TAFELTENNIS Taekwon-do TRMLUB Autospeedway MIMLGAN DAMES oostrum Raadsvergadering Meerlo-W anssum Nieuwe kopieerapparaten van Rank Xerox Kompetiticprogramma zaterdag a.s. Thuiswedstrijden: Red Stars 1—Red Star 1 17.00 Red Stars. 4—Helden 3 17.00 ped Stars 6Amnasta 1 17.00 Stars 7Wap In 1 17.00 jRed Stars 8Hegta 2 13.30 Red Stars 9—Noad 4 13.30 llongens: Red Stars 5Armada 2 13.30 Red Stars 6Belke 10.00 Red Stars 8Koningslust 1 10.00 Meisjes: Red Stars 1—Elsloo '72 13.00 Red Stars 2—Panningen 1 13.00 Red Stars 4—Bat,ave 1 13.30 Red Stars 6Maasbree 2 10.00 bitwedsrtüden: Senioren: 1Red Stars 2 16.30 Meyel 1—Red Stars 3 14.00 frop Spin 1Red Stars 5 14.00 3Red Stars 10 vrijdag 21 sept. 20.00 panningen 4Red Stars 11 14.00 Armada 6Red Stars 12 14.00 Jongens: JCV 1—Red Stars 1 14.30 >eta 1—Red Stars 2 14.00 Bartok 1Red Stars 3 14.00 Armada 3Red Stars 4 14.00 Hegta 1—Red Stars 7 12.30 Meisjes: Seta 2Red Stars 3 14.00 Sela 3Red Stars 5 14.00 Koningslust 6Red Stars 7 10.00 De wedstrijdformulieren moeten vanaf 16.30 uur ingeleverd worden in de socio-ruimte bij Henk Bisschops. De tijden, die vermeld staan op de schema's, zijn aanvangstijden. Zorg er dus voor, dat ruim op tijd ver trekt. Kan de betreffende chauffeur niet. zorg dan zelf voor vervoer (an dere chauffeur, anders met de bus). Kosten voor uitwedstrijden per persoon: 2.50, bij vertrek aan de chauffeur te voldoen. Uitslagen 15 en 16 september: Heren pup. Bevo 1Manual 7-5 Dames jun. HeidiaManual 7-4 Dames sen. Vios 1Manual 16-4 Heren sen. Heidia—Manual 8-22 Heren jun. ManualLoreal 2 10-15 Programma zaterdag 22 sept.: ternes pup. Eksplosion-Manual 14.00 vertrek 13.00 uur )ames asp. Manual—IIVN 2 14.00 eren asp. ManualBlerick 1 14.45 leidsrechter bij thuiswedstrijden: iéler Wijnen. Wramma zondag 23 sept.: it jun. Blerick—Manual 15.00 r. vertrek 14.00 verhard «overige teams zijn vrij dit week- Attentie: Wil iedereen het strook - e van de jeugdcommissie, vóór za- erdug 22 september inleveren bij Hans Peetcrs, Arkstraat 15. Voor een goede organisatie is het nodig om ruim op tijd te weten wie |r willen meehelpen en natuurlijk Êk wie er aan een bepaalde aktivi- t, dropping dan wel midgetgolf, PDlcn meedoen. Op 8 september j.l. werden in West Duitsland in Munster de z.g. Open 'Duitse Kampioenschappen voor be oefenaars van het Teakwon-do (uit (oreal). Karate (uit Japan) en Kung- Fu (uit China) gehouden. Meer dan 250 deelnemers hadden zich in later, schrijven w.o. acht deelnemers van onze vereniging uit Venray, die on der supervisie staat van de Koraan- e grootmeester Jang, Kwang-Myung (6e Dan) en de Koreaanse meester Jan. Ki-Chun (4e Dan). Drie van on geleden eindigden in de finale, waar in wij één eerste en twee derde plaat sen veroverden. Open kampioen van West-Duitsland voor vrouw vanaf de e Gup t.m. de derde Dan, werd Vrina Huberts van Assen Raad (rood zwarte band), die in de finale een derde Dan wist te verslaan. Een zeer opmerkelijke prestatie leverde het Venrayse meisje Anita Creemers (groene band, 6e Gup) in de catego rie 61 kg. en hoger, aangezien zij voor de eerste maal meedeed met een wed- Trimmen is een belevenis op zich zelf, dal mag U niet missen! Geluk kig beginnen steeds meer mensen, die niet meer tot de jongeren behoren te ontdekken, welk een prezierig gevoel van „er even uit te zijn" trimmen geeft, trouwens wat is „jong" pre- A1 na een paar keer trimmen zult U merken, dat het goed gaat. U krijgt wat meer uithoudingsvermogen, meer „lucht". Omdat het misschien toch wel wat lang geleden is dat U zich op die manier bewoog moet alles weer een beetje wennen. Spieren kunnen niet van de ene op de andere dag doen wat ze in jaren verleerd hebben. Omdat het bij het trimmen niet gaat om het leveren van prestaties heeft U alle tijd, welke afstand afgelegd wordt en hoe snel het gebeurt is niet van belang. Zo'n totaal van l'/i uur per week is voldoende en goed ge noeg om te beginnen met wat meer bewegen. Als de eerste stappen achter de rug zijn komt de regelmaat vanzelf, om dat het dan pas leuk wordt. Het gaat er toch om om naast alle inspanningen van het dagelijkse le ven U de kans te bieden uw gezond heid op peil te houden. Anders ge zegd: loop voor uw leven. Natuurlijk hebben ze gelijk diege nen die al trimmen. Zij hebben ken nissen gekregen, vrienden gemaakt, en in elk geval al veel plezier be leefd aan het besluit om meer bewe ging in hun leven te brengen. Het is nooit te laat om er op „voor uit" te gaan. Onze aktiviteiten z(jn: Iedere zaterdagmorgen om 7.15 uur in de Ballonzuilbossen bij de Cooper- baan, te bereiken via de Beekweg „Cooperbaan" is met borden aange geven, een duurloop van 10 km. Iedere woensdagavond loop- en trimoefeningen in de Geysterse bos sen. Verzamelen bij de ingang van de voetbalvelden wandelpad kapel, tijd 18.45 uur. A.s. zondagmorgen 23 september om 9 u. vertrek vanaf Cooperbaan voor loop- en trimoefeningen. A.s. zondagmorgen 16 september om 9 u. vertrek vanaf Geysterse bos sen voor loop- en trimoefeningen. Op 3 oktober komen de buitcn- aktiviteiten op woensdagavond te vervallen en worden verplaatst naar de sportzaal Langeweg waar om 18.30 tot 19.30 uur loop- en trimoefeningen worden gehouden. U bent van harte welkom. Inlichtingen verstrekt gaarne: Piet Loomans, Ouverturestraat 14, Ven ray, te. 85384. strijd en zich tóch, ondanks het zeer zware wedstrijdniveau, wist te ver zekeren van een derde plaats. De 3e plaats bij de heren van 60 tot 66 kg. behaalde Frans van Dijk (1ste Dan). Tevens was opmerkelijk dat zowel de Karateka's als de Kung-Fu Figh ters, het bijna volledig af moesten leggen tegen de Teakwon-doka's. De volgende dag. op 9 september moesten de twee trainers van onze vereniging Rob Greevink en Frans van Dijk, het. examen afleggen voor de tweede Dan. Zij kregen een bui tengewoon :-.ware examencommissie tegenover zich, beslaande uit maar liefst acht Koreaanse grootmeesters in het Teakwon-do. Dit waren Kim, Kwang-il (7e Dan en President van de Internationale Teakwon-do Fede ratie voor West-Duitsland). Jan, Kwang-Myung (6e Dan). Kwak. Kum Sik (6e Dan). Song, Chan-Ho (6e Dan), Jeung, Han-Kyu (5e Dan), Song, Yoo-Tae (5e Dan Taekwon-do, 4e Dan Judo en 4e Dan Hap Ki Do), Lee, Ki-Jeung (5e Dan) en Jang, Ki- Chun (4e Dan). Normaal wordt dit examen afgenomen door vier groot meesters, waarbij opgemerkt dat vol gens het I.T.F.-systeem twee jaar zeer intenslief getraind moet worden, om via de eerste Dan een tweede Dan examen af te mogen leggen. Ondanks de bijna obnormale eisen die gesteld werden door deze extra bezetting van acht grootmeesters, slaagden beiden. De Venraynaar Rob Greevink be haalde hierbij een topprestatie door 2e Dan „cum laude" te worden. Een zonder meer schitterende prestatie. Op bijgaande foto toont hij een vlie gende trap techniek. BADMINTON CLUB VENRAY Het nieuwe seizoen is begonnen voor de Badminton Club Venray. Voor de eerste maal spelen wij in de- Nederlandse Badminton Bond mee in competitieverband, met 2 teams in de 4e divisie van distrikt Limburg. Hier volgen de verslagen van de tot nu toe gespeelde wedstrijden. Zaterdag 8 sept. 1979: Na de eerste kennismaking met de bezoekende club De Arend uit Ge leen, wordt een aanvang gemaakt met de eerste competitiewedstrijd van Venray 1. Gestart wordt met de heren enkel waar Jan Meurs na een achterstand van 3-11 toch nog door zijn routine de partij in een twee sets overwinning wist te beëindigen. Ook Kees v .d. Molengraft won ondanks felle tegenstand zijn partij in twee sets 2-0. Verlies en winst was er voor de dames enkel. Janny Boom en Toos Klomp, met een uitslag van 3-1. De twee mix-partijen werden moeiteloos door Gerda v. d. Molen graft, Jan Meurs en Toos Klomp; Ferdie Geene gewonnen, zodat de eindoverwinning al snel een feit was 51. Dal. hierna de dames en heren dubbel door Toos Klomp - Gerda v. d. Molengraft en Ferdie Geene - Kees v. d. Molengraft verloren wer den mag waarschijnlijk aan te wei nig ervaring geweten worden. Niette min een uitslag van 53 en twee vol le winstpunten naar VC Venray. Pro ficiat. Het 2e team heeft zondag 9 sep tember 1979 in Hcensbroek tegen Victoria 5 haar eerste competitiewed strijd gelijk gespeeld, te weten 44. De beide dames enkel en 1 heren en kel en 1 dames dubbel werden ver loren. 1 heren enkel, 1 heren dubbel en de beide gemengd dubbel werden gewonnen. Dus hier een winstpunt naar Venray. Woensdag 12 september 1979 werd in sporthal De Wetteling om 19.30 u. de wedstrijd Venray 2 tegen Maas vogels 3 uit Maastricht gespeeld. Onder het toeziend oog van de trou we woensdagavond leden werd deze wedstrijd in een zeer goede sfeer af gewerkt. Een zeer goede aanzei naar de eindoverwinning werd bewerk stelligd door onze heren J. Manders en Kevin Mol die beide hun enkel spelen wonnen: 20. Da dames Ma ria Kooij en Trudv van Zwol zetten hun partijen resp. in winst en verlies om 3-1 De mix partijen werden een duidelijke overwinning voor de Ven- ray-teams, bestaande uit J. Hartong, Katy Zandbergen en Jan Manders, Maria Kooy: 51. Met de definitieve winst reeds in handen werd eerst een gezellig drankje genuttigd waarna de dames en heren dubbel werden af gewerkt. Jan Hartong, Kevin Mol wonnen hun partij; de dames Trudy van Zwol en Maria Kooy zagen on danks hun inzet en vechtlust toch de winst naar Maasvogels gaan. Eind uitslag 62. Dus ook in deze wed strijd 2 winstpunten voor Venray. Op zondag 9 september was er het Arts Nooyen Badminton Toernooi in sporthal Hoogkoor to Boxmeer. Met vijf teams deed Venray mee aan het Arts Nooyen toernooi, wat jaarlijks gehouden wordt tussen de plaatsen Cuyk, Boxmeer, Deurne en Venray. Er werd gespeeld in twee groepen t.w. competitiespelers 3e en 4e klasse plus rekreanten. De onderverdeling bestond uit 2 poules competitie en 5 poules rekre anten. Na aanvang, bleek zeer teleur stellend dat de 4 teams van Deurne niet kwamen opdagen. Lof voor do organiserende vereniging Boxmeer die dit verlies toch wist op te vangen en het toernooi tot een goed einde bracht. Van de competitie werd Venray 1. na poulewinnaar te zijn geworden, in de finale tegen Boxmeer 1, naar een goede 2c plaats verwezen met 32. Venray speelde om de derde en vier de plaats tegen Boxmeer 2, maar ver loor eervol met 32. Bij de rekreanten werden de-plaat sen voor Venray als volgt verdeeld: Venray 2 eindigde na harde strijd op de 8e plaats, voor Venray 1 dat de 9e plaats bezette en Venray 3 werd uit eindelijk 10e. Het toernooi mag gezien worden als plezierig en geslaagd ondanks het niet aanwezig zijn van Deurne. Op 11 september is een algemene ledenvergadering gehouden in de bar van sporthal De Wetteling. De kontributie voor dit seizoen bedraagt 70,— voor leden vanaf 18 jaar, voor leden tot en met 17 jaar bedraagt de kontributie 60,Be taling binnen 1 maand op Bankreke ningnummer 48.41.98 416 Amro Bank t.n.v. Badmintonclub Venray. Op 25 september 1979 wordt de tweede algemene ledenvergadering gehouden in de bar van sporthal De Wetteling. aanvang 20.00 uur. Agen da-punt: consept-statuten voor de Badminton Club Venray. Afgelopen zondag is onder prach tige weersomstandigheden in Kal- denkirchen om de Europese titel Su- perstox gestreden. Zoals reeds ver meld, waren er verscheidene Engel sen en Schotten (waaronder de huidi ge wereldkampioen Jim Welch) over gekomen om aan deze races deel te nemen. Onze Noordlimburgse coureurs Jo van Rengs en Wiel Hermkens en nog 2 Tilburgse coureurs (v. d. Oelelaar en Naaykens) hebben de Nederlandse vlag moeten verdedigen. Het was een race over 50 ronden en er waren 20 deelnemers. Jo van Rengs moest in de 6e ronde de strijd al opgeven met een defecte versnel lingsbak, evenals zijn broer Jan die in de midgetklasse in de eerste man che met diezelfde problemen uitviel. Voor de gebroeders van Rengs was het dus een pechdag want beiden waren ze voor de gehele dag uitge schakeld. De Duitse commentator had Wiel Hermkens als een „heisser Favorit" getipt, dit drukte echter zwaar op hem vooral omdat de Engelse cou reurs Roy Eaton, Jim Welch en Da ve Pierce vóór hem gestart waren. De vanuit 9e startpositie komende Hermkens vocht zich echter op een spectaculaire wijze naar voren tot de 2e plaats achter Dave Pierce. Toen moest hij met nog 13 rondes te rijden met een defecte stuurstang ook de strijd opgeven, waarna de enige con tinentale kanshebber op deze felbe geerde titel de eer moest overlaten aan de Engelsman Dave Pierce die een geweldige winnaar werd. en zich Europees kampioen mag noemen. In de hierna volgende manche re vancheerde Hermkens zich door als overweldigende winnaar te eindigen met verder uitsluitend Engelse cou reurs in de voorste gelederen. In de finale over 30 rondes waar Hermkens zich wederom op overtui gende wijze deed gelden ontstond op het einde enige hilariteit nadat in de 25e ronde de toen op kop liggende Derek Hales werd afgevlagd. De Duitse vlagger herstelde zijn fout echter meteen door de volgende ron de de coureurs wederom door te wen ken, waarna Wiel Hermkens de En gelsman in de voorlaatste ronde kon passeren en als winnaar op het elec- tronisch scorebord werd aangegeven. Na enig overleg besloot de jury toch de Engelsman Derek Hales als win naar uit te .roepen, vóór Wiel Herm kens als tweede en Jim Welch op een derd plaats. De verdere uitslagen waren: Midgets: 1. Derek Johnson (G.B.) 2. Norber tFleuren (Did.) 3a. Willy Thissen (Ned.) Hot Rods: 1. Bernd Dresschel (Did.) 2. Franco Pastorelli (I.) 3. Peter Schmitz (Ned.) De tweede wedstrijd in de bonds- competitie eerste klasse K.B.D. is voor D.C. Venray weer op een flin ke nederlaag uitgelopen. Ditmaal werd in het eigen club lokaal aangetreden tegen D.V. Heesch, een damvereniging van mid delmatige sterkte, waar vorig seizoen tweemaal van werd gewonnen. De verzwakking van het Venrayse team door het verlies van een vier tal spelers uit de hoofdgroep is dui delijk merkbaar en ook ontbrak het de meesten aan het nodige zelfver trouwen. want diverse bordpunten gingen onnodig verloren door te vlug spel. Het begen al met Bakker, die reeds na een half uur spelen op 2 schijven achterstand kwam. Jacobs speelde een goede partij, maar gaf in het eindspel door een eenvoudige slag- wending zijn dam kado en kon toen opgeven. Ook Wille deelde in de ma laise en gaf zich in een remise-stel ling gewonnen. Zelfs Th. Peek kon ook weer zijn draai niet vinden en liet zich positioneel van het bord spe len. Wester, van Bommel en Tijssen speelden voor wat ze waard waren en wisten met drie remises nog wat goed te maken. Noyens behaalde op het eerste bord de enige overwinning voor zijn vereniging; hij wist zijn te genstander positioneel uit het cen trum weg te drukken en met een fraaie tempo-doorbraak naar dam werd de eer gered. Persoonlijke uitslagen: D.C. Venraq D.V. Heesch 1 A. NoyenGr. Bloks 2 Th. PeekT. v. Berkom 3 A. WesterW. Wijnen 4 W. v. BommelJ. Bloks 5 W. Wille—A. Bloks 6 M. TijssenW. Bloks 7 M. BakkerJ. v. Herpen 8 F. JacobsA. v. Bergen 9 M. BerhituA. Vermeulen 2—0 0—2 1—1 1—1 0—2 1—I 0—2 0—2 0—2 5—13 De tourrenners waren met 17 man aanwezig om in het derde deel van de clubkampioenschappen hun positie in het algemeen klassement te verbeteren. Het was nu de bedoeling om een gemiddelde snelheid van 28 km/u zo dicht mogelijk te benaderen. Zondag wordt er weer gewoon getourd in Oostrum. Men wordt om 9.00 uur in Oostrum bij het clublokaal verwacht voor een rit over 67 km. De wedstrijdrenners reden twee dagen. Niet alle categorieën. Zater dag deden de senioren het het beste. Piet Engbersen was weer in zijn oude doen. Hij zat in een kopgroep van 4 man en werd tweede. Nick finishte als zesde en Pïeter als zestiende. Zondag werd in Echt Hingen door de junioren goed gereden. Wilbert Janssen deed er alles aan om They van Els een overwinning te bezorgen. Richard Rongen heeft daarvan het meeste geprofiteerd, want hij werd 3e en They werd 7e. Frans Verbeek kan het bij de vete ranen goed volgen, maar mist toch de brutaliteit die anderen wel hebben, om in de eindspurt risico's te nemen die tot een plaats bij de eersten moe ten leiden. Drees Willemssen zorgt af en toe voor klinkende resultaten, want hij eindigde in Nederweert op een vijfde plaats en het verschil met de ande ren was, maar een halve meter. Pietje was bij de adsp. A geen prijswinnaar; Eddy van Hese wel, want die'werd 6e. Coerl Willemssen kwam bij de asp. B ook op een 6e plaats binnen. Mare Lemmen doet het bij de jeugdrenners niet slechts, want hij werd nu 5e en Michel Willemssen 12e. De senioren maakten niets. Zondag a.s. rijden de amateurs, veteranen en junioren in Reuver en de andere categorieën in Hom, bij Roermond. Jcngens welpen: JumpersOktacus Onze welpen, fantastisch aange voerd door hun ouders, hebben hun eerste competitiewedstrijd nipt ver loren met 13-14. Een zeer goed resul taat waar coach Beemers erg blij mee was. Jongens kadetten: JumpersFoto Ruch Uden In een zeer aantrekkelijke eerste helft hebben onze kadetten de basis gelegd voor hun eerste overwinning in de competitie. De snel werkende Jumper-machine draaide op volle toeren en er werd basketbal geleverd van redelijk niveau. De tweede helft is zwakker ge weest doordat onze nieuwelingen nogal wat lay-up miste met uitzon dering van Hans van Rooy die het "spel verdelen goed ligt. Score: P. Bertrands 22 p., R. Konijn 4 p.. Hans Vermeulen 6 p. Eindstand 32-15. Onze aspiranten jongens hebben hun eerste vuurdoop gehad. Geen uit slag ontvangen. Zaterdag gaat de seniorenkompe titie van start. Het zal vriend en vijand benieuwen hoe trainers P. Spaas en Koekelkoren de Venrayse formaties voorbereid hebben. Programma weekend 22-23 sept.: Heren 1Aetemitas 19.30 u. Wetteling - zaterdag Hoppers—Heren 2 (zaterdag) 15.30 J. Kadetten—OBC Oss 19.30 Wetteling - zaterdag J. AspirantenFortuna 67 14.00 Servaas - zondag Scheidsrechters en tafelbezetting: Tafel H 1: R. v. Hooren en A. Pleit, zaterdag 19.30 u. Tafel Kadetten: L. Janssen, E. Wes ter. Scheidsrechter Kadetten, zaterdag 19.30 A. Poels. Belangrijk! Raadpleeg tijdig het publikatie- bord, Peel en Maas i.v.m. eventuele wijzigingen. De raad der gemeente Meerlo- Wanssum kwam in perodieke verga dering bijeen en nam zonder hoofde lijke stemming de volgende beslui ten. Het voorbereidingsbesluit be stemmingsplan „Kern Wanssum" en partiële herziening bestemminsplan „kern Blitterswijck". De tarieven van de legesveror dening werden aangepast, dat bete kent een verhoging van 3,5°/o. De verhogng van de reinigings rechten diep bij verschillende raads leden vrag enop. Zou het niet een zinnige zaak zijn tot aanschaf van minicontainers over te gaan. Het col lege wil eerst de proeven welke de gemeent eBroekhuizen met minicon tainers houdt, afwachten. De raad was er met he teollege van overtuigd dat de vuilnisophaaldienst kosten dekkend moet zijn. Er wordt een on derzoek ingesteld naar een overslag bedrijf ails de vuilnisbelt in de ge meente gesloten zal zijn. Voor de in woners zullen er dan mogelijkheden zijn om daar te storten. De raad ver hoogde de reinigingsrechten van 50,naar 57.50. De staatssecreta ris wilde dat bedrag verhoogd zien tot 65,Maar daarover zal door de raad in 1980 gepraat worden. De raad had geen moeite met de voorgestelde verhogng van de on roerend goedbelasting. De aankoop van een perceel grond gelegen aan de Pluisbergweg riep met name bij de heer Janssen vragen op. Dat perceel is bedoeld als oefenterrein voor de Meerlose voet balverenging, maar het blijkt te klein te zijn. Het college zal trachten nog een naast gelegen stuk grond aan te kopen. Johan Kuypers zeer sterk op 1500 meter Slechts een week na zijn nationale juniorenstrijd te Amsterdam, heeft Johan Kuypers te Sittard voor een nieuw sportief hoogtepunt gezorgd. In een veld met junioren-B lopers behaalde hij een 2e plaats in de wel haast ongelooflijke tijd van 4.07.5 op de 1500 meter. Proficiat Johan. 5000 meter heren: Lau Wijnhoven en Paul Coppus waren op deze afstand ook zeer ak- tief. Lau Wijnhoven werd 15e in de tijd van 17.05.6. Paul Coppus streed in de voorste gelederen en eindigde als 4e in een tijd van 16.21.9. Dit be tekende al weer een clubrecordver- betering. Het oude record was van 21 augustus en stond toen op 16.30.1. Wedstrijdagenda: HAC - Helmond 22 sept. Junioren C, D en Pupillen. Aanvang 13.00 uur. Vertrek: 11.45 v.w. Den Boggerd. Be- gelieding: Harry Theunissen. 29 en 30 sept. Clubkampioenschap pen AV VENRAY. TRAINING: Tot 1 oktober buiten training op de Wieën op woensdag en vrijdag, steeds van 19.00 tot 20.30 uur. Op 7 november vindt de eerste ZALLTRAINING plaats in de gym zaal aan de Langeweg te Venray. De tijden zijn van: 18.30 tot 21.30 uur. Nadere gegevens volgen nog. In november zal ook met de bos- training op zaterdagmorgen gestart worden. Ook hierover krijgt u nog gedetailleerder bericht. TRIMMEN: 23 sept. v.a. Cooper baan Merselo; 30 sept- v.a. hoofd ingang Rank Xerox. Er wordt steeds om 9 uur gestart. VENLOSE VRIJE ACADEMIE Het is nog maar een maand gele den dat de raad aan het college vroeg medewerking te verlenen aan de stichting van een dependance van de Venlose Vrije Academie. Voor de voortvarendheid welke het college in die zaak had betracht kreeg het de lof van de raad te incasseren. Het college had wel onderkend dat die subsidiëring konsekwenties heeft voor het subsidiebeleid aan de jeugd beneden de 10 jaar. Het raadslid Be- terams had in het verleden daarvoor al gepleit en was er nu als de kippen bij om het college daarop te wijzen. Met de komende begrotingsbehande ling komt het college op die subsi diëring nader terug. De raad had overigens geen bezwaar de helft van het te verwachten exploitatietekort voor haar rekening te nemen. WERKVOORZIENINGSCHAP Tijdens de vorge raadsvergadering had het raadslid Baron de Weichs de Wenne het college gewezen op een soort recreatief gebeuren van de mensen van het Werkvoorziening schap bij het onderhoud van plant soenen in Wanssum. Wethouder Rut ten zegde een onderzoek toe, maar vóórdat wethouder Rutten een ant woord kon geven had net raadslid Hurenkamp het raadslid Weichs de Wenne al verweten dat het niet ge past was dergelijke ongenuanceerde opmerkingen te maken. Het raadslid Hurenkamp had de grootste bewon dering voor de inzet van de tewerk- gestelden bij het werkvoorziening schap. Wethouder Rutten had geen klach ten over het werkvoorzieningschap en was ook van mening dat die kon- klusies te voorbarig waren, want bij het onderzoek was gebleken dat het personeel dat het onderhoud deed bij plantsoenen te Wanssum geen perso neel was in dienst van het werkvoor zieningschap. Hij was met de heer Hurenkamp van mening, dat zo maar in een openbare raadsvergadering onware aantijgingen te verkondigen, zulks minder prettig is geweest voor de mensen van het werkvoorziening schap. AANKOOP WONINGWETWONINGEN Het is niet meer mogelijk dat huur ders de door hun bewoonde woning wetwoning kunnen kopen. In het verleden hebben van die mogelijk- hied 101 huurders gebruik gemaakt, afgewezen werden 10 aanvragen en 30 aanvrgaen zijn nog in behande ling. RONDVRAAG Het college denkt er niet aan om met een voorstel te komen het ophalen van oud papier te gaan sub sidiëren door een garantieprijs vast te stellen. Het college blijft van me ning dat dit een verkapte subsidie Wat er met het terrein van de voormalige steenfabriek in Tienray gaat gebeuren is nog niet bekennd. BOUTIQUE GROTESTR.3 VENRAY Voor een uitgelezen gezelschap in troduceerden Ir. L. A. Stierman, pre- sident-direkteur en dhr. C. Bron, president-commissaris van Rank Xe- paraten. rox Venray twee nieuwe kopieerap- Allereerst de XEROX 2600 een klein en handzaam tafelmodel ko pieerapparaat. Zowel voor bedrijven met een klein kopieervolume danwel voor de centrale opstelling is dit apparaat zeer geschikt. De Xerox 2600 is ge makkelijk te bedienen en heeft een hoge betrouwbaarheidsgraad. Er bevinden zich slechts 2 knop pen op het bedieningspaneel: één voor het instellen van het aantal af drukken (tot 39) en één start-print- knop. De Xerox 2600 werkt met een snel heid van 12 afdrukken per minuut op gewoon papier. Zonder problemen kan er op gekleurd papier, eigen briefpapier, voorbedrukte formulie ren, zelfklevende etiketten en op transparanten voor overheadprojek- tie afgedrukt worden. De Xerox 2600 levert haarscherpe afdrukken - van foto's, tekeningen, potloodkrabbels en driedimensionale voorwerpen. De vlakke glasplaat zorgt dat er vanuit boeken en tijdschriften kan worden afgedrukt, zonder dat de rug wordt beschadigd. De papierlade kan 250 vel 80 grams papier bevatten en is instelbaar voor formaten tussen 20.3 x 25.4 cm en 21.6 x 36.6 cm. Als tweede nieuwe machine, de XEROX 3450, een klein, kompakt ko pieerapparaat dat kan verkleinen en vergaren, geschikt voor de gemiddel de en kleinere verbruiker. Door de kompakte afmetingen en het zeer lage geluidniveau is dit ap paraat uitermate geschikt voor die lokaties, waar hoge produktiviteit gewenst en weinig ruimte beschik baar is. De Xerox 3450 heeft een snelheid van 30 afdrukken (A4) per minuut, bij grotere afdrukformaten (A3), is de snelheid 9 afdrukken per minuut. De ingebouwde 15-vaks vergaareen heid heeft een kapaciteit van 50 vel A4 per vak. Grotere afdrukken wor den afgelegd in een aparte opvang- bak. De Xerox 3450 is voorzien van 2 automatisch verwisselbare papierla den. De afdrukkwaliteit van halfto- nen, tekst, foto's en zelfs driedimen sionale voorwerpen is hoog. Een in gebouwd densiteitscontrolesysteem zorgt ervoor dat deze kwaliteit kon- stant blijft. Evenals papier kunnen voorbedrukt papier, zelfklevende eti ketten en transparanten verwerkt worden. De Xerox 3450 is eenvoudig te be dienen en voorzien van een elektro nisch diagnosesysteem.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 7