UIT VENRAYS GEMEENTERAAD AGENDA PEEL EN MAAS uw weekblad Kerk 't Zonnelied Brukske te. Nationale kollekte geestelijk gehandi capten een succes De nationale kollekte voor de gees gehandicapten is in het deke naat weer een volledig succes gewor- en. De opbrengst was 13.144,96. In 178 was de opbrengst 11.745,74. en stijging van 12n'o. gifemens het bestuur van de ouder- reniging voor het zorgenkind allen irteüjk dank, voo- de royale gift. het bijzonder dank aan alle kol- Jrtanten die zich ieder jaar voor dit aooie doel inzetten. De ruyonleidev. Inbraak Door een tuindeur te lichten, waar- deze geopend kon worden, hebben nbekenden zich toegang weten te erschaffen tot de woning van de unilie P aan de Beekweg. Uit een de woning aanwezig geldkistje is bedrag van ruim 1000 onvreemd. in Fancy Fair Smakt-Holthees A.s. weekend za K.n zaal 't Trefpunt te Holthees de jaarlijks terugkerende fancy-fair gehouden worden van de twee kerkdorpen Holthees en Smakt.. De organisatie van dit gebeuren be rust bij vier verenigingen, t.w. de fanfare, de drumband, de voetbalclub en het gilde., Voorafgaande aan deze fancy-fair worden huis aan huis loten aangebo den waarvan de trekking reeds zon dagavond zal plaatsvinden. Behalve het bekende rad van avon tuur zullen er vele andere attracties zijn waar men een kansje kan wagen. De aanvangstijden zijn zowel op za terdag als zondag telkens om 20.00 uur. Voor de jeugd is er bovendien een speciale fancy-fair op zondag middag om half drie. Fietspad -Overloon- seweg gereed Niet in het minst dank zij de goe de medewerking van grondeigenaren langs de Ovcrloonseweg, is de aan leg van een fietspad langs die weg zeer snel gereed gekomen. Het fietspad dat voorlopig nog eindigt bij do provinciegrens is in middels in gebruik genomen. Vernielingen In het weekend is de voordeur van dc woning van do l'am. M. aan de Hoenderstraat beschadigd, door een in brand gestoken krant. De verf aan de onderzijde van de deur was geblakerd. Bij Free Wheelin had men de voordeur met geweld opengetrapt waardoor deze beschad'-gd was. Voor zover kon worden nagegaan is er niets vermist. Welfare-tentoon stelling Rode Kruis in Merselo Sinds januari van dit jaar hand werkt een aantal Mersolose dames op leeftijd met veel enthousiasme voor het welfarewerk van het Rode Kruis afd. Venray. De fraaie resultaten von hun vlij tig werken is te zien od 10 en 11 no vember a.s. van twee tc: vijf uur in het parochiehuis van Merselo. De door de dames gemaakte artikelen worden dan ook te koop aangeboden terwijl er ook een verloting woidt gehouden, Als bijzonderheid geldt daarbij, dat de welfare afdeling Venray cloor ge brek aan ruimte als gevolg van het verbouwen van de Hema met haar door zieken en thuiszittende mede werksters gemaakte handwerken bij Merselo te gast zijn. Ook deze met zorg gemaakte werkstukken worden te koop aangeboden. Omdat het hier een gecombineerde tentoonstelling betref, die in dc plaats komt van he: jaarlijkse ge beuren in de Venrayse Hema, wordt in Merselo een grote belangstelling verwacht. Diefstal Maandag deed een 20-jarige inwo ner van Nuenen aangifte dat hij op vrijdag j.l. lussen 2 en 3 uur in een Venrays café was geweest en aldaar zijn portefeuille was kwijt geraakt, inhoudende een geldbedrag van 600 gulden, enkele rijbewijzen, enkele kentekenbewijzen en een paspoort, alsmede andere bescheiden. Zijn por tefeuille zou op een tafeltje hebben gelegen en daar ontvreemd zijn. De recherche heeft de zaak in onder zoek. Brigadier had sportongeval Tijdens een sportwedstrijd kwam de brigadier van de Venrayse politie in een kopduel zo ongelukkig tegen zijn tegenstander aan dat hij ernstige hoofdverwondingen opliep. Na aan vankelijk naar hel Venrayse zieken huis te zijn vervoerd werd hij later naar het Tegelse ziekenhuis overge bracht voor een operatieve ingreep. Vorige week hebben wij in dit blad wee hoofdmoten uit de laatst gehou- raadsvergadering voor u uit de oeken gedaan. Dat waren dan de >edkeuring van de raad om het ieuwe politiebureau te gaan voor- nanciercn en de stand van zaken net betrekking tot dc woningbouw onze gemeente. In die ruim 5 uren durende verga- ering kwamen natuurlijk meerdere igcndapunten ter tafel, liefst 26. Wij laakten voor onze lezers de volgen- Ie notities: GROND VOOR INDUSTRIE Voor de vestiging van diverse klei- e industrieën op het industrieter- De Hulst aan de Henri Dunant- iraal en op de Smakterheide heeft t gemeente dringend grond nodig, lie kon men verkrijgen van resp. J. Nelissen Aannemingsbedrijf, Tenrav Beton en Kinkelder's Aan- emingsbedrijf. Voor de grond van elissen en Venray Bton moest de ge- eente 25,per m2 op ptafel leg it». Dat was een stevige aankoop- jjs, zoals de heer De Bruyn kon teerde. Maar hij kon zich in het lang van de toekomstige werkge- genheid er mee verenigen. Reintjes had met de prijs niet zo el problemen. Hij had meer moei- kheden met het verkeer dat vanaf Henri Dunantstraat via de kom i Oostrum naar dc Wanssumsc- eg rijdt. Is er geen rechtstreekse erbinding te maken? Wethouder Loonen bekende dat dit srkeer inderdaad lastig kan worden Dor de Oost rummers. Een meer di kte verbinding zal dan ook wel no- ig worden. Persoonlijk speelde hij et de gedachten het verkeer over e Witte Vennen te leiden. Maar hoe at allemaal moet gaan gebeuren, on hij nu nog niet zeggen. De heer L. Janssen had bij de ter ïzage gelegde paperassen niets ge en van de aan Nelissen beloofde 120 ouwkavels in Landweert. Hij meen- e dat deze koppel-verkoop ook in e koopakte vermeld diende te wor- en. Volgens de voorzitter waren dat wee verschillende transakties, en dat ehoefde niet in de koopakte vermeld worden. Ook Konings had moeite met deze ure grond, afgezien nog van de oppel-verkoop. Wordt deze grond iet te duur, ten opzichte van indus- riegrond in andere gemeenten? Hij oorzag moeilijkheden als men de oekómstige kopers het verschil in rijs moet gaan verklaren. Trouwens ij had bij de stukken ook geen taxa- ierapport gezien. Met Janssen was Konings het eens, at men in plan Landweert onder and geen grond meer over heeft, mdat alles aan aannemers en pro- ektontwikkelaars is toegezegd. Volgens wethouder Schols, valt dat aatste nog best mee. Hij moest be- estigen dat de grond inderdaad duur Maar dat is ook al weer omdat e Henri Dunantstraat nu is aange- egd, en daar profiteren de verkopers ran. Toch was hij gelukkig dat men eze grond nog had kunnen krijgen, 'elissen had ook zelf aan de gegadig- ien kunnen gaan verkopen, onder 't roorbehoud dat hij dan hun bedrijf nocht bouwenVergelijkbare prij- en van industriegrond in de omge- 'ing zijn niet bekend. De overeenkomst met Kinkelder's Aannemingsbedrijf was een nogal vrij ingewikkelde grondruil in Smak- heide. De gemeente krijgt 7,6 ha irond en geeft er 2 ha terug. Voor 't verschil in ha krijgt Kinkelder's per m2 f 7,77 betaald. De door Kinkelder's rerkregen grond en die welke zij nog tl eigendom heeft, mag men tot 1983 roor industriële doeleinden ontwik- telen en bebouwen. En als er ge touwd wordt beurt de gemeente weer 17 tot 26 als bijdrage in de ex ploitatiekosten van 't bestemmings- ^planLos van deze vrij ingewik kelde transaktie krijgt Kinkelder's in plan Landweert nog eens grond voor 2 x 20 woningen te bouwen. De raad had er kennelijk geen moei te mee. Het enigste kommentaar gaf de hr Brocksteeg. die verklaarde in principe tegen dit voorstel te zijn, maar toch vóór tc zullen stemmen. INGEKOMEN STUKKEN Bij de ingekomen stukken miste de heer Koonings enkele brieven van de PSP gericht aan het college, en welke nog steeds niet beantwoord waren. Volgens de voorziter blijkt het nog altijd moeilijk te zijn 'n juiste adres sering aan de brieven te geven. Hier gaat het in ieder geval om brieven aan het college. T.z.t. zullen deze met de antwoorden van b. en w. ter in zage worden gelegd. W. Swaghoven aan de Van Broek- huizenstraat te Oostrum was vergun ning geweigerd voor het bouwen van een kap op zijn woning. Tegen deze weigering had Swaghoven geprotes teerd. Volgens de heer De Bruijn is dit een kwestie die al bijna een jaar duurt. Aan de toezegging van het gemeen tebestuur. dat over deze materie t.z.t een nader voorstel aan de raad zal worden aangeboden, voegde wethou der Schols nog toe dat er moeilijkhe den zijn met de omwonenden en dat dit bouwplan afwijkt van de bebou wingsvoorschriften. Ter inzage lagen verder de compen satieovereenkomsten met betrekking tot de verwerving van gronden ten behoeve van het rijwielpad naar Overloon. De heer Konings miste daarbij de gevraagde waardeverge- liiking. Hij had de indruk dat er maar vlug-vlug gehandeld was én tegen elke prijs. Maar volgens wethouder Loonen was er niet tegen elke prijs een over eenkomst gemaakt. Misschien wel voor een hoge maar ook wel redijke prijs. Hier was beslist niet minder zorgvuldig gehandeld. STRAATNAAMGEVING De straatnaamgeving in de Surkt gaf niet zoveel problemen. Daar ko men nu de Ambachtstraat. Energie weg, Metaalweg en Nijverheidstraat. Op verzoek van de raad zal men nog even bekijken of het nu allemaal „straat" of „weg" moet worden. Meer problemen had men met, de Smakterweg. welke omgedoopt zou moeten worden in Dr. Kortmanweg. Dit temeer omdat ter hoogte van de Industrieslraat de huidige Smakter weg is onderbroken. Het tweede ge deelte wil men nog wel Smakterweg blijven noemen, hoewel het geen weg meer is naar de Smakt. De buurtbewoners van het eerste gedeelte waren helemaal niet te spre ken over de naamsverandering, en dat was voor de heer Den Brok aan leiding om te vragen waarom men die naam dan toch wilde veranderen. De heer Houba kon er in komen dat men Dr. Kortman met een straatnaam wil eren, maar noem dan het naam loze straatje voor de schouwburg naar hem, was zijn advies. Ook de heer Konings meende dat men rekening moest houden met de wensen van de aanwonenden. Tenslotte wezen Houba en Den Brok nog op de historische betekenis van deze straatnaam. De voorzitter verdedigde het voor stel van het college, maar om er uit te komen, moest, er gestemd worden. Tot 9 stemmen vóór én 9 tegen ging de zaak gelijk op; maar toen de wet houders hun stem uitbrachten, sloeg de schaal natuurlijk door naar het voorstel van b. en w. En zodoende zal binnenkort het eerste gedeelte van de Smakterweg veranderen in Dr. Kortmanweg. HONDENBELASTING Om niet alleen plaatselijk maar ook landelijk meer gelijkheid te krijgen in de diverse verordeningen, heeft de gemeente onlangs ook al enkele ver ordeningen qua redaktie aangepast aan de regels van het ministerie. Nu stond de hondenbelasting op de hel ling. De heer Truijen zei dat de fraktie Samenwerking vóór deze uniformi teit was; maar hij moest daarbij ook constateren dat het probleem van het hondenvuil er niet mee opgelost zou worden.Wat de aangfite betreft, vroeg hij om strengere controles. Dit heeft onlangs al geleid tot meerdere aangiften. De heer Claessens vond dat het uit reiken van aangiftebiljetten wel goed geregeld was, maar meende dat de terugzending van het ingevulde for-r muiier niet verplicht was. De voorzitter verzekerde hem ech ter, dat terugzending bij de wet ver plicht is, indien men een hond heeft. De wet kent daarop sancties toe van maximaal 1250 boete. MARKTGELDEN Aan de orde kwam de vastelling van de nieuwe verorüening mai'ktgel- den en dc verhoging van de tarieven voor de standplaatsen. De heer Poels stelde namens Sa menwerking. dat dergelijke diensten van de gemeente kostendekkend moe ten zijn. Maar aangezien een markt dag ook een sociaal gebeuren is, kon men in dit geval daarvan afwijken. Tariefsverhoging mag ook niet tot tot het teruglopen van standhouders leiden. Hij stelde voor dat men in de omliggende gemeenten eens infor meert naar de tarieven en het al dan niét kostendekkend zijn van die post op de begroting. De voorziter zegde hem dit toe. Maar intussen is het tekort op de marktgelden voor 1980 begroot op 21.000,— Dat is ruim" f 400,— per marktdag. BEGRAFENISRECHTEN Ondanks een verhoging van de be- grafenisrechten verwacht de gemeen te, dat deze post op de begroting van het volgend jaar nog een tekort heeft van bijna 119.ooo, De heer Truijen stelde voor een redelijk bedrag als tekort te fixeren en voor de rest maar bij het Rijk aan de bel te trekken. Ilij onderschreef hiermee het voorstel van het college om te proberen of het ministerie een grotere verhoging wil goedkeuren. Zo ja, dan zal t.z.t. 'n nieuw voorstel aan de raad worden voorgelegd. REINIGINGSRECHTEN De vaststelling van een r.ieuwe ver ordening op heffing en invordering van reinigingsrechten vond bij dhr. Konings geen genade. Ook m de com missievergadering was hij al tegen. Als argument noemde hij de Gewest beslissingen, waarop de raad geen zicht heeft. De voorzitter was het daar niet mee eens. Het zijn besluiten van alle gemeenten samen; en de bescheiden daarover hebben steeds ter inzage ge legen. De heer Konings bleef echter tegen, mede omdat in de Gewestraad zeker zo'n 20 - 30°'o van de mensen (kleine partijen e.d.) niet vertegenwoordigd zijn. De hr Poels pleitte voor een meer gedifferentieerd tarief, waardoor be jaarden en kleine gezinnen in ver houding minder gaan betalen. Hij vroeg b. en W- er voor te willen zor gen dat het volgend jaar hierover 'n „praatpapier" komt, teneinde zulk een tarief vast te stellen. Hoewel dat heel moeilijk zal gaan, zegde de voorzitter hem toe een rap port te laten samenstellen. LOGIESGEBOUWEN De uit 1976 daterende „bouwveror dening logiesgebouwen" moest aan gepast worden aan de wijzigingen die sindsdien in de algemene bouw verordening zijn aangebracht. Uit de toelichting bleek dat deze „verordening logiesgebouwen" wel van toepassing is op hotels, maar niet op verblijven van buitenlandse ar beiders. Ook de bestaande logiesge bouwen krijgen er geen moeite mee. Alleen eventuele nieuwbouw valt er onder. Desgevraagd moest men toe geven dat men geen lijst of aantal had van de aanwezige logiesgebou wen BUITENSPORT Het uitgebrachte rapport inzake de buitensport (gedeeltelijk) in onze ge meente werd danige/gekraakt. De hr behoefte aan voorzieningen voor de Mulders deed het nog kalm aan, met te constateren dat er geen onderzoek gepleegd was naar de sluimerende behoeften. Maar de heer L Janssen verwees het rapport naar de prulle- mand en vond het zonde van de cen ten daaraan besteed. Ook de heer Willems had er geen goed woord voor. Een inferieur en in compleet rapport. Men moet een der gelijk onderzoek maar in eigen be heer doen. Dat gaat sneller, beter en goedkoper. Wethouder van Oers moest beamen dat het een kwalijk rapport was; dat ook hem was tegengevallen. Hij was er echter van overtuigd dat het moei lijk was 'n juiste behoefte-norm vast te stellen. Er is in ieder geval nu geen beleid mee te voeren. Er zullen meer elementen moeten worden achter haald. Men zal indérdaad overwegen dit onderzoek voortaan maar in eigen beheer te laten doen. OUDE WATERMOLEN Het voorstel van b. en w. om 18.000 ter beschikking te stellen ten behoe ve van speel voorzieningen rond de Oude Watermolen te Oostrum. werd door de heer Mulders met zoveel har telijke en ontroerende volzinnen nog eens extra onderstreept, dat de heer Willems zich afvroeg of het voorge stelde krediet niet te laag was In ieder geval had de raad geen en kel bezwaar en zo kan de volledige zelfwerkzaamheid van de Oostrumse bevolking zich weer gaan botvieren op de door de gemeente ter beschik king te stellen materialen. INDUSTRIE IN YSSELSTEYN De heer Stevens aan de Puttenweg in Ysselsteyn is in beroep gegaan te gen de weigering van een bouwver gunning voor de uitbreiding van zijn constructiebedrijf aldaar. De heer Den Brok zei deze kwestie in de fraktie Samenwerking te heb ben besproken. Men kon Stevens jammer genoeg geen gelijk geven. Wel het advies om zich daar op het industrieterrein te vestigen. De heer Reintjes meende dat Ste vens van een verkeerde plaats is ge start; ondanks dat het landelijk ka rakter door dit bedrijf niet wordt ge- schaadt. Hij pleitte voor daadwerke lijke hulp aan de reclamant. Wethouder Schols vertelde nog maals dat qua bestemmingsplan deze uitbreiding daar niet getolereerd kan worden. Het betreft hier weliswaar een bedrijf dat een groo. deel van z n activiteiten richt op- de agrarische sector, maar het bedrijf als zodanig is zeker niet aan te merken als een agrarisch bedrijf. Bovendien kan het verkeer in de toekomst door de ge plande uitbreiding in gevaar worden gebracht. Daadwerkelijke hulp in de vorm van een subsidie voor de ver plaatsing van het bedrijf zag hij niet direct zitten; maar hij wil de moge lijkheden daartoe nog wel 'ns onder zoeken. De heer Teunissen in Y'sselsteyn kan aldaar een kavel industriegrond ko pen. Maar, zo vroeg de heer Konings zet in de koopakte duidelijk dat daar geen kleinhandel mag geschieden. Volgens de voorzitter is zulks al in het bestemmingsplan geregeld en in de correspondentie vermeld. Maar Concert en toneel in Oostrum Hel komende weekeinde zal weer in het teken staan van muziek en toneel. Ooslrums harmonie Sub Ma tris Tutela en toneelgroep „De Vlas bloem" zullen dan weer hun jaar lijkse concert- en toneelavonden ver zorgen. Toneelgroep „De Vlasbloem"' zal op zaterdagmiddag 10 nov. de gene rale repetitie houden, die door de jeugd vanaf de derue klas lagere school bezocht kan worden. Deze ge nerale repetitie begint om drie uur, en de entreeprijs is een guldon. Op zondag 11 en maandag 12 no vember is het programma als volgt: Hel tamboerkorps begint met enkele concertnummers. Daarna zal de har monie met een optreden volgen. Zij brengt o.a. de coneourswerken ten gehore, die ook op 25 nov. te St. Mi chielsgestel uitgevoerd worden. Hierna zal de toneelgroep he' to neelspel opvoeren: GESPREK MET LONDEN. Dt toneelspel, een komi sche thriller, waar humor en span ning elkaar afwisselen, is geschreven door Wim Bischot. Beide avonden beginnen stipt op tijd en wel oin 20.00 uur. Bestuur en leden van harmonie en toneelgroep wensen allen een ge noeglijke en fijne muziek- en toneel avond toe. Op 25 november a.s. zal toneelgroep ..De Vlasbloem" GESPREK MET LONDEN opvoeren in de stièek- schouwburg te Venray, aanvangstijd 20.15 uur. Ergerlijke dierenmishandeling In de nacht van zaterdag op zon dag trof de politie op het parkeerter- reintje langs de Eindstraat 28 jonge kalkoenen aan waarvan er 5 dood waren, kennelijk doodgeschopt, ter wijl de anderen verdoofd rond liepen. De dieren vertoonden sporen van ge weld. Kort daarvoor heeft men er 'n groep van 10 tot 15 jongelui gezien, die kennelijk iets met deze dieren mishandeling te maken hadden. Het onderzoek heeft tot op heden nog niet het gewenste resultaat opgeleverd. Zondagmiddag-was de eigenaar van de kalkoenen nog niet bekend. De po litie hoopt dat van dit voorval er waren getuigen dat deze zich zul len melden. men zal deze restrictie nogeens onder zijn aandacht brengen. Ook de verkoop van twee bouwka- vels in het bestemmingsplan Casten- ray, aan de heren Wegheren en Saris, ondervond geen hindernis. Wel merk te de heer Den Brok op, dat het be treffende voorstel niet te lezen was geweest, omdat een of twee toetsen van de schrijfmachine waren blijven hangen. BESTEMMINGSPLAN SMAKT De heer H.H. Philipsen uit Smakt had beroep aangetekend tegen de weigering van een bouwvergunning voor drie woningen, aan de St. Jozef laan. De heer Konings vond het beroep ongegrond, maar volgens hem is Phi lipsen de dupe geworden van de plannen die door de makelaar en ar chitect zijn gemaakt. Volgens het vo rige bestemmingsplan hadden er wel twee woningen gebouwd mogen wor den. Maar toen Philipsen daar achter kwam was het al te laat De heer Den Brok wist te vertel len, dat destijds ook een plan voor 5 woningen was ingediend door de Dorpsraad; maar dat plan is op de afdeling blijven liggen. Hij zag 't als 'n taak van de ambtenaren om daad werkelijk te helpen, o.a. door te wij zen op de mogelijkheden die er wel zijn. Hij stelde voor te proberen het huidige bestemmingsplan alsnog zo te wijzigen dat er in Smakt gebouwd kan worden. Ook Reintjes voelde voor dit laat ste en wees op de noodzaak dat er in Smakt gebouwd gaat worden. Wethouder Schols kon dit allemaal wel onderschrijven; maar of het be stemmingsplan nog gewijzigd kan worden, zodat Philipsen daar kan gaan bouwen, betwijfelde hij sterk. In het vragen-uurtje kwam men nog eens op deze kwestie terug, maar dat kon ook geen oplossing bieden. Wel is het zo, dat als Philipsen bij de Raad van State beroep gaat aante kenen, men de eerste jaren in Smakt het woningen-bouwen wel kan ver geten. Hoe men dit probleem nu tot ieders tevredenheid zal pogen op te lossen, werd niet duidelijk. Maar de stok van Philipsen achter de deur zal toch wel tot enig overleg dwingen. MOLENKLEF Voorgesteld werd tot vaststelling over te gaan van een voorbereidings- besluit voor het bestemmingsplan de Molenklef. Zowel in Bergkwartier als in plan Molenklef moeten de be staande bebouwingsvoorschriften 'ns aangepast worden aan de bestaande behoeften en verlangens. Deze wij- zgingen waren reeds eerder toege zegd toen de raad daar concreet om gevraagd heeft. Maar dat was kenne lijk de heer Poels niet bekend Het bestemmingsplan Molenklef was in ieder geval nu aan de orde. En dat betekent dat b. en w. elke (ver)bouwaanvrage voorlopig zelf gaa beoordelen naar hun mogelijk heden. De heer Houba verklaarde dat zijn WD-fraktie volledig achter dit voorstel stond, maar hij zou toch wel eens willen weten welke de kri- teria waren, waarop b. en w, - in af wachting van het gewijzigde bestem mingsplan - nu de bouwaanvragen gaan beoordelen. Maar die kriteria waren kennelijk niet te geven, on danks een vervelend woordenspel tussen vragensteller en voorzitter. T.z.t. zal een dergelijk voorberei- dingsbesluit ook voor het plan Berg kwartier ter tafel komen. En daarmee kwam na ruim 5 uren een einde aan deze eerste vergadering in de nieuwe raadzaal. Ongetwijfeld staan ons de komende weken nog meer van dergelijke mammoet-ver gaderingen te wachten. De behande ling van de begroting - na eerst in de commissies te zijn geweest - staat nog op het programma. En voor de vergadering van november of de cember: de behandeling van de nota met betrekking tot de Noordtangent. We kunnen ons zo voor stellen, dat hierover - gezien de perikelen in het verleden, het laatste wiord nog niet gezegd is. Gezonden zetten zich in voor invalide sporters Vrijdagavond en zaterdagmiddag zetten gezonde sporters zich in voor de invalide sportcollega's. In Venray- kom wordt de aktie georganiseerd door S.V.V., terwijl op alle kerkdor pen door de plaatselijke sportvereni gingen wordt gekollekteerd voor het zelfde doel. Vrijdagavond kan men op het ter rein van de voormalige Gouden Leeuw drie strafschoppen voor één gulden afvuren op de doelman van het eerste 'elftal van SVV en zater dag vanaf tien uur tot vier uur zal de doelvrouwe van het dameselftal de ballen uit het doel proberen te houden. De aktie in Venray's winkelcen trum. zal worden opgeluisterd dooi de Venrayse joekskapellen. Inzegening toren te Geysteren Zondag a.s. 11 november. Patroons- 4 feest van Geysteren, zal deken L. Theunissen van Venray, de nieuwe campanile bij de kerk inzegenen. De plechtigheid begint wind en weder dienende om 10 uur bij de Wil- bertskapel in het bos met een gezon gen openluchtmis. Na afloop van de Mis trekken we met het gilde naar de nieuwe toren achter de parochie kerk, waar de vendeliers rond de campanile zullen vendelen. In een korte plechtigheid zal de deken dc campanile zegenen en worden de nieuwe klokken geluid. Wildstroperij Terzake het in de nacht van 5 op 6 november middel? een lichtbak stropen in het veld te Ysselsteyn, werden aangehouden de gebroeders G. H. en C. H. respectievelijk 25 en 21 jaar oud. Zij waren in het veld met een lichtbak terwijl P. v. d. B. in een personenauto zat. Met die auto wer den de gebroeders vervoerd. Het drietal werd voor verder onderzoek ingesloten. Geweer en buit werden niet aangetroffen. In de loop van dinsdag is het drietal met de aanzeg ging dat procesverbaal zal worden opgemaakt, huiswaarts gezonden. Verkopingen door verenigingen Per brief heeft het gemeentebestuur van Venray aan de Vereniging van Limburgse Gemeenten te Maastricht advies gevraagd omtrent een aspect van door verenigingen te organiseren rommelmarkten, vlooienmarkten, antiekmarkten, enz. Vastgesteld is namelijk, dat op de genoemde verkopingen, behalve de aan huis ingezamelde goederen, soms normale winkelgoederen worden verkocht, op tijden dat de winkels ingevolge de Winkelsluitingswet gesloten zijn. Omdat deze gang van zaken kan iëiden tot verstoring van gezonde concurrentieverhoudingen, is de vraag voorgelegd op welke wijze de ze. kw.eslie het beste geregeld kan worden. Gestolen auto teruggevonden Vrijdagavond kwam de 25-jarige H. uit Overloon tot de ontdekking dat zijn personenauto Datsun 100, welke hij op het terrein van de Gouden Leeuw had geparkeerd verdwenen was. Enkele uren later werd de auto door enkele personen aangetroffen aan het einde van de Laagheidseweg, op de grens van Overloon, in de al daar gelegen Loobeek. De auto lag gedeeltelijk in het water. Uit de auto was ontvreemd een waardevol foto apparaat. Uit het onderzoek kon wor den vastgesteld dat de onbekenden zich toegang hadden weten te ver schaffen met een valse sleutel. Gezien de plaats waar de auto ge parkeerd heeft gestaan is het niet onmogelijk dat andere automobilis ten iets van de daders hebben gezien wat hun verdacht voorkwam. Die personen worden verzocht zich in verbinding te willen stellen met de Venrayse politie. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur lot zondag nacht-12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel. de Muinck Keizer en Wittgen DR. WITTGEN Telefoon 86082 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers. Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz J. BECKERS Julianasingel 11 tel. 83700 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teli. 81255 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Zr. J. DRABBELS tel. 04780-81269 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4, tel 81269 Uitsluitend op afspraak. ZUIGELINGENBUREAU BRUKSKE Eveneens op afspraak tel. 83859 of 81269. Inlichtingen en boodschappen: iedere morgen van 8.30 tot 9.00 uur, behalve in het weekend. Na 9 00 uur kunnen eventuele berichten gedurende de ge hele dag doorgegeven worden aan de administratie. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS Uitleenmagazijn: Bergweg 4, De Clockert, kamer 28, ge opend van maandag t m. vrijdag van 16.00 tot 16.30 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 DE HARTLIJN De Hartlijn (van de Nederlandse Hartpatiëntenvereniging) hulpver lening aan hartpatiënten is op de vol gende nummers te-bereiken: Maandag: lel. 077-12988; dinsdag tel. 04740-2865; woensdag tel. 04780- 81030; donderdag tel. 04402-2163; vrijdag: tel. 04950-33428. De telefoonnummers zijn van maan dag t.m. vrijdag alleen bereikbaar tussen 15.00 en 18.00 uur. Zaterdag en zondag alleen voor noodgevallen 04750-23290. NED. VER. VAN RHEUMA- PATIËNTEN AFD. LIMBURG Postbus 100 6100 AC ECHT Algemeen Informatie-adres: Tel. 04754-2054 VROUWEN BELLEN VROUWEN Vrouwen luister- en informatiedienst, van maandag t.m. vrijdag van 9-12 uur elke dinsdagavond van 8-11 uur. TELEFOON 04750-18000 Nederl. Multiple Sclerose Stichting afd. Noord- en Midden-Limburg Secretariaat: Ittervoorterweg 2 6005 NR Weert, tel. 04955-400 Zaterdag 10 nov.: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Misintentie: Dhr. H. van Dierendonk, Dhr. J. Camps, overleden fam. Cop- pes-Gielen. Zondag 11 nov.: Gezongen euch. viering om 10.00 u. Kindercrèche wordt verzorgd door Mevr. Cybulski en Irmgard Kol. Misintentie: Dhr. J. Verhelst en overl. Hr. v. d. Putten. Woensdag 14 nov.: Euch. viering om 19.00 uur. Misintentie: Bijzondere intentie en voor de Hr. A. v. Cuyk. programma van vrijdag 9 tot en met 16 nov. Vrüdag 9 nov.: Gemeente Venray, reünie van zes kampploegen van voorheen. Zaterdag 10 nov.: 8.00 - 14.00 zaalvoetballoernooi Rank Xerox Competitie handbal: 14.00 Handbal D Asp.Bevo 2 14.45 Handbal H Asp.Bevo 15.30 Handbal D PupLeoral 3 16.15 Handbal H Pup—Eksplosion Volleybalcompetitie 18.00 VC Rooy heren 1—P. P. Jumpers basketball competitie: 20.00 Heren 1Venlo Sport 2 Dames 2Best Zondag 11 nov.: 9.3012.00 Badminton competitie: Venray 1Patrio 12.00-19.00 S.R.V. Badminton toer nooi. Maandag 12 nov.: 17.30-18.30 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. Zaalvoetbalcompetitie: 21.30 VlakwaterElectro Janssen 22.30 SVCBFord Oldtimer Dinsdag 13 nov.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton 23.00-24.00 De Zwaan zaalv. vr. Woensdag 14 nov.: 19.30-22.00 Badminton Venray 2Victoria 5 comp. 22.00 Wetteling 1Westerbeek z.v. 23.00 Wetteling 2—FCPR zaalv. Donderdag 15 nov.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. Vrgdag 16 nov.: Zaalvoetbalcompetitie: 19.30 Wetteling 2Stappers 3e kl. 20.30 de Wetteling 1Vermeulen le 21.30 de Wetteling 4Barnev. Eirehandel - 3e kl. 22.30 Electro Janssen—SVCB 2 3e

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3