Werk van 180.000 manuren aldus hoofdaannemer C.P.J. Janssen MODERNE TECHNIEK binnen oude kloostermuren (vervolg van vorige pagina) Grote industriële uitbreiding (Rank Xerox 1965). Bejaardencentrum, cultureel centrum en combi-zwembad in gebruik genomen. Ve le uitbreidings- en bestemmingsplannen (be gin plan Veltum 1965). Stimulering van con- takt met kerkdorpen. Gereedgekomen sportvoorzieningen, gemeenschapshuizen, gymnastieklokalen en een nieuw ziekenhuis. Stimulering van samenwerking in regionaal verband (Recreatieschap Peel en Maas en Ontwikkelingsorgaan Nrd.-Limburg. Ingaan de 16-9-1968 benoemd tot burgemeester van Roermond. 12. Drs. F. G. L. L. Schols (1968-1975), ge boren 12 - 1 -1926 te Schinnen. Gymnasia le studie, politieke- en sociale wetenschap pen aan de Kath. Universiteit Nijmegen. Van 1960 tot 1968 burgemeester van Maas- bree. Bij Koninklijk Besluit van 21-10-1968 m.i.v. 16-11-1968 benoemd tot burgemeester van Venray. Installatie vond plaats op 16- 11-1968. Voorstander van openheid en be trokkenheid van de burgers bij het bestuur. Oprichting van vele dorps- en wijkraden. Bevordering van welzijns-, jeugd- en jon gerenwerk. Verdere uitgroei van de indus trie. Voltooiing wijk Veltum, Molenklef Bergkwartier en Brukske. Aankoop Jerusa lem voor verbouw tot raadhuis. Bouw sport hal, tennispark, scholen en peuterspeelzalen. Totstandkoming gezinsvervangend tehuis ,,De Laterije". Vrije Akademie en Algemene Begraafplaats. Oprichting Onderwijsbegelei dingsdienst. Bij K. B. van 24-9-1975 met in gang van 14-10-1975 benoemd tot burge meester van Den Haag. Oscar Louis Pierre van de Loo (1916-1937) 13. Mr. H. J. M. Defesche (1976- gebo ren te Maastricht 25-7-1931. Middelbare studie, rechtenstudie aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. Daarna werk zaam op de Provinciale Griffie te Maastricht en gemeentesecretarie Sittard. Van 1964 tot 1969 burgemeester van Stramproy. Vervol gens zeven jaren (van 1969 tot 1976) burge meester van Maasbree. Bij Kon. Besluit van 30-1-1976 m.i.v. 16-2-1976 benoemd tot bur gemeester van Venray. Installatie in de raadsvergadering van 18-2-1976. Reconstruc- van vele straten en wegen, bouw L.O.M.- school, opening winkelpromenade Grote straat, bouw en renovatie van diverse paro chie- en jeugdhuizen, voltooiing 3e fase Sportpark, definitieve accommodatie Muziek school, voorbereiding bouw nieuw politie bureau. bestemmingsplannen Westeinde, Veltum II en Landweert in voorbereiding of uitvoering. Het is voor een aannemer altijd een ver heugend feit als hij wordt uitgenodigd deel te nemen in het bouwteam voor de uitvoe ring van een bepaald project. Hij ervaart dit als een waardering voor zijn werk in het verleden en men verwacht dat hij voldoende kennis van de bouwkun dige problematieken heeft om samen met de andere deelnemers in het team dit werk tot een goed einde te brengen. leder werk, of dit nu is een kerk, lagere of middelbare school, fabrieken, kantoren of winkels, stelt zijn specifieke eisen waar aan het beste kan worden voldaan middels samenwerking in teamverband. Opdrachtge ver, architect, adviseurs en de uitvoerende aannemer, hebben in dit gehëel ieder hun eigen taak. Zeer zeker is dit van toepassing op de verbouw van het klooster Jerusalem tot ge meentehuis. Hierbij is immers niet alleen aan de orde de realisering van een nieuw gemeentehuis, maar tevens dient dit inge past te worden in een bestaand gebouw, dat voor heel andere doeleinden is opgezet en toch als gegeven moet dienen voor een nieuw project. Deze taak ligt in de handen van de architect en de opdrachtgever die naar mijn mening, gezien het resultaat, er buitengewoon goed in zijn geslaagd om deze opgave te realiseren. De werkzaamheid van de aannemer is 'n geheel andere en bestaat meer uit het bouw- kundige-constructieve en de uitvoerings- organisatorische onderdelen, waarbij de be waking van de kosten een zeer belangrijk onderdeel is. Zijn taak is het om in overleg met de architect, die bepaalde wensen heeft betreffende vormgeving en materiaalkeuze en de constructeur die de sterkteberekenin gen uitvoert, te zoeken naar de meest effi ciënte constructies waardoor de kosten zo laag mogelijk gehouden kunnen worden. Bij de uitvoering verzorgt hij de organisatie en coördinatie. Tussen de opdrachtgever, architect, ad viseurs, aannemer, onderaannemers en le veranciers is hij de verbindende schakel. Het tijd- en werkschema wordt door hem opgezet en bijgehouden, zonodig gecorri geerd en bijgestuurd. Middels detailplan ningen worden de diverse onderdelen in tij den vastgelegd en uitgevoerd. Voor dit werk wil dit zeggen dat 180.000 manuren moesten worden ingepland. Tijdens de realisering van dit werk heb ben wij mogen vaststellen dat de samen werking tussen alle medewerkers nagenoeg vlekkeloos is verlopen. Ons past dan ook een woord van dank aan allen die, op welke wijze dan ook, zich hebben ingezet en heb ben mee geholpen om het gewenste resul taat te bereiken. Een speciaal woord van dank aan het ge meentebestuur, dat ons het vertrouwen heeft geschonken om dit voor onze gemeenschap zo belangrijk werk te kunnen uitvoeren. Moge dit huis, dat in oorsprong was op gezet voor een vrij kleine kloostergemeen schap, in zijn nieuwe vorm nog een lange reeks van jaren dienen als bestuurszetel van onze Venrayse gemeenschap, waarin iedere inwoner van harte welkom is zodat wij met recht kunnen spreken van een huis van de gemeente. Venray, september 1979 Bouwmij Janssen BV C. P. J. Janssen (dir.) De eerste van de ruim 180.000 geplande manuren. DE TECHNISCHE INSTALLATIES De technische installaties voor het totale raadhuis complex zijn ontworpen en bege leid tijdens de uitvoering door het Raadge vend Ingenieursbureau Ir. H. J. M. Osse BV te Nijmegen. Aan het ontwerp van de technische in stallaties zijn ten grondslag gelegd minima le energieconsumptie én onderhoud binnen de beschikbare financiële middelen. Het bestaande gebouw met zijn relatief zware constructie, lage glaswandverhouding en de oude. te handhaven raamconstructies met de daarbij optredende infiltratie, zijn harmonisch in het totale ontwerp ingepast. DE WERKTUIGKUNDIGE INSTALLATIES De werktuigkundige installaties omvatten: De verwarmings- en ventilatie-installatie met de volledige luchtbehandelingsinstalla tie voor het archief en de ventilatie-installa- ties voor de noodbestuurspost. De energievoorziening voor de verwar mings- en ventilatie-installatie wordt ver zorgd door twee stuks hoogwaardige ketels, elk met een vermogen van 930 kW, met gasventilatorbranders, welke opgesteld zijn in de kelder in de middenvleugel. De warm- en koudwaterinstallatie waar bij de warmwatervoorziening uit economi sche overwegingen gedecentraliseerd ge schiedt en de brandblusvoorzieningen op de koudwaterinstallatie zijn gekoppeld. De binnenrioleringsinstallatie waarbij opgenomen enkele pompinstallaties voor de beneden het riool liggende ruimten. De sanitaire installaties. De centrale stofzuiginstallatie, hiertoe zijn over het gehele gebouw stofzuigpunten opgenomen waarbij de centrale stofzuig- machine met vuilvanger opgesteld is in de kelderruimte in de middenvleugel. Sinds 1815 zijn alle burgemeesters van Venray, op de in Nederland gebruikelijke wijze, benoemd door de Koning(in) op voor dracht van de Commissaris van de Ko ningen). Burgemeester Verblackt vormde hierop, althans in zijn Belgische periode, (1830-1839), een uitzondering. Hij is in die periode tweemaal „gekozen". Op 30 oktober 1830 werden door 58 Venrayse kiezers 51 stemmen op hem uitgebracht. Jan van den Boogaard de andere kandidaat voor het burgemeesterschap verwierf 7 stemmen. Stemgerechtigd waren uitsluitend die kie zers die meer dan 20,aan belasting be taalden. Op 14 augustus 1836 werd Verblackt weer gekozen. Ditmaal brachten 118 kiezers hun stem uit. Toegelaten waren alleen zij die jaarlijks meer dan 20 Belgische franks aan belasting betaalden. 118 Kiezers brach ten hun stem op Verblackt uit. Uiteraard werd de „gekozen" burgemeester daarna nog officieel door de Belgische koning be noemd. W. Willemsen '"'T! j Staaltjes van technisch vernuft in de verwarmingskelder van het voormalige kloostergebouw De gasvoorzieningsinstallaties. De installaties worden geheel automa tisch geregeld, grotendeels op basis van de buitentemperatuur en wel zodanig dat buiten de kantooruren in het stookseizoen een minimale temperatuur in de ruimten wordt gehandhaafd. DE ELECTROTECHNISCHE INSTALLATIES c.a. Deze installaties omvatten: De verlichtings- en krachtinstallaties met de noodverlichtingsinstallatie. Voor de voe ding vanuit het hoogspanningsnet is voor het raadhuiscomplex een eigen transforma tor opgenomen, welke gesitueerd is in de sousterrain-vleugel van de raadzaal. Grootte van de transformator 400 kVA bij een ge lijktijdig vermogen van ca. 400 kVA. De noodverlichtingsinstallatie wordt gevoed door een motor-generatorset opgesteld in het ketelhuis welke bij spanningswegval au tomatisch wordt gestart De brandmeld- en detectie-installaties met automatische doormelding naar de brandweer, en waarbij tevens in geval van brand alle branddeuren automatisch worden gesloten. De inbraakbeveiligingsinstallaties. De omroep- en communicatie-installa ties voor een beperkt aantal ruimten, ter wijl in de raadzaal en trouwzaal voorzie ningen zijn gerealiseerd voor een goede communicatie met gehoorgestoorden. Voor de eenvoudige aanbreng van een gesloten televisiesysteem vanuit de raad zaal zijn voorzieningen opgenomen in de hal en in de koffiekamer. De telefooninstallatie voorzien van een UH 200 centrale voor 200 binnenlijnen en 17 buitenlijnen. Een centrale antenne-inrichting met een 6-tal aansluitpunten in raadzaal, koffieka mer. hal, noodbestuurspost en commissie kamer. De bliksembeveiligingsinstallatie. wel ke, uitgaande van de reeds aanwezige in stallatie geinspecteerd is en aan de te stel len eisen en normen ~al worden aange past. DE LIFTINSTALLATIES In het gebouw zijn opgenomen een hy draulische 10 personenliftinstallatie met 8 stopplaatsen, waarbij de liftkooi door een ééndelige plunjer wordt geheven. Deze lift is uitgevoerd als „brandweerlift" Een 50 kg documentenlift gesitueerd op het kruispunt van de linker- (A) en de daar haaks op liggende (C) vleugel. Een documententransportwagenlift voor transport van de kelder rechtervleugel naar het centrale archief op het lager gelegen niveau. Een documentenlift voor de afdeling sociale zaken. Nijmegen, september 1979 Ir. H. J. M Osse

Peel en Maas | 1979 | | pagina 15