VENRAY 30 jaar geleden RECREATIEVE SCHOOLZWEMWED- Damesdrumband UMBRA'69 vierde tweede lustrum Dodelijk verkeersongeval Illegale Chinezen Parkeervoorziening nabij winkelcentrum Veltum Schadebedrag vernieling TERRE DES HOMMES RAADSVERGADERING VIERLINGSDEEK STRIJDEN EEN GESLAAGD FESTIJN *.f* De nieuwe echte MEIKAAS aan het stuk. Zo proeft U ze maar eens per jaar! Daarom niet 8,90 maar f 7,50 per kg. RAMBOL KAAS met noten heerlijk op een toastje. Deze week van 2,20 voor 2.per 100 gram. Uit de notenhoek: De gesuikerde (gebrande) PINDA'S. De lijn ja. maar lekker! Van 1,95 voor 1,75 per 250 gr. Op woensdagmiddag 27 juni wer den op het gemeentelijk combi zwembad rekreatieve schoolzwem- wedstrijden gehouden, waarbij 570 leerlingen van de' 3e en 4e klassen van de basisscholen van de gemeen te Venray een sportieve en plezierige middag beleefden. De wisselbekers werden zowel bij de 3e als de 4e klassen gewonnen door de Lucia- school. Uitslag 3e klassen: punten 1. St. Luciaschool 29.1 2. Dr. Poelsschool 31.2 3. De Hommel 34 St. Franciscus 34 4. De Foekepot 34.3 5. Petrus Banden 35.1 6. Mariaschool Oostrum 35.2 7. Ursula 36.1 8. Coninxhof 36.4 9. Mariaschool Oirlo 38.1 10. St. Jan de Doper, Merselo 11. Clara Bernadette Heide 12. De Keg Flierefluit 13. Anthonius Veulen Uitslag 4e klassen: 1. St. Luciaschool 2. De Keg 3. De Hommel Anthonius Veulen 4. Petrus Banden Clara 5. Coninxhof 6. Dr. Poels Bernadetteschool Heide 7. Hensenius 8. Ursula 9. St. Jan de Doper Merselo 10. Flierefluit 11. Mariaschool Oostrum Mariaschool Oirlo 12. Foekepot 13. St. Franciscus 26.1 26:1 26.2 27 27 28 29.2 30. 30.1 Inbraak op bouwplaats Door het Venrayse aannemersbe drijf V. werd aangifte gedaan van inbraak in een direktiekeet en nis- senhut gelegen op het geheel afge rasterde bouwterrein langs de Deur- neseweg-Kulutweg. Vermist bleken te zijn een hand cirkelzaag, boormachine, beton- schaar, rollen lood, zakken cement, stroken multiplex, handzaag, water pas, koevoeten en kruiwagen. Van de direktiekeet werd een ruit ver nield, van de nissenhut werd het slot verbroken. Voor de afvoer van het gestolene moet gebruik zijn ge maakt van een vrachtauto dan wel van een aanhangwagen. Hoogtepunt van de viering van het 10-jarig bestaan van de dames drumband Limbra was zondagmor gen in ieder geval de plechtige eucharistieviering in een nabij café Smits geplaatste tent, opgedragen door de rector van dit tweedelige dorp Smakt-Holthees. Bijna alle 450 plaatsen in de tent waren bezet bij deze plechtige dienst, waar ook het Jongerenkoor uit Vierlingsbeek aan deelnam. Na de dienst werd een receptie ge houden, waar praktisch alle inwo ners van beide dorpen acte de pre sence gaven. Wie er wel ontbraken, dat waren de representanten van de beide gemeentebesturen. Venray had weliswaar een schriftelijke geluk wens aangeboden en Vierlingsbeek was verhinderd wegens het 100-jarig bestaan van de parochie Vortum- Mullem. Maar er waren uit de omliggende plaatsen vele representanten van drum- en fanfarekorpsen. Al is 10 jaar in een mensenleven niet veel; veel is dat wel, om in zo'n kleine gemeenschap 35 dames bereid te vinden zich aktief in te zetten. Dat 't korps nog levenslustig en levens vatbaar is, dat is meer dan eens be wezen. De fanfare van O.L. Vrouwe Gil de bracht de muzikale gelukwensen van de gemeenschap over. Vernieling - diefstal Door mevr. v. d. K. uit Venray werd aangifte gedaan van het los schroeven van twee buitenspiegels van haar geparkeerde auto, staande op het parkeerplaatsje achter de winkels van de Grotestraat. Verder waren met een scherp voorwerp krassen op haar auto aangebracht. De 36-jarige H. S. deed aangif te van vernieling van 9 ruiten van de Perdstal aan de Kempweg. Een strop voor Harmonie Euterpe, wel ke dit gebouw aan het renoveren is als oefenlokaal. Alcoholgebruik Weer moest Venrays politie een autobestuurder uit Venray in het be kende pijpje laten blazen en daaruit bleek dat de bloedproef moest wor den afgenomen. Met de aanzegging van een rijverbod en een procesver baal werd de bestuurder huiswaarts gezonden. Woensdagmorgen te 9.00 uur had een ernstige aanrijding plaats tussen een vrachtauto met aanhangwagen en een personenauto, op de Peelweg nabij de kruising met de Deurnese- weg. De vrachtauto werd bestuurd door de 22-jarige J. C. v. d. W. uit Erichem (Groningen) en reed komen de vanaf de kruising door een flau we bocht op de Peelweg achter een andere vrachtauto, toen hij zich wil de overtuigen of er tegemoetkomend verkeer naderde, ging hij iets naar links rijden, kwam daarbij met de linkerzijde van het voertuig over de asstreep op de linker rijstrook en nagenoeg op hetzelfde moment had een frontale botsing plaats met een tegemoetkomende personenauto, die uit de richting Rips kwam. De be stuurder van de personenauto, de 37-jarige Robert Grotens uit Wij- chen werd bij de aanrijding zwaar gewond en zat bekneld in de auto. Nadat de man door de brandweer van Venray uit de auto was be vrijd, werd hij overgebracht naar het ziekenhuis te Venray, waar hij omstreeks 13.00 uur is overleden. Hij was gehuwd en vader van enkele kinderen. De personenauto werd totaal ver nield, terwijl de vrachtauto aan de linkervoorzijde werd beschadigd. Dinsdag 26 juni werden te Venray twee illegaal hier verblijvende chi nezen aangetroffen ,die een dag la ter via Schiphol werden uitgewezen. Vorig jaar werd de parkeervoor ziening bij het Winkelcentrum Vel tum gewijzigd als gevolg van de bouw van bakkerij Hoedemaekers op een gedeelte van de parkeerplaats. Tegen de bosrand kwam een provi sorische parkeervoorziening in af wachting van het kunnen realiseren van een definitieve parkeerplaats, welke zowel voor het winkelcentrum als voor het toekomstige wijkcen trum zal dienen. Thans is, in overleg met de winke liers van het centrum en Pabema (eigenaar van de panden) een plan tot stand gekomen, dat nu op zeer korte termijn kan worden gereali seerd. Aan de zijde van (inmiddels voor malige) bakkerij en het terras van snackbar Pancken komen veertien parkeerplaatsen, terwijl er nog eens veertien worden aangelegd in een deel van het aanwezige bos. Hiervoor zullen enkele bepaald niet waardevolle dennebomen en wat struikgewas moeten verdwij nen. Tevens zal, aan de zijde van de bakkerij, een rijwielstalling worden aangelegd. Vanaf de Veltumse Kleffen komt een betere ingang tot het parkeer terrein, zodat de zaak daar overzich telijker, dus minder gevaarlijk wordt. Het ligt in de bedoeling, dat met het werk na de bouwvakvakantie wordt begonnen. Omstreeks 1 sep tember zal het parkeerterrein dan gereed zijn. zaterdag 30 juni zondag 1 juli sportterrein st Servatius van 13.00 tot 23.30 uur De onlangs op de Heuvelstraat geplante bomen werden vernield aangetroffen. Verder werd door de gemeente aangifte gedaan van ver nieling van 9 kastanjebomen en van een vernielde bloembak. Totale schade ruim 1200, De Venrayse bouwer van mini- bromfietsjesdie inmiddels ook in het buitenland bekend zijn en waarvan enkele exemplaren staan opgesteld in het Lips Autodron te D runen, heeft weer wat nieuws in elkaar geknutseld. Ditmaal is het een mini-auto waarop met gemak 7 kinderen kunnen plaatsnemen. Deze auto wordt aangedreven met 2 ben zinemotoren, en heeft een tank- inhoud van acht liter. Er zijn twee sturen gemonteerd wie het sterkst is speelt voor chauffeur! De auto is uitgerust met koplampen, rem en achterlichten. Vanzelfsprekend zijn ook gas- en rempedalen aangebracht. Deze auto is natuurlijk beduidend groter dan de eenpersoons mini- bromfietsjes; de maten zijn 102 cm breed en 160 cm lang. Vol beladen is de maximum snelheid 35 km per uur. Dit nieuwe produkt heeft nog geen naam. Wie een aardige bena- min gweet, wordt verzocht dit op te geven aan De Minirakkers Venray, Broekweg 17. UIT PEEL EN MAAS VAN 25 JUNI 1949 - Nr. 25 Op de Internationale Bakkersten toonstelling van brood en banket te Breda, behaalde de heer H. van Mcijel. Hofstraat alhier de 3e prijs voor Limburgs roggebrood en eer volle vermelding ontbijtkoek. Te Ysselsteyn ontstond brand in een kippenhok, waarvan het vuur oversloeg op een nabij gelegen schuur, die ook in vlammen opging. De brandweer slaagde er in het woonhuis te redden. De eigenaar, die op het punt staat naar Brazilië te emigreren, behoudt zo wel een war me herinnering aan de Peel. Zondagmorgen werd de omgeving van de Marktstraat opgeschrikt door een hevige knal die aan een bom of granaatinslag deed denken. Opge schrikt liepen de mensen naar bui ten en kwamen tot de ontdekking dat bij de familie Ebberink een ex plosie had plaats gehad. De achter- bouw was zwaar beschadigd en een groot deel van het dak vernietigd. De explosie bleek veroorzaakt te zijn door een nieuwe bad-geyser die waarschijnlijk onder te hoge druk is komen te staan en met geweld uit elkaar gesprongen is. Wie de rava ge gezien heeft begrijpt niet, dat hier geen persoonlijke ongelukken heb ben plaats gehad. Weliswaar heeft men een kleintje onder het puin moeten halen. Gelukkig was dit kind ongedeerd en zijn alle bewoners met de schrik vrij gekomen. Begrijpelij ker wijze trok de ruïne zondag veel belangstelling en debrandweer moest uitrukken om de muren te stutten. De uitslag van de gemeenteraads verkiezingen. Totaal geldig uitge brachte stemmen: 6337. Gekozen werden: Pubben P. H. M., Merselo; Reintjes G. H., Leunen; Wismans M. H Ysselsteyn; Houben P. J. M. J., Veulen; Selder W., Wilhelminastraat; de Bruijn J.A.C., Langstraat; Oden- hoven H. B., Overloonseweg; Win- tels Th. G.. Henseniusstraat; Jans sen F. P., Stationsweg; Vermeulen M, H. H., Markt; van Haaren A. F. M.. Kempweg; Janssen H. J. A., Henseniusplein; Camps J. Th., Oos trum: Custers G., Oirlo; Steeghs P. J., Castenray; Maas H. A., Heide; Derickx A. J. M., Oostrum. De uitslag van de aanbesteding van de nieuw te bouwen school te Oostrum, waarvan de architect dhr. Caumans uit Nijmegen is, was als volgt: Hoogste inschrijver was Gebr. Spee, Venray: 68.210,laagste: Gebr. Volleberg, Venray 53.644, Aan de laagste inschrijver werd het werk gegund. Op 16 juli 1899 werd in Venray officieel opgericht de Raiffeisenbank, later Boerenleenbank. Een 40-tal le den van de Boerenbond traden toe als lid en ontvingen hun eerste spaarbankboekje. Als voorlopig be stuur werd gekozen de heren: H. MOTOCROSS- WEEKEND IN VENRAY M.C.C. Venray organiseert zater dag 30 juni en zondag 1 juli een motocrossweekend. met o.a. zaterdag de kampioenschappen van Limburg en zondag het kampioenschap in de zijspanklasse. Vogelwet Terzake overtreding van de vogel- wet: het voorhanden hebben van op gezette vogels, die niet voorzien wa ren van een loodje, werden de '38- jarige P. v. D. en de 40-jarige J. Th. uit Venray bekeurd. De vogels wer den in beslag genomen. Dronken achter het stuur Pijpje blazen en het ondergaan van de bloedproef was weggelegd voor een autóbestuurder uit Venray en een uit Nijmegen. Met de aanzeg ging van een rijverbod en een pro cesverbaal werden de bestuurders huiswaarts gezonden. Wismans-Poels; M. Poels-Joosten; Henri Trynes sr.; Jacob Aerts; Hu- bert Janssen en Louis Raedts. Dit feit zal op de feestdag van St. Pe trus en Paulus op feestelijke wijze herdacht worden. Mgr. Lemmens, Bisschop van' Roermond heeft tot kringadviseur van de Jonge Boeren benoemd, de Zeereerw. Heer de Bot, pastoor te Merselo. Leden van de Geschied- en Oud heidkundig Genootschap van Lim burg brachten een bezoek aan onze St. Petrus Bandenkerk en het graf van Mgr. Poels. Zij waren allen vol lof over de herbouw en spraken hun voldoening er over uit dat Noord Limburg haar kathedraal weer te rug heeft, zij het dan nog zonder to ren. De Minister van Economische Za ken deelt mede met ingang van 1 juli de distributie van tabakspro- dukten op te heffen. Zondag 19 juni trekt de plechtige Sacramentsprocessie, na jaren on derbreking voor de eerste keer weer vanuit onze mooie herstelde Paro chiekerk. Venray gaat vooruit. Ver wacht wordt dat zoals voorheen al le bloemetjes zoveel mogelijk bui ten worden gezet. De Processie moet weer even mooie worden als voor de oorlog. Hierboven in „Venray 30 jaar ge leden" wordt vermeld, dat de Boe renleenbank nu Rabobank 50 jaar bestond (deze maand dus 80 jaar). Bij het 30-jarig bestaan in 1929 werd onderstaande foto gemaakt van het bestuur. Onderste rij v.l.n.r. J. Janssen, Heide; A. Roelofs, Venray; M. Wis mans, Venray, kapelaan Strijkers, Venray; A. Droesen, Heide; A. Wis mans. Merselo en P. Derks Volen. Bovenste rij v.l.n.r. J. Pijpers, Ven ray; W. H. Litjens, Brukske, W. van Dijck, Lull-Venray; P. van Dijck, Ysselsteyn; H. Jenniskens, Smakt en H. van Meyel, Heide. Voor de KAASBAAS-zaak aan de Jan Hensenstraat zoeken wij: EEN ENERGIEK EN ONDERNEMEND ECHTPAAR om met onze begeleiding Venray en omgeving te laten genieten van de beste binnen- en buitenlandse kaassoor ten. noten, wijnen en een volledig assortiment gezond heidsvoeding. Bij voorkeur hebben deze mensen middenstandsdiploma en enig begin-kapitaal en zijn zij goed bekend in Venray en omgeving. Kom even langs of bel ons voor een afspraak. In het kader van de grote aktie voor de adoptie van kinderen uit de Derde Wereld, waarvan o.a. Bertus Aafjes uit Swolgen een grote stimu lator is, was Venray opgenomen in de landelijke aktie van een fiets tocht door Nederland. Zondagmor gen was er een pleisterplaats in de Vredepeel, waar de 70 fietsers ont haald werden op koffie. Tijdens de gestaag neervallende regen werd de tocht voortgezet naar de Notarisberg waar burgemeester Defesehe zich bij de stoet aansloot om een stukje door Venray te fietsen, en daarmede zijn sympathie voor de aktie onder streepte. Ondanks de regen stond ter verwelkoming het Jachthoorn- en Trompettenkorps van St. Petrus Banden klaar. Vanaf de Notarisberg ging het naar het socio centrum van Rank Xerox, waarvan de direktie de deel nemers een gratis warme maaltijd aanbood. Ook hier was het Jacht hoornkorps weer present. 's Middags vertrokken de deelne mers naar de volgende halteplaats Nijmegen, waar de nacht zou wor den doorgebracht. Botsingen met materiële schade De 52-jarige beroepsmilitair Th. S. uit Haelen haalde met zijn per sonenauto op de Puttenweg te Yssel steyn een voorgesorteerde personen auto in, bestuurd door de 20-jarige M. uit Heide. Op dat moment wilde M. een links gelegen inrit inrijden. Gevolg zware botsing. De auto van de militair schoof door over een links van de weg gelegen greppel. De auto was rijp voor de sloop, maar de bestuurder kon zonder noemens waardig letsel uit het wrak kruipen. Op de Stationsweg stonden de personenauto's bestuurd door de 50- jarige mevr. Ph. v. E. uit Broekhui zen en de 29-jarige P. v. d. B. uit Dordrecht stil. Toen de eerste be stuurster weg wilde rijden bemerkte zij te laat dat de door haar bestuur de auto in de achteruit stond. Ge volg: de ene auto botste tégen de andere auto op. Het bleef bij mate riële schade. De personenauto bestuurd door de 43-jarige P. R. uit Venray reed over de KempWeg in de richting van het centrum. Op de kruising 'met de Helfrichstraat draaide de bestuurder rechtsaf, waarbij hij een daar gepar keerde auto moest passeren. Op dat moment reed de 39-jarige Th. C. met zijn auto vanaf een uitrit de Hel frichstraat op. Een botsing was on vermijdelijk. Ook hier bleef het bij materiële schade. De raad van de gemeente Vier lingsbeek kwam in maandelijkse vergadering bijeen met afwezigheid van het raadslid Ophey. Die afwe zigheid was oorzaak dat de stemmen weer eens een keer staakten. Dat ook nu, vóór het einde van de ver gadering, de 5 aanwezige verslag gevers vertrokken, moet de raads leden toch wel aan het denken zet ten, om de voortgang van die ver gadering op een andere wijze te doen verlopen; zeker nu het niet de eerste keer is dat dit het geval was. HAMERSTUKKEN Beschikbaarstelling van een krediet van 1200,voor aanschaf van bordstelling basisschool te Holt- hees. Verkoop van een aantal bouw- verkoopbedrag per kavel van 29.800 kavels te Vortum-Mullem voor een gulden excl. b.t.w. Verkoop van een stukje grond aan Verdijk te Overloon. Verpachting van het jachtrecht van de gemeentegronden te Vortum aan de fanfare voor een bedrag van 1 gulden per ha, kreeg niet de stem van de heer Kremers. Deze vond het een overkapte subsidie en daar was hij mordicus tegen. Nu Groeningen bij de tijd is werd ook het torenuurwerk in de subsidieregeling opgenomen, het geen de gemeente jaarlijks 250 gul den kost. Nu de totale rekening voor de uitbreiding en verbetering van de basisscholen te Overloon bekend is, verleende de raad goedkeuring aan de overschrijding van het krediet met 48.064,Het bedrag is daar mede op 1.311.277,gekomen. De verharding van de werf bij het gemeentehuis kan voor een be drag van 22.965,— worden uitge voerd. Verbeteren en verbreden van de Vredeweg kan voor een bedrag van 111.741,geschieden. De regenwaterriolering Kerk- pad te Overloon kan voor een be drag van 19.814,worden verbe terd. De gemeenteraad had geen be zwaar tegen aanschaf van 30 tinnen borden voorzien van het gemeente wapen en naam, bedoeld als relatie geschenk. Wel vroegen verschillen de raadsleden of niets iets meer kreatiefs gevonden zou kunnen wor den, bijvoorbeeld in ets of zeefdruk. Daarover wordt nog gedacht, maar de raadsvoorzitter meende aan die 30 relatiegeschenken voldoende te hebben tot aan zijn pensionering. Voor verbetering van de voet paden in de Grotestraat te Vierlings beek had de raad geen bezwaar te gen de votering van 20.032, SPORTZAAL MAASHEES Het was voor de raad weer een tegenvaller een aanvullende subsidie te moeten verlenen voor de exploi tatie van de sportzaal te Maashees ten bedrage van 11.050,Daar mede was die subsidie opgelopen tot een bedrag van 37.966. -. Verschil lende raadsleden waren bang dat het volgend jaar die subsidie nog hoger zal worden. Het college ontveinsde zich niet dat er nog moeilijkheden zouden komen. Gevraagd werd een duidelijker omlijnde omschrijving en beter boekhoudkundig inzicht. De optimistische geluiden bij de start waren in ieder geval niet bewaar heid geworden. WELZIJNSPLANNING Er waren twee stemmingen nodig eerdat de raad de procedureopstel ling voor de verordening welzijns planning vaststelde. Waardering was er voor het vele werk dat bij die verordening was verzet. De stemmen staakten toen werd voorgesteld de welzijnscommissie te laten vervallen. Het tegenvoorstel om de leden van de welzijnscommissie toegang te ver lenen tot de bijeenkomsten van de plangroep haalden wel de meerder heid. TENNISBANEN Een aanvullend agendapunt voor overschrijding van het krediet voor de aanleg van de tennisbanen te Vierlingsbeek met 20.000,— en uit te voeren werken voor dat tennis park voor een bedrag van bijna 14.000,— verkreeg, na schorsing voor beraad, de goedkeuring van de raad. De slechte ondergrond van het terrein maakte de kosten hoger. Daarvoor had de raad alle begrip, want nu kan er binnenkort ook in Vierlingsbeek worden getennist. SLOTWUZIGING BEGROTING Het is altijd prettig voor een col lege dat wijzigingen in de begroting in het voordeel uitvallen. Dan kun nen er extra werken worden uitge voerd. Vierlingsbeek had dat voor deel. De gewone dienst 705.500. en de kapitaaldienst 607.000,Het overschot wordt nu een meer ge richte bestemming gegeven, t.w. een bedrag van 100.000,voor verbe tering van de zandwegen. 685.000,- voor riolering Holthees en een be drag van 523.603,— ten behoeve van welzijnsvoorzieningen. RONDVRAAG De vuilnisemmers welke in de bossen zijn geplaatst zullen frequen ter worden geledigd. Het college denkt voorlopig nog niet tot het gebruik van milieu vriendelijk papier over te gaan. Het maaien van de bermen zal met zorg geschieden, maar voorrang wordt gegeven aan die plaatsen waar zulks vanwege de verkeers veiligheid dient te geschieden. De St. Jansbeek zal worden verbeterd. De stichting Jeugdbelangcn kan tot aanschaf van meubilair voor een bedrag van 2433,— overgaan. Dit werd mogelijk gemaakt dank zij een voorstel van het raadslid Litjens. t -

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9