GEMEENTEPRAAT KERKELIJKE DIENSTEN NOTITIES EN MÉDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Jongerenviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske DERDE ORDE Parochie Casten ray Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Veulen Voortaan ook bijstand aan jongeren VERSCHIL NAAR LEEFTIJD Half mei werd gemeld dat er een wettelijke maatregel in de maak was om de bijstandsuitkeringen voor werk loze jongeren onder 21 Jaar te veran deren. Die wettelijke maatregel is er nu. Deze houdt in dat - net als bij het mi nimum jeugdloon en de daarvan afge leide WW- en WWV-uitkeringen in hel vervolg ook bij de bijstandsuitkerin gen voor jongeren een verschil naar leeftijd wordt gemaakt. Dit zijn de bedragen per 1 sep. 1979: p.w. p.m. Normbedragen liet thuis wonend 10 jaar 19 jaar 18 jaar 16 of 17 jaar huisinwonende K) jaar 19 jaar (ongew.) 18 jaar 17 jaar (ongew.) 16 jaar (ongew.) Vakantie-uitkering niet thuis wonend 0 jaar 19 jaar 'iS jaar 16 of 17 jaar huisinwonende !0 jaar jaar (ongew.) 193,75 839,60 178,05 771,50 162,35 703.40 146,65 635,30 127,90 554,40 112,20. 486,30 96,50 418,20 74,80 324,20 46,10 199,70 11,25 48,70 10,35 44,80 9,45 40.90 8,55 37,— 7,40 32.10 6,50 28,20 5,60 24.30 16 óf 17 jaar (ongew.) 4,35 18,80 Zij die bij de invoering van de nieuwe >edragen al een hogere bijstand ont vingen. gaan er niet op achteruit. Voor len geldt een overbruggingsregeling n de vorm van een toeslag. Bij het be reiken van een volgend levensjaar wordt deze toeslag met 72.per maand verminderd. Wat er per 1 september 1979 veran dert: 1. Voor jongeren van 18 tot 21 die niet thuis wonen, wordt voor elk jaar dat zij jonger zijn dan 21 een bedrag van 68,10 per maand (7t4%) afgetrokken van de uitkering, die een alleenstaande vanaf 21 jaar ontvangt (thans 907.70 per maand). Een 18-jarige bijvoorbeeld ontvangt dus driemaal 68,10 per maand minder dan een alleenstaan de vanaf 21 jaar. 2. Tot nu toe was voor 16- en 17-jarige werklozen, die door bijzondere in dividuele omstandigheden niet meer thuis kunnen wonen, geen bedrag vastgesteld. Voor deze groep be draagt de uitkering nu 635,30 per maand. 3. Voor werkloze jongeren van 18 tot 21 die wel thuis inwonen wordt ook een verschil naar leeftijd gemaakt. De uitkering voor de 19-jarige blijft hetzelfde, de 18-jarige ontvangt 68,10 per maand minder en de 20- jarige 68,10 per maand meer. (Voor de 16- en 17-jarige thuisinwonende werklozen verandert er niets). De bijstandsuitkeringen voor werk loze jongeren komen nu wat dichter bij de WW- en WWV-uitkeringen die op het minimum-jeugdloon zijn gebaseerd. Ze zijn daaraan echter niet helemaal gelijk. Het kan dan ook noodzakelijk zijn dat de bijstand voor niet thuiswo nende jongeren op met name de WWV- uitkeringen aanvult. NIEUWE SUBSIDIE-REGELING voor verbetering van particuliere woningen Minister Beelaerts van Blokland van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde- ling heeft aan de gemeenten een lieuwe regeling voor de verbetering an partikuliere woningen gestuurd. ieuw in deze regeljpg is vooral het lei! dat er een extra bijdrage wordt aegekend bij een ingrijpende verbete- ing door de eigenaar-bewoner. De ex- ra bijdrage van 10°/o wordt gegeven ranneer er gelijktijdig vier werkzaam- eden ter verhoging van het woongerief gorden uitgevoerd of drie werkzaam- leden. waarvan tenminste een bedoeld om een bouwtechnisch gebrek op heffen. Voorts is volgens de nieuwe ubsidieregeling mogelijk dat er een Ijdrage ineens wordt toegekend voor Ie verbetering van slaapkamers 600,- roor de hoofdslaapkamer en 450.- foor drie andere slaapkamers). Daar- aast zijn de subsidiebedfagen voor 't phelfen van bouwtechnische gèbre- verhoogd. Zo is de subsidie voor e verbetering van de kapkonstruktie erhoogd van 40,- tot 50,- per m2 »dat het maximale subsidiebedrag nu 3.000.- bedraagt. Voor het herstel n de fundering op staal en op palen ijn de maximumsubsidiebedragen ach- sreenvolgens verhoogd tot 1.500,- en Dt 4,000,-. Voor de verbetering van vloerkonstruktie is het maximale ubsidiebedrag verhoogd tot 625,-. De voorwaarden voor het toekennen an een subsidiebijdrage blijven onge- rijZigd. Zo zal de te verbeteren wo- ing ouder dan 25 jaar moeten zijn. 'erder mogen de verbeteringskosten iet hoger dan 90.000,- zijn en mag het bewoonbare vloeroppervlak na de verbetering niet groter dan 125 m2 zijn. Op deze voorwaarden kan een uitzon dering worden gemaakt wanneer het gaat om een projektgewijze verbete ring van een aantal min of meer bij- eengelegen woningen gaat De ge meente moet de totale aanpak van de betrokken buurt stimuleren en de ver beteringskosten moeten meer dan 20.000,- per woning (exclusief kosten van c.v.) bedragen De subsidie voor voorlichting en de projektleider is ver hoogd tot 400,- per woning. Ook in de huurprijsvaststelling na de woningverbetering is een verandering aangebracht met ingang van 1 juli. Wanneer de verbeteringskosten (ex clusief de aanfeg van centrale verwar ming) hoger zijn dan 20.000,-. wordt de-huurprijs berekend op basis van de geraamde verbeteringskosten. Daar over wordt 2,5°/o huurverhoging bere kend. Wanneer de verbeteringskosten minder dan 20.000,- bedragen dan moet de huurprijs overeengekomen worden tussen huurder en verhuurder. In alle gevallen moet de huurprijs wor den vastgesteld voordat met de ver beteringswerkzaamheden wordt begon nen en de huurprijs mag niet hoger zijn dan het puntenstelsel toelaat. Als subsidie-aanvragers van mening zijn dat de nieuwe regeling gunstiger is dan de regeling van februari 1979 en over hun aanvragen volgens de oude regeling al is beslist, dan kunnen zij verzoeken hun subsidie-aanvragen op nieuw te laten beoordelen. Geschillen over huurverhoging Geschillen over de huurverhoging er 1 juli 1979 moeten uiterlijk in de leek van 17 september aanstaande bij te huurcommissie worden ingediend, leze termijn kan niet worden verlengd. een brief aan de gemeenten wijst laatssecretaris Brokx van Volkshuis- iting en Ruimtelijke Ordening er op. la! verhuurders en huurders die een eschil over de huurprijs aan de huur- ommissie willen voorleggen daarvoor jdig een verzoekschrift moeten indie- In verband hiermee is een termijn astgesteld van maximaal twaalf we en na de voorgestelde datum van in- ng van de huurverhoging of huurver- iging. Deze termijn mag in tegen- niet stelling tot voorgaande jaren overschreden worden. Wanneer men de indieningstermijn wel overschrijdt neemt de huurcommissie het huurprijsverschil niet meer in be handeling. Het gevolg daarvan kan zijn, dat de voorgestelde wijzigingen van de hurprijs niet doorgaat. Verhuurder of huurder zal dan op nieuw een voorstel moeten doen en daarbij een latere ingangsdatum in acht moeten nemen. Dit onderwerp is geregeld in de niéuwe Huurprijzenwet woonruimte, die sinds 1 juli j.l. in het gehele land van kracht is. Cursussen th.v. sporttechnischkader Sporten kunnen we allemaal i hoe zit dat met leiding geven in de port? Bij sportbeoefening hebben we maken met menden, ledereen is an- ers. wil iets anders, geen mens is ilijk. En tochze willen allemaal porten. Als u het leuk vindt om deze ver- chillende mensen in de sport te be- eleiden, dan kunt u daarvoor een op- 'iding gaan volgen. Enkele opleidingen zijn o.a.: A.B.O. Algemene Basis Opleiding Deze opleiding Is: - niet gabonden aan een bepaalde tak van sport; h gericht op aspecten die in alle vormen van leiding geven in alle takken van sport voorkomen; - een noodzakelijke ondergrond voor elke trainer of recreatiesportleider (ster). Cursusduur: 12 weken (30 uren). Cur- uskosten: 47.50 p.p. 11,boe- engeld. Deelname cursus: minimum dtijd is 16 jaar. Wanneer deze cur- us van start zal gaan is vooralsnog liet bekend Informatie/opgave: Neder- Indse Katholieke Sportfederatie, post- >us 90124, 5200 MA 's-Hertogenbosch. lecreatiesportlelder(ster) A Deze opleiding is er op gericht om ursisten voor te bereiden op de taak 'an het leiden van aktlviteiten op het jebied van de recreatiesport. Deze opleiding is: niet gebonden aan een bepaalde tak van sport; - grondslag voor de ontwikkeling van de sportieve recreatie bij de vrije- tijdsspcrters, trimmers, recreanten en jeugd. Cursusduur: 70 lesuren 25 uren verplichte stage 2 weekends ieder 7'A uur. Cursuskosten: 375,inclu sief boekengeld. Deelname cursus: mi nimum leeftijd is 17 jaar en ouder. A.B.O. bewijs voor deze opleiding is vereist. Wanneer deze cursus van start zal gaan is vooralsnog niet bekend. Informatie/opgave: zie A.B.O. Verdere informatie omtrent deze op leidingen kunt u verkrijgen op: Ge- mcentheuis Vénray .afdeling sportza ken, tel. 04780-83838, toestel 456. Trim.zwem.men Trimzwemmen is een relatief vrije, spontane, veelzijdige verkwikkende op beweging gerichte aktiviteit. Trimmen is bewegen en bewegen is gezond, trimmen kan op vele manieren gebeuren; wandelen, fietsen, hollen in het bos, ook zwemmen hoort daarbij. Elke vrijdagavond van 20.00 tot 21.00 uur, tarief 2,20 per keer, wordt in het gemeentelijk combi-zwembad onder leiding van de zwemonderwijzers het trimzwemmen georganiseerd. Wat is trimzwemmen? Het is een uur tje aktief bewegen, waarbij op speelse en ongedwonge wijze allerlei oefen vormen (natte gymnastiek) in het wa ter plaats vinden. Blijf fit en gezond! Ga trimmen! Tot ziens op vrijdagavond. TIJDELIJKE VERKEERS MAATREGEL OP DE MAASHESEWEG Op zaterdag 15 september zal een gedeelte van de Maasheseweg voor 't doorgaande verkeer worden afgesloten. Op die dag zal n.l. riolering worden gelegd onder de Maasheseweg door ter hoogte van de Paul Burgmanstraat. Het verkeer zal via een aangegeven route worden omgeleid via de Nieuw- huisweg, Smakterweg, Paul Burgman straat en omgekeerd via de Industrie straat. De werkzaamheden zullen slechts 1 dag duren. Afsluiting van wegen Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun be sluit van 29 augustus 1979, nr. 1331, waarbij in verband met het houden van kringkampioenschappen voor po ny's besloten is: op 2 september 1979 van 10.00 tot 16.00 uur of zoveel kor ter of langer als in verband met het evenement mogelijk dan wel noodza kelijk is: I. Door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens af te sluiten voor alle verkeer behalve voetgangers: de Zwarteklef; het gedeelte van de Laagheidse- weg gelegen tussen pand nr19 en de Buitenweg; het gedeelte van de Buitenweg gelegen tusen de Laagheidse- weg en de Zwarteklef. II. Voor zover de veiligheid van perso nen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verle en van de onder I genoemde ver- keersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de on der I vermelde weg(en) en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder a. ver melde personen en onder aan die personen gestelde voorwaar den; c. wanneer aangetoond of aanne melijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de on der I genoemde verkeersmaatre gel geldt, gebruik moeten maken van de ondèr I vermelde weg(en) voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van noodzakelijke werkzaamhe den met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze activitei- den niet of bezwaarlijk op an dere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is be roep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en in gediend bij de Commissaris van de Koningin. Burgemeester en wethouders vnd. Mr H. J. M. Defesche, burgem. J. M. Poels, secretaris Verkeers maatregelen Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun be sluit van 29 augustus 1979. nr. 1335„ waarbij in verband met de aanleg van het fietspad langs de Overloonseweg besloten is met ingang van heden tot en met 1 november 1979 of zoveel lan ger of korter als in verband met de werkzaamheden mogelijk dan wel nood zakelijk is: I. door het fasegewijs plaatsen van borden 1 en 2 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens voor het gedeelte van de Overloonseweg gelegen tus sen een punl 200 meter ten zuiden van de Buitenweg en de provincia le grens voor motorvoertuigen in beide richtingen een maximum snel heid van 50 km per uur in te stel len; II. door het fasegewijs plaatsen van borden 40 en 41 van bijlage II van dit reglement het onderling inhalen op bovengenoemd weggedeelte van motorvoertuigen op meer dan twee wielen te verbieden. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit is gepubliceerd be roep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en in gediend bij de commissaris van de Ko ningin. Venray, 11 september 1979 Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H J. M. Defesche, burgem. J .M. Poels, secretaris Loten Anjerfonds Vorige week is de verkoop van de bekende Anjerloten weer begonnen. Zoals bekend wordt met de Anjerloterij de eigen Limburgse culturele vereni gingen, die door hun muziek, zang en toneelspel of door hun zorg voor de volksontwikkeling en de jeugd zoveel bijdragen voor de volkscultuur in eigen stad of gemeente geholpen. Ook Ven- rayse verenigingen hebben in het ver leden bijdragen uit het Anjerfonds ont vangen. In Limburg steeg de verkoop van Anjerloten in 1978 ten opzichte van 1977 met een aantal van 5246. In 1978 werden 130.456 Anjerloten verkocht. Gehoopt wordt, dat de Anjerloten ook in de gemeente Venray grif van de hand gaan. Met de verkoop zijn verschillende gemeentelijke culturele verenigingen belast. Vergadering Gewest Noord-Limburg Op donderdag 4 oktober a.s. wordt een openbare vergadering gehouden van de Raad van het Gewest Noord Limburg De bijeenkomst is in het Ge meenschapshuis De Staay aan de Wït- herenstraat 68 te Blerick en begint om 14.30 uur. Centrumplan De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in ar tikel 31 van de Wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat bij besluit van gedeputeerde staten van Limburg van 15 mei 1979, 1e afdeling, no. BI 4964, is goedgekeurd het besluit van de raad dezer gemeente van 19 december 1978 nr. R 109, tot vaststelling van een her ziening van de gebruiksvoorschriften deel uitmakende van het bestemmings plan „Centrum" (1e herziening). De goedkeuring werd op 22 juni 1979 ♦er openbare kennis gebracht. Aangezien tegen het goedkeurings besluit binnen de gestelde termijn geen beroep bij de Kroon is ingesteld, is bedoeld besluit onherroepelijk gewor den. Het bestemmingsplan ligt met ingang van 17 septemebr 1979 voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, af deling ruimtèlijke ordening, kamer 126, Venray, 5 september 1979 De burgemeester van Venray, G. H. Schols, loco-burgemeester Dierenbedrijf De burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat zij voorne mens zijn met toepasing van artikel 2 van de Wet op de dierenbescherming te beschikken op het verzoek van An- tonius Huberlus Pelzer, Beekweg 45, Venray. om het kopen, ten verkoop voorradig hebben, verkopen, in bewa ring nemen en africhten van honden en katten als bedrijf uit te oefenen op het adres Beekweg 45. kadastraal be kend gemeente Venray, sectie B. nr. 3846. Belanghebbenden kunnen gedurende 14 dagen na dagtekening van deze bekendmaking schriftelijk bezwaar te gen het verlenen van kennelvergunning bij ons indienen. Indieners van een bezwaarschrift ontvangen bij het bericht van onze be slissing nadere informatie over datufn en inhoud van ons besluit, eventueel aangevuld met de beroepsmogelijk heid. Toelichting: De Wet op de dierenbescherming strekt ter bescherming van dieren. Voor het verkrijgen van een vergunning als bedoeld in artikel 2 van de wet, de zogenaamde kennelvergunning, dient een afzonderlijke procedure te wor den gevolgd. Aan een vergunning te stellen voorwaarden mogen dan ook enkel het belang van dierenbescher ming betreffen en de weigeringsgron- den der wet, opgesomd in artikel 8 van het Honden- en Kattenbesluit, zijn eveneens op dit belang geënt. Inge diende bezwaren worden dan ook aan dit criterium getoetst. Informatie ter zake wordt verstrekt door de afdeling openbare orde en vei ligheid ten gemeentehuize. Venray. 10 september 1979 Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche, burgem. J. M. Poels. secretaris Hinderwet Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: H. Rutten, Past, Gerardsstraat 15, Oirlo, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een inrichting voor machinale houtbewerking in casu een timmer werkplaats waar elektromotoren wor den gebruikt met een gezamenlijk ver mogen van meer dan 2 pk. Adres in richting: Past. Gerardsstraat 15, Oirlo, kadastraal gemeente Venray, sectie R, nr. 438. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te hou den op woensdag 3 oktober 1979 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maas heseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 14 september 1979 Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche, burgemeester J. M. Poels, secretaris van 15 tot en met 22 september A.s„ zaterdagavond, 15 september, om 7 uur starten we weer met de Jongerenviering Venray. Jongeren van 12 - 17 jaar zijn allen van harte welkom. Dit ineuwe seizoen beginnen we in een andere ruimte, en wel in HET ZAALTJE ONDER PETRUS' BAN- DENKERK, ingang via het KERKË- PAD (en dus NIET in de Levens school). Het thema van de eerste viering van het seizoen 1979 - 1980 zal zijn: „Nieuwe wegen: opspattend grind". Voorganger: B. v. Bronkhorst. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis (kinderkoor) ,int. ouders Geurt- jens-Vermazeren Gerrit Thomassen overl. fam. van Mil-Hendriks ,zoon en schoonzoon Thei v. d. Pasch Sjang Arts. Zondag: vierentwintigste zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. overl. parochianen; 9.30 gregoriaanse hoog mis, int. Wilhelmus Janssen Her man Ebberink Martin Weijmans; 1100 nederlandse hoogmis, int. José Kremer-Vullinghs Sraar Spee Jo- sephina Hendriks-Ariaens Chris tina v. Groeningen. Maandag: 9.00 voor oude stichtin gen; 19.00 Jacobs Gossens en Anna Gossens Har Pouwels (fam. Huy- bers). Dinsdag: 9.00 Gerardus Cleophas Nellie Raedts; 19.00 Antoon v. d. Berg en echtgenote ouders v. Uden-v. d. Broek, Woensdag: 9.00 bijzondere intentie; 19.00 ouders Kleuskens-Achten Ger- truda van Meijel-Truyen. Donderdag: 9.00 Mathieu Arts Nellie Raedts vwg. de buurt. Vrijdag: 9.00 Har Pouwels vwg. de buurt; 19.00 overl. fam. Bouten-Ver schuren Maria Clephas-Beurskens. Zaterdag: 9.00 Paul Kuipers en Ca- tharina Knippenberg overl. ouders van Es-Barents, Toos en Dick; 19.00 Joos Oudenhoven Johan Moorrees Mathieu Arts (P.) Hubert Vermeu len. Mededeling: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje on der de sacristie. Leidsters: Resy van Hooren en Annemie van Meyel. Akolieten: Zaterdag 15 sept.: 19.00 T. de Bruyn en W. Bistervels. Zondag 16 sept.: 8.00 Mare Lins- kens en Bernadette Corzilius (lezer: C. Hendriks); 9.30 Henny Fassotte en Berend Kroft; 11.00 M. v. Pelt en L. Truyen. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19.00 Berti Bou ten en Leon Stoffels. Woensdag, vrijdag: 19.00 Manon Vullings en Johnny van Daal. Zondag 16 sept.: H. Missen: 7.30^ 9.00, 11.45; Hoogmis 10.15 gezongen door de Zangers van St. Frans; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 Harry Lenssen. Zondag: 7.30 voor de parochie en Lei v. d. Berg; 9.00 Zr. Bonifaas Schmidt; 10.15 jgt. Martinus Lenssen, echtgenote en kinderen; 11.45 Martien Hendrix; 18.00 Hubertina Jacoba Wijnands-Kepser en overl. fam. Maandag: 8.00 Ger Ambrosius en overl. fam. en overl .ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 Mechelina Cleven-Maessen en tot zekere inten tie. Dinsdag: 8.00 Antoon Luijpers; 19.00 Wim v. d. Munckhof en overl. fam. en uit dankbaarheid. Woensdag: 8.00 Giel Kusters en overl. ouders Akkermans-Timmer mans; 19.00 Hubertus Clevers en t.e.v. St. Antonius uit dankbaarheid. Donderdag: 8.00 jgt. overl. fam. Joh. vd Linden-Basten en overl. ouders Akkermans-Timmermans; 19 u ovl. fam. Vermeulen-Dijkmans en Boe- ren-van Wees en t.e.v. St. Gerardus. Vrijdag: 8.00 Ger Ambrosius en overl. fam. en overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 Gezinsmis, overl. fam. Peters-Arts. Zaterdag: 8.00 overl. fam. Ambro sius. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 eo en Henk Jansen. Zondag: 7.30 Tony Scholten; 9.00 Peter Schoenmakers en Ricky Dou- wes; 10.15 Pieter Hendriks en Eric Arts; 11.45 Willy v. d. Bekerom en Geert Claes; 18.00 Arnoud Verhaeg en Pepijn Dobbelaar. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Arnoud Verhaeg en Hans van Gee- nen; 19.00 Gerard Schoenmakers en Martien Leenders. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Edgar Jansen en Perry Eibers; 19.00 Alfons Pirlo en Rob Geraats. Zaterdag 15 sept. Euch. viering om 19.00 u. Geen kindercrèche. Misinten- tie: mej. J. v.Mazeren. Zondag 16 sept.: Gegezongen euch. viering om 10.00 u. Kindercrèche wordt verzorgd door mevr. Wolf en Anita Wolf Misintentie: Dhr. F. Testroode Woensdag 19 sept.: Euch. viering om 19.00 u. Misintentie: Zr. Electa Gordijn. Woensdag 19 september maand vergadering in het Schuttersveld. Half 8 eucharistieviering. Voor deze avond is geen programma vastgelegd. Men kan onderling van gedachten wisselen en eventueel vragen of wen sen aan het bestuur kenbaar maken. Vierentwintigste zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Wilhelmus van de Ven en voor overl. Hermina v. d. Laar-van Els. Zondag: 8.00 leesmis tot zegen in een gezin (v. W.); 9.00 leesmis voor overl. Jacob Sijbers (buurt); 10.00 u. hoogmis voor overl. ouders Pouwels- Frank en dochter Martha. Neder landse gezangen met het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. Maria van Gerven-Cuppen; 18.30 u. avondmis voor overl, Gerrit de Haart en kleinzoon Johnny. Maandag: H. Lambertus, bisschop en martelaar; 8 u. leesmis voor overl. Gerardus Emonts, echtgenote en kin deren; 19.00 avondmis voor overl. Fr. Stevens. Dinsdag: 8.00 leesmis voor de pries ters en priesterroepingen; 19.00 uur avondmis voor overl. ouders Hen- driks-Seijkens en voor Wim Brou wers. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Bennie Thielen en Corry Geurtjens; 19.00 avondmis voor overl. Anna Wilmsen-Hermkens en ome Piet en voor zuster Bonifase. Donderdag: 8.00 leesmis uit dank baarheid (G); 15.00 plechtige huwe lijksinzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar Spiertz-Cox; 19.00 avondmis als jaargetijde voor overl. familie Michels-Seijkens en Hendrikus Versleijen. Vrijdag: H. Matteüs, apostel en evangelist. 8.00 leesmis voor overl. familie de Mulder-Aerts; 15.00 plech tige eucharistieviering uit dankbaar heid bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van de ouders Kus- ters-Loonen; 19.00 avondmis voor overl. moeder Toos Raaijmakers-van Bree. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Stevens-Pijpers; 19.00 avond mis voor overl. moeder Gertruda Madou-Klaassen en voor overl. ouders Janssen-v. d. Munckhof. Mededeling: A.s. zondag onder de mis van half twaalf kleutercrêche in de kleuter school vlak bij de' kerk. Leidsters: Wilma van Osch en Jacqueline Vol- lenberg. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 M. Lenssen, A. Mil- len; 9.00 Th. Houwen, Th. Urselman; 10.00 H. Litjens, M .Barten, R. Beer- kens; 11.30 E. Wiegman^ M. Willemse; 18.0 H. Willemse, T. Lucassen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 S. Rongen, Alex; 19.00 J. Dommeck, B. Trimbos. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 B. Peeters, M. Fijneman; 19.00 R. de Vink, B. Verstegen. Mededeling: 1. Alle akolieten worden vrijdag avond 14 september verwacht bij de kapelaan, Gratenstraat 7, om 20.30 uur. 2. De misdienaars zijn bij de kape laan welkom op donderdagmiddag 13 sept. om 16.30-18.00 uur. Zondag 16 sept. a.s. om half tien kerkdienst in de aula van Den Hoe- bert en om elf uur in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitters- wijek. In Venray kinderkerk en -oppas. Predikant is Ds. W. de Leeuw van Maasbracht. In beide diensten synodale kollekte voor het algemeen kerkewerk. 15 - 23 september Zaterdag: 19.00 Theodorus van Ar- sen Truus Lnders-Sijbers Maria Jacoba Verheijen-Michels (v.w. de buurt). Zondag: 9.00 Toon Kleuskens (Ge mengd Koor); 11.00 jaardienst Hen- dricus Verrijdt. Maandag: 9.00 Pieter Hendricus Janssen. Dinsdag: 9.00 Maria Jacoba Ver heijen-Michels (v.w. vrienden). Woensdag: 9.00 tot intentie Ver- meulen-Moorrees. Donderdag: 9.00 Toon van Cuijck en overl. ouders.^ Vrijdag: 9.00 overl. fam. Rutten- Koekelkoren. Zaterdag: 19.00 Antoon Fleurkens en Hendrica Broeks Lei van Soest Anna Gertrudis Janssen-Renkens (v.w. familie). Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Marcel Linders, Marcel Litjens, Gerard Verbruggen, Hans Mulder. Zondag: 9.00 Eric Jeuken, Alouis Mariens, Eddy Drabbels, Alex Ou denhoven; 11.00 Robby Raaijmakers, Robert Claessens, Frank Verheijen, Antoine Camps. Feest van O.L. Vrouw Moeder van Smarten. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor Priesterroepingen. Zondag: 8.30 H. Mis voor de paro chie; 10.00 Hoogmis Martien en Piet Rongen, voor zegen in gezin en voor Zuster Richtruda Classens. Maandag: 8.00 H. Mis voor overle den. ouders. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor overlede ne (Fr.). Woensdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie. Donderdag: 8.00 H. Mis overleden ouders. Vrijdag: 8.00 H. Mis tot zekere in tentie (Fr.). Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis Pastoor Hermna Reijnen (1903-1925), uit dank baarheid en voor Zuster Richtruda Classens. 24e zondag door het jaar. Misdienaars: Jos Heidens en Mar cel Duykers; Mark Donders en Luc Vennekens; Hoogmis: William Steeghs en Jan Vollebergh. Zaterdag: 19.00 Lei Heidens. Zondag: 8.00 Henk Wolters en zoon; 10.00 jrd. Johannes van de Water- Spreeuwenberg-Lommen. Maandag: 8.00 Martinus Emonts. Dinsdag: 8.00 overl. fam. Thielen- Thielen-Smits. Woensdag: 8.00 Pastoor J. Arts en voor de intentie van de offeraars. Donderdag: 8.00 t.e.v. O.L. Vrouw (K.). Vrijdag: 8.00 Josephina Seykens- Collin. Zaterdag: 19.00 jrd. voor Matthias Drabbels. Vierentwintigste zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 lsm. als jrd. v. An toon van Osch. Zondag: 8.00 lsm. v. Jan Willem v. Maarschalkerwaard; 10.00 hgm. als gest. jrd. v. overl. ouders Heesen- Verdellen; 11.15 weekd. v. Maria Loo- nen-Scheffers. Maandag: 18.30 lsm. v. overl. fam. Swinkels-Peeters lsm. v. Maria As selberghs; 19.00 maandd. v. Chris Gooren echtgenote lsm. v. afgest. fam. Leiissen-Linders-Loonen. Dinsdag: 7.30 lsm. v. Jean Loenen- Poels lsm. v. Maria Asselberghs; 19.00 lsm. v. Henri Direks lsm. v. Jan v. Meijel, echtg. en overl. kinderen. Woensdag: 18.30 maandd. v. overl. fam. Litjens-Lemmen lsm. v. Maria Asselberghs; 19.00 maandd. v. Anna M. de Bruijnd-Nellen gest. jrd. v. Jan Albert Heesen. Donderdag: 7.30 gest. jrd. v. Caro lina Peeters Jan van Meijel, echtg. en overl. kinderen; 8.00 weekd. v. Harry Asselberghs lsm. v. Maria Asselberghs. Vrijdag: 14.00 huwelijk Dinghs- Janssen; 18.30 lsm. v. Petronella Lit- jens-Reintjes lsm. v. Maria Assel berghs; 19.00 lsm. als jrd. v. Gertru da Jenniskens-Droesen lsm. v. fam. Voermans-van Mil. Zaterdag: 19.00 lsm. als jrd. v. Mar tin Jilesen Jan v. Meijel, echtg. en overl. kinderen. Misdienaars: Wilbert Heidens, Re- né Smits 18.30; StollrSan Frank, Lu- cien Peeters 19.00. Akolieten: 19.00 R. en H. Comelis- sen; 8.00 Th. v. Kempen; 10.00 P. Ver stappen, A. Reintjes en F. van Bavel; 11.15 R. David en W. v. Meijel. Huweljjksafk.: Henk Dinghs (Cas- tenray) en Hanneke Janssen. week van 15 - 22 september Zaterdag: 19.00 H. Mis v. Gerardus en Gertruda Spreeuwenberg en Jan en Wim Spreeuwenberg. Zondag: 8.30 jgt. v. Maria Verhoe ven; 10.00 jgt. v. Fam. Maessen- Mans en Sjaak Maessen; 11.30 jgt. v. Maria-v. Soest-Swinkels en Theo. Maandag: 19.00 H. Mis v. Gonda Baghus. Dinsdag: 8.00 jgt. v. Maria Ver- geldt-Burgers. Woensdag: 8.00 H. Mis v. bijz. in tentie (Vollenberg). Donderdag: 8.00 maandd. v. H. v. Lipzig. Vrijdag: 19.00 H. Mis v. Martien Hendriks. Zaterdag: 19.00 H. Mis Mevr. Arts- Gielen nms. LVB. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Richard Juwett en Peter Peeters. Zondag: 8.30 Willy Hendriks en Francis v. d. Hoff; 10.00 John Michels en Ko Flinsenberg; 11.30 Rob van Ass en Wilfried van Dijk. Weekdagen: Rob Koonings en Joost v. d. Elzakker. Miva-kollekte De opbrengst van de Miva kollekte voor onze missionarissen was gewel dig. In totaal 1908,75! Heel hartelijk dank namens de missionarissen. 24e zondag door het jaar. 16 sept. Zaterdag: 19.00 Hoogmis voor An toon Egelmeers. Zondag: 8.30 H. Mis tot dankzeg ging; 10.00 Hoogmis voor Gerardus Michels en Petronella Poels; 11.30 H. Mis voor Henk van Mëyel. Maandag: 8.00 gest. jgt. v. Anto nius Poels en Maria van Helden. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor Jo hannes Thissen. Woensdag: 8.00 Schoolmis, gez. H. Mis voor Maria v. d. Heuvel. Donderdag: 8.00 gez. H. Mis voor Marijke Janssen-Michels. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. voor Johan nes van Vegchel, echtgenote en overl. dochter. Zaterdag: 19.00 Hoogmis tot dank zegging (M.). Misdienaars: zondag 8.30 en döor de week: P. Jacobs, P. Kessels; 10.00 I. van Helden, M. Michels; 11.30 T. Janssen, M. Kessels. Kollektanten: zaterdag: Hendrix; zondag: 8.30 v. Cuijck; 10.00 Ewals; II.30 v. Hoof. Zondag 16 sept. 24e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hoogmis jgt. zal. Maria Smits-Groetelaars. Zondag: 9.45 Hoogmis zal. Petr. Ida van Staveren-van Son; 11.15 gez. Hoogms tot zekere int. ter ere H. Ma ch utus. Maandag: 8 uur l9m. tot bijz. inten tie. Dinsdag: 8 uur lsm. overl. ouders Burgers-Heesen. Woensdag: 8 uur lsm. zal .Ber van Ooi en overl. fam Donderdag: 8 uur lsm. overL fam. Thissen-Hendriks. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Ceciel van Wylick-Engelen; om 2 uur pl. Hoog mis uit dankbaarheid bij 25-jarig hu welijk Jacobs-Janssen. Zaterdagavond om 7 uur 5e zeswe- kendienst voor zal. Sef Linders. Akolieten voor 16 sept. G. Geurts, G. van der Ligt, G. Timmermans. Misdienaars: T. Leyssen, E. v. Don gen.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9