VERENIGEVGSNIEÜWS 09 VAMOS A VER illTERPENIEÜWS Vrouwenkafé Venray O.J.C. PUREE Venrays Mannenkoor PON8 St. Pe\^S Huisvrouwen- kontakt Brukske K.V.V. Venray DAMES-BRIDGE Werkgroep Homosexualiteit Venray J.U.M. Cursus persoon lijkheidsvorming mm jeugdnatuurwacht POSTZEGELEN VLOOIENMARKT OPEN JEUGD WERK BRUKSKE K.P.J. ZOEKT MEDEWERKERS Nationaal Fonds Sport Gehandicapten Huis-aan-huis kleren-inzameling Landel. kollekte Pr. Beatrix fonds St. Theobaldusgilde Overloon INGEZONDEN Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Donderdag 13 sept. om 19.30 repe- lie voor de baritons en om 20.00 uur >or 't gehele koor. Donderdag 20 sept. om 19.30 repe- tie voor de 2e tenoren en om 20.00 jor 't gehele koor. Zaterdag 29 sept. opluistering Eu- tëristieviering 25-jarig huwelijks- iest van Coen Wiechert. 6 en 7 okt. concertreis naar Mei- srzhagen. De kosten 45,p.p. lame zo spoedig mogelijk overma- en aan de penningmeester' C. van jarsen ,rek. no. 15.39.83.213 Rabo- mk. Op zondag 18 nov. wordt in de Iyer van de schouwburg voor de 5e aal het Scholenzangfestivaf gehou- Het hiervoor door Harry Ver- jfstand gecomponeerde liedje, ge- lamd „De klokken van de groête •rk", waarvan de tekst is geschre- en door Wim Smits, blijkt enorm te slaan, zodat ook voor dit jaar n grote deelname van de schollen oidt verwacht. Afmelden uitsluitend bij H. Gom- ans. Niessenstraat 7, tel. 82687 of dtel Alrribnda tel. 85777. - inderdag 13 sept. a.s.: 19.00 uur repetitie harmonieorkest "^onderdag 20 sept.: Jf 9.30 uur repetitie harmonieorkest. EBDERE DATA OM TE RESER VEREN: Dinsdag 9 oktober: opening ge- n eentehuis. 14 Oktober: Zondagochtendconcert ugdorkest in schouwburg samen harmonie van Horst. Zondag 4 nov.: 15.00 dodenherden- begraafplaats. Vrijdag 23 november: Caecilia- 25 November: Zondagochtendcon- 1 in schouwburg met Venrays rnnen koor. '5 nov. Intocht St. Nicolaas. LEERLINGENOPLEIDINGEN tfaandag: 16.30 klarinetten le jep o.l.v. Jo van Els; 18.00 klari- tten 2e groep o.l.v. Jo van Els; klarinetten le groep o.l.v. Ben eassen; 19.30 klarinetten 2e groep .v. Ben Lucassen. linsdag: 16.30 uur koperinstru- mten o.l.v. Jan Versteegen. Saxo- ono.l.v. W. Hagenaars. Voensdag n.m.: individuele repe at o.l.v. Doris v. d. Broek. Donderdag: 18.30 uur jeugdorkest v. Bruno Lucassen, Jan Verste- P. Steyvers. ifmelden harmonieorkest uitslui- id bij de secretaris, tel. 80225 dan- repetitielokaal tel. 82515. feugdorkest bij de heer Raedts, efoon 82803 danwel repetitielokaal 82515. ',t zijn nog diverse karweitjes op knappen in het repetitielokaal. Jocht u nog wat tijd over hebben graag meehelpen het lokaal en geving „af te werken" neem dan ntact op met de werkgroep o.l.v. "van van Els of de secretaris. n verband met de komende of fi le opening doen wij een beroep op im a.s. zaterdag om 10.00 uur aan lig te zijn in de Perdstal. Keuken et nog gewit worden timmerwerk. Wering buiten moet verzet wor- n. etc. Vele handen DRUMBAND fondag 16 sept.: repetitie van 10.30- 30 uur. iondag 30 sept.: medewerking aan anbandfestival Leunen. uenda:, ijdag 14 sept.: >m 19.15 voor het gehele koor. ndag 16 sept.: >m 10.15 Hoogmis in de Paterskerk, aandag 17 sept.: >m 18.30 voor alten en sopranen. - nsdag 18 sept.: om 18.30 alleen voor alten. Eventuele afmeldingen: secretaris, ngstraat 104, Venray, tel. 81690. (beurten Blitterswijck: ijdag 14 sept.: hr. Remmers, Lang- •aat 104, Venray. ndag 16 sept..: hr. Fijneman, Hu- rtusstraat 23, Venray. iandag 17 sep.: hr. Jochyms, J. anssenstraat 6, Blitterswijck. gemeen: tn verband met het instuderen van ikele nieuwe nummers voor het ko- inde jubileum, zullen de komende eken de vrijdagavondrepetities om 15 uur beginnen voor het gehele ►or. Dit betekent dat het voor jongens iets later wordt dan nor- ial het geval is. Dverigens, waar blijven de ouders ons zouden kunnen helpen bij het knappen van de nieuwe GALM- rr? Tot nu toe hebben er zich chts twee opgegeven. Kom ouders, it ons niet in de kou staan, wij heb- uw hulp nodig. Dit geldt trou- ns ook voor de gevraagde slaap- latsen (pleeggezinnen) voor het lekend van 13/14 oktober en voor „rijbeurten Blitterswijck". belooft u ons, het bestuur doet veel, T kan niet alles. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Vrijdag 14 september, 20.30 uur feestavond in Prinsenhof. Wilhel- minastraat. Dinsdag 18 septemDer, 19.30 uur repetitie voor de sopranen, om 20.00 uur voor het hele koer in de Esscl, Ursulastraat. Donderdag 20 september, 20.30 uur muziekcursus in St. Joseph, Over- loonseweg. Afmeldingen voer deze cursus zijn: dhr. P. Croyinans, Spinet straat 14, tel. 81578. Dinsdag 25 september: 20.00 uur generale repetitie in de Grote Kerk. Markt. Donderdag 27 september, 20.00 uur medewerking orgelconcert in de Gro te Kerk. Zaterdag 29 september, 20.00 uur „Sing-in" in de aula van „Marianum" Leunseweg 2. Organisatie Zangers van St. Frans. Bij verhindering gelieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolk- weg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 16 sept.: 11.15 Gezamenlijke repetitie. Dinsdagavond 18 sept.: 19.00 Sopranen en alten. Donderdagavond 20 sept.: 19.00 Tenoren en bassen. Bij de stemming werden de vol gende personen uit Model C ge kozen: Wilbert Schim van der Loeff, Sigrid Laurensse, Christa Alkamade en Jan Karei Marlet. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 14 sept.: 18.45 Gezamenlijke repetitie. „SALTARELLO" Zaterdagavond 15 sept.: 19.00 Gezamenlijke repettie. Afmeldingen voorlopig nog via p. Falco 04780-85855 en denk aan je kon- tributie. Na een succesvol optreden in sport park 'De Wieën' zondag j.l. dient zich weer een nieuwe aktiviteit aan. Het korps zal zaterdag 15_ september deelnemen aan de festiviteiten bij ge legenheid van het honderdjarig be staan van de fanfare Broekhuizen- vorst en Ooyen en het feest van de Limburgse Bond van Tamboerkorp sen. Verzamelen om 17.00 uur aan de LTS; de Majoretten om 16.45. Vertrek uiterlijk 17.15 uur per eigen vervoer. Deze week gaan we weer eens op pad en wel naar de bomen- en strui kenkwekerij in Horst-Meterik. Jammer genoeg kan deze excursie alleen maar plaats vinden op dins dag 18 september, zodat ook iedereen die gewend is op donderdag te komen van harte welkom is. We vertrekken als om negen uur vanaf het nood wijkcentrum. In ver band met de afstand verzoeken wij ieder die kan, met een auto te komen, zodat andere kunnen meerijden. Ben zine wordt vergoed. Als u wilt fietsen moet u er reke ning mee houden dat het ongeveer drie kwartier is. De crèche is open en de kosten zijn ƒ3,-. Voor eventuele nadere inlichtingen kunt u bellen naar mevrouw Janssen, tel. 84113. We starten deze maand weer met onze eerste discussieavond. Deze avonden zullen regelmatig één keer per maand gehouden worden. Op onze laatste avond met als on derwerp „Vrouw in de gezondheids zorg" bleken veel vrouwen vragen te hebben omtrent het onderwerp „an ticonceptie" zoals: „Wat gebeurt, er in je lichaam als de pil gebruikt?" Of: „Zijn er ook alternatieven die even betrouwbaar zijn?" Bijna iedere vrouw krijgt of heeft hiermee te ma ken. De sexualiteit neemt, in ieders leven een belangrijke plaats in. Soms kan je met vragen of problemen zit ten, waar je alleen of samen met je partner moeilijk uit kunt komen en waar je dan misschien best graag met anderen over zou willen praten. Daarom is er op maandag 17 septem ber a.s. in het vrouwenkafé een avond over „Anticonceptie". Op deze avond worden dia's gedraaid, waarna er de mogelijkheid is vragen te stellen en om met elkaar te praten. We beginnen om half negen; de entree is 1,Het vindt plaats in Free Wheelin', Hoenderstraat 10, Venray. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dames, dinsdag 18 september om 19.45 uur is er kienen voor onze leden in zaal „In den Engel". Woensdag 19 september begint de eerste les engels en wel in het Bosch- veldcollege om 19.30 uur. Dit is voor de leden die zich hiervoor aangemeld hebben. Voor de eerste kienavond verwach ten we veel van onze leden. Het bestuur. Dinsdag 18 september a.s. DERDE DINSDAG VAN DE MAAND, starten, wij met onze bridge-middag om 14.00 uur in café Veerhuis. 37 dames uit Venray en omgeving hebben zich voor de bridge middag aangemeld. Deelname is nog moge lijk! U kunt zich opgeven bij: M. H. G. Manders-Schreurs Veulenseweg 10, 5814 AC Veulen-Venray Telefoon 04780-81001 De werkgroep wil haar seizoen weer starten met een bijeenkomst voor leden en belangstellenden. De eerstvolgende avond zal worden ge houden op woensdag 19 september a.s. en deze avond zullen we geza menlijk het programma voor het ko mende jaar opstellen. Praatgroepen Ook gaat de mannenpraatgroep weer van start en bij voldoende be langstelling zal er tevens een praat groep voor vrouwen beginnen. Voorlichting Voor verenigingen, scholen en an dere groepen is de Werkgroep graag bereid om een voorlichting te verzor gen over homoseksualiteit. Voor inlichtingen: 04780-85197. Zaterdag 15 sept. a.s. gaan we sa men op reis. Zorgt U tijdig aanwezig te zijn: om 8.00 uur op het Hensenius- plein. Nadere informaties hoort U tij dens de repetitie. Woensdag 19 sept. om 19.45 uur partij-repetitie voor de mezzo-so pranen en de alten. Om ongeveer 20.15 uur komen dan de sopranen el- bij. Als U bent Verhinderd, graag uw afmelding aan Mevr. Schrooten, tel. 83039, of aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332. MERSELO Vrijdag 14 sept.: Vanavand weer een avondje vol goede disco-muziek. Van 7 tot 10 uur kan iedereen van 12 t.m. 15 jaar bij ons terecht. Zaterdag 15 sept.: Van 8 uur tot half 1 kan iedereen van 15 jaar en ouder bij ons genieten van goede muziek en een koel drank je. ROMMELMARKT Zondag 23 sept. houdt JUM een grootse rommelmarkt. Dit gebeurt op het Dorpsplein .of bij slecht weer in de zaal van het Jeugdhuis. A.s. zaterdag komen we nog spul len ophalen in Vredepeel. Verder kan iedereen die nog iets voor ons heeft dit bij een van de leidingleden kwijt. O.J.C. Puree organiseert voor a.s. zondagmiddag een „toepmatinee" met als hoofdprijs 'n fles champagne. De aanvang is om 14.00 uur. De zondagavond wordt gevuld met medewerking van Discotheek „Spa ce". De entree is gratis. Voor de woensdagavond is een „Reggea-avond" op touw gezet. Er zal dan tevens een film van Bob Mar- ley vertoond worden. Ook hier is de entree gratis. Op maandag 1 oktober a.s. gaat het Gerlach Instituut in Venlo weer be ginnen met de maatschappelijke oriëntatiecursus voor volwassenen. Deze cursus loopt al meer dan 20 jaar en biedt een 6-tal vakken, verdeeld over 60 lessen, die lopen van oktober tot april. De vakken zijn: sociologie, psycho logie, geschiedenis, christelijke le venswaarden, burgerschapskunde en economie .Men heeft geen speciale vooropleiding nodig. De ervaring wijst uit, dat vooral ouders van opgroeiende kinderen vaak behoefte hebben om zich wat te verdiepen in de ontwikkelingen in de tegenwoordige maatschappij. Ook mensen met een vakopleiding vinden dikwijls dat zij zich wat eenzijdig ontwikkeld hebben. In de lessen bij het G. I. is gelegen heid tot discussie met de docenten en met de medecursisten. Inlichtingen kunt U krijgen bij de cursusleiding: mevr. mr. H. Krol- Gemke, tel. 077-12077; bij de heer Stoot. tel. 077-15619 of U kunt een folder halen bij mevr. Camps, Polka straat 26, Venray. ZONNEBLOEMAKTIE Het gaat nu spannend worden tus sen de overblijvers, zowel bij de een- stammers als bij de driestammers. De opgegeven stamhoogtes boven de 4 meter zijn van: mtr. Marcel Kessels, Merselo 5.19 Mirjam Kaeteyns. Molenklefweg 4.60 Hans Kaeteyns, Molenklefweg 19 4.45 Minique Claessens, Arkstraat 7 4.40 Ronnie Willems, Bergweg 7 4.40 Hennie van Well, Heide 4.20 Bennie Rongen, Heide 4.05 Marcel Clephas, Overloonsew. 57 4.02 De opgave van de drie-stammers, samen 10 meter minimaal, zijn van: Yvonne v. Rooy, Marijkestr. 21. 13.79 Annie Coppes, Leunen 12.05 Rob Peeters, Pr. Bemhardstr. 42 11.80 Marian Dijkmans, Oirlo 11.75 Jan Vollenberg, Castenray 11.55 Maria Jacobs, Arkstraat 11 11.14 Lonneke Peters, Tuinstraat 7 10.75 Hanny Janssen, eunen 10.71 Allemaal proficiat! Zo te zien val len jullie allemaal in de prijzen. Op vallend is dat de helft van de opgaven uit de kerkdorpen komt. Een soort evenwicht dus! Houdt ze aan de lijn! De laatste opgave is gepland op za terdag 15 september a.s. tussen 11.00 en 12.00 uur, telefoon 04780-82772. Hierna zal op donderdag 27 sep tember jullie hoogtes door enkele be stuursleden worden opgemeten. De definitieve uitslag zal dan in Peel en Maas worden bekend ge maakt en tevens waar en wanneer de prijsuitreiking zal plaatsvinden. Zondag j.l. was de grote dag dan eindelijk aangebroken, het kam- pioenschieten kon beginnen, waar al weken over was gesproken. Een twintigtal schutters was naar de Endepoel gekomen om elkaar daar met de grote buks te bekampen. Om 15.30 uur was het dan zover. Reeds in de aanvangsronden wer den er enkele gerenomeerde schutters gewipt, zodat er na 2 uur schieten nog 9 over waren. Maar naargelang de spanning toenam vielen er steeds meer uit. Voor de afvallers was een schiet wedstrijd met het kleine geweer in gelast op de gelukshark. Om 18.30 uur waren er nog 2 schutters over, te weten mevr. C. v. d. Laar en voorzitter Joep Krijnen die met elkaar moesten kampen voor de titel, de zenuwen gierden door hun kelen en met bibberende handen moest er worden doorgegaan. Wat re sulteerde dat op het 32e schot voor beide een misser werd. En weer moest worden doorgeschoten. Wat als uit eindelijk resultaat had dat Joep Krij nen winnaar werd met 34 treffers, daarmee mevr. C. v. d. Laar één punt voorblijvend, het was een goede oefe ning voor het Bondskampioenschap op 21 sept. te Baarlo, waar ook deze beide met nog 2 schutbroeders moe ten aantreden. De uitslag is als volgt: 1. Voorzitter Joep Krijnen 2. Mevr. C. v. d. Laar 3. Dhr. Henk de Klein Op de gelukshark, waar ook goed werd geschoten waren de prijzen als volgt: 1. R .Coersen 2. R. Rats 3. G. Stals 4. R. Coersen 5. Mevr. G. Lenssen A.s. zondag gaat de hele schutterij naar Gelderen, voor de histische op tocht ter gelegenheid van het 750-ja- rig bestaan. De schutters en muzikanten moe ten om 11.00 uur in Gildehuis Klomp zijn waar de bus dan gereed zal staan. Nog een waarschuwing voor het publiek tijdens de schietwedstrijden. Toen na afloop van de wedstrijd de vlaggen van de gevaren borden wer den afgehaald, bleek dat er door van dalen 4 vlaggen waren weggehaald. Dat is een levensgevaarlijke zaak, dan is de waarschuwing voor het pu bliek weg. en kunnen ze zo het bos in lopen, niets wetend van het gevaar dat ze lopen. Het lijkt wel alsof er met opzet wordt gewerkt, want het was al de 7e vlag die in de loop der tijd is weggehaald, laat dus de vlag gen staan voor uw eigen veiligheid. Met ingang van woensdag 19 sep tember weer iedere derde woensdag van de maand van half drie tot half zes postzegels ruilen voor de jeugd van 10 - 16 jaar, in zaal Veerhuis, Henseniusstraat 13, Venray. Organisatie: Int. Ver. Philatelica afd, Venray e.o. Toegang gratis. Op 16 september a s. zal er vanaf 11.00 uur 's morgens in Maashees een grote „Vlooienmarkt" gehouden wor den op het plein voor het Gemeen schapshuis. Vanaf half drie (14.30 uur) zal de „veiling" van kostbaardere artikelen beginnen in het Gemeenschapshuis. De te veilen stukken zijn vanaf 11.00 's morgens te bezichtigen. De opbrengst van deze markt en veiliging is bestemd voor MVC '64. Gezien de stijging van vooral reis-, materiaal- en trainingskosten hoopt de organisatie vele kooplustige gele genheidskopers en -koopsters aan te trekken. Aangeboden zullen o.a. worden: boeken, stripverhalen, meubilair, oude radio's en t.v.'s, schilderijen enz. Ook zullen er tuinheesters en kamer planten te koop zijn. Indien het weer niet meewerkt zal ook de markt in het Gemeenschaps huis gehouden worden. „De Stichting Open Jeugdwerk Brukske" deelt hierbij mede, dat 17 september a.s de deuren van de nood- lokalen bij de school „de Flierefluit" weer wijd open staan voor de jeugd uit het „Brukske" Venray. Maand^gavondclub, van 18.30-19.30 nur voor de le en 2e klas basisschool; Dinsdagavond club, van 18.30-19.30 uur voor de 3e en 4e klas basisschool; Woensdagavondclub, van 19.30-20.30 uur voor 5e en 6e klas basisschool. De oudere jeugd is ook welkom, bel Ton v. Goor, tel. 36919. Op de komende clubavond, donder dag 20 september a.s., bespreken we een bondscollectie van de fotogroep de Muggen uit Haarlem en bespre king van eigen werk. We hopen op veel zwart-wit werk! De avond wordt gehouden op St. Anloniusstraat 1 te Venray. Aanvang 20.00 uur. Belang stellenden zijn ook op deze clubavond van harte welkom. Ook zullen we U, deze avond, de gelegenheid geven tot het vertonen van dia's, waarmee U eventueel deel wilt nemen aan de bondsdiawedstrijd. Hopenlijk is het uitstekende diawerk van onze gastspreker van j.l. club avond, dhr. P. Heijnen, een stimulans voor U geweest om ook eens iets meer tijd aan deze tak van de fotografie te besteden. Op vrijdag 21 september kunt U dan tevens met Uw dia's naar de rayon voorbespreking gaan. Leden van de diverse clubs, in het rayon Limburg, vertonen dan het werk dat zij geschikt achten om in te sturen naar de bondswedstrijd. Deze voor bespreking vindt plaats in de Oran jerie te Roermond. Aanvang 20.00 u. De clubcollectie, die zal meedingen bij de bondswedstrijd, zal op de club avond van 4 oktober samengesteld worden! De collectie zal meteen de daarop volgende vrijdag verstuurd worden. Dus indien U de clubavond van 4 oktober niet kunt bijwonen, wilt U dan Uw dia's op tijd bij een van de bestuursleden inleveren. Dia's die op bovenstaande clubavond niet in ons bezit zijn, worden van deel name uitgesloten. Tot slot willen we U nog attenderen op LIMBURG FOTO '79. een foto wedstrijd waaraan U kunt deelnemen zowel met zwart-wit als kleuren- werk. De inzending sluit op 19 okto ber. Meer hierover op de volgende clubavond. De K.P.J.-Limburg is een jonge- renorganisatiee waarvan circa 3000 jongens en meisjes lid zijn, variërend in de leeftijd van 15 en 30 jaar. Onze organisatie is georganiseerd in 9 krin gen en 65 plaatselijke afdelingen. Deze organisatiestruktuur roept nogal eens behoefte op naar begelei ding en ondersteuning van de plaat selijke afdelingen en kringen. Deze behoefte naar begeleiding en onder steuning kan het beste omschreven worden als verzoeken om in de pro blemen of vragen van de kring of af deling mee te denken. Wij zoeken nu juist deze mensen, die op deze ver zoeken in kunnen en willen gaan en zodoende een positieve bijdrage aan het K.P.J.-werk leveren. De vragen in afdelingen en krin gen kunnen van allerlei aard zijn; een jong afdelingsbestuur heeft moei te met het maken van een geschikt programma; nieuwe bestuursleden moeten worden ingewerkt; in de kring moet een jaarplanning gemaakt worden; een afdeling wil graag nieu we leden wervenenz. Heeft u soms interesse om zich mee in te zetten voor het KJVJ.-werk in Limburg? Gevraagd wordt: bestuurservaring in de K.P.J. (de ze bestuurservaring mag u na tuurlijk ook opgedaan hebben in de voormalige J.B.T.B. of M.B.L.) op de hoogte zijn van de leefwe reld van de huidige plattelands- jeugd; bereidheid om zich te verdiepen in de K.P.J.L.-bereidheid om in het winterseizoen een of enkele avonden per maand te vergade ren; jong van leeftijd is geen voor waarde, wel jong van geest. Geboden wordt: een financiële ver goeding plus de uitdaging om samen met de jongeren de K.P.J.L. gestalte te geven. Iedereen, die na het lezen van dit artikel denkt: „dit is misschien wel iets voor mij", willen we vragen, zich snel aan te melden bij het sekreta- riaat van de K.P.J.L., Wilhelminasin- gel 25 te Roermond, telefoon 04750- 14151. Van 12 - 18 november 1979 zal ook in de gemeente Venray deze Natio nale kollekte gehouden worden. Het is bijzonder verheugend, dat Mevr. E. van Bavel-van Nieuwenho- ven, van bestuurscommissie Jeugd- en Sportzaken van de Gemeente Ven ray, de organisatie op zich heeft wil len nemen, en mede, dat diverse voet balverenigingen in Venray en de kerkdorpen, in principe medewerking hebben toegezegd. Prijzenswaardig is het, dat valide sportmensen hun hulp bij het kol iekteren zullen verlenen met als in zet: „de valide sportlieden voor de gehandicapte sportlieden. Op deze nationale inzameling, wel ke via pers, radio en t.v. zal worden begeleid, hopen wij t.z.t. nader terug te komen. De Stichting „Salvatoriaanse Ont wikkelingshulp" houdt in de gemeen te Venray, en alle bijbehorende kerk dorpen, op maandag 17 en dinsdag 18 en woensdag 19 september huis-aan- huis een lderen-inzameling. Zij neemt bij die gelegenheid gaarne gedragen kleding, samengebonden schoenen, gordijnen en dekens mee om met de opbrengst van uw milde steun de missionarissen en leken helpers In de Derde Wereld te helpen. Enkele dagen op voorhand wordt bij u een witte plastic-zak afgegeven waarop de juiste dag van ophaling vermeld staat. Zet a.u.b. op die dag deze zak rond 9 uur 's morgens bui ten aan uw deur. Met onze wagen, voorzien van zachte muziek om de aandacht van de mensen op onze komst te vestigen, worden deze zak ken weer door onze medewerkers opgehaald. Door uw hulp hopen wij vele arme mensen in de Derde We reld gelukkig te maken. Voor deze inzamelingsaktie hebben wij de volledige toestemming van uw Burgemeester en Wethouders. De Salvatoriaanse Ontwikkelings hulp dankt u bij voorbaat en hoopt dat deze inzameling weer een groot succes zal worden. Ook onze oprech te dank in naam van alle noodlijden den en missionarissen in de missie landen. Oirekteur: Pater Jan Leenders, Kerkstraat 1, Borgharen-Maastricht Gevolm. vertegenw. Piet van Deursen, Scharpstraat 20, tel. 04920-33746 Mierlo-Hout 5706 EE Helmond In de week van 16 tot 23 september wordt de landelijke kollekte gehou den van het Prinses Beatrix Fonds, dat als doelstelling heeft: hulpver lening aan gehandicapten. Deze kollekte heeft voor Limburg een bijzondere betekenis: alles wat in onze provincie bijeengebracht wordt gaat naar een Limburgs pro- jekt: het ORA-hotel voor gehandi capten in Heerlen. De Stichting die dit hotel exploi teert staat voor een grote financiële opgave: de aankoop en de vernieu wing van het gebouw. Het ORA-hotel is één van de wei nige mogelijkheden voor gehandi capten om met vakantie te gaan. Daarom is het zo belangrijk om hier een voorziening van te maken die werkelijk tegemoet komt aan hun bij zondere behoeften. U kunt meehel pen om van deze kollekte een dave rend succes te maken. Dat kan door uw gift aan het Prin ses Beatrix Fonds, via de kollektébus, de zakjes of de giro. U zou uw giro aan de kollektant mee kunnen geven, ,Uw gift telt dan nog mee in het resultaat van de huis- aan-huis kollekte. U kunt uw giro kaart natuurlijk ook via de post ver zenden. Het Prinses Beatrix Fonds zorgt ervoor, dat het geld allemaal bij het ORA-hotel terecht komt. Mocht U geen zakje of girokaart ontvangen, neem dan uw eigen giro boekje en stort uw gave op de giro rekening van het Prinses Beatrix Fonds in Den Haag, gironummer 969. U kunt ervan op aan dat het geld goed gebruikt wordt! Het Prinses Beatrix Fonds zegt: „Geven is feest". Feest voor gehandicapten omdat het fleur in hun leven brengt, en feest voor alle goede gevers die samen deze hotel voorzieningen mogelijk ma ken. Laat het Prinses Beatrix Fonds niet vergeefs een beroep op U doen! Een dringend verzoek van het or ganiserend comité: meld U spontaan aan als kollektant(trice). Mede met uw sympathieke, onmisbare steun, hopen wij in dit jaar 1979 onze me dewerkers over de gehele gemeente Venray sterk te kunnen uitbreiden. Willen wij er samen onze schouders onder zetten! Zo U bereid bent U in te zetten voor deze aktie, neem dan kontakt op met:- Mevr. M. Giliam-Swinkels, tel .83071, Mevr. M. Roling-Scholten, tel. 84927, Mevr. I. Staal-Steerneman, tel. 81348. VERSCHIETEN VAN ZUILEN Zaterdag werden er onder de leden van het St. Teobaldusgilde de zuilen verschoten waarin de namen van de overleden gildebroeders gegraveerd zijn. Door deze jaarlijks terugkeren- de dag hebben de gildebroeders een eresaluut willen brengen voor deze mensen. Zaterdag om half 5 ging men op het terrein aan de Bossenhoek hier om strijden. De zuil die op de wip werd verschoten, werd gewonnen door de koning van het gilde A. Arts. De zuil die op de klos werd verschoten, werd gewonnen door de voorzitter van het gilde de heer M. Janssen. Hierna werden er nog enkele prijs jes op de wip verschoten die verdeeld waren over 2 categorieën. In de eer ste categorie werd de eerste prijs ge wonnen door Fr. Janssen, de twee de prijs werd gewonnen door A. Ver schuren, en de derde prijs door J. van Duren. In de tweede categorie werd de eer ste prijs gewonnen door P. Wismans, de tweede prijs werd gewonnen door A. Meijer en de 3e prijs tenslotte werd gewonnen door W. Janssen. In het gildehuis werden de prijzen door de voorziter en de sekr. uitge reikt en werden de prijswinnaars ge luk gewenst die de zuilen gewonnen hadden en die ze voor een jaar in hun bezit mogen houden om volgend jaar weer opnieuw te verschieten. Men kon weer terugzien op een mooie schietwedstrijd deze middag aan de Bossenhoek. openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Cookson, C. Smal is het pad. De lot gevallen van een Engelse boeren familie voor en tijdens de eerste wereldoorlog, (fam) Ehrlich, M. De sekte. Een 18-jarige jongen treedt, tegen de wil van zijn ouders, toe tot een godsdienstige sekte. Farris, J. De furie. Twee kinderen beschikken over paranormale ver mogens, waarvan tegenstrijdige machten gebruk willen maken, (thril) Fraser, A. Zwijgend als een nop. Een bekend televisie-presentatrice gaat op verzoek van de moeder overste van een kloosterschool op zoek naar voor het klooster belangrijke documenten, (det) Gaskin, C. Sara Dane. Een onschul dig veroordeelde jonge vrouw bouwt in de 18e eeuw in de straf kolonie Australië ondanks veel problemen een nieuw leven op. (hist) Kirst, H. H. 08/15 de partij. Beschrij ving van de opkomst van het na- tionaal-socialisme in een kleine stad in oost-Pruisen. Nieuwen'huys, R. Een beetje oorlog; Java 8 december 1941 - 15 novem ber 1945. Verslag van een soldaat ziekendrager bij de Militair Ge neeskundige Dienst op Java over de Japanse bezetting en de ver schrikkingen van een lange inter nering. Philipe, A. Een zomer aan zee. Een vrouw die met wat kennissen een vakantie doorbrengt aan de Mid dellandse Zee, blijft ondanks de rust en het mooie weer aan de dood denken. Slyke, H. van. Prelude voor een lief de. Een jonge vrouw krijgt in haar huwelijk met een verwende, egoïs tische concertpianist een groot aan tal bittere voorvallen te verwerken (fam) Stevens, Robert Tyler. Ontmoeting in Serajewo. Het vrolijke leven van een adellijke Weense familie ver andert volkomen door de gebeurte nissen in Serajewo in 1914 .(av) WILDSPIEGELS In het begin van dit jaar heeft er m dit blad een artikel gestaan dat langs de Beekweg wildspiegels zou den worden geplaatst. Een en ander in verband met de vele aanrijdingen met als gevolg veel dierenleed en schade aan auto's. Met het plaatsen van deze wild- spiegels zou dan ook veel leed voor komen kunnen worden. Tot op heden echter zijn deze wildspiegels nog nieL geplaatst. Moeten er eerst nog meer ongeluk ken gebeuren voordat tot daadwer kelijk plaatsen van die spiegels wordt overgegaan? W. H. 24e zondag door het jaar. 1 6sept. Zondag: 8 uur H. Mis tb.i.; 10 uur Hoogmis, gesticht gezongen jaarge tijde voor Leonardus Spee en Lam- berdina Arts. Akolieten: Henk Maas en Johnny Smets. Misdienaars van de week: Joop Drabbels en Berry Fleuren. Vandaag is kerkdeurkollekte voor het R.K. Thuisfront. Maandag: H. Lambertus, bisschop overleden ouders Foels-Michels. en martelaar. 8 uur H. Mis voor de Dinsdag: 8 uur H. Mis voor J6? Linders. Woensdag: 8 uur H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw (Th.). Donderdag: 8 uur H. Mis voor Toon Huisman van je vrienden. Vrijdag: H .Mattëus, apostel en evangelist 8 uur H. Mis voor Johan nes Mommen, Maria Seijkens en Piet Lomme; 15.00 plechtige Huwelijks hoogmis voor het bruidspaar Willy Achten en Ger Mooren. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden familieleden Muijsers- Franssen. Zaterdag 15 sept.: 19.00 Avondvie- ring voor overl. fam. Verstegen-Kuy- pers. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees v. An toon Linssen; 10.00 Hoogmis voor Pielle Koopmans, fam. van de Made- Noyens en voor Antoon Coppus. Maandag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jo zef om kracht om schoonmoeder te verzorgen. Dinsdag: 8.45 H. Mis t.z.i. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel t.e.v. de H. Jozef voor Grad Gooren en uit dankbaarheid voor verkregen gunst. Donderdag: 8.45 H. Mis uit dank baarheid. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. Heilig Hart. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo, a las once y cuarto, en nuestra capilla, Overloon- seweg 2, Misa con platica y cantos en Castellano. Después de la Misa reu nion en la salita del convento. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES El sabado proximo, a las siete de la noche, en la sala del Centro la maes- tra espera a todos los padres que tie nen hijos en la segunda etapa. Para inaugurar el nuevo ayuntamiento viendré en Venray la Princesa Bea- triz; sera una fiesta de todo el pueblo" también de nosotros.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 11