GEMEENTEPRAAT WERK AAN DE WELZIJNSWINKEL NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF Gemeenteraad vergadert dinsdag Op dinsdag 13 november a.s. om 7 ur 's avonds komt de gemeenteraad ter in openbare vergadering bijeen de raadzaal van het nieuwe raad- De agenda bevat acht punten. Hier in zijn ongetwijfeld de voornaamste linten het voorstel met betrekking tot j structuur en procedure welzijns- inning en de vaststelling van de no- .Hoofdlijnen voor het gemeentelijk ibsidiebeleid" en van de „Algemene ibsidieverordening". Deze beide onderwerpen staan mo- 79 enteel in het middelpunt van de be- 1gi ngstelling. zodat verwaoht wordt, dat ^jt publiek in grote getale aanwezig il zijn. S Verder vermeldt de agenda: voorstel tot ongegrondverklaring n het beroepschrift van de heer J. M. Arts. Gozewijnhof, tegen de wei- n >ring van een bouwvergunning voor aanbouw aan zijn woning; het aanvaarden van een wijziging aanvulling van de I.Z.A.-regeling Tinburg. het aangaan van vaste geldlenin- - algemene machtiging van b. en w. het opnemen van tijdelijk kasgeld durende het jaar 1980 Commissie voor cultuur vergadert maandag Op maandag 12 november a.s. komt commissie voor cultuur in openba- vergadering bijeèn op kamer 024 n het raadhuis. Aanvang 16.30 uur. et voornaamste punt van de agenda i zijn de invulling van de werkgroep voorbereiding van het facetplan iltuur ten behoeve van de welzijns- inning. In de commissie voor cultuur is als lige commissie het idee geopperd de werkgroep te laten bestaan uit commissie op grond van de over gingen, dat toch alle betrokkenen in voorbereiding van het advies moe- p i en zullen worden betrokken. Tijdens de openbare vergadering van i commissie zijn vanuit de publieke I ibune geen bezwaren tegen het voor- I el ingebracht. De commissie voor cultuur wijkt met tze opstelling sterk af van de overi- commissies. Dit kan voor betrokke- tn aanleiding zijn tot misverstanden. Voorgesteld wordt daarom th^ns uit- aak te doen over de volgende alter- lieve keuzen: Commissie wordt werkgroep ja neen. Indien ja. wie van de commissie leden neemt dan zitting in de werk groep. Bij neen vfrordt de werkgroep ge mengd van samenstelling. Indien dit zo is. dient de commissie zich uit te spreken over: •vertegenwoordiging van de secto ren. Dit zou kunnen zijn (als sug gestie): 1 raadslid/commissielid 2 andere commissieleden 1 vertegenwoordiger muziekfedera- tie (bestuurslid) 1 vertegenwoordiger namens de ge zamenlijke zangkoren (bestuurslid) 1 vertegenwoordiger namens dans en toneelverenigingen en schutte rijen (vrijwilliger) 1 vertegenwoordiger creativiteits centra (professionele kracht). *De wijze waarop deze vertegenwoor diging wordt aangewezen. In deze wordt de suggestie gedaan, sectoren aan te wijzen en deze uit te nodigen zelf een kandidaat naar voren te laten brengen. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: W. van Dijck, Kleindorp 1. Merse- lo om vergunning tot het uitbreiden van een varkensfokkerij en varkens- mesterij waar mest en meststoffen wor den bewaard. Adres inrichting: Klein dorp 1, Merselo. kadastraal gemeente Venray. sectie B, nrs. 3937 en 3673. Hernieuwde Kennisgeving Deze hernieuwde kennisgeving vindt plaats, omdat verzuimd is de eerste kennisgeving d.d. 23 augustus 1979 die hierbij komt te vervallen een aantal personen aan te schrijven. Zoals uit deze kennisgeving ook blijkt is de openbare zitting verplaatst naar woensdag 28 november 1979. Degenen die reeds tijdig schriftelijk bezwaren hebben ingediend behoeven dat niet opnieuw te doen. Voor wat het beroepsrecht betreft, zij verwezen naar hetgeen dienaan gaande hieronder is vermeld. L. M P. G. Direks. Smakterveld- weg 8, heeft vergunning verzocht tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een loonbedrijf waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 2 pk Adres inrichting: Spurk- terdijk (ongen.). kadastraal gemeente Venray. sectie E, nr. 1926. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bi| het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te hou den op woensdag 28 nov. 1979 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maas- heseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray. 9 november 1979 Bestemmingsplan Molenklef De burgemeester van Venray maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 30 oktober 1979. op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft besloten te verklaren, dat de vaststelling wordt voorbereid van een herziening van het bestemmingsplan Molenklef. Het besluit houdt verband met een noodzakelijk geachte aanpassing van de voorschriften deel uitmakend yan voornoemd bestemmingsplan Het voorbereidingsbesluit met bijbe horende tekening ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling ruimtelij ke ordening, kamer 202, Venray. 1 november 1979 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche Afsluiting G roenewoltspad Burgemeester en wethouders van Venray. maken hierbij bekend hun be sluit van 7 november 1979. waarbij t.b.v. de doorgang van autobussen naar de school aan het Groenewoltsepad, het volgende is besloten: met ingang van 7 november tot 1 juni 1980 of zoveel korter of langer als in verband met de bouw van een com plex woningen aan de Zuidsingel mo gelijk dan wel noodzakelijk is, door het plaatsen van borden 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens met onderbord genoemd in artikel 121 van dit reglement het parkeren aan beide zijden van het voor alle verkeer openstaande gedeelte van het Groenewoltsepad. op maandag t m. vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur te verbieden. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is be roep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Com missaris der Koningin. Venray. 9 november 1979 Burgemeester en wethouders vnd. mr. H. J. M. Defesche. burgemeester J. M. Poels. secretaris Begrotingen ter inzage Burgemeester en wethouders van Venray brengen hiermede ter openba re kennis dat, te rekenen vanaf heden, op kamer 035 van de secretarie der gemeente gedurende 14 dagen de ge meentebegroting en de bedrijfsbegro- tingen over 1980 en de meerjarenbe groting 1979-1983 voor eenieder ter le zing zijn neergelegd, en hetzij in druk. hetzij in afschrift, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar zijn ge steld. Tevens delen wij u mede. dat ge noemde stukken ter inzage liggen in de Openbare Leeszaal, Julianasingel 33. Venray. 5 november 1979 Burgemeester en wethouders vnd. mr. H. J. M. Defesche. burgemeester Openstelling van bet raadhuis Venrays raadhuis, Maashese- weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 tot 17.3C uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden var. het raadhuis, uitsluitend na te lefonische afspraak (tel. 04780- 83838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. H, Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut- ten-Tielen: iedere eerste en derde maandag van de maand van 10.00 - 11.00 uur, voor huis vestingsproblemen: en iedere dinsdag van 10.00 tot 11.00 uur voor sociale zaken. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de 'rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-83838 toestel 117). Het postadres van het raad huis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray. GROTESTRAAT 28 VENRAY TELEFOON 04780-82727 ZWEMMEN Met ingang van 19 november a.s. starten in het overdekte gedeelte van t gemeentelijk combi-zwembad zwem lessen voor partikulieren. Aanvangsleeftijd: kinderen die vóór 1 maart 1980 zes jaar zijn en personen van 16 jaar en ouder. Kursusduur: 24 lessen, 2x per week. Kosten: 65,50 voor kinderen tot 16 jaar en 84,50 vanaf 16 jaar, inclusief en tree. Opleiding: A en B diploma. Inschrijven: Vanaf heden aan de kassa van het gemeentelijk combi-zwembad, Park weg 1 te Venray. Openingstijden kassa: Maandag t.m. vrijdag 17.45-19.45 uur Zaterdag en woensdag 13.30-15.30 u. In verband met de grote belangstelling is slechts beperkte inschrijving moge lijk. Op onderstaande lestijden/groepen (kinderen) zijn nog enkele plaatsen open: 7. Woensdag 17.00-17.30 uur Zaterdag 12.00-12.30 uur Lestijden/groepen (personen 16 jaar en ouder): 1. Maandag 20.00-20.30 uur Donderdag 20.00-20.30 uur 2. Maandag 20.30-21 00 uur Donderdag 20.30-21.00 uur Bouwplannen Bij burgemeester en wethouders van Venray zijn aanvragen ingekbmen om in afwijking van het geldende be- stemingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd plan vergun ning te verlenen voor: het uitbreiden van een fabriekshal aan de Stationsweg t.n.v. Hermus B.V.; het verbouwen van het woonhuis Spurkterdijk 7 t.n.v. C. Buitelaar; het bouwen van een varkensstal bij het pand Maasheseweg 91 t.n.v. P. J. M. Jeuken; het verbouwen van het woonhuis Noordsingel 19-21 t.n.v. H. v. Ve- ghel; het uitbreiden van een loods aan de Castenrayseweg 14 t.n.v. het land- bouwmechanisatie-bedrijf H. Versiey en; het uitbreiden van het gemeen schapshuis „De Gelderkoel" te Hei de t.n.v. het gemeentebestuur van Venray: het bouwen van een legkippenbe- drijf aan de Ericaweg t.n.v. Verbo B.V. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 12 no vember 1979 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de afde ling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 09.00 tot 12 00 uur. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Van Gedeputeerde Staten van Lim burg zijn de navolgende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50. lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ontvangen, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen: voor het bouwen van een ruwvoer- silo aan de Overloonseweg t.n.v. de Gebr van Raay; voor het bouwen van een landbouw- machineloods aan de Begijnhofweg t.n.v. de Gebr Janssen; - voor het oprichten van een waren huis aan de Heidseweg t.n.v. A. Droesen; - voor het bouwen van een winkel pand en enkele flats aan de Kemp- weg t.n.v. J Sijbers: - voor het verbouwen en uitbreiden van de bioscoop- en winkelruimte aan de Merseloseweg t.n.v. Luxor Theater. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 09 00 tot 12.00 uur. Zij. die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen 'n bezwaarschrift indienen bij Gedepu teerde Staten van Limburg te Maas tricht. Venray. 9 november 1979 De burgemeester van Venray. mr. H. J. M. Defesche De gemeente praat met bevolking en organisaties over welzijnsvoorzieningen, OP 13 NOVEMBER BESLIST DE GEMEENTERAAD In de afgelopen wekén is er het nodige overleg geweest over de wijze, waarop in de gemeente Venray het welzijnsbeleid vorm zal krijgen. Met name in de vergaderingen van verschillende commissies is menig uur aan dit onderwerp besteed. Hierbij hebben de diverse organisaties zich duidelijk laten horen, hetgeen ook de bedoeling was. Intussen zijn alle reacties en standpunten óók die van de bevolking op een rijtje gezet en uitvoerig door het college van burgemeester en wethouders besproken. Het college is van mening, dat een en ander nu rijp genoeg is voor een beslissing, welke door de gemeenteraad moet wor den genomen. Dit zal gebeuren in de openbare raadsvergadering van dinsdag 13 november a.s. Hoe ziet het voorstel er nu uit: UITGANGSPUNTEN: Het voorstel is gebaseerd op enkele belangrijke uitgangs punten. zoals: het maken van plannen en programma voor het welzijn zal op zoveel mogelijke terreinen ervan plaatsvinden. Hier mee kan voorkomen worden dat er straks sprake is van een potverteren voor een onderdeel, terwijl voor iets an ders weinig of niets overblijft; de gemeente is verantwoordelijk voor alles wat er gebeurt. Dit neemt niet weg, dat zoveel mogelijk de bevolking en organisaties mee moeten kunnen praten en invloed uit oefenen op de plannen; het werk ten behoeve van de planning moet zoveel moge lijk aansluiten bij de reeds bestaande overlegvormen en werkwijze van het gemeentelijk beleid. WIE GAAT WAT DOEN Op basis van bovenstaande uitgangspunten gaat de planning als volgt in zijn werk: A. Centrale plaats voor bestaande commisies en werkgroepen: Op dit moment bestaan er in de gemeente Venray vier com missies die een belangrijke taak hebben in het gemeentelijk welzijnsbeleid, namelijk: bestuurscommissies voor sportzaken, jeugd- en jongeren werk; commissie voor onderwijs, vormingswerk en recreatie; commissie voor cultuur; commissie voor sociale zaken, volksgezondheid en maat schappelijk werk. Deze vier commissies gaan voor hun deelterreinen zogenaam de facetplannen maken. Zo zal o.a. de bestuurscommissie een plan maken voor: sport jeugd- en jongerenwerk peuterspeelzaalwerk. commissie voor cultuur een plan maken voor: cultuur; commissie voor onderwijs c a. eep plan maken voor: on derwijs voor volwassenen (educatief plan); commissie sociale zaken c.a. een plan maken voor; hulp verlening aan jongeren en jong volwassenen algemene hulpverlening bejaardenwerk opbouwwerk min derheidsgroepen. De diverse commissies zijn samengesteld uit leden van de ge meenteraad én personen uit de bevolking. Toch lijkt dit te weinig om het samenstellen van plannen alleen aan de com missies over te laten. Vandaar dat de diverse commissies voor de verschillende facetplannen werkgroepen in het leven gaan roepen. Deze werkgroepen zullen bemand worden door o.a. enkele leden uit de commissie, vertegenwoordigers van be trokken organisaties en belanghebbenden en natuurlijk ook belangstellenden. B. Een nieuwe commissie: Het Planberaad: Men kan zich voorstellen, dat als alle werkgroepen onder lei ding van de commissies de zogenaamde facetplannen hebben voorbereid, deze facetplannen met elkaar moeten worden vergeleken, in elkaar moeten worden geschoven en dat er prioriteiten gesteld moeten worden, zodat er één totaal plan ontstaat. Dit is geen gemakkelijke zaak en in feite voor de gemeenteraad een ondoenlijke zaak. Vandaar dat er een nieuwe commissie gevormd zal worden, die dit werk zal gaan voorbereiden. Deze commissie krijgt de naam PLANBERAAD. Tijdens de gesprekken en het overleg over de totale opzet bleek dat er over de wijze, waarop dit planberaad samen gesteld moet worden, nogal wat verschil van mening bestond. Voorlopig is gekozen voor een bemanning door en vanuit de diverse commissies. Of de gemeenteraad hiermee akkoord zal gaan, dient afgewacht te worden. C. De beslissende stem: De gemeenteraad: Uiteraard is al het werk. dat de commissies en werkgroepen en het planberaad doen, voorbereidend werk voor een be sluitvorming door en in de gemeenteraad. Het is dus uiteindelijk de gemeenteraad, die beslist wat er dient te gebeuren, waar het geld aan uitgegeven wordt enz. Omdat de gemeenteraad de beslissende stem heeft is het na tuurlijk belangrijk, dat de leden ervan nauwgezet kunnen vol gen wat er tijdens de voorbereidingen allemaal gebeurt. Dit kan o.a. doordat raadsleden zelf deel uitmaken van commis sies en deel kunnen uitmaken van de werkgroepen en vooral ook goed geïnformeerd worden over de voortgang van al het werk. Het zal duidelijk zijn, dat tijdens de hele voorbereiding ook een belangrijke taak is weggelegd voor het college van b. en w. en de ambtenaren. Het college van b. en w. blijft een centrale plaats innemen tussen alle betrokkenen. Op diverse momenten zal het be slissingen moeten nemen over uitvoeringszaken, adviezen moe ten vragen enz. De taak van de ambtenaren ligt vooral op het vlak van het ondersteunend werk naar commissies, werkgroepen etc. Om dat er diverse ambtenaren bij dit omvangrijke werk betrokken zijn, is er een zogenaamde ambtelijke stuurgroep gevormd. Dit is een overleg, waarbij de werkzaamheden in de diverse commissies, werkgroepen, planberaad enz. op elkaar afge stemd worden. OVERZICHT: Als we nu de wijze, waarop het welzijnsplan tot stand dient te komen, samengevat weergeven, krijgen we het volgende schema, zoals hieronder is afgedrukt. GLOBALE GANG VAN ZAKEN: Hebben we in voorgaande gezien wie er iets gaan doen, be langrijk is natuurlijk ook te weten hoe dit in zijn werk zal gaan: 13 November 1979: Gemeenteraad beslist of akkoord kan worden gegaan met de nodige voorsjellen. November 1979: De diverse commissies beslissen zo spoedig mogelijk over aantal en bemanning van de werkgroepen. December 1979 Juni 1980: Werkgroepen en commissies bereiden de facetplannen voor en stellen concept-plan vast. Tijdens de voorbereiding wordt intensief voorlichting ge geven en inspraak aan alle betrokkenen, o.a. Wordt hierbij gedacht aan de volgende wezenlijke momenten: opvragen van gegevens en verwerking; formuleren van doelstellingen voor beleid; trekken van conclusies en opstellen van beleidsaanbe velingen. December 1979: Planberaad wordt samengesteld en benoemd door de ge meenteraad. Januari Juni 1980: Planberaad start met zgn. „wegingsnota", waarbij o.a. algemene doelstellingen geformuleerd worden t.b.v. welzijn; onderzoek plaatsvindt naar beschikbare financiële mid delen. Over deze zaken wordt tussentijds inspraak gegeven. Juni November 1980: Planberaad start met samenstellen van totaalplan op basis van door commissies/werkgroepen beschikbaar gestelde facetplannen Planberaad geeft voorlichting en inspraak over dit totaalplan op punten zoals: uitgangspunten voor prioriteiten; prioriteitenstelling. Juni November 1980: Commissies en werkgroepen vragen programma's op bij organisaties op basis van concept-facetplan. December 1980: Gemeenteraad stelt totaalplan vast (inclusief facetplannen) en programma's. TENSLOTTE: Men hoeft geen helderziende te zijn om te kunnen constate ren. dat er veel energie en tijd nodig zal zijn om de bedoe lingen in realiteit om te zetten. Hiervoor is de inzet van alle betrokkenen nodig. De gemeente is bereid waar mogelijk hulp, steun, voorlichting enz. te geven. Zij verwacht te mogen rekenen op medewerking van de betrokkenen. AMBTELIJKE STUURGROEP zorgt voor afstem ming werk/onder- steunt GEMEENTERAAD stelt vast/besluit COLLEGE van B. en W. coördineert en neemt tussentijds beslissingen PLANBERAAD bereidt inspraak- en totaalplan voor op basis van facet- nlfl COMMISSIE JEUGD en SPORT COMMISSIE ONDERWIJS, VORMINGSWERK en RECREATIE COMMISSIE CULTUUR COMMISSI!! SOCIALE ZAKEN VOLKSGEZOND HEID en MAATSCHAPPE LIJK WERK zijn vertegenwoordigd in werkgroepen. Krijgen inspraak bij facetplannen en totaalplan.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 11