GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting iepenziekte Aleer controle op hondenbelasting OPERATIE WEG-WEZEN maandag en dinsdag oppervlaktebehandeling van een aantal wegen in kom en kerkdorpen Maandag en dinsdag a.s. zai een aantal wegen in Venray kom en enkele kerkdorpen een oppervlaktebehandeling krijgen. Dat wordt een moeilijke ope ratie, welke alleen kan lukken, wan neer de wegwerkers alle medewerking krijgen van de aanwonenden en de verkeersdeelnemers. MAANDAG 3 SEPTEMBER Op maandagmorgen om 8 uur wordt begonnen met de St. Gertrudisstraat in Oirlo. De bewoners van deze straat worden verzocht in hun eigen belang en dat van de werkers om hun auto NIET langs deze weg te laten staan. Minder problematisch zal de opper vlaktebehandeling zijn van de Meerlo- seweg en Zandhoek te Oirlo, die de zelfde dag onderhanden worden geno- Eveneens op dezelfde dag krijgen de Veulenseweg, de 'Rouwkuilenweg, de Pottevenweg. de Pelgrimslaan (te Smakt) en de Weversloseweg een op knapbeurt. DINSDAG 4 SEPTEMBER Op dinsdagmorgen worden de Maas- heseweg en de Stationsweg in Ven- ray-kom van een nieuw wegdek voor- De bewoners van deze wegen wordt eveneens verzocht vanaf 8 uur 's mor gens geen auto's langs de Maashe- seweg en Stationsweg te zetten om beschadiging van de auto's te voorko men en een vlotte afwerking van de oppervlaktebehandeling van de wegen te bevorderen. Gelijktijdig wordt het voorterrein (2e fase) gemeentehuis van een penetra- tielaag voorzien. Wanneer iedereen meewerkt, kan de operatie „Weg-wezen" snel verlopen. Bij deze oppervlaktebehandeling wor den de wegen voorzien van een laagje fijn split. Ondanks het feit, dat fijn split wordt gebruikt, wordt men tóch aangeraden voorzichtig over de behandelde wegen te rijden om het sneuvelen van voor ruiten te voorkomen. OUDE OOSTRUMSEWEG Dinsdag j.l. is de Oude Oostrumse- weg die een geheel nieuw wegdek heeft gekregen weer opengesteld. De wegwerkers én de gemeente zijn de bewoners van deze straat bijzonder erkentelijk voor de grote medewerking welke men heeft ondervonden. SUBSIDIEREGELING VOOR WINKELS IN KLEINE KERNEN De staatssecretaris van economische zaken, de heer Th. M. Ha- zekamp, heeft een subsidieregeling bekend gemaakt voor onder nemers in klein plattelandskernen die een winkel in de voedings- en genotsmiddelensector hebben of willen gaan beginnen. De regeling geldt voor 1979 en 1980, maar kan worden voortgezet in 1981als blijkt dat daaraan behoefte bestaat. In een aantal plattelandskernen be staan problemen in de voorziening van de dagelijkse boodschappen, Dit als gevolg van het ont breken of mogelijk verloren gaan van een winkel in de voedings- en genots middelen sector. De nu afgekondigde regeling is erop gericht een oplossing te bewerkstelligen van die problemen. Die regeling is van toepassing op ondernemers die in een kleine kern een kruidenierswinkel willen gaan be ginnen. In die winkel moeten zij dan verder nog twee van de volgende soorten waren gaan verkopen: melk en zuivelprodukten; vlees en vleeswaren; aardappelen, groente en fruit; brood. Ondernemers die al een winkel in een kleine kern hebben kunnen ook voor subsidie in aanmerking komen. Zij moeten dan wel hun winkel uitbreiden tot een kruidenierswinkel en bovendien ook twee van de bovengenoemde soor ten waren gaan verkopen. Ondernemers die een rijdende win kel exploiteren kunnen in bepaalde gevallen ook voor subsidie in aanmer king komen. De subsidie bedraagt 25% van het investeringsbedrag met een maximum van 25.000,—. Als er een subsidie voor dit doel wordt gegeven, of wordt door bijv. de gemeenie, wordt deze subsidie niet in mindering gebracht. Overigens kan per kleine kern op grond van de afgekondigde regeling slechts eenmaal subsidie worden ver leend door het Ministerie van Econo mische Zaken. VOORWAARDEN Aan de subsidieverlening is een aantal voorwaarden verbonden: de ondernemer moet de investe ringen verrichten die hij bij de aan vraag heeft opgegeven; de bedrijfsmiddelen waarvoor sub sidie verleend is moeten binnen twee jaar na de toezegging van de subsidie in gebruik genomen zijn; de ondernemer moet twee jaar na het in gebruik nemen van de inves teringen, de jaarstukken en andere ggevens aan het Ministerie van Economische Zaken toesturen. Dit moet gebeuren via het regionale dienstverleningscentrum kleinbe drijf in de betrokken streek; -de ondernemer moet het hele sub sidiebedrag terugbetalen als hij binnen twee jaar nadat de investe ringen zijn gedaan, zijn bedrijf be ëindigt of verkoopt zonder toestem ming van de Staatssecretaris van Economische Zaken; de investeringen moeten worden uitgevoerd door ondernemers die in het bezit zijn van de vereiste ver gunningen krachtens de Vestigings wet bedrijven 1954. TOT 1 OKTOBER De subsidieaanvraag moet uiterlijk 1 oktober 1980 worden ingediend bij het Ministerie van Economische Zaken, Directoraat-Generaal voor Handel, Am bacht en Diensten, Postbus 20101, 2500 EC 's-Gravenhage. Bij de subsidieaanvraag moeten wor den overlegd: een volledig ingevuld aanvraagfor mulier (een aanvraagformulier is verkrijgbaar bij het Bureau informa tie van het Ministerie van Econo mische Zaken, tel. 070-814011, tst. 2325); gegevens waaruit blijkt dat een ge regelde aanvoer van goederen en een goede bedrijfsbegeleiding is ge waarborgd, bijvoorbeeld doordat de aanvrager is aangesloten bij een commerciële organisatie of coöpe ratie. Over de subsidieaanvragen wordt be slist in volgorde van binnenkomst. Ad vies zal worden ingewonnen bij het bestuur van de gemeente waarbinnen de kleine kern gelegen is. Verder kan nog advies worden ingewonnen bij an dere instanties, zoals het Centraal In stituut van het Midden- en Kleinbedrijf, en bij de consulenten van de onder nemersorganisaties. Bestemmingsplan Merselo De gemeenteraad van Venray heeft voor een perceel aan Grootdorp te Merselo een wijziging van het bestem mingsplan „Merselo" in voorbereiding verklaart. Dit voorbereidingsbesluit en de bij behorende tekening liggen met ingang van heden voor iedereen ter inzage in het gemeentehuis. Venray, 31 augustus 1979 De burgemeester van Venray, Mr. H. J. M. Defesche Bouwplannen Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om vergunning voor: het verbouwen en uitbreiden van het pand Langstraat 42A t.n.v, het fisiotherapeutisch instituut op den Buys-de Bruyn; het verbouwen van het pand Gro testraat 14 t.n.v. Exploitatiemaat schappij Sanders BV (Hema); verbouwen en uitbreiden van een berging tot garage-berging bij het pand Kempweg 69 t.n.v. B. P. G. Ingepas; het verbouwen van het pand Hou ten Hoek 12 t.n.v. Woningbouwver eniging „Noord Limburg"; het bouwen van een ruwvoersilo bij het pand Overloonseweg 50, t.n.v. de Gebr. van Raay; het bouwen van kantoorruimte aan de Maasheseweg hoek Gasstraat t.n.v. B. T. Lunter; het bouwen van 7 woningen aan de Langeweg hoek Fr. Michelsstraat t.n.v. Gammadel B.V. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 3 sep tember 1979 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de afde ling ruimtelijke ordening, kamer 126 van het gemeentehuis, geopend van 09.00 tot 12.00 uur. Gedurende bovenvermelde termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Venray, 31 augustus 1979 De burgemeester van Venray, Mr. H. J. M. Defesche Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Nieuw systeem huur prijsvaststelling na woningverbetering Nu op 1 juli 1979 de Huurprijzenwet woonruimte van kracht is geworden geldt er ook een ander systeem van huurverhoging na woningverbetering. De verandering slaat vooral op de huurverhoging na een ingrijpende wo ningverbetering die door de overheid is gesubsidieerd. De wettelijke regeling schrijft nu voor dat de nieuwe huurprijs vóór het begin van de verbeteringswerkzaamheden door de Minister wordt vastgesteld. Dit geldt zowel voor particuliere woningen als voor woningen van gemeenten en toegelaten instellingen. Met de verbete ringswerkzaamheden mag daarom niet begonnen worden voordat de huurprijs is vastgesteld. Wanneer een woningverbeteringsplan meer dan 20.000,kost (inclusief de aanleg van centrale verwarming) dan is er sprake van een ingrijpende ver betering. In dat geval zal de oude huurprijs worden vermeerderd met 2,5% van de geraamde kosten van de verbetering. Hierbij geldt echter wel de voorwaarde dat de huurprijs niet hoger is dan in verhouding tot de nieuwe woonkwaliteit ten hoogste re delijk is. Dit kan nagegaan worden door op de verbeterde woning het punten- stelsel toe te passen. Aan de hand van het aantal punten dat de woning na verbetering krijgt, wordt bekeken of de nieuwe huur wel redelijk is. Ove rigens is er geen sprake van ingrijpen de verbetering, wanneer het voorna melijk om het wegwerken van .achter stallig onderhoud gaat en er bijna geen echte verbeteringen van het wooncom fort zijn. In dat geval zijn de regelingen bij niet-ingrijpende verbeteringen van toepassing. VERBETERINGEN PER COMPLEX Wanneer het gaat om woningen in 'n complex, waarvoor een verbeterings plan wordt uitgevoerd, kan de verhuur der vragen de huur anders vast te stellen. In dat geval kan de gemiddelde ou de huur van de te verbeteren woningen in het complex met 2,5% van de ge middelde verbeteringskosten verhoogd worden. Het moet dan wel gaan om woningen van een gelijk type, waarbij de ingrijpende verbeteringen van on geveer gelijke aard zijn. Het verbete ringsplan moet binnen een jaar klaar Wijzigingen in gebruiksrooster gem. binnenbad Met ingang van 1 september a.s. wordt een aantal wijzigingen aangebracht in het gebruiksrooster van het gemeente lijk binnenbad. Het aantal uren vrij zwemmen ui teraard tegen normaal geldend badta- rief wordt uitgebreid; er komt een spe ciaal zwemuurtje voor dames en op vrijdagavond wordt onder deskundige leiding van het zwembadpersoneel een uurtje „trim-zwemmen" georganiseerd. Om liefhebbers van een uurtje zwem men in de vroege morgen de gele genheid te geven vóór werktijd een verfrissende duik te nemen,, kan men in het vervolg om 7 uur 's morgens al in het zwembad terecht tot 8.30 uur. Het vrij-zwemmen tussen-de-middag uur, n.l. van 12-13 uur op maandag, is van 25 minuten uitgebreid tot een dinsdag en vrijdag, Voor vrij-zwemmen kan men verder nog terecht op woensdagmiddag van 13.30-16 uur en op zaterdagmiddag van 13-17 uur. Op dinsdagavond van 20 tot 21 uur is het z.g. „damesuurtje" in welke tijd dan alleen door dames kan worden gezwommen. Op vrijdagavond van 20-21 uur kan men onder deskundige leiding „natte gymnastiek" beoefenen. Zowel voor het damesuurtje als voor het trimzwemmen geldt het normale badtarief. De bejaarden kunnen op donderdag middag zwemmen van 12.00-12.40 uur. De normale uren vrij zwemmen zijn van maandag t.m. vrijdag van 18-19.45 uur, behalve op woensdag want dan kan men van 18 tot 19.15 uur terecht. Ook kan men vrij zwemmen van maandag t.m. vrijdag van 21 tot 22 uur, behalve op donderdag want dan zijn de uren van 18 - 19.45 uur en op woensdag van 20.30 tot 22.00 uur. VRIJE ZWEMUREN Om alles nog eens duidejijk op een rij te zetten, volgt hieronder het sche ma van de vrije uren in het zwembad: Maandag Dinsdag 07.00—08.30 07.0008.30 12,00—13.00 12.00—13.00 18.00—19.45 18.00—19.45 21.00—22.00 21.00—22.00 Donderdag 07.00—08.30 18.00—19.45 Zaterdag 08.30—10.00 13.00—17.00 Woensdag 07.00—08.30 13.30—16.00 18.00—19.15 20.30—22.00 Vrijdag 07.00—08.30 12.00—13.00 18.00—19.45 21.00—22.00 Dinsdag: 20.0021.00 Damesuur Donderdag: 12.0012.40 Bejaardenzwemmen Vrijdag: 20.0021,00 Trimzwemmen Tarieven: 65+ volw. kind. Enkel bad 1,70 2,20 1,70 10-badenb 15,50 21,— 15,50 30 baden-b. 42,50 57,— 42,50 50-baden-b. 65,50 87— 65,50 Lesk. v. 24 lessen 65,50 84,50 65,50 zijn. fs dat niet het geval dan kan de verhuurder voorstellen het verbeterings plan in gedeelten uit te voeren en voor elke fase apart de gemiddelde huurverhoging te berekenen. Ook hier geldt de voorwaarde, dat de nieuwe huurprijs niet hoger mag zijn dan het puntenstelsel toelaat. NIET-INGRIJPENDE VERBETERING Bij niet ingrijpende, al dan niet ge subsidieerde verbetering, zal de nieuwe huurprijs tussen verhuurder en huur der overeengekomen moeten worden. Onder niet-ingrijpende gesubsidieerde verbeteringen vallen met name voor zieningen zoals het maken van toilet, doucheruimte of keuken. Uitgangspunt is dat de huurverho ging de kosten van de verbetering moe ten dekken voorzover geen subsidie voor de verbetering kan worden ver kregen. Volgens de nieuwe wettelijke regeling is in dit geval geen huurver hoging geoorloofd, die onredelijk is in verhouding tot de kosten van verbete ring. Bovendien mag de nieuwe huur prijs niet hoger zijn dan uit het pun tenstelsel zou blijken. Wanneer gelijk met een niet-ingrijpende verbetering ook onderhoudswerk wordt uitgevoerd, mogen naast de huurverhoging voor de verbetering, alsnog de huurverhogingen worden overeengekomen, die in ver band met de onderhoudstoestand zijn opgeschort. Dit geldt echter niet met terugwerkende kracht. JAARLIJKSE VERHOGING VAN DE NIEUWE HUURPRIJS Bij ingrijpende gesubsidieerde wo ningverbetering wordt de nieuwe huur prijs door de minister vastgesteld. De ze nieuwe huurprijs valt vijf jaar lang onder de verplichte jaarlijkse huurver hogingen. De eerste verhoging gaat in nadat er tenminste 12 maanden verstreken zijn na gereedkoming van de verbete ring. Bij niet-ingrijpende woningverbe tering gelden de vijf verplichte jaarlijk se huurverhogingen niet. In dat geval is een wijziging van de nieuwe huurprijs voorwerp van overleg tussen huurder ♦en verhuurder. Dit is ook het geval met de huur prijzen die voor 1 juli 1979 zijn over eengekomen. Vergadering com. Sociale Zaken Op donderdag 30 augustus zal de commissie voor sociale zaken, volks- zondheid en maatschappelijk werk in openbare vergadering bijeenkomen. Deze vergadering begint om 17 uur en zal gehouden worden in kamer 126 van het gemeentehuis. Een belangrijk punt voor deze ver gadering is de aanvraag om subsidi ering van een tweede beroepskracht bij het gecoördineerde bejaardenwerk in Venray. Dan zal gesproken worden over het beleidsplan van het Regio naal Instituut voor maatschappelijk werk. De commissie zal het college van ad vies moeten dienen over een tweetal subsidieverzoeken. Subsidies worden gevraagd door de Matigheidsbeweging Sobriëtas en de Sentrale voor Pleeggezinnen. Vergadering com. Financiën Op woensdag 5 september, 's mid dags om 17.00 uur komt de commissie voor financiën en belasting in het openbaar bijeen in kamer 127 van het gemeentehuis. In de eerste plaats zal gesproken moeten worden over het voorstel aan de gemeenteraad tot het vaststellen van een verordening op de heffing en invordering van een baatbelasting in verband met de reconstructie van een gedeelte van de Hogeweg te Oirlo. Een zeer lijvig rapport inzake het onderzoek begroting sportaccommo daties is de leden van de commissie toegezonden. Deze avond zal men hierover van gedachten wisselen. De stand van zaken met betrekking tot de post „onvoorziene uitgaven" van de begroting 1979 zal worden bespro ken evenals de kas- en liquiditeitsposi tie van de gemeente. Tenslotte staat nog de bespreking van een drietal ministeriële circulaires i op het programma. Vergadering com. Verkeer Op maandag 3 september, 's mid dags om half vijf komt in kamer 127 van het gemeentehuis de commissie voor verkeer in openbare vergadering bijeen. Zij zal een bescheiden agenda af werken. Het voornaamste punt is de aanpassing van het bewegwijzerings plan naar aanleiding van opmerkingen, welke van de zijde van de wijk- en dorpsraden zijn ingebracht. ook in Venray Uit reeds eerder gepubliceerde be richten is aan velen reeds bekend dat een nieuwe agressieve stam van de vroeger al bekende iepenziekte is op getreden. De ziekte werd het eerst waargenomen in Engeland en miljoe nen iepen die van aantastingen van de vroegere iepenziekte geen last hadden zijn de afgelopen jaren volledig afge storven. Enige jaren geleden werd de „nieuwe" iepenziekte ook in Nederland waarge nomen. Verspreid over vrijwel het ge hele land zijn aangetaste, ten dode gedoemde iepen aangetroffen. De grootste aantastingen worden aange troffen in de ulmus compestris, een ie pensoort die in veel van de landschap pelijke beplantingen werd qangeplant in menging met andere houtsoorten, vnl. bedoeld als „wijker" omdat hij 'n snelle groei heeft, daarnaast worden veel iepen aangetast van de soorten ulmus vegeta, in mindere mate ulmus commelin. Door de plantenziektekundige dienst wordt zeer intensief gekontroleerd op het voorkomen van de iepenziekte. Aangetroffen zieke bomen worden aan getekend en de eigenaar van deze bo men krijgt een verplichting tot veiling van de zieke bomen en het volgens voorschrift verwijderen, c.q. verbran den of schillen van het afkomende hout. Op deze opgelegde verplichting zijn boswet en gemeentelijke kapveror- dening niet van toepassing. In de gemeentelijke beplantingen werden vorig jaar aangetaste bomen waargenomen in de landschappelijke beplantingen van het sportpark „De Wieën", in de bosstrook langs het Brukske (zuid- en oostzijde) tevens in laanbomen langs Timmermannsweg en Witte Vennenweg. Voorts werd de iepenziekte waarge nomen in veel partikuliere beplantin gen. Om een herhaald, meerdere jaren na elkaar, nalopen van de beplantingen te voorkomen is toen besloten om de voor de ziekte zeer vatbare ulmus campestris uit de beplantingen, waar zieke bomen werden waargenomen, te verwijderen. In de nog betrekkelijk jon ge beplantingen is de blijvende schade aan de beplantingen als regel zeer ge ring omdat de ontstane open plekken opgevuld zullen worden door de breder uitgroeiende achtergebleven andere houtsoorten. Daar waar tengevolge van toevallige omstandigheden bij de be planting meerdere iepen bij elkaar stonden, en tengevolge van de velling grotere open plekken zullen ontstaan, zullen deze met ander plantsoen aan gevuld worden. In de afgelopen weken is van de P.D. weer bericht ontvangen van het voorkomen van iepenzieke bo men in Bergkwartier, Veltum en Mo- lenklef. Volgens de verplichting tot ruiming zullen de zieke bomen verwijderd wor den en tevens de andere aanwezige iepen, waarvan verwacht mag worden dat zij ziek zullen worden of mogelijk al geinfekteerd zijn. Logeer- inrichtingen Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend dat met ingang van 31 augustus 1979 geduren de drie maanden voor eenieder op de gemeentesecretarie, Maasheseweg 1, kamer 119, ter lezing is neergelegd de Verordening tot wijziging van de ver ordening op de logeerinrichtingen (eer ste wijziging), vastgesteld, bij be sluit van de raad dezer gemeente, d.d. 29 mei 1979, nr. R 267. Voornoemde verordening treedt in werking op 1 september 1979. Venray, 27 augustus 1979 Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche, burgem. J. M. Poels, secretaris TOELICHTING: Op grond van de on derhavige verordening zijn houders van een logeerinrichting verplicht om met ingang van een door de burgemeester nader te bepalen datum en op een door hem nader bepaalde wijze mede deling te doen van nachtverblijf genie tende gasten. Vergadering com. Onderwijs c.s. De commissie voor onderwijs, vor mingswerk en recreatie houdt op dins dag 4 september een openbare ver gadering in kamer 127 van het gemeen tehuis. Het college van b. en w, zal door de commissie geïnformeerd willen worden over het realiseren van een schietterrein ten behoeve van de schut terijen St Anna en 't Zandakker Gilde St. Jan in de bossen nabij de ballon zuil. Een zwaar punt voor de commissie zal zijn de bespreking van de nota „Hoofdlijnen voor het gemeentelijk subsidiebeleid" en het concept „Alge mene subsidie-verordening". Verder zal de commissie zich buigen over het ontwerp-raadsvoorstel inzake de vergoeding van de kosten van vak onderwijs zingen en lichamelijke oefe ning ten behoeve van de L.O.M.-school 't Groenewold. De voorlopige vaststelling van de be dragen, bedoeld in artikel 47 van de kleuteronderwijswet 1978 zal punt van bespreking uitmaken alsmede het be schikbaarstellen van gelden voor het aanschaffen van schoolbehoeften ten behoeve van de openbare kleuter- en basisschool „De Flierefluit". „leder, die in de gemeente Venray een of meer honden houdt, is belasting plichtig" staat in de „Verordening Hon denbelasting Venray 1972" te lezen. De gemeentelijke belastingadministra tie kan zonder meer niet weten, wie onder deze belastingplicht vallen. Daarom is in die verordening vastge legd, dat iedereen, die een of meer moet doen. Dit moet gebeuren binnen honden houdt daarvan zelf aangifte 14 dagen, nadat men een hond is gaan houden dan wel meer honden is gaan houden dan het aantal, dat men al heeft aangegeven. Dat déze bepaling een dode regel zou zijn als op 't palaten van de aan gifteplicht geen vervolg meer zou zijn, is begrijpelijk. Daarom is door de re gering een wettelijke maatregel vast gesteld, die de gnogelijkheid opent bij het niet of niet op tijd voldoen aan de aangifteplicht verhoging van de op te leggen aanslag toe te staan. Wanneer men niet aan de aangifte plicht voldoet .stelt men zich boven dien bloot aan een boete van maximaal 1250,—. In het verleden zijn diverse steek proeven gehouden. Daarbij is gebleken dat er in de gemeente Venray nog heel wat hondenbezitters zijn, die hun hond niet hebben opgegeven en derhalve geen belasting betalen. Aan de soepele houding van de ge meente in deze belastingzaak zal nu een einde komen. Op het ogenblik wordt al een intensieve controle ge houden. Tal van hondenbelasting-ont duikende hondenbezitters zijn op deze wijze al opgespoord. Omdat in dit geval voorkomen beter is dan genezen kan men nog vrijwil lig opgave doen bij het gemeentehuis, waar men zowel telefonisch als schrif telijk aangifteformulieren kan verkrijgen op de afd. belastingen, kamer 132, te lefoon 04780-83838, toestel 250. Wordt een hond aangetroffen, waar voor geen belasting wordt betaald, dan" wacht de eigenaar of eigenares een fikse boete. Kermis Veulen 1,2,3 en 4 sept. De kermis te Veulen begint op za terdag 1 september te 16.00 uur en duurt tot dinsdagavond 4 september te 24.00 uur. Op het kermisterrein nabij de kerk worden de volgende attrakties ge plaatst: autoscooter, exploitant Boeken, Hel mond; kindervliegtuigen .exploitant idem; schietsalon, exploitant Van Wer ven, Apeldoorn; lijntrekspel, exploitant Van Benthem, Berkël en Rodenrijs; bus- senspel, exploitant idem; nougat-suiker- kraam. exploitant fa. Camps, Horst; frituurwagen, exploitant Van Benthem, Berkel en Rodenrijs. In het algemeen zijn de exploitanten niet gebonden aan een vastgesteld ta rief, maar de ritprijs voor de kinder- vliegtuigmolen mag niet hoger zijn dan 50 cent. Voor de autoscooter gelden de volgende tarieven per 2-persoons wagen: 1 rit voor 1,4 ritten voor 3,7 ritten voor 5,15 ritten voor 10, De exploitanten mógen de attrakties vroeger openen dan hieronder aange geven, maar op de volgende tijdstip pen móéten zij openen: op zaterdag te 17.00 uur; op zondag te 13.00 uur; op maandag te 15.00 uur; op dinsdag te 15.00 uur. Vergadering com. ruimtel. ordening De commissie voor de ruimtelijke or dening houdt op donderdag 6 septem ber a.s. een openbare vergadering ten gemeentehuize. In deze vergadering zullen op de eerste plaats de bewoners van de zes tien panden aan de Stationsweg, die bezwaren hebben tegen de uitvoering van het plan Landweert, worden ge hoord. Daarna wordt de heer Stevens uit Ysselsteyn gehoord in verband met zijn bezwaar tegen het weigeren van een bouwvergunning voor de uitbreiding van zijn constructiewerkplaats aan de Puttenweg. De heer Philipsen uit Smakt wordt gehoord in verband met zijn bezwaar tegen weigering van een bouwvergun ning voor de bouw van een drietal wo ningen aan de Sint Jozeflaan in Smakt. Verder komt aan de orde de be spreking van het beleidsplan tot ver koop van woningwetwoningen. Het advies tvan de commissie wordt gevraagd in verband met de aange vraagde ontgronding van een perceel, gelegen aan de Laagriebroekseweg en van een perceel in de omgeving van Zwartwater door de heer Driessen uit Sevenum. Tenslotte houdt de commissie zich bezig met de exploitatie-opzet voor het bestemmingsplan Landweert. Kollektekalendei 27 augustus t.m. 9 september: Koni gin Wilhelmina Fonds (landelijke a< tie). 15 September: Verkenners en welpe St. Petrus (plaatselijke actie in het k der van het jeugdcollectewezen). 17 t.m. 23 September: Prinses Be trix Fonds (landelijke actie). 24 t.m. 30 September: Nierstichtii Nederland (landelijke actie). Alleen voor deze acties zijn colle tevergunningen verleend. Collecteren buiten de aangegevi periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeto het legitimatiebewijs zichtbaar drage Hinderwet Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeen Venray ligt ter inzage een verzoek mt bijlagen van: G. J. Koopmans, Broek 1, Ho' hees, om vergunning tot het oprïchte ten. in werking brengen en in werkirr houden van een vee- en fokvarken: houderij waar mest en meststoff# worden bewaard. Adres inrichtïnj Broek 1, Holthees, kadastraal gemeei te Vierlingsbeek, sectie G, nr. 202. Mondelinge bezwaren kan een iedf persoonlijk of bij gemachtigde inbre gen op een openbare zitting te ho. den op donderdag 13 sept, 1979 o, 10.00 uur in het gemeentehuis te Vie lingsbeek. Schriftelijke bezwaren tegen het ve lenen van de vergunning kan een iedi gedurende vier weken na dagteken» van deze bekendmaking inbrengen b het gemeentebestuur, waar dit verzoe ter inzage ligt. De ingekomen b- zwaarschriften worden mede ter inzaj gelegd. Beroep tegen een beschikking ks later o.a. slechts worden ingeste door: a. een inwoner van een gemeen waar deze openbare kennisgeving geschied, mits hij in persoon of I gemachtigde op de bovenbedoel! zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mi* hij binnen de gestelde termi schriftelijk bezwaren heeft ingi bracht. Venray 31 augustus 1979 Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche, burgemeeste J. M. Poels, secretaris Openstelling van het gemeentehuis Het gemeentehuis, Maashese weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 tol 17.3G uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het gemeentehuis, uitsluitend na telefonisch afspraak, (tel. 04780-3838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut- ten-Tielen: woensdag var 17.30 tot 18.30 uur. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-83838 toestel 117). Het postadres van het ge meentehuis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 10