Liaixvmi VERENIGINGSNIEUWS >NJ Ruitersport Hengelsport TRIMCLUB S.V. OOSTRIM SPIO-MJWS Wandelsport Hondensport B.V. N.A.S. EUTERPENIEUWS Venray IN S.V. Venray Ven rays Mannenkoor /jongerenkoor ^teitnöL" Jeanne dArc Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. WIJKCENTRUM VELTUM Huisvrouwen- kontaktgroep Brukske K.V.V. Venray ST. ISIDORUS Uitslagen Limburgse kampioen- rhappen welke gehouden zijn zon dag j.l. te Sevenum. Ring 4 Viertal klasse M 104 p. 3e irijs. Ring 10: J. Janssen dressuur kl. M 1 110 pnt. 4e prijs. Ring 13: A. Arts dressuur kl L 2 130 pnt. leprijs. Ring 16: Ch. L. Tseng dressuur kl. L1: 129 pnt. Ie prijs. Na afkampen van de eerst geplaat sten in de ringen 12, 13 en 14 behaal de A. Arts het Limburg kampioen schap dressuur in de klasse L 2. Chih Ling Tseng moest eveneens met de eerste geplaatsten uit de rin gen 15, 16 en 17 afkampen, maar slaagde er niet in de kampioenstitel të veroveren en moest genoegen ne men met een 2e plaats. Een groot succes voor deze ruiter die pas z'n eerste seizoen bij de lan- dtlijke ruiters rijdt. Springen zwaar: W. v. Dijck met Formosa 5e prijs; W. v. Dijck met Moestafa 7e prijs. Springen midden: J. Janssen met Canny 23e. Springen lichtP. Basten met Brain 8e prijs. Een goede prestatie van de laatst genoemde ruiter, voor hem was het ook het eerste seizoen bij de lande lijke ruiters. W. van Dijck is gezien de prestatie van zondag geselecteerd voor de bondskampioenschappen van de N.K.B., welke gehouden worden op 23 sept. te Wanroy. Tijdens de Limburgse kampioenschappen veroverde de Venrayse ruiter A. Arts met het paard Piothar de titel in de dressuurklasse L 2. Vorig jaar werd deze combinatie reeds indoorkampioen in de klasse L 1. H.S.V. DE ROERDOMP Zaterdag op nationaal concours te ergen waren er voor onze wedstrijd- rissers geen ereplaatsen weggelegd. Zondag na de tweede koningwed- Irijd zijn de vijf geplaatsten als olgt Bert Janssen 7550 gr. J. Dekkers 6310 gr. R. Vlemmings 4760 gr. J. Ponjée 4290 gr. Martien Janssen 4210 gr. Zaterdag 1 september Nat. Con curs te Lottum. Er zullen vier wed- Irijden gevist worden. Inschrijven jt 7.00 uur te Lottum. Zondag 2 sept. uitstapje van onze treniging; bijeenkomst om 7.00 uur j Thielen, Kennedyplein. Onze le- :n die aan ons jaarlijks uitstapje tónemen. kunnen zich hiervoor op- ven bij H. v. d. Heuvel, Langevveg te Venray, tot uiterlijk vrijdag 1.00 uur. H.S.V. T ALVERTJE OOSTRUM Tweede wedstrijd Koningsvissen De uitslag van de tweede wedstrijd K)r de koningstitel, gevist te Geys- ren op zaterdag 25 augustus is; I, P. Cuppen, 2. H. Lenssen, 3. W. juken, 4. L. Gooren, 5. A. Theeuwen. Na twee wedstrijden is de stand: 1. P. Cuppen, 2. H. Lenssen, 3. W. luken, 4. B, Theeuwen, 5. P. Kunen. Op zaterdag 8 september a.s. aan- ang 8.00 uur wordt de laatste wed- rijd om de koningstitel te Geyste- ji gehouden. Op de derde kringwedstrijd te enlo behaalde A. Gooren, een 5e en Wijnhoven een 7e plaats. In de B klasse staat het korps op vierde plaats. Dat René Wijnhoven zijn sport se- tus neemt zowel als sportvisser als heidsreehter bij de voetbalsport, leek na 't beker.d maken van de uit- Ig toen hij naar de wedstrijdleiding ng en deze er op attent maakte dat lor hem 1000 gram te veel was moteerd. Sport moet sport blijven, as zijn commentaar. lagen 25 en 26 augustus: imes sen. ManualMSV 8-18 imes asp. AtheneManual 3-6 l'mes jun. ManualBr. Sport 4-5 imes pup. BevoManual 13-2 iren asp. Wittenh.Manual 9-15 (ren pup. ManualLoreal 1-8 iren sen. DESManual 9-9 iren jun. afgelast. ogramma zaterdag 1 septe.: imes asp. Heidia 2Manual 16.15 vertrek 15.15 (verhard) imes pup. HVN 1Manual 12.00 vertrek 11.00 (verhard) (ren pup. Vios 1Manual 15.30 vertrek 14.30 (verhard) (ren asp. BevoManual 16.15 vertrek 15.15 (verhard) ogramma zondag 2 sept. 1979: imes sen. EksplosionManual 14.45 vertrek 13.45 ren jun. Manual-Wittenhorst 12.00 iren sen. Manual-Breeton Sp. 13.00 Het is nog niet zeker of beide laatst noemde wedstrijden doorgang zul- vinden i.v.m. andere aktiviteiten het sportpark. Indien er verande- gen komen wordt dit tijdig bekend akt. PORTVERSLAGEN ÏENEN DINSDAGS VOOR 12 UUR TE KJN INGELEVERD Door 'n gelijkspel tegen Jan Dries- sen is Pa Bakens in het 3 banden- toernooi reeds 3 partijen voor het einde onbereikbaar geworden voor iedereen. Door taai volhouden wist Jan nog remise uit het vuur te sle pen. Cees Raateland wist de volle winst uit z'n partijen te halen tegen resp. Jan Driessen en J. Swinkels (die ove rigens de kortste partij op z'n naam bracht tegen L. Schaeffers). P. Bonants haalde ook de volle winst in 'n goede partij tegen L. Ha nen. In het bijzijn van de dames werd deze avond besloten met 'n groots feest in het vooruitzicht vanwege het eerste lustrum. Afd. softbal I honkbai Siftbal jun. DucksVenray 138 We begonnen erg goed, want al in de le inning was het 7-2 in het voor deel van ons. Daarna ging het berg afwaarts, alhoewel Ellen en Loes een paar mooie vangballen maakten. Aan slag draaide het niet slecht, maar in het veld werden nogal wat fouten ge maakt. Ook moesten we 2x van pit cher wisselen. Al met al dus niet zo'n best resultaat, maar de volgende wedstrijd gaan we er weer tegenaan. Programma komende weekend: Honkbalsen.: zondag 2 sept.: VenrayPhantoms; bijeenkomst ui terlijk 12.00 uur, daar er 2 wedstrij den gespeeld worden. Alle andere teams zijn dit week end vrij. met de kanttekening dat waarschijnlijk de honkbalpupillen en adspiranten zondag een toernooi heb ben. Zaterdag 1 september wordt een ieder verwacht bij de nationale kam pioenschappen honkbal voor adspi ranten. Maandag 10 sept. algemene leden vergadering in de kantine van SVV „den Boggerd", aanvang 8.00 uur. Hoe was uw vakantie mevrouw, mijnheer? Voelde u zich ontspannen na het spelen met de kinderen of zat u uitgeteld op een stoel en dacht dat overkomt me de volgende keer niet meer. Zo'n besluit is na de va kantie gauw vergeten als het dage lijkse leven weer z'n loop neemt. Echter niet in Venray. U hebt de gelegenheid om uw konditie weer naar een goed niveau te brengen. Kom trimmen! Wat zegt u? Ik ben waarschijnlijk al te oud? U bent nooit te oud om iets goeds aan te pakken. De groep enthousiaste trimmers die wekelijks rondom Venray zich te goed doen aan een portie nieuwe energie en gezonde lucht zijn in de leeftijdsgroep van 25 tot 50 jaar na tuurlijk met uitzonderingen daarge laten en vinden het zalig om in de bossen weer wat energie op te doen. Neem een besluit en ga trimmen! U bent geheel vrij en het kost u niets; alleen wat inspanning. Onze aktiviteiten zijn: iedere za terdagmorgen om 7.15 uur bij de cooperbaan, Ballonzuilse bossen voor een duurloop van 10 km. Iedere woensdagavond om 18.45 uur in de G:eysterse bossen, ingang wandel weg kapel, trimoefeningen. A.s. zondagmorgen 2 september: Geysterse bossen om 8.55 uur verza melen voor loop- en trimoefeningen. Neem een goed besluit en loop voor uw leven. Inlichtingen: Piet Loomans, Ouver turestraat 14, Venray, tel. 85384. Uitslag bekerwedstrijd: HBSV 1Oostrum 1 31 Zondag 2 sept. begin kompetitie: Oostrum 1Sparta 2 15.00 u. Oostrum 2Leunen 3 12.00 u. Wanssum 5Oostrum 3 11.00 u. Oostrum 4TOP 4 10.00 u. Oostrum 5 is vrij. WATERPOLO Uitslagen gespeelde wedstrijden 26 augustus Damestoernooi Weert: 1. Triton 3 3 0 0 6 8-1 2. Spio 3 2 0 1 4 6-4 3. de Rog 3 1 0 2 2 5-8 4. NOAV 3 0 0 3 0 3-9 In het fraai aangelegde watersport- centrum werden onder een stralende zon 22 wedstrijden gespeeld, verdeeld over 2 velden. In ons veld, afwisse lend Heren 2e klas en Dames, speel den we de eerste, vijfde en negende wedstrijd en behaalden door goed sa menspel een eervolle tweede plaats. Voor sportief gedrag kregen we de meeste punten, evenveel als Triton (Deurne). Aangezien zij als winnaars van het Damestoernooi de wissel beker kregen, mochten wij de spor- tiviteitsbeker mee naar huis nemen. Afgelaste wedstrijd 26 augustus Internat, toernooi Horst. Wegens afzeggen van de Belgische teams werd dit toernooi op het laat ste moment afgelast. Jammer! Training Vrijdag 20.30-21.15 Heren 1 en Dames selectie. Zaterdag: 16.30-17.30 Adsp. Jon gens en Meisjes; 17.30-18.30 Heren 1 en 2 en Dames. Zondag 2 september wordt er ge wandeld in Son door W.S.V. de Door zetters, W.S.V. de Bejaarden en De Belhamels uit Leunen. De start in Son is om 13.00 uur bij huize Zon- hove, Nieuwstraat 70 te Son. W.S.V. de Belhamels. De bus ver trekt 11.30 uur vanaf het Gemeen schapshuis. W.S.V. De Bejaarden. De bus ver trekt om 11.40 uur bij Het Schutters veld. W.S.V. de Doorzetters. Om 11.45 u. is de bus bij de M.L.K.-school aan de Ursulastraat. Veel plezier en veel succes! GESLAAGDE NATIONALE WEDSTRIJD VAN P.H.V. DE VERDEDIGER TE VENRAY Op zondag j.l. hield de politiehon denvereniging „De Verdediger" uit Venray haar nationale wedstrijd. In eerste aanzet leek het een wat regen achtige dag te worden, maar ook dit jaar waren de weergoden onze ver eniging goed gezind. Na de opening door de voorzitter werd het ochtend programma, mede dank zij de goede leiding, op een vlotte manier afge werkt. 's Middags heeft het, in grote getalen opgekomen publiek een de monstratie kunnen zien van twee jachthonden. Men liet zien wat een markeer- en apporteeroefening voor jachthonden betekent. Na deze de monstratie werd het pak- en stel- werk in een goede show afgewerkt. De uitslag van de wedstrijden was als volgt: 1. Tholen, Sten-Echt 392"/i 2. Coumans, Heel 386 3. Voncken, Budel 383*7* 4. Tijssen, Venray 383 5. de Lepper, Diessen 380'/» 6. Spierings, Rosmalen 377 7. Horyon, Someren 352'/* 8. van Bavel, Blerick 318'/« De wedstrijd was gebaseerd op Po- litiehond-I zonder waterwerk. Alge meen kunnen wij stellen dat de ver eniging terug kan zien op een goede en geslaagde wedstrijddag. Het be stuur en leden danken de gulle gevers en iedereen die aan het welslagen van de wedstrijd hebben bijgedragen. A.s. zaterdag is het precies 15 jaar geleden dat pater J. Timmermans Lyceum '64 aanmeldde bij de NEVO- BO. Pater Timmermans was toender- tijd al geen onbekende in volleybal lend Nederland, want hij was één van de grondleggers van het Heerlense Bekkerveld, dat door enkele fusies en naamsveranderingen nu onder de naam van Houten VCH furore maakt in de hoogste divisies van het Neder landse volleybal. Toen pater Timmermans in het be gin van de jaren zestig van Heerlen naar Venray overgeplaatst werd, liep hij met de gedachte rond om ook hier, op het voormalige Lyceum, een vol leybalclub op te richten. Hij gaf zijn gedachte spoedig gestalte en zo ston den er in het seizoen 1963-'64 drie teams in de jeugdcompetitie. De re sultaten waren blijkbaar dermate be vredigend, zodat hij besloot tot of ficiële aanmelding bij distrikt 23 van de NEVOBO. Lyceum groeide onder zijn bezie lende leiding op tot een vereniging waarmee op regionaal niveau terde ge rekening mee gehouden moest worden. Maar hier bleef het niet bij: in 1968 behaalden de jongens aspi ranten voor het eerst de nationale ti tel, een prestatie die later door de jongens en meisjes aspiranten en ju nioren enkele malen herhaald werd. Lyceum grossierde in de jaren eind zestig .begin zeventig in nationale jeugdtitels en het kon niet uitblijven dat ook de seniorenteams daarvan zouden gaan profiteren. Heren 1 promoveerde in '73 naar de landelijke 3e divisie, waarin ze zich al die jaren behoorlijk goed ma- Donderdag 30 aug. om 19.30 uur re petitie voor le tenoren en om 20.00 voor 't gehele koor. Zondag 2 sept.: opluistering Eucha ristieviering in Geysteren, bij gele genheid van 't jubileum van Alphons Baltussen, n.l. 60 jaar kerkzanger. Verzamelen om 9.45 uur in uni form aan de ingang van de kerk te Geysteren. We gaan dus op eigen ge legenheid. Na de mis gelegenheid om te feliciteren in de kerk. Donderdag 6 sept. om 19.30 extra repetitie voor de bassen en om 20.00 voor 't gehele koor. Zaterdag 8 sept.:medewerking ko renfestival te Belfeld. Aanvang 20.00. Vertrek per bus om 19.00 uur. Ver zamelen in uniform bij Almonda om 18.45 u. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 82687 of Hotel Almonda tel. 85777. Donderdag 30 augustus a.s.: 19.30 repetitie samen met drumband i.v.m. deelname aan Taptoe Venray a.s. za terdag. Zaterdag 1 september a.s.: deelna me aan Taptoe Venray '79. Bijeen komst om 19.00 in foyer schouwburg, alwaar gezamenlijke repetitie met andere korpsen van de drie uit te voeren werken tijdens de finale. Donderdag 6 september: 19.30 bij eenkomst in verenigingslokaal voor uitreiking van de onderscheidingen voor heren Laurensse en Kremer. Serenades aan huis. In uniform. Na afloop 21.00 uur gezellig samen zijn met gedecoreerden en echtgeno ten; verloofden van leden in vereni gingslokaal. Nadere gegevens hier over volgen nog. VERDERE DATA OM TE RESER VEREN: Zaterdag 1 september taptoe Ven ray '79. 14 Oktober: Zondagochtendconcert jeugdorkest in schouwburg samen met harmonie van Horst. Zondag 4 nov.: 15.00 dodenherden king begraafplaats. Vrijdag 23 november: Caecilia- feest. 25 November: Zondagochtendcon cert in schouwburg met Venrays Mannenkoor. 25 nov. Intocht St. Nicolaas. LEERLINGENOPLEIDINGEN Maandag: 16.30 klarinetten le groep o.l.v. Jo van Els; 18.00 klari netten 2e groep o.l.v. Jo van Els; 19.00 klarinetten le groep o.l.v. Ben Lucassen; 19.30 klarinetten 2e groep o.l.v. Ben Lucassen. Dinsdag: 16.30 uur koperinstru menten o.l.v. Jan Versteegen. Saxo foon o.l.v. Gerrit Lucassen. Woensdag n.m.: individuele repe tities o.l.v. Doris v. d. Broek. Donderdag: 18,30 uur jeugdorkest o.l.v. Bruno Lucassen, Jan Verste gen, P. Steyvers. Afmelden harmonieorkest uitslui tend bij de secretaris, tel. 80225 dan- wel repetitielokaal tel. 82515. Jeugdorkest bij de heer Raedts, telefoon 82803 danwel repetitielokaal tel. 82515. Er zijn nog diverse karweitjes op te knappen in het repetitielokaal. Mocht u nog wat tijd over hebben en graag meehelpen het lokaal en nifesteerden. De overige herenteams komen al jaren uit op distriktsniveau, zo ook de damesteams. De junioren en aspirantenteams timmeren elk jaar behoorlijk aan de weg op dis- triktniveau. maar landelijk gezien komen zij net iets te kort, alhoewel zij zo nu en dan voor aangename ver rassingen zorgen. Al met al mogen we stellen dat Ly ceum een club is, die er zijn mag. Pa ter Timmermans was, en is nu nog steeds, de spil waarom heen Lyceum draait, alhoewel hij in de loop der ja ren steeds meer steun heeft gekregen van wat oudere leden. Leden en oud-leden gaan zaterdag en zondag het derde lustrum vieren. Zaterdagmiddag om 14.00 uur wordt er voor alle leden een fiets-oriënta- tietocht verreden in en rondom Ven ray. Weer of geen weer (we houden het op het laatste, gezien de belabber de zomer) wordt men om 13.45 uur op het Boschveldcollege verwacht, zo dat er om 2 uur daadwerkelijk ge start kan worden. Zaterdagavond (aanvang 20.00 uur) is er in de aula van de Levensschool een feestavond, waarop ook oud-le den welkom zijn. Het ligt in de be doeling dat de (oud) leden deze avond zelf opvullen met sketches, conferen ces .liedjes etc., maar er zal onge twijfeld tijd te over zijn om oude koeien uit de sloot te halen en een drankje te nuttigen. Ongetwijfeld zal er tot in de klei ne uurtjes doorgefeest worden. Zondag zullen de leden met hun fa milieleden/vrienden aantreden voor voor het grote Lyceum-familie-vol leybaltoernooi. Dit alles speelt zich af in de gymzalen van het Boschveld college en begint om 12.00 uur. Der halve verzoeken wij de deelnemende familieteams uiterlijk kwart vóór Ï2 aanwezig te zijn. Dit familietournooi zal de gehele middag voortduren en omstreeks 18.00 uur zal pater Tim mermans de prijsuitreiking verrich ten. Zoals U ziet gaat Lyceum '64 haar 15-jarig bestaan op intieme wijze vie ren. Langs deze weg wensen we pa-, ter Timmermans en z'n club nob vele jaren! De jubileumcommissie. omgeving „af te werken" neem dan contact op met de werkgroep o.l.v. Twan van Els of de secretaris. DRUMBAND Donderdag 30 aug, zaterdag 1 sept.: zie harmonieorkest. Zondag 2 sept.repetitie in de Perd- stal van 10.30 - 11.30 uur. Donderdag 6 sept.: zie harmonie orkest. Zondag 30 sept.: medewerking aan drumbandfestival te Leunen. Agenda: Vrijdag 31 augustus: om 18.30 sopranen en alten; om 19.15 tenoren en bassen. Zondag 2 september: om 10.15 Hoogmis Paterskerk. Maandag 3 september: om 18.30 sopranen en alten; Dinsdag 4 september: om 18.30 alleen voor alten. Eventuele afmeldingen bij het se cretariaat: Langstraat 104, tel. 81690. RÜbeurten Blitterswijck: Vrijdag 31 aug.: hr. Hendriks, Berg 15, Venray. Zondag 2 sept.: hr. Arts, Nieuwstr. 6, Blitterswijck. Maandag 3 sept.: hr. Claessens, Wa- termolenstr. 14, Venray Algemeen: De repetitie van afgelopen vrijdag liep prima. Houden zo. zorg er voor dat je telkens present bent. Het aanmelden van nieuwe leden is nog steeds mogelijk. Voor nadere informaties kan men bij het secreta riaat terecht. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 4 september 19.30 uur re petitie voor sopranen en alten, om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel. Ursulastraat. Zaterdag 8 september, 15.00 uur medewerking eucharistieviering in verband met het 25-jarig ambts jubileum van ons lid Zuster Ursule Batenburg, in de kapel van St. Jo seph, Overloonseweg. Aansluitend re ceptie. Dinsdag 11 september, 19.30 repe titie voor de tenoren en bassen, om 20.00 uur voor het hele koor. Donderdag 13 september, 20.30 uur muziekcursus in een van de lokalen van St. Joseph, Overloonseweg. Vrijdag 14 september, 20.30 uur: feestavond in Prinsenhof, Wilhelmi- nastraat. Bij verhindering gelieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolk- weg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. VREDESKERK VENRAY Zaterdag 8 sept. a.s. is de le jonge renviering van het nieuwe seizoen. Nadat wij ±150 uitnodigingen had den rondgebracht, zijn er al enkele nieuwe aanmeldingen binnen. Dus: jongens en meisjes, ouder dan 12 jaar (en de lagere school verlaten hebben) woensdagavond tussen half 7 en half zijn ook uitgenodigd om op een 8 te komen luisteren naar de repetitie en als 't je bevalt, nou dan kom pe er toch ook bij. A.s. zaterdag 1 september: bij mooi weer houden wij een fietstocht naar de Hamert (Wellerlooi). We zullen dan 's morgens vroeg vertrekken. De juiste vertrektijd heb je inmiddels al op de repetitie vernomen, of als je verhinderd was, informeer dan even bij Anita Beerkens, Noordsingel 11, tel. 83428. Wë hopen dat de weergoden ons goed gezind zullen zijn. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 2 september: Nog geen gezamenlijke repetitie. Dinsdagavond 4 september: 19.00 repetitie voor sopranen en alten. Donderdagavond 6 september: 19,00 repetitie voor tenoren en bas sen. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 31 augustus: 19.00 Eerste gezamenlijke repetitie. „SALTARELLO" Zaterdagavond 1 september: 19.00 Gezamenlijke repetitie. Afmeldingen koor en orkest: voor lopig P. Falco, tel. 04780,-85855. Geachte ouders. De gidsengroep Jeanne d'Arc van Elly begint op zaterdag 1 sept. '79 van 2-4 uur. De leiding Pierotten nieuws Voor de goede gang van zaken geven we hierbij de telefoonnummers voor af te meldën indien je verhin derd bent naar 'n repetitie te komen. Ans Ewalts 84823; Willy Berkers 85000. Op onze komende clubavond, don derdag 6 september a.s. zal bij ons te gast zijn dhr. P. Heijnen. In het ver leden heeft de vereniging veel steun ondervonden van dhr. Heijnen, toen- dertijd bondsconsul van de provin cie Limburg. Momenteel kennen we dhT. Heij nen echter als bestuurslid van de bond van Nederlandse amateur foto grafen en als een uitstekend foto graaf. Om op dat laatste terug te ko men, op de komende avond zal hij enkele van zijn recent gemaakte dia series presenteren. We hopen dat iedereen op tijd, 20.00 uur, aanwezig is, zodat we tijdig van start kunnen gaan. De clubavond wordt gehouden op St. Antonius- straat te Venray. Ook belangstellen den zijn op deze avond van harte Lourdescomité afd. Venray VOORLICHTINGSAVOND A.s. maandag 3 sept. is er een voor lichtingsavond voor alle pelgrims uit de regio die in september of oktober naar Lourdes gaan. Ook zij die in ok tober willen gaan, maar zich nog niet hebben opgegeven, zijn van harte welkom. Deze bijeenkomst wordt ge houden in het parochiezaaltje van de Vredeskerk en begint 's avonds om 8.00 uur. Vooral diegenen, die voor de eerste maal naar Lourdes gaan, is deze bij eenkomst zeer nuttig. Veel belang rijke tips worden U gegeven, die met dia's verduidelijkt zullen worden door dhr. H. Theeuwen. Zoals we reeds eerder meldden is de septemberbedevaart vol geboekt. Voor de oktober-bedevaart staat de inschrijving nog open. Deze bede vaart staat bijzonder in het teken van de 100e sterfdag van de H. Ber- nadette. Daarom zal de oktober-bede vaart een halte van vier uur maken in Nevers, voor een bezoek aan het graf van de H. Bernadette, het mu seum enz. Deelnemers aan deze bedevaart ge lieven zich zo spoedig mogelijk op te geven bij dhr. G. Philipsen, Goud smidstraat 42, tel. 04780-83575. LOURDES-TREIN Een minder prettige mededeling zal zijn dat de Lourdes-trein niet meer in Venray zal stoppen. Organisato risch gaf dit voor de Ned. Spoor wegen te veel problemen, doordat de in- en uitstap mogelijkheden te wei nig zijn. Erg jammer, maar het be sluit van de Ned. Spoorwegen is bin-, dend. Men kan nu met het toegezon den spoorkaartje van de normale diensttrein tot Venlo gebruik maken, alwaar men dan kan overstappen in de Lourdestrein. Men gelieve er wel voor te zorgen minimaal een half uur vóór vertrek van de Lourdes-treiri ih Venlo aanwezig te zijn. Meer infor matie hierover kunt u verkrijgen op de voorlichtingsavond van a.s. maan dag. KAARTVERKOOP Rekening houdende met de kollek- tekalender van de gemeente, worden onze medewerkers/sters-aan de kaar- tenverkoop verzocht deze week en volgende week niet te kolporteren in verband met de kollekte voor heft Kon. Wilhelminafonds (kankerbe strijding). Secretariaat: Dennenoord 6 tel. 81020 De Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray opent het nieuwe sei zoen met een lezing. Men wordt daar toe verwacht op maandag 10 septem ber a.s. om 20 uur in de foyer van het Cultureel Centrum „De Beejekurf" te Venray. Tijdens deze avond zal de heer Kl. Sierksma uit Muiderberg aan de hand van kleurendia's een lezing verzorgen onder de titel: „Vlaggen; wat doet men er mee? wat moet men er mee?" De heer Kl. Sierksma is voorzitter van de Stichting voor Banistiek en Heraldiek en secretaris-generaal van de „Internationale Federatie van Verenigingen voor Vlaggenkunde". Wij zijn erg blij dat wij deze spre ker met dit boeiende onderwerp heb ben kunnen uitnodigen. Temeer, om dat onze Kring aktief heeft deelge nomen aan de studie en advisering bij de verantwoorde samenstelling van de officiële vlag voor de gemeen te Venray. Wij hopen velen van U tijdens deze lezing te mogen begroeten. Uiteraard zijn introducées ook van harte wel kom. Op woensdag 5 september om 20.00 uur is er een openbare vergadering in het voorlopig wijkcentrum Graten- straat 6. Onderwerp: het schetsont werp van het te bouwen wijkcentrum Veltum. De zomervakanties zijn weer voor bij, dus ook het huisvrouwenkontakt begint weer aan een nieuw seizoen, en wel op dinsdag 4 en donderdag 6 september. We starten dan met een kennismakingsmorgen, zodat ook de nieuwkomers vlug thuis raken. Wilt u a.u.b. het programmaboekje van het huisvrouwenkontakt mee brengen, u hebt dat tegen die tijd wel in uw brievenbus gevonden. We heb ben dan iets om over te praten en u kunt uw op- en aanmerkingen kwijt. Natuurlijk is er koffie en gelegenheid voor een partijtje sjoelen. De crèche is ook weer open en u kunt nog steeds om half tien terecht in het noodwijkcentrum, Kiosk, naast de Flierefluit. Nog twee minder prettige mede delingen: in verband met de gestegen kosten kost een morgen voortaan 2.50 en de aangekondigde bak- en braaddemonstratie gaat wegens om standigheden niet door op 12 septem ber. Tot ziens. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dames op 4 sept. starten wij weer met ons win terprogramma. Wij be ginnen deze avond met een H. Mis, om 7 uur in de Paterskerk. Mevr. van Deursen komt deze avond spreken over de opvoeding van het kind en de jeugd. Trouwe opkomst wordt verwacht. Het bestuur. De eerste paar weken zullen er en kele stukjes van mijn hand komen, dus niet van Hélène .Hoe dat precies is gekomen, weet ik zelf ook niet. Nu dan een klein verslagje van de afgelopen excursies. Boena heeft op de „Bult" drie soorten Simpetrums gevangen. Ook zijn er nog enkele leu ke vogels gezien zoals een groepje watersnippen en een groenpoojruiter. Wat er op de excursie van Jan op de Hamert gezien of gevangen is weet ik niet. Nu dan de excursies voor komende zondag: Boena: die gaat deze dag naar hét Grauwveen om te libellen, zweefvlie-' gen en om të vogelen. (Planten wor den ook niet vergeten). Gaat er ech ter deze dag niemand naar de Ha mert, dan gaat Boena daarheen. Dit wordt dan een combie excursie met Grubbenvorst. Jan: Hij gaat dan naar de Maas heggen om te vogelen. Gee Jee: Die gaat naar zijn blok in Meerlo om te vogelen, planten enz. Henk: Hij gaat naar de Hamert om te vogelen, planten, libellen enz. Boen gaat vandaag dus niet naar de Ha mert. Alle excursies vertrekken om 8 uur vanaf het schouwburgplein. Tot kijk, Henkie. SCHUTTERIJ "ST. ANNA EIND-VENRAY Zondag 26 augustus werd de Vrije Gildedag te Soest gehouden, 's Mor gens om 9 uur zijn we per bus ver trokken. In Soest aangekomen, werd om 12.15 uur de erewijn aangeboden. Om 13.00 uur vertrok de optocht. Vergeleken met verleden jaar kwa men we nu veel beter voor de dag. In de optocht waren we met 37 gilde- broeders en -zusters! Na de optocht werd het de schiet-, trom- en ven delwedstrijden begonnen. De prijzen die we behaalden waren als volgt: 4e prijs Algemeen klassement; 4e prijs schieten Personeel op naam van J. Peeters; 3e prijs: Muziektrom Jeugd op naam van M. Vermeulen. Dat deze dag geslaagd was bleek ook nog uit het feit dat de buschauf feur zich als nieuw lid heeft opge geven. Zondag 2 sept. a.s. organiseert on ze vereniging de Kleine Kring. Aan vang 13.00 uur op ons schietterrein aan de Endepoel. Wij hopen dat ook dan zeker van onze vereniging alle leden aanwezig zullen zijn. Het kampioenschiëten 's morgens gaat gewoon door. -li- Dinsdag 4 sept. a.s. is er een leden vergadering in het gildehuis. Aan vang 20.00 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Contributie. 3. Notulen. 4. Ingekomen stukken. 5. Mededelingen: stemming 4 nieuwe leden. 6. Rondvraag. 7. Sluiting.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9