AGENDA GEMEENTEPRAAT De bootvluchtelingen van Pater Piet Van 13 tot en met 18 augustus Zwemvierdaagse in Venrays bad NIKS DOEN, DA'S GEEN WERK INSPRAAK VOORONTWERP STREEKPLAN N. EN M. LIMBURG NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schiitte, Bureau Voorlichting Bekendmaking Dank zy financiële medewerking van Rank Xerox is het mogelyk, dat de zwemvierdaagse, welke ge houden wordt van 13 tot en met 18 augustus a.s. in het gemeentelijk binnen- en buitenbad op een spec taculaire wyze kan worden ge opend. Het bedryf heeft zich n.l. bereid verklaard als sponsor op te treden van de bekende Wagenber- se ballonvaarder Dr. N. S. Faith- full. die op de openingsdag, maan dag 13 augustus met een hete luchtballon vanaf de zonneweide van het zwembad zal opstegen. Dit bijzonder aantrekkelijke schouw spel zal omstreeks zes uur plaats vinden. Dat vormt dan de „openingsstunt" van de Zwemvierdaagse, welke voor de vierde maal in Venray wordt ge organiseerd door het Comité Recre atiesport Venray in samenwerking met het zwembadpersoneel en de zwemvereniging Spio. Verwacht Dit is het onderwerp, dat de stich ting „TERIMA KASIH" nog steeds bezig houdt. Onze publikaties hebben links en rechts 't nodige losgeslagen. Niet al leen plaatselijk, maar ook landelijk via onze artikelen in „Peel en Maas" en gegevens die wij hebben doen toekomen aan o.a. „Comité Boot vluchtelingen Den Haag" alsook aan de actualiteitenrubriek „Brandpunt" van de K.R.O. Een team van de K.R.O. wacht op een visum om in Tanjung Pinang waar de hoofdstatie van pater Piet Hoedemaekers is gevestigd, een re portage te gaan maken, waarmee naar wij hopen de problematiek in de Riau-Archipel, ook landelijk meer bekendheid gaat krijgen. Veel is reeds gegeven om de aller eerste en uiterste nood te lenigen en 't is warempel géén druppel op de gloeiende plaat. Vorige week waren wij in staat wederom zesduizend en vijf honderd gulden rechtstreeks over te maken naar pater Piet ten behoeve van zijn vluchtelingen. Dit geld wordt gebruikt voor di- rekte hulp bij de opvang van nieuw komers. Eveneens voor de meest noodzakelijke eerste medische hulp en voorzieningen ter bescherming te gen klimatologische omstandigheden. Een citaat uit een recente brief van pater Piet: „In de Riau zijn nu meer dan 50.000 vluchtelingen. Op Bintam (hoofdstatie) in min of meer rede lijke omstandigheden, maar op de Anambas eilanden (nevenstatie) in slechte konditie. Elke dag sterven er mensen aan honger en ziekte". (Einde citaat). Alle hulp via pater Piet geschiedt in nauwe samenwerking met U.N.H.R.C. (orgaan voor vluchtelin genhulp van de V.N.). wordt, dat dit jaar meer dan zes honderd zwemsters en zwemmers aan deze zwemvierdaagse zullen deelnemen. Hoewel dit evenement zwemVIERdaagse heet, kunnen de deelneemsters en deelnemers uit VIJF dagen kiezen. Men behoeft dus niet vier dagen achter elkaar te zwemmen om in aanmerking te ko men voor een medaille. Vanaf maandag 13 augustus tot en met zaterdag 18 augustus kan men tussen 18.00 en 19.00 uur van start gaan voor de af te leggen afstanden. Kinderen tot tien jaar zwemmen per dag 250 meter. Deze afstand geldt ook voor bejaarden. Alle an dere deelnemers moeten per dag 500 meter afleggen. Degenen, die dit jaar voor de vier de maal deelnemen aan de zwem vierdaagse komen in aanmerking voor een medaille „Goud 4". Bij een maal deelname krijgt men een bron zen, bij tweemaal een zilveren, bij driemaal een gouden en bij viermaal een Goud 4 medaille. In tegenstelling tot voorgaande ja ren wordt dit jaar bij de start een onderscheid gemaakt in leeftijds groepen. Om 18.00 uur starten de kinderen tot 10 jaar met hun ouders. Om 18.30 uur gaan de kinderen van 10 tot 16 jaar van start en vanaf 19.00 uur is de start van de groten. Iedere avond vindt in en bij het het zwembad een aantrekkelijke ak- tiviteit plaats. Tot en met 14 augustus a.s. kan men zich uitsluitend aan de kassa van het zwembad opgeven voor deelname aan deze zwemvierdaagse. De kosten bedragen 5.50 per per soon, inclusief de entree gedurende de zwemvierdaagse. Op vertoond van 65+ pas krijgt men 50°,o reduktie. Pater Piet verzocht ons nogmaals alle bekende en onbekende gevers hartelijk te danken voor hetgeen zij bijgedragen hebben om de enorme nood te helpen lenigen. Letterlijk schrijft hij: „Heel veel dank aan iedereen die meehelpt, geld stuurt, bidt of anderszins helpt". Met uw financiële hulp waren wij binnen 2 maanden in staat 12.500,- voor de vluchtelingen rechtstreeks over te maken. Moge het voorbeeld van Uw milde gevers, nog vele an deren inspireren om óók hulp te Programma van 4 Zaterdag 4 augustus: 18.00-19.00 uur Zwambach zaalv. Vrijdag 10 augustus: Eerste avond zaalvoetbaltoemooi „Rode 759" georganiseerd door Z.V.V. de Wetteling. 18.30 t.m. 21.00 teams poule A 1 t/m 7; 21.00 t.m. 23.40 teams poude B 8 Um 14. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen E. DE MUINCK KEYZER Mgr. Nolensstraat 2 - telefoon 80305 in het weekend van 10 en 11 august. TH. VAN THIEL, arts Patersstraat 30 - telefoon 81887 Weekenddienst voor de patiënten von de huisartsen Beckers, Corver. Vercauteren, De Vocht en Schmeetz Dr. DE VOCHT Henseniusstraat - tel. 81878 in het weekend van 10 en 11 august. P. CORVER, arts Oostsingel 6 - telefoon 81396 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uui 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: van 10 tot 17 augustus: APOTHEEK DE MONNIKSKAP hoek Paterslaan-Patersstraat ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum 4 en 5 augustus MEJ. ZR. T. MARTENS telefoon 04780 - 81269 11 en 12 augustus MEJ. ZR. J. DRABBELS telefoon 04780 - 81269 bieden aan mensen die nog niet om kwamen bij hun vlucht, maar nu niet weten wat hun nog boven het hoofd hangt. De opbrengst van de kollekte in de Paterskerk 1400,is inmiddels te bestemder plaatse. STG. „TERIMA KASIH" Rabobank: 17.39.13.024; Ned. Cre- dietbank: 23.47.65.957; Postgiro nr. 3884272 t.n.v. Terima Kasih, Schoor 2 Castenray. tot en met 17 aug. Woensdag 15 augustus: Zaalvoetbaltoemooi „Rode 759" Aanvang 22.00 t.m. 24.00 u., teams poule C 15 t.m. 21. Vrijdag 17 augustus: Zaalvoetbaltoernooi „Rode 759" Aanvang 18.30 t.in. 21.00 teams poule C 15 t/m 21; aanvang 21.00 t/m 23.40 teams poule A 1 t/m 7. Gemeentehuis tijdens de kermis 'smiddags gesloten Tijdens de kermisdagen, maandag, dinsdag en woensdag a.s. zal het ge meentehuis 's middags gesloten zijn. Ook telefonisch is het gemeentehuis dan niet bereikbaar. Bekendmaking VERKEERSMAATREGELEN I.V.M. VENRAYSE KERMIS Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 18 juli 1979 nr. 1065, waarbij, met het oog op de te ver wachten drukte tijdens de jaarlijkse kermis in Venray-kom, alsmede in verband met de aanwezigheid van diverse kermisattracties op de Grote Markt en het Henseniusplein en de verkeershinder bij het opbouwen en afbreken van die attracties, de vol gende verkeersmaatregelen zijn ge nomen I. voor het tijdvak van woensdag 1 augustus 1979, 18.00 uur tot en met donderdag 9 augustus 1979 18.00 uur, of zoveel korter of langer dan de omstandigheden het toelaten dan wel noodzakelijk maken: 1. door plaatsing van borden 11 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens te sluiten voor alle verkeer in bei de richtingen behalve voor voet gangers: a. de Schoolstraat, voor het ge deelte gelegen tussen de naam loze weg vóór de schouwburg en het Henseniusplein; b. de rijbanen en de pleinen deel uitmakende van het Hense niusplein: 2. door plaatsing van borden 12 en 13 van .bijlage II van genoemd reglement het gedeelte van de Merseloseweg tussen Jan Hen- senstraat en Kempweg te sluiten voor alle verkeer behalve voet gangers in de richting van het Henseniusplein; 3. door verwijderen van de onder borden, behorende bij bord 49 van bijlage II van genoemd re glement, op de Grote Markt een algeheel parkeerverbod in te stel len; II. voor het tijdvak van zaterdag 4 augustus 1979 tot en met woens dag 8 augustus 1979, dagelijks van 15.00 uur tot 24.00 uur, of zoveel korter of langer dan de omstandig heden het toelaten dan wel nood zakelijk maken, door plaatsing van borden 11 van bijlage II van eerder genoemd reglement te sluiten in bei de richtingen voor alle verkeer be halve voetgangers: a. de Hofstraat, voor het gedeelte gelegen tussen de Julianasingel en de Grote Markt; b. de Patersstraat; c. de Henseniusstraat; d. de Schoolstraat; e. dc Grote Markt. Belanghebben kunnen tegen dit besluit beroep aantekenen binnen dertig dagen na de dag dat publica tie heeft plaatsgehad. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en bij de commis saris van de Koningin ingediend. Burgemeester en wethouders voor noemd. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester A.L.G. Janssen, loco-secretaris Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 1 augustus 1979 waarbij in verband met uitvoering van werkzaamheden aan de spoorweg overgang in de Meerloseweg de vol gende verkeersmaatregel is geno men: Op 10 augustus 1979 van 07.30 tot 16.15 uur of zoveel korter of langer als in verband met de werkzaam heden mogelijk dan wel noodzake lijk is: I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens de Meerloseweg voor het gedeelte ge legen nabij de spoorwegovergang af te sluiten voor alle verkeer behalve voetgangers; II voor zover genoemde werk zaamheden dit toelaten en de veilig heid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I genoem de verkeersmaatregel ten behoeve van bestuurders van motorvoertui gen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de on der I vermelde weg en de woning of het bedrijf niet langs een an dere weg met het door hen be stuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van -de onder a ver melde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanneme lijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de onder I genoemde verkeersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de onder I genoemde weg voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van nood zakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoer tuig en deze activiteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kun nen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubli ceerd is beroep aantekenen. Het be roepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commis saris van de Koningin. Venray, 1 augustus 1979 Burgemeester en wethouders voor noemd. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 1 augustus 1979, waarbij in verband met het houden van een autocross in Oirlo het volgende is besloten: Op zondag 12 augustus 1979 van 13.00 uur tot 17.30 uur of zoveel kor ter of langer als de omstandigheden toelaten dan wel noodzakelijk ma ken: I. door het plaatsen %'an borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens af te sluiten voor alle verkeer behalve voetgangers: a. de Sinnesstraat; b. de Wustèrweg; c. het gedeelte van de Rosakker ge legen tussen de Bremmenkamp en de kruising van de Sinnes straat met de Wusterweg; II. door het plaatsen van borden 51 van bijlage II van genoemd regle ment het stoppen aan beide zijden van deze wegen te verbieden; II. voor zover genoemd evenement zulks toelaat en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht, ontheffing te ver lenen van de onder I genoemde ver keersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de on der I vermelde wegen en de wo ning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen be stuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder" a ver melde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanneme lijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de onder I genoemde verkeersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de onder 1 vermelde wegen voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van nood zakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze activiteiten niet of be zwaarlijk op andere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubli ceerd is beroep aantekenen. Het be roepschrift wordt aan dc Koningin gericht cn ingediend bij de commis saris van de Koningin. Venray, 1 augustus 1979 Burgemeester en wethouders voor noemd. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris SPORTIEVE RECREATIE IN EN OM VOETBALVERENIGINGEN: De mini-voetbalbaan in Venray SPEEL OOK MEE: Van 26 t.m. 29 augustus organi seert het comité Recreatiesport Venray in samenwerking met de heer Hans Roumen, medewerker sportieve recreatie van de K.N.V.B., een aantal dagen sportieve recreatie in en om Venray. Tijdens deze dagen zal de vrij unieke mini-voetbalbaan neergezet worden. Jong en oud kunnen de baan dan benutten. Deze mini-voet balbaan is van harte aan te bevelen. Naast de mini-voetbalbaan zullen er nog enkele alternatieve voetbal spelen gespeeld kunnen worden, ook in het kader van de sportieve re creatie. Vorig jaar is de activiteit wegens slechte weersomstandigheden helaas onvoldoende uit de verf gekomen. Hopenlijk zijn de»weergoden dit jaar beter gestemd- Het programma van de voetbal- baan luidt als volgt: Zondag 26-8: Sportpark de Wieën Venray. van 14.00 - 20.00 uur. Maandag 27-8: Sportpark de Vlies, Ysselsteyn, van 16.00 - 20.00 uur. Dinsdag 28-8: Sportpark De Spar Oostrum, van 16.00 - 20.00 uur. Woensdag 29-8: Sportpark de Hees akker, Oirlo: van 14.00 - 20.00 uur. Een bijzonder leuke activiteit voor leden van voetbalvereniging, maar ook voor niet leden. Iedereen ook dames en meisjes is dus welkom! Een aardige activiteit ook voor een familie-competitie, dus vader te gen dochter en moeder tegen zoon. Komt dus kyken en doet mee!! Gedeputeerde Staten stellen Pro vinciale Staten voor een bedrag van 165.000,beschikbaar te stellen voor het inspraakgebeuren over het Voorontwerp Streekplan Noord- en Midden-Limburg en de inschakeling daarbij van het Provinciaal Orgaan Welzijnsbevordering Limburg (PO WL). Met de inschakeling van het POWL hopen Gedeputeerde Staten te komen tot een effectiever verloop van de inspraak in de tweede fase van het Streekplan. Na een evalua tie van de inspraak over de afge ronde facetstudies is namelijk ge bleken, dat deze inspraak niet aan de verwachtingen heeft voldaan. De oorzaak hiervan ligt vooral in het feit dat gemeentelijke en gewes telijke besturen te veel aandacht hadden voor bepaalde locale zaken waardoor de afstemming van de lo- cole belangen op het streekplan in het gedrang kwamen. Daarnaast bleek uit de reacties van de burger-inspraak-groeperin gen de behoefte aan een grotere be trokkenheid bij de diverse niveaus van ruimtelijke ordening. De lengte van de inspraakprocedure (vanaf eind 1975), de „verambtelijking" van het inspraakproces en de onpersoon- Ben je tussen de 17 en 23 jaar oud en in het bezit van een L.H.N.O., L.E.A.O., M.A.V.O., H.A.V.O. of V.W.O diploma, of heb je helemaal geen diploma? Wil je informatie over een beroep of opleiding? Wil je je oriënteren in een bedrijf of instelling om tot een juiste be roepskeuze te komen? Wil je een goede begeleiding bij het solliciteren? Wil je een rustige studie-omge ving en hulp bij het solliciteren? Wil je je oriënteren op de maat schappij? Wil je een type-diploma halen, sporten, creatief bezig zijn? Wil je Dit alles is mogelijk bij de Schakel cursus voor Jeugdige Werklozen, verbonden aan de Streekschool te Roermond. Bovendien zijn er bijna geen kos ten aan verbonden, uitkeringen lo pen gewoon door en je reiskosten worden vergoed. Deze cursussen zijn in 1976 ont staan op initiatief van de ministers van Sociale Zaken en van Onderwijs en Wetenschappen. De uitvoering is in handen gelegd van de Streek- sehoQl voor beroepsgeleidend onder wijs in samenwerking met de Ge westelijke Arbeidsbureau's. De scha kelcursussen verbonden aan de Streekscholen in Roermond en Sit- tard werken in dit verband samen met de arbeidsbureau's in Roer mond, Venray, Venlo, Weert en Sit- tard. In september begint deze cursus voor de vierde keer. In het afgelo pen jaar waren er in Roermond 4 groepen met in het totaal 116 cur- itssen over het hele jaar. ZWEMLESSEN voor particulieren Met ingang van 3 september a.s. starten in het overdekte gedeelte van het Gemeentelijk Combi-Zwem bad zwemlessen voor particulieren. Aanvangsleeftyd kinderen die vóór 1 maart 1980 zes jaar zijn en personen van 16 jaar en ouder. Cursusduur: 24 lessen, 2x per week. Kosten: 65.50 voor kinderen tot 16 jaar en 84,50 v.a. 16 jaar, inclusief entree. Opleiding: A en B diploma. Inschrüven: vanaf heden aan de kassa van het Gemeentelijk Combi-bad, Park weg 2 te Venray. Lestyden/groepen (kinderen): 1. maandag 17.00-17.30 donderdag 17.00-17.30 2. maandag 17.30-18.00 donderdag 17.30-18.00 3. dinsdag 17.00-17.30 vrijdag 17.00-17.30 4. dinsdag 17.30-18.00 vrijdag 17.30-18.00 5. woensdag 16.00-16.30 zaterdag 11.00-11.30 6. woensdag 16.30-17.00 zaterdag 11.30-12.00 7. woensdag 17.00-17.30 zaterdag 12.00-12.30 8. woensdag 17.30-18.00 zaterdag 12.30-13.00 Leeftyden/groepen: personen 16 jaar en ouder. 1. maandag 20.0-20.30 donderdag 20.00-20.30 2. maandag 20.30-21.00 donderdag 20.30-21.00 Collectekalender voorde maand augustus 13 t.m. 18 augustus: Ziekentridu- üm Venray (plaatselijke aktie). v. 25 augustus: Jeugdwelzijn Veltum (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcöllectewezen). 27 aug. t.m. 9 sept.: Koningin Wil- helmina Fonds (landelijke aktie). Alleen voor deze aktie is een col lectevergunning verleend. Collecteren buiten de aangegeven datum is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moe ten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. lijkheid ervan hadden tot gevolg, dat het aanvankelijke elan bij particulie ren en groeperingen bekoelde. De beslissing om het POWL in te schakelen impliceert mede, dat GS de sinds 1975 lopende overeenkomst met de inspraakcoördinator per 1 ju ni j.l. hebben beëindigd. Er zijn drie redenen aanwezig waarom GS in de nieuwe inspraak- opzet voor het POWL gekozen heb ben. In de eerste plaats omdat het een Limburgs instituut betreft, dat (ten tweede) op voldoende afstand staat van het provinciale apparaat. Ten slotte omdat het POWL al de no dige ervaring heeft opgedaan met het organiseren van de inspraak rond enkele landelijke beleidsnota's en de Perspectievennota Zuid-Lim burg. Het POWL acht het voor het or ganiseren van een zinvolle inspraak procedure essentieel, dat de in spraakprocedure wordt verlengd van •.half december 1980 tot eind januari 1981. Gedeputeerde Staten kunnen zich daarmee verenigen. Voor het organiseren van de inspraak zal het POWL op tijdelijke basis een ge kwalificeerde medewerker aantrek ken. Dit jaar zullen er 3 groepen in Roermond en 2 in Sittard zijn met 100 cursisten aan de start. WAAROM DIT JEUGD-WERKLOOSHEIDS- PROJEKT ZOVEEL BELANGSTELLING GENIET? Het programma is weekvullend (maandag t.m. donderdag). De jeug dige werkloze behoudt daardoor een vast levensrithme. Toch heerst er geen echte schoolsfeer met die be klemmende prestatiedwang waarop vele jeugdigen zijn stukgelopen. Sa men met „lotgenoten" en onder be geleiding wordt gewerkt aan het ver beteren van ieder toekomstmogelijk heden. Dat is dan ook de doelstel ling: Het verbeteren van het ar- beidsmarktperpeklief van jongeren die op grond van hun vooropleiding op de arbeidsmarkt een extra kwets bare positie innemen. Voordat iemand kan schakelen naar een baan of opleiding moet hij of zij een bewuste keuze hebben ge maakt. Vandaar dat beroepenoriën- tatie een belangrijk programma-on derdeel is binnen de schakelcursus. Uitgangspunt blijft echter de per soonlijke situatie, de persoonlijke behoefte van de cursist. Het programma-aanbod omvat de volgende aktiviteiten beroepenoriëntatie maatschappelijke begeleiding kreatieve handvaardigheid sport studiebegeleiding keuzevakken cursusevaluatie persoonlijke begeleiding. Voorop staat het doelgericht wer ken aan het verbeteren van ieders toekomstmogelijkheden door te on derzoeken: Wat kan ik? Wat wil ik? Hoe moet dat dan? 17 september starten we met een nieuwe groep. m Heb jé belangstelling neem dan vóór 17 augustus contact op met het Arbeidsbureau waar je als werk zoekende staat ingeschreven. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Hinderwet Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: Houben b.v., Ysselsteynseweg 76, Ysselsteyn om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden/ wijzigen van êen veevoederfabriek waar elektromotoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermo gen van meer dan 2 pk. Adres inrichting Ysselsteynseweg, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray sectie M nr. 430. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage geJegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 22 augustus 1979 om 15.00 uur in het gemeente huis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 3 augustus 1979 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris In de opzet van het POWL worden de deelnemers aan de inspraak inge deeld in groepen, waarvan de orga nisatie en begeleiding zal plaatsvin den binnen de gewesten Roermond, Weert en Venlo. Het eindresultaat wordt ter goedkeuring voorgelegd aan de inspraakdeelnemers en ver volgens aan het Provinciaal Bestuur aangeboden. Wat de evaluatie van de procedure en de gevolgde werk wijze betreft, overweegt het POWL daarbij het oordeel van de inspraak deelnemers via een schriftelijke en quête te betrekken. Na afronding van de inspraak over het Voorontwerp Streekplan Noord- en Midden-Limburg wordt het definitieve concept-Streekplan in de wettelijk voorgeschreven pro cedure gebracht. Daarmee is de in spraakprocedure achter de rug en is de taak van het POWL beëindigd. Gedeputeerde Staten zullen zich nog beraden over de wijze, waarop tijdens de wettelijke vaststellings procedure inhoud kan worden gegê- ven aan de betrokkenheid van de bevolking bij het Streekplan. In eer ste instantie gaan hun gedachten wel al uit naar het organiseren van hearings van de Vaste Statencom missie voor Ruimtelijke Ordening voor de insprekers. Taxi-centrale P. Stoks Zn. B.V. Patersstraat 23 Venray Telefoon 04780-88000 Taxi (dag en nacht) Ziekenfondsvervoer Groepsvervoer Trouwrijden (Het hier vermelde politlenummer is goed; alarmnummer van de politie is echter 80800.) ZONDAG 12 AUGUSTUS A.S. Luikse Markt te Milheeze (gem. Bakel) OP VAKANTIEOORD „DE PEEL" Handel van o.a. Antiek, Kunstnijverheid, Curiosa, Kledij, Sierraden enz. Amusement: FANS TIEDTKE, enterainer MARA, zangeres MARC en DAVE, zangduo (bekend van het Schlager-festival en W.D.R.-televisie LUIKSE MARKT GEOPEND VAN 11.00 TOT 19.00 UUR

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3