. Woensdag 28 november: 19.3022.00 Badminton 22.00 Wetteling 3Ford Old timer zaal voetbal vr. 23.00 Wetteling 1Vlakwater zaal voetbal vr. Donderdag 29 november: 18.00—21.30 Manual tr., 21.30—23.00 VC Rooy tr. Vrijdag 30 november: Zaalvoetbal 19.30 Ford Oldt.de Grot bekerw. 20.30 Wetteling 1Gem. Venray bekerwedstrijd 21.30 WettelingSVCB 2 competi tie 3e kl. 22.30 Wetteling 2FCPR 2 compe titie 3e kl. Diefstal van achterlicht J. v. d. H. deed aangifte van dief stal van een achterlicht van zijn op het Henseniusplein geparkeerde per sonenauto.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3