..Ze léggen tl de laatste hand aan de nieuwe Zentrasport speciaalzaak BILJARTEN 0.J.C. PUREE Hengelsport AGENDA SCHOUWBURG- Zondagochtend concert nteressante voor- chting over tracé RIJKSWEG 73 MUZIEKSCHOOL BLIJFT SAMENWERKEN met onze harmonieën en fanfarekorpsen uime belangstelling voor Perdstal Euterpe paans ontmoetingscentrum officieel open OPENING VAN ZAKEN ''/•«vJ fcb Ja l'oor een vrij groot gehoor heeft ,ensdagiivond rijkswaterstaat di- jtie Limburg onder auspiciën van Raad van Wilei staat uitvoerige •lichting gegeven over de plan tot aanleg van de Rijksweg 73. name ging het hier over de tra- f,ng van de 70 km lange verbin- tussen Maasbracht en Boxmeer. _\an het begin van de avond werd èr ir. J. van-Dixhoom duidelijk de [schillende inspraakmogelijkheden de burgerij besproken. Deze 0nd konden opmerkingen worden maakt, bezwaren naar voren ge acht en ideeën geopperd, üoven- i heeft men tot 28 december de om schriftelijke bezwaren in te nen Volgend voorjaar worden g hearings gehouden, waarbij men indeling de bezwaren nog kan toe- hten. iloor rijkswaterstaat wordt er der ive alles aan gedaan om iedereen laten meedenken me' de werkers n de toekomstige noord-zuidvcr- iding. )e verschillende tracés werden de- avond uitvoerig toegelicht, er >rd gelegenheid gegeven schrifte- :e vragen in te dienen, welke door forum werden beantwoord, waar- tenslotte nog een levendige dis- ssie tussen zaal en forum ontstond. Hierop komen wij uiteraard in on- volgende editie uitvoerig terug. In een door de Muziekschool deze week uitgegeven verklaring, blijkt dat men in goede harmonie wil en zal blijven samenwerken met de plaatselijke muziekgezelschappen. Aan dit samenwerken was wel eni ge twijfel gerezen door een tweetal artikelen in een regionaal dagblad. In het eerste artikel, handelende over de diploma-uitreiking in het vereni gingslokaal van Euterpe, werd de spreker van die avond méér woorden in de mond gelegd, dan in werkelijk heid was gezegd. Het bestuur be treurt deze gang van zaken zeer. Ook de heer Raedts. voorzitter van de jeugdopleiding bij Euterpe, ver klaart geen kritiek op de school of docenten te hebben geleverd, noch te twijfelen aan de bekwaamheid van deze mensen. Eventueel bestaande kritische bemerkingen van het be stuur van Euterpe zullen via de fede ratie van mzuiekgezelschappen met het bestuur van de muziekschool worden doorgenomen. Dit was ove rigens reeds eerder afgesproken. In de algemene bestuursvergade ring van de Muziekschool werd ver der gekonstateerd dat men op de ge meentelijke begroting feitelijk op de nullijn blijft staan. Er is voor 1980 nauwelijks meer armslag te ver wachten. De lesgelden worden met pijn met 7% verhoogd om althans enige soulaas te hebben bij de trend- Je officiële ingebruikname van het luwe verenigingslokaal van de Ko- iltlijke Harmonie „Euterpe" mocht h j.l. zondag in een ruime belang- lling verheugen, niet in het minst de zijde van de buurtbewoners het plan Bergkwartier. Toch lag over dit alleszins feestelijk gebeu- een schaduw, door het vrij plot- inge overlijden van de heer Thei i Els, daags tevoren. Thei van Els neer dan 60 jaren aan de harmonie rtonden geweest als lid. bestuurs- en laatstelijk als ere-bestuurslid. vorig jaar ontving hij nog het Jen Bondsinsigne. Wij tellen vandaag", aldus presi de heer Kooien, „een groot aan- open plaatsen in onze harmonie drumband: kinderen, kleinkinde en schoonzoons van de overlede- Wij wenens hen in deze dagen rkte en troost". Een ogenblik stil- werd ter nagedachtenis van Thei Els in acht genomen. zijn verdere toespraak wees sident Kooien op het belangrijke dat nu eindelijk alle geledingen Euterpe onder een dak verenigd en gezamenlijk hun aktiviteiten men ontplooien. Uitvoerig schets- hij de zelfwerkzaamheid van de >n. die dit gebouw meer zwij- il dan perdstal onder toeziend van een bouwcommissie weer iben omgetoverd tot een alleszins eptahel verenigingslokaal. Hij ikte hen daar van harte voor, tnals al degenen die op welke ma nier ook hun bijdrage aan deze reno vatie gaven. Het was-aan burgemeester Defe- sche om de officiële opening te vei- richten. Hij wenste Euterpe veel ge luk in de Perdstal, maar vestigde er tevens de aandacht op, dat indien dit gebouw niet ter beschikking had ge staan, men met geen mogelijkheid een passend onderdak voor de har monie had kunnen vinden. Vervolgens kreeg de burgemeester daarmee de openingsmars te dirige- een dirigeerstokje overreikt, om ren. We laten in het midden, aan wiens deskundigheid het lag of van de Harmonie of van de gelegen heidsdirigent maar „Colonel Boo gie" kwam feilloos uit de vele mu ziekinstrumenten. De bezichtiging van het nieuwe verenigingslokaal trok al direct veel belangstelling, en ook de aktie „Helpt Euterpe onder de pannen" zal bij die belangstelling wel niet vergeten zijn. In ieder geval niet door Venrays Mannenkoor, dat een muzikaal be zoek bracht en een financiële bijdra ge overhandigde. Trouwens wie in de Perdstal de grote waslijst gezien heeft van de kosten die gemaakt moeten worden om instrumentaria aan te schaffen en te vernieuwen, weet dat zijn bijdrage aan Euterpe nog steeds van harte welkom is. Vethouder J. van Oers sprak za- dagmorgen hot eerste officiële mingswoord in de ont,moetings- mte voor de in Venray woonach- Spanjaarden. iteeds, aldus wethouder van Oers, ik de gebouwen van het voorma- Lyceum van Paters Francisca- ibinnen kom, vind ik dat we des- Is een goede aankoop hebben ge in. want hoeve) c verenigingen iben wij al niet kunnen helpen? Zo nu weer, nu wij een ruimte heb- ikunnen geven voor de ongeveer in Venray levende Spanjaarden, lis gemeentebestuur van Venray tben wij in het verleden een goed eid kunnen voeren voor de min- Èeidsgroepen binnen onze samen- ing. Turken en Marokanen heb- ihun ontmoetingsruimte; ook Su- uners. Islamieten en Molukkers iben wij kunnen helpen. Z;ch speciaal richtcnue tot de anse groep moest dc wethouder goede samenwerking memoreren, ike er van het begin af aan is ge- et met de werkgroep Hen eigen reng is de basis voor hun toe- nst, waardoor deze onlrnoetmgs- mte er toe zal bijdragen dat de bi cultuur niet verloren zal gaan. ouwens de wethouder wilde nog ijt dat de intregatie met de Ven- rse bevolking redeiijt geslaagd i worden genoemd. Het is beslist n aparte groep in onze samen- ring geworden. VOORZITTER Mr. J. JANSSEN md met gemengde gevoelens bin- nhet gebouw van het voormalige ceum waar hij gastudeerd had. ist nu Venray 35 jaar bevrijd was, is het goed nog eens te overdenken 6 het toen was, een heel ander ropa. Hij zou het jammer hebben vonden als de gebouwen van het ceum gesloopt zouden zijn omdat i nu een deel van die gebouwen innen gebruiken om een groep bui- ilanders die medewerken aan de derlandse welvaart, hier een stuk Izijn te bezorgen. DIRECTEUR I.IS fee heer Ahsman, directeur van de jburgse Immigratie Stichting ts er op dat het Venray was, dat de zestiger jaren als een van de ste Limburgse gemeenten de mo- Ikheden had gegeven om Spaan- [astarbeiders binnen hun grenzen luisvesten. Er werden bij die nst geen vlaggen uitgestoken, maar de door de goede opvang, van met ne Pater Joannes Peters, had zich integratieproces binnen Venray stig voltrokken. orming en voorlichting zal er in centrum worden gegeven; ook sussen aan vrouwen en jongeren, lij bracht dank aan het Venrayse neentebestuur voor de positieve iewerking steeds ondervonden; ik aan de inbreng van de eigen lanse werkgroep welke niet met tingen verankerd is aan de Lim- gse Immigratie Stichting, maar ondanks toch steeds op steun van kant mag rekenen. NAMENS DE WERKGROEP rden woorden van dank uitge sproken aan allen die op enigerlei wijze de realisering van dit eigen ont moetingscentrum hadden mogelijk gemaakt; in het bijzonder pater Jo annes Peters (aalmoezenier voor Noord Limburg). En dat de Spaan se cultuur binnen dit ontmoetings centrum kon worden gebracht, kon den de vele genodigden waaronder naast wethouder van Oers en mevr. Rutten-Tielen ook vele werkgevers reeds aanschouwen door het op treden van een dans- en zanggroep in hun tradieionele klederdrachten. De verdere zaterdag was er een bont programma, en dat gaf een dui delijke bevestiging dat de geïnves teerde gelden goed besteed waren, want daar temidden van hun eigen cultuur waanden de 150 leden tellen de Spaanse gemeenschap zich thuis. Woensdagmiddag heeft Mevr. De- fesche-Derks in het voormalige pand Bakens aan de Grotestraat met enig feestelijk vertoon een voor Venray uniek winkelcomplex geopend, dat onder de naam „Spiegelkwartier" naar buiten treedt. Liefst vier ver schillende zaken zijn in dit drastisch uitgebreide pand ondergebracht, alle maal middels één ingang te bereiken. Allereerst is daar een vestiging van „Het Ijshuisje", een in den lande niet onbekende zaak, gespecialiseerd in soft ijs. Meer dan 20 verschillende milkshakes vormen een andere spe cialiteit van deze zaak. De kinderen hebben er donderdag al van kunnen profiteren, toen deze zaak enkele uren lang gratis ijs uitdeelde. De tweede vestiging is een spe ciaalzaak in kaas: De Kaasfial. Niet alleen kaas ligt hier te kus en te keur, maar ook alle soorten noten en wij nen. Als logische aanvulling op dit servicepakket verkoopt men ook pa- té's salades, reform-artikelen en de licatessen. Dez ezaak is een vestiging van de snelgroeiende Kaashaal-fran- chiseketen, welke naar verwacht, binnen een jaar de 100e vestiging in ons land zal openen.- In de derde winkel of moeten we hier spreken van winkelhal? is een groenteboer gevestigd onder de naam „d'Ouwe Moestuin". Het is een onder deel van een groente- en fruitcom- binatie welke reeds 15 vestigingen heeft, en gezamenlijk haar inkopen doet. Opmerkelijk is hier de toepas sing van de kleuren oranje en rood die zowel op de wanden als in de to tale presentatie zijn gebruikt en zo wel de groenten als het fruit appetij telijk tot hun recht doen komen. De vierde zaak „onder een dak" is „Vleeschmeester De Kroes" die het publiek op ouderwets vakmanschap en bepoefde kwaliteit wil trakteren. Dat alles onder het motto: „ver trouwd voordelig". Dit kleine winkelcentrum in het hartje van het grote winkelcentrum Venray is ongetwijfeld een aanwinst. De belangstelling bij de opening en de eerste verkoopdag wettigt de ver wachting dat ook hier het kooplusti ge publiek zijn weg zal vinden. matige salarisverhogingen en bevor deringen. Een leerlingen-stop is op de mu ziekschool nog niet aan de orde. De toelatingseisen en de hoge leskosten verrichten al de nodige selectie. Dit is dan ook een van de redenen dat harmonieën en fanfares dikwijls zelf de leerlingenopleiding ter hand ne men. Ook het bestuur van de muziek school betreurt de noodzaak van hel hoge lesgeld, temeer ook omdat men niet de indruk wil vestigen dat de muziekschool elitaire opleidingen geeft. De opleidingen geschieden nu ook al zoveel als mogelijk is in groepsverband, maar is niet verder door te voeren om een lager lesgeld te bereiken. Ook voor de komende jaren verwacht men hierin geen ver betering, omdat zeker de rijkssubsi dies niet ruimer zullen worden. Vanwege de statuaïre aanvulling van het bestuur, heeft men kandi daatstellingen gevraagd bij de geza menlijke zangverenigingen, de fede ratie van muziekgezelschappen en de hoofden van basisscholen. Zowel de zangverenigingen als de muziekge zelschappen hebben hierop positief gereageerd. De hoofden van scholën verklaarden geen behoefte aan een bestuursfunktie le hebben. De Mu ziekschool stelt echter een bestuurs- kontakt met de hoofden van scholen mede i.v.m. de muzikale vorming op de basisscholen erg op prijs. Zo nodig wil men iemand uit die kringen op persoonlijke titel in het bestuur opnemen. Zondagmiddag 28 oktober a.s. om 15.00 uur DODENHERDENKING op de Algemene Befraafplaats Boschhuizen", met medewer king van harmonie „Euterpe" en dameskoor „Venrode". Voor 150.000,- aan schilderijen ontvreemd In de nacht van 21 op 22 oktober werd uit de woning van een Venray se bloemenhandelaar een aantal schilderijen ontvreemd. Hoe de da ders zijn binnengekomen is nog niet bekend. De schilderijen waren uit de lijsten genomen en de lijsten werden achtergelaten. De totale schade be draagt honderdvijftig duizend gul den. De recherche stelt een onder zoek in. INBRAAK De 22-jarige echtgenote van G. deed aangifte van inbraak in haar woning aan de Harpstraat in de nacht van 12 op 13 oktober. Ontvreemd werd 'n spaarpotje van haar zoontje met daarin enkele honderden gul dens. Toegang werd verkregen door het openschuiven van de keuken raam. De 28-jarige Chr. P. deed aan gifte van diefstal uit zijn woning van een portemonnaie met een geldbe drag van 135,Vermoedelijk was toegang verkregen tot de woning door met een ijzerdraad het deurslot via de brievenbus open te maken. Diefstallen H .v. d. V. uit Blitterswijck deed aangifte van vermissing van een trouwring en een herenpolshorloge uit de sporthal aan de Maasheseweg. Later werden bij de Amrobank door twee meisjes een trainingsbroek en een bos sleutels gevonden welke van de inwoner uit Blitterswijck waren. Zijn horloge en trouwring zijn nog spoorloos. De 48-jarige A. R. deed aangif te van diefstal van twee verkeers borden met de waarschuwing „werk in uitvoering" welke bij de kruising CastenraysevegMolenhoek te Oir- lo waren geplaatst. De borden ston den daar in verband met het aanleg- gen van een gasleiding. Uit het kleedlokaal van de gym nastiekzaal aan het Groenewoldse- pad werd ten nadele van A. S. uit Venray ontvreemd een zwart ledeien jas en een Seiko horloge. Ten nadele van J. K. uit Venray verdween er een portemonnaie met ongeveer een tientje inhoud. Uit de woning van E. aan de Sambastraat werd een portemonnaie met 150 gulden ontvreemd alsmede een bankpas van de Rabobank. Ter wijl de vrouw des huizes op de bo venverdieping haar werk deed moet de dader via de achterdeur de wo ning zijn binnengekomen. Uit de houten stalling nabij de skelterbaan op het psychiatrisch centrum St. Servatius werd een skel ter ter waarde van 4000 gulden ont vreemd. Door verbreking van twee hangsloten werd toegang verkregen. De skelter werd later terug gevon den. In de nacht van zaterdag op zon dag werden van een Mazda perso nenauto, geparkeerd in de Hoender straat, de vier siervelgen van de wie len ontvreemd. De eigenaar E. ont dekte dit en deed aangifte bij de po litie. Drankgebruik mogelijk oorzaak botsing De 16-jarige bestuurder van een bromfiets J. N. uit Overloon reed over de Stationsweg in de richting Oostrum. Uit tegengestelde richting naderde de eveneens 16-jarige brom fietser J. B. uit Venray. In een bocht van de weg is de Overloonse bestuur der vermoedelijk door te hoge snel heid en drankgebruik op het wegge deelte voor het tegemoetkomend ver keer gekomen, waardoor een frontale botsing tussen beide bromfietsen plaats vond. De Overloonse bestuur der liep dusdanige verwondingen op dat hij voor behandeling naar het ziëkenhuis moest worden vervoerd. Brisantgranaat werd schoon gepoetst Als ooit een dame van geluk kan spreken, moet het wel een aan de Steegse Peelweg wonende dame zijn. Bij het graven van een sleuf voor de riolering werd „een zwaar ge val" naar boven gehaald. Die da me dacht wellicht aan de vondst van haar leven, want eerst werd mét de schop wat grond van het stuk ijzer gehaald en vervolgens nam ze het mee naar de keuken, ondergedom peld in een emmer water en vervol gens schoon geschropt. Er kwam een koperen ring tevoorschijn en bij het zien daarvan dacht ze ineens oorlogs tuig gevonden te hebben. Ze belde de politie die poolshoogte kwam nemen. Toen de politieauto op het erf arri veerde schrokken de beide politie mensen zich rot, want uil de keuken deur kwam de dame met in haar handen een ,naar later bleek, 7,5 cm. brisantgranaat van Duitse makelij. Met de woorden: ..Hier hebben jul lie dat rotding", wilde ze het de po litiemensen in hun handen drukken. Met de meeste omzichtigheid werd dit zeer explosief oorlogstuig veilig gesteld. Maar nog nooit zullen de mannen van de EOD een zo mooi ge- poeste granaat tot ontploffing heb ben gebracht en dat op de kop af 35 jaar nadat Venray was bevrijd. BRANDEN Zondagavond omstreeks negen uur brak door onbekende oorzaak brand uit in een loods bij Maessen aan de Peelweg te Ysselsteyn, waar een crossmotorcombinatie op een vracht auto was geplaatst. Dank zij de snel le ontdekking van de brand lukte het nog. voordat de barndweer arriveer de, de brandende combinatie en de vrachtauto uil de loods te halen, maar beiden konden als verloren worden beschouwd. De totale schade bedraagt naar schatting 50.000 gul den. Venrays brandweerlieden wis ten de brand, voordat deze ergere vormen kon aannemen, te blussen. De recherche stelt omtrent de oor zaak een onderzoek in. Terwijl mevr. V. even een kopje koffie ging drinken, nadat ze haar leswagen in de Vollebergstraat voor haar woning had geparkeerd, zag zij plotseling rook uit de auto komen. De gealarmeerde brandweer was in recordtijd ter plaatse en de brand weerlieden wisten het vuur te doven. De auto liep brandschade op. Ver moedelijke oorzaak is kortsluiting. Donderdagavond omstreeks kwart over negen ontstond brand in de wo ning van het gezin A aan de Kemp- weg, tijdens afwezigheid van de ouders Drie jonge kinderen sliepen op de bovenste verdieping toen een kind van 7 jaar een kaars wilde aan steken met behulp van een stuk krant waarmee het de trap cpliep. De brandende krant viel op de trap waardoor brand ontstond. Het kind snelde naar de buren die er in slaag den de brand te blussen. De brand weer is wel ter plaatse geweest maar behoefde niet meer in aktie te ko men. De schade aan trap en hal be draagt ongeveer 2500 gulden. Het ge zin is tegen brand verzekerd. Rijden onder invloed In de nacht van zondag op maan dag hield d epolitie weer twee be stuurders van personenauto's aan die onder invloed van alcohol achter het stuur zaten. Na de bekende blaas- proeven moest het tweetal de bloed proef ondergaan. Terzake het rijden onder invloed van alcohol moesten drie bestuur ders pijpje blazen en de bloedproef ondergaan. Een van de bestuurders werd reeds door de politie van Deur- ne achtervolgd omdat zijn wijze van rijden levensgevaarlijk was voor de andere weggebruikers. Op de Deur- neseweg wist Venrays politie die be- bestuurder aan te houden. Frontale botsing Een personenauto bestuurd door door 26-jarige A. V. uit Nijmegen reed over de Maasheseweg in de richting Maashees. Voorbij de spoor wegovergang nam de bestuurder de bocht naar rechts niet scherp genoeg en kwam op het linker weggedeelte. De auto botste daar frontaal tegen een tegemoetkomende auto. bestuurd door de 41-jarige J. W. uit Venray. Het mag een wonder heten dat bei de bestuurders geen ernstige verwon dingen opliepen. Na onderzoek in het ziekenhuis konden beiden naar huis worden vervoerd. Beide auto's, die nog vrij nieuw waren, werden vrij wel totaal vernield. Venrays brandweerlieden moesten de wrakken van de weg slepen en het wegdek schoon spuiten. Het verkeer vond enige hinder van het ongeluk. Vernielingen Als verdacht van vernieling van verlichtingsarmaturen op het ter rein voor de schouwburg werden door de politie aangehouden de 21-jarige J. de H., A. B., A. O., de 20-jarige P. E. en C. v. G. en de 19-jaiige J. F. allen uit Vierlingsbeek. Procesver baal is tegen het zestal opgemaakt en zij zullen op de gebruikelijke wijze de rekening krijgen gepresenteerd. Geparkeerde auto beschadigd Maandagmiddag omstreeks kwart over vijf stond op de parkeerplaats ter hoogte van hotel Almonda een personenauto van A. M. uit Venray geparkeerd. De auto werd daar aan de linkerzijde door een andere auto beschadigd. De veroorzaker is zon der zijn visitekaartje achter te laten, doorgereden. Woordenwisseling na botsing Zondagavond omstreeks half zeven vond op de Litsenbergweg een aan rijding plaats tussen de personen auto's bestuurd door S. uit Venray en H. uit Vierlingsbeek. De bestuur ders wilden eerst de zaak onderling regelen, maar dat liep uit de hand en S. deed aangifte. De oorzaak van de aanrijding is niet duidelijk omdat beide bestuurders verschillende ver klaringen aflegden. Gewonden bij botsingen Zaterdagavond omstreeks 9 uur bereed de 46-jarjge C. v. D. uit Deur- ne met zijn personenauto de Ifoen- derstraal. Bij de kruising met de Westsingel reed hij door zonder te stoppen .maar op dat moment nader de over de Westsingel de personen auto bestuurd door de 22-jarige J. A. De onvermijdelijke botsing welke hel gevolg was bracht niet alleen zware schade aan die beide auto's, maar de eerste auto schoof na de botsing door en botste tegen een voor de kruising stilstaande personen auto bestuurd door de 24-jarige A. P. uit Venray. Ook deze auto liep zware schade op. De Deurnese bestuurder moest met diverse verwondingen naar het ziekenhuis worden ver voerd. De 5-jarige jongen A. L. uit Oos trum was bij de bakker geweest en liep pardoes de Mgr. Hanssenstraat over naar zijn aan de overkant wach tende ouders. De bestuurder van een personenauto, de 33-jarige J. B. uit Venlo, kon een aanrijding niet meer voorkomen. De jongen werd gewond (beenfractuur en hersenschudding) naar het ziekenhuis overgebracht. Bestuurder schrok De personenauto, bestuurd door de 23-jarige A. J. uit Venray reed over de Westsingel in de richting van de Langstraat. De bestuurder stopte te gen de as van de weg om een links gelegen inrit in te rijder, maar moest wachten op twee tegemoetkomende fietsers. Van achteren naderde een personenauto, bestuurd door de 20- jarige M. P. uit Venray. Deze be stuurder schrok van een personen auto die vanaf de Veltumse Kleffen kwam en plotseling de kruising op wilde rijden, maar uiteindelijk toch stopte. Door het schrikken lette hij onvoldoende op de voorgesorteerde auto. Nu botste hij tegen die auto. Het bleef bij zware materiële schade. Materiële schade Vrijdag stond de personenauto, bestuurd door de 58-jarige J. O. uit Venray op de Langstraat in file ge parkeerd. Hij reed achteruit om uit de file weg te rijden en raakte daar bij de achter hem staande personen auto van de 24-jarige P. H uit Over loon. Hierop reed J. O. weg zonder zijn identiteit bekend te maken. Ge tuigen zagen de botsing en noteerden het kenteken zodat de politie snel de veroorzaker kon achtei halen. Hem werd een extra procesverbaal aan gezegd. Op de Puttenweg ontstond ma teriële schade tussen de trekker met oplegger bestuurd door de 27-jarige C. S. uit Nieuw Ginneken en de vrachtauto bestuurd door de 63-ja- rige G. E. De vrachtauto wilde links af een inrit inrijden en dat had de bestuurder van de trekker met op legger te laat in de gaten. Dinsdagmorgen kwamen twee auto's elkaar tegemoet op de Blan kenberg te Leunen. De 22-jarige be stuurder H. C. uit Horst werd ver blind door de zon en zag te lagt de tegemoetkomende auto, bestuurd door de 26-jarige P. H. uit Venray. Een botsing kon niet uitblijven. De 67-jarige mevr. P. uit Ven ray verleende met haar auto geen voorrang toen zij vanaf de Merse- loseweg de kruising Schoolstraat Henseniusplein opreed. Gevolg bot sing met de van rechts komende auto bestuurd door de 55-jarige P. W. uit Venray. Het bleef bij materiële scha de. Op de kruising Westsingel Whistlerstraat verleende de 43-jari- ge bestuurder van een personenauto mevr. A. D. uit Venray geen voor rang aan de personenauto bestuurd door de 31-jarige inevr. E. A. even eens uit Venray. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. De 46-jarige bestuurster van een personenauto mevr. G. T. uit Venray reed over dc Ringweg in de richting van de Heidsepeelweg. Op de kruising nam zij de bocht naar rechts te ruim en kwam daardoor in botsing met de personenauto, be stuurd door de 65-jarige G. F. uit Venray. Ook hier alleen materiële schade. De 19-jarige bestuurder van een personenauto, A. A. uit Venray reed over de Timmei mannsweg komende vanaf de Paardekopweg. Ter hoogte van perceel 42 reed de bestuurster van een personenauto, mevr. A,, van af een uitrit de weg op en verleende geen voorrang. Een botsing was het gevolg, met materiële schade. De personenauto bestuurd door de 21-jarige mej. M. v. d. B. reed het Kennedyplein. Zij wilde een over het Molenpad in de richting van parkeerhaven inrijden en gaf daar toe richting aan. Maar de achter haar rijdende personenauto van M. J. ging haar op dat moment passeren en botste tegen de van richting veran derende auto. Ook hier materiële schade. De personenauto bestuurd door E. A. reed over de Oude Oostrumse- weg in de richting van de Oostsingel. Hij passeerde een geparkeerde auto op het moment dat uit de tegenover gestelde richting een personenauto naderde, bestuurd door M. E. uit Venray. Een botsing was onvermij delijk en ook hier weer veel mate riële schade. De Dordrechtenaar C. G. had zijn personenauto op de parkeer plaats bij het klooster van de Paters te Smakt geparkeerd. Bij terugkomst ontdekte hij dat de auto aan de lin kerkant beschadigd was. Dat is ver moedelijk door een andere auto ge beurd maar die bestuurder had geen visitekaartje achtergelaten. De personenauto bestuurd door de 44-jarige mevr. J. reed over de Beethovenstraat in de richting van de rondweg Brukske. Vanuit een in rit kwam plotseling achteruit rij dend de personenauto, bestuurd door de 25-jarige G. P. De bestuurster stopte en claxoneerde om te waar schuwen, maar dat heeft de bestuur der kennelijk niet gehoord. Bij de daarop volgende botsing bleef het bij materiële schade. Op dinsdag 30 oktober a.s. om 20.15 uur is er een uitvoering van het Bra bants Orkest, onder leiding van An- dré Vandernoot. Als soliste treedt op Cristïna Ortiz, piano. Programma: Havdn - Symfonie no. 101 D gr. t. „De Klok"; Mozart - Pianoconcert no. 16 D gr. t. KV 451; W. van Otterloo - Symphonietta voor blaasinstrumenten Liszt - Symfonisch gedicht „Les Pré ludes". Streekschouwburg Venray d.d. 28 oktober 1979 Fanfare „Concordia" Meterik 1. Olympia - G. Orsomando 2. The Lost Chord - Sullivan van Leeuwen 3. Vaderlandse Raphsodie - H. van Lijnschoten 4. Ei Dorado - Randy Beek 5. Wo die Wolga fliesst - B. Egidihs H. Koldiz 6. Juniores en Avant - C. Cori Pauze. Fanfare „St. Caecilia" America: 1 Pepita Greus (paso doble)- Perez Chovi 2. Finlandia - J. Sibelius arr. Mole naar 3. Letzter Frühling - E. Grieg arr. Molenaar 4. Carnaval Ouverture - Suppé arr. Mellema 5. Fremersberg - M. Koennemann arr. Singerling 6. Fliegerparade (mars) - H. Raich A klas: SNA 1—OGO 1 9—0 BCY't Anker 1 7—2 OPM 1—VOP 1 4—5 Leunen 1OBK 1 7—2 B klas: DOS—HGL 1 7—4 VOP 2—OPM 2 9—2 de Carambole't Anker 2 47 OGO 2—'t Anker 2 7—4 de CaramboleSNA 2 29 C klas: 't PelgrimshuisBIOS 1 110 de BurggraafSNA 3 74 Leunen 2't Anker 3 29 OBK 2—VOP 3 8—3 D klas: OGO 4—VO P4 2—9 BIOS 2—OGO 3 2—9 HGL 2—t Anker 4 5—6 Voor goede partijen zorgden deze week Th. Dericks 11 beurten 8.18 gem., J. Lucassen 12 beurten 13.42 gem., W. Janssen 12 beurten 4.16 gem. A .Claessens 15 beurten 3.40 gem., M. Custers 15 beurten 3.00 gem. en A. van Lin eveneens 15 beurten en 2.33 gem. Zaterdag 27 okt. treedt in O.J.C. „Puree" de popgroep „Sylph" op. Deze groep kreeg vooral bekend heid door haar swingende muziek en staat garant voor een avond vol goede muziek. De aanvang is om 21.00 uur. H.S.V. DE ROERDOMP Zaterdag te Grubbenvorst wist A. van Mill zich in de prijzen te vissen. Zondag na twee onderlinge wed strijden tegen Afferden zijn de vijf best geplaatsten als volgt: 1. J. v. Hoof, Afferden 2800 gr. 2. H. Hendriks, Venray 2320 gr. 3. Mevr. Peters, Afferden 2145 gr. 4. A. Peters, Afferden 1880 gr. 5. J. Gramser, Afferden 1690 gr. Zaterdag 27 okt. nat. concours te Velden, nummers afhalen om 13.00 uur. Zondag 28 okt. Mathoek beker te Afferden; bijeenkomst 8.00 uur. Zaterdag 3 nov. onze jaarlijkse feestavond bij P. Martens te Leunen. Het bestuur stelt uw aanwezigheid zeer op prijs. Voor deelname aan bovengenoem de wedstrijden opgeven bij H. v. d. Heuvel, Langeweg 38 tot uiterlijk donderdag 20.00 uur. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken. Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen E. de Muynck-Keizer Mgr. Nolensstraat 4, Venray, tel. 80305 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver. Ver- cauteren. De Vocht en Schmeetz P. F. Corver Oostingel 6, Venray, tel. 81393 Voor spoedeisende gevallen kupt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teli. 81255 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Zr. J. Janssen tel. 04780-81269 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4, tel. 81269 Uitsluitend op afspraak. ZUIGELINGENBUREAU BRUKSKE Eveneens op afspraak tel. 83859 of 81269. Inlichtingen en boodschappen: iedere morgen van 8.30 tot 9.00 uur, behalve in het weekend. Na 9.00 uur kunnen eventuele berichten gedurende de ge hele dag doorgegeven worden aan de administratie. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS Uitleenmagazijn: Bergweg 4, De Clockert, kamer 28, ge opend van maandag t.m. vrijdag van 16.00 tot 16.30 uur. Vrijdag 26 okt.: Zaalvoetbalcompetitie: 19.30 FC HentoElectro Janssen 1 20.30 SVSA—Augustus le kl. 21.30 VermeulenDoumar le kl. 22.30 Judover.FCPR 1 2e kl. Zaterdag 27 okt.: 8.30-19.30 Sportieve Rekreatie Ven ray: Volleybaltoernooi. 19.30 Wolff zaalv. vr. 20.30-21.30 Stappers N.W. zaalv. vr. Zondag 28 okt.: 9.30-12.00 Badminton 12.00-18.00 Sportieve Rekreatie Venray: vervolg volleybaltoernooi van zaterdag. Maandag 29 okt.: 17.30-18.30 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. Zaal voetbalcompetitie 21.30 Stappers NWWetteling 4 3e 22.30 Barnev. Eierh.El. Janssen 2 Dinsdag 30 okt.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.0-23.00 Badminton 23.0-24.00 De Zwaan zaalv. vr. Woensdag 31 okt.: 19.30-2.00 Badminton 22.00 Wetteling 2Judover. zaalv. 23.00 Wetteling 4JanssenPubben zaalv. vr. Donderdag 1 nov.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. Vrijdag 2 nov.: Zaalvoetbalcompetitie: 19.30 SVCB 2—Vlakwater 2 3e kl. 20.30 Wetteling 1-Raadhuispl. le kl. 21.30 FCPR 2—Koetshuus 1 3e kl. 22,30 Wetteling 5—Koetshuus 2 3e GEVONDEN VOORWERPEN Riem bestemd voer trom van drumband; bruin lederen portefeuil le inhoudende Duitse Marken; bruine portemonnaie inh. ongeveer 70, bankbiljet van 10,damesvest wit-beige; Kinderschoenen maat 37 met naam P. Zijlstra; rode sleutel- etui met 3 sleutels; 1 Chicco; rode portemonnaie met ongeveer 3,1 seltuel „Mister Minit" aan sleutel hanger; 4 schroevendraaiers in hoes je; ring met twee sleutels; bruin knipbeursje inh. 1.05; zwarte blou se met stippeltjes en spijkerbroek; vierkante omslagdoek blauw met bloemmotief; bruine shawl; ruiten wissers in verpakking. Marktstraat 2 Telefoon 88080 'vd Binnenkort feestelijke opening

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3