SPIO-NIEUWS EllTERPENIEIJWS VAN VROUWENBEWEGING TOT VROUW IN BEWEGING Help Euterpe onder de pannen 60 VAMOS A VEI; Fanfare Vriendenkring Overloon Jong Nederland KERKELIJKE DIENSTEN Grcte Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Yredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum PEEL EN MAAS ook üw krant Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Yredepeel Rectoraat Heide Rectoraat Veulen Rectoraat Smakt WATERPOLO Uitslagen gespeelde wedstrüden: 18e augustus Toernooi Helden Poule A; 1. Eszet 4 p. 12—2 2. Helden 2 p. 610 3. NOAV 0 p. 3—9 Poule B: 1. Mosa 3 p. 72 2. Spio 3 p. 5—2 3. Rob 0 p. 2—10 Eindresultaat: 1. Eszet, 2. Mosa, 3. Helden, 4. Spio, 5. NOAV,, 6. Rob. Doordat het gehele team zich vol ledig inzette, bereikten we een eer volle 4e plaats. Komende wedstrijden: Zondag 26 augustus in zwembad „De Wilgert" te Horst: aanvang 10.30 uur Internationaal Toernooi voor Heren t.m. 18 jaar. Vertrek om 9.45 uur vanaf De Meerpaal. Zondag 26 augustus in verwarmd buitenbad „De IJzeren Man" te Weert: aanvang 11.00 uur Dames- toernooi om de Maas- en Roerbode Trofee. Vertrek om 9.30 uur vanaf De Meerpaal. Training Vrijdag 20.30 - 21.15 uur Heren 1 en Damesselectie. Zaterdag: 16.30 - 17.30 uur Adsp. Jongens en Meisjes; 17.30 - 18.30 uur Heren 1 en 2 en Dames. Donderdag 23 aug. a.s.: 19.30 repe titie harmonieorkest. Woensdag 29 aug. a.s.: 19.30 uur bestuursvergadering. Donderdag 30 aug. a.s.: 19.30 uur repetitie samen met drumband in verband met deelname aan Taptoe 1 sept. a.s. VERDERE DATA OM TE RESER VEREN: Zaterdag 1 september taptoe Ven- ray '79. 14 Oktober: Zondagochtendconcert jeugdorkest in schouwburg samen met harmonie van Horst. Zondag 4 nov.: 15.00 dodenherden king begraafplaats. Vrijdag 23 november: Caecilia- feest. 25 November: Zondagochtendcon cert in schouwburg met Venrays Mannenkoor. 25 nov. Intocht St. Nicolaas. LEERLINGENOPLEIDINGEN Donderdag 23 augustus om 18.30 uur worden alle leerlingen welke meespelen in het jeugdorkest ver wacht in het nieuwe repetitielokaal De Perdstal, de voormalige kantine van camping Vlakwater. VROUWENGILDE ANNO 1979 Was het vroeger zo, dat de vrouw goeddeels onmondig was, onwetend van wat er in de wereld gebeurde. Thans kan gerust gesproken wor den van de zelfbewuste vrouw. De vrouw, die weet wat zij kan en wil. De vrouw, die midden in de maat schappij staat. De vrouw die in be weging is. Tengevolge van tal van maat schappelijke veranderingen heeft de vrouw meer gevoel voor eigen waarde gekregen. Is zelfbewuster geworden. Is zich vele malen meer bewust van de rol, die zij krachtens haar vrouw-zijn in deze samenleving kan en ook moet vervullen. Op deze omwenteling ten goede haakt het katholiek vrouwengilde van nu in. Een programma wordt niet meer opgesteld en als een kant en klaar pakket de leden voorgeschoteld. Waar vroeger het accent lag op de maandelijkse lezing, die, wilde hij goed zijn, door een man gegeven diende te worden, is er thans ook veel belangstelling voor tal van door het Gilde georganiseerde clubs, cur sussen en dergelijken. Waar vroeger het accent lag op de massa, is dit nu verlegd naar het individu. En dan wordt niet alleen gedacht aan de (bestaande,, en bij zonder gezellige) fietsclub, waar het individu zelf moet trappen, wil het ergens terecht komen, maar even zeer aan kontaktgroepen, werkgroe pen etc. In kleinere samenhang wordt onbewust gewerkt aan ver dere bewustwording van de vrouw. Immers, voorheen werd in een le zing kennis overgebracht, welke voetstoots aangenomen werd. Tegen woordig wordt kennis, ervaring is een beter woord, verkregen d.m.v. cursussen, diskussiegroepen en ex cursies, terwijl er tevens meer direct op de gezelligheid gerichte activitei ten zijn. Er is voor elk wat wils. Maar het grote doel is en blijft toch het wer ken aan de verdere bewustwording van de vrouw, en aan het zoveel mo gelijk ontplooien van haar talenten, zodat zij beter kan functioneren binnen haar gezin, haar werkomge ving, binnen de maatschappij, waar van zij een zelfbewust lid is. Daarbij werd de naam niet ver anderd. Nog steeds is de officiële naam: het Katholiek Vrouwen Gil de. Echter, met dat verschil, dat in het verleden de Katholiciteit een on verbreekbare noodzaak was. Terwijl tegenwoordig de katholiciteit, beter gezegd, het evangelie als een inspi ratiebron gezien wordt, iedereen, die zich dan ook binnen deze chris telijke houding thuis voelt, is van harte welkom binnen het Gilde. Als een soort, informele opening van het voor de deur staande sei zoen organiseert het Gilde een orit- moetings- en informatie-middag, donderdag 30 augustus a.s. Deze middag wordt van 14.00 tot 16.00 uur gehouden in de foyer van de Schouwburg. Iedereen is daar welkom! Belang stellenden kunnen kennis maken met het Gilde en met wat het vrou wengilde hen eventueel te bieden zou kunnen hebben. Leden en nieu we leden kunnen inlichtingen krij gen over en zich opgeven voor de diverse aktiyiteiten. Om alvast een blik „in de keuken" te werpen, is het interessant te weten, dat er een 20-tal cursussen en clubs op het progrmama staan. Van kantklossen tot volksdansen, en van franse con versatie tot mondiale vorming. Tevens bestaat op deze wijze de mogelijkheid, dat nieuwe ideeën worden geopperd, waardoor nog meer inhoud gegeven kan worden aan de vorming van de vrouw in beweging. Men kan ook inlichtingen inwin nen bij het sekretariaatmevr. M. Roling, Serenadestraat 68, tel. 84927. Onder bovenstaand motto startte de Koninklijke Harmonie „Euterpe" kort voor de vakantieperiode een aktie met de bedoeling zo'n twintig duizend gulden bijeen te krijgen. Dat bedrag is nodig voor de be strijding van de kosten verbonden aan het opknappen en inrichten van de „Perdstal" in Vlakwater. Zoals wij reeds enkele weken geleden be richtten heeft „Euterpe" voorlopig voor de tijd van drie jaar de „Perd stal" van de gemeente gehuurd. Inmiddels zijn de repetities voor het orkest, drumband en jeugdorkest weer begonnen. En dat alles in het eigen verenigingslokaal. Het bestuur hoopt dat na de vele omzwervingen in het afgelopen jaar met het ingebruik nemen van het eigen verenigingslokaal een start zal zijn gemaakt voor een nieuwe, lang durige bloeiperiode van „Euterpe". Dank zij de spontane medewer king van de gemeente en enkele Venrayse bedrijven en winkeliers waarfop wij overigens binnenkort hopen terug te komen en met enorme inzet van een flink aantal leden is de ingebruikneming van dat eigen lokaal mogelijk gemaakt. Naast deze medewerking zijn, on danks de vakantieperiode, toch en kele geldelijke bijdragen binnen ge komen. Er is echter nog veel meer nodig. De commissie uit het bestuur, ge steund door Beschermheer drs. W. Kremer, Ere-president L. Laurensse en de huidige President M. Kooien, brengt daardoor de aktie „Helpt Euterpe onder de pannen!" na de vakantie wederom onder de aan dacht. Die aktie bestaat uit de symboli sche verkoop van pannen en bak stenen. Gekocht kunnen worden: nokpannen voor 100, dakpannen voor 25, singels voor 10,— bakstenen voor 5, De rekeningen waarop de bijdra gen gestort kunnen worden zijn: Amro-bank 42.21.02.849 (postreke ning van de bank 1049705); Ned. Credietbank 23.47.85.918 (postrek. van de bank 1032741); Rabobank 15.39.63.662 (postreke ning van de bank 1068514). De Overloonse muzikanten van Fanfare Vriendenkring hebben op uitnodiging van het Tsjechische or kest Vitkovak, een drietal concerten verzorgd in de regio van de indus triestad Ostrava. Deze concertreis over het IJzeren Gordijn had de Vriendenkring te danken, aan de kontakten die twee jaar geleden werden gelegd, vooral op initiatief van de in Praag gebo ren concertzangeres MiluSka Duf- kova en de dirigent van de Over loonse fanfare, de heer Freek Scho- rer, voormalig direkteur van de Phi lips Harmonie. Twee jaar geleden n.l. trad het Tsjechisch orkest Vitkovak op in Overloon tijdens de feesten ter ge legenheid van het 70-jarig bestaan van de Vriendenkring. De verbroe dering beviel toen zo uitstekend dat besloten werd tot een muzikale uit wisseling, hetgeen onlangs realiteit werd. Een ofïiciële ontvangst op het Kui tuurhuis viel de Vriendenkring ook ten deel en ook het afscheidsfeest was van grote allure. Een prachtige Boheems-kristallen bokaal was een van de vele geschenken die de Vriendenkring ten deel viel. Een Delfts-blauw ornament en uiteraard heuse hollandse molens schonk de Vriendenkring aan de -Kultuurhuis- direktie en de leiding van Vitkovak. Het afscheidsfeest werd opgeluis terd door de Vriendenkring-kapel de Freunde Echo en de beierse muziek bleek in dit Oostblokland erg ge liefd. De Tsjechische gastheren bleken zo ingenomen met de muzikale uit voering dat het laatste concert rechtstreeks door de staatsradio werd uitgezonden. Deze eerste repetitie na de vakan tie zal worden gegeven door de heer Steyvers, de dirigent van het har monie-orkest. Het ligt verder in de bedoeling dat de heer Steyvers minimaal eens per maand deze repetities zal leiden en zich verder regelmatig op de hoogte houdt m.b.t. de vorderingen etc. Maandag: 16.30 klarinetten le groep o.l.v. Jo van Els; 18.00 klari netten 2e groep o.l.v. Jo van Els; 19.00 klarinetten le groep o.l.v. Ben Lucassen; 19.30 klarinetten 2e groep o.l.v. Ben Lucassen. Dinsdag: 16.30 uur koperinstru menten o.l.v. Jan Versteegen. Saxo foon o.l.v. Gerrit Lucassen. Woensdag n.m.: individuele repe tities o.l.v. Doris v. d. Broek. Donderdag: 18.30 uur jeugdorkest o.l.v. Bruno Lucassen, Jan Verste gen, P. Steyvers. Afmelden harmonieorkest uitslui tend bij de secretaris, tel. 8Ó225 dan- wel repetitielokaal tel. 82515. Jeugdorkest bij de heer Raedts, telefoon 82803 danwel repetitielokaal tel. 82515. Er zijn nog diverse karweitjes op te knappen in het repetitielokaal. Mocht u nog wat tijd over hebben en graag meehelpen het lokaal en omgeving „af te werken" neem dan contact op met de werkgroep o.l.v. Twan van Els of de secretaris. DRUMBAND A.s. zondag 26 aug. repetitie van 10.30 - 11.30 uur in de Perdstal. Donderdag 30 aug. gezamenlijke repetitie met harmonieorkest in de Perdstal te 19.30 uur. Beste jongens en meisjes! Zaterdag 25 augustus grootse ope ning van het nieuwe Jong Nederland seizoen. Voor jongens en meisjes van klas 2 t.m. 4 is er 's morgens om 10.30 uur een groot spelencircus. Voor jongens en meisjes van klas 5 en 6 en voortgezet onderwijs een grote zeskamp, deze begint 's mid dags om 13.30 uur. Kom niet in je beste kleren, want we hebben een echte zeepbaan. Iedereen is van harte welkom, dus ook niet-leden mogen meedoen aan deze sportieve happening. Tot zaterdag bij blokhut „De Holle Boom" aan de Westsingel, hoek Kempweg. Voor goed weer wordt van ons uit gezorgd. Tot dan, de leiding. openbare bibliotheek v/enray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: S. Aleramo. Een vrouw. Een Ita liaanse feministe uit het begin van deze eeuw beschrijft haar jeugd" en huwelijk waaraan een einde komt als zij besluit niet langer de zelf opofferende rol van echtgenote en moeder te spelen, (soc) N. M. Amosow. Diepvriesmens anno 2000. In Rusland gesitueerde ro man rondom de problematiek van het invriezen van ongeneeslijk zie ken totdat voor hun kwaal een ge neesmiddel is uitgevonden, (s.f.) A. C. Baantjer. De dertien katten. Een rechercheur krijgt van een stervende man het verzoek om voor zijn katten te zorgen; er ko men dan vreemde zaken aan het licht, (det.) C. Bartholomew. Weg uit het duis ter. Een jonge vrouw probeert zich in de maatschappij te hand haven, nadat ze dertien jaar op gesloten heeft gezeten wegens moord op haar broer, (psych) A. Bunschuh. 21 liefdesverhalen; liefde die tot leven leidt, (verh) B. Cartland. Hart tegen hart. Een 17-jarig meisje vindt de man van haar dromen, maar er moeten veel moeilijkheden opgelost worden voordat ze ongestoord gelukkig kunnen zijn. (hist) J. H. Chase. Sexbom onder het casi no. Na de geslaagde overval op het casino, gaat alles, ondanks het waterdichte plan, langzaam maar zeker mis. (thril) I. Fleming. Kalm aan, Mr. BontL Een misdadigersbende kaapt een vliegtuig met .twee atoombommen aan boord en dan komt agent 007 in het geweer, (av) K. Lannoy. Het andere ik. Het hu welijk van een jonge idealistische vrouw met een begaafde en ge vierde schilder dreigt mis te lopen door de eigenaardige binding van haar man met zijn eerste vrouw, met wie zij een opvallende ge-' lijkenis vertoont. M. Oomkens. Het huis dat lachte. Met de hulp van alle familieleden wordt de restauratie van een bouwvallig huisje in Gelderland ter hand genomen. Vervolg op: „Bidden in een theedoek", (fam) Vanaf 1 januari tot en met juli 1979 zijn 1960 romans ingewerkt. voor de week van 25 aug. tm 1 sept. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. overl. fam. v. d. Berg- Munninghof Piet Hanen fam. Flinsenberg-v. d. Mortel Thij van de Pasch. Zondag: 21e zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. Arnoldina v. d. Boogaard; 9^30 gregoriaanse hoog mis, int. Wilhelmus Janssen Jacob van Mil Gerardus v. Bracht; 11.00 nederlandse hoogmis kinderkoor), int. Henri Camps Christina van Rooy-Peeters. Maandag: H. Monica. 9.00 voor oude stichtingen uit dankbaarheid; 19.00 Maria Wismans-Geelen Jan Aerts Har Pouwels (Anny Huy- bers). Dinsdag: H. Augustinus, bisschop en kerkleraar. 9.00 Johan Moorrees Theodor Creemers; 19.00 ouders Kleuskens-Achten ouders Janssen- van Gerven en zoon Piet Leo Wijn hoven. Woensdag: Marteldood van de H. Johannes de Doper. 9.00 bijzondere intentie overl. parochianen (aller- zielenkollekte); 19.00 fam. Antoon van Meijel en Wilhelmina Arts Willem Janssen en overl. fam. overl. ouders van Es-Barents, Toos en Dick. Donderdag: 9.00 intentie familie R. Vrijdag: 9.00 bijzondere intentie Maria Swaghoven-Kuypers; 15.00 huwelijkssluiting Henny Cox en Huub Drayer; 19.00 overl. ouders Jans Beken-Haanen en zoon Arnold Antoon Aben vwg. de buurt Ma- thieu Arts. Zaterdag: 9.00 voor overl. PaXP- chianen voor overl. ouders; l£i)0 overl. fam. Bouten-Verschuren overl. fam. v. d. Berg-Munninghof Johan Moorrees Nelly Verburg- Schönberger. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leid sters: Willeke Asselbergs en An- nemie van Meijel. Huwelijksafkondiging: Henny Cox en Huub Drayer (Horst). In het weekend van 25/26 augus tus wordt in de kollekte een ex tra bijdrage gevraagd voor de MIVA, de missieverkeersmidde- lenaktie. Zondag 9 september is de jaar lijkse bedevaart naar Oostrum. Om 10.00 uur wordt in de kerk van O.L. Vrouw Geboorte voor en door onze parochie een plech tige hoogmis verzorgd. Akolieten: Zaterdag 25 augustus: 19.00 M. v. Pelt en G. de Groot. Zondag 26 augustus: 8.00 Mare LinSkens en Bernadette Corzilius (le zer: Anke Hijl); 9.30 Henny Fassotte en Berend Kroft; 11.00 T. Verbeek en W. Bistervels. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19.00 Jolanda Beerkens en Erik Wekking. Woensdag, vrijdag: 19.00 Bas Hou- ba en Mirjam Versieyen. Vrijdag:! 15.00 Manon Vullings en Leon Stoffels. Zondag 26 aug.: H. Missen 7.30, 9.00, 11.45; Hoogmis 10.15 gezongen door Crescendo; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods Zegen te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mededeling: Zondag a.s. is de jaarlijkse kollek te voor de MIVA - Missie-verkeers- middelen-aktie. Vervoer is hard no dig voor zieken en zo moeilijk van wege de slechte wegen of helemaal geen wegen. Dekenaat Venray wil dit jaar Zuster Wijnhoven, werk zaam in Papua-Nieuw Guinea, aan goed vervoer helpen voor hun zie kenhuis, lagere school en vervoer bouwmaterialen. Hebben wij begrip voor de moeilijkheden van hun ver voer, wij die over wegen vliegen. En geer royaal om vreugde te brengen bij vaak moeilijke arbeid. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 overl. fam. Lin- ders-Verkoeijen. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Martien Zeegers en Theo van Soest; 10.15 overl. Vader Theuvenet; 11.45 Lambertus de Lauw en zoon Peter en tot zekere intentie; 18.00 t.e.v. St. Antonius uit dankbaarheid. Maandag: 8.00 Ger Ambroslus en overl. fam. en overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 Eduard Versleijen. Dinsdag: 8.00 Catharina Poels-van Dooren (D.O.); 19.00 Diny Pirlo- Smits (broers en zusters) en Sjang Boom en echtgenote. Woensdag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans en zekere in tentie; 19.00 fam. Lucassen-Maassen en P. Florentius. Donderdag: 8.00 Giel Kusters en Gerlach van Ass; 19.00 Pastoor Arts. Vrijdag: 8.00 Ger Ambrosius en overl. fam. en overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 Gezinsmis, Zuster Bonifaas Schmidt en Huber- tina Jacoba Wijnands-Kepser en overl. fam. Zaterdag: 8.00 Selida Virginia Ro- jer en Constant Rojer. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Pieter Hendriks en Eric Arts. Zondag: 7.30 Peter Schoenmakers en Willy v. d. Bekerom; 9.00 Henk en Leo Jansen; 10.15 René v. Hooren en Tony Scholten; 11-45 Jos Claes- sens en Ricky Douwes; 18.00 Geert Claes en Hans Kerstjens. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Twannie Peeters en Robbie Arts; 19.00 Hans Kerstjens en Martijn Smelt. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Edgar Janssen en Perry Eibers; 19.00 Marcel Philipsen en Jac. Smetsers. Zaterdag 25 aug. Euch. viering om 19.00 u. Geen kindercrèche. Mis- intentie: dhr. J. Camps. Zondag 26 aug.: Gezongen euch. viering om 10.00 u. Kindercrèche wordt verzorgd door Iris Kroon en Ficque van Casteren. Misintentiet: dhr. M. Zeegers. Woensdag 29 aug.: euch. viering om 19.00 u. Mlslntentie: mej. van Mazeren. Eenentwintigste zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Jacobus Versteegen en voor overl. ouders v. d. Heuvel-Dommeck. Zang met het kinderkoor „De Vre- desklokjes". Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Jan Hermsen; 9.00 leesmis voor overl. familie Billekens-Giebels; 10.00 hoogmis voor overl. Johan Clephas. Nederlandse liederen met het kerkelijk zangkoor. 11.30 lees mis voor overl. Henk van Gooi; 18.30 avondmis voor overl. ouders Gerardus van Hoof en Gertruda Pelzer. Maandag: H. Monica. 8.00 leesmis tot bijzondere intentie; 19.00 avond mis voor overl. Toos Raaijmakers en voor overl. Jan van Lin en zoon Nout. Dinsdag: H. Augustinus, bisschop en kerkleraar. 8.00 leesmis voor overl. Martin Hoedemaekers; 19.00 avondmis voor overl. Anna Wilm- sen-Hermkens en ome Piet. Woensdag: Marteldood van de H. Johannes de Doper. 8.00 leesmis voor overl. ouders Siebers-Dielemans en zoon Theo; 19.00 avondmis voor overl. Bér Philipsen. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Joos Simons en ouders; 19.00 avond mis voor overl. ouders Emiel Beer kens en Gertruda Pelzer. Vrijdag: 8.00 leesmis uit dank baarheid (fam. L.); 14.00 plechtige huwelijksinzegening en eucharistie viering voor het bruidspaar Camps- v. d. Burgt; 15.00 plechtige huwe lijksinzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar Janssen-Mom- men; 19.00 avondmis uit dankbaar heid ter ere van O.L. Vrouw. Zaterdag: 8.00 leesmis uit dank baarheid (de M.);; 19.00 avondmis voor overl. Johannes Volleberg en voor overl. Harry Kusters. Mededelingen: 1. Zondag onder de mis van half twaalf kleutercrêche in de kleu terschool vlak bjj de kerk. Leid ster Mej. Menriëtte Jacobs. 2. Na de missen van 25 en 26 aug. (a.s. zaterdagavond en zondag) kollekte aan de kerkdeur voor de MIVA (Missie-verkeersmiddelen- Aktie). 3. Opening seizoen „Jong Neder land" op 25 aug. in de blokhut „De Holleboom" aan de Westsin gel. 10.30 voor de kinderen van de klassen 2 tot en met 4; 13.30 voor de kinderen van de klassen 5 en 6 en het voortgezet onder- wUs. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 R. Aben, R. Smits; 9.00 M. Barten, Th. Houwen; 10.00 Th. Urselman, H. Kusters, J. Jacobs; 11.30 M. Lenssen, T. Lucassen; 18.30 R. Beerkens, S. Fijneman. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 R. de Vink, M. Fijneman; 19.00 C. de Bruyn, J. Dommeck. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 B. Peeters, W. Hagenaars; 19.00 W. Aben, J. Linskens. Zondag 26 aug. om half tien kerk dienst in de aula van Den Hoebert, Westsingel 1, Venray en om elf uur in de Hervormde Kerk aan de Maas- weg te Blitterswijck. Predikant in beide diensten is Ds. J. J. van Dijk uit Grave. De extra-kollekten zijn voor het Landelijk Centrum Gereformeerd Jeugdwerk. In Venray tijdens de dienst kin- derkerk en -oppas. 25 augustus - 2 september Zaterdag: 19.00 Piet Dupont Ide Min Maria Jacoba Verheijen-Mi- chels Anna Gertrudis Janssen-Ren- kens (v.w. familie) Peter Derks (na mens neven en nichten). Zondag: 9.00 overl. fam. Stappers en Nel Arts; 10.00 Jaardienst Jan Achten Jaardienst Gerrit Rozijn (Zangkoor van Oirlo). Maandag: 9.00 Aleida Claessens- Teuws. Dinsdag: 9.00 Johannes Verhaag en Johanna Maas. Woensdag: 9.00 gest. jaard. Catha rina Hulsman-Jansen. Donderdag: 9.00 Maria Jacoba Verheijen-Michels. Vrijdag: 9.00 gest. jaardienst overl. fam. van Rengs-Litjens; 14.30 uit dankbaarheid bij 25-jarig huwelijk Claessens-Christians (Dameskoor). Zaterdag: 14.00 uit dankbaarheid bij 40-jarig huwelijk Lemmens-Ste- vens (Gemengd Koor); 19.00 Jaar dienst Wim Emons Peter Derks. Mlsdicnaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Marcel Janssen; Marcel Linskens, Marcel Linders, Marcel Litjens. Zondag: 9.00 Eddy Drabbels, Alex Oudenhoven, Robe.rt Claessens en Frank Verheijen; 10.00 Alouis Mar tens, Eric Jeuken, Hans Mulder, Ge rard Verbruggen. Mededelingen: Zondag a.s. 26 augustus zijn de H. Missen om 9.00 uur en 10.00 uur. Om 9.00 uur 'n stille H. Mis en om 10.00 uur de Hoogmis, gezongen door het kerkelijk zangkoor van Oirlo. Er is dus geen H. Mis om 11.00 uur. Zaterdag en zondag onder alle H. Missen kollekte voor de Miva de Missie Verkeersmiddelen Aktie. Door deze bliksemaktie hoopt de *MIVA 746 vervoersmiddelen te kunnen verschaffen voor missionarissen en eigenlandse krachten, werkzaam in de kerken van de ontwikkelingslan den. Uit ons dekenaat is het: zuster A. Wijnhoven, werkzaam in Papua New Guinea. Overbrug de afstand naar de mensen in de ontwikke lingslanden door een royale gift! Zaterdag: 19.00 gez .H. Mis jaard. Gerrit Geurts, st. Gerard Baten en Lamberdina Rongen en zuster Lam- berdina Rongen en zuster Richtruda Classens. Zondag: 8.30 H. Mis st. Gerrit Geurts en ouders; 10.00 Hoogmis in Oostrum O.L. Vrouw Bedevaart, maandd. Jan Nelissen en voor Mar- tinus Classens en Geftruda Wis- mans. Maandag: 8.00 H. Mis st. Mart. Voermans en Maria Minten. Dinsdag: 8.00 H. Mis st. Hendrik en Barbara Heidens en Pastoor Leens (1861-1899). Woensdag: 8.00 H. Mis overleden ouders en tot zekere intentie (L.). Donderdag: 8.00 H. Mis st. familie v. d. Ven-Peters. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de paro chie. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis over leden familie Baten-van Rijssel; uit dankbaarheid en voor Jan Zanders. 21e zondag door het jaar. Misdienaars: William Steeghs en Jan Vollebergh; Johny Reinders en Mark Donders; Hoogmis: René Duy- kers en Jos Heidens. Zaterdag: 19.00 Josephina Seykens- Collin. Zondag: 8.00 Maria Dinghs-v. d. Beuken; 10.00 Dora Willemsen-Mar- tens. Maandag en dinsdag is de H. Mis om 10.00 uur. Dit vanwege de ker mis. Maandag: 10.00 overl. fam. Thie- len-Thielen-Smits. Dinsdag: 10.00 jrd. voor Ant. Ja cobs en Petronella Friezen. Woensdag: 8.00 overl. ouders Ver hoeven-Hoeben. Tevens voor de of feraars. Donderdag: 8.00 Martinus Emonts. Vrijdag: 8.00 Martinus Flinsen- berg. Zaterdag: 19.00 Gerardus Smits. Zaterdag 25 en zondag 26 augus tus wordt de jaarlijkse MIVA-kol- lekte gehouden. MIVA betekent: Missie-Vervoers-Actie. 764 missio narissen en landeigen collega's uit de derde wereld doen samen een be roep op ons allen. Pater H. Helmer CSSR komt ons namens de MIVA a.s. zaterdag en zondag nog eens extra aansporen om de nodige hulp te bieden. De „meerkollekte" is voor de MI VA bestemd. D.w.z. Alles wat U bij deze kollekte méér geeft dan ge woonlijk, is bestemd voor de MIVA. Wilt U daar rekening mee houden I Over de nationale aktie bootvluch telingen: mededeling in de kerk. Intussen hebben de misdienaars verleden zondag hun welverdiende uitstapje gehad. Nog dank aan allen die dit uitstapje voor onze jongens ook financieel hebben mogelijk ge maakt! Allen prettige kermisdagen toege wenst! Miva-kollekte: Dit weekend is er na alle H. Missen aan de kerkdeur een kollekte voor Missie-Verkeers- middelen-aktie. Helpt de werkers in de Missie door uw bijdrage aan het hoognodige vervoer!!! Zaterdag: 19.00 Gezinsmis v. Leo Cox en overl. fam. lsm. v. Maria Asselberghs. Zondag: 8.00 lsm. v. Maria Assel berghs gest. jrd. v. Peter Joh. Smits en Gertruda Derks; 10.00 hgm. voor José Timmermans, Jacq Vervuurt en overl. fam. uit dankbaarheid; 11.15 lsm. v. Antoon Martens en echtge note Jan van Meijel, echtg. en overl. kinderen. Maandag: 19.00 lsm. v. Gerard Thijssen; 19.00 lsm. v. Ine Janssen. Dinsdag: 19.00 weekd. v. Maria Loonen-Scheffers Jan van Meijel, echtgenote en overl. kinderen. Woensdag: 19.00 weekd. v, Harry Asselberghs Maria Asselberghs. Donderdag: 19.00 gest. jrd. v. Wil lem Vervuurt en echtgenote Maria Asselberghs. Vrijdag: 19.00 lsm. v. fam. Croij- mans-Michels overl. fam. Swin- kels-Peeters. Zaterdag: 19.00 lsm. v. overl. ou ders Kusters-Koenen lsm. v. Ge rard Wilmsen. Misdienaars: 19.00 Martin en Ton- ny Heesen. Akolieten: 19.00 H. en R. Comelis- sen; 8.00 H. v. Rhee; 10.00 P. Ver stappen, F. van Bavel en A. Rein- tjes;- 11.15 R. Duijkers en G. Voer mans. Huweiyksafk.: Martin v. Rijswijck (Vierlingsbeek) en Ellen Boereboom; Toon Willems en Trudy Bouwmans (Tegelen). week van 25 aug. - 1 sept. Zaterdag: 19.00 H. Mis v. Wilhel mus Bollen, Hendrlna de echtgenote en Gerardus v. d. Munckhof. Zondag: 8.30 H. Mis v. fam. P. Pot- ten-Coopmans; 10.00 H. Mis v. Pe trus Janssen en Anna Janssen- Smeets; 11.30 H. Mis v. overl. fam. Slangen-Verheijen. Maandag: 19.00 maandd. v. H. van Lipzig. Dinsdag: 8.00 maandd. v. Antoon Verheijen. Woensdag: 8.00 maandd. v. Gonda Baghus. Donderdag: 8.00 maandd. v. H. v.d. Weijer. Vrijdag: 14.00 H. Mis t.g.v. het 25- jarig huwelijk van dhr. en mevr. v. Haperen-Verschuren; 19.00 maandd. v. Harrie Peeters. Zaterdag: 19.00 H. Mis v. ovérl. fam. van Well-Thoone. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 John Michels en Ko Flimsenberg. Zondag: 8.30 Robert van Ass en Wilfried van Dijk; 10.00 Rob Koo nings en Joost v. d. Elzakker; 11.30 Richard Juwett en Peter Peeters. Weekdagen: Willy Hendriks en Francis v. d. Hoff. 21e zondag door het jaar. 26 aug. Zaterdag: 19.00 Hoogmis v. Pierre Zwitserlood. Zondag: 8.30 H. Mis voo* Dijck, Henrica Hoedemakers en To 10.00 Hoogmis v. Harrie Versteegen 11.30 H. Mis voor de parochie. Maandag: 8.00 gest. jgt. v. Theodo rus van Dijck. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. v. Henricu v. d. Hoogenhof. Woensdag: 8.30 Sohoolmis om God zegen te vragen voor het nieuwe schooljaar. Donderdag: 8.00 gez. H. Mis voo Marijke Janssen-Miohels. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. voor Petru van Cuijck. Zaterdag: 19.00 Hoogmis gest. jg voor Johannes Noyen en Johann Arts. Misdienaars: zondag 8.30 en doo: de week: I. van Helden, M. Michels; 10.00 T. Janssen, M. Kessels; 11.30 T. Engels, J. Eyssen. Kollektanten: zaterdag: v. Hoof zondag: 8.30 v. Cuijck; 10.00 Emonts: 11.30 Arts. By zond ere koliekten A.s. zaterdag en zondag is de jaar lijkse kollekte voor de Miva (Missie Verkeersmiddelen Aktie) en voor de Bootvluchtelingen uit Vietnam/ waarover we de laatste tijd veel ge hoord en gezien hebben. De kollekte voor de Bootvluchte lingen is een internationale akti^ vandaar dat ze toevallig samenvalt met de Mivakollekte. Beide koliek ten zijn een royale gift helemaal waard. van 25 aug. t.m. 1 sept. Zaterdag: 19.00 voor Thea van Ba- kel-Peeters. Zondag: 10 uur voor bijzondere in tentie. Maandag: 8 uur tot int. van fam Botden. Dinsdag: 8 uur voor Ben Coolen. Woensdag: 8 uur voor bijz. inten tie. Donderdag: 8 uur voor een zieke. Vrijdag: 8 uur voor de parochie. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam Botden. 21e zondag door het jaar. 26 aug I Zondag: 8 uur H. Mis voor dt i overleden familieleden Ewals-Fleu- I ren; 10 uur Hoogmis: gesticht ge zongen jaargetijde voor Lambertui van Vegchel en Gertruda Arts. Ako- lieten: Nico Jakobs en Jan v. Dijck I Misdienaars van de week: Leo: Janssen en Geert Janssen. I Maandag: H. Monica. 8 uur H. Mil l t.e.v, O.L. Vrouw (Th.). Dinsdag: H. Augustinus, bisschoj en kerkleraar. 8 uur H. Mis uit dank 1 baarheid t.e.v. Pater Roothaan. Woensdag' Marteldood van de H. Johannes de Doper. 8 uur H. Mis j4 voor Toon Huisman van Je vrienden. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Ja Linders. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor Gin» v Droesen. j Zaterdag: 19.30 Avondmis voo: Theodorus Voermans. 4 Zondag 26 aug. 21e zondag door 1 jaar. c Zaterdag en zondag kollekte voor c Miva Missie Verkeers Aktie en voor de Bootvluchtelingen in O. Azië. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. fc zeswekendienst voor zal, Broede i Jozué Nabuurs. Zondag: om 9.45 uur Hgm. jgt. t zal. Jan Geurts; 11.15 Hgm. jgt. voo zal. Jan v. d. Aker. i Maandag: 8 uur lsm. uit dankbaar i heid fam. van Kempen. Dinsdag: 8 uur lsm. 2e zesweken* dienst voor zal. Sef Linders; om 2 t voor de Bejaardensoos, lsm. voor za Ceclel van Wylick-Engelen. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Marti nus van Staveren en echtg. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Cecit van Wylick-Engelen. Vrijdag: 8 uur lsm. overl. fait Hendriks-Hendriks. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uu H. Mis voor Priesterroepinget 's avonds om 7 uur Hgm. zal. Hent Dircks. Misdienaars: E. van Dongen en T. Leyssen. Akolieten: H. Geurts, Coen Clai sensen, Tw. Jacobs. Zaterdag 25 aug.: 19.00 Avondvit ring voor Bertus Mulder en over fam. Goumans-Pouwels. j. Zondag: 8.30 H. Mis te Holtha 1 voor Gerardus Gooren; 10.00 Hooi mis voor welzijn van de parochie c overl. fam. Wauben-Wilms. Maandag: 8.45 H. Mis voor c overledenen van de Karrnel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor gem zing van een ernstige zieke. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Joze' kapel t.e.v. de H. Jozef en t.z.i. (far Wauben). Donderdag: 8.45 H. Mis voor et overleden fam. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor fat Honck. NOTICIAS RELIGIOSAS J El domingo próximo a las once cuarto Misa con cantos y plètica \z Castellano; después de la Misa reij, nión en la salita del convento cqw un cafelito. Bienvenldos todos qn< han vuelto feldces de las vacaclonib y hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES h Para aquellos que han vuelto c£ retraso: La escuela de los nlftos h|ir landeses y también de los nifios fi(*v panoles ya ha empezado. Procure1 los padres que sus hijos vayan a IP escuela. Los nifios que van a la 51 - 6-a clase en la escuela holandt" irèn a la escuela espariola los lui por la mafiana. Los ninos que vanjl 3-a y 4-a irèn los jueves por J mannana; los nifios que van a la y 2-a irón a la escuela espanola jueves por la tarde. La Maestra, Maria Teresa, darè sus clases, el ano pasado, en la Ursula-scht Hasta la vista!

Peel en Maas | 1979 | | pagina 10