GEMEENTEPRAAT Spelregels voor vakantiewerkers SCOUTING-ONDERSCHEIDING VOOR GEMEENTEBESTUUR Zaterdag a.s. beginnen de Vredefeesten in Vredepeel Parkeerhavens Merseloseweg Parkeren Chopinstraat Stichting openbare kleuter- en basis school inLandweert Bi-cultureel onderwijs aan Marokkaanse kinderen NOTIFIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte. Bureau Voorlichting Nieuwe huurwetten gaan op 1 juli in De Huurpryzcnwet woonruimte, de Wet op de huurcommissies en het daarbij behorende Besluit huurprijzen zyn met ingang van 1 juli in werking getreden. Het Koninklijk Besluit waarin de ze maatregel bekend is gemaakt is dezer dagen in het Staatsblad (nr. 332) opgenomen. De wetten zyn gelijktijdig van kracht gewor den met de nieuwe bepalingen in het Burgerlijk Wetboek over huur en verhuur van woonruimte (huur- beschermingsregeling) en voor de manier waarop voortaan huurpry- zengeschillen moeten worden op gelost. De nieuwe Huurprijzenwet en de Wet op de huurcommissies brengen belangrijke veranderingen met zich mee voor de huurprijzen van woon ruimte. Er is nu één regeling voor huur van woonruimte in geheel Ne derland. Niet alleen voor zelfstan dige woningen, maar ook voor on zelfstandige woonruimten zoals ka mers. Het verschil tussen woningen van gemeenten en woningcorporaties en die van particuliere verhuurders vervalt. Er wordt geen onderscheid meer gemaakt tussen geliberaliseer de en niet-geliberaliseerde gebieden. De hoofdregel is dat hutirder en verhuurder samen de huurprijs of een wijziging van de huurprijs kun nen afspreken. Op een aantal pun ten wordt deze vrijheid door de wet beperkt. Zo stelt het ministerie de beginhuren vast van woningen die met subsidie van het rijk zijn ge bouwd. Hetzelfde geldt voor de be ginhuren van woningen die met sub sidie van het rijk ingrijpend zijn verbeterd. Deze nieuwe en verbeter de woningen krijgen na het eerste jaar vijf verplichte huurverhogin gen met het wettelijk percentage. Daarna kan ook van die woningen een huurprijswijziging tussen huur der en verhuurder worden afge sproken. Verplichte huurverhogin gen gelden ook voor kamers in woongebouwen voor studenten of werkende jongeren die met subsidie van het rijk gebouwd zijn. In de meeste gevallen staat het huurder en verhuurder van een wo ning of kamer dus vrij een wijziging van de huurprijs voor te stellen. De nieuwe wetten schrijven voor welke regels men daarbij in acht moet ne men. Zo.mag de huurprijs in het al gemeen niet vaker dan éénmaal per tijdvak van twaalf maanden worden gewijzigd. Een voorstel tot huur- prijswijziging moet minstens één maand voor de voorgestelde datum van ingang per brief of met een spe ciaal formulier worden gedaan. In het voorstel moeten staan: de hui dige huurprijs, het. percentage van de verhoging of het bedrag van de verlaging, de nieuwe huurprijs en de datum van ingang. Beëindiging van een huurovereen komst door de verhuurder uitslui tend in verband met een geschil over de hoogte van de huur wordt niet meer toegestaan. Huurprijs wijzigingen met meer dan het wettelijk percentage moeten worden toegelicht met behulp van een waarderingsstelsel. Daarmee kan men aangeven hoeveel punten de woonruimte op grond van kwa liteit krijgt. Het woningwaarderingsstelsel neemt in de nieuwe huurwetgeving een be langrijke plaats in. Het geldt niet meer alleen voor woningen van ge meenten en corporaties, maar ook voor particuliere woningen. Voor kamers en andere onzelfstandige woonruimten geldt een apart waar deringsstelsel en huuraanpassings- schema. De wet geeft verder aan welk huurverhogingspercentage in het algemeen redelijk is. Na 1 juli is dat, zoals bekend, 5#/o. Wanneer huurder en verhuurder het niet eens worden ove^ een verhoging of verlaging vaii de huur, kan men de huurcommissie om een uitspraak vragen. De huurcommis sie kykt dan of de huurprijs in. overeenstemming is met de kwali teit van de woonruimte en han teert daarby het waarderingsstel sel. De uitspraak van de commissie is bindend, tenzij men binnen twee maanden de kantonrechter vraagt de huurprijs vast te stellen. Met de komst van de nieuwe wet ten is de Huurwet voor wat woon ruimte betreft buiten werking ge steld. In grote delen van het land was die wet al niet meer van kracht. De Huurwet geldt nu alleen nog voor bepaalde soorten bedrijfsruim ten, zoals kantoren, pakhuizen en fabrieken in niet- of gedeeltelijk ge liberaliseerd gebied waarvoor de huurprijs op 30 juni 1971 100,of minder bedroeg. De Wét jaarlijkse huurverhogin gen en de Wet huurprijsontwikke ling woonruimte en de nog niet in werking getreden Wet huurprijzen verbeterde woningen zijn ingetrok ken. Het Besluit bijzondere huurprijzen dat behoorde bij de Huurwet, geldt ook niet meer. Voorts is artikel 68a van de Wo ningwet vervallen. Daarin werden de huurverhogingen van de wonin gen van gemeenten en corporaties geregeld. Jaarmarkt Venrayop maandag 16 juli Maandag 16 juli a.s. wordt de Venrayse jaarmarkt gehou den van 9 uur 's morgens tot 4 uur 's middags. Zoals gewoonlijk wordt ook deze bijzondere markt gehou den op de Grote Markt en het Henseniusplein. Het bijzondere van deze jaarmarkt is, dat de markt kooplieden extra werk van hun. stands maken en leuke aanbiedingen hebben. Ook dit jaar zal de „geheim- zinnege" MISTER X weldoen de over beide marktterreinen rondgaan om de marktbezoe- kers te verrassen met waarde bonnen, welke tijdens de jaar markt kunnen worden be steed. Spreekuren wethouders Wethouder J. van Oers zal in de maand juli geen spreekuur houden. Wethouder mevr. A. P. Rutten- Tielen houdt van 23 juli t.m. 13 aug. geen spreekuur. Overspuiten van wegmarkeringen Men heeft zich onlangs in Venray grotelijks verbaasd over het feit, dat tal van straten werden ontsierd door grote witte vlekken als gevolg van het opfrissen van de wegmarkerin gen. Op het eerste gezicht zag het er naar uit, dat de natte verf van de juist overgespoten wegmarkeringen door passerende voertuigen over het wegdek werd verspreid, waardoor grote witte vlekken rond de mar keringen ontstonden. De werkelijkheid was gelukkig minder ernstig, dan wanneer het in- defdaad verf was geweest, dat ver spreid werd. De vlekken ontstonden n.l. als ge volg van het feit, dat voertuigen een laagje kalk aangebracht ter bevordering van het drogen van de wegenverf aan de wielen mee nam. De kalklaag verdwijnt bij een regenbuitje en intussen heeft dit be wuste regenbuitje niet lang op zich laten wachten en zijn de straten weer keurig schoon. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 11 juli 1979, waarbij in verband met de uitvoering van ruil verkavelingswerkzaamheden in de Loobeek de volgende verkeersmaat regel is genomen: Met ingang van heden t.m. 30 sep tember 1979 of zoveel korter of lan ger als in verband met de werk zaamheden mogelijk dan wel nood zakelijk is: I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens het gedeelte van de Loobeek gelegen tussen de gemeentegrens en de Spurkt voor alle verkeer behalve voetgangers in beide richtingen af te sluiten; II. voor zover genoemde werk zaamheden dit toelaten en de veilig heid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I genoem de verkeersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermelde weg(en) en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder a ver melde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanneme lijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de onder I genoemde verkeersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de onder I vermelde weg(en) voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van nood zakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoer tuig en deze aktiviteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kun nen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is beroep aan tekenen. Het beroep schrift wordt aan de Koningin ge richt en ingediend bij de Commissa ris van de Koningin. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester A.L.G. Janssen, loco-secretaris 4e NATIONALE ZWEMVIERDAAGSE te VENRAY INSCHRIJVEN: vanaf heden tot 15 augustus 1979. Inschrijven uitsluitend aan de kassa van het gemeentelijk combi-bad Parkweg 2 VENRAY KOSTEN: 5,50 per persoon. Verdere informatie volgt nog Hinderwet Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: J. Schepers, Rouwkuilenweg 34, Ysselsteyn om vergunning tot het uitbreiden van een varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Yssel- steynseweg (ongen.), Ysselsteyn, ka dastraal gemeente Venray sectie N nr. 8. Gebr. Wilms, Weverslo 5, Mer- selo, om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden/wijzi gen van een varkensfokkerij en rundveehouderij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting Weverslo 5, Merselo, kadas traal gemeente Venray sectie B nr. 3629. A. Pouwels, St. Servatiusweg 10 Venray om vergunning tot het op richting, in werking brengen en in werking houden van een varkens fokkerij en pluimveehouderij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting Pouwweg, kadastraal gemeente Venray sectie R-6 nr. 539 (ged.). M. Theunissen, Eikenlaan 50, Venray om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een rijwiel- en bromfietsherstelinrichting. Adres in richting Eikenlaan 50, kadastraal gemeente Venray sectie L nr. 690. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 1 augustus 1979 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hii binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 13 juli 1979 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester A.L.G. Janssen, loco-secretaris Gemeentelijke sport accommodaties sporthal „De Wette- ling" Venray Sporters-trimmers opgelet! Sporthal „de Wetteling" kan ook gedurende de maanden juli-augus- tus worden verhuurd, te weten op dinsdagavond van 21.00 - 24.00 uur; donderdagavond van 21.00 - 24.00 uur; en op de zaterdagen. Tarief: f 28,per uur. Inlichtingen en verhuur: Afde ling sportzaken, gemeente Venray, Tel. 83838 toestel 246. PLATTEGROND VAN VENRAY IN KLEUR In opdracht van het gemeen tebestuur van Venray heefl Suurland's Vademecum in nauwe samenwerking met de afdeling stedebouw cn hel Bureau voorlichting een plat tegrond van Venray in kleur gemaakt. Het is de eerste keer in de geschiedenis van Venray, dal een kleurenplattegrond tot stand is gekomen. Aan de ene zijde van de kaart staan de kom van Venray en Leunen met naarnaast de ingekleurde kommen van de overige negen kerkdorpen, alsmede een lyst van de bijzondere gebouwen, Aan de andere zyde treft men een overzichtskaart aan van de gehele gemeente als mede een overzichtelijke straatnamenlijst. De kleurenplattegrond van Venray kost f 5,en is ver krijgbaar by de receptie van het gemeentehuis en by de V.V.V. (schouwburg). Ophalen huisvuil bij flats in Veltum De huisvuilophaaldienst zit met de handen in het haar omdat het op halen van huisvuil bij de flats in Veltum grote problemen oplevert. Als extra service voor de flatbewo ners wordt daar (alleen!) TWEE MAAL PER WEEK huisvuil opge haald, n.l. op dinsdag en vrijdag. Maar nauwelijks is de vuilniswa gen vertrokken, of er worden weer zakken vol afval en ander al dan niet gebundeld grof vuil neergezet. Gevolg: verontreiniging van de om geving in niet geringe mate en er gernis voor degenen, die zich daar aan storen. Nogmaals wordt een dringend be roep gedaan op de bewoners van de flats in Veltum om het huisvuil ALLEEN buiten te zetten op DINS DAGMORGEN (na half acht) en op VRIJDAGMORGEN omstreeks 12.00 uur. Op dinsdagen wordt het vuil voor de middag en op vrijdagen na de middag opgehaald. Op andere dagen MAG GEEN HUISVUIL BUITEN GEZET WOR DEN. Om orde in deze zaak te krijgen zal de politie verbaliserend optreden tegen overtreders. Openstelling van het gemeentehuis Het gemeentehuis, Maashese weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 tol 17.3C uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het gemeentehuis, uitsluitend na telefonisch afspraak, (tel. 04780-3838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut- ten-Tielen: woensdag van 17.30 tot 18.30 uur. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-83838 toestel 117). Het postadres van het ge meentehuis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Werken in de schoolvakanties mag je als je 15 jaar of ouder bent Het is dan echter alleen toegestaan om licht werk te doen. Werkende jongeren worden beschermd door speciale regels en die zijn vanzelf sprekend ook op de vakanticwerkcr van toepassing. Ben je nog geen 18 dan is avond- cn nachtwerk, bijvoorbeeld taboe en mag je niet werken in: fabrieken lussen 's middags zes en 's morgens zeven uur winkels tussen 's avonds zeven en 's morgens acht kantoren tussen 's avonds vj i 's morgens acht horecabedrijven tussen 'savonds acht cn 's morgens acht uur verpleeginrichtingen tussen 'savonds elf en 's morgens vijf uur DE ARBEIDSKAART Ben je 15 en heb je de volledige leerplicht (10 jaar) nog niet beëindigd, dan mag je in de schoolvakanties gaan werken zonder arbeidskaart. Wie de volledige leerplicht wél heeft beëindigd maar nog geen 18 jaar is, heeft zo'n arbeidskaart altijd nodig wanneer hij wil gaan werken, óók als het om vakantiewerk gaat. LET OP DE VEILIGHEID Vraag altijd of er-speciale veiligheidsmaatregelen zijn in het bedrijf waar je gaat werken. En pas die ook toe. Let goed op opschriften, signalen en afscher mingen. Regels en aanwijzingen zijn er niet voor WAT GA JE VERDIENEN? Vanaf 15 jaar heb je recht op het wettelijk minimum loon als je langer werkt dan 1/3 van de gebruikelijke arbeidstijd (meestal 13 uur per week). De hoogte van het minimumloon bij een 5-daagse volle werkweek Leeftijd Bruto (vuil) Netto (schoon) per week per weck 15 jaar f 161,60 f 130 16 jaar f 191,90 f 150 17 jaar f222,30 f 170 18 jaar f 252,60 f 188 19 jaar f 282,90 f206 20 jaar f313,20 f224 2'. jaar f 343,50 f241 22 jaar f 373,80 f258 23 jaar e ouder f 404,10 f274 Bovenstaande netto-bedragen zijn berekend voor ongchuwden. Ze kunnen per bedrijfstak verschillen en geven daarom slechts een gemiddelde aan. Alle bedragen gaan op 1 juli 1979 Omhoog! VAKANTIE EN VAKANTIETOESLAG Behalve recht op minimumloon heb je ook - cn dat klinkt misschien wat vreemd bij een vakantiewerker - recht op vakantie cn vakantietoeslag. Wie bijvoor beeld één maand fulltime werkt, heeft recht op ten minste 1 dag vakantie. Om precies te zijn 20/12 dag voor wie nog geen 18 jaar is op 1 mei 1979 en 15/12 dag voor wie 18 jaar of ouder is. Bovendien heb je recht op ten minste 7% vakantietoeslag Als je deze zomer met vakantiewerk in totaal niet meer dan f 1751,10 (wordt verhoogd per 1 juli 1979) bruto verdient, dan heeft dat geen invloed op de kinderbijslag (3e kwartaal). SOCIALE VERZEKERINGEN Van je loon houdt je werkgever premies in voor allerlei verzekeringen Dit betekent dat je, ook als vakantiewerker, voor deze sociale wetten verzekerd bent. Is aan de wettelijke voorwaarden voldaan dan heb je recht op uitkering. En dan kun je bijvoorbeeld aanspraak maken op ziekengeld als je tijdens de werkperiode ziek wordtHeb je geneeskundige hulp nodig dan moet je je eerst (laten) melden bij het ziekenfonds. KRIJG JE NOG GELD TERUG? Ben je scholier of student en zijn je ouders particulier verzekerd of vrijwillig verzekerdbij het ziekenfonds, dan kun je in aanmerking komen voor teruggaaf van de premie die je ouders in die periode voor je betaald hebben. Vraag tijdig informatie bij het ziekenfonds. Verder, als je in 1979 niet meer verdient dan f 5843, maar in dat jaar wel meer dan f 100 belasting hebt betaald, dan kun je een verzoek indienen om teruggaaf van loonbelasting. Haal daarvoor bij het belasting kantooreen zogenaamd T-formulier. BEURSSTUDENTEN Beursstudenten mogen maximaal f 1170 netto per jaar bijverdienen zonder dat dit voor hun beurs gevolgen heeftVoor verdere vragen is de studenten- dekaan de aangewezen persoon WERKEN IN HET BUITENLAND Als je in het buitenland gaat werken, is het zaak om goed te informeren hoe je verzekerd bent. De Nederlandse sociale verzekeringen zijn in het buiten land niet van toepassing Een in Nederland gesloten reisverzekering gelSt alleen voor 1 voor werkers' -:der ttie1 De folder "Wat iedere vakantiewerker moet weten" is te krijgen op het arbeidsbureau. Wat iedere vakantiewerker moet weten „Wal iedere vakantiewerker moet weten" is de naam van het foldertje over vakantiewerk dat klaar ligt op het arbeidsbureau. Als je tot de conclusie komt, dat je een arbeidskaart moet hebben, kom dan naar het gemeentehuis, afdeling bevolkingszaken, elke werkdag open van half negen tot half een. De arbeidskaart is gratis. Zoals je kunt lezen is een arbeidskaart nodig als je nog geen 18 jaar bent en de volledige leerplicht (10 volle schooljaren) achter de rug hebt. Dat geldt ook voor ander werk dan vakantiewerk. In bepaalde omstandigheden is een ontheffing mogelijk voor jongeren die minder dan 10 volle schooljaren achter de rug hebben. Zij kun nen alleen een arbeidskaart krijgen met een bewijs van de Arbeidsinspectie. Een deputatie van de Scouting Venray en het gewestbestuur van Scouting Limburg kwam dinsdag j.l. vóór de gemeenteraadsverga dering van haar dank getuigen in verband met het in de vorige raadvergadering genomen besluit tot het beschikbaar stellen van een subsidie van 480.000,voor de bouw van een nieuw scouting- onderkomen in Venray. Aan burgemeester Defesche werd, als voorzitter van de gemeenteraad, de „Knoop van Scouting Limburg" aangeboden, een onderscheiding welke als versiering voor het ge meentehuis of als presse-papier te gebruiken is. De heer J. Bok, voorzitter van het gewestbestuur vertelde, dat deze on derscheiding zeer zelden wordt uit- gèreikt en alleen dan, wanneer men zich op een unieke manier verdiens telijk maakt voor scouting Limburg. „Met het beschikbaar stellen van het krediet voor het nieuwe onder komen voor scouting Venray, heeft u er niet alleen blijk gegeven het werk van scouting belangrijk te vin den, maar bovendien heeft u daar mee al onze verwachtingen over troffen", zei de heer Bok. Burgemeester Defesche, blij met deze onderscheiding en de erkente lijkheid van Scouting Limburg, haakte in op de laatste opmerking van de heer Bok. „Daaruit blijkt dan, dat we niet zuinig genoeg zijn geweest", merkte hij lachend op. Wethouder van Oers, die een be langrijk aandeel heeft gehad in de subsidieverlening aan Scouting Ven ray, was deze avond niet aanwezig. Hij zal te zijner tijd nog apart door Scouting Limburg worden bedankt. Van zaterdag 14 tot en met dins dag 17 juli a.s. worden in het klei ne Vredepeel de tradtionele Vrede feesten georganiseerd. Deze fees ten krijgen dit jaar een bijzonder tintje, opdat het voor de twintig ste keer is, dat iets dergelijks wordt georganiseerd ten bate van de rectoraatskerk. De eerste Vredefeesten werden gehouden op de Vredepeelse proef bedrijven omdat er toen nog een „kern" was. Na twintig jaar is daar in wel wat verandering gekomen. Vredepeel bezit nu een gemeen schapshuis waarin de laatste jaren de Vredefeesten worden gehouden. Het kerkdorp heeft een mooie kerk, welke ook regelmatig bezoekers van buiten Vredepeel trekt. Deze kerk is mede tot stand gekomen door de op brengst van de jaarlijkse feesten. Kerk en gemeenschapshuis liggen aan een mooi plein, dat helaas nog geen naam heeft. Maar de Vrede- pelers hopen, dat hieraan nog eens de naam van een van de eerste pio niers kan worden gegeven. PROGRAMMA De jubileum-Vredefeesten worden zaterdag 14 juli a.s. geopend met een feestavond, waaraan medewerking wordt verleend door „Die Holtz- hacker Kapelle" uit Rips. Deze uit 17 muzikanten bestaande blaaskapel staat onder leiding van de dirigent L.' P. v. d. Hoff. Dit wordt een echte Vredepeelse avond voor jong en oud, waarop vele inwoners, oud-inwo ners, bekenden, familieleden en an dere belangstellenden worden ver wacht. De avond begint om 20.30 u. Om middernacht volgt dan de trek king van de grote loterij. Zondagmiddag is bestemd voor de kleintjes en de schoolgaande jeugd. Zij kunnen zich vermaken o.m. met de grabbelton en balgooien. Zondag, maandag en dinsdag zijn de traditionele dansavonden met medewerking van het bekende or kest „Delight" uit Deume. Op maandag en dinsdag worden ook nog festiviteiten voor de jeugd georganiseerd. Tussen al dit feestgedruis door zullen de liefhebbers van een spelle tje kaart nog wel een rustig plekje in het gemeenschapshuis vinden. Diefstallen De 46-jarige W. A. deed aan gifte van diefstal van een boorma chine en autospoiler vanuit de ber ging van zijn woning. Ten nadele van de 16-jarige I. V. uit Venray werden in het ge meentelijk zwembad uit een tas een beurs met 7 gulden, een gouden da meshorloge, 2 ringen en 2 fietssleu- tels ontvreemd. Burgemeester en wethouders zien onvoldoende aanleiding een kortere parkeertijd in te stellen voor de par keerhavens, gelegen aan beide zij den van de Merseloseweg tussen de schouwburg en de Deken Thielen- straat. Van de zijde van de Rabo bank was verzocht de geldende par keertijd van maximaal 30 minuten te beperken tot maximaal 15 minu ten. Uit navraag bij de politie en uit een vorig jaar ingesteld parkeer- onderzoek is niet gebleken, dat dit parkeerverbod veelvuldig wordt overtreden. In het in voorbereiding zijnde parkeervoorzieningenplan voor het centrum van Venray is de huidige funktie van deze parkeer havens kort parkeren tot maxi maal 30 minuten vooralsnog ge handhaafd. Bij het handhaven v.an de par- keerduur van 30 minuten is mede bepalend dat een parkeer duur van 15 minuten in het algemeen te kort wordt geacht voor de funktie van deze parkeerhavens. Een aantal bewoners van de Cho pinstraat heeft het college verzocht een terreintje tegenover hun wo ning in te richten als parkeerterrein. B. en w. hebben echter besloten op dit verzoek niet in te gaan omdat voldoende parkeerruimte aanwezig Na een inventarisatie is n.l. geble ken, dat er in dit zuidelijke gedeel te van de Chopinstraat voor 24 wo ningen 40 parkeerplaatsen, garages en opstelruimten op eigen terrein beschikbaar zijn. Hiermee wordt voldaan aan de thans geldende norm voor parkeerruimte in een bestem mingsplan, nX iVt parkeerplaats per woning. Bovendien is uit hpt onderzoek gebleken, dat de 12 parkeerplaatsen, vooral bestemd voor bezoekers, nau welijks worden gebruikt. Het college van burgemeester en wethouders zal de gemeenteraad voorstellen over te gaan tot stich ting van een openbare kleuter- en basisschool in de wijk Land weert. Het idee om in de eerste fase van het bestemmingsplan één schoolge bouw te stichten voor het openbaar en voor het bijzonder kleuter- en basisonderwijs kan geen doorgang vinden, hetgeen door het college wordt betreurd. Tijdens het overleg in de daarvoor in het leven geroepen projectgroep is gebleken, dat de voorwaarde om elke school haar eigen identiteit te laten behouden, huisvesting in één gebouw onmogelijk maakt. Daarom is besloten tot stichting van twee schoolgebouwen. Volgens het college betekent dit besluit niet, dat het overleg tussen beide schoolbesturen is afgebroken. Integendeel. De bouw van de scho len zal daar waar mogelijk in over leg gebeuren. Een gelijke start van het onderwijs in Landweert (ver moedelijk april 1981) blijft een van de doelen van het Venrayse gemeen tebestuur. Uit een door de gemeente inge steld onderzoek blijkt, dat ongeveer 30% van de toekomstige bewoners van Landweert voor openbaar on derwijs zal kiezen. Daarom is het college van mening, dat tot stichting van een openbare kleuter- en basis school dient te worden overgegaan. De situering van deze school is nog niet bekend, omdat niet één, doch twee (openbare èn bijzondere) school gebouwen nodig zijn. Het gemeentebestuur van Venray heeft de minister van onderwijs en wetenschappen verzocht voor het komende schooljaar subsidie toe te kennen in de salariskosten van bui tenlandse onderwijsassistenten ten behoeve van bi-cultureel onderwijs aan Marokkaanse kinderen. In Venray volgen 25 kinderen dit onderwijs. Omdat in de gemeente Horst zes Marokkaanse kinderen voor dit onderwijs in aanmerking komen en dit aantal te klein is om daarvoor subsidie voor één school tijd te krijgen wordt door Venray subsidie aangevraagd voor 31 kin deren. De betreffende leerkracht zou dan gedurende die schooltijd naar Horst kunnen gaan voor het geven van bi-cultureel onderwijs. Beroving In de nacht van 6 op 7 juli werd de 17-jarige L. V. in de Kortestraat aangevallen door 3 of 4 jongeman nen. Hij viel tijdens de worsteling voorover en terwijl hij vastgehou den werd haalde men zijn portemon nee uit zijn achterzak. De buit was een bedrag van 45 gulden. Terzake beroving en mishandeling heeft de Venraynaar aangifte gedaan en de recherche tracht de daders op te sporen. De recherche verzoekt even tuele getuigen van die beroving, welke omstreeks twintig voor twaalf heeft plaatsgevonden, zich met haar in verbinding te stellen.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9