TOENIGINCSNIEIIWS >NJ TRIMCLIB Hengelsport Autospeedway O.J.C. PUREE Jeugdcentrum Venray IN s V VENRAY VULT SELECTIE AAK UIT EIGEN GELEDEREN Venrays Mannenkoor PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD Informatiestand STUW - VENRAY St. Pe\^S jeugdnatuurwacht i 't Is al weer ruim een maand ge leden dat 't Venrayse eerste elftal in training ging voor 't nieuwe sei- jjjoen. Trainer Beerendonk die nog 'n {contract voor seizoenen heeft, is jjiet minder dan 7 spelers kwijtge raakt. Allereerst zette Sjang Siebers nu dan toch definitief een punt ach ter zijn voetbalaktivïteiten. Sjang speelde 279 wedstrijden in ons eerste elftal. Leo Cuypers zien we ook niet meer terug, gedwongen door een jlessure nam hij tijdens 't voorbije jeizoen afscheid. Het te verwachten «ertrek van Wim Vievermans naar I.C.V.V.V. is toch sneller dan ver vacht een feit geworden. Ook 2 Nieuwkomers van vorig seizoen John ran der Leeuw en Ferdi Sasabone jebben de vereniging verlaten, voor eiden was onder 't Beerendonk-be- find geen vaste plaats in het elftal Weggelegd, 't Meest opmerkelijkeis t vertrek van Rudi Bakens. Déze technisch zeer begaafde speler volgt lartien Wilmsen die al eerder naar 'olhard'ing ging. Rob Br'ugmans twam, na enkele seizoenen voor 3rughusia te hebben gespeeld, weer :erug naar Venray. De aanvulling van de selectie moet ;ardoor volledig met eigen spelers- ateriaal plaatsvinden. Lambert in Mill (vorig jaar topscoorder van Venray 4) en de jeugdspelers Jacq ~,enssen, Freddie Tomasoa en Frank llbers zijn aan de groep toegevoegd, ip korte termijn wordt van de eer ste 2 veel verwacht. Lambert van Mill is in de oefenwedstrijden rede lik succesvol geweest als spits. Jack «nssen diende zich aan als de grote jelmaker en vormt met de condi- ioneel sterkste SW-er John Viever- »ans een sterke tandem. Huub turme en Charly Ewalts strijden m de plaats onder de lat. Wim van oon lijkt zowel aanvoerder als laat ste man te worden. Sjef Keyzers, ►ieter Delauw, Jan Schelbergen en ïrad S winkels betwisten de overigè laatsen in de achterhoede. Venray egint op 2 september de competitie jet "n uitwedstrijd tegen oud eerste lasser Megacles uit Weert. Tevoren worden er nog diverse iredstnjden gespeeld waarin de spe rs zich kunnen waarmaken. A.s. iterdag speelt Venray in en te- jn Leunen. Dit ter gelegenheid van e ingebruikname van 'n nieuw ge- eelte van 't Leunse sportcomplex, foor de voetballiefhebbers is dit een oede kans om de twee sterkste «ms van de gemeente Venray te en elkaar aan het werk te zien. Hoe was uw vakantie mevrouw, lijnhcer? Voelde u zich ontspannen a het spelen met de kinderen of at u uitgeteld op een stoel en dacht at overkomt me de volgende keer iet meer. Zo'n besluit is na de va- anh'e gauw vergeten als het dage- jkse leven weer z'.n loop neemt, chter niet in Venray. U hebt de elegenheid om uw konditie weer aar een goed niveau te brengen, om trimmen! Wat zegt u? Ik ben aarschijnlijk al te oud? U bent ooit te oud om iets goeds aan te »kken. De groep enthousiaste trimmers ie wekelijks rondom Venray zich goed doen aan een portie nieuwe lergie en gezonde lucht zijn in de eftijdsgroep van 25 tot 50 jaar na- lurlijk met uitzonderingen daarge- iten en vinden het zalig om in de Ossen weer wat energne op te doen. Neem een besluit en ga trimmen! bent geheel vrij en het kost u Iets; alleen wat inspanning. Onze aktiviteiten zijn: iedere za- rdagmorgen om 7.15 uur bij de operbaan, Ballonzuilse bossen voor n duurloop van 10 km. Iedere oensdagavond om 18.45 uur in de eysterse bossen, ingang wandel- eg kapel, trimoefeningen. As. zondagmorgen 26 aug.: Coo- erbaan om 8.55 u. verzamelen voor >op- en trimoefeningen. Neem een goede besluit en loop oor uw leven. Inlichtingen: Piet Loomans, Ouver- jrestraat 14, Venray, tel. 85384. H.S.V. DE ROERDOMP Op woensdag 15 augustus was er oor onze jeugd vissers een onderlin- e wedstrijd tegen Oploo te Stevens eek. De wisselbeker was voor enray. De vijf best geplaatsten: i Patrick Janssen, Venray i Jeroen van Mill, Venray Erwin Sommer, Oploo René Lane, Oploo M. Arts, Venray Zaterdag op het kringconcours te enlo behaalde het korps de derde laats, Individueel werd J. Ponjée e, A. v. Mill 7e en J. Dekkers 20e. -Zondagmorgen tweede wedstrijd n achtdorpenverband wisten onze lorpsvissers eerste te worden met 8.685 gr. Einduitslag als volgt: J. Ponjée .Venray 13050 gr. P. v. d. Hogenhof, Venray 12300 H. Hendriks, Venray 11575 P. Ebben, Afferden 10800 W. Reulen, Bergen 9200 r Zondagmiddag op de eerste geor- aniseerde wedstrijd voor dames op e visvijver te Stevensbeek behaal - e mevr. van Mill de eerste plaats h werd hiermede de eerste konin- Sn van onze vereniging. Dat de da- les niet voor de heren onderdoen ewijst het resultaat: Mevr. v. Mill 681 cm Mevr. Janssen 628 cm Mevr. Sanders 596 cm L Mevr. Hendriks 527 cm Mej. v. d. Heuvel 401 cih Zaterdag a.s. Nat. Concours te tergen; nummers afhalen 12.30 uur. Zondag 26 aug. tweede koning- 'edstrijd lange hengels te Vierlings eek. Korte hengels Cremersweert. ijeenkomst 7.00 uur. Voor deelname opgeven bij H. v. d. leuvel, Langeweg 38, Venray tot iterlijk donderdag 20.00 uur. Afgelopen weekend hebben de coureurs uit onze regio weer succes geboekt op het Grenzlandautodrom circuit te Kaldenkirchen. Tijdens het zaterdag en zondag gehouden speed weekend hebben Wiel Hermkens uit Leunen en Jo van Rengs uit Velden beiden in de su- perstockklasse weer van zich doen spreken. Zaterdag was het Jo van Rengs die achter de Duitse puntenkam- pioen F. Spennes een tweede plaats behaalde tijdens de „Grosse Speed- preis". In deze 40 rondes durende race is Wiel Hermkens uitgevallen met een defecte wielophanging. F. Spennes die zondag, na een in gediend protest, met de reglemen tair voorgeschreven banden reed, kon voor de Noordlimburgers nu vrijwel geen bedreiging meer vor men. Dit bleek wel uit het feit dat hij nu door deze coureurs op ruim 1 ronde achterstand werd gezet, wat voor hem een bittere ervaring bleek te zijn. In de eerste manche was de uit slag: 1. E. Brannson, 2. W. Herm kens, 3. J. v. Rengs. In de tweede manche was de uit slag: 1. W. Hermkens, 2. J. v. Rengs, 3. E. Bransson. E. Bransson is een Engelse gast- rijder, die zich hier alvast op de hoogte kwam stellen van de omstan digheden waaronder op 16 septem ber a.s. het Europees kampioenschap verreden gaat worden. In de finale passeerde Wiel Herm kens tijdens de eerste ronde Jo van Rengs, waarna dit duo op jacht ging naar een plaats op het erepodium. In de bochten was Wiel Hermkens superieur maar op de rechte stuk ken was Jo van Rengs iets sneller. Zo werd dit een enerverende race, maar uiteindelijk werd Wiel Herm kens de grote overwinnaar, terwijl Jo van Rengs op een welverdiende tweede plaats eindigde. Als derde fi nishte E. Bransson. A. Linssen uit Oostrum, die nog niet met het grote geweld meekan, heeft tijdens dit weekend weer de nodige ervaring op kunnen doen. Aan het begin van het nieuwe speelseizoen '79-'80 had in zaal Thie- len op het Kennedyplein de alge mene ledenvergadering plaats van Damclub Venray onder voorzitter schap van de heer A. Noyens. Uitzonderlijk was de voltallige op komst; slechts enkele oud-leden, die ook waren uitgenodigd, ontbraken. Na het jaarverslag van secretaris M. Bakker werden de prijzen uitge reikt door de heer W. van Bommel. In de hoofdgroep ging de kam- pioenstoeker naar A. Noyens, die voor de achtste maal deze trofee in ontvangst mocht nemen. De tweede prijs ging naar Th. Peek en de der de prijs naar A. Wester. De prijzen voor de beste pres taties in de tweede groep gingen respectievelijk naar 1. M. Berhitu; 2. P. Alblas en 3. J. Verkoeyen. Druk werd beraadslaagd over de samenstelling van het team voor de komende bondswedstrijden in de eerste klasse competitie van district Oost-Brabant-Noord Limburg. De vereniging heeft in de loop van het laatste jaar vier sterke spelers uit het eerste team verloren door verhuizingen, zodat het alle moeite zal kosten, om zich in deze sterk bezette klasse te handhaven. Voorzitter moedigde alle leden aan om alle zeilen bij te zetten, dat iedereen de wedstrijdavonden daar voor vrij maakt om er het beste van te maken. Voorts werd het wedstrijdschema voor de nieuwe ranglijstcompetitie besproken. Besloten werd weer een volledige eerste ronde te spelen en daarna een tweede ronde in 2 groe pen zodat de competitie ongeveer 25 speelavonden in beslag gaat nemen tot eind maart volgend jaar. Het be zwaar van een verlenging tot diep in de zomer is daarmee ondervan gen. Het bestuur werd bij schriftelijke stemming volledig herkozen. Na nog enkele interne zaken te hebben geregeld via de rondvraag kon deze vlotte maar zeer geani meerde en vruchtbare vergadering om half 11 worden afegsloten, waar na de meesten nog wat gezellig bij een bleven en waarbij tevens af scheid moest worden genomen van eerste-bord-speler Joh., de Bijl we gens zijn vertrek naar Rosmalen. Volgende week is er een inspeel- avond voor het nieuwe wedstrijd seizoen, wat al vroeg begint met. de bondswedstrijd togen D.V. Schijndel op vrijdag 31 augustus. Nieuwe en oude leden zijn ter kennismaking nog steeds van harte welkom op maandag 27 augustus om half acht in zaal Thielen op het Kennedyplein, waar ze zich alsnog kunnen opgeven voor de ranglijst competitie, die op maandag 3 sep tember van start gaal. Tenslotte de volledige eindstand van de ranglijstcompetitie '78-'79: Hoofdgroep: punten 1 A. Noyens 43+2 2 Th. Peek 43 0 3 A. Wester 35 4 W. Wille 32 W. v. Bommel 32 6 M. Tijssen 29 7 M. Bakker 27 8 Fr. Jacobs 24 9 J. de Bijl (1 r.) 10 Reserve-groep: 1 M. Berhitu 28 2 P. Alblas 27+2 3 J. Verkoeyen 27+0 4 Th. Zaal 24 5 G. Verstegen 22 6 A. Kennis 12 7 M. Kappel 9 8 M. v. d. Voort 0 Uw bijzondere aandacht voor de diverse repetities en aktiviteiten- agenda. Donderdag 23 augustus: repetitie 19.30 2e tenoren; 20.00 hele koor. Donderdag 30 augustus: repetitie 19.30 le tenoren; 20.00 hele koor. AGENDA: Augustus/septemher: repetities: „10 jaar Hofkoor" L.P. Zaterdag 25 augustus: 17.00 uur 25-jarige huwlijksviering Cees en Nel van Baarsen. Eucharistieviering in Grote Kerk, aansluitend receptie in Hotel Almonda. Maandag 27 aug.: Bestuursverga dering. Zondag 2 sept.: 10.00 Geijsteren. Alphons Baltussen 60 jaar kerkzan ger. Opluistering Eucharistieviering, aansluitend in de kerk gelegenheid de jubilaris te feliciteren. Zaterdag 8 sept.: Belfeld. Mede werking korenfestival. Zaterdag 29 sept.: 25-jarige huwe lijksviering Coen Wiechert. 6 en 7 okt. Memerhagen (Did.) - concours. Afmelden bij Hotel Almonda tel. 85777; of bij dhr. H. Gommans, Nies- senstraat 7, tel. 82687. Agenda: Vrijdag 24 augustus: om 18.30 sopranen en alten; om 19.15 tenoren en bassen. Maandag 27 augustus: om 18.30 sopranen en alten. Eventuele afmeldingen: secreta riaat Langstraat 104, tel. 81690. RÜbeurtcn Blitterswijck: Vrijdag 24 augustus: hr. Megens, Sambastraat 20, Venray. Maandag 27 augustus: hr. Rotjes, Past. Verheggenstraat 20, Blitters wijck. Algemeen: De komende week verschijnt de nieuwe editie van DE GALM. Even tuele bijdragen dienen uiterlijk zon dag 26 augustus bij het secretariaat te worden ingeleverd. Met de aanmelding van nieuwe leden loopt het nog niet hard. Daar moeten we iets aan doen. Ga in eigen vriendenkring enz. eens na of er jongens zijn die bij het koor wil len komen. Informatiefolders zijn verkrijgbaar bij het secretariaat, Langstraat 104, tel. 81690. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 28 augustus, 19.30 uur re petitie voor de tenoren en bassen om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Tevens laatste gelegenheid om u op te geven voor deelname aan de feestavond. Indien u verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranje straat 7 tel. 86159. Woensdag 29 aug. om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen. Om ongeveer 20.15 uur komen dan de mezzo-sopranen en de alten erbij. Houdt U allen 15 sept. a.s. vrij, voor onze koorreis. Nadere gegevens hoort U tijdens de repetities. Bent U verhinderd, dan graag uw afmelding aan Mevr. Sohrooten, tel. 83309, of aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Feest voor alle kinderen die van disco houden. Ja, want alleen voor een grandioze disco moet je in tref centrum Den Hoender zijn. De mees ten van jullie weten dat wel al, maar voor de nieuwkomers is het leuk te weten waar je gezelligheid kunt vinden. Breng rustig je vriend of vriendin mee en maak er ook een gezellig avondje van. Zaterdag is het weer feest in het trefcentrum van 19.30 tot 22.00 uur. De entree be draagt f 0.50 en de konsumpties" kosten 0.75. Tot ziens en veel plezier, jeugd- leiding den Dissel en beheerder. De stuurgroep (Jeugd-)werkloosheid (oftewel STUW) staat 2 weken op de Venrayse markt. Hier zullen de me dewerkers van STUW informatie verstrekken over werken, werkloos heid en aktiviteiten voor mensen zonder werk. Ook zullen we graag met alle mensen praten die een me ning hebben over werken en werk loosheid. Op 27 augustus en 3 september zullen we op de markt staan, maar voor informatie kunt u natuurlijk ook altijd terecht in de Clockert, Bergweg 4 of ons bellen 83676. Dit wordt voorlopig het laatste stukje dat van mijn hand komt. Hé- lène neemt het tot de lv in oktober weer over. Zoals gebruikelijk een nh verslagje van de afgelopen ex cursies. De Ooy excursie leverde niet veel schokkende dingen op, een vol gende keer beter hoop ik. De excur sie naar de Maria Peel leverde en kele leuke soorten libellen, zweef vliegen en planten op. De breed- beenscheenjuffrouw (Platycnemis pennipes) was van de libellen de meest bijzondere soort. Tenslotte noem ik nog even de ronde zonne dauw. De excursies voor zondag 26 aug. zien er als volgt uit: Boena: gaat naar de Bult om te vogelen, te libellen en te zweefvlie gen. Jan: gaat naar een van onze mooi ste gebiedjes. De Hamert is zijn doel. Vogels en insekten, met name bijen krijgen ruime aandacht. Henk: kon ik niet meer berei ken. Gee Jee: houdt geen excursie. De excursies beginnen allen om 8 uur bij de schouwburg. Tot slot een bestuursmededeling: a.s. vrijdag om 19.30 uur is er een ABV. Deze wordt gehouden in de school „De Keg", Blauwververstraat. Dus niet in de Annaschool. 't Is weL belangrijk dat het hele bestuur er is ï.v.m. de L.V. en de daarbij be horende bestuurswisselingen. Afmel den bij Jan. Hoi, Boena. FOTOCLUB - VENRAY .15 Op donderdag 23 augustus, eerste clubavond van 't nieuwe seizoen, presentatie van eigen werk. Eenieder wordt om 20.00 uur ver wacht op St. Antonius9traat 1 te Venray. Ook belangstellenden zijn van harte welkom. Hieronder de data van de komen de clubavonden: 6 en 20 september, 4 en 18 oktober, 1, 15 en 29 novem ber en 10 januari. Maandageavond 27 augustus: 19.00 lokaal 216: Korte repetitie i.v.m. openingsmis schooljaar Vredeskerk. Dinsdagmorgen 28 augustus 8.30 aanwezig zijn in de Vredeskerk. Dinsdagavond 28 augustus 19.00 lokaal 216: de eerste repetitie voor sopranen en alten. Donderdagavond 30 augustus: 19.00 lokaal 216: eerste repetitie voor te noren en bassen. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 24 augustus: 19.00 lokaal 216: gelegenheid tot inschrij ving van orkestlid. Ook nieuwelin gen zijn welkom. Vrijdagavond 31 augustus: 19.00 u. lokaal 216: eerste gezamenlijke or kestrepetitie. „SALTARELLO" Zaterdagavond 25 augustus 19.00 lokaal 216: gezamenlijke repetitie i.v.m. openingsmis Schooljaar Vre- deskeric. Dinsdagmorgen 28 augustus: 8.30 aanwezig zijn in de Vredeskerk. Afmelding voor repetities voor lopig: P. Falco, tel. 04780-85855. Open Jongerencentrum Puree te Leunen organiseert: Vrijdag 24 aug.: Optreden van MAGIËR MANTRA met zijn assis tente JOMANDA. Suggestie of hypnose? Mantra verandert de waarnemingen van uw zintuigen. U bent niet alleen toe schouwer, nee, U bent deelnemer. Beleef zelf de sensatie als je voelt hoe in je eigen handen een aanste ker of brillenkoker gewichtloos wordt, als je glas sinas in je han den heet wordt. Je kunt geen pijn meer voelen of de kracht uit je li chaam weg voelt vloeien. U kunt Magiër Mantra opdrachten geven door er alleen maar aan te denken. Horror-act! Met opzwepend ritme vuurfakirisme en Voodoo-rituelen vindt een magische operatie plaats. Een nachtmerrie wordt werkelijk heid. Aanvang 21.00 uur; entree 3.50. Zaterdag 25 aug.: Optreden van SUCCESVOL OPTREDEN VAN SCHUTTERIJ 'T ZANDAKKER Op het laatste Bondsfeest 1979, wat ditmaal gehouden werd te Neer, wist de schutterij beslag te leggen op niet minder dan 5 prijzen, t.w.: le prijs beste défilé; le prijs mooiste bieleman 2e prijs militair geheel 2e prijs beste commandant 3e prijs beste tambourmaitre. Een geweldig sukses. Zeker als men bedenkt, dat 22 verenigingen hier naar de prijzen dongen. Bij de muziekwedstrijden viel er er voor ons jeugdig tamboer- en fluiterkorps nét geen eer te beha len. Jammer, maar tegen „professio neel ingestelde" ingehuurde korpsen, valt er door hen niet veel te begin nen. Nog niet. De schietwedstrijden brachten dit maal niet de verwachte resultaten. Alleen het B-zestal wist nog tot de eerste kavelronde door te dringen. Tegen 9 uur 's avonds was het ge hele gezelschap weer in Venray. Na nog een korte rondgang gemaakt te hebben, werd deze dag met een ge zellig samenzijn besloten in Gilde- huis Klomp. SCHUTTERIJ "ST. ANNA EIND-VENRAY Mogen wij er alle leden nogmaals aan herinneren dat zondag 26 aug. a.s. de Gildedag te Soest is. Wilt U allen zondagmorgen om uiterlijk 8.45 uur in uniform in het gildehuis zijn. Voor het eerst sinds de heroprich ting zullen de „nieuwe" vendeliers zich in het openbaar vertonen. Wij wensen alle leden een sportieve en gezellige dag toe. Zondag 19 aug. j.l. organiseerde het St. Joris en St. Anthoniusgilde van Maashees de kleine kring. De prijzen die St. Anna behaalde zijn als volgt: Uniformenfonds: 2e prijs J. Willems 5e prijs H. Robben Kampioen: 4e prijs mevr. W. Einders Vrije hand: le prijs F. Barends 2e prijs J. Willems 3e prijs W. Rongen Personeel: le prijs F. Barends 3e prijs H. Janssen 4e prijs P. v. d. Broek 5e prijs G. de Bruin 6e prijs G. Jacobs Extra aanbieding: 3e prijs St. Anna Venray Korps: 2e prijs St. Anna Venray aen en en Na een druk weekend serenade bij het zilveren paar van Toor-Sta- pel en opluistering „Buitenfeest" op St. Anna richt de activiteit van bestuur en leden van St. Petrus- Banden zich nu op de TAPTOE VENRAY 1979. Dit gebeuren zal plaatsvinden op zaterdag 1 septem ber a.s. om 21.00 uur op de Grote Markt. Het evenement heeft dit jaar een bijzonder cachet: het eerste lustrum wordt gevierd. Met het vijftienjarig bestaan van St. Petrus Banden werd een Taptoe georganiseerd en mede op aandringen van de toenmalige burgemeester drs. F. Schols is het een jaarlijks muziekgebeuren gewor den. Om de Taptoe te blijven con tinueren is geen eenvoudige zaak; immers het aantrekken van goede showkorpsen is een kostbare zaak. Toch stellen bestuur en leden alles in het werk dit jaarlijkse schouw spel niet verloren te doen gaan. Momenteel bieden de leden kaar ten in voorverkoop aan, zodat ieder een iii de gelegenheid is een kaart te kopen, ook al zou hij niet in de gelegenheid zijn het evenement te bezoeken; het kan dan gezien or den als een donatie, waardoor een bijdrage geleverd kan worden dit jaarlijks gebeuren te handhaven. Voorverkoopadressen: Sigarenma gazijn Jansen, Grote Markt; Janssen, Patersstraat en van Dijck, Lang straat. Volgende week zullen wij nog uit voerig terugkomen op deze Taptoe en vooral ook wat uitvoeriger op de deelnemende korpsen. Dit zijn be halve St. Petrus Banden en de Kon. Harmonie „Euterpe", Velp, Rhenen, O.B.K. en Hoogloon. Ook werd deze week <je trekking van de loterij ten behoeve van St. Petrus Banden gehouden. De hoofd prijs viel op nummer 2665; verder waren de winnende nummers: 191, 393, 1194, 699, 202, 1009, 2900, 1495 en 996. MEULE- WEIDEFEESTEN voor Joekskapel Op zaterdag 25 augustus a.s. or ganiseert de Joekskapel van de Karnavalsvereniging „De Keieschie ters" te Geysteren de „Meulewei- feesten". Voor de eerste keer zal dit evenement, waarvan de aanvang is gesteld op 20.00 uur gehouden wor den op één van de meest schilder achtige plekjes van Geysteren, n.l. in de weide van „Onkel Engelbert". Grote attrakties bij dit feest vor men ongetwijfeld het optreden van de alom bekende blaaskapel „Die Fröliche Rübensammler" uit Leunen en een optreden van de volksdans groep „Karienkel" uit Nijmegen. Middelpunt van al deze festiviteiten is een reusachtig kampvuur midden in de weide. Het hout voor dit vuur wordt aldus het organiserende co mité gratis beschikbaar gesteld door het Landgoed Geysteren. Met de opbrengsten van de Meu- lewedfeesten hoopt de Joekskapel een soezafoon te kunnen kopen, een in strument dat reeds geruime tijd bo venaan op het verlanglijstje staat. De toegang tot de Meuleweifees- ten is gratis en in het dorp Geyste ren zal nauwkeurig staan aangege ven hoe men de weide van „Onkel Engelbert" kan bereiken. Bij slecht weer zullen de festivi teiten verplaatst worden naar een nabijgelegen schuur. TONY MACARONI and his SWIN GING DEVILS. De groep (zie foto) heeft rich de afgelopen jaren tot een der beste en bij liefhebbers popu lairste Nederlandse Rock Rollfor- matie opgewerkt. De muziek bestaat uit nummers onder invloed van on der meer Wanda Jackson, Elvis Presley, Jerry Lee Lewis, Fats Do mingo en Little Richard. Tony Ma caroni herbergt de volgende illustere groepsleden: Toni Macaroni zelf (zang, gitaar, orgel en piano); Boris de Beuker (drums, fietsbel en C- triangel); Hampie Keu (basgitaar, zang en geestelijk gestoord); Harrie Hommel (saxefoon, zang). Aanvang 20.00 uur; entree 5, Verder is ook zondagmiddag en -avond de deur weer open. De mu ziek wordt dan verzorgd met onze nieuwe zelfgebouwde discotheek. Lourdescomité afd. Venray HET IS WEER ZOVER! Ja, het is weer zover. De Lourdes- medewerkers zijn deze week weer op stap gegaan met de steunkaarten voor het Lourdes Liefdewerk. Dfise kaarten kosten 2.00 en 2.50. Bo vendien kan men donateur worden en dat kost dan 7.50. De eerste tekenen rijn niet slecht. We onder vinden steeds meer begrip voor het Lourdeswerk en dat is een stimulans voor de menéen die weken lang hun vrije tijd ter beschikking stellen voor de zieken uit eigen gemeente. Wij bevelen deze aktie dan ook warm bij U aan! VOORLICHTINGSAVOND Voor degenen die in september of oktober gaan, wordt er op maandag 3 september a.s. een voorlichtings bijeenkomst gehouden in het zaaltje van de Vredeskerk aan de Whistier- straat. De ervaring heeft geleerd dat het zeer belangrijk is dat men goed voorbereid aan de Lourdes-reis gaat beginnen. Op vele fronten kunt U inlichtingen verkrijgen. Iedereen die dus in september of oktober a.s. naar Lourdes gaat, wordt voor deze bij eenkomst uitgenodigd, die 's avonds om 8 uur begint. Hieraan zijn geen kosten verbonden. FOTO/DIA-AVOND Begin oktober wordt in de zaal van Huize St. Vincentius aan de Heuvelstraat een foto- en dia-avond, gehouden. Half september worden de foto's, die men ter beschikking wil stellen opgehaald om aldaar ten toongesteld worden. Men kan dan een keuze doen uit een groot arse naal foto's die kunnen worden be steld bij vooruitbetaling. Bovendien worden er een groot aantal dia's vertoond van de mei bedevaart. Ook hiervan kan men foto's bestellen. Voegende week komen we nader terug op zowel de voorlichtings- als dia-avond. ZONNEBLOEMAKTIE Het gaat weer goed met onze ak tie. Er zijn planten, die de 5 meter benaderen. Hier geldt: goed aanbin den, ze knappen gemakkelijk! Je zult langzamerhand de bloemvor- ming zien voltooien. Let eens op, wanneer we tenminste nog zonnige dagen krijgen, hoe de bloem, over een dag, met de zon meedraait. De drie tussentijdse prijswinnaars zijn: Marcel Kersten, Grootdorp 18, Mer- selo met 4.68, 4.63, 3.94 meter. Yvonne van Rooy, Pr. Marijkestr. 21, Venray met 4.60, 4.40, 4.00 mtr. Mirjam Kaeteijns, Molenklefweg 9, Venray 4.26 mtr. Proficiat! Jullie kunnen je ver diende prijsje in ontvangst nemen op zaterdag 25 augustus a.s.: Groene Hart 1, tussen 11.00 en 12.00 uur. De overige hoogte zijn: Hans Kaeteijns, Molenklefweg 4.08 Marjan Dijkmans, Oirlo 4.00 Hennie van Well, Heide 3.79 Monique Kersten, Oirlo 3.75 3.65 3.60 Maria Jacobs, Arkstraat 11 3.70 Marcel Clephas, Overloonseweg 57 3.65, 3.45, 3.20 Annie Coppes, Leunen 3.55, 3.60, 3.80 Monique Claessens, Arkstr. 7 3.50, 3.75, 3.65 Ronnie Willems, Bergweg 7 3.50 Karin van Ooi, Leunen 3.50 Willem Jacobs, Merselo 3.42 Hannie Janssen, Leunen 3.36 Rudie de Mulder, Oirlo 3.71 Harrie Smits, Pr. Bemhardstr. 21, 3.35, 3.08, 2.75 Dorina Heintjes, Veulen 3.35 Anita van Ooi, Leunen 3.35 Ingrid v. Rijswijck, Oirlo 3.23 Bennie Rongen, Heide 3.28 Jan Janssen, Leunen 3.20 Jan Vollenberg, Castenray 3.10, 3.20, 3.50 Helmie Peeters, Oirlo 3.12 Hans v. Geenen, Esdoomstr. 5, 3.00, 3.35, 3.38 Petra Jacobs, Merselo 3.08 De eerstvolgende opgave zal op zaterdag 1 september a.s. kunnen geschieden. We zijn benieuwd wat er uit de bus komt. Veel sukses! Hallo jongens en meisjes, hier zijn we dan weer. De vakanties zijn voorbij, de scholen weer begonnen en het leven gaat weer zijn gewone gang. Het bestuur en de leiding is weer druk doende met de voorbereidin gen van het nieuwe seizoen. Wij be ginnen weer vrijdag 24 augustus om 19.00 uur. Alle meisjes en jongens in de leeftijd tussen 10 en 16 jaar zijn welkom om vrijblijvend kennis te maken met de leiding en aan te melden als lid. Aan het programma wordt nog z'n best gewerkt om er iets aantrekkelijks van te maken. Voor de vrijdagavond afwisselend, o.a. spelen, individueel en groeps verband, kwis en oriëntatietochten, knutselen met diverse materialen en eventueel toneelspelen. Het een en ander wordt nog uitgewerkt. Voor zaterdags wordt o.a. aan disco ge dacht. Heb je interesse om één avond in de week je te ontspannen of leuk bezig te zijn, kom dan a.s. vrijdag om 19.00 uur naar ons clublokaal dat nog steeds achter het politie bureau te vinden is. De daar aan wezige leiding kan je er alles van vertellen en jullie vragen beant woorden. De ouders zijn ook van harte welkom, zodat er meteen een goed kontakt kan ontstaan.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9