AGENDA Juridisch steekspel tijdens kort geding Yermeulen-Konings Schorsingsaanvraag van Milieu groep Venray werd ingewilligd De galm van de Zangers van St.Frans in de Notre Dame van Parijs halve prijs! Veevoederfabriek Saweco op lange baan WILDE ACHTERVOLGING IN VENRAY Verkeers maatregelen rond cultureel centrum Opknapbeurt bomen Lichte groei inwoneraantal Wijkcentrum Brukske Politieberichten in het kort Maandag j.l. diende in Roermond het kort geding, dat de Merse- lose aannemer J. Vermeulen had aangespannen tegen het raads lid J. Konings uit Venray. Zoals bekend had de heer J. Konings schriftelijke vragen gesteld aan het college van b. en w. en het college van Gedeputeerde Staten van Limburg over de wijze van vuilstorten in de voormalige zandgroeve van de heer Ver meulen aan de Meerloseweg in Oirlo. Volgens het raadslid zou hier ongecontroleerd worden gestort. Bovendien zei hij over be wijzen te beschikken, dat in de zandgroeve tegen alle afspraken in huisvuil, chemicaliën en olie zouden zijn gestort, terwijl vol gens de heer Konings bovendien sprake zou zijn van oneerlijke concurrentie. De president van de Roermondse rechtbank, mr. Bejaars, zal vermoedelijk nog deze week tot een uitspraak komen. Het kort geding leverde een juri disch steekspel op tussen de advo caat van de heer Vermeulen, de Roermondse advocaat mr. Mosco- wicz en de raadsman van de heer Konings mr. Th. Weiten. Belang rijk in deze was de vraag of het raadslid dat vragen in de publi citeit had gebracht al dan niet onschendbaar is. NIET ONSCHENDBAAR Mr. Moscowicz stelde, dat l\et feit, dat iemand raadslid is niet mag in houden dat hij straffeloos beschul digingen mag uiten. De onschend baarheid geldt alleen voor een raadslid, wanneer hij tijdens raads vergaderingen uitspraken doet. Hier stelde mr. Weiten tegenover, dat ingevolge het reglement van or de van de Venrayse raad, een raads lid schriftelijke vragen kan stellen. In deze tijd, waarin openbaarheid van bsetuur steeds meer centraal komt te staan, past volgens de heer Weiten ook het publiceren van deze vragen. Wat uiteindelijk mr. Beljaars hier over zal zeggen is belangrijk, omdat de heer Vermeulen heeft geëist, dat de heer Konings openlijk in de pers zijn beschuldigingen herroept. Doet hij dat niet, dan hangt hem een dwangsom van 2.500,voor elke dag dat hij in gebreke blijft, boven het hoofd. ONZORGVULDIGHEID De heer Konings werd onzorg vuldigheid verweten via de raads man van de heer Vermeulen. Be toogd werd, dat er wèl gecontro leerd werd gestort en dat er, gezien de afspraken welke de gemeente met Vermeulen en andere slopers heeft gemaakt, geen sprake kan zijn van concurrentievervalsing, zoals door het Venrayse raadslid werd aangevoerd. Mr. Weiten stelde hier tegenover, dat er ongecontroleerd werd gestort toen de heer Konings zijn materiaal op de stortplaats verzamelde. Foto materiaal, bijeengebracht door het Milieu-Acjiie Centrum Nederland (M.A.N.), zouden de beschuldigingen van de heer Konings moeten staven. Mr. Moscowicz twijfelde tijdens de zitting aan de echtheid van de foto's, omdat het „belastende ma teriaal" er te mooi by lag Bo vendien konden degenen, die bij de zitting aanwezig waren en ter plaatse goed bekend waren uit de foto's de stortplaats niet herken nen. Mr. Beljaars, de president van de rechtbank, geloofde vooralsnog aan de echtheid van de foto's omdat hij zich niet kon voorstellen, dat het M.A.N. een en ander in scene zou hebben gezet. Zoals gezegd, zal de president op zeer korte termijn zijn uitspraak doen. De voorzitter van.de afdeling Rechtspraak van de Raad van. State heeft het verzoek van de Milieugroep Venray tot schorsing van de door Gedeputeerde Staten van Limburg verleende „ver klaring van geen bezwaar" tegen het bouwen van een nieuwe fabriek van Saweco op het industrieterrein „De Witte Vennen" ingewilligd. De nieuwe fabriek mag derhalve voorlopig niet wor den gebouwd in afwachting van de definitieve uitspraak van de Raad van State. Volgens de heer J. Rutten, secretaris van de Samenwerkende Coöperatieve Verenigingen (Saweco) kan deze uitspraak nog wel 21/2 jaar op zich laten wachten. Het gaat hier om een tussentijdse uitspraak van de voorzitter van de afd. Rechtspraak van de Raad van State inzake een schorsingsaan vraag hangende het AROB-beroep bij Gedeputeerde Staten inzake de voorgenomen bouw door Saweco van een Veevoederfabriek. Op 29 mei 1979 had de gemeente raad van Venray besloten tot ver koop van grond aan Saweco in De Witte Vennen. Tegen deze verkoop hadden Gedeputeerde Staten geen bezwaar. Door de Milieugroep Ven ray werd bezwaar aangetekend, doch in feite zou men met de verklaring van geen bezwaar van G.S. toch met de bouw kunnen starten. Om dit te voorkomen werd bij de voorzitter van de afd. Rechtspraak van de Raad van State een soort kort geding aangespannen. Door de uitspraak van maandag j.l. is de „verklaring van geen bezwaar" geschorst en kan de nieuwe fabriek voorlopig niet worden gebouwd. WEL TIJDIG In eerste instantie ging het er in Den Haag om of de schorsingsaanvraag en het AROB-beroep bij G.S. wel tijdig door de Milieugroep waren in gediend. Zowel tot verbazing van de ge meente Venray als van de zijde van SAWECO kon de Milieugroep 'aan- nemlijk maken, niet eerder op de hoogte te zijn geweest van de offi ciële gemeentelijke bekendmakingen in deze en alle andere hierover ver schenen publikaties. Derhalve werd gesteld, dat het beroep tijdig was aangetekend. Het grote bezwaar van de Milieu groep Venray was, dat de vestiging van Saweco op de Witte Vennen (bosgebied) in strijd zou zijn met de voorschriften, zoals die in het be stemmingsplan door de Venrayse raad zijn goedgekeurd. Volgens de voorschriften is een uitwerking ten behoeve van bedrijfs vestigingen zonder spoorwegaanslui ting alleen mogelijk, indien daar voor elders in de gemeente geen gronden meer voorradig zijn. Omdat Saweco geen spoorwegaansluiting behoeft, vond de Milieugroep, dat deze industrie niet thuishoort op dit reserve-industrieterrein, maar op Smakterheide. De voorzitter van de afd. Recht spraak stelde dan ook vast, dat ves tiging van Saweco niet te rijmen valt met de voorschriften, die door. de raad zijn goedgekeurd. Zowel van de zijde van de ge meente als van Saweco werd aange voerd, dat de afstand tussen de nieuwe veevoederfabriek (met een hoogte van 40 meter (Red.) op Smak terheide en het werk^™^ van Sa weco met ongeveer - Km werd vergroot. De voorzitter bleef er bij, dat ves tiging op de Witte Vennen in strijd is met de voorschriften behorende bij het bestemmingsplan en stelde de Milieugroep Venray in het gelijk. De schriftelijke motivering zal over veertien dagen volgen. TIJD EN GELD Zowel van de zijde van de ge meente als van Saweco nam men met verbazing kennis van het feit, dat de voorzitter de schorsingsaan vraag en het AROB-beroep ontvan kelijk werden verklaard, terwijl zij buiten de daarvoor gestelde termijn waren ingediend. Voordat het uit eindelijke raadsbesluit werd geno men had men tijd genoeg gehad om bezwaren in te dienen. Volgens de heer J. Rutten, secre taris van Saweco wordt het nu een kwestie, die veel geld en tijd gaat kosten. Niet in het minst, omdat de huidige siuatie in Oirlo onhoudbaar is geworden. Daarbü komt, dat volgens de sta tuten de nieuwe veevoederfabriek van Saweco binnen het werkge bied Oirlo-Meerlo-Swolgen moet worden gebouwd. De bouwplaats op de Witte Vennen zou al op de rand van het werkgebied zyn, doch Smakterheide (het industrie terrein langs de Maasheseweg) is zes km verder gelegen en dus sta- tuair niet haalbaar. i Bovendien wordt door Saweco de werkgelegenheidsfactor aangemerkt. Op het bedrijf in Oirlo werken mo menteel twintig werknemers. Door de nieuwe vestiging zouden veertig mensen werk vinden. Nu is het wachten op de uitspraak van het AROB-beroep bij Gedepu teerde Staten, welke binnen drie maanden moet zijn gedaan. Zouden G.S. het beroep afwijzen, dan kan de Milieugroep Venray in beroep gaan bij de Hoge Raad, en dat zou wel eens een jaren durende zaak kunnen worden. „Maar", zo wordt door de Milieu groep gezegd, „wanneer de voorzit ter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State onze bewaren niet haalbaar zou hebben geacht, had hij zeker de schorsing van de „verklaring van geen bezwaar", uit gegeven door G.S., niet uitgespro ken." HET AROB-BEROEP VAN STRIJ BOSCH Vorige week berichtten wij in dit blad dat de heer G. Strijbosch zijn AROB-beroep voor de Raad van State heeft ingetrokken. Dit beroep was door hem aanhangig gemaakt vanwege de weigering van de ge meente om hem een definitieve vestigingsvergunning voor een fri- turezaak in Veltum te verlenen. De heer Strijbosch vertelde ons achteraf dat volgens hem bij deze procedure geen redelijk gesprek mogelijk was, omdat hij had ver wacht dat, naast een afgevaardigde van de gemeente, ook iemand van het Makelaarskantoor en van Pabe- ma (de eigenaresse van het Winkel centrum Veltum) aanwezig zouden zijn: Tegen deze laatste overweegt hij nu alsnog een kort geding te voeren voor een schadevergoeding. Terwijl hij zonodig een nieuwe zitting van de Raad van State wil bewerkstel ligen. Overigens zou hem van de ge meente nu toezegging gedaan zijn, dat hij zich t.z.t. (tijdelijk) in plan Landweert mag vestigen. Een be loofde schriftelijke toezegging heeft hij echter nog niet ontvangen. Als we dat zo allemaal horen, dan zien we voorlopig toch nog geen ein de aan deze nu al jaren durende kwestie. VALSE HONDERTJES Ook Venray blijft niet verschoond van de in omloop zijnde valse hon derdjes. Als men er niet zeker van is een goed honderdje in bezit te hebben, dan wel op het punt staat te ontvangen, neem dan kontakt op met de politie. Deze kan U, evenals het personeel van de banken, wel zeggen of het bankbiljet goed is. GEVONDEN VOORWERPEN in de weken van t.m. 15 juli 1979 1 groene damesfiets, merk Bata- vus-Ascot; 1 bruine bastaard setter met rode halsband (teef); 1 dames polshorloge, merk Ancre, met zwart bandje; 1 herenhorloge met bruin bandje; 1 blauw spijkerjasje LOIS, maat 52; 1 korte jack, beige van kleur, gebreide stukjes aan mou wen, kraag, onderkant; 1 kort blauw kinderjasje met oranje en gele rondjes; 1 wit babyjasje; 1 kleine portemonnaie met overslag, inh. geld. halskettinkje, foto en briefje met naam VARN uit Oostrum; 1 portemonnaie, zwart, inh. bank- en muntbiljetten; 1 gouden trouwring nr. 535; zwart etui met 6 sleutels; zwart etui met 3 sleutels, waarvan 1 «sleutel merk Yamaha; riemklem met 3 sleutels; 2 autosleutels POS nr. GX 134 en HUF nr. OB 11; 1 bruine da mestas met ritssluiting (redelijk nieuwe tas zonder inhoud); 1 brom fietshelm geel van kleur; 1 bad handdoek, washandje, make-up doekje in tas van HEMA; 1 set hout beitels. Inlichtingen over de gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen op het politiebureau te Venray, Wilhelmi- nastraat 15, alleen tijdens kantoor uren en niet op zaterdag of zondag. 46 zangers o.l.v. hun dirigent W. Buys en met als begeleiders voor zitter H. Staal en H. Fijneman heb ben de afgelopen dagen een 9 daag se tournee en France gemaakt. Er werden 8 concerten en 4 missen ge zongen op verschillende plaatsen; met uiteraard als hoogtepunt een gezongen mis en de hoogmis op zon dagmorgen in de Notre Dame van Parijs. Op zaterdag 7 juli vertrok het ge zelschap om 7 uur en vanuit Blit- terswijck om 7.30 uur. Om elf uur werd een mis gezongen in een klein Belgisch bedevaartplaatsje: Villers Notre Dame, nabij Ath en Mons. De waardering was hier groot en dè gastvrije ontvangst daarna niet min der. Enfin even een foto en met goed gevulde magen weer en route. Naar Poissy, een plaats ten westen van Parijs (30 km.). De groep werd hier ondergebracht in een klein kas teeltje, een bijzondere ervaring voor de jongens natuurlijk. Het avond concert in deze plaats was slechts matig bezocht, mogelijk vanwege de vakantie, de hoge entreeprijzen en de late aankondiging. De verzorging en de gastvrije ontvangst op het in ternaat was echter zeer goed. Zondag volgde dan de climax van deze reis: zingen in de Notre Dame van Parijs. Het middenschip was vol met kerkgangers, terwijl diverse mensen nog daaromheen stonden te luisteren. Na afloop volgde zelfs een luid applaus, iets wat naar men zei, zeer zelden voorkomt in Frankrijk. Een hele eer voor de zangers, voor dirigent Wim Buys en ook voor de Venrayse achterban. In de middag werd in vogelvlucht Parijs nog be zocht. Maandag ging de reis weer verder naar Nogent le Rotrou, 130 km. naar het zuidwesten. Onderweg werd nog de kathedraal van Chartres bezocht. Het avondconcert werd hier ge kenmerkt door een zeer enthousiast publiek; vooral de Franstalige num mers en het Halleluia van Handel regen langdurig applaus. Door dit enthousiasme aangestoken ging diri gent Wim Buys ook improviseren met de aankondiging hetgeen het publiek zeer waardeerde, door een extra nummer liep het concert dan ook uit. Na bezichtiging van de oude abdij en het kasteel ging het de volgende middag weer verder. Eenzelfde beeld speelde zich hier af op dinsdag avond bij het concert in Mally la Foret, een plaats nabij Fontaine- bleau. Op woensdag 11 juni werd eerst gezwommen alvorens het dorpje Chattillon sur Morin, nabij Estemay te vertrekken. Hier aan de rand van de champagnestreek was tevoren in de pers ook al reclame gemaakt zo dat de kerk wederom vol was. De verkoop van de programmaboekjes met foto's en informatie ook in ternationaal Frans, Duits en Engels alsmede de collecte leverden dan ook voor de zangers een aardig re sultaat op. Evenals tevoren was de ontvangst bij de pleegouders weer enorm, hoewel soms de taal en een enkel Frans gerecht voor een enkeling wel eens wat vreemd waren. De begelei ding ving dat dan weer op. Een klein groepje kwam hier op een kasteel tje. De meesten sliepen hier echter bij de gastvrije lokale bevolking. Op donderdag voerde de reis via Provins, Orleans en Blois naar St. Aignan, een groot dorp tussen Tours en Bourges. Deze wat langere rit van 280 km ging gepaard met en kele (ook de enige) regenbuien, het geen op dat moment dan ook weinig ongemak opleverde. Hoewel een en keling wat vermoeid leek, werd het concert, zowel het eerste religieuse gedeelte als het tweede folkloris tische deel weer goed ontvangen bij het publiek dat de kerk weer nage noeg gevuld had. De afstand voor vrijdag naar Va- lencay was slechts 30 km. Een ge legenheid om het mooiste kasteel in Chambord te gaan bezoeken met de groep en zo de middag gezamenlijk door te brengen. In verband met de zeer groots opgezette kasteelfeesten in Valency duurde het onderbrengen van de jongens wat langer; vele mensen bleken namelijk mee te doen aan de feestelijkheden. Vooraf aan dit spektakelstuk gaven onze jon gens in de open lucht op het binnen plein van het kasteel een concert. Ook hier waagde de heer Buys het om „au claire de la lune" door het publiek aan de jóngens voor te laten zingen, zodat de zangers de goede uitspraak nog eens hoorden. Om kwart over tien begon dan het grote spektakel met geluid en lichteffek- ten, waaraan 250 uit de omgeving meededen .alsmede de ruiterclub in oude klederdracht, enfin een fantas tisch schouwspel. Het duurde tot na half een, en wel bij aangename tem peratuur. Zaterdag 14 juli was DE nationale feestdag in Frankrijk, maar na deze reis weten wij het allemaal zeker dat het een groot feest is met fan fare, défilé, lampionnen fakkel optocht, straten vol vlaggen en vuur werk. Maar voor dit vuurwerk eerst nog een concert in de kerk van Lucay Le Male, 10 km van Valencay. Even verstoorde de optocht naar het vuur werk een van de laatste nummers, maar het enthousiaste publiek ap- plaudiseerde en riep bis om een toe gift en nóg een extra lied. Bij de tweede rondgang zijn onze jongens dan in de stoet met het hele dorp achter de fanfare naar het vuurwerk gegaan. Op verzoek van de plaatselijke organisatie hebben de Zangers van St. Frans daar in de pauze, omringd door fakkels, nog enkele folkloristische liedjes gezon gen, hetgeen bijzonder werd ge waardeerd. Na afloop de kleintjes naar de pleegouders en de groten in het voortgaande feestgedruis en ook hier konden zij het zingen niet laten, hetgeen de gezelligheid ten goede kwam. -Terug werd het een lange reis, vertrek 9 uur Via Mons bereikten we Villers. In Villers St. Amand werd nu een mis met zang verzorgd, waarna weer een gastvrij onthaal volgde en een verrassing n.l. een prachtige kleurenfoto van 50 x 60 werd aangeboden! Hier werd de tocht dan tevens af gesloten en ging het retour Venray, waar we om 10.30 uur aankwamen en onze voldoening met vuurwerk en een lied aan de achterban lieten- blijken. Einde van een gewaardeer de reis, ook voor de zangers. BEZOEK HET ZOEMHUKSKE TE HORST In de maanden juli en augustus is de fraaie modelbijenstand „Het Zoemhukske" te Horst elke zondag morgen geopend van 10.30 tot 12.00 uur. Imkers van de Imkervereniging Horst en omstreken verzorgen dan excursies door de boeiende mini- botanische tuin, waar een tweehon derdtal drachtplanten in volle bloei staan. Ook vertellen ze U over het interessante ïeven van de honingbij, die hier in een zestal grote honing- volken gehuisvest is. Tevens is gelegenheid om een pot je zuivere Nederlandse bijenhoning te kopen. De modelbijenstand is ge legen in de Kasteelse Bossen nabij het parkeerterrein van het sportpark „Terhorst". Kortom, een mooi uitstapje voor U op een fijne zondagmorgen! Het leek wel een opname uit een bekende t.v.-serie, toen een „grote slee" met snelheden van meer dan 100 km door Venrays straten raas de, achtervolgd door de politie. Maar het was bittere ernst, want zodra er stoptekens worden genegeerd, is dat voor de politie een teken dat er iets fout zit. De bestuurder van die „gro te slee" moet wel een goede engel bewaarder hebben gehad, evenals de mensen die bij deze achtervolging een goed heenkomen zochten om niet onder de razende auto te ko men. Maar uiteindelijk vloog de wa gen uit de bocht op de hoek Henri DunantstraatStationsweg. De poli tie kon zich daar over de inzittenden ontfermen, die netjes met hun benen uit elkaar tegen hun auto moesten gaan staan geheel overeenkom stig de politievoorschriften, en zoals we dat wekelijks op de televisie zien. Vervolgens gingen vervolgden en achtervolgden gezamenlijk naar het politiebureau. Daar bleek dat de bestuurder, de 26-jarige L. uit Sie- bengewald, veel te diep in het glaas je had gekeken. De andere inzitten den, de 21-jarige v. d. B., de 24-jari- ge L. uit Venray en de 24-jarige mej. R. uit Venray, kregen procesverbaal aangezegd terzake het bij zich heb ben van ongeveer 50 gram hasj. De bestuurder kreeg nog de nodige an dere processen toegezegd. Nadat het viertal was voorgeleid aan de hulpofficier van justitie wer den ze later op vrije voeten gesteld. Een 17-jarige inwoner van Venray „leende" in de rihcht van zaterdag op zondag de auto van zijn pa en ging daarmee rijden. Voor een poli tiecontrole voelde hij niet veel en het stopteken werd genegeerd. Ven rays politie zette de achtervolging in. Deze eindigde niet bij de ge meentegrenzen maar werd op het Horster gebied voortgezet. Daar dacht men eerst succes te hebben, maar de bestuurder ging, na gestopt te hebben, er weer van door. Maar ook aan die rit kwam een einde en de politiemannen konstateerden drankgebruik bij deze te jeugdige bestuurder. Pa zit met de brokken en zoonlief kreeg de nodige processenverbaal aangezegd. Een autobestuurder uit Deurne had het ook niet begrepen op een, politiecontrole in Venray. Ook hij negeerde het stopteken en ging er vandoor. Na een langdurige achter volging waarbij de Venrayse politie assistentie kreeg van haar Deurnese collega's, kon hij in Deurne worden aangehouden. Ook die bestuurder had te diep in het glaasje gekeken. Processenverbaal werden aangezegd. Bestuurder reed door Op de splitsing LangstraatDeur- neseWeg kon de naar later bleek Helmondse bestuurder K. K. de door hem bestuurde auto niet in de juiste koers houden. De auto botste tegen een verkeersbord, lichtmast en bermpaal. De bestuurder reed door, maar kon later, dank zij een oplet tende getuige, in Helmond worden aangehouden. Hij bekende de ver oorzaker van die botsing te zijn ge weest. Hij kreeg een extra proces verbaal aangezegd. Bestuurster bedacht zich Mevr. M. C. uit Wanssum reed vanaf de parkeerplaats bij de Grote Markt, maar lette onvoldoende op. De door haar bestuurde auto ram de een geparkeerde blauwe perso nenauto. De bestuurster reed door, zonder haar identiteit bekend te ma ken. Later bedacht ze zich en stelde de politie van haar „rammen" in kennis. Nu zoekt de politie de eige naar van die blauwe auto, want de ze heeft zich nog niet gemeld. Hij kan dus terecht bij de politie. MEISJE DOOR PAARD GETRAPT Een elfjarig meisje uit Venray is zondagavond na afloop van het paardenconcours dat in Wellerlooi werd gehouden door een trap van haar eigen paard zodanig gewond geraakt, dat zij in het ziekenhuis van Venlo moest worden opgeno men. De Venrayse liep achter haar paard dat plotseling uithaalde, waar door de deelneemster ernstige ver wondingen aan de hals opliep. Paarden op autoweg Venrays politiemannen moesten in aktie komen om twee losgebro ken paarden, welke op de Venlose- weg liepen, te vangen. Ondanks dat de politiemannen bij hun opleiding daaf geen speciale cursus voor heb ben gekregen staan hun superieuren er steeds verbaasd over, dat het hen telkens weer gelukt als volleerde cowboys die paarden te vangen en oök de eigenaars op te sporen. Brand in paviljoen St. Bernard Vrijdagavond werd er groot alarm gegeven voor een begin van brand op paviljoen St. Bernard van het psychiatrisch ziekenhuis St. Anna. Alle verpleegden werden in nacht gewaad geëvacueerd en naar andere paviljoens overgebracht. Dank zij de tijdige ontdekking en het snel en doortastend optreden van het per soneel van dit psyciatrisch centrum, geassisteerd door brandweerlieden en politie kon erger worden voor komen. Na het opmaken van de ba lans bleek dat een der kamers ge heel was uitgebrand, de rest van het paviljoen had wat rookschade opge lopen. Wel is het personeel uren lang bezig geweest om twee vermis- I te patiënten op te sporen. Burgemeester en wethouders heb ben besloten een aantal maatrege len te treffen die ten doel hebben de verkeerssituatie rond het Cultu reel Centrum te verbeteren. De maatregelen hebben voorname lijk betrekking op het (naamloze) straatje gelegen tussen het Cultureel Centrum en het daarvoor liggende plein. Gebleken is dat van dit straat je een ongewenst gebruik wordt ge maakt (sluipverkeer). Om dit straatje meer dienstbaar te maken aan bezoekers van het Cultureel Centrum en ook het daar in gevestigde VW-kantoor, meent het college de volgende besluiten te moeten nemen: 1. Het instellen van een verbod voor alle verkeer, met uitzondering van (brom)fietsers en voetgangers, vanuit de Schoolstraat in de richting Merseloseweg; 2. Het instellen van een parkeer verbod aan de zuidzijde van het straatje (de zijde aan het plein ge legen) 3. Het parkeren aan de noordzijde (dus de kant van het Cultureel Cen trum) voor langere tijd dan 10 mi nuten, te verbieden. Voorts is besloten de z.g. over- hoek (aan de achterzijde van het Cultureel Centrum) aan te wijzen als laad- en loswal. De commisise voor Verkeer heeft zich in haar vergadering van 2 juli 1979 accoord verklaard met de ge noemde maatregelen. Belanghebbenden hebben de mo gelijkheid beroep aan te tekenen binnen 30 dagen na publicatie van het besluit. Het beroepschrift dient te worden gericht aan de Koningin en inge diend te worden bij de commissaris van de Koningin. Drank in bestuurders Op de Castenrayseweg nam de bestuurder van een personenauto, afkomstig uit Meerlo-Wanssum, de bocht te ruim en belandde in een sloot. Het benevelde brein was waarschijnlijk de oorzaak. Pijpje blazen en bloedproef was het ge volg. Te hoge snelheid en mogelijk ook het beneveld brein door alcohol gebruik, was oorzaak dat op een recht stuk Maasheseweg de perso nenauto bestuurd door de 21-jarige Z. uit Boxmeer tegen een lichtmast botste. Zowel de lichtmast als de auto waren rijp voor de sloop. De bestuurder moest met diverse ver wondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd; zo ook de naast hem zittende 21-jarige G. uit Vier lingsbeek. De bestuurder moest toch de bloedproef ondergaan. Ook in het afgelopen weekend werden hier aan verschillende be stuurders van motorvoertuigen rij verboden opgelegd terzake het on der invloed van alcohol besturen van een voertuig. Die bestuurders waren niet alleen afkomstig uit Venray, maar ook uit Meerlo-Wans- sum, Bergen, Vierlingsbeek en Ba- kel. Een 36-jarige bestuurder uit Venray kreeg een extra procesver baal aangezegd omdat hij zowel de blaas- als de bloedproef weigerde. Een 32-jarige bestuurder van een personenauto bleek ook te diep in het glaasje te hebben gekeken, maar ging toch rijden. Gevolg dat de door hem bestuurde auto tegen een andere auto, ook zijn eigendom zijnde, botste. Nu zit hij met de brokken plus een procesverbaal ter zake het rijden onder invloed. Materiële schade Een personenauto bestuurd door de 43-jarige J. H. uit Venray reed over de Deken Berdenstraat in de richting van de Bevrijdingsweg. Hij verleende geen voorrang aan een personenauto komende uit de St. Pe trusstraat. Er ontstond een botsing met lichte schade. Op de kruising Merseloseweg Westsingel stond een personenauto, bestuurd door de 33-jarige mevr. G. S. uit Venray, voor de Westsingel stil en wilde linksaf. Zij trok weer op, maar moest toen plotseling afrem men voor een naderende bromfiet ser. Achter haar stond op dat mo ment een personenauto, bestuurd door de 25-jarige J. D. uit Beesel. Die had dat afremmen te laat opge merkt en botste tegen de andere auto. Ook hier alleen lichte schade. Voetganger aangereden De 66-jarige Fr. Verstappen uit Oirlo lette bij het oversteken van de Hoofdstraat te Oirlo onvoldoende op het verkeer, waardoor hij in botsing kwam met een personenauto, be stuurd door de 34-jarige P. de B. uit Venray. De voetganger moest met verschillende verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Staartstuk mortier In de tuin van een woning aan de Luitstraat werd een staatstuk van een mortier naar boven gehaald. De deskundigen hebben zich over het oorlogssouvenier ontfermd. Vernielingen J. M. deed aangifte van ver nieling van een ruit van zijn café aan de Grote Markt. Die ruit werd met een straatklinker ingegooid. Bij een nieuwbouwwoning aan het Loenerveld werden twee ruiten ingegooid. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken. Lankveld. van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen W. BLOEMEN, arts Stationsweg 15 - tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers. Corver. Vercauteren, De Vocht en Schmeetz J. BECKERS, arts Julianasingel 11 - tel. 83700 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Mej. Zr. C. JANSSEN telefoon 04780 - 81269 ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-81333 grandioze opruiming BEHANG honderde soorten voor de Resten voor helemaal gekke prijzen Profiteer er van Staffers Verf en Behang Patersstraat 14 Venray Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten een kre diet beschikbaar te stellen voor het „chirurgisch" laten behandelen van een vijftigtal oude bomen, staande tussen de Leunseweg, de Zuidsingel en de St. Antoniusstraat. De kosten van deze conserverings behandeling bedragen 23.750, (exclusief B.T.W.). Op 1 januari 1979 bedroeg het in woneraantal van de gemeente Ven ray 32.769. Bij het opmaken van de balans op 30 juni van dit jaar bleek dat het inwoneraantal was gestegen tot 32810. Weliswaar zijn er in het eerste halfjaar 55 personen meer vertrok ken dan zich hier gevestigd hebben, maar dank zij 96 geboorten is het aantal inwoners toch met 41 toege nomen. In de raadsvergadering van eind augustus a.s. zal een voorstel aan de orde komen tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de tot standkoming van een definitief wijk centrum in het Brukske. Vooraf gaande hieraan zullen de bij deze aangelegenheid betrokken commis sies om advies worden gevraagd. Terzake het onder invloed van drank besturen van een auto, werd een 30-jarige man uit Venray be keurd. Mevr. M. V.-J. reed over de Julianasingel, komende uit de rich ting Maashees. Door onbekende oor zaak kwam zij in b.otsing met drie rechts van de weg geparkeerde per sonenauto's, welke allemaal schade opliepen. In de St. Jozeflaan te Smakt hebben vandalen 11 aldaar staande boomjes afgebroken. Het schadebe drag is nog onbekend. In de bossen aan de Peel weg werd een groene Mercedes perso nenauto aangetroffen zonder kente kenplaten. Bij nader onderzoek wer den in de auto papiertjes met Duitse tekst gevonden. Bij navraag bij de Duitse politie bleek deze auto in Es sen als vermist te zijn opgegeven. De Venrayse politie heeft de Merce des nu in bewaring genomen. J. v. S. uit Bergen deed aangif te van diefstal van het achterwiel van zijn bromfiets, in de fietsenstal ling van het NS-station te Oost rum. De 28 jarige L.v.L. uit Blitters- wijck reed over de Maasheseweg in de richting van Maashees, waarbij hij vermoedelijk ten gevolge van te hoge snelheid een flauwe bocht niet goed kon nemen. Hij botste tegen 2 bomen. De bestuurder en zijn 21- jarige echtgenote werden gewond. Zijn echtgenote werd in het zieken-- huis opgenomen. De bestuurder van een bruine Es cort was getuige van dit ongeval. Hij wordt verzocht zich met de po litie in verbinding te stellen.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3