De gaande en komende raadsleden van de VVD FREE WHEELIN opent nieuw seizoen op spectaculaire wijze De gemeenteraad een papieren tijger aan een dun kettinkje 3PENING nieuw SEIZOEN inr. G .M. H. Thyssen. Werd in september 1974 lid van de ■aad voor de WD, Hij werd benoemd n de commissie voor ruimtelijke or- In september 1978 werd hij opnieuw (oor de WD lid van de raad. Hij erd benoemd tot lid van: de com- jssie voor financiën en belastingen; commissie voor ruimtelijke orde- ng en volkshuisvesting. |Is vanaf september 1974 fractie- (Orzitter. J. H. C. Oudenhoven. Werd lid van de raad in september 1970. Hij stond derde op de lijst Ver meulen. Van deze lijst werden twee kandidaten gekozen. Door het over lijden van de heer Vermeulen kort voor de installatie van de nieuwe raad werd de heer Oudenhoven be noemd en toegelaten. Hij werd voorts gekozen tot lid van de commissie voor openbare werken. In september 1974 werd de heer Oudenhoven gekozen, doch nu voor de WD. Hij werd wederom benoemd tot lid van de commissie voor open bare werken en verkeer. Ook in september 1978 nam de heer Oudenhoven voor de WD zitting in de raad. Hij werd benoemd tot lid van: de commissie voor openbare werken; de commissie voor de werk gelegenheid; de commissie voor ver keer. Zoals wij vorige week reed in dit blad mededeel den hebben de heren G. Thijssen en J. Oudenhoven in de laatst gehouden raadsvergadering afscheid genomen van het college van burgemeester en wet houders en hun collegea raadsleden. In hun funktie worden ze opgevolgd door de heren L. Janssen en J. Houba, die in de eerstkomende ver gadering van de raad worden geinstalleerd. De heer Thijssen sprekende mede namens de heer Oudenhoven wilde bij zijn afscheid een be lofte inlossen, gedaan tijdens de raadsvergadering van 18 december vorig jaar. Hij constateerde toen, dat er raadsleden waren, die hoewel principieel te gen een bepaald voorstel, toch vóór dat voorstel stemden. De heer A. den Brok vroeg destijds of de heer Thijssen zulks kon bewijzen. Die bewijzen wer den nu op tafel gelegd en wel op een dusdanige wijze, dat de heer Den Brok na voorlezing van een vijftiental feiten, deemoedig beloofde zijn leven te beteren. Wij kunnen het door de heer Thijssen naar voren gebrachte onze lezers niet onthouden, daarom druken wij zijn „afscheidswoorden" hier volledig af. L.G.P. (Leo) Janssen Bongerdstraat 2, Venray, oud 36 jaar, gehuwd en vader van twee kinderen. Na middelbare, en verscheidene be drijfskundige opleidingen in diverse funkties in het bedrijfsleven werk zaam. Verscheidene jaren in dienst geweest van een landelijke werkge versvereniging als bedrijfseconomisch adviseur voor bedrijven in de metaal industrie. Sedert enkele jaren werk zaam als financieel-economisch ma nager van een 350 medewerkers tel lend installatiebedrijf te Eindhoven. Voorz. van Volleybalclub V.C.Rooy. Binnen de WD voorz. van de plaat selijke afdeling; voorz. v. d. Staten- kring Horst en bestuurslid van de ka mercentrale Limburg der VVD. Zal zich als raadslid met name bezighou den met zaken als: openbare werken; verkeer; onderwijs, vorming en recre atie; werkgelegenheid en middenst. J.P.M. (Jan) Houba Patersstraat 33, Venray, oud 36 jaar, gehuwd en vader van twee kinderen. HBO-opleiding op het gebied van de overheidsadministratie en gemeente- financiën. Thans nog eindcoctoraal- (avond)student (geplande afstudeer datum augustus 1980) aan de juridi sche faculteit van de rijksuniversiteit te Utrecht (bestuurwetenschappelijke studierichting). Beroep: hoofd van 3e afdeling Algemene Zaken bij het Zui veringsschap Limburg te Roermond, tevens loco-secretaris. Vanaf 16-12— 1974 - niet als raadslid - lid van de commissie voor financiën en belastin gen van de gemeente Venray. Bijzon dere belangstelling m.b.t. zaken be treffende bestuurlijke organisatie, de rechtsbescherming, financiën, ruim telijke ordening en milieuhygiëne. Mijnheer de voorzitter, Mijn fractiegenoot en ik, wij nemen met Uw gewaardeerde instemming nog één keer de gelegenheid te baat als lid van deze raad uiting te geven aan de zorg die ons de jaren door in stijgende mate heeft vervuld. De zorg over het feit dat de democratie zo slecht functioneert en dat er zo wei nig gebeurt om daar ten goede ver andering in te brengen. Het gaat niet om een typisch Ven- rays probleem. Maar zeker ook in Venray is de gemeenteraad, dat theo retisch bolwerk van locale besluit vorming „door het volk voor het volk", een papieren tijger, die is vast gelegd aan een dun kettinkje: artikel 167 Gemeentewet, dat ons te geloven voorhoudt dat de raad met betrek king tot de regeling en het bestuur van de huishouding der gemeente nogal wat bevoegdheid heeft. Op pa pier ziet het er aldus fraait uit. De praktijk is anders. De praktijk wijst uit dat de raad er nauwelijks aan te pas komt. Door een veelheid van fac toren, zoals daar zijn: het netwerk van wetten en rege lingen, van verordeningen en be sluiten, van vooroordelen en ad- hoc-beslissingen, waarin nog slechts specialisten de weg vinden. Ambtenaren rijzen in die jungle ver uit boven hun eigenlijke die nende taak. Het is tegenwoordig aan de ambtenaren om het verlos sende woord te spreken. daar is voorts in het algemeen kader van tanend leiderschap (in Den Haag is staatkunde ook ver worden tot kortebaan-tactiek) het schrijnend gebrek aan bereid heid bij locale politici om de nek uit te steken en risico te lopen. Dit verschijnsel van verschraling wordt begrijpelijkerwijs in de hand gewerkt door de groeiende macht van de oprukkende ambte naren. Maar het besef van uitver kiezing door grotere of kleinere groepen van kiezers, hoe irritant ongeïnteresseerd die voor het me rendeel verder ook blijken te zijn, zou bij voortduring bron moeten zijn van creatieve eigenzinnigheid en zou de wil in stand moeten houden om kost-wat-kost vpor te genwicht te zorgen, om op gezette tijden dwars te liggen, bij alle twijfel over het eigen gelijk. In Venray echter maken stukken de dienst uit. ik weet het: de schijn is anders. Ook in Venray tiert zelfs welig de inspraak, dat surrogaat voor lei derschap, die vergaarbak voor on tevredenheid en misplaatste gel dingsdrang. Zozeer zelfs tiert zij, dat ik zou willen pleiten voor de instelling van tenminste één in- spraakloze zondag in de maand. Als de bestuurders dan na enige gewenning ook nog erin zouden slagen zich los te weken van amb telijke nota's, zullen we het wel licht beleven dat zij toekomen aan eigen gedachten. Dat zal een feest zijn. Mijnheer de voorzitter, de indruk kan zijn gewekt dat in het voren staande ingebouwde critiek uitslui tend gericht is op anderen. Maar mijn fractiegenoot en ik, wij delen voor onze portie in de malaise en maken er geen aanspraak op, dat wij er blijk van hebben gegeven de bevrijdende wijsheid in petto te hebben. Ons kan evenwel niet worden ontzegd, dat wij op gezette tijden en met nadruk ver schijnsels aan de kaak hebben ge steld die in de weg staan aan goed bestuur in Venray. Wij hebben ons bijvoorbeeld te weer gesteld tegen de vanzelfsprekendheid, waarmee leden van deze raad hebben aangenomen dat in voorstellen van het college het antwoord lag op de klemmende vra gen van deze tijd. Die aan serviliteit grenzende volgzaamheid die getuigt van de wens te vluchten voor de eigen verantwoordelijkheid. En daar mee ben ik toe aan een antwoord op de vraag van de heer Den Brok of ik voorbeelden zou kunnen geven van het door mij op 18 december 1978 in de volgende bewoordingen gewraak te verschijnsel: „Bij herhaling heb ben wij het meegemaakt, dat woordvoerders in de raad zeer fun damentele bezwaren tegen bepaalde voorstellen naar voren brachten, wel licht vaak zonder dat zij dit zelf vol doende beseften. Als dat gebeurt, mag men tenslotte niet zeggen: ik ben allerminst enthousiast en eigenlijk tegen, maar ik kom er niet toe om tegen te stemmen". Daarop raakte de heer Den Brok in alle staten. Merkwaardigerwijs, het moge dan zijn dat hij er vaker blijk van heeft gegeven voor een historicus maar kort van memorie te zijn. Maar hij wist wel beter natuurlijk. Enfin, mijn toezegging aan zijn misplaatst verzoek te voldoen dwong er ons toe in de bronnen te duiken. Een weinig verkwikkend en tijdrovend werk. Terzake nu: Het is 12 augustus 1975. In de raad is aan de orde het voorstel tot een aanvullend krediet ten behoeve van de verbouw en inrichting van het Cultureel Centrum en mijnheer Den Brok is niet in China maar hij zit er gewoon bij. En hem ontgaat het niet, dat zowel de heer Beterams als de heer van der Sterren eigenlijk fel ge kant zijn tegen het voorstel. Hij zegt: „Luisterend naar het betoog van de heer Beterams kan ik mij niet aan de indruk onttrekken dat de wonderen de wereld nog niet uit zijn. Hij levert fundamentele critiek en doet er daar na nog een schepje bovenop: (lees: verhoogt het gevraagde krediet nog). De kerkdorpenfractie doet het al niet veel beter. Ook zij komt met verwij ten en zegt dan toch volmondag „ja". Ons probleem ten voeten uit. Gesig naleerd door de heer Den Brok zelf. Het is 16 december 1974. In de raad is aan de orde hef voorstel tot een eenmalige bijdrage aan de Stich ting Sociaal Medisch Centrum te Venray. De heer Beterams meldt: „De overgrote meerderheid van onze fractie heeft zich dan ook achter dit voorstel gesteld." Duidelijk is dus, dat een of meer leden van de toenmalige fractie van de heer Beterams tegen zijn. Zij melden zich zelfs niet. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen, zonder aan tekening. Het is 28 januari 1975. Aan de orde is het voorstel tot wijziging bij drageregeling krotopruiming. De heer de Bruijn zegt: „Desalniettemin kan ik stellen het er niet mee eens te zijn". Het voorstel wordt zonder hoofdelij ke stemming aangenomen, zonder aantekening. Het is 25 maart 1975. Aan de or de is het voorstel tot delging exploi tatietekorten Stichting Gemeen schapshuis. De heer Beterams geeft op: „Een deel van onze fractie is wel tegen, maar we zullen toch maar met het voorstel meegaan". Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen, met de aantekening dat de heer Reintjes tegen is. Nog in diezelfde vergadering komt aan de orde het voorstel tot een kre diet aan de projectgroep voorlich tingskunde te Nijmegen. De heer Den Brok, die toen nog niet bij samenwer king was (daar zat de heer Beterams immers nog), laat weten: „Wij mogen dat allemaal betalen, en daar heb ik bezwaar tegen". Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aange nomen, met Oudenhoven en Thijssen tegen. Het is 8 april 1975.. Aan de orde is het voorstel tot krediet voor de vol tooiing van het tennispark. De heer de Bruijn zegt in tweede instantie: „Al met al ben ik op het ogenblik nog steeds tegen dit voorstel". Een om mekeer wordt niet bespeurd. Toch wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemming en zonder aantekening aangenomen. Het is 25 november 1975. Aan de orde is het voorstel tot herziening van het bestemmingsplan de Wieën. De heer Den Brok, die toen nog steeds niet bij samenwerking was en der halve af en toe nog kampte met een aanval van oprechtheid, geeft dit keer zelf te kennen: „Ik begrijp er in elk geval niets van'. Wel, wie de heer Den Brok kent moet toegeven: een meer fundamenteel bezwaar kan hij niet hebben tegen een voorstel. Toch wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemming enz. Het is 27 april 1976. Aan- en ver koop vah grond van en aan de heer J. J. Jacobs. De heer van Valkengoed vindt het bedrag der verkoopprijs te hoog. De rekenmeester laat het bij die vernietigende opmerking, want zon der hoofdelijke stemming en zonder aantekening haalt het voorstel de streep. In diezelfde vergadering her halen Mevrouw Poels en de heer de Bruijn dat huzarenstukje, als aan de orde komt het beschikbaar stellen van de woning Gratenstraat 6 tot voorlopig wijkcentrum. Beiden vin den de kosten te hoog. Toch: wel, U kent de afloop. Het is al 29 juni 1976. Krediet voor de basisschool „De Keg" voor de aanschaf van een naaimachine. De heer Reintjes zegt: „men moet van de school geen atelier maken". Toch laat ook hij de school stikken, met zig-zag-steek. Ik maak een sprongetje. Het aan tal mensen, dat straks met ons een glaasje zouden willen drinken, is misschien toch al afgenomen staande deze vergadering. Ik beland dan bij de vergadering van 28 september 1976. Het voorstel tot krediet voor de verbreding van de Vredeweg.te Vre- depeel. Volgens de heer Den Brok steunt dat argument slechts op één argument: de veiligheid van school gaande kinderen, welk argument naar zijn oordeel volgens de cijfers dan ook nog ondeugdelijk blijkt te zijn. Zonder hoofdelijke stemming en zonder aantekening wordt het voor stel tot besluit. In de vergadering van 26 ok tober 1976 komt in bespreking het voorstel tot verkoop onroerend goed aan de heer A. J. J. Poels, Langstraat 134. De heer Den Brok betoogt dat er geen verdediging is tegen het verwijt dat er met twee maten is gemeten. Het voorstel wordt zonder hoofde lijke stemming met algemene stem men tot besluit. Op 30 november 1976 komt aan de orde het voorstel tot verhoging van de subsidie voor het Plaatselijk Educatief Centrum Horst-Venray. Mevrouw Poels voert aan: „Wij leven in een economisch moeilijke tijd en zullen moeten roeien met de riemen die wij hebben. Toch geeft dit voor stel wel de sfeer van deze tijd weer: de raad speelt voor Sinterklaas, geeft een dikke subsidie en de Piet van het P.E.C. strooit kwistig met strooi- goed rond" en „In principe is onze fractie vóór, maar onder het volgen de voorbehoud". Zo zou de politiek buiten het P.E.C. moeten blijven. Er is uiteraard en meer dan vanzelf sprekend geen sprake van, dat aan dat voorbehoud wordt tegemoet ge komen. Niettemin: zonder hoofdelij ke stemming wordt het voorstel aan genomen, met alleen Oudenhoven en Thijssen tegen. Terzijde wijs ik er de politicologen onder ons op, dat de discussies over het P.E.C. zeer leerzaam zijn als het er om gaat principiële meningsver schillen te signaleren tussen de heer Den Brok en Mevrouw Poels. Waar zijn toch die principes gebleven? On der de laars van de heer Den Brok? Op 25 januari 1977 buigt de raad zich over het voorstel tot het beschik baar stellen van gelden voor aan schaffingen ex artikel 50 Kleuter onderwijswet en artikel 72 Lager- onderwijswet. De heer Den Brok geeft op: „Met dit voorstel heb ik be paald enige moeite,, en „wij menen dat met dit vborstel toch weer een stap wordt geiet op de weg naar een grotere uitholling van de bevoegdhe den van de raad". Een mening, die overigens volstrekt niet gedeeld wordt door Mevrouw Poels. Zonder hoofdelijke stemming wordt met al gemene stemmen conform het voor stel besloten. Het is 16 augustus 1977. Aan de orde komt het voorstel tot beëindi ging overeenkomst van erfpacht tus sen gemeente en Stichting Recreatie oord Vlakwater alsmede overname van de gebouwen, werken en beplan tingen. De heer Beterams deelt mede: „Een meerderheid van mijn fractie is evenwel bereid dit voorstel te steu nen, mits het college op zijn beurt be reid is aan een paar voorwaarden te voldoen". De dissidenten in de fractie samenwerking zwijgen in alle talen, behalve Mevrouw Poels en de heer van Valkengoed, en aan de door de heer Beterams opgesomde voorwaar den wordt niet voldaan. Toch stemt de meerderheid van de fractie sa menwerking vóór. Het komt mij voor, dat wij met de ze reeks van voorbeelden kunnen volstaan. Mijnheer de voorzitter, over ons be sluit om uit deze raad te treden is geen goed woord te zeggen. Er zijn" van die beslissingen die evenzeer on ontkoombaar als ongepast zijn. Een poging tot motivering hebben wij ge daan bij onze brief aan U van 15 ja nuari 1979 en ik neem de vrijheid daaruit nu te citeren: „Ter verkla ring moge dienen, dat wij sinds gerui me tijd kampen met een naar ons nu duidelijk is geworden niet te overwinnen gevoel van tegenzin, dat wel voortkomt 'uit ons niet passende passiviteit. Het is dan, menen wij, een kwestie van hoffelijkheid jegens de kiezers, die ons noopt onze zetel ter beschikking te stellen van meer on bevangen mensen, die wellicht min der dan wij geremd worden door de gedachte, dat er sprake zou moeten zijn van enige evenredigheid tussen de inspanningen van een raadslid en het effect van zijn activiteiten". Beter kunnen we het ook vanavond niet zeggen. Wij wensen de raad in nieuwe sa- mensctelling toe, dat het Venray goed moge gaan, en scharen ons weer ge woon onder de mensen die aan de zorgen van de raad zijn toevertrouwd. Jazzcafé Venray draait nu ruim iderhalf jaar, een reden voor ons n u aan het begin van het nieuwe izoen wat meer hierover te infor- eren. Het blijkt nog steeds dat veel ïnsen niet weten, dat Venray een tzcafé rijk is, al is in de afgelopen derhalf jaar gebleken, dat het dui- lijk n een behoefte voorziet. Het Jazzcafé is een werkgroep van >en Jongeren Centrum Free Wheel- Hoenderstraat 1 te Venray, waar iedere zaterdavond draaien in de idbouw. Dit is een erg gezellige limte, die bij uitstek geschikt is voor tze aktiviteiten. Hierin verzorgen tijdens het seizoen, dat loopt van iptember tot juni, iedere maand een itreden van een jazzorkest. De ove- !e zaterdagavonden vullen we met zellige jazzmuziek met in de toe- mst de nodige informatie hierover. Mensen die de jazz een warm hart edragen, kunnen iedere zaterdag- ond vanaf 20.00 uur bij ons terecht, t om hun medewerking aan onze tiviteiten te verlenen. Deze aktiviteiten bestaan uit: het zoeken naar jazzgroepen en het kontrakteren hiervan; informatie en publiciteit rond de optredens verzorgen; het maken van eigen affiches; verzorgen van de bardienst; verzorgen van de muziek (samen stellen van banden en platencol lectie). Dit alles geschiedt op vrijwillige basis: voor veel mensen een leuke vrijetijdsbesteding, waarbij we uw hulp en kennis be.st kunnen gebrui ken. Een kans dus om invloed uit te oefenen op het jazzgebeuren in Ven ray. Wilt u graag op de hoogte ge houden worden van de aktiviteiten van het' Jazzcafé, dan kunt u uw naam opgeven bij een van de mede werkers van Free Wheelin'. U krijgt dan regelmatig en tijdig informatie over onze aktiviteiten toegezonden. We zijn ook telefonisch bereikbaar: 04780-83293. De volgende optredens staan al vast: 8 sept. (zaterdag) opening nieu we .seizoen met overdag Valuas City Jazzband in de Grotestraat; 's avonds vanaf 21.00 uur het zi geunerorkest „Romanesj". 27 okt.: „Crecent City Jazzband". Op de openingsdag speelt overdag de Valuas City Jazzband in de Grote straat. De band werd in maart 1972 te Venlo door Jac. Janssen en Wiel Valkenburg opgericht, genoemd naar Valuas, de stichter van Venlo. De groep die aanvankelijk dixie land speelde wijzigde na 3 jaren stijl en bezetting. Mede onder invloed van 3 uit West-Duitsland afkomstige aan hangers van de New-Orleans-stijl, legde de groep zich vanaf dat mo ment met veel overgave toe op laatst genoemde jazzvorm. En niet zonder succes, want spoedig was de band te gast in vele jazzclubs in Nederland en Duitsland en op menig jazz-festi- val. Eind 1977 werd de bezetting we derom gewijzigd, met als meest in het oog springend de overgang van sou- saphoon op contrabas, waardoor de groep een duidelijk dynamischer ka rakter kreeg. Wat de klankkleur van het orkest betreft doet men er het best aan de bands van Buck Johnson en „soort genoten" als voorbeeld aan te hou den. Huidige bezetting: Tom Bade: klarinet Wiel Valkenburg: trompet Frank Nieuwhuyzen: schuiftrom pet Gijs van Helden: contrabas Luud Wijdemans: drums Rob Geeraeds: banjo sinds kort: Anja uit Sittard: zang. Verder treedt op deze openingsdag 's avonds vanaf 21.00 uur Nederlands beste zigeunerorkest op in ons Jazz café. Dit is een UNIEK gebeuren, zo als U verderop kunt lezen. De groep brengt jazz in de stijl van de „Hot-Club-Dé-France" a la Djan- go Reinhardt. Als U bij het optreden van de Bel gische zigeunerband WASO geweest bent zult U begrijpen wat voor een geweldige avond U te wachten staat. ROMANESJ heeft diverse elpees gemaakt wat wereldsuccessen wer den, als bijvoorbeeld de elpees: „Swing it gipsy" en „Amaro Djipe 3". De band bestaat onder andeer uit: Héntsje Rosenberg, solo-gitaar Bakaro Rosenberg, solo-violist Storo Weiss, slag-gitaar Snoetie Steinbach, slag-gitaar. Waarom uniek zult U zich afvra gen. Wel: Romanesj treedt alleen op in gezellige jazz-clubs en dan nog al leen maar wanneer ze denken er veel plezier aan te gaan beleven. Reden waarom ze weinig optreden en des ondanks ontzettend veel gevraagd zijn. Een unieke kans dus om dit or kest aan het werk te zien. Aanvang van het optreden: 21.00 u. Entree: 5, We weten zeker, dat dit een gewel dige start gaat worden van het nieu we seizoen van ons jazz-café. Ben daarom op tijd aanwezig, want als de ruimte vol is kun je niet meer-binnen! Tot ziens in Jazzcafé Venray. Ter opening van het nieuwe sei zoen heeft O.J.C. Free Wheelin' een veelzijdig programma voor jullie op gezet. Te beginnen met het weekend van 8-9 september. Dit weekend zal in het teken staan van vrolijke, swingende muziek zon des poespas en van het poppenthea ter. Dit laatste vooral zal de nieuws gierigheid én hopelijk ook de kreati- viteit van jullie allemaal wekken. Want wat staat er allemaal te gebeu ren. Als volgt: Zaterdag 8 september: In O.J.C. Free Wheelin' is er van 10 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds een Poppenworkshop, d.w.z. dat jul lie, o.l.v. twee deskundigen, poppen naar eigen fantasie kunnen maken en dat jullie met de eigen gemaakte pop pen met zelf geïmproviseerde stukjes achter de poppenkast kruipen. Nou zullen velen onder jullie zeggen, Pop penkast spelen, ik ben geen kind meer! Dat klopt, jullie zijn geen kin deren meer, maar de poppenkast is ook uit zijn kinderschoenen gegroeid. De term Poppentheater wordt dan ook meer gehanteerd voor deze vorm van volkskunst. Door het te berde brengen van actuele, volwassen on derwerpen en door het gebruiken van andere materialen, kan het poppen theater zich koesteren in de belang stelling van vele theaters, artiesten en van een breed publiek. Maar oordeel zelf: voor deze dag. die in de vorm van een klein cursus je gegeven zal worden kun je je op geven bij O.J.C. Free Wheelin tel. 83293. Kosten zijn hier verder niet aan verbonden, alleen als je je zelf gemaakte pop mee naar huis wilt ne men zal er een kleine vergoeding voor het gebruikte materiaal ge vraagd worden. Dit voorzover de aktiviteiten die overdag in Free Wheelin' zelf plaats vinden. In het centrum van Venray zul je zaterdagmiddag het kinderpoppen theater „Rinkelboom" vinden dat 5 maal een stukje van 1 kwartier zal opvoeren: speciaal geschikt voor de kleintjes. (By slecht weer wordt er in Free Wheelin binnen gespeeld. Entree natuurlyk gratis!). Verder brengt de Valuas City Jazz Band voor ons en uw genoegen de heerlijke New Orleans muziek in de Grotestraat. Dit gebeurt mede om eenieder er van op de hoogte te stel len dat er in Venray een Jazzcafé be staat, iedere zaterdag geopend: Hoen derstraat 10. Tevens hopen wij op de ze manier meer mensen te interesse ren voor de Jazz-muziek. 's Avonds kun je dan naar h'et Jazzcafé komen, wat deze keer extra de moeite waard zal blijken te zijnv Om 21.00 uur begin in het jazzcafé' een fanstastisch optreden van de zi geuner jazz-groep „Romanesj". Zij brengen vrolijke ot Club de France muziek, zoals laatst de bekende groep WASO die hier ook vertolkte. De groep „Romanesj" is vanavond 6 sept. ook op t.v. te zien in het KRO- programma „Bij ons in Vught". Zie voor verdere informatie over het Jazzcafé elders in dit blad. In de nieuwbouw van O.J.C. Free Wheelin' zal 's avonds voor jullie op treden: 1. een amateur-poppentheater met een uitvoering van 20 minuten; een stuk met veel muziek en licht- effekten, onder de titel: „Halluci natie". 2. The Stuffed Puppet Theatre uit Amsterdam die erg bekend staan om hun ingenieuze invallen die spreken van veel fantasie en hu mor. Zij brengen een gedurfde vorm van poppentheater. Zij heb ben een programma van ongeveer 1 uur wat zij op spectaculaire wij ze zullen invullen. De poppen die zij meebrengen zijn echt uniek, vooral de fraaie exotische nacht club-artieste. Voor deze avond zal er een een heidsprijs gehandhaafd worden en wel 5, Het weekend hierna gaan er alweer grootse dingen gebeuren, 't kan niet op. Want 15 september, een zaterdag, is er een film-disco avond met mu ziekfilms van: Santana; Ike Tine Tuner; Bad Company; The Motors. Aanvang 21.00 uur. Entree: VRIJ! En dan, zondag 16 september het optreden waarop iedereen al weken, maanden zit te wachten: Ü-ÏWEET D'BUSTERÜ! (zie foto). Voor degene die deze groep nog niet kent (schande, of eerder: hoe is het mogelijk) zij brengen swingende muziek, die gegarandeerd goed in het gehoor ligt. De voorverkoop begint op 6 sep tember; kaarten kun je kopen bij O.J.C. Free Wheelin', Hoenderstraat 10 te Venray. De entree-prijs be draagt 7.50. Denk aan de voorver koop. Voor de rest van het seizoen heeft Free Wheelin voor de eerstvolgende maanden o.a. op het programma staan: WHALE, 7 oktober; URBANUS VAN ANUS, 14 oktober, TURBO, november; DOE MAAR BAND op 11 novem ber. Mensen, tot zien in jullie open jon gerencentrum Free Wheelin'.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 5