Wat doen deze mensen..? VERKEER(D) Zestig-urige toepwedstrijd voorfinanciering van nieuw politiebureau SVV zet zich in voor Inval. Sportclub STIENSTRJ VENRf Leenen POELS 1 A WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Free Wheelin wil f 11.000.bijeenbrengen voor lichamelijk gehandicapten in Kenia Commissie openbare werken akkoord met Meubelen V Gerrit Rutten bijna 50 jaar in ons bedrijf werkzaam Aansluitend op de landelijke aktie WINKLER PRINS Receptie fanfare St Oda te Merselo Jantje Beton VRIJDAG 26 OKTOBER 1979 Nr. 43 HONDERDSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN JITGAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 26 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALF JAAR f 10,- UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING Het kortste straatje in Venray is na ie Kortestraat ongetwijfeld 't straat evoor de schouwburg. Met zijn wel- eteld 70 meter is het straatje zó on. dat door de jaren heen de ge- neentelijke straatnaamgevers er nog leeds niet in zijn geslaagd hiervoor een straatnaam te verzinnen. Maar zo kort als het straatje ook s'zo „groot" is het in zijn bezit van erkeersborden. Normaal genomen staan in dit Iraatje niet minder dan zevgn ver- eersborden, waardoor o.m. wordt angegeven, dat men er van de zijde an de Merseloseweg wél en van de ijde van de Schoolstraat niet mag arijden met gemotoriseerd verkeer, tearonder staat weer aangegeven, lat de verbodsbepaling niet geldt •oor (brom)fietsen. Andere verkeersborden geven dan ■eer aan, dat aan de ene zijde niet estopt mag worden, maar dat aan e kant van de schouwburg een auto oor ten hoogste tien minuten mag rorden neergezet. Bovendien geeft tn bord aan, dat men 'n voorrangs- ruising nadert; terwijl men van die ant helemaal de straat niet mag in- jjden, tenzij men (brom)fietser is. Op marktdagen ligt de situatie er chter wéér anders. Dan mag men il naamloze straatje ook niet inrij- en vanaf de Merseloseweg. Maar, dat is nog niet alles De gemeente geeft er zelf blijk van iet meer te weten wat zij op maan- agmorgen met dit straatje aanmoet. )an wordt aan de beleefdheid van de reggebruiker overgelaten welke uit- ig men wil geven aan de dan ge- aatste borden(zie foto). Aan de zijde van de Merseloseweg laat dan aangegeven dat het hier aal om een straat waarvoor éên- ichtingsverkeer geldt. Het bekende lauwe bord met de omhooggerichte ijl. Maar aan dezelfde paal hangt an het bord, dat deze weg in dezelf- e richting is afgesloten voor alle erkeer (rood rond bord met witte orizontale balk). Omdat het hier zcfn unieke situa- ie betreft, hebben we voor deze ge- roonlijk fotoloze kolom, een uitzon ering gemaakt voor 't plaatsen van en foto. Men zou het eens niet mo- en geloven dat zoiets in ons Venray Er is echter een verandering op omst Op de pagina „Gemeentepraat'" is reep zo n voor ieder begrijpelijke be- endmaking opgenomen, waarin ge- neld wordt, dat b. en w. hun op 18-7 genomen besluit tot het instellen ■an een eenrichtingsverkeer in het aamloze weggetje voor de schouw- wrg zodanig uitbreiden, dat door 't laatsen van een onderbord als be- oeld in artikel 121 van Het Regle- lent Verkeersregels en Verkeerste- ens. bij bord 12 van bijlage 2 van dit eglement, het inrijden van deze weg p maandagen van 7 tot 13 uur in de ichting van de Merseloseweg is toe staan. De gemeente gaat er hierbij ken- «lijk vanuit, dat bij iedere Venrayer Het Reglement Verkeersregels en erkeerstekens" zo-voor-het-grijpen de boekenkast staat en dat iedere shtgeaarde weggebruiker bijlage 2 ran dit reglement minstens onder z'n oofdkussen dan wel op zijn nacht kastje heeft liggen Iedereen weet volgens de gemeente us wat bord nr. 12 is. Maar wat waarschijnlijk niet :e- iereen weet, is, dat door het plaatsen van dit bord het aantal borden in Idit naamloze weggetje bij de schouw- lurg op marktdagen moet borden itgebreid tot tien! Jverigens, zo zegt de gemeente in te (en andere) bekendmakingen, men binnen dertig dagen in be ep kan gaan. Zo'n brief moet dan irden gericht aan H. M. de Konin- en ingediend worden bij de Com- ssaris de Koningin, die - zo heeft ervaring geleerd - de brief weer orstuurt naar de Raad van State, aarmee dan weer een Arob-zaak is borenMaar ook al geldt een xkeersmaatregel voör 'n paar da- tn, dan nog kan men - zo blijkt tel- ns weer uit de gemeentelijke be- ndmakingen - binnen 30 dagen in «roep gaan En dan ontdeken we op dit moment at over het naamloze straatje voor schouwburg een kolom is volge- chreven. Dat wil zeggen: zo om en labij de 120 regels x 35 letters; dat precies 4200 letters. En dat over 70 aeter straat Kleuren afdrukken Veilig, snel. goedkoop 9*9 f 0.75 9* 13 f 0.90 Alleen gelukte toto's be talen Burgemeester Defesche zal heden vrijdagmorgen in „Free Wheelin" aan een 8-tal jongelui het startsein geven voor een toepwedstrijd welke 60 uren moet gaan duren. Reeds in 1973 brachten leden van Free Wheelin' het wereld-uur-record toepen op hun naam. Zq slaagden er in 48 uur lang de kaarten op tafel te leggen. Maar dat record was van korte duur, want in datzelfde najaar kon een groep toepers uit Oosterbeek de 50 urén vol maken. Nu wil men in Free Wheelin' dat record drastisch verbeteren ,door er maar liefst 10 uren aan toe te voe gen. Bij de acht jongelui die de toep wedstrijd houden, bevindt zich Huub Gooren als enigste die in 1973 ook aan het wereld-uren-record deelnam. Free Wheelin' wil met de toepwed strijd een bedrag van 11.000 gulden verzamelen ten behoeve van een or ganisatie voor lichamelijk gehandi capten in Kenia. Het geld zal gebruikt worden voor de aanschaf van een busje waarmee de organisatie in de binnenlanden van Kenia hulp kan verlenen. Door de slechte levensomstandig heden heeft Kenya te kampen met een groot aantal lichamelijk gehan dicapten die voor het merendeel op het moeilijk bereikbare platteland wonen. Het is voor hen vaak onmo gelijk om hulp te krijgen vanwege de grote afstanden die te voet moeten worden afgelegd. Daarom zijn goede vervoermiddelen een eerste vereiste om deze mensen te kunnen bereiken. Deze recordpoging wordt met di verse atracties omlijnd. Zo treedt he den vrijdagavond de Amsterdamse popformatie „Sail Joia" in het jeugd centrum op. Dit concert begint om negen uur. Zaterdagmiddag worden er slapstick- en tekenfilms vertoond. Vanaf acht uur 's avonds is er een optreden van het dixielandorkest „The Crescent City Jazzband". Te gelijkertijd wordt er een kunstveiling gehouden met werken van bekende kunstenaars uit deze streek De joeks- kapel „Kappes Kook" uit Venlo ver zorgt de muziek tijdens het früh- schoppen dat zondagmorgen om .elf uur begint. Het zondagmiddagpro gramma biedt een grote fancy-fair met diverse attracties. Om tien uur 's avonds hopen de toepers de laatste kaart te leggen. Een nieuw busje voor hulpverlening aan lichamelijke gehandicapten in Kenya is dringend nodig. Het behoeft geen betoog, dat iedere belangstellende op deze dagen van harte welkom is in FreeWheelin' aan de Hoenderstraat. Per slot van re kening moet van hen het geld komen voor het goede doel. Voordat het college van b. en w. a.s. dinsdag aan de raad zal voorstel len een krediet van 9.122.000,be schikbaar te stellen als voorfinancie ring van de bouw van een nieuw po litiebureau werd hierover deze week eerst het advies gevraagd van de commissie voor openbare werken. Maandag j.l. heeft deze commissie zich uitvoerig met dit onderwerp bezig gehouden. Als basis voor de discussie diende een uitvoerige toe lichting van het college. Hieruit bleek o.m., dat de minister van Tlrmfeiilandsb zaken aan de ge meente Venray een eerste uitkering heeft toegezegd voor het jaar 1983. Gezien het grote huisvestingspro bleem van het Vcnrayse politieappa raat achtte het college het niet ver antwoord om met de nieuwbouw van het politiebureau tot 1983 te wachten. Bij het ministerie bestaat er geen bezwaar tegen, dat vooruitlopend op de te ontvangen rijksbijdrage reeds met de bouw wordt begonnen. Dat betekent dan wel, dat de ge meente tijdelijk de bouwkosten moet voor-financieren. In de toelichting Was U al bij in Horst Speciaal adres voor massief eiken meubelen stelden b. en w.. dat aan het systeem van voor-financiering voor de ge meente geen extra financiële lasten verbonden zouden zijn. Tegenover de totale kosten van nieuwbouw ad 9.122.000,staat een te verwachten rijksbijdrage van f 8.252.4000,hetgeen voor de ge meente een nadelig verschil betekent van 869.600, Volgens de commissie-voorzitter wethouder J. Loonen geeft dit finan ciële gat toch een onjuist beeld om dat in de bouwkosten investeringen zijn opgenomen welke te zijner tijd de exploitatie gunstig zullen beïn vloeden. Bovendien zijn in de loop der jaren reserves gekweekt op het onderdeel politie terwijl voorts de kapitaallasten en huur van de thans bij de politie in gebruik zijnde pan den komen te vervallen. SOBER GEBOUW De heer W. Grootjans, directeur gemeentewerken noemde het nieuwe politiebureau een sober gebouw, dat architect Colsen na grondige studie heeft ontworpen. Zowel de architect als ook de dienst- en gebouwencom missie hebben zich elders in het land op de hoogte gesteld waar nieuwe politiebureaus zijn gebouwd. Het ge bouw in Alphen aan de Rijn heeft eigenlijk voor Venray model gestaan. Had b.v. de Sittardse politie geen inbreng bij het nieuwe politiebureau, Venrayse politiefunctionarissen heb ben van begin af aan inbreng kunnen leveren .hetgeen een goede zaak werd geacht. De commissieleden hadden de aan beveling van het college goed bestu deerd en waren vol lof over de dui delijkheid waarin de financiële ver antwoording was weergegeven. De commisie had er dan ook geen moeite mee om het college te advi seren het desbetreffende voorstel dinsdag a.s. in de gemeenteraad aan de orde te stellen. HET NIEUWE BUREAU Zoals bekend is voor de situering van het nieuwe politiebureau geko zen voor het 'zuidelijk deel van het terrein van het voormalige lyceum aan de Leunseweg nabij Houthandel Schoenmakers. Hoewel verwacht wordt, dat de politie over tien jaar een sterkte van 60 man zal hebben, is bij het ontwerp uitgegaan van een korpssterkte van 75 man. Met deze te verwachten sterkte is ook het minis terie akkoord gegaan. Bij de nieuwbouw wordt alles ge daan aan veiligheid (schietbanen) en energiebesparing (spouwmuurisolatie thermische beglazing, energie-terug winningsapparaat in de schietkelder en optimaliseringsautomaat ten be hoeve van de verwarming). Omdat men hiermee in het verle den gunstige ervaringen heeft opge daan, zal de aanbesteding op uitno diging geschieden. VERBINDINGSAPPARATUUR Terloops werd nog even gesproken over de moeilijkheden, welke de Ven rayse politie ondervindt met haar verbindingsapparatuur in de uitge strekte gemeente. Deze moeilijk heden worden onderzocht door de politie-verbindingsdienst, die ook 'n oplossing zal aangeven. Vast staat, dat er enkele steunmasten zullen moeten worden opgericht. De verbindingsmoeilijkheden staan evenwel los van het voorstel tpt voor financiering van de nieuwbouw van het politiebureau. Te zijner tijd zal hierover een apart voorstel aan dc gemeenteraad worden gedaan. Ove rigens zal begin volgen'd jaar met de bouw van het nieuwe politiebureau kunnen worden gestart. OVERIGE AGENDA Met de Kinkelder's Aannemings bedrijf zal ten behoeve vaa de ont BV. Sutiooiwtg 11. tel.04780-844: laiatiet org en voor u hoop en verhoop Kuur en verKu bouwproiehtenontwihhehng hypotbehen •ringen beheer wikkeling van het industrieterrein Smakterheide een grondruil moeten plaatsvinden. De commissie had geen moeilijkheden met de grondruil temeer niet omdat de wethonder kon meedelen dat de gemeente dringend om de grond verlegen zit in verband met komende industrievestiging. Be vestigd werd, dat bij de toekomstige bedrijven ook enkele bouwkavels zullen zijn. De prijs daarvoor zal on geveer gelijk zijn aan de kavelprijzen op de kerkdorpen. Ook had de commissie gèen be zwaar tegen aankoop van 26.400 m2 grond van J. P. A. Nelissen en 32.100 m2 van Venray Beton aan de Henri Dunantstraat. Voor deze grond be staat grote belangstelling. Meege deeld werd dat hier op korte termijn 60 nieuwe arbeidsplaatsen kunnen worden gesticht. Er zijn bedrijven, die hier nog dit jaar willen beginnen. De heer Fleurkens maakte zich zor gen over een aanvraag tot vestiging hier van een transportbedrijf. Hij vreesde overlast voor de Oostrumse bevolking en pleitte derhalve voor vestiging van het bedrijf op de Wit te Vennen. Wethouder Loonen beloofde, dat intern deze zaak nog eens zal worden bekeken. Om bij voorbaat misverstanden uit te sluiten deelde wethouder Schols mede, dat er bedrijven zijn, die een claim hebben gelegd op enkele bin nen Venray te bouwen woningen. Beide onderwerpen zullen eveneens dinsdag a.s. door de gemeenteraad worden behandeld. Profiterend van de mogelijkheid die er sinds kort bestaat, om met vervroegd pensioen te gaan, heeft onze medewerker Gerrit Rutten ge meend na bijna 50 jaren trouwe dienst ons bedrijf te moeten verlaten. Zoals intussen al door middel van pers, radio en televisie bekend is gemaakt zal in de week van 12 tot 18 november a.s. een landelijke ak tie worden gehouden ten bate van gehandicapten, die graag sport wil len beoefenen. Landelijk komt het geld terecht bij het Nationale Sportfonds voor Gehandicapten, dat er voor zal zorgen, dat het geld wordt doorgespeeld naar invaliden- sportclubs. Deze sportclubs kunnen dan noodzakelijke attributen aan schaffen voor hel beoefenen van diverse sporten door invaliden. In Venray heeft S.V.V. het initiatief genomen in die week de organisa tie van de geldinzameling op zich te nemen. De Invaliden Sportclub Venray is bijzonder gelukkig, dat S.V.V. dit doet omdat binnen deze vereniging meer organisatietalent en mogelijkheden aanwezig zijn dan bü de kleinere Invaliden Sport club. De Werkgroep Ontspanning en Propaganda van SW (WOP) is al enige tijd druk bezig om de nodige details op papier te zetten en de hier voor vereiste gemeentelijke vergun ningen te krijgen. Omdat 18 novem ber toch een competitieloze zondag is hebben de sporters van SW besloten om de aktiviteiten te plannen op vrij dag 16 en zaterdag 17 november a.s. in het winkelcentrum van Venray. In het begin werd gedacht aan een normale huis-aan-huiskollekte, maar Gerrit is een van de oude garde, die met Jan Beerkens, Sjarrel Sijbers en van den Munckhof sr. nog jarenlang Peel en Maas voor onze abonnè's met de hand gezet heeft. Hij was de eer ste in ons bedrijf die achter de zet machine plaats nam. Maar voor het zo ver was, heeft hij in zijn jonge jaren, als manusje van alles de handen uit de mouwen moe ten steken, en het bedrijf in al zijn aspecten leren kennen. Niet te ver geten zijn wekelijkse tocht, met de zware krantentas voor de buik, naar onze abonnè's in Oostrum. Die gehele route moest lopende worden afge legd, want met een fiets „was er geen beginnen aan". En met het „kwitan tie-lopen" heeft hij jarenlang prak tisch de gehele gemeente, zo niet te voet dan toch per fiets, „afgereisd" Vier keer per jaar kwam hij zo voor het incesseren van slechts enkele dubbeltjes abonnementsgeld tot in de verste uithoeken van Venray. Op latere leeftijd schakelde hij nog om van zetter naar drukker: speciaal voor 't vervaardigen van familiedruk werken. Voor vele honderden boor- lirigskes, communicanten, huwelijks- lustigen, maar ook bij ovei-lijden, zorgde hij voor het passende druk werk. Direktie en medewerkers hebben gemeend dit afscheid van ons bedrijf niet zonder meer voorbij te moeten laten gaan. Op zaterdag 3 november a.s. wordt hem een feestavond in De Burggraaf aangeboden, waarbij wij familie, vrienden en kennissen graag in de gelegenheid stellen, tijdens een receptie van 6.30 tot 7.30 uur, om Ger rit de hand te drukken. Ons bericht vorige week in dit blad betreffende een Venrayse prijswinnaar die voor zijn prijs het Instituut voor Doven te St. Michiels gestel aanwees, is niet geheel juist aan ons doorgegeven. De heer Imming sr. was de feite lijke prijswinnaar die in verband met zijn relaties met St. Michielsgestel de school aanwees voor de grote Wink ler Prins Encyclopedie. Er is dus geen sprake van een Venrayse leerling. men heeft hiervan afgezien omdat gehoopt wordt dat door het organi seren van aktiviteiten meer geld in het laadje zal komen. Oefenmeester Leo Beerendonk heeft zijn mannen van het eerste elftal, eventueel aangevuld met spelers van Venray 2, ingezet voor een aktiviteit op vrijdagavond (koopavond) van 18 tot 21 uur. Marie Arts-Linders heeft toegezegd met de dames van het eerste elftal een aktie op zaterdag (17 november) van half twee tot. half vier tot een goed einde te zullen brengen. Men heeft zich op beide dagen in tussen verzekerd van de medewer king van een aantal Venrayse Joeks- kapelien om wat leven in de brouwe rij te brengen. De keepers van beide elftallen zijn bereid tijdens de aktie-urgn aanwe zig te zijn om op hen afgevuurde bal len uit het doel te houden. Dit aktie- onderdeel is echter nog niet afge rond. Wat er vrijdag en zaterdag 16 en 17 november ook georganiseerd wordt, feit is ,dat het prijzenswaar dig is, dat gezonde sportmensen zich willeri inzetten voor de gehandicapte sportlieden. Dit jaar was het 5 jaar geleden, dat fanfare St. Oda had deelgenomen aan een bondsconcours. Dit was in Someren. waar toen met 192 punten een eerste prijs werd behaald. Er moest dit jaar weer deelgenp- men worden aan een concours. Êr werd gekozen voor deelname aan het concours in het Limburgse Roggel. De voorbereidingen namen een aanvang, kort nadat dirigent Piet Jo ris afscheiden had genomen van St. Oda. Hij had de fanfare 10 jaar ge leid. De dirigeerstok werd overgeno men door dhr. Wout Weymans. Met hem behaalde fanfare St. Oda 30 sep tember j.l. een eerste prijs met 293'/a punt. Voor de fanfare is dit aanlei ding om te recipiëren en wel op zon dag a.s. van 11.00 tot 12.30 uur in zaal Arts. Hartverwarmend was het enthou siasme van jonge lui bij de bezoeken die Paus Johannes Paulus bracht aan Ierland en de Verenigde Staten. La ten we het bij dit enthousiasme of la ten wij die jonge lui ook op een ande re manier voelen dat wij aqhter hen staan? Van maandag 29 oktober tot en met zondag 4 november a.s. wordt weer de nationale jeugdkollekte ge houden. Zitting in het comité van aanbeveling hebben o.a. de bisschop van Den Bosch, Mgr. J. W. M. Bluys- sen en oud-minister van C.K M. Mar- ga Klompé. Maar voor een kerk die werkelijk gelooft in de toekomst, behoeft een nationale kollekte voor onze jonge mensen nauwelijks aan beveling. Help hen jong te zijn in een oude kerk; geef ze de kans om de gelovi gen van morgen te worden. U kunt ook uw bijdrage storten op: Giro 1247 t.n.v. Nationaal Jeugd Fonds, Malieplein 13, 3581 BC Utrecht tel. 030-313313.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 1