GOUDEN BRUIDSPAREN VAMOS A VER KERKELIJKE DIENSTEN Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Parochie Oostrum Parochie Castenray Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oirlo Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt gouden bruiloften in onze gemeente, ;e" worden er in deze maand augustus weer enkele toegevoegd. Gewoonte- 't, getrouw hebben wij deze echtparen O, bezocht, om het een en ander uit hun o huwelijksleven te vernemen. Een tra it. ditie waaraan men over het algemeen is graag hun medewerking verleend. In een enkel geval doet men er liever 't zwijgen toe. En natuurlijk kunnen we ook dat accepteren. De eerste gouden bruiloft in deze maand is dan bij de familie J. van der Vorst-Neelen, Kempweg 30. waar dit toch nog altijd zeldzame jubileum a.s. maandag 6 augustus gevierd zal werden. Na een plechtige eucharis tieviering in de Vredeskerk, kan men het gouden paar feliciteren in hotel Almcnda, van 15.30 tot 17.00 uur. Op vrijdag 10 augustus gaat aan het Schuttersveld de vlag in top voor het gouden bruidspaar Thei van Els- Willems. In de Grotekerk, waar beiden gedoopt zijn, hun eerste en plechtige communie deden, gevormd werden en getrouwd zijn, wordt op die dag om 2 uur 'smiddags een h. mis tot dank- M. de Koningin behaagde hem de Orde van Oranje Nassau in zilver te verlenen. Die onderscheiding werd hem toen door de burgemeester van Cuyck uitgereikt. In Leunen wordt in de tweede helft van augustus feest gevierd bij het gouden bruidspaar Koonings - Her mans aan de Veulenseweg. Koonings Grad (76) werd geboren in de schaduw van de St. Catharina- molen van Leunen, welke later een belangrijk hoofdstuk in zijn leven zou uitmaken. Zijn vader had die molen in 1893 laten bouwen. Omdat tiet ge zin Koonings meerdere zonen telde, was het niet duidelijk wie er eigen lijk „mulder" zou worden. Grad ging zich dus maak „verhuren" als boere- knecht, want dat beroep had toch wel iets met molenaar te maken. De mo lenaar kan immers niet leven zonder de boeren. In 1926 vond men het goed dat hij terugkeerde naar de molen en hij leerde er het vak volledig. Toen er in 1929 werd getrouwd, kon hij de mo len kopen. Een goe.de boterham was er in dit bedrijf voor hen weggelegd, c zegging opgedragen. Het feest wordt b verder gevierd in het Pelgrimshuis s te Smakt, waar men Thei en Trees dan kan feliciteren van 19.30 tot 21 uur. Thei van Els (76) had destijds de lagere school doorlopen en was klaar om te gaan werken, om mee te ver- dienen. Maar hij bleek nog te jong n te zijn om een werkkaart te krijgen t- op het gemeentehuis. De drie amb- tenaren, welke de gemeente Venray j. toen rijk was, maakten daar echter niet zeveel problemen over en schre- j. ven de werkkaart toch uit. Petran y Siebers, meesterknecht bij de si- garenfabriek van Esser, wilde het wel met de te jeugdige Thei probe- j ren, als hij maar zijn best deed. De eerste werkdag weet Thei zich nog 3 goed te herinneren: dat was van 6 uur 'smorgens tot 7 uur 'savonds. De pauzes waren van acht tot half negen, .j van twaalf tot een en van vier tot l half vijf. Zaterdags was de werkdag korter; dan werd er om 5 uur gestopt, v Ook zijn eerste weekloon weet Thei zich nog goed te herinneren, twee gul den en tachtig cent. Maar na enkele weken kreeg hij al een loonsverho ging van 30 cent per week. Thei werd dus sigarenmaker, en die stiel is hij meer dan 40 jaar trouw gebleven; totdat een ziekte hem er toe noopte het wat kalmer aan te doen. Omdat er meer te verienen was bij Baars sigarenfabriek, welke aan de Draol (huidige Julianasingel) een be drijf had gesticht, ging hij daar wer ken Maar in 1935 verdween die fa briek uit Venray, en moest ook Thei met die verhuizing naar Cuyck mee. Meer dan 30 jaar heeft hij gependeld naar Cuyck, en dat hij het zelfs ge presteerd heeft om die afstand regel matig per fiets af te leggen, is eigen lijk een verhaal apart. Maar de crisisjaren gingen ook aan de sigarenmakers niet onopgemerkt woorbij. Voor velen betekende dat werkloosheid; ook voor Thei. Sigaren makers mcesten toen met de schop de Peel ontginnen; daar was geen ont komen aan. Totdat Thei het wel voor gezien vond: het werk was hem ie jiwaar. Hij ging naar de keuring in Venlo en werd door de dokter onge schikt bevonden voor graafwerkzaam heden. Pbruid Trees Willems is geboren en agen aan de Hagelweg, waar haar ers het café Buitenlust runden, moest al vroeg mee aanpakken, niet alleen in de zaak, maar zij werd bok enkele jaren verhuurd als burger- •dienstbode. Het café aan de Hagel- 'eg - toen eigenlijk een zandweg of tarrespoor - kreeg veel aanloop van jongelui die graag bediend werden loor de dochters van Willems. Toen laar een handboogsportclub werd op- [ericht, werd haar latere bruidegom 'hei ook lid, al was het maar, zoals hij ons nu verklapte, om Trees meer te zien. Getrouwd werd er in 1929 en uit hun huwelijk werden 7 zonen en 2 doch ters geboren. Deze zullen met hun kinderen het feest meemaken. Er wordt wel eens gezegd dat het onbegrijpelijk is, dat er toen moeders waren die iedere week weer wisten te toveren dat het grote gezin niets te kort kwam, terwijl er toch vele we ken geweest zijn dat de inkomsten niet meer waren dan een gulden of negen, hooguit tien. Op vele dubbeltjes moest in het ge zin gelet worden, maar de contribu tie vcor de Bond was er altijd. Voor dat 60jarige trouwe vakbondslidmaat schap werd Thei door het bestuur van "de Tabaksarbeidersbond „St. Willi- brordus" gehuldigd. En in die hulde werd ook moeder van Els betrokken, w. zij had altijd de contributiecen- tet rij gelegd. V ontkomen er niet aan om bij deze gelegenheid ook enkele regels te wijden aan het muzikale gezin van Els, welke onbetwistbaar een van de steunpilaren genoemd mag worden van Venrays Fanfare, de latere Kon. Harmonie Euterpe. Vader met 6 zo nen (en nu binnenkort ook de dochter) 'zijn lid van Euterpe. En als we daar nog de volgende generatie van Els bijtellen, dan moeten we er nog tien kleinkinderen bijrekenen. Een „huis orkest" waar menige fanfare jaloers op zou zijn. Verschillende zonen zijn al meer dan een kwart eeuw lid, ter- de gouden bruidegom eerst ak- tief lid is geweest, later werkend be- stuurslid werd en sinds enkele jaren erebestuurslid is. Van de zijde van de muziekwereld werd Thei dan ook terecht onder Terwijl het in 1961 reeds H. Het gouden bruidspaar Van Els-Willems maar ook de crisisjaren waren voor een molenaar niet de vetste jaren. Oorlog en bezetting gingen evenmin onopgemerkt voorbij; want in de oor log molenaar te zijn én nederlander te willen blijven, betekende de bezet ter te saboteren, en dat was geen gemakelijke taak. Maar het lukte. Teruggekeerd van de evacuatie bleek de molen door de bezetters te zijn opgeblazen en wel zo grondig, dat herstel praktisch niet mogelijk was. Daarmee verdween een stuk le venswerk. Maar ook hier moest het leven doorgaan, en omdat er econo misch gewerkt moest worden, werd er een pakhuis met daarin een hamer molen gebouwd. Deze is nog steeds bij de familie Koonings in bedrijf, al is het bij de volgende generatie. De gouden bruid, Hermans Leida, is een geboren en getogen Klein- Oelderse. Zij was eigenlijk tot haar trouw werkzaam op de ouderlijke boerderij, waar ook hard aangepakt moest worden. Na haar huwelijk werd zij molenaarsvrouw en daarvan heeft ze nimmer spijt gehad. Uit hun huwelijk werden 9 kinderen geboren; 6 er van trouwden. De ande re drie zorgen er nu vcor dat het het gouden paar aan niets ontbreekt. Ook dit gouden paar geniet nog van ieen uitstekende gezondheid, welke mede verhoogd wordt door de aktivi- teit welke de gouden bruidegom nog aan de dag legt bij de verzorging van de grote tuin en de gouden bruid door het huishouden te beredderen. Beiden zijn gek op fietsen, en dat doen ze dan ook op gezette tijden. Daarnaast laten ze zich de kaartmiddagen niet afsnoepen. Op 20 augustus zullen de klokken van de St. Catharinakerk feestelijk luiden voor de plechtige eucharistie viering, welke om 2 uur zal worden op gedragen. Daarna gaat het gouden' paar naar zaal Martens om de verde re dag door te brengen. Van half ze ven tot acht uur krijgt iedereen de gelegenheid om zijn gelukwensen aan te bieden. Het feest zal werden gevierd met de kinderen en 13 kleinkinderen als mede de verdere familie. En natuur lijk zal Leunens fanfare acte de pre sence geven, temeer omdat de heer Koonings jarenlang aktief lid en be stuurslid is geweest van deze ver eniging. Het gouden bruidspaar Koonings-Hermans VOOR ZOVER ONTVANGEN HIER ONDER DE KERK BERICHTEN VOOR TWEE WEKEN van 5 t.m. 11 augustus: Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis. int. Wim van den Munckhof en overl. fam. ouders van Uden-v. d. Broek Jan Schwachöfer. Zondag: achtiende zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. Hubert us v. d. Putten en Jacobus v. Diesen Ar- noldina v. d. Boogaard; 9.30 grego riaanse hoogmis 'int. Maria v. Dijck- Duykers Herman Ebberink overl. fam. Jonkers-Claessens: 11.00 neder landse hoogmis, int. Antoon v. d. Berg en echtgenote Gertruda Jans- sen-Keilholtz Sraar Spee. Maandag: Gedaanteverandering van de Heer. 9.00 voor oude stich tingen Antoon van Osch Martina Wismans-Verstappen. Geen Avond mis. Dinsdag: 9.00 Hendrik Eibers en Maria Manders Harrie Martens; Geen Avondmis. Woensdag: H. Dominicus, priester. 9.00 bijzondere intentie overl. fam. Bouten-Verschuren; Geen avondmis. Donderdag: 9.00 overl. fam. Wis- mans-Maessen ouders Arts-Come- lissen en Jenniskens-Jansen en Wil lie. Vrijdag: H. Laurentius, diaken en martelaar. 9.00 Toon Vermeulen en overl. ouders Johanna Henckens- Tiesen; 14.00 50-jarig huwelijksfeest van Els-Willems; 19.00 Hubertus van Rijt ouders Kleuskens-Achten Antoon v. d. Berg en echtgenote. Zaterdag: H. Clara, maagd. 9.00 Johanna Smits en overl. fam. uit dankbaarheid (J.); tot zekere in tentie (S.); 19.00 ouders Duykers- Philipsen en zoon Pieter Henri Camps overl. fam. Hendricx-Pee- ters Bill v. d. Werken. Mededeling: Zondag onder de mis van 11.00 u. is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters: Li- sette Weijers en José Driessen. Met de kermisdagen is er maan dag, dinsdag en woensdag geen avondmis. Akolieten: Zaterdag 4 aug.: 19.00 C. Hen driks. Zondag 5 aug.: 8.00 Mars Linskens en Bemadette Corzilius (lezer: Anke Hijl); 9.30 Hans van Gerven en Erik van Gerven; 11.00 W. Bistervels. Misdienaars: Vrijdag: 19.00 Corina Straatman en Pieter Hermus. Vrijdag: 14.00 uur Mirjam Ver- sleijen en Erik Wekking. van 12 t.m. 18 augustus: Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. ouders Duykers-Philipsen en zoon Pieter Henri Camps overl. fam. Hendricx-Peeters Bill v. d. Werken. Zondag: negentiende zondag door het jaar. 8.00 bijzondere intentie; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Wil helmus Janssen Anna en Sjang Zeegers Herman Ebberink; 1100 nederlandse hoogmis, int. Wim Ka- teman en overl. fam. Mieke Kamps. Maandag: 9.00 voor oude stichtin gen overl. ouders Sala-van Aar- sen; 19.00 Willem Janssen en overl. fam. overl. fam. Peters-Wijnhoven. Dinsdag: 9.00 Johan Moorrees Herman Ebberink; 19.00 overl. ou ders Wismans Jan Aerts ouders Coenen-Houtackers. Woensdag: 9.00 Piet Janssen en overl. fam.; 15.00 uit dankzegging Peeters-Gommans; 19.00 Gertruda v. Meijel-Truyen Thij van de Pasch vwg. de buurt Hendrik Keijsers. Donderdag: 9.00 Martinus Litjens en Aard v. d. Zwaan. Vrijdag: 9.00 overl. fam. H. B. bijzondere intentie; 19.00 Herman Ebberink Gerard Gooren Harrie Siebers. Zaterdag: 9.00 Gerardus Dircks en Augustina Jenniskens; 19.00 ouders Geurtjens-Vermazeren Zus Hoeve- naars-Jans-Beken Johan Moorrees. Mededeling: Zondag onder de mis van 11.00 u. is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters: Ger- rie Janssen en José van Gerven. Huwelijksafkondiging: Annemiek van Heeswijk (Asten) en Frans Cremers. Akolieten: Zaterdag 11 aug.: 19.00 T. Verbeek en W. Bistervels. Zondag 12 aug.: 8.00 Nard Kronen berg en Marcel Hanen (lezer: J. Wekking); 9.30 Kees v. d. Helm en John van Bers; 11.00 M. v. Pelt en R. Janssen. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19.00 Corine van Hoof en Maurice Verschuuren. Woensdag, vrijdag: 19.00 Desiree v. d. Boom en Peter Thijssen. Woensdag: 15.00 Henk Manders en Karin Bloemen. van 5 t.m. 11 augustus: Zondag 5 aug. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; Hoogmis 10.15 gezongen door Crescendo. GEEN AVONDMIS. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 13.30 gez. H. Mis bij het Huwelijk Croenmans-Driessen; 5.00 gelegenhied om te biechten; 18.30 avondmis als zondagsviering. Mis-inlenties: Zaterdag: 18.30 overl. fam. Dech- nar-Sijbers en Vermeulen-Öijkmans. Zondag: 7.30 voor de parochie en Lei v. d. Berg; 9.00 Theo van Soest en Maikel Vreugdewater. 10.15 Wim Verlijsdonk; 11.45 gelovige zielen (offerbus). Geen avondmis. Maandag: 8.00 Ger Ambrosius en overl .fam en overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19 00 overl. fam. Sangers, Jean van den Munckhof en fam. en Marie Wijnhoven en fam.. Dinsdag: 8.00 Leo Janssen; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. Woensdag: 8.00 Giel Kusters en overl. ouders Akkermans-Timmer- mans; 19.00 Gerlach van Ass en Sjang Boom en echtgenote. Donderdag: 8.00 Eva Wilhelmina Rojer en Mathilda Wasser; 19.00 Pas toor Arts. Vrijdag: 8.00 Ger Ambrosius en overi. fam. en overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 Gezinsmis; Sjang Ewals. Zaterdag: 8.00 fam. Arts-Janssen; 13.30 Huwelijk van Croijmans-Dries- sen. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18 30 René van Hooren en Tony Scholten. Zondag: 7.30 Peter Schoenmakers 9.00 Pieter Hendriks en Eric Arts; 10.15 Willy v. d. Bekerom en Geert Claes; 11.45 Leo en Henk Janseq. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Edgar Janssen; 19.00 Gerard Schoen makers. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Perry Eibers; 19.00 Alfons Pirlo. van 12 t.m. 18 augustus: Zondag 12 aug. H. Missen 7.30, 9.00, 11.45; 10.15 Hoogmis gezongen door Crescendo: 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zondag viering. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 overl. ouders Ars- Tonen. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Tcos Hendricx-Rutten en Martinus Veldhuizen; 10.15 Fam. Esser-Tim- mer-van Geffcn en Zuster Bonifaas Schmidt: 11.45 Piet Stoks; 18.00 ge lovige zielen (offerbus). Maandag: 8.00 Ger Ambrosius en overl. fam. en overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 Martien Janssen en Noud van Lin en Gelo vige zielen (K.). Dinsdag: 8.00 Elisa Gregoria Palm en t.e.v. de H. Geest; 19.00 overl. ouders Rongen-Buijssen en overl. fam. Woensdag: 8.00 Antoon Luijpers; 19.00 Mechelina Cleven-Maessen. Donderdag: 8.00 Giel Kusters en overl. ouders Akkermans-Timmer- mans; 19.00 Christina van Mourik en Zuster Bonifaas Schmidt. Vrijdag: 8.00 Ger Ambrosius en overl. fam. v. d. Weegh-v. d. Pasch; 19.00 Gezinsmis. Pastoor ArLs. Zaterdag: 8.00 Clarita Romijn- Snijders; t.e.v. H. Geest en uit dank baarheid. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Leo en Henk Jan sen. Zondag: 7.30 René van Hooren en Tony Seholten; 9.00 Jos Claessens en Peter Schoenmakers; 10.15 Pieter Hendriks en Eric Arts; 11.45 Willy v. d. Bekerom en Geert Claes; 18.00 Twannie Peelers en Rob Arts. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Arnoud Verhaeg; 19.00 Hans Kerst- jens en Rob Arts. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Hans van Geenen, 19.00 Martijn Smelt en Twannie Peeters. Zaterdag 4 aug.: Euch. viering om 19.00 u. Geen kindercrèche. Mis- intentie Dhr. P. Kruysen. Zondag 5 aug.: gezongen Euch. viering om 10.00. Kindercrèche wordt verzorgd door Mevr. Wolf en Anita Wolf. Misinlentie voor overleden fam. Hendriks. Woensdag 8 aug. Euch. vierig om 19.00 uur. Misintentie: Zr. Electa Gordijn. Kermismaandag géén repetitie voor het zangkoor. Zaterdag 11 aug. Euch. viering om 19.00. Geen kindercrèche. Misinten tie Dhr. W. v. d. Munckhof en over leden fam. Zondag 12 aug. gezongen Euch. viering om 10.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd door Ficque v. Cas teren, Lydia v. d. Bosch. Misintentie: Fam. Lemmen. Woensdag 15 aug.: Euch. viering om 19.00 uur. Misintentie: Mej. J. M. Vermazeren. van 5 t.m. 11 augustus: Achtiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Herman van Ass en Gerlach van Ass. Samen zingen we neder landse liederen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. familie Thijssen-Marcellis en voor Jet en zoon Pierre en schoondoch ter; 9.00 leesmis voor overl. familie JanssenHermans en familie Her- mans-Janssen; 10.00 hoogmis voor overl. Teng van Gerven. Nederland se gezangen met het kerkelyk zang koor. 11.30 leesmis voor overl. ouders Franssen-van Gerven en Grada Huijbers; 18.30 avondmis voor overl. Johannes Volleberg. Maandag: Feest van de Gedaante verandering van de Heer. 8.00 lees mis voor overl. ouders (G.-K.); 14.00 plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 50-jarig huwelijksfeest van de ouders van der Vorst-Neelen; 19.00 avondmis voor overl. ouders Lucas- sen-Janssen. Dinsdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (D 19.00 avondmis voor overl. Jacob Sijbers (v. d. kaartclub). Woensdag: H. Dominicus, priester. 8.00 leesmis voor overl. familie Ma- tijsen-Peeters; 19.00 avondmis voor overl. Martinus Jacobs en voor overl. Thei van de Pasch. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Toon Pelzer (v. oude Veltum); 19.00 avondmis voor overl. ouders Jans- Gerits. Vrijdag: H. Laurentius, diaken en martelaar. 8.00 leesmis voor overl. Thijs Arts; 19.00 avondmis voor overl. Maria van Maris-Relouw. Zaterdag: H. Clara,maagd. 8.00 leesmis uit dankbaarheid (J.); 19.00 avondmis voor overl. familie van Dijck-Driessen. Mededelingen: 1. A.s. zondag onder de mis van half twaalf kleutercréche in de kleu terschool vlak by de kerk. Leid ster mej. B. v. d. Bekerom. 2. Begin het feest van de kermis met het bijwonen van een II. Mis! Wij wensen u enkele fjjne ker misdagen. Misdienaars en Akolieten 5-11 aug. Zondag: 8.00 O. Ingenpas, W. Abcn 9.00 C. v 'd. Brand, R. Smits; 10.00 J. Jacobs, E. Franken, Th. Ursel- man; 11.30 M. Lcnssen, R. Beerkens; 18.30 S. Fijneman, R. Aben. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 J. Linskens, W. Aben; 19.00 R. de Vink. W. Hagenaars. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 B. Trimbos. J. Dommeck; 19.00 H. Boom, F. Vercauteren. van 12 t.m. 18 augustus: Negentiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. familie van Dijck-Driessen. Samen zingen we nederlandse lie deren. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Jan Huijbers; 9.00 leesmis voor overl. Antonius van Rossum; 10.00 hoogmis als jaargetijde voor overl. Sjang Lenssen. Nederlandse gezan gen met het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. Theodora Zegers- van der Schans en voor Theodora van Haren-Zegers; 18.30 avondmis voor overl. Theo Claessens. Maandag: 8.00 leesmis tot het ver krijgen van een zalige dood; 19.00 avondmis voor overl. ouders Knech ten-Bosman. Dinsdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (D.)19.00 avondmis voor overl. Thijs van de Waeter. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Martin Hoedemaekers; 19.00 avond mis voor overl. ouders Gommans- Bouten en voor Frits Philipsen (buurt). Donderdag: 8.00 leesmis tot inten tie van het verkrijgen van een za lige dood; 19.00 avondmis voor overl. Antoon Jenniskens en overl, familie. Vrijdag: 8.00 leesmis tol intentie van een familie (fam. H.); 14.00 plech tige eucharistieviering uit dank baarheid bij gelegenheid van het 45- jarig huwelijksfeest van de ouders Franssen-Linders; 15.00 plechtige huwelijksinzegening voor 't bruids paar Scheepers-Suhenrera; 19.00 u. avondmis voor overl. ouders Lin- ders-van Herpen en Grad Geurts. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Maria van Maris-Relouw (v. d. buurt); 19.00 avondmis voor overl. Gertruda Madou-Klaassen. Mededelingen: 1. A.s. zondag onder de mis van half twaalf kleutercréche in de kleu terschool vlak by de kerk. Leid ster: Mej. Henriëtte Jacobs. 2. Het feest van Maria Tenhemel opneming (voeger 15 aug.) wordt dit jaar gevierd op zondag 19 aug. 1 3. W(j bevelen de huis aan huis kol- lekte voor het Ziekentriduum bij zonder aan. Geef als gezonde mens voor de zieke mens. Misdienaars en akolieten 12 - 18 aug. Zondag: 8.00 E. Franken, M. Lens- sen; 9.00 C. v. d. Ilrand, T. Lucas- I sen; 10.00 A. Millen. R. Beerkens, M. I Barten; 11.30 H. Kusters, H. Litjens; 18.30 Th. Houwen, Th. Urselman. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 P. Kroef, M. Fijneman; 19.00 B. Pee ters. F. Vercauteren. Donderdag, vrijdag, zaterdag. 8.00 W. Hagenaars, R. de Vink; 19.00 C. de Bruyn, J. Dommeck. 4 - 12 augustus Zaterdag: 19'.00 Pierre Vandeven- ne Maria Jacoba Verheijen-Mi- chels Peter Derks (v.w. de buurt). Zondag 9.00 Toon Kleuskens Pierre Jacobs, Jan Hulsman, Mar tien Moorrees (Gemengd Koor); 11.00 Theo Camps en Anna Verhoeven. Makndag: 9.00 Toon van Cuijck en overl. ouders. Dinsdag: 9.00 gest. jaard. overl. fa milie Asselberghs-Zanders. Woensdag: 9.00 overl. ouders Broekmans en familie. Donderdag: 9.00 Pieter Hendricus Janssen. Vrijdag: 9,00 overl. fam. Venne- kens-Verschuren. Zaterdag: 19.00 overl. ouders v. d. Hoogenhof-Spreeuwenberg gest. jaard. Gerardus v. d. Berg en Ger- trudis v. d. Broek i/ Peter Derks (v.w. de buurt). Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Marcel Janssen, Hans Mulder. I Zondag: 9.00 Nico Versteegen, Davy Moor rees, Eric Jeuken, Rob I Claessens; 11.00 Gébr. Drabbels. j Maandag, dinsdag, woensdag: 9.00 I Nico Versteegen, Davy Moorrees. Donderdag en vrijdag: 9,00 Hans Mulder, Marcel Linders. 18e zondag door het jaar. Misdienaars: Tonny Camps en Mi ke Kleeven; William Steeghs en Jan Volleberg; Hoogmis: Johny Reinders en Mark Donders. Zaterdag: tere van O.L. Vrouw. Zondag: 8.00 overl. familie Ver hoeven-Hoeben; 10.00 ter ere van O.I* Vrouw van Altijdd. Bijstand. Maandag: 8.00 Martinus Emonts. Dinsdag: 8.00 overl. fam. Vullings- Dings. Woensdag: 8.00 overl. L. Geurts en W. Linders. Tevens tot int. van offeraars. Donderdag: 8.00 overl. fam. Ram- bags-Cleven. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Emonts- Geurts. Zaterdag: 19.00 Lei Heidens. Zondag 5 augustus a.s. om half 10 kerkdienst in de aula van Den Hoe- bert aan de Westsingel en om elf uur in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck. De extra- kollekten zijn voor het diakonaats- projekt. Zondag 12 augustus om half tien viering van het H. Avondmaal te Venray en om elf uur dienst te Blit terswijck. Predikant in alle diensten is Ds. J. Heine. 4-11 augustus Zaterdag: 15.00 u. Requiemmis voor Zuster Richtruda Classens, overl. als missiezuster op Papoea Nieuw Guynea, van de congregatie Zuster Dienaressen van de H. Geest te Baexem; 19.00 gez. Mis st. Theo- dorus Classens, Wilhelmina Theuws, en zoon Teng Classens (Dameskoor). Zondag: 8.30 H. Mis overleden fa milie Geurts-Spreeuwenberg; 10.00 Hoogmis Martinus Classens en Ger truda Wismans, tevens maandd. v. Hendrina Rutten-Sijmons. Maandag: 8.00 H. Mis overleden ouders (M.). Dinsdag: 8.0 H. Mis overleden fa milie Noijen-Claessens. Woensdag: 19.00 gez. H. Mis st. Martin Rongen - Gertrudis Heidens. Donderdag: 8.00 H. Mis Peter An tonius Freriks. Vrijdag: 19.00 gez. H. Mis overle den familie Poels-Peters en voor Grad Schoeber, Francisca Simons, H. Uijtterhoeven en overleden familie. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis overl. ouders Muijzers-v. d. Sterren en voor Simon Claessens (Kinderkoor). Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Gebr. Nellen. Zondag: 8.30 T. Janssen, J. Maas; 10.00 R. v. Rijswick, T. Dijkman. Maandag: 8.00 P. Versteegen, E? Geurts. Dinsdag- 8.00 R. Zanders, S. Geurts. Woensdag: 19.00 Gebr. Maas. Donderdag: 8.00 P. en M. Willem- sen. Vrijdag: 19.00 Gebr. Steeghs. Mededelingen: Kerkkoor repetitie: maandag 20.00 uur in de kerk. Zaterdag 11 en zondag 12 aug. kol- lekte Ziekentriduum. Achtiende zondag door het jaar. Eerste zondag van de maand, bij zondere kollekte voor onze eigen kerk. We hopen dat er ondanks de vakantie of moeten we zeggen dank zy de vakantie? nog een extra bijdrage gegeven wordt voor onze kerk. Zaterdag: 19.00 Ism. v. Johanna v. Kempen-Lochtens lsm. tot bijzon dere intentie (C.). Zondag: 8.00 lsm. t.e.v. O.L. Vrouw en om Christus' genade voor de mensheid; 10.00 hgm. als gest. jrd. v. Petronella Asselberghs Maria Asselberghs; 11.15 l9m. v. Jan van Mcijel, echtgenote en overl. kinde ren lsm. tot bijz. intentie (W.). Maandag: 7.30 lsm. v. Harry en Maria Asselberghs (X); 18.30 weekd. v. Petronella Litjens-Reintje Jan van Meijel, echtgenote en overl. kin deren; 19.00 lsm. v. overl. ouders Voermans-van Gerven; 19.30 lsm. v. Maria Achten-van Dijck en overl. ouders. Dinsdag: 7.30 weekd. v. Harry As selberghs lsm. v. Maria Assel berghs; 8.00 gest. jd. v. Gerard Voes- ten en echtgenote. Woensdag: 7.30 weekd. v. Maria Asselberghs; 8.00 gest. jrd. v. overl. ouders en kinderen Baltussen-Loo- nen. Donderdag: 7.30 lsm. v. Maria As selberghs. Vrijdag: 7.30 lsm. v. Maria Assel berghs; 19.00 lsm. v. Frans Ver- koeijen. Zaterdag: 19.00 lsm. uit dankbaar heid (G.). Misdienaars: 18.30 Frank Stollman en Wilbert van Helden; 19.00 Olaf Terpstra en André Peeters. 19.30 Wilbert Emonts en René Smits. Akolieten: za 19.00 Th. v. Kem pen en Tj. Jenniskens; zo 8.00 R. David; 10.00 R. Duijkers, G. Voer- mans en H. v. Rhee; 11.15 R. en H. Comelissen. van 5 t.m. 11 augustus: Zaterdag: 19.00 H. Mis v. overl. fam. Mulders-Maessen. Zondag: 8.30 H. Mis v. Nicolasina Hamers v. Noye; 10.00 H. Mis voor bijz. intentie; 11.30 gest. jgt. voor Gerardus Vergeldt en Maria Ver- geldt-Burgers. Maandag: 19.00 maandd. v. Jan Spreeuwenberg. Dinsdag: 8.00 H. Mis v. Wilhelmus Bollen en Hendrina de echtgenote. Woensdag: 8.00 H. Mis v. Martien Hendriks. Donderdag: 8.00 weekd. v. Mevr. Swinkels-Heiligers. Vrijdag: 19.00 jgt. v. Huub Koo nings. Zaterdag: 19.00 gest. jgt. voor overl. fam. Philipsen-Groetelaers. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Robert vhn Ass en Wilfried van Dijk. Zondag: 8.30 Richard Juwett en Peter Peeters; 10.00 Willy Hendriks en Francis v. d. Hoff; 11.30 John Michels en Rob Koonings. 18e zondag door het jaar, 5 aug. Eerste zondag van de maand - bij zondere kollekte voor onze kerk. Zaterdag: 19.00 Hoogmis v. Pierre Zwitserlood. Zondag: 8.30 H. Mis tot dankzeg ging tot int. van fam. Koppes; 10.00 Hoogmis voor de vruchten der aar de; 11.30 H. Mis voor overl. fam. Arts-van Hoof. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor Coen- radus Klaassen en echtgenote. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor Harrie Peeters en Marinus Bongers. Woensdag: 8.00 gest. jgt. voor Eg- bertus Beckers en Petronella Klaas sen. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis v. Har rie Peeters en Marinus Bongers. Woensdag: 8.00 gest. jgt. v. Egber- tus Beckers en Petronella Klaassen. Donderdag: 8.00 gest. jgt. v. Peter Joh. Ewals en Carolina Rambaghs. Vrijdag: 8.00 gez. H. Mis v. Johan van Keysteren. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Maria v. d. Heuvel. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: T. Janssen, M. Kessels; 10.00 T. Engels, J. Eyssen; 11.30 P. Jacobs, P. Kessels. Kollektanten: zaterdag Arts; zon dag 8.30 v. Cuijck; 10.00 Hendrix; 11.30 Ewals. van 5 t.m. 11 augustus: Zondag 5 aug 18e zondag door het jaar. Zaterdagavond 7 uur Hgm. 2e zes- wekendienst zal Broeder Josue Na- buurs; 9.45 Hgm. voor zal. Herman Glavimans; 11.15 Hgm. zal Lena van Dongen. Maandag: 8 uur lsm. zal. Petr. Ida van Sta veren-van Son. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Ceciel v. Wylick-Engelen. Woensdag: 8 uur lsm. overl. fam. Geelen- Leo en Harrie. Donderdag: 8 uur lsm. overl. fam. Jacobs-van Dijck. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Hendrica Janssen-Keyzers. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. zal. Anna Wilms-van Lin. Akolieten voor 5 aug.: Al'b. Weys, Peter Fleurkens, L. Hendriks. Misdienaars: Coen Classens, Chr. van Dongen. van 12 t.m. 18 augustus: Zondag 12 aug. 19e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. zal. Anna Wilms-van Lin. Zondag: 9.45 Hgm. 3e zesweken- dienst voor zal. Broeder Jozue Na- buurs; 11.15 Hgm. voor overl. fam. van Soest-Cox. Maandag: 9 uur H. Mis bij begim van nieuw schooljaar. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Jan «van den Aker. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Petr. Ida van Staveren-van Son. Donderdag: 8 uur lsm. zal. El. Krij- nen-van Dongen. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Piet Jans sen. Zaterdag: om 7 uur Hgm. overl. fam. van Rijswijck-Verheyen. Akolieten voor 12 aug.: Guus Geurts, G. v. d. Ligt en G. Timmer mans. Misdienaars: Tw. Jacobs en Eric van der Ligt. van 5 t.m. 11 augustus: Achttiende zondag door het jaar. Zondag: 8 uur H. Mis voor Betje Ewals-Fleuren; 10 uur Hoogmis: v. Johannes Hendricus v. Kempen en Ger. v. Kempen-Friesen. Akolieten: Corné yan Meijel en Wim Manders. Misdienaars van de week: Paul Janssen en Geert Janssen. Maandag: Gedaanteverandering v. de Heer. 8 uur H. Mis voor de over leden ouders Poels-Michels. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Gina Droesen. Woensdag: H. Dominicus, priester. 8 uur H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw (Th.). Donderdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Loonen-Baltussen. Vrijdag: H. Laurentius, diaken en martelaar. 8 uur H. Mis voor Jan Janssen en overleden familieleden Janssen-Gielen. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Toon Huisman van je vrienden. van 12 t.m. 18 augustus: Negentiende zondag door het jaar. Zondag: 8 uur H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw (Th.); 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: Hans van Well en Edward Gielens. Misdienaars van de week: Stephan Gielens en Johnny Claessens. Maandag: 8 uur H. Mis uit dank baarheid. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Piet Michels. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Sjef Willems. Donderdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Engelbertus Mi chels en Josephine Kersten. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en overleden familieleden Derikx-Voesten. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Toon Huisman van je vrienden. Zaterdag 4 aug. 19.00 Avondvie ring voor Henrica Bastiaans-Huy- gen. Zondag: 8.30 H. Mis te Hol thees voor Gerardus Bastiaans; 10.00 uur Hoogmis voor Gerarda Koenen-Ja- cobs en voor overl. tfuders Geurts. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor Pastoor Bovens. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel t.e.v. de H. Jozef en t.z.i. Donderdag: 8.45 H. Mis voor Loui sa Waps-Vermeer. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor fam. Martens-Linders; 14.00 huwelijksin zegening van het bruidspaar Mieke Reinders en Peter Hermsen. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo celebramos el Santo Patrono de Venray y la Feria anual: a las once y cuarto Misa dia- logada en nuestra capilla, Overloon- seweg 2; luego: un cafelito en la salita del convento. Hasta la vista! NOTICLAS CULTURALES Aunque estamos pocos, continua- remos la Misa dominical. Esta sema- na ya regresaran muchos de Espana para empezar el trabajo el lunes proximo. El Padre Juan y el Sr D Jo Jacobs estan siempre a su dispo sition en casis urgentes (aviso pre- vio por favor: 04784-1253). Hasta la vista!

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9