AGENDA handel en middenstandszaken i Studiocratt Voormalige kloosterkapel getransformeerd tot raadszaal VOOR STEREO Cybernet Bewoners van rukske 2 eindelijk vocht verlost? an Materiële schade PEEL EN MAAS UIT DE COMMISSIEVERGADERING VOOR GESLAAGD NU 498- AKAI NU 495- NU 495- NU 199- NIEUW! 899,- SCH00LSTRAAT 30 - VENRAY TEL. 04780-85666 OUD PAPIER en nieuw onderzoek verricht door Stichting Bouwhulp te Eindhoven jlt de bewoners van de vier jaar ge- jn gereed gekomen woningwetwo- jen m de Venrayse wijk Brukske II jelijk uitzicht op de definitieve op- iing van de vochtproblemen die r heersten. Al vrij snel nadat de t bewoond werd kreeg de eigenares lingbouwvereniglng Noord-Limburg, jhten te verwerken. Bewoners die iral van het vocht te lijden hadden aniseerden zich en er kwam een idtekeningenaktie. )e Woningbouwvereniging liet in '78 of het adviesbureau Peutz Asso- s B.V. een rapport opstellen dat ter volgens de bewoners ontoerei- d bleef. Het vochtprobleem zou ral een kwestie van de bewoners .zijn. Het bureau noemde wel de lelijkheid dat vocht vanuit de kruip een onder het huis naar de woon- rekken kan opstijgen, maar achtte dergelijk transport ,,op het totale ld nauwelijks van invloed". Naar leiding van het rapport bracht de lingbouwverenlglng bij de ernstig- gevallen extra ventilatie in woon- lers aan en liét ze waar nodig de liging repareren. (.bewoners die hiermee de proble- «niet zagen opgelost, wensten een jr nauwkeurig onderzoek. Dat is In- Idels gedaan door ingenieurs van Stichting Bouwhulp te Eindhoven, la wekenlange metingen en proe- werd duidelijk dat de hoge voch- ,ieldsgraad vanuit de bodem en dus jzeker via de kruipruimtes moest Bij een deel van de woningen de wijk bestaat het probleem niet. Is onwaarschijnlijk dat dit komt irdat de bewoners van die wonin- minder vocht zouden produceren,, ils op grond van het eerste rapport moed zou kunnen worden. Waar- lijnlijker is dat ze begenadigd zijn ir een andere gesteldheid van de lem waarop hun huis staat ge- j: het regenwater kan dieper n. woningen waarin wèl vochtpro- len bestaan, kunnen vrij dicht on- r zich stevige lagen klei of leem Bn die ervoor zorgen dat het wa- |ft hangen. In de natuur ontstaan ierassen en draslanden of, in de Oe taal van deze streek, broeken of jkskes. Volgens het onderzoek van i Stichting Bouwhulp is bij het ge- idmaken van de woningen met die •gelijkheid geen rekening gehouden, proef waarbij de bodem van de iruimte met dampdicht folie werd dekt en de ruimte onder de vloe met een koker rechtstreeks op de snlucht werd aangesloten, bleek itige resultaten op te leveren. 5 verbetering die per woning rond gulden zal moeten kosten, lijkt de «ske-bewoners eindelijk droge mu te kunnen bezorgen. Als de Wo- jwvereniging wil meehelpen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN i zaterdagmorgen 8 uur tot zon nacht 12 uur neemt waar voor de lënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen A. P. O. FRANKEN, art» Allégrostraat 43 - Tel. 82824 eekenddienst voor de patiënten de huisartsen Beckers. Corver, luteren, De Vocht en Schmeetz Dr. F. SCHMEETZ idres: Akkerweg 18, tel. 5900 ir spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge- noemde doktoren terecht v 'smorgens van 10 tot 11 uui V 'smiddags van 17-18 uur v fEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN APOTHEEK DE MONNIKSKAP hoek Paterslaan-Patersstraat heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-M eer lo-Wanssum Mej. Zr. C. JANSSEN telefoon 04780 - 81269 Een ventwagen, bestuurd door J. C. uit Venray reed achteruit, van af een uitrit, de Veulenseweg op. Daardoor kon C. H. uit Boxmeer met zijn auto niet passeren, omdat er ook nog tegemoetkomend verkeer naderde. De bestuurder van de vent wagen had waarschijnlijk door de dode hoek de stilstaande auto niet opgemerkt en botste er prompt te gen aan. Lichte schade. Een personenauto bestuurd door de 51-jarige A. S. uit Venray reed over de Stationsweg in de rich ting van Oostrum.. Bij café Halfweg sorteerde hij links voor, om de par keerplaats op te rijden maar bij die manoeuvre verleende hij geen vrije doorgang aan de tegemoetkomende personenauto, bestuurd door mevr. C. B. A. uit Geysteren. Bij de bot sing bleef het bij lichte schade. Een personenauto bestuurd door de 22-jarige A. C. uit Horst reed over de Westsingel. Over het Molenpad naderde een personenauto bestuurd door de 39-jarige H. F. uit Venray. Deze bestuurder stopte, maar juist toen de eerste bestuur der zeer dicht genaderd was trok hij zijn voertuig op en botste dan tegen de linkerzijdwe van de auto. Die auto schoof na de botsing door en kwam tegen een verkeersbord in de berm van de Westsingel terecht. Het bleef bij materiële schade. Op de Maasheseweg wilde de 28-jarige bestuurster van een perso nenauto, mevr. M. R.-H. uit Venray, een bocht naar rechts nemen. Vol gens haar verklaring weigerden de remmen van de auto en haar auto reed rechtdoor en kwam in de berm van de weg tot stilstand. Liclfte schade. Onverklaarbaar werd het ge noemd, dat de auto bestuurd door C. uit Venray vanaf de Meterikseweg rechtdoor in een sloot reed. Geen persoonlijk letsel, wel werd de auto beschadigd. uw Venrays weekblad INTERNATIONALE wieler-estafette Op 26 augustus wordt in Amsterdam het startsein gegeven voor een we reldwijde vredesestafette. Op haar tocht zal de vredesestafet te de landen van Oost en West Euro pa en van Noord Amerika aandoen, die het zogenaamde Helsinki-akkoord on dertekend hebben. De estafette start met een zesdaagse fietstocht naar Bonn, waar op 1 sep tember de Anti Kriegtag, de herden king van het begin van de Tweede Wereldoorlog (met de inval van de Duitsers in Polen), zal plaatsvinden. Hier zal de Nederlandse Vredesbood schap overgedragen worden aan de Duitse Vredesbeweging. Meer dan honderd mensen hebben zich tot nu toe opgegeven om mee te fietsen van Amsterdam naar Bonn. Op dinsdag 28 augustus zal de es tafette in Venray een stop maken; om 14.20 uur worden ze in het jongeren centrum Free Wheelin (Hoenderstraat 10) verwacht. Wethouder mevr. Rutten- Tielen zal hier omstreeks 3 uur na mens de Venrayse gemeenschap de fietsers toespreken. Hier kan ook de Venrayse bevolking blijk geven van haar steun aan deze aktie, onder het motto: „Stop de neu tronenbom Stop de massavernieti gingswapens". TEKENWEDSTRIJD Tussen 16.00 en 17.00 uur zal, ook in Free Wheelin voor de Venrayse kin deren een tekenwedstrijd worden ge houden, met als onderwerp ,,De vre de". Er zijn leuke prijzen te winnen. Ook zullen tekeningen uitgewisseld worden met tekeningen van kinderen uit Japah. Elk kind krijgt dus voor zijn tekening een tekening uit Japan toe gestuurd. FINANCIËLE STEUN Wanneer men de aktie financieel wil ondersteunen dan kan men geld stor ten op bankrek. 17.39.17.178 t.n.v. de Werkgroep Stop de Neutronenbom Venray. Voor meer inlichtingen; Nettie de Römph, Haammakerstraat 96, Venray, telefoon 80294. GEVONDEN Hond, zwart met witte vlekken, geen rashond;, hond herder bastaard; portemonnaie rood knip sluiting; schoenen, rechter gymschoen blauw maat 34; sleutels, drie huissleutels in zwart etuitje met opschrift „Rijks postspaarbank"; bezorgerstas van de krant „Telegraaf" blauw; para plu, donkerbruin. iOfeAritefcJ&ÉL at Programma van vrijdag 24 tm 31 aug. Vrijdag 24 aug.: 18.30-23.40 Zaalvoetbaltoernooi Ro de 759. Poule B en C. Zaterdag 25 aug.: 18.00-19.00 Zwambach zaalv .vr. 19.00-21.00 Janssen Pubben zaalv. 21.00-22.00 Manual H 1Deume, handbal vr. Zondag 26 aug.: 09.30-12.00 Badminton. Maandag 27 aug.: 17.30-18.30 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. 21.30-22.30 Janssen-Pubben zaalv. Dinsdag 28 aug.: 18.00-21.00 VC Roóy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 29 aug.: 19.30-22.00 Badminton 22.00-24.00 zaalv. toernooi Rode 759 Poule A. Donderdag 30 aug.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. Vrijdag 31 aug.: 18.30-23.40 zaalv. toernooi Rode 759: 18.30 team 26, poule A 18.52 team 913, poule B 19.15 team 1620, poule C 19.40 tot 23.15 wedstrijden om le, 2e en 3e pl. en 4e 5e en 6e pl. tussen nummers 1 van poule A, B en C en nummers 2 van poule A, B en C. In de commissie voor handel en middenstandszaken kwam deze week ook de vestigingsplaats van de Mixo bouwmarkt ter sprake. Deze firma had aan de gemeente gevraagd zich te mogen vestigen op het industrie terrein De Hulst aan de Henri Du- nantstraat, dan wel een uitbreiding te mogen plegen op de huidige ves tigingsplaats aan de Zuidsingel. Bei de aanvragen werden door b. en w. niet gehonoreerd. Het gemeentebe stuur heeft zich daarbij laten leiden door de uitkomsten van een distri butie-planologisch onderzoek in de doe-het-zelf branche in onze ge meente. Maar als pleister op de wonde, houdt b. en w. de mogelijk heid open om over een aantal jaren de plannen opnieuw op hun haal baarheid te laten toetsen. Het zou dus mogelijk zijn dat de Mixo bouwmarkt over een aantal jaren zich toch mag vestigen op ge noemd industrieterrein, en dat voor uitzicht zat enkele commissieleden niet erg lekker. Men zag er een vorm van concurrentie in, omdat iemand die in het centrum bouwt moet voldoen aan alle mogelijke voorschriften, terwijl men op een in dustrieterrein kan volstaan met een eenvoudige hal. Bovendien is des tijds afgesproken dat detailhandel verkoop op het industrieterrein zou worden geweerd. •Er is echter óók afgesproken dat verkoop van volumineuse waren wél op het industrieterrein zou mo gen geschieden; zoals intussen ook gebeurt met een daar gevestigd ga ragebedrijf. Maar of en in hoeverre er bij een doe-het-zelf zaak gespro ken kan worden van volumineuse goederen, zal t.z.t. dan wel weer be keken worden. In een vorige vergadering was de vraag gesteld of de politie ook op treedt tegen overtreder van de Ves tigingswet Kleinbedrijf. Men had. de indruk dat de politie meer een door- geeffunktie aan de E.C.D. had. En aangezien de E.C.D. slechts een be perkt aantal opsporingsambtenaren heeft, kunnen de overtreders rustig hun handeltje voortzetten. Informa tie door de commissie-voorzitter had echter uitgewezen dat de politie wel tegen overtreders van die wet kan optreden en dat als één van haar taken beschouwt. De evaluatie van het evenement „Buitenspel '79" kwam niet goed van de grond, omdat de organisator zijn beloofde nabeschouwing nog niet had ingestuurd. De meningen van de commissieleden over het al of niet geslaagd zijn van dit evenement liepen nogal uitoen. De vertegen woordiger van de Zelfstandige On dernemers vond het helemaal geen promotion voor Venray. Er waren veel minder deelnemers dan destijds op de lijst van de organisator ver meld stonden, terwijl diverse toe zeggingen zijnerzijds niet waren na gekomen. De totale opzet gaf niet het resultaat wat men er van ver wacht had. Kort gezegd: het was niet zo geweldig. Over twee jaar staat diezelfde organisator weer voor de deur, omdat een dergelijke ten toonstelling voor hém altijd een goed zaakje is. Beloofd werd dat men dan atten ter zal zijn en de nodige eisen zal stellen. Intussen wacht men nog op het rapport van deze organisator. Tijdens de bouwperiode van Markthof werden de kramen op de Op 17 augustus j.l. slaagden in het St. Antoniusziekenhuis te Horst de volgende leerlingen van de gecombi neerde opleiding Horst/Venray voor het diploma Ziekenverpleging-A: Ziekenhuis Venray: de dames: A. Geurts, N. Kremers- Broeks, G. Schaeffers-Bevers, J. Thuyls-van Berlo en M. Weerts; de heer E. Geertman. Afgewezen: 1. Ziekenhuis Horst: mej. M. Buys en de heer C. Naus. Afgewezen: geen. maandagse markt „andersom" gezet. Nu deze bouw klaar is, zou men de oude toestand weer hersteld willen zien. Dus de kramen met het „ge zicht" naar de Markthof. Aan deze wens kan echter pas vol daan worden wanneer ook de bouw van A. S. aan de Grote Markt is voltooid. Tot zo lang blijft de hui dige stand gehandhaafd. Het zitje in de „bunker" voor het oude raadhuis wordt op de markt dagen geblokkeerd door een auto met-aanhang van een der markt kooplui. Een eerder gedaan verzoek om in te rukken heeft niet het ge wenste resultaat gehad. Nu zal de politie gaan optreden. Als de Noörd Tangent er ooit komt, moeten er nog enkele huizen gesloopt worden. Een van die huizen stond al enige tijd leeg, maar is nu weer bewoond. Geeft dat geen pro blemen met de huurders als er „straks" gesloopt gaat worden? Neen, want in de huurovereen komst zijn degelijke afspraken ge maakt. De woningnood rechtvaar digde hier alleszins tussentijdse ver huur. De bebouwing van de doorbraak over het voormalige pand Creemers aan de Grote Markt moet nog wach ten op de verkoop van de kapelanie daar ter plaatse. En dat kan nog wel enkele jaren duren. Reden waarom men deze „passage" een voorlopige aankleding wil geven middels ver harding en bloembakken. Eventueel zou de Kunstakademie muurschilde ringen kunnen aanbrengen, of het zou moeten zijn dat de Markthof- winkeliers er zelf voor verfraaiing willen zoragen. In ieder geval zal het sluipverkeer van de Markt naar de Schoolstraat er geweerd worden. Tijdens de kermis stond een ker misattractie precies boven een brandput nabij de Grote Kerk. Dat was helemaal geen geruststellende gedachte voor de omwonenden. Het bleek echter dat deze geboorde brandput een reservefunktie heeft. De brandputten van de waterleiding- my. in de Hofstraat en op de Grote Markt zijn vrij gehouden. Bij even tuele calamiteiten kon. men zich dus toch ruimschoots behelpen. Gevraagd werd om braakliggende terreintjes in het centrum, welke als parkeerplaats gebruikt worden, te verharden. Nu heeft men b.v. aan de Schoolstraat het terrein wel ge ëgaliseerd en er scherpe zand op aangebracht, maar dat is erger dan de kwaal. Bij regenachtig weer wordt het een grote modderpoel; de auto's slippen en zakken weg. Droog voets wegkomen is er niet meer bij. Men zal deze situatie nog eens be kijken. Het geheel parkeerporbleem in het centrum komt binnen afzien bare tijd overigens toch aan de or de, middels een parkeernota. Daarin moet ook de oplossing gezocht wor den voor de parkeerproblemen in de Patersstraat. Voorgesteld werd deze parkeernota t.z.t. te behandelen in een gecombineerde vergadering van de commissies Verkeer, Openbare Werken en Handel en Middenstands zaken. Overigens wil men desgevraagd de politie eens extra laten letten op slechte parkeerders, die het een an der onmogelijk maken de parkeer plaats te verlaten. Het op zon- en feestdagen houden van antiekshows was reeds in een vorige vergadering aan de orde ge weest. Er zit ergens een oneerlijke concurrentie in. Nu echter de minis ter van Economische Zaken daar zelf het een en ander over op papier heeft gezet, wil men dat eerst eens bestuderen en eventueel in een vol gende vergadering weer aan de or de stellen. Geruchten als zou TORRO zich t.z.t. in de Rose Vlek vestigen, zijn beslist onjuist Wel is een dergelijk voorstel in het verleden geopperd door de Consulent voor de Midden stand, maar men wil in de Rose Vlek absoluut geen groot waren- ELEKTRO CCD 12 Dolby - B - 2 VU meters, microfoon lijnmenger en uitgangsregeling AM 2450. 2 x 45 watt RMS bij 8 ohm, 2 VU meters, 40 stap pen volumeregeling CIE ^\Ot\ y i -s - a> JVC kwartsgestuurde platenspeler QL-A2 incl. element 6-40 watt, 8 ohm, 5 jaar garantie per stuk JVC Metal tape" cassette ree. KD-A5 huis. Zelfs het doahterschap van V. D. kan daar geen verandering in brengen. Er blijken nog steeds onduidelijk heden te bestaan over de afbake ning van het centrumplan. Een de finitieve vaststelling moet dan ook nog geschieden. Maar dat een ge meente-ambtenaar verklaard zou hebben dat het pand Pijpers aan de Eindstraat buiten het centrumplan valt vond men toch wel wat al ïe gortig. Hier is beslist sprake van een vergissing. Tenslotte werd er nog even ge sproken over de 11 meter lange ge motoriseerde groentekraam welke standplaats is geweigerd op de Ven rayse markt. De betreffende eige naar heeft beroep aangetekend bij de Raad van State. Eerstdaags zal de gemeente dus wel op het matje geroepen worden om haar standpunt te verdedigen. en het tot gemeentehuis ver- voormalige klooster „Je- wordt thans de laatste gelegd aan de verbouwing e vroegere kapel tot raadzaal k ontvangstruimte, leer men in het gemeentehuis t afdeling bevolkingszaken of sociale zaken moet zyn, kan a via de glazen toegangsdeuren i blik werpen in de nieuwe mte, welke straks het centrum i het bestuursgebeuren zal vor- Bij het verbouwen en inrichten van de voormalige kapel heeft ar chitect Colsen medewerking gekre gen van de binnenhuisarchitect, de heer v. d. Klugt uit Nijmegen. Van meet af aan stond die voor de immens moeilijke taak om van een sacrale ruimte een raadszaal an nex ontvangstruimte te maken. Hij had in de eerste plaats te maken met een als kapel gebouwde ruimte, met hoge gewelven, glas-in-lood- ramen, kruiswegstaties, een ver hoogd priesterkoor, beelden-nissen etc. TWEEDELING Begonnen werd met het makfn van een tweedeling van de ruimte. Het vroegere priesterkoor werd iets doorgetrokken en zal dienen als toe- toekomstige raadszaal. De overige ruimte wordt ontvangstruimte, wel ke o m. zal worden gebruikt bij of ficiële ontvangsten en recepties. Ondanks protesten en gevoelig heden heeft hij toch moeten beslui ten de glas-in-lood-ramen te ver vangen door „wit" glas, waarvoor de kozijnen tot aan de grond werden doorgetrokken. De glas-in-lood-ra men zullen straks als versierings ornamenten in de voormalige abcis worden geplaatst. Omdat de kruiswegstaties niet zonder beschadigen uit de muren konden worden gehaald, heeft de binnenhuisarchitect deze wegge werkt achter stijlvolle houten frie zen. Ter onderbreking van de overigens bijzonder fraai gemet selde muren werden enkele muur vlakken „vertind" door middel van het aanbrengen van een grijze „ce- mentlaag". Het resultaat is thans alle aanvankelijke vooroordelen en bezwaren ten spijt alleszins aan vaardbaar. „LAMPENDAK" Een bijzonder moeilijk gegeven voor de binnenhuisarchitect was het hoge gewelf boven het priesterkoor, waar in de toekomst het raadsge- beuren zich zal moeten afspelen. Hij vond de oplossing in het aan brengen van een z.g. „lampendak" boven de raadstafel. Het is een ge weldig grote ronde schijf, waarin langs de rand t.L-armaturen zijn aangebracht. Bovendien komen in deze lamp de microfoons voor de weergave van het gesproken woord. In de lamp is tevens accoustisch ma teriaal verwerkt om de galm in het hoge gewelf te voorkomen. Het oksaal (zangkoor) van de voor malige kapel wordt ingericht als bi bliotheek. Deze zal worden ingericht met twee in kruisvorm opgestelde com binaties van houten boekenkasten, waar tussenin een lichtgekleurde ronde tafel wordt geplaatst. Aan de wandzijden komen eveneens boeken rekken. Van boven af kan men dus over de tafel heen het raadsgedeelte er varen, terwijl omgekeerd van bene den naar boven kijkend niet slechts een massaal overkomende logge boe ken wand zichtbaar is. TER VERGELIJKING Onze fotograaf heeft een foto ge nomen van de nog niet gereed zijn de raadszaal annex ontvangstruim te. Ter vergelijking plaatsen wij daarbij een oude foto van de kapel van-vroeger waarin zo menige zus ter Ursuline haar stilste ogenblikken heeft beleefd. Beide foto's spreken voor zichzelf. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG ingang via Bosweg

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3