SVVenray is tevreden Buurlcomité in AGENDA Brukske eist nu maatregelen Zaterdagavond Jubileum-Taptoe ZOMER-MUZIEKFEEST te OIRLO VENRAYS BUURTBUS RIJDT YSSELSTEYN IN BEIEREN Frans van de Kamp Financieringen programma tot en met 7 september Jongens vonden explosieven Voor de 5e achtereenvolgende maal wordt Zaterdag 1 september de TAP TOE VENRAY gehouden. Aan deze lustrumtaptoe zullen korpsen deelnemen uit Rhenen, Velp, Hoogeloon en uit Venray de Konink lijke Harmonie „Euterpe" en het Jachthoorn- en Trompettenkorps St. Petrus Banden. De Taptoe wordt gehouden op de Markt te Venray en zal om klokslag 21.00 uur beginnen. (Bij slecht weer is de Sporthal „De Wetteling" plaats van handeling). Drumband St. Joris uit Hoogeloon zal zaterdag voor het eerst optreden in gloednieuwe uniformen, die zelfs in hun eigen woonplaats nog niet ge showd zijn. Bovendien brengt dit korps een geheel nieuwe show, waar van de première in Venray getoond wordt en daags daarna in het Belgi sche St. Nikolaas. Op de foto de marjonetten van het Jachthoorn- en Trompettenkorps St. Petrus Banden. deze Bigband uit Deurne zal de ju bilerende kapel uit Oirlo de avond mede verzorgen. Zondag 2 september: 10.00 uur pl. H. Mis in de Parochiekerk te Oirlo. waarna om 10.45 uur muzikale op tocht naar de feestloods, alwaar om 11.00 uur 's morgens het Frühshoppen een aanvang neemt, waarna aanslui tend matiné, waaraan wordt medege werkt door een negental muziekver enigingen uit de regio, al of niet in samenwerking met de drumbands van deze verenigingen. De deelne mende verenigingen komen uit: He- gelsom, Oostrum, Castenray, Meerlo, Grönebach (Did.), Melderslo, Meterik, Ysselsteyn en Wanssum. Zondag 2 september zal om 20.30 u. het optreden aanvangen van de VE RONICA DRIVE-IN SHOW, de alom bekende en meest gewaardeerde dis co voor de jeugd. Al met al, een programma voor el ke liefhebber de moeite waard een bezoek te brengen aan deze muziek feesten. doorgesproken worden en zonodig worden opgelost Op de foto burgemeester Defesche, wethouder van Oers, genodigigden en belangstellenden tijdens een korte toe spraak, waarna met de nieuwe buurtbus door de wegversperring gereden werd. Zoals wij vorige week reeds mede deelden, heeft het Buurtcomité Brukske 2 dank zij de hulp van het Bouwkundig Adviesburo „Bouw- hulp" te Eindhoven, de oplossing ge vonden voor de vochtklachten in de woningen welke „Wilma" in de jaren '75-'76 in deze wijk bouwde. Op zich is de oplossing vrij simpel en mèn vraagt zich in gemoede af, waarom niemand eerder op de idee 'gekomen is, de zaak zó aan te pakken. Kort gezegd en geschreven ligt de op lossing van de vochtproblemen in het voldoende ventileren van de kruip ruimten en waar nodig de grond in die kruipruimten afdekken met b'.v. landbouwplastic. Simpeler kan het niet en wellicht ook niet goedkoper. Daarvoor hebben al die mensen dan enkele jaren tegen natte muren aan zitten kijken, hel behang met punaises vastgezet en de toegang tot de kruipruimten zo goed als het kon lichtdicht afgesloten. Daarvoor heeft dan de Woningbouwvereniging hetr nodige geld op tafel moeten leggen om het Adviesbureau Peutz een on derzoek te laten instellen, waarbij kennelijk van een verkeerd stand- punt is uitgegaan, want hun advies wat de oplossing zou moeten brengen, heeft die oplossing niet gebracht. En als dan in datzelfde rapport de bewoners in feite de schuld krijgen van het vochtoverlast, omdat ze de Maandagavond hield de sportver eniging SV Venray haar jaarverga dering in haar eigen'home „den Bog- gerd". Voorzitter Turkenburg kon aan het einde van de vergadering de talrijk opgekomen leden danken voor hun positieve bijdragen, waardoor de ver gadering een aangenaam verloop had. Er waren geen klachten of wan klanken te beluisteren; wel een in stelling van de leden welke veel ver trouwen geeft voor de toekomst. OPENINGSWOORD In zijn openingswoord bracht voor zitter Turkenburg nog eens onder de aandacht dat de sportvereniging Venray aan de vooravond stond van belangrijke besluiten, met name de nieuwe statuten, de grondwet van de vereniging, waarin vastgelegd zijn de rechten en plichten van de leden. De in het afgelopen verenigings jaar ontvallen leden Jan van Daal en Frits Philipsen werden herdacht. De grootste successen liet de voor zitter de revue passeren: het vaan delelftal bijna kampioen; het vierde behaalde het gewenste kampioen schap; en vooral het uitzonderlijke succes van de dames bleef niet onver meld: kampioen van de afdeling Lim burg en een goede plaats bij het kam pioenschap van Nederland. Het 'Al- elftal werd net niet .kampioen maar behaalde wel de bisschopsbeker. De dames van de afdeling softbal hiel den ook de naam van Venray hoog, want zij behaalden het rayonkam pioenschap Limburg-Oost Brabant. Het was in ieder gevql.een goed seizoen voor de sportge'meenschap. De moeilijkheden tijdens de strenge winter waren gedeeltelijk overwon nen omdat zowel de manegehouder Huub Janssen als de direktie van de LTS 't mogelijk hadden gemaakt dat er in die periode toch kon worden getraind. Het is jammer dat door de ledenaanwas niet meer voldoende be schikking kan worden gegeven van de buiten accommodatie. Wij hebben behoefte aan meer sportvelden, maar de gemeente heeft daarover een an dere gedachte. Het spijt het bestuur dat zij het besluit heeft moeten ne men een ledenstop in te voeren. Reeds staan 20 kandidaten op een wachtlijst. Het is een jammerlijke ontwikkeling en het bestuur zal er bij de gemeente op blijven aandrin gen dat de gemeente haar mening zal gaan veranderen. Zonder namen te noemen wilde voorzitter Turkenburg allen danken voor hun inzet, of het nu bestuurs- of commissieleden waren. De assistenttrainer Gerrit Loeffen krijgt assistentie nu Leo Cuypers be reid is gevonden mede de lagere elf tallen te gaan trainen. Of er bij de senioren met 11 elf tallen zal worden gespeeld is nog niet zeker. Van de 157 aktievelingen wel ke zich hadden gemeld, schijnen er nu 138 definitief te hebben toegezegd en die basis is te riskant. De veteranen zijn nu volledig lid van de vereniging en opeens spelen ze ook beter. Als terreinknecht-Ts aangesteld J. Hermsen. De afdeling atletiek is positief in ontwikkeling. Dat ze nu nog het jaar verslag hadden ingezonden schijnt op een communicatiestoornis te berus ten. Het bestuur zal in een gesprek de leden van de afdeling atletiek wijzen op hun rechten, maar ook op hun plichten. GOUDEN SPELD Voorzitter Turkenburg moest tot zijn grote schande bekennen dat het het bestuur ontgaan was dat de heer Lambert Laurensse vorig jaar 30 jaar beschermheer was. Ontzettend veel had hij in die 30 jaar voor SW ge daan, vooral in de meest moeilijke periodes welke SVV heeft gekend. Als een blijk van waardering had net bestuur een gouden speld laten ver vaardigen, die voorzitter Turkenburg gaarne op de „toevallig lege revers" speldde. De heer Laurensse was toch aan genaam verrast dat men met die gou den speld kwam. Ook hij was hei vo rig jaar verrast door de publikatie in ons blad; hij wist ook niet dat het al 30 jaar was. Hij had veel beleefd in SVV en had gaarne zijn deel aan SW gegeven. Hij hoopte met het bestuur en leden te kunnen werken aan het eerste klassersehap van SW. DANK Dat kreeg met name Gerrit Poels en zijh staf die middels de lotto- en toto-commissie voor een stabiliteit mechanische ventilatie niet dag en nacht laten draaien, omdat ze 'n gro te aquarium in de kamer hebben staan, of omdat ze te veel bloemen en planten houden dan is het logisch dal zo'n Buurtcomité zelf de koe bij de horens pakt en een onderzoek laat instellen en om advies vraagt. Dat advies is er dus gekomen en men heeft de aanbevolen oplossing metterdaad in een' z.g. probleemwo ning toegepast. Het resultaat na en kele maanden is voor hen het beste bewijs dat ze nu de spijker op de kop geslagen hebben. Dat resultaat is voor hen dan een gerede aanleiding geweest om bij de Woningbouwvereniging hun eisen op tafel te leggen. Eisen, waaraan naar wij vermoeden, de Woningbouwver eniging gaarne zal voldoen, nu ze zelf kan konstateren, dat de gevraag de voorzieningen afdoende zijn. In het kort komen de verlangens er op neer dat bij alle woningen van dit bouwprojekt een rechtstreekse ventilatie van de kruipruimten met de buitenlucht wordt gemaakt. De bestaande ventilatie middels de spouwmuren moet, als zijnde onvolr doende, komen te vervallen. De wo ningen waarvan vochtproblemen sprake is, moeten in de kruipruimten voorzien worden van plastic, zoals dat in hun „model" woning is ge schied. De bestaande mechanische van hoge inkomsten konden zorgen. Het kantinepersoneel kreeg dank voor hun inzet; de verdiensten wa ren met 50°, o gestegen. De dames kre gen van de voorzitter een bos bloe men aangeboden. Gememoreerd werd dat de entree gelden met 60°/o waren gestegen en dat alles had er toe bijgedragen dat het boekjaar gunstig kon worden af gesloten. BESTUURSVERKIEZING Voorzitter Turkenburg zag zijn mandaat met een jaar verlengd, hoe wel hij aankondigde in de verre toe komst zijn post ter beschikking te stellen. Het zou verstandig zijn naar een ander uit te zien. Ook de heren Merkx en van Zwol kregen het ver trouwen van de leden. Theo van Waayenburg was genoodzaakt om persoonlijke redenen zijn bestuurs- funktie ter beschikking te stellen. Hij kreeg voor zijn inzet niet alleen de dank van het bestuur maar ook van de leden. In zijn plaats werd bij en kele kandidaatstelling benoemd de heer Bert van Haren, die ook de pu blic relations zal verzorgen. KONTRIBUTIE Voor de eerste keer sinds jaren hoefde de penningmeester geen kon- tributieverhoging te vragen, maar de leden die hun kontributie niet heb ben betaald, zullen in de eerste kom petitiewedstrijden niet worden opge steld. Met een beroep op alle leden zich in te blijven zetten voor de sportver eniging Venray, besloot voorzitter Turkenburg de vergadering. Kleuren afdrukken Veilig, snel. goedkoop 9 i 9 0,75 9 13 f 0.90 Alleen gelukte foto's be talen Foto WINKELCENTRUM T BRUKSKE VENRAY Ere wie ere toekomt Venrays politie verzoekt ons de vol gende rectificatie te willen plaatsen. In de berichtgeving dat enkele Ven- rayse knapen vanaf een viaduct ste nen gooiden naar passerende auto's is niet door onze schuld een onjuiste voorstelling van zaken gegeven. In ons bericht zouden, toen de po litie arriveerde, de daders nergens te bespeuren zijn, maar dat zij wel in de buurt een fiets onbeheerd hadden aangetroffen. Venrays politie is ech ter niet ter plekke geweest. De auto mobilist die schade aan de auto had opgelopen, v. A. uit Venray, ging de knapen achterna, kon deze niet te pakken krijgen, maar vond wel de fiets. Die bracht hij naar de politie en deed aangifte van het stenen gooien vanaf het diaduct. Toen een der knapen de volgende dag aangifte kwam doen van diefstal van zijn fiets had de politie een der daders te pak ken. Het was dus de benadeelde die voor de feitelijke oplossing zorgde en niet zoals wij schreven de politie. Daarom op verzoek van de politie ere wie ere toekomt. Licht gewond Dè 17-jarige scholier E .v. A. uit Ysselsteyn reed met zijn bromfiets, komende vanaf de Lollebeekweg de kruising met de Horsterweg op zon der voorrang te verlenen aan de over de Horsterweg rijdende personenauto bestuurd door de 36-jarige A. V. uit Sevenum. De bromfietsbestuurder werd gewond overgbracht naar het ziekenhuis, maar bij onderzoek al daar bleken die verwondingen mee te vallen en kon hij naar huis worden vervoerd. Maandagmiddag liep het 7-jarig jongetje C. H. uit Venray vanaf de Parkweg de Westsingel op, bijna vlak voor een naderende auto, bestuurd door de 41-jarige L. S. uit Venray. Die bestuurder kon niet voorkomen dat het kind met de voorzijde van de auto in aanraking kwam. Met di verse verwondingen moest de jongen naar het ziekenhuis worden vervoerd. ventilatie grondig kontroleren, her stellen en regelbaar maken. Het woord en de daad is nu aan de Woningbouwvereniging. Vóór 1 ok tober a.s. wil het Buurtcomité we ten waar men af en aan is. En als het effe kan zou men ook nog wel eens wil'len praten over de ruim 5.000, die men als buurtcomité moet beta len voor dit hun inziens zeer succes volle onderzoek. Dat geld is per slot van rekening besteed aan de woning verbetering van de Woningvereniging en daar zou men de huurders toch niet voor op moeten laten draaien.... Chinees uitgewezen De politie ontdekte hier een Chinees die zonder verblijft vergunning zich in Venray ophield. Via de. parket wacht is de illegale chinees naar Schiphol gebracht alwaar hij op een vliegtuig werd gezet met bestemming China. Tegen lichtmast De 27-jarige bestuurder van een personenauto D. J. bracht, komende uit de nachtdienst, zijn zwager thuis in de Mambostraat en manoeuvreerde zijn auto zo ongelukkig dat die auto tegen een lichtmast tot stilstand kwam. Lichtmast en auto werden be schadigd. Een woordvoerder van Venrays po litie spreekt zijn voldoening uit over de handelwijze van vier Venrayse knapen, die explosieven vonden. Twee knapen vonden tijdens het spe len in de bossen een tweetal grana ten. Ze lieten die gevaarlijke oorlogs- souveniers liggen en stelden de poli tie van hun vondst in kennis. Het bleken twee 8 cm. duitse mortiergra naten te zijn. Twee andere knapen vonden tij dens het bouwen van een hut in een stuk bos een half vergane plastic zak, waarin een vrij groot aantal klein kaliber patronen zaten. Zij lieten al les liggen en markeerden de vind plaats. Ze gingen naar de politie om hun vondst te melden. Uit deze vond sten en uit de wijze van handelen van deze vier pog jeugdige knapen blijkt gelukkig dat onze j eugd het ge vaar van de erfenis uit de tweede wereldoorlog zich volledig bewust is. De politiewoordvoerder, tevens dés- kundige op het gebied van explosie ven, zegt dan ook: „prima gehandeld". De deskundigen van E.O.D. zullen zich over die vondsten ontfermen en dan tevens ook over de 25 ponder en gelse brisantgranaat welke in een weiland aan de Beekweg werd ge vonden. Autobestuurders onder invloed Op de Albionstraat in Leunen trof de politie de 25-jarige bestuurder J. J. uit Venray aan die duideltfk alco holhoudende drank had genuttigd. Het gevolg was pijpje blazen en het ondergaan van de bloedproef. Op de Westsingel trof de politie een 21-jarige bestuurder van een personenauto aan en daar volgde men dezelfde procedure. Beide bestuurders kregen proces verbaal aangezegd terzake het rij den onder invloed. Met een rijverbod en achterlating van hun auto's wer den ze huiswaarts gezonden. Inbraak in gemeen schapshuis Tijdens de middaguren werd uit het Ysselsteynse gemeenschapshuis ontvreemd: rookartikelen, aanstekers en kleingeld. In verband met afwe zigheid van de beheerder kon niets over het juiste schadebedrag worden medegedeeld. Naar aanleiding van de gevonden sporen zet de recherche het onderzoek voort. Gevaarlijk spel Venrays politie wist een zestal knapen aan te houden die met een katapult aan het schieten waren op alles wat ze in het vizier kregen. Omdat het nogal gevaarlijk was en omdat er ook geschoten werd op kin deren, werd de politie gealarmeerd, die de knapen wist aan te houden. Ze werden overgebracht naar het poli tiebureau en later aan hun respec tievelijke ouders terug gegeven, na dat de politie de knapen en hun ou ders gewezen hadden op de grote ge varen van die spelletjes. De katapul ten werden in beslag genomen. Materiële schade Een vrachtauto bestuurd door de 26-jarige J. P. uit Venray reed over de Albionstraat in de richting Leunen. Voor hem reed een perso nenauto, bestuurd door de 37-jarige mevr. J. S. uit Venray. Deze bestuur ster ging rechts afslaan om de Gus- senstraat in te rijden, maar alvorens dit te doen, moest ze vrije doorgang verlenen aan een over het fietspad naderende bromfietser. Zij stopte op de rijbaan en dat stoppen werd te laat opgemerkt door de bestuurder van de vrachtauto. De personenauto werd bij botsing licht beschadigd. Licht gewond In de nacht van zondag op maan dag geraakte op de Horsterweg de personenauto's bestuurd door de 19- jarige J. E. uit Horst door onbeken de oorzaak van de rijbaan en kwam links van de weg in botsing met een boom. vervolgens tegen een tweede boom tot stilstand te komen. De be stuurder werd gewond overgebracht naar het ziekenhuis. Bij onderzoek aldaar'bleken de verwondingen mee te vallen en kon hij weer naar huis worden vervoerd. De auto werd vrij wel totaal vernield. Vrijdag 31 aug.: 18.30-23.40 zaalvoetbaltoernooi Ro de 759. 18.30 team 2-6 poule A 18.52 team 9-13 poule B 19.14 team 16-20 poule C 19.40 tot 23.15 wedstrijden om le, 2e en 3e plaats tussen nummers 1 van poule A, B en C. Voor de 4e, 5e en e6 plaats tussen de nummers 2 van poule A, B en C. Zaterdag 1 sept.: 10.30-12.00 VC Rooy Hl tr. Zondag 2 sept.: 10.00-19.00 Jumpers basketbaltoer- nooi. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen W. BLOEMEN, arts Stationsweg 15 - tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver. Vercauteren, De Vocht en Schmeetz Dr. DE VOCHT Henseniusstraat - tel. 81878 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venrav-Meerlo-Wanssum Zr. REINILDA telefoon 04780 - 81269 ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-81333 AFWEZIG J.M.L. BECKERS, huisarts van 1 tot 16 september Waarneming door de artsen: De Vocht, Vercauteren, Schmeetz en Corver Voor de derde maal in 5 jaren trok de blaaskapel „de Smeleblaozers* naar Bonbruch om daar het „Volks- fest" op te luisteren. Met een grote groep supporters uit Ysselsteyn arri veerden ze op woensdag 29 aug. te gen de avond in Bonbruch, waarmee Ysselsteyn sinds vele jaren verbin ding heeft en sinds enkele jaren een officiële „Partnerschaft". De blaaskapel was ondergebracht in het „Haus der Jugend" terwijl al le anderen door de verschillende fa milies werden opgenomen. Donderdagmorgen ging het met de bus naar de Chiemsee waar op het „Herreninsel" het beroemde slot be zocht werd. 's Avonds speelde de kapel in de grote feesttent die bijna geheel ge vuld was. Laaiend enthousiasme. Vrijdag was voor de blaaskapel een vrije dag omdat dan de Landshuter kapel „de Dominos" speelde. Zo ging het vrijdag naar het „Bayerische Wald", waarvan we helaas niet veel gezien hebben omdat het voortdu rend regende en mistig was. Er werd nog even de Oostenrijkse grens over gewipt ofh in Schlegel in een wijn kelder van een frisse drank te genie ten. 's Avonds weer in de feesttent. Zaterdag werd in de vroege mor gen een aubade gebracht aan pastoor Janssen, die zijn 75e verjaardag vier de. Daarna ging het naar Landshut voor een officiële ontvangst door de Landrat Herr Geisbrechtinger, met bier en „Weaswurst". Hier werden over en weer enkele geschenken overhandigd. Zaterdag avond een propvolle feesttent met muziek van de Smeleblaozers. Zondag was de rustdag waarvan vele families gebruik maakten om met hun gasten een autotoer te ma ken. Zondagavond was het weer raak in de feesttent en steeg de stemming tot ongekende hoogte. Maandag werd zeer-voorspoedig de terugreis volbracht. Iedereen was en thousiast over de buitengewone gast vrijheid en vriendelijkheid van de mensen in Bonbruch. Er werden ech te vriendschapsbanden aangeknoopt en versterkt. De twee mensen die aan de wieg van deze vriendschap hebben ge staan, Mgr. Kohl en pastoor Janssen werden menigmaal in de verschillen de toespraken bedankt als initiatoren, terwijl hun opvolgers pfarrer Mandl en pastoor van Uden bezworen wer den dit werk voort te zetten. Maandag 3 sept.: 17.30-18.30 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. 21.30-22.30 Janssen-Pubben zaalv. Dinsdag 4 sept.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 5 sept.: 19.30-22.00 Badminton 22.00-24.00 De Wetteling zaalvoet bal, onderlinge wedstrijden. Donderdag 6 sept.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. Vrijdag 7 sept.: 19.30-21.30 Janssen-Pubben zaalv. 21.30-22.3Q Noord-West zaalv. vr. Door Fanfare „Ons Genoegen" te Dirlo, worden in het weekend van II augustus t.m. 2 september a.s. we derom zomer-muziekfeesten ge- irganiseerd. Deze muziekfeesten werden in voorgaande jaren meer malen als Lentemuziekfeesten geor ganiseerd, en mochten zich telkens in een grote belangstelling verheugen. Deze Zomermuziekfeesten hebben nede ten doel de viering van het 5- arig bestaan van de Kelderband van anfare „Ons Genoegen" *en tevens Henen ten bate van het uniformen- önds van fanfare en drumband van ,Ons Genoegen" en worden gehou- len in de voor deze gelegenheid fees- e'.ijk ingerichte loods van de Fa. Tersleyen, Castenrayseweg 14 te Oir- Door de medewerking van een 16- al muziekgezelschappen, en muziek spellen zullen deze 3 dagen bruisen ran muzikaliteit, waarvan vele lief- ebbers zullen kunnen genieten, en en bezoek aan deze feesten zeker de ïoeite waard zal zijn. De evenementen welke op deze da gen gehouden worden zijn als volgt: Vrijdag 31 augustus: Schellen- avond; een muziektoernooi waarop de korpsen o.l.v. de heer A. Schellens t.w. de fanfare „Ons Genoegen" uit Oirlo, de fanfare „St. Catharina" uit Leunen, de fanfare „Wilona" uit He- lenaveen en harmonie Excelsior uit Deurne-Zeilberg zullen musiceren. Na de concerten zal door een be kende muziekkapel stemmingsmuziek worden verzorgd. Zaterdag 1 september: Show- en dansavond. Deze avond staat in het teken van het eerste lustrum van de Kelderband van fanfare „Ons Ge noegen". Op deze avond zal de zeer bekend staande BIGBAND van de Koninklijke Harmonie uit Deume o.l.v. de heer D. Koster, voor het voet licht treden. Deze uit 18 leden van de Kon. Harmonie uit Deurne be staande kapel, behaalde reeds grote suksessen in binnen- en buitenland, zodat een genotvolle avond zeker ge waarborgd is. Naast het optreden van Dinsdagmorgen om dertien minu- n over acht is dan voor de eerste er de buurtbus Venray-Merselo- redepeel gaan rijden. En al was de- eerste rit volgens de dienstrege- g slechts tot op de hoek Kleindorp- sekweg, de vreugde was er niet inder om. Zeker niet toen een half ir later de gehele route gereden srd, en dus ook Vredepeel per mrtbus bereikbaar wend. Daags te voren was deze buurtbus- ïnst al door de heer Kockelkorn mens de Provincie geopend. En zo en nog volhoudt dat bij Merselo de ereld is dicht geplakt met kranten- ipier, dan is dat nu wel achterhaald, int deze provinciale afgevaardigde ed met de nieuwe buurtbus de weg- rsperring van krantenpapier aan irden. Daarmee terecht illustrerend t beide kerkdorpen nu definitief irlost zijn uit hun isolement wat be eft het openbaar'vervoer. Nu is „de- litief" een groot woord, want het ngt uiteraard van het aantal bus- ssagiers dat dagelijks vervoerd GELD NODIG? KAN U HELPEN BEL 87575 wordt af,* of deze busdienst tot in lengte van jaren zal blijven rijden, en wellicht ooit nog eens wordt ver vangen door een „echte" grote bus. Aan de vrijwillige buschauffeurs, zestien in getal, zal het niet liggen, want zoals ze ons mededeelden zijn ze heus niet te beroerd om de passa giers aan huis te laten opstappen of terug te brengen als de omstandig heden dat tenminste nodig maken. En voor de rest doen we dit als t een soort prettige vrijetijdsbesteding en dat moet het ook blijven. Overigens is de route naar beide kerkdorpen zo rijk bedeeld met stopplaatsen dat men slechts zelden ver zal moeten lopen om de buurtbus te kunnen be reiken. Natuurlijk werd bij deze gelegen heid ook dank gebracht aan het voor lopige comité dat onder voorzitter schap van de provinciale overheid, in de persoon van dhr. Dovermann, aan het totstandkomen van dit buurtbus- projekt daadwerkelijk heeft mee gewerkt. Een definitief comité heeft nu de werkzaamheden overgenomen, onder voorzitterschap van de heer Huijs uit de Vredepeel. Dank ook aan de vrijwillige bus chauffeurs die hier toch wel een ver antwoordelijke taak op zich genomen hebben. Hun aantal van 16 lijkt meer dan voldoende, maar toch zou men over nog meer personen willen be schikken, om niet al te veel beslag te leggen op hun vrije tijd. De busjes zijn ingericht voor het vervoer van acht personen. De prak tijk zal moetqn uitwijzen of dit vol doende is. Men acht het namelijk mo gelijk dat op marktdagen en tijdens de bezoekuren van het ziekenhuis het „aanbod" ruim voldoende zal zijn. Ook het vervoer van leerlingen naar de scholen van voortgezet onderwijs in Venray is nog een onbekende fac tor. Maar al deze problemen zullen na enkele weken tussen de chauf feurs en de Zuid Ooster-organisatie

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3