Uren vergaderen over belangrijke agenda 'T KLAVERBLAD VAN LEUNEN VEULEN EN HEIDE liet zelf, toe het iDoel honassen POLITIE HOEDT OPRUIMING VAN FIETSEN DAVID EN GOLIATH POELS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING U^MA, BOUWMARKT Meubelen ■VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1979 Nr. 35 HONDERDSTE JAARGANG H PEEL EN MAAS JITGAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY SROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 26 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALF JAAR f 10,- UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING Een minuscuul klein, amateuris- isch opgezet fotoboekje onder de ti ll „School, welke school?", uitgege- en door schoolbestuur, oudercomité onderwijskrachten van de Berna- gtteschool in Heide, is aanleiding jworden tot een rel onder de kran- jkop „Schoolstrijd om gunst van ieuwe leerlingen in Venray In een poging tot aanwerving van nkele leerlingen en daarmee het be- loud op langere termijn van de" Heid- kleuter- en basisschool is 't boek- verspreid onder toekomstige be woners van het plandeel Kulut II van ït bestemmingsplan Veltum II. In »t amper vijftien regels tellende Bekje, waarvan de inhoud overigens iedere kleine school zou kunnen [aan, staan twee „omstreden" zin- in. „Op 800 meter van uw huis ligt 'n school" en „U ziet op tegen de eurneseweg? Wij zorgen voor ver- oer." Deze regels zijn bij bestuur en lei- ng van de eveneens op 800 meter Kulut II gelegen school „Coninx- >f in het verkeerde keelgat gescho- n. „Coninxhof' verwijt Heide, dat „schoolkinderen werft onder be- óners van de nieuwe wijk Kulut II i daarmee is een schoolstrijd ge ren. „Zonder vorm van overleg, mselen ze kinderen, die bij ons op hooi zitten", zegt het schoolhoofd in Coninxhof. -#■ Wij geloven, dat we in de aktie van kleine Heide, een al dan niet ver- rijfelde poging mogen zien om de ekomst van de met opheffing be- eigde kleuter- en basisschool, al- ans voor de eerste jaren, veilig te ►Hen. De Heidse school zou voorlo- 5 gered zijn met een handjevol Srlingen. En deze leerlingen denkt en te kunnen krijgen, wanneer een ntal ouders uit Kulut II hun kin- iren op de Heidse school zouden ien. Met een kleine variant op Hie- avmus van Alphen heeft men In Side waarschijnlijk gedacht: „In n school zo vol geladen, mist men in handjevol leerlingen niet. De basisschool en de kleuterschool Heide staan thans op de tocht. De Isisschool telt «5 leerlingen, de fcuterschool nog 15. Bij een leerlin- Jnaantal van 57 zou de basisschool f bij een aantal van 12 zou de kleu- ;chool gesloten moeten worden, loudens ontheffingen van de mi- iter. De basisschool telt drie dub- klassen, de kleuterschool één klas. ide scholen worden samen door ir leerkrachten gerund. ie basisschool Coninxhof telt in al 500 a 600 leerlingen en de bei kleuterscholen rond 100 kinderen, fc school telt een vijftiental klassen, parvan een aantal in tijdelijke loka- p is ondergebracht. In eerste instantie gooit Heide het vrijheid van schoolkeuze, die de Iers hebben. Vandaar het foto- (kje. dat alleen de aanwezigheid een kleine school op een korte Itand aangeeft. lovendien, zo zegt men in Heide: verslo en een gedeelte van Veltum ïoorden tot in de zestiger jaren tot „territoir" van Heide. Uit dit ge- zijn tot voor kort kinderen in le op school gegaan. Als dan de imeseweg nu een barrière vormt, b, dan zorgen wij voor vervoer. n het in februari 1978 verschenen neentelijk rapport „Beleidslijnen r de kleine kernen" lezen we on- het hoofdstuk „Kleuter- en basis- lerwijs": pe kleuter- en basisschool in een rp vervullen niet alleen een rol als derwijsinstituut. maar hebben te- is een belangrijke sociale functie, mers, die school is een ontmoe- gsplaats voor een deel van de ge enschap en de leerkrachten zijn ilal aktief op sociaal-cultureel ter- n. Naast dit bindende element in functie van de school kan naar vo- worden gebracht, dat de aanwe- heid van een school voor veel in- iners van een dorp een zekere sym- ►Iwerking heeft". We behoeven slechts 55 jaar terug ïaan in de geschiedenis om te ont- tken hoeveel strijd in dat zelfde ine Heide is gevoend om een eigen ooi te krijgen. s het dan zo vreemd, dat anno 1979 oolbestuur, oudercomité en leer- ichten, hierbij gesteund door de psraad en de hele dorpsgemeen- iap alles in het werk willen stellen hun school te behouden? -li- Iet verwijt van „geen overleg" g dan waar zijn, afgezien van de lag of overleg in dit geval enig ices zou hebben gehad. De tegen- Te van „Coninxhof" lijkt ons over men. In het aller ergste geval zou overloop" van Kulut Il-kinderen *r Helde de grote „Coninxhof" >guit één leerkracht kunnen kos- Maar dat geloven we niet. Slui- g van de Heidse scholen betekent leder geval het op straat zetten vier leerkrachten. •verigens herinneren we ons dat ie hoofden van scholen in Zuid in Paasvakantie samen op pad gin- om ouders te bezoeken om te vra- hun kinderen van een grote ooi naar een met leegstand van alen bedreigde kleinere school te renZo kan het ook. In de raadsvergadering van j.l. dinsdag konden de raadsleden er weer eens goed voor gaan zitten. Een overvolle agenda zorgde er voor dat de dames en heren vier uur lang aan hun zetels gekluisterd zaten waar bij we dan voorbij gaan aan de twee schorsingen van de vergadering, waarin men zo nodig de benen had kunnen strekken De belangrijkste punten op deze vergadering waren ongetwijfeld het voorstel met betrekking tot de be- leids-adviesnota inzake M.A.S.J.; de bouw van een wijkcentrum in Bruks- ke; de inrichting van het museum en het afscheid van de WD-raadsleden, de heren Thijssen en Oudenhoven. Zowel M.A.S.J. als het afscheid ver dienen vanwege hun aktualiteit ze ker een aparte behandeling in deze kolommen. Met frisse moed begon de raad dan aan de agenda. En na de geloofsbrie ven van de nieuwe WD-raadsleden L. Janssen en J. Houba in orde be vonden te hebben, bleef men al uit gebreid stil staan bij de rechtspositie regeling van het gemeentepersoneel. Sinds het gemeentepersoneel niet meer uitsluitend uit Venray afkom stig is. kan zich de situatie voordoen dat de een of andere ambtenaar naast zijn werk op het Venrayse gemeente huis, ook nog raadslid is in een na buurgemeente. Dan zou het kunnen gebeuren dat hij door zijn funktie ex tra verlof moet opnemen. En aange zien de funktie van raadslid tegen woordig goed betaald wordt, gaat men dat extra verlof korten op zijn maandelijks salaris. Dit in tegenstel ling tot ambtenaren die benoemd of gekozen zijn in een publiekrechte lijke funktie. Zij krijgen doorbetaald extra verlof, voor zover zij hun taak niet in hun vrije tijd kunnen verrich ten. Voor hen zijn die „baantjes" ook meestal onbezoldigd. Dat de gemeente per 1 juli j.l. ruim 900.000,beschikbaar had voor de Toen wethouder J. van Oers j.l. zaterdag bij de opening van het uit gebreide sportpark in Leunen de touwtjes doorknipte van een aantal ballonnen, om op deze wijze de naam van het sportpark te onthullen, had een straf windje er voor gezorgd dat de touwtjes danig in de war zaten. Het duurde dan ook even voordat men de zaak ontward had, maar toen bleek dat het grote bord niet meer aan de ballonnen bevestigd was. En wat een zegevierende ballonvaart had moeten worden, om den volke kond te doen van deze opening, be landde nu doelloos op de grasmat van het keurige speelveld. Maar daarom niet getreurd, moet men in Leunen gedacht hebben,. Als het hier buiten te hard waait, dan gaan we naar onze kantine, die heb ben we toch ook niet voor niets. Inderdaad heeft men die kantine niet voor niets. Het is een mooi, ruim en gezellig gebouw geworden, msi daaraan vast 2 scheidsrechtersloka- len, vergaderruimte, een keuken, 4 kleedlokalen en een bergruimte. Het oude gedeelte werd gerenoveerd en daar is zelfs een massageruimte in gericht. Met de uitbreiding der velden, een voetbalterrein ,een korfbalterrein en en een oefenhoek, was er dus alle re den om deze officiële opening een feestelijk tintje te geven. Diverse sprekers bij deze officiële opening hadden problemen met de foto welke wij vorige week bij de aankondiging geplaatst hadden. In derdaad heeft onze fotograaf er zich wat al te gemakkelijk van af gemaakt en kwam de alleszins respectabele kantine op deze foto weer zeer slecht uit de doeken. Onze excuses en de volgende keer beter ,,'t Klaverblad" zoals dit sportpark dan gedoopt werd, symboliseert de samenwerking tussen Leunen, Veu len en Heide. En het is die samen werking, zoals wethouder van Oers vertelde, die tot verwezenlijking van dit sportpark hebben geleid. Dit gaat namelijk uit, boven de door de ge meente voor elk kerkdorp gedachte basisvoorziening als een sportveld en een oefenhoek. Namens de KNVB afdeling Lim burg mocht de heer Zandbergen een klok aanbieden voor de kantine (om attent te blijven op het sluitingsuur) en een koffieservies voor de verga derruimte. Bij deze feestelijke opening moest de jeugd echter een kleine teleur stelling incasseren. Als trapveldje is het sportpark nu taboe; daarvoor gaat de poort dicht Fanfare en drumband St. Cathari- na verzorgde de muzikale omlijsting van deze middag, terwijl als ope ningswedstrijd tegen het eerste elftal van SV Venray werd gespeeld. Dat men als lager geklasseerd Leunen daarbij het loodje moest leggen en met 3—6 verloor, deed weinig af van de tevredenheid met deze uitbreiding. En in het nieuwe seizoen zal men be slist wel laten zien dat Leunen een hartig woordje zal meespreken in de ranglijst competitie. KeLAAR, 1 Makel*»»» in onroerende goederen Wij verzorgen voor u: koop en verkoop huur en vertui— taiatiei bouwprofektenontwikkelmg hypotheken verzekeringen beheer post onvoorzien, was mooi meegeno men, maar helemaal geen reden om optimistisch het komende begrotings debat tegemoet te zien. Veelal zijn dit gelden die als rijks- of provinciale bijdragen achteraf zijn binnengeko men, maar beslist het volgend jaar weer uitgegeven moeten worden. De verkoop van enkele bouwka- vels in de bestemmir gsplannen Ys- selsteyn, Oirlo en Castenray was voor de heer Konings aanleiding om weer eens een duidelijke omschrijving te vragen van het woord „autochtone". In het algemeen beschouwt men daaronder mensen die „van-ouds- her" betrokken zijn bij een bepaald kerkdorp, en vanwege die betrokken heid daar ook een woning mogen bouwen. Zowel wethouder Schols als de raadsvoorzitter hadden met die de finitie geen problemen; de omschrij ving staat b.v. ook vermeld in „het beleidsplan kleine kernen". Maar mede op verzoek van de heer Thijs sen zal men de juiste betekenis van het „autochtoon-zijn" nog eens op nieuw bespreekbaar maken. Op de hoek MaashesewegGas- straat gaan de heren Lunter en Janssen een kantoorgebouw oprich ten het voormalige chinees restau rant Pom Lai. Volgens de heer de Bruyn komt het nieuwe pand wel wat te dicht aan de Gasstraat te liggen. En al zal ir. de toekomst 't verkeer op de Maasheseweg wel minder worden, er kunnen zich toch gevaarlijke si tuaties voordoen. Wethouder Schols zou de zaak nog eens laten bekijken en zonodig het geval doen opschui ven. Omdat het aantal en soort wonin gen dat de Projektontwikkelaar Col- line b.v. in Landweert gaat bouwen, afwijkt van het aantal en soort dat juni vorig jaar met deze firma was overeengekomen, moest het kontrakt gewijzigd worden. Daar had de raad geen bezwaar tegen. Itlaar wel moest het bij de heer Willems van het hart zoals reeds meermalen gezegd dat die projektontwikkelaars de mo gelijkheden van de gemeente te zeer beperken. Maar volgens wethouder Schols zijn we er hier zonder veel kleerscheuren vanaf gekomen. Ove rigens was hij van mening dat in de toekomst overleg zal moeten worden gepleegd als in een ander uitbrei dingsplan opnieuw gronden door pro jektontwikkelaars worden wegge kocht. De gemeente is daar kennelijk ook niet zo gelukkig mee. Binnenkort wordt begonnen met de uitgifte van 36 bouwkavels in het be stemmingsplan Vlakwater II. De ka vels variëren van 1000 tot 2500 m2 en de prijzen zijn van dien aard dat de gemeente er een mooie cent aan over houdt De P.v.d.A.-fraktie is steeds tegen dit plan geweest. De kavels zijn te groot. Maar nu er winst gemaakt wordt, verwachtte de heer Konings dat die ten goede zal komen aan de woningbouw op de kleine kernen. Daar zou men dan de kwaliteit van de te bouwen woningen verbeterd kunnen worden, en meer vergelijk baar zijn met woningen in Horst en Vierlingsbeek. Wethouder Schols was het er niet mee eens dat de woningen in Horst en Vierlingsbeek beter zouden zijn hout keukens plaatmaterialen dekoratie bouwstoffen sanitair tegels en plavuizen elektra gereedschappen verf tuinartikeien schroten ijzerwaren ladders eno< Zuidsingel 16, Venray. tel. 04780-91920 Sloot 10. Venlo. tel 077 16646 dan in onze gemeente. Wel was hij het er mee eens dat „het fonds" ten goede zou kunnen komen aan de wo ningbouw in de kleine kernen. De voorzitter stelde echter om alle misverstand te voorkomen dat de hier gemaakte winst niet be doeld is om er enig projekt mee „glad te strijken". Het komt de gehele post woningbouw ten goede. En toen had de raad tegen de uit gifte van deze bouwkavels geen be zwaren meer. Alleen de heren Thijs sen en Oudenhoven werden geacht te hebben tegengestemd. Ten behoeve van het woonwagen centrum wordt aan de Smakterheide een sloopterrein aangelegd, met rond om 'n aarden wal. Mevr. Klerk-Jans vond het zonde voor die wal goede en dure grond te gebruiken. Zij stelde voor er puin te storten en dat met zand af te dekken. Deze gedachte is niet nieuw, aldus de voorzitter, maar is in strijd met de provinciale voor schriften. De heer Willems stelde echter dat hij dan maar eens in Hel mond moest gaan kijken, daar is zulks op een grootscheepse wijze gebeurt. Ook de heer Konings steunde dit idee; het bespaart in ieder geval ook veel vrachtkosten als men daar het puin kwijt kan in plaats van op de stort te America. De voorzitter stelde voor de kwes tie nog eens bij de provincie aan te kaarten, maar de heer Konings ant woordde prompt dat zijn fraktie dat wel zou doen, en geheel gratis Omdat men er destijds op rekende dat de Zusters Ursulinen nog wel een jaar of vijf in het tweede gedeel- te van Jerusalem zouden blijven wo nen, werden in het eerste gedeelte voorzieningen getroffen die nu weer overbodig geworden zijn. Deze moe ten dus worden opgeruimd. Intussen is men ook tot de ontdekking geko men dat andere voorzieningen in die eerste fase in de praktijk tegenvallen of onvoldoende zijn. Enfin de aan nemer had er zo nog van alles te doen en dus moest er opnieuw geld over de brug komen. En maar liefst f 860.000,Men had echter al een bedrag van 614.000,voor dit doel gereserveerd, zodat er nu nog 246.000 gulden beschikbaar gesteld moesten worden. De raad kon natuurlijk moeilijk „neen" zeggen, en daarom was dit bedrag geen punt van discussie. Mevr. Poels had wel problemen met de plaats die aan de voorlichtings ambtenaar in het nieuwe gemeente huis is toebedacht. Deze zit nu wel in een verre hoek. Volgens de raadsvoorzitter zou het inderdaad gemakkelijker zijn als het voorlichtingsbureau centraal lag, maar dan loopt men wel de gerede kans dat de goeie man toujour balie- en receptièwerk moet verrichten. Nu kan hij rustig werken, terwijl in de hal van het gemeentehuis een per manente voorlichtingsstand wordt ingericht. Voor heel veel gevallen zal men zich daar dan zelf kunnen be helpen zonder een beroep te moeten doen op de voorlichtingsambtenaar. In een commissieverslag hebben wij u uitvoerig ingelicht over de bouwplannen inzake het wijkcen trum in Brukske. De heer De Bruyn had toen grote problemen met de vele hoeken die dit gebouw gaat vertonen en welke de bouwkosten onnodig duur maken. Nu dit punt op de raads- agenda. stond, waren zijn problemen nog lang niet opgelost. Zelfs toen wethouder mevr. Rutten-Tielen ver telde dat „normale" bouw 27.000, goedkoper zou zijn geweest, maar de nieuwe plan- en architectenkosten boven de baat uit zouden gaan, was hij niet te verwurmen. Hij noemde het bedrag van 27.000,natte-vin- ger-werk, in welke stelling hij ge steund werd door de heer Reintjes. schillende afdelingen van het wijk- Ook het niveau-verschil in de ver gebouw lag bij enkele raadsleden zwaar op de maag. Voor bejaarden en invaliden zijn dat maar moeilijke obstakels. Er zijn daarvoor voorzie ningen getroffen, aldus de wethou der, maar we moeten nou niet alles gaan aanpassen aan Invaliden e.d., met andere woorden: vanwege de in validen niet alles gelijkvloers hou den. Ook de eigen bijdrage van de wijk Brukske ad 40.000,was voor ve len te laag. Dit is echter een bedrag waarvoor men garant staat. Een ho gere uitkomst is dan nog altijd mee genomen. Overigens zal deze lage bijdrage zich wel uiten in de totale exploitatieopzet. De in eerste instantie toegezegde bijdrage van het Groene Kruis is nu omgezet in een huurbedrag. Algemeen was men ervan over tuigd dat met name de commissie te laat in dergelijke plannen wordt ge kend. Hoewel dit de normale proce dure is .wordt men met de rug tegen de muur gezet en kan men er niets meer aan wijzigen. Daarom wil men dit in de toekomst gaan veranderen. Met name voor het wijkgebouw in Veltum en straks in Landweert zal eerste de commissie een maquette getoond worden met een globale kos- tenbegroting. In die fase van het bouwplan kan dan nog van alles ver anderd worden. Volgens de heer Willems zit men met deze hele bouw veel te laat. De bejaarden en de peuters vallen er nu al buiten omdat die een eigen onder dak hebben gevonden. Waarmee weer eens aangetoond wordt dat men een wijkcentrum niet na het gereed komen van een nieuwe wijk moet gaan opzetten, maar tegelijkertijd. En daaruit geleerd hebbende, zal men in plan Landweert daarmee rekening houden. Afijn, zo waren er nog verschillen de puntjes van 'discussie, maar al dat gepraat kon de heer de Bruijn er niet toe brengen zijn stem aan het voor stel te geven. Hij was het enige raadslid dat tegenstemde. Na jaren wachten kwam nu het voorstel om het Geschied- en Oud heidkundig Museum te huisvesten in het voormalige Freulekeshuus. De heer den Brok stelde zich met enige schroom achter dit voorstel, hoewel hij van de noodzaak overtuigd was. Hij hoopte dat dit museum geen dood geboren kindje zou worden, maar iets levendigs waar de mensen graag naar toe zouden gaan en waar ook gele genheid zou worden gegeven tot ex perimenteren. De heer Reintjes had geen vertrou wen in de exploitatieopzet. In andere gemeenten zijn de kosten bijna het dubbele van wat hier wordt voorge steld. Hij vreesde dat dit museum geen trekpreister zou worden, omdat er „in de buurt" te veel van derge lijke musea liggen. Maar hem werd al gauw duidelijk gemaakt dat dit geen trekpleister behoefte te zijn voor de regio, maar veel meer bedoeld is voor Venray zelf. De heer Willems had over het ge hele museumplan te weinig informa tie. Bovendien vond hij die plek to taal ongeschikt en verwachtte dat het daar een te statisch geheel gaat vor men. Hij zou het liever gevestigd zien in b.v. de Rose Vlek, tesamen met de daar gedachte mediatheek. Dat zou de toegankelijkheid bevorde ren en de educatieve taak van dit museum tot ontplooiing brengen. Volgens de voorzitter moet er nu toch een eind gemaakt worden aan de jarenlange twijfel toestand die er rond het museum bestaat. Doen we het nu niet, dan kunnen we de zaak wel vergeten. Het idee van de heer Willems is niet slecht, maar schuift de zaak weer vele jaren op. Trou wens ook de museumcommissie wil nu wel eens daden zien. De heer Den Brok wist nog te ver tellen dat er veel historische en oud heidkundige werken van Venray zijn verzameld en toegezegd. „Nemen we nu geen besluit dan lopen we alle kans dat deze voorwerpen uit onze gemeente verdwijnen". Overigens hamerde ook hij op de educatieve taak van dit museum. Bij monde van de heer Willems bleef de PvdA-fraktie vasthouden aan een samengaan met de media theek. Men zou genoegen kunnen ne men met het Freulekeshuus als tijde lijke vestiging. Maar dat kon de voorzitter niet toezeggen. Hij was bereid om in geval van een nodige uitbreiding nog eens de keus te stel len tussen vestiging elders of uitbrei den. Dat dit binnen 5 jaar zou moeten gebeuren kon ook niet beloofd wor den, want dan kon et wel eens geld gebrek zijn. Tenslotte gingen de heer Willems en zijn fraktie toch met het voorstel akkoord, onder uitdrukkelijk voor behoud dat men over niet al te lange tijd de koppen eens bij elkaar gaat steken en uitvoerig het samengaan van museum en mediatheek in de toekomst gaat bestuderen. Tenslotte moest er nog een juridi sche formulering in *t bestemmings plan Merselo worden gecorrigeerd. In de raadsvergadering begin deze maand was dit plan herzien ten be hoeve van een bouwplan van de heer P. Janssen, Grootdorp. Helaas bleek achteraf dat volgens de bewoordin gen in deze herziening de heer Jans sen nog niet kon gaan bouwen, en dat was toch niet de bedoeling geweest. Daarom nu een kleine korrektie. En daarmee was de feitelijke agen da afgewerkt. De voorzitter nam ech ter de gelegenheid te baat om met een kort dankwoord afscheid te nemen van de heren Thijssen en Oudenho ven die nu de raad verlaten. Hij had respect voor de motivatie van hun aftreden evenals hij respect had voor hun kritische-opbouwende houding in al de jaren van hun raadlidmaat- schap. Als aandenken overhandigde hij hen een boekwerkje over de Peel, van de schrijver-fotograaf Coppus, en een gravure van het oude gemeen tehuis. Vervolgens loste de heer Thijssen, mede namens de heer Oudenhoven, een in december gedane belofte in, middels een uitgebreide opsomming van feiten waaruit zou moeten blij ken dat de raadsleden dikwijls on danks hun (principiële) bezwaren, goedkeuring verlenen aan voorstellen van b. en w. Maar dat is een verhaal apart. In ieder geval werd daarbij de heer den Brok zo vaak genoemd, dat deze wellicht enigszins overdonderd, verklaarde zijn leven te zullen bete ren RAAD STUURT MOTIE NAAR CRM Mede-subsidiëring gevraagd van tweede beroeps kracht bij MASJ Voor de tweede keer in kor te tijd heeft het Maatschappe lijk Advies Sentrum voor Jon geren M.A.S.J. centraal ge staan in de discussies van de gemeenteraad. Was het vorige keer een „herrie" rond de aan stelling van een gewetensbe zwaarde dienstplichtige (op kosten van de gemeente) als tweede kracht bij deze instel ling, thans ging het om de ge meentelijke beleidsnota inzake M.A.S.J. Een positieve opstelling van de raad deze keer inzake het werk, dat door M.A.S.J. wordt verricht, welke zich voorname lijk uitte in een storm van kri tiek op het beleid van C.R.M., dat wel de hoogste prioriteit toekent aan de specifieke hulp aan drugverslaafden, maar kennelijk geen oog heeft voor de andere problemen waarmee M.A.S.J. te kampen heeft. Toen bleek, dat wethouder mevr. Rutten-Tielen iets opti mistischer was geworden na een gesprek met de afdeling Limburg van C.R.M. besloot de raad en bloc de pogingen van de wethouder om de starre houding van C.R.M. te doorbre ken, te ondersteunen met een motie. Hier in wordt om een spoe dige en positieve beslissing ge vraagd om mede-financiering door het ministerie van C.R.M., waardoor de aanstelling van een tweede beroepskracht mo gelijk kan worden. Volgende week komen wij nader hierop terug. Stretch Corduroy Pantalon voor dames en heren HEERLIJK COMFORTABEL Op het Venrayse politiebureau aan de Wilhelminastraat groeit het aan tal gevonden rijwielen dermate, dat men verplicht is een grandioze op ruiming te houden. Op het ogenblik staan er 43 fietsen. Degenen die hun stalen ros sinds korte of langere tijd kwijt zijn, kunnen op zaterdag 1 sep tember en op zaterdag 8 september telkens van 9 tot 12 uur bij het politiebureau een kijkje komen ne men. De rijwielen waarvoor geen ei genaar komt opdagen, worden na die tijd aan de handelaren verkocht. Was U al bij in Horst Speciaal adres voor massief eiken meubelen

Peel en Maas | 1979 | | pagina 1