Museum Kleingoed Zaterdag begint het VC ROOY Opening van Open Jongeren centrum De Brak, Leunseweg AGENDA indoor-toernooi BRAND IN RENKHUIZEN 2500e vrijwilliger werkzaam op duits militair kerkhof Wijziging spreekuur weth. Rutten-Tielen tel. 04763*1307 Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van het C.O.M. Noord-Lim burg zal dit feit op zaterdag 22 sep tember 1979 in de oprichtingsplaats Venlo gevierd worden. Het Lustrum comité heeft voor deze viering een gepast programma samengesteld en nodigt alle oud mariniers van Noord Limburg uit hieraan deel te nemen. Inlichtingen kan men bekomen bij dhr. K. Gaal. Spnetstraat 19, Venray, telefooji 82231. Geen vrije doorgang DRIE DODEN bij verkeers ongevallen in het weekend Zaterdagmorgen omstreeks half jegen vond tijdens een zeer dichte pist op de kruising Deurneseweg tangstraat een botsing plaats tussen een vrachtautocombinatie, bestuurd door de 26-jarige H. V. uit Berkel- Enschot, en de personenauto, be stuurd door de 27-jarige Ieo Derickx lit Oostrum. De vrachtautobestuur- der reed zijn vrachtwagencombinatie, tomende vanuit de richting Deurne, inksaf de Langstraat op. terwijl uit de richting Oostrum over de Deur- jeseweg de personenauto van D. na- lerde Ondanks dat die bestuurder trachtig afremde botste zijn auto te ren de aanhangwagen. Bij die botsing jverd hij vrijwel op slag gedood. Zaterdagavond omstreeks half waalf had op de Venloseweg ter joogte van de eerste parkeerplaats ien verkeersongeluk plaats waarbij je bestuurder van een personenauto, de 18-jarige Ronald Mulders uit Ven- 0 vrijwel op slag werd gedood. |faarschijnlij-k is de personenauto op de rechter vluchtstrook terecht rekcmen en heeft de bestuurder te el gecorrigeerd, waardoor de auto santelde en enkele malen over hét yegdek rolde. De wagen kwam op jjn dak tot stilstand aan de linker- irluchtstrook. De bestuurder moet bij lit botsing vrijwel op slag zijn ge lood. Een mede-inzittende, W. v. d. B. uit Venlo, werd gewond overge- iracht naar 't ziekenhuis. Vier nog ndere inzittenden liepen lichte ver rondingen op en behoefden niet naar iet ziekenhuis te worden vervoerd. Voordat de politie arriveerde had- jen passerende automobilisten al lulp geboden aan de slachtoffers, naar zij zorgden ook dat naderende rerkeer op het ongeval werd geatten- eerd, door o.a. een auto met waar- chuwingslichten op de rijbaan te laatsen, terwijl anderen op de luchtstrook de naderende automo- ilisten aanwijzingen gaven snelheid e matigen. Zondagmiddag vond op de Hors- erweg bij Castenray een verkeers- ngeval plaats waarbij de autobe- tuurder, de 57-jarige Jan M. H. Cre- lers, door onverklaarbare oorzaak !gen een links van de weg staande oom botste en bij die botsing be reid raakte. De auto vloog in brand, laar toen moet de bestuurder al aan jn verwondingen zijn overleden. 6sserende automobilisten en omwo- enden wisten, voordat de brandweer rriveerde, het vuur te doven. Toen brandweerlieden het slachtoffer _a het bevrijden waren, vloog de uto weer in brand. Later moestèn brandweerlieden weer voorzienin- >n treffen ter voorkoming van een erde brand, omdat nog benzine uit tank lekte. Met het dodelijk ongeval van laandag 3 september zijn er dus in «n week tijds vier verkeersslacht- ifers in onze gemeente te betreuren. Wijding van nieuwe klok in Geysteren [Op zondag 23 september zal Mgr. f, Moors tijdens een Eucharistievie- l in de kerk in Geysteren, de nieu- klok wijden. Mensen uit Geyste- >n hebben van bij het graf van SI. 'illibrord in Eehternach water ge- ald om deze klok te wijden en de Petrus te geven. Op 24 septem- begint de firma Eysbouts uit As- jn met de montage van de oude klok Uit 1461 en de nieuwe klok in de leuwe campanile die de mensen van eysteren, naar een ontwerp van ar- litect Piet Lerou, bij de kerk heb- »n gebouwd. Voordat burgemeester drs. Dittrich van Meerlo-Wanssum de ambtena ren van de Deutsche Bundespost uit Stuttgart werkzaam op het duits soldatenkerkhof te Ysselsteyn, in de raadszaal van het gemeentehuis ont ving, hadden die jongeren een krans gelegd bij de gedenksteen van Han- na van de Voort in Tienray. Hanna van de Voort is de geschiedenis in gegaan als een heldin uit de tweede wereldoorlog, voor haar aandeel in huisvesting en onderbrenging elders van vele Joodse kinderen. Dat juist Duitse jongeren, welke die oorlog niet hebben beleefd, daar een krans willen leggen, is een post- hume hulde aan de Tienrayse heidin. De Duitse jongeren maken zich er deze keer niet met een Jantje van Leiden vanaf, maar willen uit de ge schiedenis van de tweede wereld oorlog leren voor de toekomst. Zij al len hebben het in gespreksgroepen er maar steeds over, dat hun op de Duitse scholen te veel verzwegen is geworden van de wandaden tijdens die oorlog, bedreven door het Natio naal Socialisme. De laatste tijd is er mede door de vertoning van de film (vervolg van voorpagina) I Hoe komt nu iemand er bij, zoveel hartigheden te verzamelen, daar- pee ook zijn hele huis van boven tot »der te versieren en dan nog wel zo lang. dat er nagenoeg geen leef- bimte over blijft. Jan Evers heeft op zo'n vraag zijn ■twoord klaar. Vijftien jaar was hij juisschilder, toen hij door een man- pmentje aan zijn ogen dit vak niet Deer mocht uitoefenen. Na her-scho- Ing werd hij te werk gesteld in de louw. Het zware werk schoot 'm in (jn rug en Jan Evers werd arbeids ongeschikt verklaard. Luiheid is des duivels oorkussen" het spreekwoord. Daarom be- hij een hobby: het verzamelen allerlei dingen, die óf iets met hadden te maken of iets met verleden tijd. Zo trok hij er da- met zijn fiets op uit om b.v. afbreken van panden te kii- •oeger had men de gewoonte on- het balatum oude kranten te leg- Jan Evers vergaarde al scharre- op afbraken een indrukwek- verzameling oude Peel en edities van ver voor 1940, maar De Maasbode en andere in die verschijnende kranten. Hier vond hij een oude deurknop, daar een kunstzinnig besneden plank. Bij de verbouwing van het oude gemeen tehuis aan de Grote Markt vond hij een stukje steen, dat bij nader inzien een oude gietvorm voor tinnen lepels was. Kitsch of echt antiek, het is Jan Evers om het even. Hoofdzaak voor hem is het verhaal achter het voor werp. Zo ook zijn verzameling ansicht kaarten van het oude Venray. waar voor iedere rechtgeaarde oud-Ven- rayer zijn vingers aflikt. En dan zijn verzameling oude wandelstokken, ooit toebehoord hebbende aan eer biedwaardige oud-Venrayers; stok ken scheef of krom gelopen, maar ook met zilveren handvat. Vele jaren lang heeft Venray zich beijverd voor een Museum. Maar in feite heeft Venray zo'n museum al meer dan tien jaar. Het staat open voor iedere belangstellende en een bezoek kost nog niets odk. Zeker is echter, dat veel uit het kleingoed-museum van Jan Evers geen gek figurur zou slaan in het toe komstige Venrayse museum in het Freulekeshuus. Maar dan is het Jan Evers die zegt, dat hij niets uit zijn verzameling verkoopt, omdat hij zich daardoor zelf te kort zou doen Holocaust discussie mogelijk gewor den. Burgemeester drs. Dittrich ging dieper in op de inzet van de Duitse jeugd, welke op de soldatengraven wllen werken. De jeugd krijgt daar door een indruk van wat er door het bevel van een enkeling aan leed over ganse volkeren is gebracht. „Het is voor mij als burgemeester van de gemeene Meerlo-Wanssum een grote eer de 2500e deelnemer aan de jeugdkampen van de Deutsche Volksbund Kriegsgraberftirsorge wel ke sinds 1963 op het Duits soldaten- kerkhof heeft willen werken, te mo gen huldigen en te danken voor die inzet.' Gaarne overreikte hij die deel nemer een geschenk van zijn ge meente. De lagerleder van deze tweede groep, waaronder de 2500e deelne mer ,was niet alleen blij met de ont vangst, maar stelde duidelijk te wil len weten en te ervaren wat er tij dens de tweede wereldoorlog het Nederlandse volk is aangedaan. Wij willen ons samen inzetten dat zulks niet meer zal gebeuren. Onder het motto van dit jaar „Wie zich het verleden niet kan herinne ren. is gedoemd het opnieuw te be leven", offeren de beambten van de Bundespost gaarne 14 dagen van hun vakantie op, en werken zij aan de vervanging van de kruizen op de im mense dodenakker in de Peel. Diepe indruk maakt steeds het be zoek aan het nationale oorlogs- en verzetsmuseum te Overloon, waar we met de neus op de feiten gedrukt worden. Daarom zijn wij er ook trots op dat wij in Venray en met name in Ysselsteyn zoveel vrienden hebben gekregen, in die 16 jaar dat de Duit se jeugd heeft mogen werken op het soldatenkerkhof. Nadat over en weer geschenken waren uitgedeeld, ging het gezel schap naar de pas prachtige uitge breide zaal Brugeind waar de deel nemers door het gemeentebestuur van Meerlo-Wanssum een koud buf fet werd aangeboden. Bij die ont vangst waren ook tegenwoordig de commandant van het Duitse Leger uit Budel, de pastores Em. J. Janssen en van Uden uit Ysselsteyp en na tuurlijk kapitein Timmermans. Traditiegetrouw was de Duitse jeugd een dag te gast bij een Yssel- steynse familie en vond er 's avonds een verbroedering9treffen plaats in het gemeenschapshuis te Ysselsteyn. De algehele leider was, evenals in de voorgaande 9 jaren, de onver moeibare Peter Müller welke ook dit jaar alles tot in de puntjes had ver zorgd. Kontakt oud-mari niers Nrd. Limburg De 17-jarige bromfietser H. H. uit Venray reed op het fietspad langs de Noordsingel in de richting van de Beekweg. Hij wilde bij de kruising met de Overloonseweg oversteken in de richting van het centrum, maar verleende daarbij geen voorrang aan de personenauto van J. E. Bij de bot sing bleef het bij materiële schade. Programma van vrijdag 14-21 sept. Vrijdag 14 sept.: 19.30 Barneveldse Eierh. zaalv. vr. 20.30 Stappers N.W. zaalv. vr. 21.30 Vlakwater zaalv. vr. 22.30-23.30 Koetshuus zaalv. vr. Zaterdag 15 sept.: Volleybaltoernooi VC Rooy dames deelname van 12 teams. 10.00-20.00; 20.00-21.00 Janssen-Pubben zaalv. Zondag 16 sept.: Volleybaltoernooi VC Rooy heren deelname van 15 teams, 09.00-20.00 Maandag 17 sept.: 17.30-18.30 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. 21.30-22.30 Stappers N.W. zaalv. vr. 22.30-23.30 Janssen-Pubben zaalv. Dinsdag 18 sept.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton 23.00-24.00 De Zwaan zaalv. vr. Woensdag 19 sept.: 19.30-22.00 Badminton competitie Venray 1Pupke 2 Sevenum 22.00 de Wetteling 3Janssen- Pubben zaalv. vr. 23.00 de Wetteling 1Koetshuus, zaalv. vr. Donderdag 20 sept.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. Vrijdag 21 sept.: Zaalvoetbalcompetitie: 20.00 VermeulenDe Grot 21.00 SBSA't Raadhuisplein 22.00 VlakwaterGemeente Komend weekeinde zal het open jongerencentrum „De Brak" haar poorten heropenen. Na een periode van ongeveer negen jaren aan de Stationsweg eerst in een oude krot en daarna vier jaar in een onderkomen oude Landbouwschool, zal „De Brak" vrijdag het nieuwe gebouw openen aan de Leunseweg. Dit gebouw ligt schuin t.o. de Paterskerk, naast het voormalige Lyceum. Veel Venrayna- ren zullen zich dit gebouw herinne ren als „Huize Bertha", dat vroeger dienst deed als studiezaal van het Lyceum. Vanaf mei zijn een aantal vrijwil ligers van De Brak iedere dag n de weer geweest om dit pand te verbou wen. En er is een schitterende accom modatie afgeleverd. Het is reeds de derde keer dat er is verhuisd, iedere keer naar een iets betere ruimte. Het begon allemaal omstreeks 1970 toen een aantal jongeren, die het zat waren om de vrije uren op straat door te brengen of hun geld naar een of andere „consumptie-verplicht" café te brengen, het intiatief namen om de oude brak achter de oude Land bouwschool te kraken. Hier werd toe besloten omdat na veel wikken en wegen met de gemeente maar geen geschikte ruimte beschikbaar kwam. Het was behelpen in die begin periode die zeker vier jaar duurde. Er was geen electriciteit of gas. Als de zaak open ging moest in allerijl stroom gehaald worden d.m.v. van huis meegenomen verlengkabels, en na sluitingstijd moest dit weer opge ruimd worden. *s Winters moest de hele ruimte met 2 oliekachels warm blijven. Dit lukte natuurlijk maar half, vanwege de kapotte ramen en de tochtgaten die in dit houten gebouwtje zaten. Toen kwam eindelijk de periode van het grote gebouw, n.l. de oude Landbouwschool. Hier hebben we ook hard voor moeten vechten. Het duurde n.l. zeer lang voor we deze school mochten betrekken omdat een Venrays bedrijf hier zijn opslagruim te had, dat zelf ook weer moeite had om een vervangende ruimte te vin den. Eindelijk was het dan zo ver. Na de verrichte verbouwingswerkzaamhe den werd het gebouw geopend. De eerste twee jaar ging het goed. Toen werden er weer van allerlei, verhalen de wereld in gestrooid, waaronder het verhaal, dat het ge bouw afgebroken zou worden omdat zonodig de Oostsingel doorgetrokken moest worden. Dit bleek echter nog zo'n 2 a 3 jaar te duren. In die tijd is het gebouw behoorlijk onderkomen, omdat De Brak niet wist waar ze aan toe was. Hopelijk weten we dit nu wel! In dit derde gebouw hopen we toch" dat het. spreekwoord: „Driemaal is scheepsrecht" uitkomt. Dit weekeinde is er de mogelijk heid om eens een kijkje komen te ne men. Daarom is er zondag een open dag georganiseerd van 14.00 tot 18.00 uur. De rest van het programma ziet er als volgt ut: Vrijdag: Heropeningsavond om 20.00 uur. Zaterdag: Optreden van de neder- landse New-Wave Groep Rock-Can- dy om 22.00 uur. P.S. Tevens nodigen wij hierbij ook alle oud-medewerkers uit, die geen uitnodigingskaartje ontvangen hebben, omdat we of een of andere reden geen huidig adres hadden. de zwakke kant; soms waren hand lampen vergeten; oppassen met het inzettèn van stralen water; ook aan het redden van slachtoffer kan nog veel worden verbeterd. Mevr. Stierman, beschermvrouwe van de Phoenix bracht dank voor de inzet van alle deelnemers en gaf hun als welgemeende raad mee: deelne men is belangrijker dan winnen. Zij reikte .gaarne aan het slot de prijzen uit aan de winnende ploegen en dat waren: 1. Heineken, Den Bosch; 2. Volvo Car, Born; 3. CEHA- VE, Veghel. 4. Océ-Andeno, Venlo; 5. De Haes, Eindhoven. Beste pompbedieners Philips en IBS. Beste slangenploeg Heineken 2, Den Bosch: beste waterploeg Volvo, Bom; beste ordonnans De Haes Eind hoven; beste aanvalsploeg CEHAVE Veghel; beste bevelvoerder Heine ken. Den Bosch; beste reaktie Volvo Car, Bom en de publieksprijs ging deze keer naar de mannen van CEHAVE Veghel. Brandweercommandant Ger de Groot bracht dank aan de deelne mers maar ook aan de 70 mannen van Rank Xerox de mede deze wed strijden mogelijk hadden gemaakt. Hij vroeg excuses voor de kleine foutjes welke toch bij de organisatie naar boven waren gekomen en be loofde daar een volgende keer beter op te letten. Bijna onopgemerkt bereikte VC Rooy heren dit jaar een langdurig nagejaagd doel en wel de promotie naar de eer ste divisie volleybal. VC Rooy streed gedurende het seizoen 1978-1979 voort durend in de voorste gelederen, moest de latere kampioen SDO laten voor gaan. bleef tot 3 wedstrijden voor het einde verwoed slag leveren met Atak uit Waspik en bereikte de promotie wedstrijden. De fans herinneren zich natuurlijk de 2 promotieduels tegen Odulphus en Zevenklappers. Odulphus na 1 jaar eer ste divisie alleen te redden via promo tieduels kreeg in Venray een geweldige les en werd gedecideerd met 3-0 huis waarts gezonden Daarna Zevenklap pers. Een duel van pure klasse en spanning met klein verschil door Ze venhuizen gewonnen. Jammer verzuchtten vele fans. Natuurlijk was er nog een sprankje hoop. bij wegvallen van een ere-divisie ploeg of een eerste divisie B ploeg zou VC Rooy alsnog kunnen promoveren. Zoiets gebeurt echter hoogst zelden of nooit. Ineens toch hoop. Energo het vroe gere Chicopee kreeg intern problemen. Zo'n gerucht doet natuurlijk vliegens vlug de ronde. Coach Frans van de Kamp „vloog" achter het gerucht aan en het bleek nog waar ook. In een dramatische vergadering besloot Ener go op te houden. Net op tijd want op 15 juni 1979 sloot de termijn waarop wijzigingen organiek mogelijk waren. VC Rooy dus eerste divisieLang duurde de vreugde niet, want 2 dagen later ontving VC Rooy bericht, dat Energo alsnog doorging. Berusting bij VC Rooy en toch ook een beetje teleur stelling. Teleurstelling, die in vreugde omsloeg, toen na verloop van tijd toch bleek, dat Energo alsnog niet in staat bleek door te kunnen gaan. Maar dan Eerst natuurlijk het probleem, dat de heren de thuiswed strijdenreeks van Energo moesten overnemen, een probleem, dat opge lost kon worden door medewerking van diverse instanties en personen. Verder de vraag of er gesleuteld moest worden aan het team en er van buiten af spelers moesten worden aan getrokken. De spelersgroep oordeelde met hun trainer, dat'de eigen selectie het moest kunnen maken en de training werd fa natiek aangepakt. Of dit voldoende is voor handhaving zal de praktijk moe ten leren. Het is een bekend gegeven, dat het eerste jaar in een hogere divi sie zeer moeilijk is, zeker als dit de eerste divisie betreft. Zoals verwacht heeft het eerste da mesteam het eerste divisieschap niet kunnen volhouden. Door het wegvallen van gerenomeerde speelsters verzwak te het team waardoor ondanks goede inzet van trainer Hammink en de da mes degradatie niet meer te keren bleek. Dit jaar kwam een nieuwe trainer naar VC Rooy en wel oud-eerste-team speler van VC Rooy Ad. Janssen. Ad Janssen trainde eerder al de reserves van VC Rooy en gaat nu trachten in de tweede divisie de krachten opnieuw te mobiliseren. De oude kern is intakt gebleven en door het inzetten van jon ge speelsters zal worden getracht een nieuwe aanval te doen op een toppo sitie. Zaterdag begint in feite het nieuwe VC Rooy seizoen. In sporthal De Wetteling begint dan het VC Rooy indoor toernooi. Zaterdag starten de dames om 10 uur met een goed gevuld programma en gerenomeerde teams. VC Rooy al eerder 2 maal winnaar gaat in de voor rondes beginnen tegen Tornado uit Well, waarna wedstrijden volgen tegen Valuas Venlo en Sarto Tilburg, de win naars van de afgelopen 2 seizoenen. Sarto zal zeker dit jaar de beker niet behalen, want het eerste team promo veerde naar de eredivisie en verplichtte zich reeds eerder op een ander toer nooi en, wordt vervangen door de re serves. Komt VC Rooy door deze eerste ron de, dan kan het in de daarop volgende rondes rekenen op bijvoorbeeld Ho- voc uit Horst en Nijmegen 73. Al met al een goed programma met voor elk wat wils. De finales verwach- Remmen deugden niet Een vrachtauto, bestuurd door Th. v. d .W. uit Venray. komende uit de richting Deume en rijdend op de af slag naar de Venloseweg, werd ge volgd door een personenauto, be stuurd doorf de 19-jarige G. A. uit Venray. Deze vrachtautobestuurder remde en dat wilde ook de bestuur der van de personenauto doen, maar volgens zijn verklaring trapte hij door de rem waardoor de personen auto tegen de achterzijde van de vrachtauto botste. Bij een technisch onderzoek bleken de remmen van de personenauto niet aan de gestelde eisen te voldoen. Overigens bleef het bij de botsing bij materiële schade. Geslaagd In Utrecht slaagde voor de akte M.O. Staatsinrichting op 4 sept. j.I. onze oud-plaatsgenoot H. Bexkens, thans onderwijzer te Helmond. Met ingang van a.s. maandag 17 september zal het wekelijks spreek- uurvam wethouder mevr. A. Rutten- Telen niet meer op woensdagavond worden gehouden. Met ingang van genoemde daturji is er op de eerste en derde maandag van de maand van 10-11 uur speciaal spreekuur voor huisvestings-proble- men, terwijl wekelijks op dinsdag morgen van 10-11 uur spreekuur is over sódale zaken. Meer hierover volgende week in de rubriek „Gemeentepraat". Brandstichting In de nacht van zondag op maan dag werd brand ontdekt in een hooi berg langs de Zuivelweg, terwijl een kwartier later in de Plataanstraat 'n bromfiets in brand stond, welke na achteraf bleek in Oostrum was ge stolen. De politie denkt dat beide branden met elkaar te maken heb ben er wordt aan brandstichting gedacht. Eventuele getuigen, zowel van de branden als de diefstal, ge lieve zich met de politie in verbin ding te stellen. De hooberg brandde geheel uit, de bromfiets gedeeltelijk. Gevonden voorwerpen in de week van 27 aug. Lm. 2 sept. '79 Jonge witte poes met grijze staart; dames polshorloge merk EKO met nikkelen band zwarte wijzerplaat; meisjes vest, kleur wit; gouden oor bel met briljantje; zwemtas: inhoud duikersbril, zwembroek, badhand doek; dompelaar; soort parkiet met allerlei kleuren; een zak Magnezo- mon, vermoedelijk kunstmest. in de week van 3 Lm. 9 sept. 1979 Blauwe kinderjack; 3 witte over hemden en 2 witte onderbroeken van de Hema1 huissleutel en 2 auto sleutels in bruin lederen étui; 3 han gertjes waarvan 2 stuks van goud waarop de letter M; televisie-anten ne in plastic hoes. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiei, de Muinck Keizer en Wittgen E. DE MUINCK KEYZER Mgr. Nolensstraat 2 - telefoon 80305 Weekenddienst voor de patiënten van de Huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren, De Vocht en Schmeetz D. VERCAUTEREN. arta Merseloseweg 33 - Tel. 82200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venrav-Meerlo-Wanssum Zr. G. Houwen-Martens telefoon 04780 - 81269 ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-81333 Geen derde ver keersdrempel in rondweg Brukske Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten géén derde verkeersdrempel in de rondweg Bruk ske aan te leggen, zoals aanvankelijk de bedoeling was. Het zal dus blijven bij de twee reeds aangelegde ver keersdrempels annex vluchtheuvels. De aanleg van drie verkeersdrem pels/verkeersheuvels maakte deel uit van een plan, waarin ook de aanleg van 28 in/uitritten was opgenomen. Bij de voorbereiding van de aanleg van de derde drempel bleek, dat men van de zijde van de Zuid Ooster ern stige bedenkingen had tegen deze ob stakels in de weg. Het aanbrengen van drie drempels zou n.l. het tijdschema van de buslijn, dat is afgestemd op de rijtijden van de Nederlandse Spoor wegen, in gevaar brengen. De autobusdienst was dan ook van plan met tussenkomst van de Verkeers- inspectie bij aanleg van de derde drem pel de busroute door het Brukske te laten vervallen en daarvoor in de plaats de bus over de Henri Dunantstraat te laten rijden. Dit zou betekenen, dat dè bewoners van Brukske en met name de be jaarden die van de stadsdienst ge bruik maken, ernstig zouden worden gedupeerd. De belangen tegen elkaar afwegend hebben b.en w. besloten af te zien van de aanleg van de derde verkeers drempel. Zaterdag moesten maar liefst 12 bedrijfsbrandweerkorpsen uit Bra bant en Limburg in aktie komen om dat een pyromaan zijn slag had ge slagen aan de Zuidsingel in Renk- huizen. Al was de brandweer steeds het vuur snel meester, kort daarna kwam de pyromaan weer tevoor schijn en juichte dat hij weer een brand had gesticht. ten wij om ongeveer 17.00 uur. Zondag barst het geweld van de he ren al om 09.00 uur los. VC Rooy vo rig jaar winnaar van het eigen toernooi na een spannende finale tegen het Maashese MVC met daarin de beroem de Berten, Peeters en Verbakei. Of het dit jaar weer een dergelijke finale wordt valt niet te verwachten. De concurrentie is meer dan levensgroot aanwezig, met liefst 4 eerste divisie- en 2 tweede divisieploegen. De grote kanshebbers moeten worden gezocht in Sarto Tilburg en SDO Nieuwenhagen met toch een paar outsiders zoals Tornado uit Well, een altijd geweldige toernooiploeg; Maashees, ook al een ploeg die op toernooien vaak weet uit te halen; Saturnus uit Uden, dat zich behoorlijk versterkte en niet te ver geten toch weer het eigen eerste team dat voor een verrassing kan zorgen. Ook hier worden de finales tegen 17.00 uur verwacht Ook geschikt voor bruiloften en partijen Elk weekend vers gerookte vlees- en visgerechten. Blitlerswijcksewag 2 Ooijan Groteitraat 31 Venrajr Als bovenstaande onzer lezers niet duidelijk is, dan willen wij wel ver klappen dat jaarlijks tijdens de wed strijden voor bedr ij fsb rand weren één onderdeel van het immense bedrijfs- complex van Rank Xerox „Renkhui- zen' wordt genoemd. Al vinden de deelnemende ploe gen het steeds een grote eer om zich in Renkhuizen van hun beste kant te laten zien, de realiteit is echter dat het door de nationale kampioen (Rank Xerox) uitgedachte spel steeds weer een verrassing blijkt te zijn. De deelnemers weten dan ook van te voren dat het geen zin heeft voor die wedstrijden te oefenen.- De wedstrijdleider, de heer v. d. Leeuw, gaf volmondig toe dat het dit keer geen gemakkelijke opgave was, maar deelde aan het einde van de wedstrijddag gaarne wat schouder klopjes uit, maar ook aanwijzingen over wat nog verbeterd zou kunnen worden. Verkenning was soms aan Champignonsoep

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3