GEMEENTEPRAAT FILMMEUWS Regionale 'stort' 1 januari in werking WERK AAN DE WELZIJNSWINKEL NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schtitte, Bureau Voorlichting Martens GEEN SPREEKUUR Kontaktdag van 60-plussers HONDEN BELASTING GEMEENTE ZWEMBAD Kollektekalender HINDERWET De Kenneth. Cooper-test AKTIVITEITEN comité recreatiesport PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD Cursussen tb.v. sporttechnischkader Elektra aanbieding Dinsdag 16 oktober wordt door het comité recreatiesport Venray een gro te 60+ kontaktdag georganiseerd. Wat houdt dat in, zult u zich afvragen. Wij bedoelen hiermee een feestelijke ken nismaking met de sporthal en zijn ma terialen. Als U aan een sporthal denkt, denkt u misschien aan de wat minder ouderen of aan de jeugd Maar laten we ophouden met te denken dat alles anders wordt als we ouder worden. Ook voor u. ouder wordende mensen is het een ideale plaats om gezellig samen iets te doen. veel vrienden en oude ken nissen weer eens te ontmoeten en gro tere materialen, waar anders geen plaats voor is eens uit te proberen. Zo kunt u deze dag kegelen, biljar ten, sjoelen, voetballen, minigolf spe len, enz. enz. Zoveel u wilt. Ook kunt u uw geheugen testen d.m.v. diverse ektiviteiten. Er is voor elk wat wils. Voor degenen die wat minder goed ter been zijn, of anders gehandicapt, zijn er speciale zitaktiviteiten. Komt u echter alleen voor de gezelligheid en wilt u rustig langs de kant zitten, ook dat kan. Er zijn voldoende stoelen aan wezig. Wilt u wat langer blijven breng dan gerust een paar broodjes mee, Ze zijn echter ook verkrijgbaar in de kan tine, evenals koffie en een drankje. Deze dag is bedoeld voor alle bejaar den. zowel van een vereniging als niet- eden. ledereen vanaf 60 jaar is van harte relkom. De sporthal is open van "s morgens O.OO uur tot 's middags 15.30 uur. U unt komen wanneer u wilt, u mag blij- ren zolang als u wilt. Om de onkosten wat te verminderen iragen wij 1,50 entree per persoon, wat voor niemand een bezwaar zal zijn. Natuurlijk hebben niet alle mensen eigen vervoer. Wij willen u als bestuur of als lei ding vragen dit in uw woonplaats of in uw groep zoveel mogelijk zelf te rege len, zodat iedereen de gelegenheid heeft aan deze dag te kunnen deelne men. Mocht u toch vervoersproblemen ebben neem dan tijdig kontakt op met mderstaande personen of met het open lejaardenwerk, Bergweg 4, Venray, tel. H780-82996. Hopende u hiermede voldoende te- iebben ingelicht verwachten wij u al- emaal 16 oktober te mogen begroeten n de sporthal De Wetteling, Zuidsingel, /enray. Namens comité Recreatiesport Venray Jet Derks, Blitterswljck Nel v. d. Akker, Merselo Met ingang van het volgende jaar, 1 januari 1980, zal de regionalisatie van de afvalverwerking konkreet gestalte krijgen. Vanaf dat tijdstip zullen alle huis houdelijke afvalstoffen ter verwer king moeten worden aangeboden op ie regionale stortplaats „de Zuring- peel" te Horst-America. Dit houdt in dat deze categorie vuil niet langer op de lokale gemeen telijke stortbelten mag worden ge stort. Dit betekent voor de individuele gemeenten van het gewest, dat van- êf dan alle huishoudelijke afvalstof fen moeten worden gestort op de ge westelijke stortplaats en niet langer ep de gemeentelijke stortplaatsen. Plaatselijke stortbelten moeten worden afgebouwd. Een verzoek voor vernieuwing van ie vrijstelling tot het hebben van een opslagplaats voor afvalstoffen zal door Gedeputeerde Staten niet bnger worden ingewilligd. L Afbouw betekent nog geen onmid dellijke sluiting voor alle soorten afval Uit het oogpunt van een op timale service-verlening blijft het toegestaan aan de burgers om klei ne hoeveelheden afval (grof gezins- vuil) naar de gemeentelijke stort plaatsen te brengen, doch slechts zo lang de huidige vergunning loopt. Plaatselijke stortbelten blijven dus enkel geopend voor ,,'s zaterdags- Itorters". Is de vergunning tot het openhou den van de gemeentelijke stortplaats verlopen, dan dient ook het vuil, door ,,'s zaterdagsstorters" naar de regio nale stortplaats te worden gebracht. Het is wenselijk, dat de gemeente lijke overheden de mogelijkheid scheppen om dit vuil op een daartoe bestemmende plaats in de gemeente te verzamelen (bijv. in kontainers) om het daarna naar „de Zuringspeel" te brengen. KONSEKWENTIES l De regionalisatie zal gevolgen heb ben voor het transport van afval stoffen. Er zullen grotere afstanden dan voorheen moeten worden afge legd om het vuil te bestemder plaat se te kunnen aanbieden. Ook zal de regionalisatie eisen stellen aan de wijze van vervoer, terwijl ook de in zameling van huishoudelijke afval stoffen in sommige gemeenten nood zakelijkerwijze aanpassing aan de gewijzigde omstandigheden behoeft. Dit alles heeft voor de betrcfkken ge meenten (financiële) konsekwenties. De meeste gemeenten binnen het Gewest zullen met hogere kosten worden gekonfronteerd. I De gemeenten, die ver van de re- Zoals al reeds vele keren gepubli ceerd werd is in enkele straten van een paar kerkdorpen in Venray een intensieve kontrole gehouden op het houden van honden. Die kontrole en waarschijnlijk ook de publikaties hebben tot gevolg, ge had, dat in enkele weken tijd ongeveer 250 nieuwe aangiften voor de honden belasting binnen kwamen. Dit wettigt de konklusie, dat er nog veel honden gehouden worden in onze gemeente, waarvoor geen hondenbe lasting betaald wordt. Het lijkt gewenst iedereen, die hou der van een of meer honden is en nog geen aangifte daarvan heeft gedaan, in de gelegenheid te stellien dit verzuim nu nog straffeloos goed te maken. Daartoe wordt gelegenheid gegeven gedurende twee weken na de datum van dit weekblad. Men kan dit doen door invulling en ondertekening van een op de afdeling belastingen of de receptie verkrijgbaar aangifteformulier (Maasheseweg 1 te Venray, kamer 132 openingstijden 9 tot 12 uur). U kunt die afdeling ook tele fonisch verzoeken de aangifte in orde te maken (04780-83838, toestel 250). Zwemmen v. bejaarden Onder alle sporten is zwemmen één van de meest doeltreffende vormen van bewegen met betrekking tot de ge zondheid. In de eerste plaats kan vrij wel iedereen ongeacht de leeftijd en geoefendheid zwemmen. Omdat het zwemmen een individuele aangelegen heid is. is men meestal niet gebonden aan het tempo van anderen, maar kan men volledig zijn eigen tempo bepa len. Dit betekent, dat men tot op zeer hoge leeftijd .wanneer vele sporten niet meer tot de mogelijkheden beho ren men nog steeds lichamelijke ak- tiviteiten kan verrichten, door middel van zwemmen. Wekelijks vindt in het Gemeentelijk Combi-Zwembad een uur tje zwemmen voor bejaarden plaats, op DONDERDAG van 12.00 tot 12.40 uur. Tarief 2,20, 65+ 1,70 per keer. Het verdient aanbeveling, om vooraf uw huisarts te raadplegen. Blijf fit en gezond, ga zwemmen I Tot ziens op donderdagmiddag. gionale stortplaats afliggen, zullen met hogere kosten te maken krijgen dan de gemeenten in de nabijheid van „de Zuringspeel", die juist door hun ligging in een relatief gunstige (financiële) positie t-o.v. de overige gewestgemeenten verkeren. Het is daarom dat, om tot een rechtvaardi ge verdeling van Je transportkosten te komen, het Gewest heeft gekozen voor de hantering van een „post zegeltarief". Het „postzegeltarief' houdt in, dat elke inwoner van het gewest, onge acht waar hij woont in het gewest, voor het transport van de door hem jaarlijks geproduceerde standaard- hoeveelheid afval, hetzelfde (trans port-) tarief betaalt. In de praktijk betekent dit, dat de inwoners van sommige gemeenten een tegemoetkoming zullen krijgen, terwijl andere gemeenten zullen moeten bijbetalen. Dit vloeit logischerwijze voort uit de hantering van het postzegeltarief. De Raad van het Gewest Noord-Lim burg heeft indertijd aan haar goed keuring voor de regionalisatie van de afvalverwerking uitdrukkelijk ge koppeld aan het gebruik van een postzegeltarief. Dergelijk tarief ap pelleert in hoge mate aan het solida riteitsgevoel van de gewestbevol- king. Omwille van de eenvoud is bij de bepaling van het postzegeltarief uit gegaan van de aanname, dat elke inwoner van het gewest jaarlijks een gelijke hoeveelheid afval produceert. Deze standaardhoeveelheid bedraagt 270 kg. De praktijk leert, dat deze uit gangshypothese enigszins bezijden de waarheid is, doch het is heilloos met alle kleine afwijkingen van deze standaard rekening te houden, waar door, als wel alle bijzonderheden en afwijkingen zouden worden meege nomen ,het geheel voor alle betrok kenen nodeloos gekompliceerd zal worden. Bovendien is ervan uitgegaan, dat het transport van één ton afval over een afstand van één kilometer 0.50 kost. De transportafstanden van indivi duele gemeenten naar de regionale stortplaats te Horst-America zijn bij benadering geschat, waarbij is uitge gaan van het zwaartepunt van de be volking binnen een gemeente. TARIEVEN Het Gewest vraagt van de ge meenten een tarief op basis van inwonertal voor de verwerking van de door of namens deze gemeen ten aangevoerde afvalstoffen, welke op „de Zuringspeel" worden ver- maand oktober 13 Oktober: Gidsen en Kabouters St. Oda (plaatselijke kollekte in het kader van het jeugdkollektewezen). 22 t.m. 28 Oktober: Fed. Soc. Ped. Zorg voor gehandicapten (landelijke aktie). 29 Oktober t.m. 4 november: Natio naal Jeugd Fonds (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een kollek- tevergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Kollektanten en kollektrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Openstelling van het gemeentehuis Het gemeentehuis, Maashese weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 toi 17.30 uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden var. het gemeeniehuis, uitsluitend na telefonisch afspraak, (tel. 04780-3838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut- ten-Tielen: iedere eerste en derde maandag van de maand van 10.00 - 11.00 uur, voor huis vestingsproblemen; en iedere dinsdag van 10.00 tot 11.00 uur voor sociale zaken. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-83838 toestel 117). Het postadres van het ge meentehuis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray. werkt. Dit tarief luidt in een bedrag per inwoner. Het produkt van het aantal inwo ners en het tarief per inwoner moet jaarlijks aan het gewest worden af gedragen. Daarnaast vraagt het Gewest een tegemoetkoming van die gemeenten, welke ten gevolge van de toepassing van het postzegeltarief een bijdrage moeten leveren als tegemoetkoming in de hoge transportkosten van an dere gemeenten. Ook dit geschiedt op basis van het inwonertal. Het Gewest hevelt deze gelden over naar de gemeenten, die op basis van de toepassing van zo juist genoemd tarief een tegemoet koming krijgen in hun hoge trans portkosten. Particuliere aanbieders van vuil met aanbieders worden de oorspron kelijke producenten van afval be doeld, niet de vervoerders, die in op dracht van deze producenten het transport verzorgen betalen een verwerkingstarief per kubieke meter aangevoerd vuil. Ditzelfde geldt ook voor ,,'s zater dagsstorters". Betaling geschiedt via stortbonnen. Uit de door de gewestgemeenten aan het Gewest afgedragen gelden wordt door het Gewest jaarlijks het kontraktueel overeengekomen be drag voor de verwerking van het re gionale huisvuil betaald aan de ex ploitant. Het restant aan inkomsten van het Gewest dient ter dekking van door het Gewest gemaakte kos ten (kosten grondverwerking. kosten overname investeringen, studiekos ten etc.). SAMENVATTTING Met ingang van 1 januari van het volgende jaar moet alle huisvuil uit het Gewest Noord-Limburg aange boden worden op de regionale stort plaats „de Zuringspeel" te Horst- America, waar het verwerkt zal wor den op gekontroleerde wijze. Met ingang van 1 januari 1980 moet alle bedrijfsvuil, grof gezinsvuil etc., samengevat onder de naam „inert vuil" worden aangeboden op óf „de Zuringspeel" te Horst-America óf de Wambachgroeve te Tegelen. Verder stortmogelijkheden zijn er dan niet meer. De lokale stortplaat sen mogen slechts zolang de huidige vergunning nog loopt het plaatselijke ,,'s zaterdagsvuil" ontvangen. Na het verstrijken van de duur der huidige vergunningen moet ook dit vuil wor den aangeboden op een der twee voornoemde gewestelijke stortbelten. Onderzocht wordt in hoeverre het plaatsen van containers in de gewest gemeenten een zinvolle oplossing kan zijn voor de problematiek van het 's zaterdagsvuil. Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: J. Voermans. Meerloseweg 18, Ven ray, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een varkensfokkerij en var- kensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Meerloseweg (ongen.), kadastraal ge meente Venray, sectie S, nr. 35 (ged). J. Voermans, Meerloseweg 18, Ven ray, om vergunning ex art. 6a der Hin derwet tot het uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkerij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden be waard, Adres inrichting: Meerloseweg 18, kadastraal gemeente Venray, sectie S, nr. 35. G. J, Gooren, Gunhoekweg 10, Oirlo. om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en varkensmesterij waar mest en meststof fen worden bewaard. Adres inrichting: Gunhoekweg, Oirlo. kadastraal ge meente Venray, sectie S, nr. 108. A. H. G, Jenniskens, Engesteeg 1 Leunen, om vergunning tot het uitbrei den en wijzigen van een varkensfokke rij, varkensmesterij en pluimveehoude rij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Engesteeg 1 Leunen, kadastraal gemeente Venray, sectie N, nr. 638. A. Vullings. Kievitsweg 3. Yssel- steyn, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een motorvoerluigenherstelin- richting. Adres inrichting: Kievitsweg 3, Ysselsteyn. kadastraal gemeente Ven ray, sectie M, nr. 363. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te hou den op woensdag 17 oktober 1979 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maas heseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 28 september 1979 De burgemeester en wethouders van Venray, Mr. H. J. M. Defesche, burgemeester J. M. Poels, secretaris Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter ALGEMENE SUBSIDIE-VERORDENING: Wethouder mevr. A. P. Rutten-Tielen I zal op dinsdag 2 oktober geen spreek uur (voor sociale zaken jhouden. op zaterdao Kenneth Cooper is arts in Amerika. Hoe kan iemand weten of hij/zij licha melijk fit is, is daar een maat voor? Dat interesseerde hem. Vier jaar lang heeft hij gegevens verzameld over de populairste vormen van lichaamsbewe ging en hoe deze te herleiden tot meet bare eenheden. Daardoor kreeg hij zeer omvangrijk studie-materiaal. Wetenschappelijk kon nu woren vast gesteld hoeveel energie, omgezet in punten, allerlei vormen van lichaams oefeningen van het lichaam vragen. Uit houdingsvermogen is de beste vorm van fitheid. Hiervoor is nodig algehele gezondheid van hart, longen, bloedva tenstelsel en overige organen en spie ren. Voor alle oefeningen heeft men een norm vastgesteld, een maatstaf voor de hoeveelheid zuurstof, die in een be paalde tijdsduur door het lichaam wordt verbruikt. Bijvoorbeeld: 1600 meter afgelegd in 11 min. 30 sec. is 3 punten: 1600 meter afgelegd in 8 min. 30 sec. is 4 punten. Aan de hand hiervan kunt u uw kon- ditie peilen en/of op peil brengen Der halve de Cooper-test, lichamelijk be wegen in rekreatieve sfeer. ledereen kan aan deze test deelne men. Zowel sporters als trimmers en wandelaars, individueelalsook in ge zinsverband. De start is tussen 11.00 en 14.00 uur. bij Vlakwater „DePerdstal". De route is uitgezet in de bossen van het Vlakwater. U kunt zelf bepalen welke afstand u Sporten kunnen we allemaal en hoe zit dat met leiding geven in de sport? Bij sportbeoefening hebben we te maken met mensen, ledereen is an ders. wil iets anders, geen mens is gelijk. En tochze willen allemaal sporten. Als u het leuk vindt om deze ver schillende mensen in de sport te be geleiden, dan kunt u daarvoor een op leiding gaan volgen. Enkele opleidingen zijn o.a,: A.B.O. Algemene Basis Opleiding Deze opleiding is: niet gebonden aan een bepaalde tak van sport; gericht op aspecten die in alle vormen van leiding geven in alle .takken van sport voorkomen; een noodzakelijke ondergrond voor elke trainer of recreatiesportleider (ster). Cursusduur: 12 weken (30 uren). Cur- suskosten: 47,50 p.p. 11,boe kengeld. Deelname cursus: minimum leeftijd is 16 jaar. Wanneer deze cur sus van start zal gaan is vooralsnog niet bekend. Informatie/opgave: Neder- Door omstandigheden kan het spreek uur van wethouder J, Loonen, van a.s. maandag geen doorgang vinden. 13 oktober wenst af te leggen. De routes bedragen 2, 3. 4, en 5 km. De deelname kosten bedragen 1,50 per persoon. Nadere inlichtingen: Comité Recrea tiesport Venray, tel. 83838, toestel 456 en Atlethiek Vereniging Venray. September-oktober: rolschaatsaktivi- teiten, Venray en kerkdropen. 13 Oktober: cöopertest, Vlakwater. 17 en 18 Oktober: school-trefbaltoer- nooi, sporthal De Wetteling. 21 Oktober: prov wandeltocht, Geys- terse bossen. 27-28 Oktober: indoor volleybaltoer nooi. sporthal De Wetteling. 4 November: Vlakwatercross, Vlakwa ter. 25 November: Badmïntontoemooi in sporthal De Wetteling. 27 December: schoolbasketbaltoer- nooi, sporthal De Wetteling. 27 December: snertwandeloriëntatie- tocht, Venray en omgeving. landse Katholieke Sportfederatie, post bus 90124, 5200 MA 's-Hertogenbosch. Recreatiesportleider(ster) A Deze opleiding is er op gericht om cursisten voor te bereiden op de taak van het leiden van aktiviteiten op het gebied van de recreatiesport. Deze opleiding is: niet gebonden aan een bepaalde tak van sport; grondslag voor de ontwikkeling van de sportieve recreatie bij de vrije- tijdssporters, trimmers, recreanten en jeugd. Cursusduur: 70 lesuren 25 uren verplichte stage 2 weekends ieder 7'A uur. Cursuskosten: 375,inclu sief boekengeld. Deelname cursus: mi nimum leeftijd is 17 jaar en ouder. A.B.O. bewijs voor deze opleiding is vereist. Wanneer deze cursus van start zal gaan is vooralsnog niet bekend. Informatie/opgave: zie A.B.O. Verdere informatie omtrent deze op leidingen kunt u verkrijgen op: Ge- meentheuis Venray .afdeling sportza ken. tel. 04780-83838, toestel 456. Saba Compuler-Modulenchassis met 56 cm beeld. Ideaal voor wandmeubels, slechts 65 cm breed. Aansluiting hoofdtelefoon of cassetterecorder aan voorzijde. NU 1495,- «V Zanker voordelig! Speclaalprogramma voor erg vuile was wolwasprogramma spoelstop om kreuken te verhinderen drie wasmiddelbakjes 400 centrifugetoeren roestvrij stalen trommel. NU 698,- 3 uur speelduur, versneld, stilstaand, slow-motion beeld v.a. 2895,— Schoolstraat 30 Venray 04780-85666 De nieuwste James Bond film MOONRAKER is ook in Venray een enorm sukses en wordt derhalve ge prolongeerd. Het is een^spektaculai- re miljoenen film die door het pu bliek als een van de beste 007 films wordt beschouwd. Voor liefhebbers van aktie en spanning dus extra ge legenheid om de film alsnog te kun nen zien. KENTUCKY FRIED MOVIE is een alternatieve film voor een select pu bliek. Niet de lachers voor een Bud Spencer of Peter Sellers komen hier aan bod. maar mensen die humor in zijn beste vorm weten te waarderen komen hier royaal aan hun trekken. In de grote steden is de film een enorm sukses. In Venray beseft men. meestal pas dat er iets goeds is, als het alweer voorbij is. Omdat de di- rektie het jammer vindt dat te wei nig mensen de film bezochten, wordt de film nog een aantal voorstellingen doorgedraaid. En nu maar hopen, dat mensen die zo nodig alternatieve films vragen, ook komen kijken. Nieuw is de eerste film van HER MAN VAN VEEN „UIT ELKAAR". De goed ontvangen film met verder Monique van der Ven, Guido de Moor en Marlous Fluitsma blijkt een klin kend sukses te zijn in Nederland. Het gaat over een echtscheidingszaak met vooral de problematiek rond het kind, dat zoals steeds het kind van de rekening wordt bij ztilke affai res. Een film die we graag aanbeve len. Lachen kan men deze week ook om de 4e Pink Panther film DE WRAAK VAN DE PINK PANTHER, Peter Sellers maakt het weer te dol in de ze nieuwe film. De film wordt in hoofdzaak vertoond in de filmserie A 1, maar wordt ook zondag in nor male vertoningen gebracht. Kunst- en Antiek- centrum „Achter de Toren" te Sambeek Momenteel exposeren in „Achter de Toren" te Sambeek, de volgende kunstenaars: Joke van Geel, Zuid-Schermer, met keramiek waaruit haar binding met de natuur blijkt. Joseph P. Ferrer, Barcelona, met bloemstillevens in vetkrijt. Niek de Cock, Tilburg, met een serie portretten waarin bloemen en planten een eigen leven leiden. Piet van der Sluijs, Nuland, met winterlandschapjes om alvast even vooruit te kijken. Annemie Bussers, Boxmeer, met enkele stillevens in rustgevende kleuren. Kusuma en Lukman, Djokjakarta, met kleurrijk batikwerk dat de zon in huis brengt. Kunstcentrum Achter de Toren is geopend: vrijdag 16.00 - 21.00 uur; zaterdagen en zondag 11.0Q - 17.00 u. Medio augustus werd op grote schaal en in feite aan alle be- REGELING VOOR GEWEST NOORD LIMBURG De gemeente praat met bevolking en organisaties over welzijnsvoorzieningen DECENTRALISATIE Op maandag 10, dinsdag 11, woensdag 12 en maandag 17 sep tember J.l. vonden er in het gemeentehuis Informatie-bijeen komsten plaats over de veranderingen in het welzijnsbeleid. Deze veranderingen worden met het woord „decentralisatie" aangeduid. Over het algemeen werden de informatie-bijeenkomsten rede lijk bezocht door de vertegenwoordigers van allerlei organisa ties. Met behulp van overhead-projektie werd aan de aanwezi gen vooral duidelijk gemaakt: waarom deze veranderingen op gang zijn gezet; welke rol de gemeente hierin speelt; hoe de gemeente voorstelt om dit alles tot een goed einde te brengen. Met nadruk werd ook aan de orde gesteld de belangrijke rol die de organisaties hierbij vervullen. Met klem werd er op gewezen dat: organisaties een aktieve rol kunnen vervullen; dat er een goed overleg en medewerking met de gemeente noodzakelijk is wil de opzet slagen; de organisaties rekening moeten houden met heel wat extra werk boven op het normale verenigingswerk. Tijdens de gelegenheid die gegeven werd voor het stellen van vragen en opmerkingen bleek dat de aanwezigen zich in grote lijnen in de voorstellen konden vinden. Heel duidelijk werd door de organisaties gezien dat de invulling en bezetting van de werkgroepen en het planberaad van wezenlijk belang is. Vandaar werd ook door de gemeente nadrukkelijk gevraagd om naast eventuele algemene opmerkingen vooral ook sugges ties in te leveren omtrent deze'werkgroepen en dit planberaad. BELANGRIJK Nog enkele belangrijke gegevens: De organisaties die tijdens de info-bijeenkomsten niet aan wezig waren, hebben wel een verslag ontvangen van deze avond/middag. Eveneens is hen een tweetal folders toege stuurd waarin het voornaamste van de voorstellen is sa mengevat. Alle organisaties kunnen t.m. 28 september 1979 hun reak- ties en suggesties schriftelijk insturen. Verder krijgen alle organisaties gelegenheid mondeling te reageren tijdens de diverse kommissie-vergaderingen. Deze vergaderingen worden gehouden op: Voor sportverenigingen, peuterspeelzalen, jeugd- en jonge renorganisaties: Bestuurskommissie op 11 oktober a.s. om 18.30 uur. Voor kulturele verenigingen (zang, muziek, toneel enz.): Kommissie voor kuituur, op 10 oktober a.s. om 19.00 uur. Voor alle organisaties op het edukatief gebied: Kommissie onderwijs c.a., op 2 oktober a.s. om 16.30 uur. Voor alle andere organisaties (dorps- en wijkraden, bejaar denverenigingen enz.): Kommissie sociale zaken c.a., op 11 oktober a.s. om 16.30 uur. langhebbenden door de gemeente een ontwerp toegestuurd van een algemene subsidie-verordening en een uitgebreide nota van toelichting. Gevraagd werd schriftelijk op deze stuk ken te reageren vóór 14 september 1979. Uit diverse reakties is gebleken dat lang niet iedereen begrepen heeft wat deze algemene subsidie-verordening nu eigenlijk voorstelt. Daarom kort hierover thans nog het volgende. In de nota van toelichting heeft de gemeente geprobeerd in grote lijnen aan te geven: s wat subsidiëring nu eigenlijk is; op welke terreinen van gemeentelijk beleid subsidiëring vooral van toepassing moet zijn; dat subsidiëring gebaseerd moet zijn op een zo goed moge lijk en duidelijk mogelijk geformuleerd beleid; dat subsidiëring aan bepaalde regels gebonden is; welke vormen van subsidiëring er zijn met voor- en nadelen. In de algemene subsidie-verordening zelf heeft de gemeente een aantal algemene regels opgesteld, waaraan iedereen moet voldoen, wil men voor subsidie in aanmerking komen. Veel van deze regels worden al jaren toegepast. De grootste verandering heeft betrekking op de regels die ge steld zijn t.a.v. het opstellen van zgn. plannen en programma's. Met dit laatste is tevens aangegeven de noodzaak tot deze algemene subsidie-verordening. Tot nu toe immers waren deze plannen en programma's vrijwel onbekend. Wat de algemene subsidie-verordening niet regelt is daarom: wie subsidie krijgt; wanneer men subsidie krijgt; hoeveel subsidie men krijgt; waarvoor men subsidie krijgt. Deze zaken worden namelijk geregeld op de eerste plaats in zgn. plannen en programma's en vervolgens in de zgn. deel- verordeningën, b.v.; t.b.v. jeugd- en jongerenwerk; t.b.v. sportorganisaties; t.b.v. kulturele organisaties. e.e.a. Betekent óók dat zolang er nog geen plannen en pro gramma's zijn oude bestaande subsidie-verordeningen normaal van kracht blijven en er geen veranderingen plaats zullen vin den. Ook voor de vaststelling van deze algemene subsidie-verorde ning bestaat de mogelijkheid om mondeling in te spreken. Deze vergaderingen worden gehouden op: Voor sportverenigingen, peuterspeelzalen, jeugd- en jonge renorganisaties: Bestuurskommissie, op 11 oktober a.s. om 18.30 uur. Voor kulturele verenigingen (zang, muziek, toneel enz.): Kommissie voor kuituur, op 10 oktober a.s. om 19.00 uur. Voor alle organisaties op het edukatief terrein: Kommissie onderwijs c.a., op 2 oktober a.s. om 16.30 uur. Voor alle andere organisaties (dorps- en wijkraden, bejaar denverenigingen enz.): Kommissie sociale zaken c.a., op 11 oktober a.s. om 16.30 uur. Opgemerkt moet nog worden dat alleen die organisaties schrif telijk worden uitgenodigd voor de kommissie-vergaderingen die een reaktie hebben ingestuurd. Alle andere zijn van harte welkom maar worden niet apart uitgenodigt.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 11