s.vv iz.w£M MIMLGAN SCHAKEN Autospeedway JAARVERGADERING SV YSSEISTEYN VENRAY 89.- 30 jaar geleden Kynologen- vereniging Venray e.o. PEEL EN MAAS ook üw krant M.C.C. VENRAY IMITATIE LEREN JACKETS GESLAAGDE CLUBMATCH K.C. Venray mag met tevredenheid terugzien op haar eerste clubmatch, die afgelopen zondag gehouden werd sporthal „De Wetteling". Iedereen had de ruimte, exposanten en publiek. Er werd gekeurd in 3 grote ringen, waarover de exposanten zeer tevre den waren. De keurmeesters waren: dhr. Stein- hauzen uit Duitsland; mevr. Ph. Heerkens-Verschuren en de heren Teuwen, v. Soest, A. Bressers en tot slot de all-rounder dhr. T. van Dijk, die dit jaar wegens zijn hogeleeftijd, stopt met keuren, maar op deze club- match wilde keuren omdat het de eerste keer was voor de Kynologen- vereniging, en tevens zijn laatste clubmatch zou zijn. Een hele eer voor K.C. Venray e.o. Er waren 221 honden ingesohreven van GO verschillende rassen. Dank zij de medewerking van dhr. J. Ree- ring uit Eindhoven als „speaker" kon iedereen de hele gang van zaken goed volgen en kon men veel wetenswaar digheden over allerlei hondenrassen opsteken. De vlotte organisatie van KC Ven ray zorgde er tenslotte voor dat de stemming in de sporthal allerbest was. De uitslagen zijn: Kampioensklasse: 1. Pekingees Jessica Aschwin van mevr. W. van Haaien; 2. Kerry^Blue Terrier Fiona v. Wambeke van mevr. Timmermans. 3. Belgische Herder Caesar van 't Brugske van mevr. Wels-Maas; 4. Pu- li. Feker Barit Emke van H. T. Roe- lofs; 5. Vizsla Adelijn of Toy Town van mevr. Wa. Rinner. 6. Dwergpoe del. Shirley from the Dogs Friend van A. v. d. Beek. Puppyklasse: 1 Malteser. Bidde- denthe van Freule Rubenstein van mevr. Smets; 2. Dandie Dinmont Ter rier. Salicia's Adinda Anouk van F. van Heugten; 3. Morwich Terrier Lord Andrew of Fra. Joo's Home van dhr. J. Reerink. Veteranenklas: 1 Newfoundlander. Chicitaq v. d. Parelhoeven van de fam. Bolleer; 2. Picardische Herder. Urti- caire dit Urty van fam. Eickmans; 3. Boursoi. Barsoiska v. Drogobits van R. Reiniers. Beste van de clubmatch: 1. Grey hound. Sjoerd of the Jolly Jumpers van H. v. Gortel te Brunssum. D.C. Venray speelde haar eerste ondscompetitiewedstrijd tegen het terke dammersteam uit Schijndel, ie vorig jaar maar juist de hoofd- lasse-promotie misten. D.C. Venray heeft het laatste jaar ier sterke spelers uit het eerste team erloren. Men toog dus met weinig elfvertrouwen naar midden Bra- ante maar wel met de goede voor emens. om er hpt beste van te ma- en. Toch, alras bleek, dat de opgave zwaar was voor het verzwakte enrayse team. Slechts vier spelers konden een re- lise uit het vuur slepen. Noyens en Fille maakten de langste partijen, laar ook zij moesten na ruim vier ur spelen de vlag strijken. De persoonlijke uitslagen waren s volgt: D.C. SchUnwel D.V. Venray H. MathijijsenA. Noyens 2-0 F. MathijsenT. Peek 2-0 J. PetersA. Wester 1-1 C. Korsten—W. Wille 2-0 A MathijsenW. v. Bommel 1-1 C. BolwerkM. Tijssen 1-1 A BisselsM. Bakker 2-0 A. v .d. DungenM. Berhitu 2-0 H. v. DelfsP. Alblas 1-1 16-4 Trainingsschema lames 1: vrijdag 218; 20.30-22.00 uur )ames 2: woensdag 218: 18.45-20.30 uur maandag 218: 18.45-20.30 uur lames 3: maandag 018: 18.45-20.30 uur vrijdag: 18.00-20.00 zaal Leunseweg Ieren 1: vrijdag 018: 20.15-22.00 uur eren 2: dinsdag 018: 18.45-20.30 uur vrijdag 018: 18.45-20.30 uur Ieren 3 en 4: vrijdag 218: 18.45-20.15 uur. eren 5: dinsdag 0.18: 18.45-20.30 uur vrijdag: 20.30-22.00 uur zaal Leun seweg. spiranten meisjes: woensdag 218: 15.30-17.00 uur zaterdag 018: 10.00-11.30 uur spiranten jongens: woensdag 018: 15.30-17.00 uur zaterdag 218: 10.00-11.30 uur FESTINA VENLO: Onze jeugd zorgde in Venlo voor een uitstekende atletiekmiddag. We waren in grote getale aanwezig en lieten ons op de diverse nummers van de goede kant zien. De uitslagen waren als volgt: Pupillen: Dimi Alkim: kogel 6.96; 60 m. 9.2; hoog 1.25 en 1000 m in 3.42.5; Tom Alkimkogel 4.7140 m. 7.2; hoog 0.90 en 1000 m. in 4.40.0; Twan Bre- kelmans: kogel 3.59; 40 m 7.9; hoog 0.90 en 1000 m in 4.25.5. Junioren D: Raymond David: 80 m 13.8; ver 3.49; 1000 m 3.23.3; Peter Zeegers 100 m 14.2; ver 4.19; Alexan der van Haren: 1500 m in 5.24.2; ver 4.21 m.; Pieter Paul Gommans: 100 m 13.6, speer 23.65 m. Junioren B: John v. d. Boom: 200 m 25.4 en eerste bij speer met 36.28 m; Ricky Douwes: 100 m. 12.5; Willy Pelzer: 100 m. 12.4, kogel: 11.63 m.; Bart Defesche: 100 m 12.6; speer 27.24 m. Meisjes C: Hanneke v. d. Velden: 600 m. 1.55.8 en discus 13.12 m.; Ma rian Volleberg: 80 m 11.6; hoog 1.30; discus 17.28 m. Meisjes B: Monique Faas 400 m 1.14.2; 100 m. 15.3 en discus 10.48 m.; Yolanda Loomans: 400 m 1.11.2; dis cus 20.78 m. Estafette junioren-B: John, Ricky, Willy en Bax*t.liepen zich 49.2 naar ae eerste plaats! De Junioren-C ploeg bestaande uit Raymond, Peter, Aelexander en Pie- ter-Paul werd 2e in 59.5. 20 km. loop te Heythuysen: Hier liep Jo Verlniden zich naar een 4e plaats bij de veteranen in een tijd van 1.14.01. Essen: Paul Coppus nam in het Grugasta- dion in Essen deel aan de 3000 m. In een zeer snelle serie eindigde hij met 9.25.2 in de achterhoede. Desalniette min verbeterde hij zijn eigen club- record. Het oude stond op 9.28.4. Wedstr\jdagenda: Helmond, sport Molenven, Gerwen- seweg te Stiphout. Junioren C: 100 m, 800 m, ver, ko gel en speer. Junioren D: 80 m, 1000 m, hoog, ko gel, discus. Meisjes C: 80 m, 600 m, ver, kogel, speer. Meisjes D: 60 m, 600 m, hoog, kogel. Pupillen A en B Driekamp. De aanvang is 13.00 uur. Vertrek v.a. Den Boggerd om 11.45 uur. Op geven tot en met 15 sept. tel. 83164 of op de trainingen. TRAINING: woensdag en vrijdag, steeds van 19.000 tot 20.30 uur op de Wieën. TRIMMEN: 16 sept. v.a. Geysterse bossen; 23 septa, v.a. Cooperbaan in Merselo. Steeds om 9.00 uur. Programma zondag 16 sept. Op Servaas om 14.00 jongens welpen- Attacus. Scheidsr. B. Pleit, schrijver L. Janssen. Om 15.00 jongens kadettenRuch- Foto. Scheidsr. L. Bertrands; tafel: L. Janssen en K. Pleit. Zondag 16 sep.t 14.0 Ouur R.C. BoxtelJumpers asp. (J.) coach R. Cruys, M. v. Rooy. 22 sept. Wetteling: Heren 1Aeternitas 19.30 u. Tafel R. v. Hooren en A. Pleit, Heren kadettenOBC 19.30 u. Tafel: A. Poels, E. Wester Hoppers 2Jumpers H 2 15.30 (vervoer eigen) Zoals u weet gaan we met 8 ploe gen de competitie in. Dit vergt veel van ons allemaal, doch vele handen maken licht werk. Onze trip naar België: Afgelopen zondag hebben we met een hele karavaan auto's de tocht naar Beringèn gemaakt om onze Bel gische basketbalvrienden daar te ont moeten. Onze welpen hebben een hoge in zet getoond ,doch de Belgische tegen stand was te groot. Deze bezaten meer ervaring en techniek. Onze meisjes hebben een geweldi ge wedstrijd gespeeld tegen een fy siek sterk Beringen. Ze verloren nipt. Vooral de jongste dametjes waren erg sterk. Onze aspiranten jongens, groot in lengte misten erg veel lay-up zodat deze, ondanks fel verweer, toch het onderspit moesten delven tegen een technisch beter Beringen. Zo zal trai ner Riny Cruys veal „fundamentels" moeten inbouwen in zijn trainings programma De jongens kadetten die conditio neel veel te kort kwam, waren tegen zo'n Belgisch geweld niet opgewas sen. Een goede les zodat ook zij nu weten waar ze staan, toch *n fijn stel knullen. Al bij al een gezellige zondag daar in dat sterke Beringen. VETERANEN 15 sept.: SWPTT, aanvang 18.00 uur, terrein Oostsingel. P. Bonants, J. Driessen, J. Gom mans, P. Gommans, J. v. Kempen, J. Laurentzen, G. ormans, E. v. Mill, P. Smits, H. Swaghoven, Th. Swinkels, H. Gommans. Scheidsrechter H. de Bruyn; grens rechter J. Swinkels. Afmelden bij J. v. Kempen, tel. 8454b. Uitslagen 8 en 9 sept.: Dames pup. ManualLoreal 2-22 Dames asp. Wittenh.Manual 15-8 Heren pup. ManualEksplosion 4-8 Heren asp. ManualLoreal 8-9 Dames jun. LorealManual Dames sen. ManualHeidia 6-4 Heren sen. HeelManual 13-6 Heel is daardoor kampioen. Programma 15 sept.: Heren pup. Bevo 1Manual 14.45 vertrek 13.45 uur verhard Programma 16 september: Dames jun. HeidiaManual 15.45 vertrek 14.45 uur verhard Dames sen. Vios 1Manual 14.45 vertrek 13.30 uur verhard Heren sen. Heidia 2Manual 14.30 vertrek 13.30 uur verhard Heren jun. ManualLoreal 2 14.00 Blerick wint handbaltoemooi Het internationaal mini-toernooi dat zaterdag j.l. door Manual is ge organiseerd in de Venrayse sporthal, is gewonnen door H.V. Blerick. In de eerste halve finale trad Manual aan tegen H.V. Straelen. Door een aantal verdedigingsfouten liep het duitse team al snel uit, Manual kwam na de pauze nog wel even terug, maar het mocht niet, meer baten. Straelen zat in de finale .De twee halve finale was een pitig duel tussen Blerick en Trias uit Nijmegen. Blerick was op alle fronten beter en bereikte dan ook de finale. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen Manual en Trias! In de eerste helft hield Manual zijn tegenstander, die twee klassen hoger speelt, goed in bedwang. Tegen het einde van de wedstrijd was de lucht bij Manual eruit en Trias werd zo doende 3e. De finale ging, evenals het vorig jaar, tussen Blerick en Straelen. De duitsers, gemiddeld jaren ouder als hun tegenstanders, liepen in het be gin gemakkelijk uit, naarmate de wedstrijd vorderde kwam Blerick goed terug en slaagde er in om de le prijs in de wacht te slepen. Straelen vorig jaar eerste, werd nu tweede. Het toernooi was ook nu weer ge slaagd, al was het jammer dat er niet meer toeschouwers aanwezig waren. Manual heeft echter een tweetal nut tige oefenwedstrijden gespeeld tegen tegenstanders die waarschijnlijk ster ker zijn als de toekomstige compe titietegenstanders. Interne kompetitie De kompetitie voor de leden van schaakvereniging Venray start op dinsdag 25 september a.s. Diegenen die nog lid willen worden c.q. deel willen nemen aan de kompetitie, kun- petitie, kunnen zich aanmelden op de clubavond of bel even W. Jeuken, de wedstrijdleider, tel. 83607. Simultaan-wedstrijden De schaakkampioen van Venray houdt traditiegetrouw op de dinsdag vóór aanvang der competitie een si- multaanwedstrijd met de overige le den van de schaakvereniging. Deze wordt gehouden dinsdag 18 septem ber a.s. Club-beker '78-'79 De finale tussen J. Louwerse en W. Gommans had nogal een sensationeel verloop omdat in de slotfase van de 2e partij (de le partij eindigde in re mise) J. Louwerse zekere winst weg gaf door wat al te gretig 'n pionoffer aan te nemen, zodat W. Gommans de beker in zijn prijzenkast mag laten prijken. Afgelopen zondag heeft de uit Leu nen afkomstige coureur Wiel Herm- kens weer succes geboekt, tijdens de speedwayraces die in het Duitse Reckinghausen werden gehouden. Door wederom zowel beide voor manches als ook de finale op over tuigende wijze te winnen, heeft hij zich doen gelden als één van de gro te favorieten voor het Europees kam pioenschap Superstox, dat a.s. zondag wordt verreden; op het Grenzland Autodrom te Kaldenkirchen. In deze 50 rondes durende race, waar om de startplaatsen wordt ge loot, zal hij het echter niet gemakke lijk hebben, omdat meerdere cou reurs op deze felbegeerde titel azen. Anders kans hebbers zijn o m. Jo van Rengs uit Velden( die afgelopen zon dag vierde werd) en de Duitser cou reurs F. Sennes en W. Bucholz. Ook uit België, Engeland en Schotland zullen coureurs aan de start ver schijnen waaronder de huidige we reldkampioen Jim Welch. Onze Noord-Limburgse coureurs die in juli in het Engelse Ipswich te gen deze gerenommeerde coureurs hebben gereden en er zéér goed uit de bus kwamen (Wiel Hermkens een 2e plaats in de finale) zijn nu echter in het voordeel omdat zij op „thuis- terrein" rijden. Zij kunnen echter de steun van de steeds meer naar Kal denkirchen trekkende Noord-Lim burgse coureurs zeer goed gebruiken. Het „Grenzland motodrom" ligt on geveer 500 mtr. achter de oude grens overgang in Venlo. De races begin nen om 12.00 Nederlandse tijd. NEDERWEERT Aan de start te Nederweert zater dag j.l. verschenen de 125 cc, 250 cc en 500 cc junioren. Bij de 125 cc junioren waren dat P. Willems, P. Boom, P. Stiphout, R. v. d. Putten, W. Lucassen, H. van Waayenburg, J. Pijpers en A. Jans sen. Zij wisten allen de finale te be reiken .Alleen Peter Willems behaal de een derde plaats. De rest eindigde in de middenmoot. Bij de 250 cc junioren verschenen aan de start :L. Willems, P. van Es, H. Tonnissen, W. Janssen. Ook zij wisten allen de finale te bereiken. W. Janssen behaalde een 11e plaats. De 500 cc werden verreden in twee manches. le manche P. Ponjée 12e; 2e manche 14e einduitslag 13e; P .Potten le man che 10e, 2e manche 12, einduitslag 11; T. Janssen le manche 17e, 2e man che 18e, einduitslag 15e; M. Poels le manche le manche 15e, 2e manche 19e einduitslag 17q. WIELERRONDE VELTUM Tour- en Wielerclub Oostrum, or ganiseerde samen met de winkeliers van het winkelcentrum Veltum een wielerronde in Venray-Veltum. Aan- Op de jaarvergadering van de sportvereniging Ysselsteyn mocht voorzitter Houben 170 leden welkom heten. In zijn openingsrede kon de voor zitter terug zien op een druk vereni gingsjaar. Naast de vele aktiviteiten in de sport vooral het voetbal, waar we met 20 elftallen aan de kompeti tie hebben deelgenomen, o.a. 6 senio ren elftallen, 13 junioren- en een ve- teranenelftal, was er een druk pro gramma voor het bestuur af te wer ken geweest. Vooral kwam hij terug op de viering van het 50-jarig be staan van onze vereniging, welk feest in samenwerking met de feestcom missie deze zomer grandioos is ge vierd. We mochten hier een batig saldo aan overhouden, welk bedrag is bestemd als eerste kapitaal voor de kantine- bouw. Met de bouw van een kantine voor de deur, staat ons nog een druk jaar te wachten, wtarbij ook de medewer king van alle leden werd gevraagd. De prestaties in de competitie wa ren redelijk geweest. In de afdeling Limburg is er in de eerste klasse elk jaar veel spanning, en moest ons eer ste elftal ook tot de laatste wedstrij den wachten om hun plaats te behou den. De junioren deden het wat beter, waarvan de BI kampioen werd. Doordat onze trainer van 't Hek overging naar een grotere afdeling moesten we uitzien naar een nieuwe trainer, waarin we gelukkig snel slaagden in de persoon van de heer M. Fokkens. Het bestuur vertrouwt er op ook hiermede een zeer goede samenwerking te mogen hebben. De voorzitter vraagt om zeker de sportiviteit op de voorgrond te laten staan. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek dat S.V. Ysselsteyn een vrfj vankelijk zag het uit naar regen, maar in de loop van de middag werd het zelfs nog zonnig. De toeschouwers, die in grote ge tale waren gekomen, konden genie ten van mooie wedstrijden op een goed argezet parcours. Het Rode Kruis was aanwezig om eventuele geblesseerde renners de helpende hand te bieden en enkele agenten van politie hielden een oogje in het zeil. Om 13.00 uur gingen de jeugdren- ners van start. Na een snelle wed strijd finishte Erwin Reijnders uit' Overpelt (B) als le; 2e Franky Reijn ders; 3e Bada Didier; 4e Patriok Hack, Deume; 5e John Vogels; 6e Mare Lemmen Horst (lid van TWC Oostrum) en lie Michel Willemssen, eveneens lid van de organiserende vereniging. De adspiranten B deden het ook snel en uitlooppogingen werden in de kiem gesmoord. Uitslag le Koenraad Vekemans Lmmel; 2 Yvan Cornelis- sen; 3 John Jeurissen, Echt; 4e Paul Reijnders; 5e Lambert Bogers en 10e clublid Coert Willemssen uit Oirlo. Bij de Aspiranten A probeerde Harry Kerkhofs uit Budel, de latere winnaar, verschillende malen weg te komen, maar vooral de plaatselijke favoriet Eddy van Hese-trok het pele- ton er steeds bij, om zodoende een massaspurt te bewerkstelligen. Het werd een massaspurt, met als eerste Harry Kerkhofs uit Budel; 2e Robert Vinken, Tegelen; 3 M. Rutjens, 4 Ar no Lutgens; 5 Carlo Faasen uit Vel den en Eddy van Hese werd 10e. Piet Willemssen uit Oirlo kwam buiten de prijzen binnen. De junioren zouden hard gaan, want degene die het vaakst als eerste de meet zou passeren kreeg een fraaie beker. Die beker was voor Bart Hans- sen uit Kessel. De clubrenners Ri chard Rongen, They van Els en Wil- bert Janssen reden steeds vooraan. In de eindsprint was dat eigenlijk alleen nog maar They van Els, want de uitslag was. 1 Nico Janssen, Weert; 2 Frank Laugs, Venlo; 3 A. Hendrix; 4 They van Els, Venray; 5 Ronald Nijskens; 8e Wilbert Janssen, Venray en 10e Richard Rongen uit Venray. De amateurs vertrokken om onge veer half 4 voor 80 rondes van on geveer 1 km wedstrijd. Ze deden het erg snel, want na 90 minuten waren ze binnen. Toch waren er nog uitlooppogingen van Hawinkels, Bert van Zantvoort, de gebr. Gilissen, de Belg Tulmans en Miggels. Toen die werden ingelo pen probeerden Tulmans en P. Gilis sen het weer. Ze kregen gezelschap van Henk de Hey, van Seggelen en Papen, maar op 13 ronden vóór het einde werden ze weer ingelopen door het peleton, onder aanvoering van Hermans Crins. Toen probeerde Jo van Lierop het nog eens, maar tever geefs .Frans Sassen uit Belfeld reed lek in de voorlaatste ronde .De mas sasprint van het peleton werd op de streep gewonnen door Bert van Zant voort uit Weert, met een banddikte voorsprong op Jef Drummen uit Val kenburg. 3e Jo van Seggelen; 4e Jo Montforts, Susteren; 5e T. Raetsen; 6e Jack van Kessel; 7e Jos Lamber, Venlo; 8e Henk de Hey; 9e Willem Dekker; 10e Herman Crins, Beesel en eerste renner van de vereniging Pe ter Volleberg uit Wanssum. De twee anderen, Henk Verbeek en Joop de Groot kwamen in het peleton binnen. goed jaar achter de rug had. Het se cretariaat was gesplitst in twee afde lingen, een wedstrijdsecretaris en een algemeen secretaris. Het financieel resultaat was buiten de jubileumviering vrijwel gelijk ge bleven, bij een omzet van rond 30.000 gulden. Het ledenaantal was gestegen van 295 naar 303 leden. Op deze vergadering was ook de be stuursverkiezing aan de orde. De pe riodiek aftredende bestuursleden J. Hcuben en Fr. v. d. Weyer werden weer in het bestuur gekozen. Het be stuur werd uitgebreid van 7 naar 11 leden. Als nieuwe leden in het be stuur werden gekozen: H. Jacobs, W. Janssen, M. Versteegen en secretaris P. Arts. TENNIS CLUB VENRAY CLUBKAMPIOENSCHAPPEN JUNIOREN 1979 Ook dit jaar zijn de clubkampioen schappen voor junioren goed verlo pen. Zeven dagen heeft de jeugd ge streden om de eerste plaatsen. Eén dag moesten we een douche uit de hemel accepteren ,om op zondag de finale-wedstrijden onder een heerlij ke zon te kunnen spelen. In totaal zijn er 191 wedstrijden ge speeld, waarvan 22 mini-wedstrijden. Hier zijn de uitslagen: Heren enkele t.m. 17 jaar: 1 Rick Breeuwsma 2 Jan van de Leek Heren dubbel t.m. 17 jaar: 1 Jan v. d. Leek/Robert-Jan de Roos 2 Rick Breeuwsma André Janssen Dames enkel t.m. 17 jaar: 1 Oharlot Kremer 2 Mariana Pop Dames dubbel t.m. 17 jaar: 1 Chariot Kremer Mariana Pop 2 Brigitte Craghs Josette Hendriks Heren enkel t.m. 14 jaar: 1 Mario van der Vleuten 2 Pepijn Friederichs Bij de voorzittersverkiezing werd J. Houben weer met grote meerder heid gekozen als voorzitter. De voorzitter deelde verder mede dat het bestuur verdeeld gaat wor den in twee afdelingen. De afdeling voetbal en de afdeling algemene za ken. Dit zal nader in het bestuur worden uitgewerkt Gezien de steeds stijgende kosten werd door de vergadering goedge keurd dat de kontrïbutie dit jaar weer wordt aangepast. Naast de in komsten van kontributie zal het be stuur nog andere aktiviteiten onder nemen. Aan het einde van de vergadering wenste de voorzitter allen een spor tief seizoen toe en vertrouwt, even als voorheen op een pretige samten- werking. Heren dubbel t.m. 14 jaar: 1 Robert-Jan de Roos Robert Schaeffers 2 Mario van der Vleuten Wouter Schoevers Dames enkel t~m. 14 jaar: 1 Dagmar Matthijssen 2 Sabine Keetels Dames dubbel t.m. 14 jaar: 1 Dagmar Matthijssen/Sabine Keetels 2 Carina Coppelmans/Christine van Thiel Heren enkel t.m. 12 jaar: 1 Pepijn Friederichs 2 Frank van der Vleuten Herx dubbel t.m. 12 jaar: 1 Melchior v. Haren/Lud Zuidhof 2 Joris Wismans/Michiel Wismans Dames enkel t.m. 12 jaar: 1 Henriette Verhoeven 2 Suzan de Roos Dames dubbel t.m .12 jaar: 1 Carole Friederich/Sylvie Zuidhof 2 Nicole Smits/Suzan de Roos Heren enkel t.m. 10 jaar: 1 Melchior van Haren 2 Luc Zuidhof Dames enkel t.m. 10 ja.r: 1 Carole Friederichs 2 Fanny Hilhorst Mini-tennis jongens: 1 Armand Hoftijzer 2 Lucas Peeters Mini-txnis meisjes: 1 Nicole Verbeek 2 Petra Stolman in zwart en bruin Kledingspeciaalzaken voor mannen en jongemannen (v.a. 5 jaar) BOXMEER Steenstraat 73 DEURNE De Martinet 17 CUYK Molenstraat 14 GEMERT Kerkstraat 42 UIT PEEL EN MAAS VAN 3 SEPTEMBER 1949 - No. 35 Het Oorlogsmuseum te Overloon mocht deze week de 65.000ste bezoe ker in dit jaar boeken. Geweldig! Zondag had de première plaats van het oorlogsspel „Tussen Caen en Overloon", dat opgevoerd werd door de toneelgroep „Hioob" in het na- tuurtheater aan de Hagelweg, van de Ven-Wïllems. De schrijver, P. Ver- meltfoort heeft zich bij dit spel ten doel gesteld om de mentaliteit van het Venrayse volk ten tijde van on derdrukking weer te geven. Als voor beeld heeft hij genomen de geschie denis van een boerenfamilie wonende ergens tussen Venray en Overloon, welke geschiedenis die van zovele ge zinnen in Venray is geweest. Met recht mag gezegd worden, dat dit fantastische oorlogsspel, wat met de nodige humor is gekruid, vlot ge slaagd is. Op veler verzoek wordt op zondag 4 september nog een uitvoe ring gegeven 's avonds om half zeven. Het uitbaggeren van de haven te Wanssum werd gegund aan de firma Dikkerboom en Sijbrandij te Oude- Haske. Spoedig zal met dit werk be gonnen worden. Voor de visliefheb- bers breekt dan weer een goede tijd aan. Al- Het T.B.C. Bevolkingsonderzoek gaat deze week van start. In de ko mende week laten alle inwoners van Merselo en van Castenray rich een longfoto maken. Iedereen, zonder uit zondering. Ieder weldenkend mens behoort zich zijn verantwoordelijk heid tegenover zijn gezin en omge ving bewust te zijn door er toe mede te werken, dit gevaar weg te nemen. Als ieder meewerkt kan de Tuber culose worden uitgeroeid! UIT PEEL EN MAAS VAN 10 SEPTEMBER 1949 - No. 36 Afgelopen markt hebben 72 men sen naar een openbaar umoir gezocht en toen ze die niet vonden, maar Venrays puien opgezocht. Wie bewe ren wil, dat een dergelijke „instel ling' 'niet meer nodig is moet in de buurt van het smaal pedje, in de buurt van beide markten maar eens informeren. Vorige raadsvergadering is dit probleem naar gemeentewer ken verwezen. Hopelijk weet die bin nenkort een oplossing, want in een middelgrote stad zal een openbaar urinoir nu toch heus wel geen over dadige luxe rijn. At- Wat zeker in geen 100 jaar gebeurd is heeft maandag 5 september plaats gevonden: De temperatuur is in De Bilt boven 32 graden gekomen. Daar mee is het maximum van 1 septem ber 1886, dat 31,8 bedroeg, overtrof fen. Tevens was het maandag de warmste dag van de gehele zomer. Des namiddags om 12 uur was het in het gehele land 3-5 graden hoger dan zondagmiddag op dezelfde tijd. Bovendien is de nacht van maandag op dinsdag bijzonder warm geweest. Het kwik kwam in De Bilt niet bene den 19 graden, dit ïs bijna de norma le maximum temperatuur, die in de ze tijd van het jaar 's nachts voor komt. At- Deze week herdachten twee Paters hun 40-jarig kloosterfeest, n.l. Pater Donulus Schopman, leraar aan het Gymnasium en Pater Cassimirus Nij- land, die wegens ziekte nog steeds verpleegd wordt in het Paterskloos- ter. Oirlo had zondag een neomist, n.l. Pater Coen Classens. Voorafgegaan door zangkoor, fanfare en bruidjes werd hij naar de kerk geleid door een schitterend versierd dorp. Ere hagen en slingers gaven de weg aan naar de noodkerk, waar de jonge priester, geassisteerd door twee pa ters van de zelfde orde, zijn vrien den, de eerste H. Mis opdroeg. Na de H. Mis werd de neomist toegesproken door de Z.E. Heer Pastoor, waarna de jonge priester allen hartelijk dankte voor deze onvergetelijke dag. Na tuurlijk had ook hij vele gelukwen sen en cadeaux in ontvangst te ne men, waarmede Oirlo de priester hul digde. Te Castenray droeg zondag Pater Weys S.V.D. zijn le H. Mis op in de parochiekerk. De jonge priester werd geassisteerd door Rector Weys, de pastoor van Castenray en kapelaan Keyzers. Koor en orgel hebben hun beste beentje voorgezet en de wisse lende gezangen werden op schitte rende wijze naar voren gebracht. Pastoor Rieter hield de feestpredika tie. Voor de kerk en ouderlijke wo ning had de buurt een schitterende versiering aangebracht. Na afloop werd de jonge priester naar huis ge leid door een feestelijke stoet en hier was het, dat Castenrays Mannenkoor hem een grootse aubade gaf. Het hoofd der school, de heer Vollenberg, sprak aldaar de jonge priester toe en beloofde hem o.m. steun van zijn dorp als hij binnenkort naar de missie gaat vertrekken. Het gebruikelijke cadeau werd hem eveneens aangebo den.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 7