POLITIERECHTER ^-NJ Venrayse Omroep Stichting TERPENIEIIWS Venray N C.D.A. te Ven rays Mannenkoor ■I«E 52 S :el en maas jongerenkoor J.U.M. Schutterij 't Zandakker Beweging Werkende Jongeren Cursus Samen afslanken Buurtvereniging St. Jozef Nieuws uit Overloon Fanfare Vrienden kring Qverloon St. Theobaldusgilde Overloon NG iderdag 28 juli om 19.30 uur repetitie voor de le tenoren en 1,00 uur voor 't gehele koor. idag 1 juli concertreis naar Es- ;end alwaar in 't grote Grugarpark 10 uur samen met de Kon. ionic uit Beesel 'n concert gegeven. Dit concert duurt tot uur. waarna verblijf in Park 14.30 uur. Hierna wordt een gebracht aan de Altstadt De thuisreis zal zijn om 1.00 uur, zodat we om ca. 21.30 n Venray terug zijn. de dames rijdt er een extra nee. trek om 8.30 uur bij Almonda, aard in uniform. iderdag 5 juli om 19.30 uur ex- I epetitie voor de bassen en om @L Juur voor 't gehele koor. Na de Vft om ca. 9.15 uur kwartaalbe- ll ing. Deze is 'n week vervroegd de vakanties. Op deze bespre- bestuursverkiezing en af- eling van de diverse punten op de jaarvergadering niet indeld konden worden, zonlkantie 19 en 26 juli en 2 aug. nelden uitsluitend bij dhr. H. nans, Niessenstraat 7, tel. 82687 itel Almonda, tel. 85777. .donderdag 28 juni: 19.30 uur repetitie in de Perdstal. Dit is atste repetitie voor de vakantie, allen een fijne vakantie toege- jn t. Donderdag 9 augustus begin- le repetities weer. Zie t.z.t. aan- iging via deze rubriek, erdag 30 juni: serenade 40-ja- uwelijksfeest Jan Lamers en enote. Bijeenkomst om 19.00 u. urant Vlakwater. IERE DATA OM TE RESER- Augustus: 50-jarig huwelijk Thei lis en echtgenote. 1 september taptoe Ven- leptember: gemeentelijk mu- oernooi te Leunen, ïdag 7 oktober: uitwisselings- >rt met Horst en Blerick te ck. Oktober: Zondagochtendconcert lorkest in schouwburg samen harmonie van Horst. idag 4 nov.: 15.00 dodenherden- begraafplaats. November: Zondagochtendcon- in schouwburg met Venrays nenkoor. EERLINGENOPLEIDINGEN nderdag 28 juni a.s. is de laat- epetitie voor de vakantie. Tij deze repetitie zullen de opgaven het examen worden uitgereikt. in dient dus aanwezig te zijn. ie persé niet kunnen, geven 'een berichtje aan de heer !en een hele fijne vakantie, irt van de repetities na de va- e wordt tijdig via deze rubriek ndgemaakt. nelden harmonieorkest uitslui- tot donderdag 19.00 uur bij de etaris, telefoon 80225. ie, melden jeugdopleiding bij de Raedts, tel. 82803. [enda: ijdag 29 juni: om 19.30 uur voor Xxjhele koor. repetities voor de volgende zullen ook op deze avond be- gemaakt worden; er moet op worden dat extra repetities I n worden ingelast. (Alleen voor koorleden die meegaan naar b ïkrijk). 1 juli: om 10.15 uur Hoog- in de Paterskerk. eurten Blitterswyck: ag 29 juni: hr. Hendriks, Berg- 15, Venray. ag 1 juli: hr. Röajes, Past. Ver enstraat 20, Blitterswijck. s. zondag zal tijdens de Hoog- het repertoire worden gezongen ook in de Notre Dame zal wor- uitgevoerd. Op aller opkomst it gerekend. Deze Hoogmis be lt tevens een afsluiting van een en suksesvol jaar. Laten we dit sluitstuk iets moois maken, ijdag 29 juni om 18.30 uur zal de laatste keer gelegenheid len geboden uniformen te rui- Mevr. Alkim zal daarvoor tus- 18.30 en 19.00 uur in het koor aanwezig zijn. 4 ziet er naar uit dat we bin- :ort de beschikking zullen krij- over een nieuw koorhuis. Wat bij wel nodig zal zijn is de hulp enkele ouders en koorleden voor verrichten van de nodig (tim- reparatiewerk, schilderwerk en ere karweitjes. Neemt u hierover kontakt op met het secretariaat het voor u mogelijk is een hand helpen? v Venrays weekblad VREDESKERK VENRAY Aangezien de vakantietijd is aan- broken, hebben we het seizoen za terdag j.l. afgesloten met een jonge renviering in de Vredeskerk en daar na samen met ons orkest een gezel lige feestavond in zaal In den Engel. Op vrijdag 13 juli gaan we met z'n allen op bezoek bij kapelaan van Galen. Alle leden worden dan om 8 uur n.m. bij het parochiezaaltje verwacht. De ouders van onze dirigent, de heer en mevrouw van Els - Willems, vieren op 10 augustus a.s. hun gou den huwelijksfeest. Ons koor wil daar gaarne haar medewerking aan verlenen door het opluisteren van de feestelijke eucharistieviering. Hiervoor houden we op donderdag 9 augustus een extra repetitie in het parochiezaaltje van de Vredeskerk, om half zeven. Diegenen, die op vakantie gaan, willen zij zich tijdig afmelden bij Resi van Hooren, tel. 04780-80378. Nieuwe leden kunnen zich aan melden bij Elly v. d. Zanden, tél. 04780-83461 en bij Anita Beerkens, tel. 04780-83428. Zowel jongens als meisjes, die de basisschool hebben verlaten, zijn van harte welkom. Zaterdag 30 juni a.s. zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk tij dens de avondmis. Boven bij het or gel. Met onze repetities stopen we nu voorlopig. Wij wensen U allen een prettige, zonnige vakantie toe. We hebben de laatste maanden hard ge werkt; veel optredens hier en daar gehad; ook de opkomst bij de repe tities was uitstekend. Na een hopenlijk fijne vakantie gaan we na de kermis, dus op woensdag 15 aug. weer verder. U zult tijdig hieraan worden herinnerd in Peel en Maas. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 26 juni 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de Essel, Ur- sulastraat. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U zich af te melden bij mevr. Manders-Weyers, Oranjestx-aat 7, tel. 86159. Vö merselo KERMIS-PROGRAMMA Vrüdag 29 juni: Vanavond groot kermis-disco voor iedereen van 12 t.m. 15 jaar. Van 7 tot 10 uur brengen we jullie een avondje vol disco-muziek. Zaterdag 30 juni: Ook vanavond hangt er bij ons een gezellig kermissfeertje. Iedereen van 15 jaar en ouder kan vanaf 8 u. bij ons terecht, tot half 1. Zondag 1 juli: Vandaag geopend van 3 tot 6 uur en vanaf 7 uur tot 1 uur. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Hier volgt een mededeling voor iedereen die graag naar een gezellige disco gaat. Allereerst willen we jul lie vertellen dat we in de vakantie gewoon doorgaan met onze disco avonden. Dat wil zeggen iedere twee weken een disco voor de jeugd van af negen jaar en een keer in de twee maanden een disco voor de jeugd van 12 jaar en ouder, ook wel ge noemd disco-special. Voor de eerste, disco is de entree 0,50 en voor de Special 1, Daarom nodigen we jullie weer alle maal uit op onze volgende disco avond op zaterdag 30 juni a.s. om 19.30 uur in trefcentrum Den Hoen der. Ursulastraat 2 te Venray. Tot ziens, de jeugdleiding. openbare bibliotheek JQ. venray JEUGDAFDELING Schoolstraat 32, Venray, Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: M. Anno. Het telboek van Anno. M. Cfcinery. De natuur om je heen. M. van Jole. Rubens in Antwerpen. Klein Duimpje; en andere wereld beroemde sprookjes. Mobiel 3, verhalen. A. Politzer en M. Politzer. Het schetsboek van Zwarte Bizon. O. Preussler. Rover Hosseklos en de gestolen koffiemolen. R. Sacher. Van woud tot hout. D. Walda. De grote Weg-eters; een fabel van kommer en vreugd. B. G. van Wijckmade. Wipneus, Pim en de blauwe Jorel. jeugdnatuurwacht Prijswinnaars van puzzelspeurtocht Aan de afgelopen zondag 24 juni gehouden puzzelspeurtocht hebben 46 enthousiaste Jeugdnatuurwach- ters deelgenomen, verdeeld in 17 groepen. De vragen bleken nogal moeilijk te zijn. Zes groepen slaag den erin de vrgaen zonder fouten te beantwoorden en vonden als oplos sing het woord: „Vlindertje". Omdat het tijdens en na de speurtocht re gende, hebben we de prijsuitreiking uitgesteld. Hieronder volgt de lijst van prijswinnaars! Onder de goede oplossingen zijn de volgende 8 pi'ijswinnaar geloot: Groep 8: Elvira Wijnhoven en Yo- landa Hendrix; Groep 9: Martien Steeghs, Rudi de Mulder en Sander Geurts en Groep 15: Francien Jile- sen, Henriëtte de Mulder en Karin van Ooi. Troostprijzen. Omdat het de laat ste puzzeltocht voor de grote vakan tie was, hebben we onder de overi ge deelnemers nog 5 troostprijzen verloot. De volgende 5 deelnemers mogen een draagtas met Jeugdna- tuurwacht-opdruk afhalen: Helmut Willems, Margriet Kerkhoff, Karin de la Roy, Manon Gerrits en Yolan- da van Dalen. De „Pechvogel-prys" gaat naar Maria Omar Alvaris en Saskia Trim bos. Deze beide jonge dames waren enige tijd „spoorloos" verdwenen en na enig speurwerk kwamen ze weer „boven water". Vandaar dat zij de pechvogel-prijs kregen toebedeeld. Alle bovengenoemde prijswin naars kunnen zaterdag 30 juni tus sen 11 en 12 uur hun prijs afhalen bij de secretaris van de Jeugdnatuur wacht, afdeling Venray, de heer Jansen. Het adi-es van de heer Jan sen is: Groene Hart 1 te Venray (te lefoon 04780 - 82772). Alle prijswinaars van harte profi ciat en de overige deelnemers heb ben ondanks de regen! toch een fijne puzzeltocht gehad, was onze stellige indruk. Gezien het enthousiasme van de deelnemers aan de speurtochten in de afgelopen maanden gaan we daar na de grote vakantie zeker mee door. Mededelingen hierover zijn steeds te lezen in Peel en Maas onder de ru briek van de Jeugdnatuurwacht. Helaas nog geen uitgave van „De Natuurvriend". Door diverse om standigheden zijn we er niet in ge slaagd om de zomeruitgave van „De Natuurvriend" voor de grote vakan tie op de scholen bezorgd te krijgen. Het bestuur heeft dan ook besloten de zomereditie zo gauw mogelijk na de vakantie te bezorgen. Dan kun nen we meteen meer informatie geven over de aanmelding van de nieuwe leden, de introductie en de installatie, enz. en de eerstvolgende aktiviteiten. Zonnebloemen-aktie Denken jullie er aan je zonne bloemen goed op te binden. Elk jaar weer sneuvelen er zonnebloemen door harde wind of door regen- en onweersbuien. En verder kan het gewicht van de bloem wel eens de oorzaak zijn, dat er „slachtoffers" stevig opbinden. vallen. Vandaar ons advies: tijdig en Wanneer jullie de hoogte van je zonnebloem telefonisch kunt door geven, wordt weer in Peel en Maas bekend gemaakt. De eerste keer zal dat waarschijnlijk eind juli zijn! Tot slot wenst het bestuur alle leden van de Jeugdnatuurwacht en hun leerkrachten een plezierige va kantie en veel genot in de mooie natuur! Zondag 24 juni, St. Jan, einde van de aspergetijd. Schutterij 't Zandakker viert het feest van haar patroonheilige. Om 10 uur bezocht de vereniging de plechtige schuttersmis, ditmaal in de Vredeskerk, om daarna in vol ornaat met hun eerstejaars fluiters die wijk te bezoeken, waar de meeste van haar leden woonachtig zijn. In de namiddag ontving zij haar honoraire leden op het schietterrein Endepoel om het honoraire koning schap te bekampen. Dit werd een heerlijk feest, door de schutters uit stekend georganiseerd, waarbij brood met worst en het schuttersbied niet ontbraken. Er werd geschoten op de geluks- hark en op de vogel, waarbij uit eindelijk met het 175e schot dokter P. J. van de Werf het honorair ko ningschap 1979 wist te bereiken. Als een waardig koning wist hij ook de eerste prijs op de gelukshark te be machtigen, gevolgd door Ch. Davids als tweede. Derde werd raadslid H. Oudenhoven en vierde voorzitter Joep Krijnen. Vijfde de heer H. Thomassen en zesde de heer H. de Kleyn, lid van de schutterij. Het college van honoraire leden was niet voltallig. De aanwezigen waren echter unaniem van mening, dat met deze wedstrijd op St. Jan een begin gemaakt is met een jaar lijks terugkomende gebeurtenis, waaraan zij een volgend maal geens zins zullen ontbreken. Deze week maakt de schutterij zich op voor het hoogtepunt in haar verenigingsjaar, de deelneming aan het Oud-Limburgse Schuttersfeest in Voerendael a.s. zondag. Want even als in Peel (België) tijdens het Euro pees koningschieten, waar het tam boer- en fluiterskorps een eerste prijs behaalde, wil de vereniging in de prijzen vallen. Allerwege wordt gewerkt aan materieel en uitmonste ring om tussen haar 144 collega-ver enigingen en voor de 100.000 ver wachte bezoekers Venray waardig te vertegenwoordigen. Hoi leden en proefleden. De maanden juli en augustus zul len jullie genoegen moeten nemen met mijn stukjes. Helène gaat van haar welverdiende vakantie genie ten. Namens de afdeling bedankt voor al jouw voorgaande stukjes. Afgelopen weekend is de zondag excursie helaas een beetje in het water gevallen, maar desondanks zijn er nog leuke waarnemingen ge daan. De excursie van GeeJee vond enkele exemplaren van de zeldzaam welriekende nachtoi'chis. De combie excursie (M.A.N.L. en N.J.N.) in het Grauwveen leverde enkele leuke vo gels op, zoals blauwborst en sprink- haanrietzanger. Er werd ook een plant gevonden die we vanwege de regen niet meteen konden determi neren. Thuis konden we hem op ons gemak op naam brengen. Het bleek een moeraswederik te zijn. De zater dagexcursie leverde vanwege het goede weer maar liefst 8 verschil lende soorten libellen op. Hiervan waren de zeldzame beekster (Calop- teryx splendens) en de grootste ne- derlandse libel (Anax imperator) de meest interessante. Nu de excursies voor zondag 1 juli 1979: Jan gaat in de Griendtsveense Peel naar insekten en plantjes kijken. Henk gaat naar de vloeivelden en de Spurkt. Je hebt dan kans om daar doortrekkende bosruiters, wit- gatjes en oeverlopers aan te treffen. Gert-Jan leidt zijn laatste excursie voor de vakantie. Dus als jullie nog een keertje met. hem willen, moeten jullie nu met hem naar de Hamert gaan om er de wespendieven en duinhagedissen te bekijken. Boene loopt de Oostrumse en Geys- terse beek af en hoopt daar wat leu ke libellen, zweefvliegen en plantjes te zien. Alle excursies vertrekken om 8 u. vanaf de schouwburg. 29 juni t.m. 4 juli is er een vozoka in Groesbeck. Voor nadere bijzonderheden zie Kampina. Tot op excursie, Boena. Lour descomité afd. Venray Afgelopen week hebben alle pel grims, die in mei j.l. naar Lourdes zijn geweest, van de direjetie van de Limburgse Bedevaart jx^ar Lourdes een circulaire ontvangen. Waarin twee oproepen worden gedaan. Allereerst vraagt de direktie van de Limburgse Bedevaart om steun- kaarten aan te vragen voor de ver koop. Om naast en door elkaar wer ken te voorkomen, wordt men ver zocht deze steunkaarten niet te be stellen in Maastricht, maar bij dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575. Hier kan dan worden geregis treerd in welke wijk of straat U wilt kolporteren. Onze vaste medewerkers(sters) hoeven natuurlijk niet te reageren, want zij krijgen de steunkaarten t.z.t. thuisbezorgd. We kunnen nog wel een aantal nieuwe medewerkers(sters) gebrui ken. De heer G. Philipsen zal U gaarne alle inlichtingen verstrekken. De tweede oproep die in de circu- leire wordt gedaan betreft de Aktie 1010. Deze aktie onderschrijven we volledig. U kunt aan deze loterij meedoen door overmaking van 10,- t.n.v. Limburgse Bedevaart Lourdes te Maastricht, met vermelding: Ak tie 1010. U maakt hierbij kans op een prijs van maximum 500, R.W.W. UITKERING: De RWW is een Rijksgroepsrege ling voor Werkloze Werknemers. Je kunt deze uitkering krijgen als je werkloos bent en niet onder de WW of WWV valt. Bijv. omdat je net van school afkomt. Als je net van school komt en je bent nog geen 21 jaar, dan kun je pas per 1 oktober van hetzelfde jaar een RWW-uitkering krijgen. Tot die datum krijgen je ouders n.l. nog kinderbijslag. Ben je 18 jaar of ouder en je woont bui tenshuis, dan kun je eerder in aan merking komen. Bijv. vanaf 1 juli. Om RWW te kunnen krijgen (óók als je net van school afkomt) moet je: Je als werkzoekende laten in schrijven op het arbeidsbureau. Aan geboden passend werk aanvaarden. En gebruik maken van een gelegen heid tot scholing. Het bedrag wat je van de RWW krijgt is heel verschil lend. Het is zeker géén vetpot. Het maakt bijv. uit of je getrouwd bent, buitenshuis woont en dergelijke. In een aantal gevallen wordt ook de huur voor je betaald. Iedere week zit er ook een bedrag aan vakantie geld bij. In de RWW ben je auto matisch verzekerd voor het zieken fonds. RWW kun je krijgen bij de So ciale Dienst in je woonplaats (mees tal bij het gemeentehuis). Bij de KWJ kunnen ze je precies vertellen wat je in jouw geval aan RWW moet krijgen! Postbus 320 - Venray St. Anna: psychiatrisch centrum Venray: maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils" een programma van lichte mu ziek. donderdag van 15.00 tot 16.30 uur nieuws en aktualiteitcn, waarna Verzoekplatenprogramma. vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: nieuws en het programma fijne luistermuziek. St. Servatius; psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur: nieuws en informaties; vervol gens het programma „fijne luister muziek" en tot slot het program ma „zomaar muziek" met het ver zoekplatenprogramma. Dc Kruuze; geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 14.00 tot 15.00 uur het programma „fijne luistermu ziek". vrijdag van 14.00 tot 15.00 uur het programma nieuws en informa ties en het programma „verzoek platen". Sint Elisabethziekenhuis Venray: te beluisteren via kanaal 4; dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma „fijne luistermu ziek" donderdag van 10.15 tot 11.45 uur: speciaal programma voor jeug dige luisteraars, vervolgens nieuws en informa ties en het verzoekplatenprogramma. Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Gelieve wel duidelijk te melden: naam, kamernummer, afdeling van het betreffende ziekenhuis van de gene voor wie de plaat bestemd is en wie de afzender is. MEDEDELING VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY Eind augustus begin septe'mber van dit jaar zal er wederom een af- slankcursus worden gehouden in sa menwerking met de huishoudelijke voorlichting Limburg H.V.P.. Duur van de cursus 17 weken. Deze cursus omvat: kennismakingsbijeenkomst; 8 lessen van een diëtiste over voeding en dieet; 5 praktische voedingslessen door een huishoudlerares; 3 lessen beter bewegen door een gymdocent. Kosten: voor leden van de kruis vereniging 70,(i.e. 4,10 per les); voor niet leden 70,plus het plaatselijke contributiebedrag; bei den inclusief met boekje samen af slanken. Opgave liefst zo spoedig mogelijk bij het Groene Kruis Venray, tele foon 04780-81269. Zaterdag 30 juni a.s. gaat de jeugd van onze buurtvereniging weer haar jaarlijkse uitstapje maken. De reis gaat ditmaal naar de Efteling in Kaatsheuvel. Vertrek 's morgens om half 9 vanaf Arts, Noordsingel. Door de diverse gevoerde akties is de bijdrage per kind weer zeer laag, n.l. 4,.Hierin is begrepen, zo wel de reis als entree Efteling. Hoe veel zakgeld de ouders aan hun kind willen meegeven, wil het bestuur graag overlaten aan de ouders. Het bedrag hoeft echter niet groot te zijn. En nu nog maar duimen voor goed weer ,dan wordt het weer een gezel lig uitstapje. Veel plezier allemaal. SCHUTTERIJ "ST. ANNA EIND-VENRAY Dinsdag 2 juli a.s. is er ledenver gadering in het gildehuis, aanvang 20.00 uur. Agenda: Opening. Kontributie. Notulen. Ingekomen stukken. Mededelingen. Rondvraag. Sluiting. Het bestuur wenst alle leden een prettige vakantie toe. boekhandel van den munchhof is ook dinsdags de gehele dag geopend HET C.D.A.-BESTUUR VERGADERDE Dinsdag 19 juni j.l. hield het CDA Venray haar maandelijkse bestuurs vergadering. Uiteraard werd het resultaat van de op 7 juni J.l. gehouden verkiezin gen voor het Europese Parlement uitvoerig besproken. De uitslag van deze verkiezingen wordt overscha duwd door de te lage opkomst. Door deze lage opkomst wordt het moei lijk de resultaten te beoordelen. Toch is het CDA verheugd, dat de partij t.o.v. haar konkurrenten dui delijk heeft gewonnen in vergelij king met de Kamerverkiezingen. Er zal de komende 5 jaar door de poli tieke partijen erg veel werk verzet moeten worden om de Europese po litiek dichter bij dc gewone man te brengen. Naar aanleiding van het niet deel nemen aan de olie-boycot legen Zuid-Afrika door het CDA Venray is een reaktie ontvangen van het Venrayse komité. Na een uitvoerige discussie binnen het bestuur is be sloten, dat een schriftelijke reaktie aan het komité zal worden gezonden. Op de agenda stonden verder on- klerwerpen over financiën van de afdeling en de besprekingen met Sa menwerking en het Kieskomité Kerkdorpen over de Gemeenteraads verkiezingen van 1982. Het vergaderseizoen wordt nu on derbroken voor het zomerreces. In september wordt het werk Weer her vat. NATUURVERENIGING „OVERLOON E.O." De natuurvereniging gaat in het weekend van 6-7 juli op excursie naar België. Bezocht zal worden de Botanische tuin bij Brussel. Daarna naar Bastogne. Ook zullen de grot ten aldaar bezocht worden en de bossen in de Ardennen. Degenen die mee willen dienen zich zo spoedig mogelijk op te geven, liefst vóór 1 juli met een vooruitbetaling van 60.voor leden en 65,voor niet-leden. Opgave kan geschieden bij: A. Verrijdt, Bergkampweg 4; A. Weerts, Irenestraat 13, tel. 336 of bij A. Cornelissen, tel. 739. Vertx-ek za terdag 6 juli om 5.30 uur. Op 2 juni j.l. te Erp, onder aus piciën van de S.N.MO, gehouden muziekexamens slaagde alle Over- loonse kandidaten. Zij genoten hun opleiding bij de heer Eddy Krens. Frans, sopraan saxofoon diploma A; Coen Hofmans, alt saxofoon, diploma A; Ernie v. d. Boogaard, alt saxo foon diploma A; Piet Roeloft, tenor saxofoon diploma A; Cees van Leeu wen. klariet diploma A; Frans Dcrks klarinet diploma B. Wegens ziekte kon Rob van Rey- mersdal niet aan deze examens deel nemen. Op het op woensdag 20 juni in Overloon gehouden muziekexamens van de strcekmuziekschool slaagden eveneens alle kandidaten; deze ge noten hun opleiding bij de heer Teus Schouten. Mariëlle van Glabbcek, tuba diplo ma A; Erik Krens. trompet, diploma A; Edwin Hendriks, bugel, diploma A; Marcel Janssen, bugel, diploma A; Johnny Jacobs, bugel, diploma A; Edward Henkensen. bugel, diploma A met lof; Fons Derks. bugel, diplo ma B; Twan Teunissen. cornet, di- ptoma C. Zaterdag 23 juni J.l. nam voor dc eerste keer de drumband van fan fare Vriendenkring deel aan het Ge meentelijk Federatief Festival dat werd gehouden te Holthecs. Het bonds jurylid dc heer Smits, had veel levende woorden over het op treden in zijn rapport, zoals zeer korrekt en ritmisch. Hun instrukteur is de heer Bert Daniëls. Bestuur en leden van fanfare Vriendenkring wenst allen van har te proficiat met het behaalde succes. ledereen die interesse heeft om ook muziekopleiding te volgen, voor een blaasinstrument of slagwerk, kan zich hiervoor opgeven tot uiter lijk 15 juli bij Piet Vloot, Museum laan 15. Overloon, tel. 257. Het St. Theobaldusgilde viert op zaterdag 30 juni en zondag 1 juli het feest van haar patroonheilige cn van de parochie. Zaterdag 30 juni zal er koning worden geschoten, 's Morgens zal men beginnen met het blazen van de reveille op enkele punten in het dorp. 's Middags trekt men door de straten om dan naar de Bossenhoek te gaan voor het koningschieten. dat aldaar om 5 uur zal aanvangen. Na het bekend worden van de nieu we koning zal men terug trekken naar de Lindenboom in het dorp om er de traditionele schoten te lossen, ten teken dat het gilde weer een nieuwe koning heeft. Vanaf het Gildehuis zal men de nieuwe koning en koningin gaan af halen. waarna bij het Gildehuis de traditionele ceremoniën zullen plaats vinden, o.a. het overvendelen en aanbieding van de erewijn. Hierna wordt iedereen in de gele genheid gesteld om het nieuwe ko ningspaar te feliciteren. In verband met het koningschie ten a.s. zaterdag 30 juni zullen er op het terrein bij het Gildehuis diverse kinderspelen worden gehouden. De organisatie hiervan is in handen van Jong Talent. De aanvang is gesteld om half 10 's morgens. De spelen zijn bedoled voor kinderen die de basis school nog niet hebben verlaten. Er zijn verschillende mooie prijzen be schikbaar gesteld. Als vanouds zal dc jeugd van Overloon weer getrakteerd worden. Zondag 1 juli zal er een H. Mis worden opgedragen met Gilde-eer voor de levende en overleden Gilde- broeders. 'ALS ik het goed begrijp' sprak de politierechter op een moment dat pers en publiek er niets meer van begrepen, 'hebt u in uw eentje een avondvierdaagse willen houden.' 'Een rustige avondvierdaagse, jawel edelachtbare heer president, om te vissen,' verklaarde de getuige die zo groot was als de ware Goliath uit de geschiedenis. 'M'n echtelijke eega was wat laat met de schoonmaak en daar zou ze weer vier dagen overdoen, ziet u, edelachtbare heer president.' Nu kwam er tekening in de ingewikkelde affaire, waarin sprake was van rolmops. baggerbeugel, moordaanslag, natte kleren en avondvierdaagse. 'Maar' vervolgde de rechter, 'onder vissen versta ik het halen van dieren uit het water en niet het verdrinken van mensen in het water.' 'Ik heb geen mens verdronken, meneer de edelachtbare rechter, ik ben notabene door die kletsmeier in het water gemieterd! Ik dee niks, ik zat rustig te vissen?' 'Oja? U hebt hem toch geprobeerd op te pakken en in 't kanaal te werpen. U bezigde daarbij de woorden 'Ik zal je verzuipen als jij je bek niet houdt'. Dat hebben alle getuigen duidelijk gezien en gehoord.' 'Hij wierp mij in de plomp, rechte edelachtbare meneer' riep de vertwijfelde reus uit en hij wees met een vinger als een worst naar het tengere lichaam in de beklaagdenbank. De publieke tribune veerde geïnteresseerd op. 'Zozo, dus deze krachtpatser nam u eventjes tussen zijn gespierde handjes, lichtte u hoog boven zijn hoofd en wierp u met één hand midden in het kanaal. Gelooft u daar zelf een woord van?' 'Maar dét heb ik nooit gezegd, edelachtbare rechtermeneer. Hij lichtte mij pootje. Met m'n eigenste hengel.' 'Op het moment toen u hém in 't water wilde gooien?' 'Jawel, meneer de edelrechter.' 'Dus u probeerde hem in 't water te gooien en toen stak verdachte uit zelfverdediging de hengel tussen uw benen, zodat u struikelde en zelf in het water viel.' 'Mijn hengel, rechte achtbare. 'Jawel, jawel, maar nu geeft u toch toe dat u de verdachte in het water wilde gooien en dat u er in gevallen bent. Daarmee vervalt de hele aanklacht, waarin u deze kleine meneer hebt beschuldigd van een poging tot moord met voorbedachte rade!' 'Maar vier dagen had ie me al gesard, meneer de dinges,' klaagde Goliath. 'Eerst met gezeur of ik op rolmopsen viste en dat het water niet zuur genoeg was om in te leggen; de tweede avond kwam die met uitjes, augurkies en stokjes en mikte die bij m'n stekkie in 't water; de derde avond had ie zelf een net vol vis en paling in 't kanaal laten zakken voor ik kwam en toen ik niks wist te vangen, ging hij tergend dat hele zootje ophalen. En de vierde dag, meneer de edelachtbare visrechter, was ik al kilometers verderop gaan zitten en toen kwam ie me toch nog achterop met baggergereedschap. En uitgerekend baggeren waar ik ging zitten.' 'Gaat u maar weer zitten' klonk het terug. 'D'r moes nog geschouwd worden, hé.' verklaarde de verdachte op zijn beurt, "t Knaal moes óók schoon.' 'U bent zeker de lollige broek in 't dorp' dacht de politierechter, 'Als dat kanaal zo nodig schoon moest, waarom trapte u dan de tweede avond stenen in het water en wierp u er tafelzuur en stokjes in?' 'Dat waren hele kleine grindsplintertjes. hé. En 't tafelzuur was voor de smaak, 't Was trouwens allenig maar ter illustraasje. Ik stond zo wat moppies over vissers te vertellen, hé.' 'Er heeft anders geen mens om gelachen,' wist de rechter. 'O jawel, toen ie de vierde avond zelf in 't water kieperde, hebben we ons allemaal ziek gelachen. Ik zei nog: maak je vissen niet aan 't schrikken. En denk u eens in, hé, hij kon ze zo allemaal pakken!' 'Maar meneers pak is bedorven door de bagger die u had opgehaald.' 'Dat was al lang bedorven doordat ie drie avonden in de modder heb zitten pieren,' gaf het kleine figuurtje gauw terug. 'U hebt trouwens al meer van die aardigheidjes op uw strafblad' wist de politierechter. 'Kennik het hellepen, dat ze m'n grapjes niet altijd in de goeje aarde laten vallen?' De officier dacht, dat verdachte het wel degelijk kon helpen. Hij wilde deze grapjas zijn grapjes graaf afleren en eiste daarom, gezien de opzet. 200 gulden boete of een week gevangenisstraf. 'En dan hebt u nog geluk gehad, dat uw slachtoffer kon zwemmen en dat hij niet verdronken is, anders was u werkelijk veroordeeld wegens poging tot moord' waarschuwde hij.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 7