Llthomassënts Zondag 5e scholen-zangfestival WARTBOEK De nieuwe begrenzing van het winkelgebied HALVE PRIJS! raSTIENSTRA H VENRAY li 6' f Oproepsysteem bij gladheid VRIJDAG en ZATERDAG ARTIE voor INVAL. SPORTERS ,eenen| LP van Hofkoor blijkt een topper Afwerking vloeivelden en stortplaats POELS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Waar stijl en sfeer elkaar ontmoeten... CHESTERFIELD -°C Intocht St. Nicolaas Meubelen Startsein voor woningbouw in Landweert Voorstelling afgelast HERBEPLANTINGEN IAG 16 NOVEMBER 1979 Nr. 46 HONDERDSTE JAARGANG 2461 OR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN AVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY TESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 26 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALF JAAR f 10,- UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING schien wel geïnspireerd door 't iee!d van de Venrayse Gemeen- litie en het indirekte sukkes kondigde het raadslid De n jl. dinsdag in de raadsverga- aan. met een Zwartboek te komen. fraktie Samenwerking was het lijk lang niet eens met de gang zaken op de afdeling bouw- en ngtoezicht. Teveel werdt men ifronteerd met klachten over de tijdsduur die nodig blijkt te jm bouwaanvragen in behande- nemen of af te werken. ileiding tot deze wel ongewone voor raadsleden misschien zelfs iruikelijke aankondiging van [wartboek, was in feite het be- van ene meneer Arts, aan de rijnhof in Kulut I. Reeds in juni heeft deze man een vergunning iagd voor het aanbouwen van 'n p-tuinkamer annex garderobe, aanvrage strandde reeds direkt Ie Welstandscommissie, welke aarde dat op deze wijze de „ar- lonische conceptie" te zeer aan- wordt. lanks die afwijzing delen b. en nvrager in oktober 1978 mee, finitieve beslissing aan te hou- iaa 05 detailplan over het on- ™vige bestemmingsplan gereed zou dan omstreeks de jaar- ig (1978?) zijn. ipril van dit jaar is meneer Arts achten moe, en vraagt een be- i op zijn aanvrage. Die komt fede mei, en behelst een wei- jgtot het verlenen van een bouw Twee weken later gaat f Arts in beroep bij de Raad. dat beroep wordt hij nog in tus gehoord door de commissie elijke ordening. In die vergade- :rijgt hij dan het advies eens te praten met de afdeling stede- om tot een aanvaardbare op- g te komen. En inderdaad komt laar tot een oplossing. Niet zijn plan kan uitgevoerd worden, hij mag alvast een hal bouwen, armee is hij tevreden. Hij dient ipnieuw een bouwaanvragc in, hoor, hij krijgt een bouwver- ng. Inmiddels is de goeie man op aan het bouwen. rel de heer De Bruljn, als de Houba en Den Brok waren van ig, dat een beetje meer dienst- eid van de ambtenaren hier de loch wel zou hebben kunnen be- Volgens hen blijken er van dergelijke klachten te be- Die wil men nu in het Zwart- op 'n rijtje zetten. De PvdA bij van de hr Willems, was graag i daaraan zijn medewerking te voorzitter schoof alle schuld van mbtenaren aan de kant. En ook Duder Schols poogde het lange len iets te ontzenuwen, door te aren dat veelal de schuld ligt e slechte plannenmakers, die f onvoldoende informatie in- en. Maar desondanks: 't Zwart- zal er komen. „Ben zeer be id" aldus de wethouder. En of laraan toevoegde: „ik hoop het Dgen beleven"' óf „ik hoop het kunnen maken", werd ons, on- de uitstekende geluidsinstal- van de nieuwe raadszaal, niet iaat duidelijk Vorige week donderdag heeft het bestuur van de Vereniging van Zelf standige Ondernemers in Venray met slechts een klein aantal opgekomen leden, zich gebogen over de voorge stelde nieuwe begrenzing van het kernwinkelapparaat in Venray-kom. Met andere woorden: de afbakening bestudeerd, welke is vas'tgesteld voor het gebied waarin nog winkels ge vestigd mogen worden. Deze begrenzing was het vorig jaar reeds gevraagd, omdat de zelf standige ondernemers in het centrum overbewinkeling vrezen zodra V D zich in de Rose Vlek zou gaan ves tigen. Deze begrenzing zal door de ge meenteraad in de vergadering van 18 december a.s. definitief worden vast gesteld. Voor het geven van deskundig ad vies had het bestuur van de VZO zich verzekerd van de bijstand door wethouder Schols en de heren Praats en Verschuur. Als praatpapier was een kaartje van het centrum uitge reikt, waarop de begrenzing was aan gegeven. Op het eerste gezicht een vrij onlogische afbakening, waarop vele leden commentaar hadden. In de noord-west-hoek b.v. zou de grens van het winkelgebied komen te liggen langs de Deken Thielenstraat en de Hoenderstraat. Dus achterom de te bebouwen Rose Vlek. Dat zou kunnen betekenen dat aan één zijde van beide straten winkels gebouwd mogen worden. Maar dat bleek vol gens de heren van het gemeentehuis niet het geval te zijn. De zijde van de Deken Thielenstraat wordt par keerruimte, terwijl aan de Hoender straat woningen gepland zijn. Waar om men dan die grens geen twintig meter terug had gelegd, werd niet geheel duidelijk, maar zou zeker veel misverstand hebben voorkomen. Aan het begin van de Hoender straat buigt de grens via de Eind- straat over het Kerkpad naar de Gro te Markt. Het pand Pijpers op de hoek Hoenderstraat-Eindstraat komt daarbij buiten de winkelgrens te lig gen. Dat vond men toch wel wat on zinnig, en daar kon wethouder Schols na ampele discussie begrip voor op brengen .Men zal alsnog dit pand in het winkelgebied proberen op te ne- Op de Julianasingel doet zich de situatie voor, dat de grens aan één kant van de weg komt te liggen. De panden Verhoeven, Stoffels en Gub- bels blijken hier in een ander be stemmingsplan te liggen. En daar zouden dus in de toekomst toch uit breidingen gerealiseerd mogen wor den. Aan de zuidkant is de grens erg onduidelijk getrokken. Via het pand Peter Hendrix, komt de grens te lo pen achter slagerij Goumans en Lee- nen en vervolgens achter de winkel panden van het Henseniusplein. De in de Henseniusstraat gevestigde za ken als Janssen-Clevers en Clephas worden dus buiten het winkelgebied gehouden. Dat betekent dat deze za ken hun verkoop-vloer-oppervlakte nog maar met 60% mogen uitbrei den. Dat was helemaal tegen de plan nen van de firma Clephas, die de twee panden tussen zijn zaak en elec tro van Erp al gekocht heeft om daar t.z.t een grote uitbreiding te verwe zenlijken. Als de grenzen zó worden vastgesteld mag men die twee pan den niet als winkel gaan verbouwen. Harmonie in vormgeving, aankleding en kleur zijn van groot belang voor stijl en sfeer in Uw interieur. Toetsing van Uw persoonlijke woonwensen aan onze ervaring in interieurverzorging zal zeker leiden tot een smaakvolle inrichting van Uw woning. Een bezoek aan onze showroom zal U duidelijk maken wat stijl en sfeer betekent INTERIEURVEPZOBGINGj Wilhelminastraat 6 Venray 04780-82510 lagmorgen 18 november a.s. in de foyer van de schouw- voor de vijfde maal 't Scholen- fest al gehouden. Dit evene- welk georganiseerd werd door ays Mannenkoor, mag zich ieder Weer verheugen in een enorme gstelling. ir dit jaar is er een leuk liedje nponeerd door de direkteur van ays Mannenkoor, dhr. Fr. Ver- Jad, genaamd „De klokke van de Fa te Kerk". De tekst is natuurlijk van Wim Smits. nemen dit jaar 6 sclj/len aan iets minder dan andere jaren, gezien hetgene wat men gaat Ien, belooft het weer een groots lent te worden. Ook 't Ven- >en Mannenkoor zal vocale mede- ing verlenen door het zingen nkele leuke nummers. Om er een klein beetje wedstrijd element aan toe te voegen zijn er 3 prachtige bekers beschikbaar gesteld, welke prijzen door burgemeester De- fesche zullen worden uitgereikt. De jury bestaat uit de volgende heren: dhr. W. Buys, directeur Zan gers van St. Frans; dhr. Frans Ver hofstad, directeur Venrays Mannen koor; de heren A. Baltussen en G. Vogelzangs resp. 2e en 3e directeur van Venrays Mannenkoor en dhr. G. Wijnhoven 2e directeur van de Zan gers van St. Frans. De deelnemende soholen zijn: Basisschool „de Meent" Leunen o.l.v. dhr. Smits die als vrij te zin gen nummer 3 canons heeft gekozen. Ooninxhof o.l.v. dhr. Arts. Zij zin gen als vrij nummer 't liedje met als titel „Der liep 'n Paterke". Luciaschool en Henseniusschool, die samen een koor hebben gevormd o.l.v. dhr. Simons hebben als vrij liedje gekozen: „Des Zomers" van Catharina van Rennes en de Bema- detteschool van Heide o.l.v. dhr. H. Staal, zingt een Turkse canon, ge naamd „Caffee". Naast 't vrij te zingen liedje zin gen alle scholen 't èerder genoemde liedje „De klokke van de Groëte Kerk", welke liedje tot besluit door alle koren samen met 't Venrays Mannenkoor ten gehore wordt ge bracht. Gezien de te verwachten drukte wordt aangeraden tijdig in de foyer aanwezig te zijn. De aanvang is zondag om 11.30 uur. Ter verbetering van de gladheids- bestrijding is de gemeente van plan een systeem te ontwikkelen voor het oproepen van degenen, die met de gladheidsbestrijding zijn belast. Ge durende een periode van 18 weken in het winterseizoen, voorzover daar toe aanleiding bestaat zal een z.g. wachtdienst worden ingesteld voor 1 opzichter, 1 monteur en 3 chauffeurs volgens een jaarlijks op te stellen roulatiesysteem. Degenen, die in de nachtdienst zijn opgenomen zullen door middel van via de PTT te huren semafoons, wor den opgeroepen. Ook het pand Leenen zou b.v. niet verder meer mogen uitbreiden om dat zijn magazijnen niet tot het eigen lijke winkelpand behoren. Het zit er dik in, dat met name de firma Clephas zal protesteren tegen deze belemmering van zijn expansie. In eerste instantie zal dit geschieden bij de gemeenteraad en zonodig „ho gerop". Via de Leeuwstraat zou de grens van het kernwinkelapparaat dan ko men te liggen aan dc voorkant van het voormalige pand De Gouden Leeuw. Ook dit vond men erg onlo gisch, want ook als V D daar niet komt, wordt er vermoedelijk het postkantoor gevestigd, én dat is ook een dienstverlenend bedrijf. Verder vallen de panden Sijbers, Luxor Theater. Brons en Rabobank geheel binnen de winkelbegrenzing. Ook het nu nog braagliggend terrein tussen Rabobank en Kruitweg valt binnen die grens. Mits men daar al leen kantoren zou plannen, kon de vergadering er mee akkoord gaan. Wat betekent nu deze voorgestelde afbakening? Kleuren afdrukken Veilig, snel, goedkoop 9*9 f 0,75 9* 13 0,90 Alleen gelukte foto's be talen TRlfJ. Alle panden, die gelegen zijn bin nen de grenzen van het a.s. winkel kern-apparaat kunnen benut worden voor het vestigen van een detailhan delszaak, waarbij ook de verdie pingen) bij de verkoopoppervlakte betrokken kunnen worden. Winkels, die thans reeds gevestigd zijn, maar komen te liggen buiten de grenzen zoals hier aangegeven, zul len in de toekomst alleen nog maar de mogelijkheid hebben hun ver koop-vloer-oppervlakte uit te brei den met maximaal 60% vande huidi ge vvo, mits deel uitmakende van het perceel, waarop de huidige winkel ook gelegen is. In december wordt het plan nog ter visie gelegd. Eenieder heeft dan de mogelijkheid tot het plaatsen van. opmerkingen .In de tweede helft van december beslist dan de gemeente raad over de uiteindelijke begren zing. Vrijdagavond heeft het Hofkoor in zaal Almonda haar nieuwe L.P. „Tien jaar Hofkoor" ten doop gehouden. Voor deze min of meer camalis- tische plechtigheid waren allen uit genodigd die op een of andere wijze aan het tot stand komen van een der 25 liedjes hebben meegewerkt, dan wel in een der liedjes werden ge noemd. In dit dan ook zeer gemeleer- de gezelschap brachten de Hofkoor- leden „een kant van de plaat" ten gehore, wat voor velen toch weer een verrassing was. Terecht werden de heer en mevr. Théëlen als „makers'' van de plaat in de bloemen gezet, evenals die leden, welke nu reeds tien jaar hun muzikale medewerking aan het Hof koor verlenen. Ook de heer Fr. Ver hofstad, de dirigent, werd in deze bloemenhulde betrokken. Dat de liedjes en' daarmee de nieuwe L.P. enorm in de belang stelling staan, moge wel blijken uit het feit dat in 'n paar dagen tijds al dertienhonderd platen verkocht wa ren. Vele café's hebben zondag j.l. op de elfde van de elfde deze plaat in hun discotheek opgenomen, waardoor het publiek er ruimschoots mee kon kennismaken. Hét Venrays Mannenkoor had nog een verrassing in petto. Deze toch bij uitstek mannelijke zangvereniging heeft uit haar leden in alle stilte een nieuwe joekskapel geformeerd (de zevende in het Venrayse land) wel ke die avond zijn eerste optreden verzorgde. In vier maanden tijds zijn een 15-tal leden er in geslaagd zich de eerste beginselen van de blaas muziek eigen te maken en hun eerste repertoire ten gehore te brengen. "Op de foto Wim Smits in aktie met zijn liedje ,,Mien Marie". Het is niet de bedoeling dat deze Joekskapel „De Toetzengers" zelf standig gaat fungeren. Evenals het Hofkoor blijven ze een onderdeel van Venrays Mannenkoor, ter verster king van het gezamenlijke optreden. Vrijdagavond a.s. om 18.00 ur zal het startsein worden gegeven voor de grote geld-inzamelingsaktie voor de gehandicapte sporters in Venray. In Venray-kom wordt behalve gekollekteerd ook straf schoppen gelost voor het goede doel, terwijl op de kerkdorpen de verschillende sportverenigingen met de kollektebus zullen rond gaan. U neemt het mee voor de ALLEN DONDERDAG 15 NOV., VRIJDAG 16 NOV. EN ZATERDAG 17 NOV. Op iedere afdeling aanbiedingen voor dames en heren, welke U voor DE HELFT kunt meenemen Venray In 1970 heeft de gemeente het aan de Smakterweg gelegen terrein met de vloeivelden verkocht aan Rank Xerox. Hierbij was bepaald, dat deze vloeivelden uiterlijk 1 januari 1980 schoon aan Rank Xerox zouden wor den opgeleverd. Met het gereedkomen van de zui- veringsinstalaltie zijn de vloeivelden thans buiten werking. Het door de gemeente ingestelde onderzoek naar de samenstelling van het slib, dat moet worden afgevoerd, is in volle gang. Dit onderzoek is er op gericht na te gaan in hoeverre het slib zo ver antwoord mogelijk kan worden ver werkt. De mogelijkheid bestaat echter, dat dit onderzoek niet voor 1 januari a.s. zal zijn afgerond en dat door winter se omstandigheden de afvoer wordt bemoeilijkt. Aan Rank Xerox is door de ge meente enige maanden uitstel ge vraagd voor de schone oplevering van de vloeivelden. Intussen is de gemeente doende in samenspraak met Provinciale Water staat een plan op te stellen over de afwerking van de intussen voor het storten van vuil gesloten stortplaats in Venray's Broek. Ook hierbij is de uitslag van het onderzoek naar de samenstelling van het slib uit de vloeivelden belangrijk, omdat dit slib wanneer het onge vaarlijk blijkt kan worden ge bruikt als afdekkingsmateriaal, waarna beplanting kan volgen. Vrijdagavond om zes uur vertrek ken de spelers van SW 1 vanaf café Hulsman onder muzikale begeleiding van de Joekskapel „Dikke Mik" naar het Winkelcentrum om daar te kol iekteren tot 21.00 uur. Op het terrein van de voormalige Gouden Leeuw staat een doel opge steld. De bestuursleden van SW en Venrayse notabelen zuElen de eerste serie strafschoppen afvuren op de eerste doelman van Venray, Charly Ewalts. De joekskapel „Efkes Waag- te" zorgt voor de nodige muzikale tam-tam rond dit sportevenement. Voor het nemen van drie straf schoppen betaalt men tenminste ƒ1,- ten bate van de Venrayse Invaliden- sportvereniging. De scheidsrechter voor die avond is oefenmeester Leo Beerendonk. Zaterdagmorgen van 10.30 tot 12.30 en 's middags van 13.30 tot 16.00 uur komt het eerste dames-elftal van SW in aktie. In de ochtenduren gaat de Joeks kapel „Moj Zat" met de dames op pad en 's middags wordt het sportie ve gebeuren muzikaal opgeluisterd door de bekende Thej met de trek- buul, oftewel Thej Buddiger uit Cas- tenray. Bij het doelschieten staat Thea Creemers onder de lat en de trainer van de dames Wim Arts is voor deze dag de „referee". Om een bijdrage te leveren voor de sport voor gehandicapten behoeft men niet persé op het doel te schie ten of geld te geven in de kollekte bus. Men kan ook een bijdrage stor ten op gironummer 5855 ten name van Nationale Fonds Sport Gehandi capten te Den Haag of op nr. 23.47.09.059 van de Ned. Credietbank ten name van Gehandicapten Ven ray. Wat men ook doet, gehoopt wordt dat men het goed doet. De Venrayse invalide sporters zullen -er erg dank baar voor zijn. Evenals andere jaren is de organi satie rond de binnenkomst van de Sint op 18 november a.s. in handen van het St. Nicolaasgilde. Dit jaar zal de Judoclub zich ontfermen over een groot aantal Zwarte Pieten. De optocht is dit jaar uitgebreïïï. Medewerking wordt verleend door de Schutterijen „Sint Anna" en „Het Zandaker Gilde St. Jan", het jacht hoorn- en trompettenkorps St. Pe trus Banden, de Drum- en Showband DSV en de koninklijke harmonie Euterpe. De volgende route wordt gevolgd; Burggraaf, Hofstraat, oude gemeen tehuis, Marktstraat, Schoolstraat, Henensiusplein, Leeuwstraat, Lang straat, Paterslaan, Patersstraat, Gro testraat, Wilhelminastraat, Hofstraat Bruggraaf. Was U al bij in Hors) Speciaal adres voor massief eiken meubelen Op maandag 19 november a.s. za'l de staatssecretaris van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening mr. G. Ph. Brokx officieel het startsein geven voor de woningbouw in het nieuwe bestemmingsplan Landweert. Om twee uur wordt de staatssecreta ris in het raadhuis ontvangen door het college van b. en w. Hier za'l in aanwezigheid van een aantal geno digden een uiteenzetting worden ge geven over de voorgenomen woning bouw in Venray. Om half drie begeeft het gezelschap zich per bus naar de bouwplaats van Verhoeven Venray in Landweert, waar de staatssecretaris op een lu dieke manier het sein zal geven voor de start van de woningbouw. Na afloop van dit officiële gebeu ren vindt er nog een informeel s^«' menzijn plaats in de ontvangstzaal van het raadhuis. Van vier tot vijf uur zal mr. Brokx aanwezig zijn in de schouwburg waar in besloten kring het zestigjarig be staan van de woningbouwvereniging „Noord Limburg" Venray wordt ge vierd, de heer G. H. Schols wordt gehuldigd in verband met zijn zilve ren jubileum en afscheid wordt ge nomen van de heer J. van der Vorst. De uitvoering door FLAIRCK die hedenavond, donderdag 15 novem ber, in de Schouwburg zou plaats vinden. kan door ziekte van.een der muzikanten NIET doorgaan. Een nieuwe datum wordt zo spoedig mo gelijk bekend gemaakt. Kaarten Blij ven geldig voor de nieuwe datum. De voorstelling van vanavond was uitverkocht. Enkele jaren geleden heeft de ge meente ontheffing gevraagd van de plicht tot herbeplanting van de bos- vlakten aan de Maasheseweg, welke bij bosbranden van 1976 verloren zijn gegaan. Dit verzoek werd gedaan omdat het college van b. en w. van mening was, dat de door de brand ontstane open vlakten een land schappelijk aantrekkelijke afwisse ling vormen tussen de vrij eentonige mijnhoutbossen langs de Maashese weg. Het gemeentebestuur heeft daarbij de bereidheid uitgesproken om heide of andere natuurlijke be- i groeiïngen en verdere natuurlijke groei te bevorderen. Gezien de resultaten van de be groeiing na een paar jaar en de ver wachting, dat deze zich de komende jaren spontaan nog verder zal uit breiden, wordt verwacht, dat deze ontheffing thans definitief zal wor den verleend door de houtvester bij het Staatsbosbeheer. V BV.Stationsweg 11. lel 0478O8443S Makelaar* in onroerende goederen Wi| verzorgen voor u koop en verkoop huur en verf teaeties bou<mproiektenontwikkeling hypotheken verzekeringen beheer

Peel en Maas | 1979 | | pagina 1