ONS WATERPROJEKT NIEUWE CURSUSSEN VRIJE AKADEMIE TE VENRAY VENRAY VAMOS A VER O.J.C. PUREE 30 jaar geleden Duitse Jongeren door burgemeester ontvangen KERKELIJKE DIENSTEN PEEL EN MAAS GEVONDEN VOORWERPEN Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Yredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt St. Theobaldusgilde Overloon VENRAYSE MISSIE-ZUSTER HEEFT NOG ONGEVEER f 3500,- TEKORT Vrije akademie Venray heeft een aantal nieuwe kursussen opgenomen in haar pakket o.a. volwassenen en kinderkursussen. Tekenen op maandagmiddag. Fotografie voor gevorderden op woensdagavond. Textiele werkvormen dinsdagmid dag. Dans en Beweging voor kinderen, jongeren en volwassenen op dinsdag middag en dinsdagavond. Textiel ontwerpen op maandag avond. Jeugdatelier: dinsdag voor 9-11 jr.; woensdag 5-8 jr.; zaterdag voor 5-8 en 9-11 jaar. Werktheater voor jongeren (15 tot 18-jarigen) op donderdagavond. Advertentie zie elders in dit blad. De Vrije Akademie is een kreatief centrum, waar mensen van 5 tot 80 jaar kunnen werken naar eigen in zicht en idee, om hun kreatief ver mogen tot ontwikkeling te brengen. Onder deskundige begeleiding be staat de mogelijkheid allerlei tech nieken te leren en te onderzoeken. Al is het reeds een zestienjarige traditie, dat Venrays burgemeester de op het Duitse soldatenkerkhof te Ysselsteyn werkzame Duitse jonge ren op het gemeentehuis ontvangt, toch heeft die ontvangst ieder jaar een aparte bekoring. Duitse jongeren welke hun vakantie opofferen om 14 dagen op een kerkhof te werken, ver dienen alle waardering. In een toespraak tot die jongeren gewaagde burgemeester Defesche, dat het wel degelijk zin heeft dat de jeugd geconfronteerd wordt rpet de slachtoffers van de oorlog, waarvan er velen van hun leeftijd waren. Namens de Volksbund Deutsche Volksbund Deutsche Kriegsgraber- fürsorge bracht de vertegenwoordi ger van het presidium uit Baden Wurttenberg dank over, voor de me dewerking welke hun organisatie ieder jaar weer mag ondervinden; niet alleen van het gemeentebestuur, maar vooral ook van de bevolking van Ysselsteyn. Namens de deelnemers sprak ook de lagerleider woorden van dank aan allen welke op hun wijze er toe heb ben bijgedragen dat het mogelijk is geworden en mogelijk blijft dat Duit se jongeren onder het Nederlandse volk. dat zo heeft geleden, mogen vertoeven. De 34 jongeren die nu op het sol datenkerkhof werkzaam zijn en de zware arbeid van de vervanging van de kruizen verrichten zijn afkomstig van sportorganisatie uit Baden Wurt- temberg uit de kreis Auingen. Wij hebben het. reeds meermalen geschreven, het is de Duitse jepgd die telkenjare de weg weet te vinden naar het monument van de Venrayse gevallenen en daar een krans legt als een posthuum bewijs van eerbetoon. UIT PEEL EN MAAS VAN 27 AUGUSTUS 1949 - No. 34 Op de besloten feestvergadering van Venrays Mannenkoor werden plannen uitgestippeld voor de vie ring van het 40-jarig bestaan met een internationaal Zangconcours en een Festival op 13 en 15 augustus 1950. Daar er nog goede zangers zijn in Venray werd leuze: „Kun je nog zin gen, zing dan mee! Zing dan mee in Venrays Mannenkoor." Castenrayse kermis zal ingezet worden met een plechtige Hoogmis met feestpredikatie over de H. Bri- gida, de patrones tegen ziekte onder het vee. Na de Hoogmis wordt de Missie tentoonstelling en de Fancy- Fair geopend, ten bate van de Kerk en de Missie-Naaikrans. In het klooster Jerusalem herdacht Mère Thrrese haar vijftigjarige pro- fessiefeer.t. Mere Therese, die bijna 40 jaren in Venray is, heeft het dien dag niet aan belangstelling ontbroken. Toen donderdag de sirene ging bleek er brand te zijn bij W. v. Dijck in Lull, alwaar de pasgebouwde schuur in lichter laaie stond. De gro te tankwagen van de brandweer deed hier uitstekend werk zodat het aan gelegen huis gespaard bleef. Dit is de derde maal dat de rode haan op deze boerderij kraait. In 1941 ontstond brand door blikseminslag, in 1944 werd deze boerderij grotendeels ver woest door oorlogsgeweld. Op de hoofdkeuring van de K.N.P.V afd. Limburg te Swalmen slaagde de heer A. Martens, lid van „De Peelherder" met zijn bouvier Wilson met 259 pnt. voor het certifi caat politiehond. Gezien de strenge keuring en hoge eisen die thans van leider en dier gevraagd worden is dit De jeugd wordt in dit opzicht meer speels benaderde terwijl de ouderen naar believen gerichter kunnen wer ken. In het geheel wordt veel waarde gehecht aan de kontakten met ande ren. De Vrije Academie is geen offi ciële opleiding, maar een centrum waar mensen geheel vrijblijvend werken aan hun kreatieve vorming. Er is geen vooropleiding nodig om kursusen aan de Vrije Akademie te volgen en men krijgt na het volgen van de kursussen geen diploma of cijfers, maar wel de voldoening met iets zinnigs bezig te zijn. De kursussen op de terreinen van beeldende vorming, dans, spel en be weging, zijn niet opgezet om vaklie den op te leiden, maar wel om de expressieve mogelijkheden, samen met anderen of individueel, verder uit te diepen. De Vrije Academie organiseert en begeleidt ook incidentele en voort durende aktiviteiten' met onderwijs, vormingswerk, buurt- en klubhuis- werk, opbouwwerk en werkt mee aan tentoonstellingen van werk van kur- sisten. Naast het werk op het kerkhof gaat de jeugd ook een bezoek bren gen aan het Nationale Oorlogs- en Verzetsmuseum te Overloon. terwijl afgelopen weekend de groep een rondreis maakte door Nederland en bezoeken bracht aan Amsterdam, Madurodam en Rotterdam. GASTEN Bij de ontvangst op het Venrayse gemeentehuis waren afgevaardigden van het Duits consulaat uit Rotter dam, van het Duitse leger uit Budel, van het ministerie van Defensie, ka pitein L. Timmermans, de pastores van Ysselsteyn, zowel em. pastoor J. Janssen als pastoor van Uden en zijn waarnemer. Later werd ook een krans gelegd aan de voet van het cen trale kruis op het soldatenkerkhof. DE 2500e DEELNEMER Op woensdag 5 september zal bur gemeester drs. Dittrich van Meerlo- Wanssum de tweede groep deelne mers, afkomstig uit Stuttgart en ge- recuteerd uit PTT beambten op het gemeentehuis ontvangen. Tussen die deelnemers zal de 2500e deelnemer zijn welke vanaf 1963 op het kerkhof te Ysselsteyn werkzaam is. BOERENBLAOSKAPEL NAAR BEIEREN Verleden week woensdag vertrok uit Ysselsteyn een groep van 70 per sonen welke een 5 daags bezoek bracht aan Bonbruck in Beieren. Dit vriendschapsbezoek is een traditie ge worden. De kontakten zijn gelegd ge worden tijdens de eerste inzetten van de Duitse jeugd op dit kerkhof. De boerenblaoskapel 'De Smeleblaozers' o.l.v. Wiet van der Hoff traden op in Bonbruck maar ook daarbuiten. On der het gezelschap bevonden zich ook emm. pastoor Janssen en pastoor van Uden. een mooi succes en een verdiende be loning voor het vele oefenwerk. De aanbesteding van een nieuw te bouwen boerderij voor rekening van Th. Pouwels-Wismans te Lull, was de hoogste inschrijver Fr. Heynen, Oostrum voor 43.950,de laag ste Th. Claessens, Venray voor 35.900,Architect de heer van Hal teren uit 's-Hertogenbosch. De heer J. Gradussen, leraar aan de Ambachtsschool te Venray, is met ingang van 4 september benoemd tot directeur der Ambachtschool te Gen nep. Frater Jan Weijs S.V.D. uit Cas- tenray zal op 28 augustus in de kapel van het Missiehuis te Teteringen de H. Priesterwijding ontvangen en op zondag 4 september in de parochie kerk te Castenray zijn eerste plech tige H. Mis opdragen. Reeds zijn ve len in de weer om deze dag voor de neomist tot een onvergetelijke te ma ken. Het dramatische oprlogsspel van liefde en verraad „Tussen Caen en Overloon" dat geschreven werd door de heer P. Vermeltfoort, zal op 28 augustus, 4 en 11 sept. opgevoerd worden in het natuurtheater aan de Hagelweg, telkens 3 uur n.m. Van de Pauselijke Internuntinus in Den Haag is bericht ontvangen, dat Z.H. Exc. Mgr. dr. J. H. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, bij gelegen heid van zijn 40-jarig priesterfeest op 26 augustus j.l. door Z.H. de Paus be noemd werd tot Assistent-Bisschop bij de Panselijke Troon. boekhandel van den munchhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Naar aanleiding van het vorige schrijven in Peel en Maas over het water wil ik nu toch nog een keer bij u komen, om samen eens te pra ten hoe of het er nu verder mee staat. Voor degenen onder u die door va kantie of andere druktes er niet toe gekomen zijn om dat stuk te lezen, wil ik nog even in het kort samen vatten waar het hier eigenlijk om ging. Ik ben n.l. begonnen om een nieu we motor bij elkaar te krijgen opdat op onze missiepost in Zaïre weer wa ter naar boven kunnen pompen om UW WEEKBLAD in de week van 20 t.m. 26 aug. 1979 Heren of jongens bril donker mon tuur; Poes, verdere gegevens onbe kend; Poes, plm. 10 weken oud, vlooienbandje om de nek; Portemon- naie, bruin van kleur, knipsluiting, inhoud klein geld; Zwart knipbeursje inh. klein geld en armbandje; Porte- monnaie, lichtbruin/groen, inhoud klein geld; Portemonnaie, bruin, druk en knipsluiting, inh. groot geld bedrag; bos sleutels en koperen sleu teldrager totaal 9 sleutels; bos sleu tels, totaal 5 stuks aan sleutelhanger; stofjas en spijkerbroek; zijden sjaal; sportkleding, ijshockeyuitrusting. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. overl. fam. Bouten-Verschu ren overl. fam. v. d. Berg-Munning- hof Johan Moorrees Nelly Ver- burg-Schönberger. Zondag: tweeëntwintigste zondag door het jaar. 8.00 leesmis,'int. over leden parochianen: 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Herman Ebberink fam. Kurstjens-Jenniskens overl. fam. Vollenberg-Jacobs; 11.00 neder landse hoogmis (kinderkoor), int. overl. ouders Basten-Bonants Sraaf Spee. M§andag; H. Gregorius de Grote, paus en kerkleraar. 9.00 voor oude stichtingen P. Willemsen-v. Dijk ouders Haenraets-Roeffs en dochter Maria; 19.00 Bil v. d. Werken Thij v. d. Pasch vwg. de buurt overl. fam. van Es-Barents, Toos en Dick. Dinsdag: 9,00 bijzondere intentie; 19.00 ouders Kleuskens-Achten Con Piji's Harrie v. d. Munckhof. Woensdag: 9.00 Mathieu Arts; 19.00 Jacob Gossens en Anna Gossens Har Pouwels fam. Huybers) Herman Ei bers. Donderdag: 9.00 tot zëkere intentie (J.l. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 9.00 intentie fam. R.; 14.00 huwelijkssluiting Tonny Franssen en Leo Muijsers; 15.00 huwelijkssluiting Henny Hendriks en Peter Minten; 19.00 Willem Janssen en overl. fam. Harrie Siebers Antoon Aben vwg. de buurt. Zaterdag: Maria Geboorte. 9.00 An toon van Osch ouders Neeteson- Custers; 15.00 (kapel St. Jozefkloos ter) 25-jarig onderwijsjubileum van zuster Usule; 19.00 ouders Coenen- Houtackers Wim van den Munck hof en overl- fam. Henri Camps overl. fam. Hendricx-Peeters. Mededelingen: Zondagmorgen onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leid sters: Anita Jacobs en Liesbeth v. Aarssen. Franssen en Leo Muysers (Heide); Huwelijksaankondiging: Tonny Henny Hendriks (Merselo) en PeA ter Minten; Toos Jacobs en Ben v. d. Voorn; Gerda Aelmans (Hae- len) en Kees Beekers. In verband met het ziekentriduum dat op 4, 5 en 6 september wordt houden, wordt op de eerste vrij dag GEEN communie gebracht aan de zieken. Akolieten: Zaterdag 1 sept. 19.00 M. v. Pelt en A. Noyens. Zondag 2 sept.: 8.00 Nard Kronen berg en Marcel Hanen (lezer J. Wek king); 9.30 Hans van Gerven en Erik van Gerven; 11.00 C. Hendriks en L. Truyen. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19,00 Harm Kop pens en Anja van Aalsum. Woensdag, vrijdag: 19.00 Sammie Huibers en Karin Bloemen. Vrijdag: 14.00 Mirjam Versieyen en Petran Poels; 15.00 Desirée v. d. Boom en Karin Bloeme». Zaterdag: 15.00 (kapel St. Jozef klooster) Yvonne van Gerven en Pie- ter Hermus. Zondag 2 sept. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; 10.15 Hoogmis gezongen door de Zangers van St. Frans; 18.00 avondmis. Vrijdag: EERSTE VRIJDAG VAN DE MAAND. 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: FEEST VAN MARIA GEBOORTE. 5.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zondag viering. Mededeling: De kollekte voor de MIVA bracht de kraam- en polikliniek en alles wat er op 'n missiepost bij hoort van het nodige water te voorzien. Iemand die alle dagen maar even aan een kraan hoeft te draaien weet niet wat het betekent om elk emmer tje water te moeten gaan halen aan de bron. En na een diefstal van de motor op onze missie begin dit jaar, zijn we wel verplicht om 's morgens de vrouwen met emmers naar de bron te sturen om voor het nodige water te zorgen. Want hoe kun je in een ziekenhuis en kraamkliniek zon der water werken. Nu ben ik met vakantie en door stilzitten dat kun je moeilijk, dus ben ziekte kan ik nog niet terug, maar ik met een aktie begonnen om een nieuwe motor met waterpomp bij elkaar te krijgen, daar is een bedrag van plm. 4000,meer gemoeid. Tot op heden zijn er ruim 600,bij el- kaart. Daarom wil ik langs deze weg de lezers van Peel en Maas nog een maal vragen om mij te helpen. Opdat ik straks ook iets gedaan heb. En de missie in Ngandajika Zaire weer wa ter naar boven kan pompen. De royale gevers van de afgelopen week alvast van harte bedankt en ik reken nog op de steun van velen. Er is op de Rabobank in Leunen een aktie-comité Zr. Bets Reintjes no. 128102969. Persoonlijk kunt u mij ook berei ken op St. Catharinastraat 31 5809 AL Leunen of te wel Provinciaalhuis, Geldropseweg 170, 5613 LN Eindho ven. Tot wederhoren Zr. Gervasia, Bets Reintjes. 16000,op. Weer meer dan vorig jaar. Daarbij kwam voor de boot vluchtelingen nog een kiene 1.000, binnen, naast de kollekte die al ge houden was van 1400,Mooi als de mensen wat willen missen voor de arme drommels. Dank U wel. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 voor de fam. Jeu- ken-Claessens bij gelegenheid van een verjaardag. Zondag: 7.30 voor de parochie en Lei v. d. Berg; 9.00 Maikel Vreugde water en Theo van Soest; 10.15 overl. fam. Claessens-Philips; 11.45 Jan yan Daal; 18.00 gelovige zielen (offerbus). Maandag: 8.00 Ger Ambrosius en overl. fam. en overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 overl. fam. Heesen-Fransen. Dinsdag: 8.00 Sjang Ewals; 19.00 Wim v. d. Munckhof en overl. fam. en overl. fam. Linders-v. d. Wolden- berg en voor levende en overl. leden K.V.V. Woensdag: 8.00 Giel Kusters en Eva Wilhelmina Rojer; 19.00 overl. fam. Peter Arts. Donderdag: 8.00 Antoinetta Ram- melman-Elsevier en Mathilde Was ser; 19.00 overl. fam. Dijkmans-Ver- meulen-Boeren-v. Wees. Vrijdag: 8.00 Ger Ambrosius en overl. fam. en overl .ouders Akker mans- Timmermans; 19.00 Gezinsmis, Jac. van Rhee en Riet Min. Zaterdag: 8.00 fam. Arts-Janssen. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Peter Schoenma kers en Ricky Douwes. Zondag: 7.30 Pieter Hendriks en Eric Arts; 9.00 Willy v. d. Bekerom en Geert Claes; 10.15 Henk en Leo Jan sen; 11.45 René vna Hooren enTony Scholten; 18.00 Martijn en Peter Smelt. Maandag, woensdag, vrijdag": 8.00 Arnoud Verhaeg; 19.00 Twannie Pee- ters. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Hans van Geenen; 19.00 Robbie Arts. Zaterdag 1 sept. Euch. viering om 19.00 u. Geen kindercrèche. Misinten- tie: dhr. W.v. d. Munckhof. Zondag 2 sept. Gezongen euch. vie ring om 10 uur. Kindercrèche wordt verzorgd door Trudy Vullings en Ly- dia van den Bosch. Misintentie: Dhr. F. Testroote. Woensdag: 5 sept. Euch. viering om 19.00 u. Misintentie Zr. Electa Gordijn. Tweeëntwintigste zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Johannes Volleberg en voor overl. Harry Kusters. Met het kinder koor „De Vredesklokjes" zingen we nederlandse liederen onder leiding van de heer J. Simons. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. ouders de Mulder-Aerts; 9.00 lees mis voor overl. Toon Pelzer (oude Veltum); 10.00 hoogmis voor overl. Wim Klomp. Nederlandse gezangen met het kerkelijk zangkoor. 11.30 u. leesmis voor overl. ouders van Huët- Bongers (v. d. kinderen); 18.30 avond mis voor overl Wilhelmus Schwa- chöfer en Mathilda v. d. Broek. Maandag: H. Gregorius, paus en kerkleraar. 8.00 leesmis voor de le venden en overledenen van de fami lie de Haart-Creemers; 19.00 avond mis als jaargetijde voor overl. Bert Bombeek. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Gerrit Peeters; 19.00 avondmis voor Antoon Linders en voor overl. fami lie Willems-Tijssen. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Martin Hoedemaekers; 19.00 avond mis voor overl. Leida Nooyen-Claes- sens. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Nella Béerkens-Stevens; 19.00 avond mis voor overl. Martinus Jacobs. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart. 8.00 leesmis voor overl. fam. Thielen-Hendriks; 19.00 avondmis voor overl. Piet Vermelt foort en uit dankbaarheid. Zaterdag: Feest van Maria Geboor te. 8.00 leesmis voor overl. Joos Si mons; 19.00 avondmis voor overl. fam. Versteegen-Jacobs en voor overl. Gerlach van Ass (oude Veltum). Mededelingen: 1. A.s. zondag onder de mis van half twaalf kleutercrêche in de kleu terschool vlak bij de kerk. Leid ster: Mej. W. v. d. Bekerom. 2. De kollekte van verleden zondag aan de kerkdeur voor de MIVA heeft het zeer mooie bedrag van f 3.358,21 opgebracht. Hartelijk dank voor uw gulle gaven. 3. De opbrengst voor de vluchtelin gen (radio en televisie aktie) was in onze parochie 2.075,51 aan kontant geld. maar daarnaast ook nog zeer vele giro- en bankop drachten. Ook hiervoor danken we u van harte. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 Th. Houwen, J. de Bruyn; 9.00 A. Millen, R. Smits; 10.00 H. Lit j ens, M. Barten, R. Beerkens; 11.30 E. Wiegman, C. v. d. Brand; 18.30 H. Willemse, T. Lucassen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.0Ó B, Peeters, J. Dommeck; 19.00 C. de Brüyn, S. Rongen. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 B. Trimbos, R. de Vink; 19.00 J. Lins- kens, W. Aben. Zondag 2 september a.s. om half tien kerkdienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel en om elf uur in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck. Predikant is Ds. J. Heine. In Venray kinderkerk en -oppas. De extra-kollekten zijn voor de Me dische Zending en met Werelddia- konaat. Zaterdag: 14.00 uit dankbaarheid bij 40-jarig huwelijk Lemmens-Ste- vens; 19.00 jaardienst Wim Emons overl. fam. Reijnders-Coenen en schoonzoon Herman Peter Derks Uit dankbaarheid. Zondag: 9.00 jaardienst Sibertus Hubertus Moorrees en Hendrina Joh. Custers; 11.00 Pieter Hendricus Jans sen (jaardienst). Maandag: 9.00 tot bijzondere inten tie t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Dinsdag: 9.00 Maria Jacoba Ver- heijen-Michels (v.w. vrienden). Woensdag: 9.00 Pierre Vandeven- ne. Regina Cox. Donderdag: 9.00 Mathijs Janssen en Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 9.00 overl. fam. Vennekens- Verschuren. Zaterdag: Feest van Maria Geboor te (patrones van onze kerk). 19.00 Wim Emons Peter Derks (namens neven en nichten) uit dankbaarheid Jan Haegens (Jongerenkoor). Misdienaarsbeurten Vrijdag: 14.30 Eddy Drabbels, Alex Oudenhoven. Zaterdag: 14.00 Hans Mulder, Rob- by Raaijmakers; 19,00 Marcel Jans sen, Antoine Camps, Eric Jeuken, Ro bert Claessens. Zondag: 9.00 Alouis Martens, Mar cel Linders, Frank Verheijen, Ge rard Verbrugge; 11.00 Marcel Litjens, Eddy Drabbels, Alex Oudenhoven, Hans Mulder. Mededeling: De Kerkcollecte voor de MIVA heeft opgebracht 1138,94. Ook na mens de MIVA heel hartelijk dank aan allen die dit mooie bedrag bijeen brachten. Zaterdag: 19.00 gez.H. Mis overle den familie Baten-van Rijssel, uit dankbaarheid en voor Jan Zanders. Zondag: 8.30 H. Mis st. Piet Steeghs, Hendrina Haegens. Maria Steeghs en Johanna Biesterfels; 10.00 Hoogmis, maandd. Hendrina Rutten-Sijmons, voor zegen in een gezin, voor Ka- rel Achten v.w. veteranen D.I.S., maandd. zuster Richtruda Classens en voor levende en overleden leden Fanfare-Drumband „Ons Genoegen". Maandag: 8.00 H. Mis tot zekere in tentie (L.). Dinsdag: 8.00 H. Mis Petrus Anto- nius Freriks. Woensdag: 8.00 H. Mis st. Pastoor Wijers en kapelaan Kerstjens. Donderdag: 19.è00 H. Uur en gez. Eucharistieviering zuster Richtruda Classens (missienaaikrans). Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering Allerh. Hart van Jezus. 9.30 H. Com munie aan de zieken; 19.00 gez. H. Mis overleden ifamilie Grubben en tot zekere intentie (V.). Zaterdag: Feest Maria Geboorte. 19.00 gez. H. Mis overleden familie Muijzers-v. d. Sterren. 22e zondag door het jaar. Misdienaars: Johny Reinders en Edwin Dinghs; Jos Heidens en Mar cel Duykers; Hoogmis: Mark Don ders en Luv Vennekens. Zaterdag; 19.00 Gerardus Smits. Zondag: 8.00 tot int. van Zr. Ge- rardis; 10.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Maandag: 8.00 Gerardus Smits. Dinsdag: 8.00 fam. Gellings-Ver- hoeven. Woensdag: 8.00 fam. Philipsen-Ja- cobs. Tevens int. voor de offeraars. Donderdag: 8.00 Martinus Emonts. Vrijdag: 8.00 fam. Verhoeven-Hoe- ben. 'Zaterdag: 19.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Tweeëntwintigste zondag door het jaar. Eerste zondag van de maand, bijzondere kollekte voor onze eigen kekr. Wy vragen U inkomsten en uit gaven in evenwicht te houden. Werk hieraan mee door uw bijdrage. Dank U. Zaterdag: 19.00 Ism. v. overl. ouders Kusters-Koenen Ism. v. Gerard Wilmsen. Zondag: 8.0 lsm. v. Antoon Smets lsm. v. Maria Asselberghs; 10.00 hgm. als gest. jrd. v. fam. de Mulder Jan v. Meijel, echtg., overl. kinderen; 11.15 weekd. v. Maria Loonen-Schef- fers maandd. v. Jozef Claessens. Maandag: 19.00 maandd. v. Ant. en Bern. Loonen, beide echtgen. en Jo- ahnna Verheijen-Loonen lsm. voor Maria Asselberghs. Dinsdag: 19.00 maandd. v. Elly Loonen en Elly v. Berlo lsm. v. Har ry Asselberghs. Woensdag: 19.00 maandd. v. Piet Vullings en overl. fam. Jan van Meijel, echtg. en overl. kinderen. Donderdag: 19.00 lsm. v. Antoon v. Osch lsm. v. Maria Asselberghs. Vrijdag: Eerste vrydag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 19.00 lsm. v. Gerrit Bouten en overl. fam. Maria Asselberghs. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Johannes Voermans, echtg. en zoon Piet Jan v. Meijel, echtg. en overl. kinderen. Misdienaars: André Peeters en Ru dy Kunen. Akolieten: 19.00 H. en R. Comelis- sen; 8.00 Tj. Jenniskens; 10.00 W. v. Meijel, J. Janssen en R. David; 11.15 F. v. Ba vel en A. Reintjes. Huweljjksafk.: Martin v. Rijswijck Toon Willems en Trudy Bouwmans (Vierlingsbeek) en Ellen Boereboom; (Tegelen); Henk Dinghs (Castenray) en Hanneke Janssen. Zaterdag: 19.00 H. Mis v. overl. fam. van Well-Thoone. Zondag: 8.30 H. Mis tot zekere in tentie fam. Lemmens-Maas; 10.00 jgt. v. Grad Janssen-Pouwels; 11.30 H. Mis v. Petrus Johannes Rongen. Maandag: 19.00 H. Mis uit dank baarheid. Dinsdag: 8.00 maandd. v. Mevr. Phi- lipsen-Groetelaers. Woensdag: 8.00 maandd. v. mevr. Swinkels-Heiligers. Donderdag: 8.00 maandd. v. mevr. Swinkels-Verschuren. Vrijdag: eerste vrydag van de maand. 19.00 jgt. v. Christiaan Gijs- bers. Zaterdag: 19.00 gest. jgt. v. Huber tus Maessen en Josepha Maessen- Swinkels. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Robert v. Ass en Wilfried van Dijk. Zondag: 8.30 Rob Koonings en Joost v. d. Elzakker; 10.00 Richard Juwett en Peter Peeters; 11.30 Willy Hen driks en Francis v. d. Hoff. Weekdagen: John Michels en Ko Flinsenberg. Mededeling: In het weekend van 8/9 september is er een extra kollekte voor de Miva. Deze kollekte wil ik heel graag in uw bijzondere vrijgevigheid aanbevelen. De Miva zorgt voor vervoermiddelen voor onze missionarissen. En die zijn heel hard nodig. Overbrug die afstan den door flink over de brug te komen voor die ploeteraars in de missies. Zij zullen U er zeer dankbaar voor zijn. (Vanwege mijn vakantie heb ïk de kollekte uitgesteld! Die zou anders 25 augustus zijn). Eerste zondag van de maand bij zondere kollekte voor onze kerk. Zaterdag: 19.00 Hoogmis gest. jgt. voor Johannes Noyen en Johanna Arts. Zondag: 8.30 H. Mis voor een over ledene; 10.00 Hoogmis v. Jeu Arts vwg. Fanfare; 11.30 gest. lsm. voor Johannes Verhoeven en overl. fam. Maandag: 8.00 gest. jgt. v. Johan nes van Helden. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis v. Marijke Janssen-Michels. Woensdag: 8.30 Schoolmis gez. H. Mis v. Maria v. d. Heuvel. Donderdag: 8.00 best. jgt. voor Pe ter Poels. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand..8.00 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart voor hen die geofferd hebben. Zaterdag: 19.00 Hoogmis v. Peter Joh. Gielen en overl. kinderen. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: T. Janssen, M. Kessels; 10.00 T. Engels, J. Eyssen; 11.30 P. Jacobs, ■P. Kessels. Kollektanten: zaterdag: Emonts; zondag 8.30 v. Cuijck; 10.00 Arts; 11.30 Hendrix. Zaterdag: 19.00 tot int. van fam. Botden. Zondag: 10 uur voor leden Veever zekering. Maandag: 8 uur voor bijz. inten tie. Dinsdag: 8 uur voor Ben Coolen. Woensdag: 8 uur voor, bijzondere intentie. Donderdag: 8 uur zegen over nieuw schooljaar. Vrijdag: 8.45 voor Maria Hakvoort- Peeters en Thea de dochter; 14.00 Huwelijksmis van Ans Peeters en Martien Classens. Zaterdag: 19 uur voor zielerust An ton Weerts. Zondag 2 sept. 22e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. Henri Direks. Zondag: 9.45 Hgm. gest. jgt. voor zal. Jan Geurts; 11.15 Hgm. 6e zes- wekendienst voor zal. Broeder Jozué Nabuurs. Wegens de kermis maandag, dins dag en woensdag H. Mis om 9 uur. Maandag: 9 uur lsm. overl. fam. Koenen-J anssen. Dinsdag: 9 uur lsm. zal. Jan van den Aker. Woensdag: 9 uur lsm. voor zal. Sef Linders N. en N. Donderdag: 8 uur jgt. voor zal. Mientje Jenneskens. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan H. Hart. 8 uur bijz. H. Mis ter ere H. Hart. Zaterdagavond om 7 uur 3e zes- wekendienst voor zal. Sef Linders. Akolieten voor 2 sept.: Chr. van Dongen, D. Janssen, E. van der Ligt. Misdienaars: H. en P. Timmermans. 22e zondag door het jaar, 2 sept. Zondag: 8 uur H. Mis voor Driek Eibers en Maria Manders; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolie ten: Jos Heesen en Rudi Michels. Misdienaars van de week: Mark Koonings en Maurice Janssen. Kerkdeurkollekte voor de MIVA. Maandag: Kerkwijding van de Ka thedraal van Roermond. 8 uur H. Mis familieleden Derikx-Voesten. voor Wim Derikx en de overleden Dinsdag: H. Gregorius de Grote, paus en kerkleraar. 8 uur H. Mis voor Wilhelmus Voesten. Woensdag: 8 uur H. Mis ter ere van O.. Vrouw (Th.). Donderdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Loonen-Baltussen. Vrijdag: 8 uur H. Mis uit dankbaar heid t.e.v, de H. Antonius en de H. Maagd Maria. Zaterdag: Feest van Maria Geboor te. 8 uur H. Mis voor het rectoraat. 19.30 Avondmis voor Toon Huisman van je vrienden. Zaterdag 1 sept. 19.00 Avondvie ring voor ov^rl. fam. Goumans-Pou- wels. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees v. Gerardus Bastiaans; 10.00 hoogmis voor overl. ouders Geurts, overl. fam. Wauben-Wilms, voor de vruchten der aarde (L.L.T.B.). Maandag: 8.45 H. Mis voor over ledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor alle ver eerders van St. Jozef. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel voor Grad Gooren, t.z.i. fam. Buyzen. Donderdag: 8.45 H. Mis voor alle vereerders van St. Jozef. Vrijdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel ter ere van het Heilig Hart. Eerste vrijdag ziekencommunie. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo a las once y cuarto Misa con platica y cantos en Castellano. Después de la Misa reu nion en la salita del convento. El viernes pasado ha vuelto definitiva- mente a El Viso nuestro compaiïero desde el principio ya hace quince anos Sr D Antonio Ruiz Jurado. Desde el principio ha colaborado file- mente part poder mantener nuestra Mis adominical. Muchisimas gracias por todo lo que ha hecho y un pró- pero futuro para él y su famila en El Viso. Hasta la vista! NOTICIAS CUTURALES El domingo el dia 21 de octubre se puede esperar la inauguración del Centro Espanol. Para nuestra colonia de Venray sera un dia extraordinario de la Hispanidad. Mas noticias se- guiran pronto. Hasta la vista! O.J.C. Puree organiseert a.s. woens dag 5 sept. een „Hollandse avond" met (uitsluitend nederlandstalig) mu ziek van o.a. rmand, Bots, Herman van Veen, Normaal, Ton v. d. Meer, Veulpoepers e.a. Verplicht Hollandse avond. Aanvang 20.00 uur. DRUMBAND OP REIS Zaterdag 1 sept. zal de drumband van het St Theobaldusgilde op reis gaan. Deze keer zal de trip naar Wa- libi gaan in België. Ook de nieuwelingen kunnen deze reis meemaken. Vertrek 's morgens om 8 uur en de thuiskomst is ge pland om 12 uur middernacht. Het Gilde zal op 15 sept. op reis gaan. PAPIER-AKTIE Zaterdag 8 sept. zal het St. Theo baldusgilde weer haar maandelijkse papieraktie houden. U weet toch dat we zaterdags om half 10 beginnen. U mag het gerust al vrijdagsavonds buiten zetten, dan bent U zaterdags zeker op tijd. Ook de vodden mag U steeds meegeven, maar wel graag apart verpakt. Mocht U misschien nog oud-ijzer hebben, dan kunt U telefonisch kon- takt opnemen met A. Verschuren, Zandstraat 6. Nogmaals het verzoek: doe er geen plastic of ander materiaal bij dat geen ijzer, vodden of papier is. Stop het ook niet stiëkem tussen het papier in. We hopen weer op uw medewer king. ZUILEN VERSCHIETEN Zaterdag 8 sept. zal het St. Theo baldusgilde voor de eigen leden schietwedstrijden houden. Er zal worden gestreden om de zuilen van de overleden Gildebroeders. Een zuil zal worden verschoten op de wip en een zuil zal op de klos worden ver schoten. De wedstrijden vinden plaats op het terrein aan de Bossenhoek. De aanvang van de wedstrijden is om half 5 n.m. Na het verschieten van de zuilen zullen nog enkele prijsjes op de wip worden verschoten. De leden van het St. Theobaldusgilde willen met deze jaarlijks terugkerende dag een her innering levend houden aan de over leden Gildebroeders die veel voor het Gilde betekend hebben. Op deze ma nier wil men ze dan gedenken. Hierna is in het Gildehuis de prijs uitreiking, waar ook de zuilen zullen worden uitgereikt. van 1 lot en met 8september

Peel en Maas | 1979 | | pagina 11