ERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD r Helpt 'EUTERPE' onder de pannen! HBi »»ii§ kJ*1"" AGENDA VENRAYSE VLAG Puntjes op de raad Spelmanifestatie op het terrein van St. Servatius PEEL EN MAAS ook üw krant De Zwaan AuCygne GROTE K.N.W.U. WIELERRONDE VAN YSSELSTEYN 7^ (vervolg van voorpagina) drie Venrayse Verkennersgroe- (of scoutinggroepen zoals dat te- noordig heet) zitten sinds 1974 in huisvestingsproblematiek. Mo- eel zit men over drie gebouwen eeld. In de afgelopen jaren is aan een oplossing gesleuteld, eerlmeent men nu gevonden te heb- in één centrale scoutingsaccom- de Henri Dunantstraat, nabij de itie. te bouwen op een terrein ol De Hommel. Een accommo- die men in de vakantiemaan- mogelijk ook nog aan derden verhuren, terwijl gebruik even- Took door andere scoutinggroe- ionder meer mogelijk is. is de bedoeling dat de ge- ite daar een gebouw neerzet voor de scoutinggroepen 5000,- betalen, terwijl ze een eenma- inbreng hebben van 50.000, gebruikers zullen zelfwerkzaam en zijn, met name bij het schil- erk en de inrichting van het mterrein. Ook de totale inrich- zal door de scouting zelf ver- Sftij d mo ten worden. r. gedachte gebouw gaat uitein- i f 480.000,— kosten. Wel hoopt van de provincie een ton los te en en nog eens 10.000,van fationaal Jeugdfonds. heer Truyen verwachtte dat de inggroepen om aan het beno- geld te kunnen komen wel akties zouden ondernemen. Hij dat de gemeente daaraan de ;e medewerking zal willen ge- Dat zal echter afhangen van het en wat van deze akties. heer Truyen vond verder de huur een verkapte subsidie. Iets wel meer wordt toegepast. Hij l of het mogelijk was een lijst te stellen van dergelijke ac- nodaties waaruit zou blijken de werkelijke kosten zijn, en men er voor krijgt. Dit mede landleiding bij het toekennen subsidies. Hoewel een dergelijk ■zicht moeilijk zal zijn samen te en, beloofde wethouder van Oers :g voor te zullen dragen. heer De Bruijn vond de hier uikte procedure wel erg vreemd. >ns de behandeling van dit voor de commissies was er wel een oting maar geen bestek. Hij t dat men nu het bestek maar ppast had aan de begroting en is niet korrekt. Wethouder Loo- verzekerde hem echter dat men vege de haast anders bleef voorstel 2 maanden liggen zó ndeld had. heer Reintjes pleitte voor goed trhoud en beheer en voldoende role. Hij vreesde de vemiel- itige jeugd. Maar wethouder van nam zonder meer aan dat de iting daarvoor up tot date zou nslotte vroeg de heer Thijssen wie de huur incasseert bij ver- aan derden tijdens de zomer- nden. Dit bleek de stichting te welke ook in die tijd de> zaak controleren. Ei daarmee vond men het welle- en werd het voorstel aangeno- V* Dat ontlokte op de publieke een hartelijk applaus van de igs die met spanning op de ig gewacht hadden. STRAATNAAMGEVING p vijf verschillende plaatsen in ;emeente is het noodzakelijk over ;aan tot straatnaamgeving. Wij ben hierover reeds eerder be lt. De raad had er geen proble- mee. Alleen de heer Reintjes d „Spurkterhof" voor het woon- [enkamp, naast Spurkterweg, rkterdijk en Spurkt, te veel van goede. Dat zou vergissingen in hand werken. Zowel de voorzit- als wethduder mevr. Rutten-Tie- zagen dat zo riiet zitten. De an- namen worden in de toekomst veranderd of komen te verval- Trouwens men wil zo spoedig lelijk af van de aanduiding lonwagenkamp". Spurkterhof is wel zo prettige benaming WONINGBOUW at het de gemeente ernst is, ed te maken met de woningbouw ge blijken uit de krediet-aanvra- n die het college stelde aan de d voor drie complexen. llereerst voor de bouw van wo gen aan de St. Antoniusstraat. .738.3 1 0,— is daar nodig voor de nd en de bouw van 32 bejaarden- ïingen; en nog eens 3.761.048,— r de grond en bouw van 46 klei- woningen. De huurprijzen zullen resp. 320,45 en 313,45 per and gaan bedragen inclusief de te lasten van een centrale ver- ming, doch zonder de stookkos- 'ervolgens was er 1.230.405, lig voor de grond en de bouwkos- 14 woningwetwoningen aan Willemstraat'Maasheseweg, waar tijds de „arbeiderswoningen" ge- opt zijn. De huurprijs wordt hier Bindelijk 350,65 per maand, in- sief de vaste lasten van een cen- !e verwarming, maar zonder de okkosten. Iet derde komplex betrof 6 be rdenwoningen aan de Langeweg, de omgeving van het St. Anna- lelletje. Hiervoor moest de raad 18.365,— beschikbaar stellen voor md en bouwkosten. Voor deze wo lgen is een huur gepland van 357,60 per maand, inclusief cen- verwarming maar zonder stook- tten. )e heer Konings betuigde zijn te- Kienheid met deze bouwplannen hoopte dat over een half jaar de ste bewoners er hun intrek kon- nemen. Maar dat kon met de wil van de wereld niet worden gezegd. )e heer Konings vroeg verder of juist is, dat in het complex asheseweg-Willemstraat nog een al woningen gesloopt worden, en arom de renovatie van de andere iningen niet tegelijk aan de nieuw bouw gekoppeld was. Inderdaad worden er nog 4 wo ningen gesloopt; dit in overleg met de huidige bewoners. Men krijgt dan een mooiere verdeling van het com plex. Koppeling van nieuwbouw en renovatie is misschien wel mogelijk. Enerzijds zit men echter nog over de prijs te onderhandelen .anderzijds is het een leerlingen-objekt. ONDERHOUD WEGEN Normaliter zou de gemeente dit jaar 482.000,beschikbaar hebben voor het jaarlijks onderhoud van wegen. De zeer strenge winter heeft daar echter een streep door gehaald, omdat nu veel en veel meer uitge geven moest en moet worden voor herstelkosten voor vorst- en opdooi- schade. Het gevolg is dat normale reparatiewerkzaamheden van min dere importantie verschoven worden naar 1980; zodat dat jaar ook al weer een hogere post krijgt vóór wegenonderhoud. En dan rekent men er op, dat de komende winter niet opnieuw een groot gat in het budget gaat slaan. In ieder geval heeft men voor dit jaar een aanvullend kre diet nodig van 305.000,Aange zien de commissie voor openbare werken vorige maand een rondrit door onze gemeente gemaakt heeft, en zelf de schade en het noodzake lijk herstel aan de wegen kon vast stellen, had de raad er geen enkel probleem mee om genoemd bedrag beschikbaar te stellen. GRONDAAN- EN VERKOPEN Diverse grondaan- en verkopen gingen zonder veel moeite onder des voorzitters hamer door; zoals: De aankoop van 905 m2 grond van de erven Dupont, gelegen aan het onverharde gedeelte van de Akker- weg. De gemeente heeft deze grond nodig voor de uitvoering van het bestemmingsplan Landweert. Kosten 16.550,—. In het bestemmingsplan Vlakwa ter II neemt de gemeente 0.74.50 ha grond over van de Gebr. Bouten aan de Hiept. Daarvoor in plaats geeft de gemeente 1.12.60 ha grond nabij de Hoenderstraat, voorheen in eigen dom van het St. Jozefgesticht. De Gebr. Bouten krijgen er nog wel 55.000,als toegift bij. In het bestemmingsplan Oirlo wer den twee bouwkavels verkocht resp. 430 m2 en 565 m2 groot. De koop prijs bedraagt 80,per m2, inclu sief b.t.w. In het bestemmingsplan De Wieën kocht de gemeente 300 m2 grond van dhr. Houwen aan de St. Antonius straat voor de prijs van 18.000, Ten behoeve van het bestem mingsplan Leunen kocht de gemeen te 145 m2 grond van dhr. Loenen aan de Albionstraat. De totale koop som bedroeg hier 2550, Wat het bestemmingsplan Leunen betreft, waren de heren Reintjes en Konings van mening dat Leunen meer behoefte heeft aan huurwoni- gen. De nu geplande koopwoningen van circa 300.000,zijn voor de Leunse bevolking toch veel te duur. Bovendien hebben „bepaalde lieden" al weer grond opgekocht. Dat maakt de zaak wellicht nog duurder. Ge pleit werd om zonodig tot onteige ning over te gaan. Wethouder Loonen vond het in derdaad een kwalijke zaak dat er weer gronden voor de gemeente haar neus zijn weggekocht, terwijl de voorlopige koopovereenkomsten „Wie heeft er op- of aan merkingen naar aanleiding van de notulen van de raads vergadering van 8 mei?" in formeerde burgemeester Defe- sche aan het begin van de raadsvergadering van maandag j.l. De raad hulde zich in diep stilzwijgen. „Als niemand iets heeft, dan wil ik wel even wijzen op een niet helemaal concrete weer gave op bladzijde 18", zei de burgemeester. „Daar staat te lezen, dat de heer Reintjes het heeft gehad over „beroeps- inbrekers", terwijl ik toch ze ker weet, dat hij gesproken heeft over „beroeps-inspre kers!" Waarmee de raad het le vensgrote bewijs leverde deze notulen over de behandeling van de Inspraaknota niet zo heel erg goed te hebben gele zen. Maar iedereen heeft zijn zwakke momenten. Zo ook de burgemeester ,die op een ge geven ogenblik het woord meende te moeten geven aan wethouder Poels en daarbij wethouder van Oers aankeek. Of had hij een vooruitziende blik....? De raad gaf zijn fiat aan het beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. de bouw van een centrale scouting-accommoda- tie aan de Henri Dunantstraat. In de toelichting stond te le zen, dat in het gebouw kleine re groepsruimten zijn gecre ëerd voor welpen, verkenners, rowans, sherpa's enz. De heer G. Thijssen informeerde wat „sherpa's" wel mochten zijn omdat hij veronderstelde, dat dit iets te maken zou kunnen hebben met Thibethaanse minderheidsgroeperingen. De heer van Oers maakte hem duidelijk dat sherpa's jongeren zijn die de welpen en verkennersleeftijd zijn ont groeid en trachtte een over zicht te geven van alle bij scouting gebruikte min of meer vreemde woorden. „En dan blijkt, dat ik het rijtje niet van buiten ken" onder brak hij zijn eigen betoog. klaar- lagen. Maar ja, zoiets is nu eenmaal het goed recht van koper en verkoper. Wethouder Schols dacht in augus tus de goedkeuring voor dit plan te krijgen. Hij wil dan nog wel onder handelen met die „bepaalde lieden". Maar als de raad meent dat men in het uiterste geval tot onteigening moet overgaan, dan kan dat gebeu ren. RECONSTRUCTIE KRUISSTRAAT Nadat de bewoners van de Kruis straat enkele maanden geleden uit voerig ingelicht werden over de plannen van reconstructie van j^un straat, en daarbij hun eigen ideeën en wensen naar voren konden bren gen, hebben zich ook nog een twee tal commissies over deze plannen gebogen. Maar uiteindelijk was dan alles in kannen en kruiken en werd aan de raad gevraagd voor deze re constructie 455.000,beschikbaar te willen stellen. De uit te voeren werken omvat ten: de aanleg van riolering; de ver betering van de bestrating; de aan leg van openbare verlichting en de aanleg van groenbeplanting. Bij ge noemd bedrag is inbegrepen de aan koop van circa 230 meter grond door de gemeente; nodig om deze plannen te kunnen uitvoeren. Mevr. Klerk-Jans vroeg of men wel rekening gehouden had met de wensen van de Kruisstraat-bewo ners inzake blijvend groen en het plaatsen van oude straatlantaarns. Verder dankte zij het bestuur van de LOM-school die zo bereidwillig is geweest ruimte beschikbaar te stellen voor de inspraakavonden. Blijvend groen is een zaak van de plantsoenendienst, die daar tezijner- tijd een beslissing in zal nemen. De oude straatlantaarns kwamen te duur .zodat men daar jammer ge noeg van af moest zien. De heer Konings betreurde het dat men met de reconstructie van deze straat ook niet tegelijkertijd de re novatie van de woningen betrokken had. De mogelijkheden daartoe wa ren volgens hem niet of niet vol doende naar voren gebracht. DRIE MILJOEN „ÓVER" Na een half jaar lang met een uiterst kleine post voor „onvoorzie ne uitgaven" te hebben moeten wer ken, blijkt men niet alleen in de eer ste drie maanden van dit jaar al wat over te hebben gehouden, maar heeft men bovendien uit achter ons lig gende jaren aanvullende rijksbijdra gen, achterstallige rente etc. ontvan gen, waardoor men eensklaps 'n drie miljoen „over" heeft. Ruim twee miljoen daarvan willen b. en w. beschikbaar stellen voor het doen van extra afschrijvingen op oude kredieten, zodat men daar over volgend jaar geen rente meer behoeft te betalen en dat geld dan Maandag nam Venrays gemeen te raad „het historisch besluit" (aldus de voorzitter) tot instel ling van een gemeentevlag. In een eerder stadium had men al gediscussieerd over het ontwerp dat gemaakt was do4r de Stich ting voor Banistiek en Heraldiek en enkele ontwerpen die men van ene meneer van Heyningen uit Utrecht had ontvangen. Uit eindelijk is men dan gekomen tot de vaststelling van een vlag, zo als hierboven in zwart-wit is weergegeven. In het gemeentebe- sluit wordt deze vlag als volgt omschreven: De broeking (bovenste gedeel te) van twee banen, wit en blauw; de vlucht (onderste ge deelte) van twee banen, blauw en wit. Over de scheiding van broe king en vlucht twee gekruiste sleutels, de baard omhoog en naar buiten gewende, die op de witte velden zwart en die op de blau we velden wit. vergezeld in de bovenhelft van een schildje ge deeld van blauw en wit, en in de beneden-helft van een bijenkorf gedeeld van wit en blauw met 'n vlieggat van zwart. De vlag zal voor het eerst plechtig gehesen worden bij de officiële ingebruikneming van het nieuwe gemeentehuis (over enkele maanden). Het is de bedoeling dat van ge meentewege voorshands slechts een exemplaar besteld zal wor-' den. Wellicht dat daarna voor enige openbare gebouwen nog meerdere exemplaren nodig zijn, of dat particulieren er interesse in hebben. De tot op heden gebruikte vlag een defileervlag uit de jaren 1935-1938 kan nu met een ge rust geweten bij de oudheidkun dige verzameling gevoegd wor den. beschikbaar heeft voor andere uitga ven. De heer Poels vond het maar ver dacht, dat, nadat Gedeputeerde Sta ten geadviseerd hadden de belastin gen te verhogen om meer armslag te krijgen, er nu ineens drie miljoen boven water komen. Dat geeft wel aanleiding om verkeerde conclusies te trekken. Niets is echter minder waar. aldus de voorzitter, alleen met de beantwoording van de brief aan G.S. is gewacht tot deze cijfers de finitief bekend waren. Wel kon hij de wens van de heer Poels onder schrijven dat in de commissie voor financiën tijdig gewezen wordt op de te verwachten financiële voor- of nadelen. Op een vraag van de heer Konings, of het jaarlijks „overschot" van ge meentewerken niet te voorkomen is, antwoordde de voorzitter dat men bij het opstellen van de begroting altijd aan de veilige kant is. Ener zijds houdt men de uitgaven van de gewone dienst hoog. anderzijds de post voor de kapitaaldienst (investe ringen) aan de lage kant. De afge lopen jaren hebben wel geleerd dat in de praktijk de investeringslast ge rust wat hoger mag worden, en daar zal men bij het vaststellen van de komende begroting dan ook zeker rekening mee houden. En met dit gelukkig „overschot" kwam dan een einde aan deze ver gadering. De eerstvolgende raads vergadering is vastgesteld op 10 juli a.s., terwijl de raadsvergadering op de laatste dinsdag in juli van wege de vakanties komt te ver vallen. Ook dit jaar is door de regio 6 van het L.O.R.V. (Landelijk Overleg Re- kreatie en Vormingswerk) weer een sportmanifestatie op touw gezet voor geestelijk gehandicapten, op woens dag 4 juli. Uitgangspunt voor de opzet is: de nadruk in deze aktiviteit ligt op samen bexig *Un. zonder pres tatie of competitiedwang; deze groots opgezette speldag mag niet ten koste gaan van de individuele inbreng van elke deel nemer. Voor geestelijk gehandicapten is het vaak een te moeilijke opgave om aan de normale sportgebeurtenissen naar voldoening deel te nemen. Daarom deze aangepaste manifesta tie voor geestelijk gehandicapten. Hierbij heeft men keuze te over. Wil iemand iets niet doen samen met een ander, dan is dit mogelijk. Wil iemand toch een competitie dan is dit ook mogelijk. Voor iedereen is er iets te doen. Het motto is: samen bezig zijn en eigen mogelijkheden kennen. Het spel ene ircuit: er zijn 28 spe len naar keuze, over het terrein ver deeld. De spelen zijn zó samenge steld, dat elke deelnemers aan min stens 15 spelen kan deelnemen. Zo wel jong als oud, ook mensen in een invalidenwagen, kunnen volledig aan hun trekken komen. De spelen zijn allen in een circuit ondergebracht en de deelnemer mag zelf de keuze maken aan welk spel hij mee wil doen. Tussen dit alles door zijn op verschillende plaatsen vrije spelen ingevoegd. Dit zijn spe len waar men met een groepje of individueel aan deel kan nemen, dit is afhankelijk van het spel. Er zijn onder andere ook mogelijkheden tot: skelteren, paardrijden. autorace, bloemschikken of een tochtje met de huifkar. Daarnaast kan men genieten van de muziek die verzorgd wordt door twee verschillende muziekgroepen die niet zoals gewoonlijk op eenzelf de plaats te beluisteren is, maar zich van tijd tot tijd verplaatst. Op de skelterbaan kan men als toeschou wer de internationaal bekende mo torcoureur Frans Sigmans uit Bakel aan het werk zien. Tijdens enkele motortrailes, een behendigheidswed strijd met motor over een hindernis- parcours, zal hij zijn talent tonen. Naast het kijken en luisteren kun nen de deelnemers ook nog hun bes te beentje (voetje) voorzetten door de bekende doelman Edy Scobzak uit Venlo (FV VW) te verschalken met doelschieten. Dit gehele sportgebeuren is voor het publiek gratis toegankelijk. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen; Franken, lankveld. van Thiol, de Muinck Keizer en Wittgen TH. VAN THIEL. arts Patcrsstraat 30 - telefoon 81887 Weekenddienst voor de patiënten von de hyisortsen Beckers. Corver. Vercauteren. De Vocht en Schmeetz Dr. DE VOCHT Henscniusstraat - tel. 81878 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uui '«middags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende weck vrijdag: APOTHEEK DE MONNIKSKAP hoek Paterslaan-Patersstraat ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-81333 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venrav-Meerlo-Wansai-m Zr. REINIIDA telefoon 04780 - 81269 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert. Bergweg 4. tel. 81269 Uitsluitend op afspraak. Zuigelingenbureau Brukske Eveneens op afspraak tel. 83859 of 81269. Inlichtingen en boodschappen: iede re morgen van 8.30 tot 9.00 uur, be halve in het weekend. Na 9 uur kun nen eventuele berichten gedurende de gehele dag doorgegeven worden aan de administratie. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS Uitleenmagaztjn: Bergweg 4, De Clockert. kamer 28, geopend van maandag l m. vrijdag van 16.00 tot 16.30 uur. VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Helnen Merseloseweg 23. Venray telefoon 04780-81152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tlggeloven-KuUpera Florishof 23 Venray telefoon 04780-82411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert. volgens afspraak KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04700-1324 ZWANGERSCHAP.SGYMNASTIEK Opgave hiervoor bij het Groene Kruis, tel. 04780-81269 Hotel-Bodega a Restaurant Zaterdag 7 en zondag 8 juli vanaf 18.00 uur ZWEEDS BUFFET WARME EN KOUDE GERECHTEN 30.— P.P. Geserveerd in ons specialiteiten-restaurant Au Cygne. gelegen in onze 350 jaar oude brouwerskelder. ALLEEN OP RESERVERING I TELEFOON 04780-86969 Op zaterdag 30 juni wordt door het aktieve wielercomité van Yssel- steyn de le K.N.W.U. ronde georga niseerd. Hieraan nemen deel nieu welingen, junioren en amateurs. Me dewerking wordt tevens verleend door TWC Noord-Limburg en club sponsor Gebr. Martens BV Bouw materialen Venray. Het parcours is gelegen aan de Timmermannsweg en heeft een leng te van 1900 m. De permanence is in het Gemeenschapshuis waar tevens kleedgelegenheid aanwezig is. Om 16.00 uur zal Pastoor van Uden het startschot geven voor de nieuwelingen, welke dan een wed strijd van 40 km voor de boeg heb ben. Er hebben voor deze wedstrijd 60 deelnemers ingeschreven. Favo rieten zijn o.a. de Limb, kampioen Berry Thoolen uit Echt; Jos. v. Weg berg, Echt; Gerrit Rutten, Den Bosch, Twan Poels, Oeffeit, Jo De- faux, Sibbe. De start van de junioren, 60 in aantal, is om 17.15 uur. Hun wed strijd gaat over 60 km met als grote kanshebbers de plaatselijke favoriet Martien Teunissen, Leon Nevels, Thom, Beide renners haalden dit seizoen al 4 erepalmen binnen. Ver der Peter Beerburg, Stein en Haring uit Sibbe. De amateurs treden aan om 19.00 uur voor een wedstrijd over 100 km. Hun aantal is tot op heden 55 in ge tal, maar gezien het feit dat bij onze Oosterburen in Duitsland dit week end geen wedstrijden zijn in het Rijnland bestaat de mogelijkheid dat zo'n 15 Duitse amateurs er bij ko men, zodat het geheel een interna tionaal karakter krijgt. Ook hier is de Limburgse kampioen Jan Harings uit Sibbe een van de grote kansheb bers, benevens Math Dohmen, Born, ex prof. Henk Mutsaars, Den Bosch; Henk Smits, Baarlo; Peter Janssen, Tegelen en vooral niet te vergeten de Nieuw-Zeelander Roger Sumick, die dit seizoen reeds 3 klassiekers op zijn naam heeft staan. Bij goed weer zijn wij verzekerd van span nende wedstrijden, gezien het aan tal deelnemers en de kwaliteit hier van. DADERS AANGEHOUDEN Naar aanleiding van een melding dat op de Lollebeekweg te Castenray door 4 knapen de.aldaar geplaatste gevaarslichten waren vernield, stel de de politie een onderzoek in. Op de Horsterweg onder Castenray ble ken 5 bebakeningsborden omver ge worpen te zijn. Op de Lollebeekweg waren 4 lampen vernield en 5 staan ders van een afzetting bij een opge- broken-weg in 'n gat geworpen. Een verkeerszuil was in een sloot gewor pen. Een verkeersbord was omge draaid. Bij de afzetting Castenrayse- wegCastelostraat waren 2 lampen vernield. Ter plaatse waren ook. nog 8 bermpaaltjes uit de grond getrok ken waarvan er enkele waren stuk geslagen. Een verkeersbord en een hm paaltje werden omgebogen. Op de afrit van de Venloseweg naar Castenray had men 5 planken op de afrit gelegd, waardoor die afrit ge blokkeerd was. Bloembakken bij de kerk te Castenray waren vernield, de bloemen eruit getrokken en op straat gegooid. De schade kon nog niet worden vastgesteld en is ook niet te ramen. Gelukkig waren door de vernielingen nog geen ongeluk ken gebeurd. Venrays politie slaagde erin de vandalen te achterhalen. Twee Horster knapen van 16 jaar en twee knapen uit Venray van 19 en 17 jaar konden worden aange houden. Zij bekenden die vernielin gen te hebben aangericht en hebben al verklaard voor de schade op te komen. De knapen verklaarden aan een „fuif" te Castenray te hebben deelgenomen en veel aan „Bachus" te hebben geofferd. Na verhoor en de aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt, werd het vier tal huiswaarts gezonden. Onder dit motto n Onder dit motto start de Koninklijke Harmonie „Eu terpe" een aktie met verkoop van pannen. Zoals wellicht bekend uit eerdere publikaties heeft de harmonie van de gemeente de beschikking gekre gen over „de Perdstal" in Vlakwater. Voorlopig voor de tijd van drie ja ren. Probleem voor „Euterpe" was, dat dit gebouw reeds enige tijd buiten gebruik was en begrijpelijkerwijze toe was aan een grondige opknap beurt. zowel van binnen als van buiten. Veel viel er te doen om het gebouw geschikt te maken voor het nieuwe doel: verenigingslokaal voor de Koninklijke Harmonie „Euterpe". De gemeente zorgde voor een aan tal zaken en stelde materialen be schikbaar, doch daarmee was de kous niet af. Het werk moest ge daan worden en dat was niet wei nig. Dankzij de enorme inzet van „Euterpe's" leden kon het werk toch geklaard worden. Iedere avond en hele zaterdagen besteedden de le den aan hun „eigen gebouw". Maar nu komt het! „Euterpe" kwam hier door op extra lasten te zitten van zo'n twintigduizend gulden. Deze lasten zouden nog aanzienlijk hoger geweest zijn, als er niet zo veel eigen inzet van de leden geweest was en een aantal Venrayse ondernemingen en instellingen niet de helpende hand geboden hadden. Het zou allemaal niet zo erg zijn, als „Euterpe" verder een banksaldo had, maar ook dat is niet het geval. Integendeel zelfs; terwijl bovendien de exploitatielasten ook nog jaar lijks stijgen. Zo'n extra last kan on mogelijk door de vereniging alleen gedragèn worden. Er moeten wegen gezocht worden om de financiën weer op orde te krijgen. Enkele bestuurders hebben hun gedachten eens laten gaan en ge zocht naar een oplossing om uit de impasse te geraken. Deze kleine commissie wordt hierbij gesteund door Beschermheer drs. W. Kremer, Ere-President L. Laurensse en de huidige president M. Kooien. Hier uit is het idee ontstaan elke Ven- raynaar in de gelegenheid te stellen mee te helpen de financiële last te verlichten door pannen en bakste nen te kopen ten behoeve van de harmonie. Bij de Venrayse banken is hier voor een speciale rekening geopend, zoals aan het slot van het verhaal afgedrukt. Gekocht kunnen worden nokpannen voor honderd gulden; dakpannen voor vijf en twintig gul den; singels voor tien gulden en bak stenen voor vijf gulden. De stand van de aktie zal weke lijks in dit blad afgedrukt worden. Uit deze aktie hoopt het bestuur voldoende middelen te verwerven om het gebouw „Euterpe-waardig" te maken. Immers met de opknapbeurt al leen is men er niet; er moet meu bilair komen en de ruimte moet worden aangekleed. Dit alles is mo gelijk als de gemeenschap door zijn bijdrage laat blijken wat de harmo nie haar waard is. Een eigen onderkomen voor een organisatie als de harmonie is per sé noodzakelijk. Momenteel wordt ge repeteerd op meerdere plaatsen in Venray; het kostbare instrumenta rium is eveneens verspreid over di verse lokaliteiten. Dit alles komt de homogeniteit niet ten goede. Het is immers absurd, dat harmonieorkest, jeugdörkest en drumband op ver schillende plaatsen moeten repete ren. Met het nieuwe gebouw komt aan deze „scheiding" gelukkig een einde. De vrees voor geluidsoverlast, die hier of daar schijnbaar gevreesd wprdt zal zeker niet aanwezig zijn en het bestuur zal er ook nauwlet tend op toezien, dat de omgeving geen hinder ondervindt. Trouwens zaterdag 30 juni 8i zondag 1 juli sportterrein st Servatius van 13.00 tot 23.30 uur de buren zullen zeer binnenkort In de gelegenheid gesteld worden na der kennis te maken met de harmo nie; ze zullen hiervoor speciaal uit genodigd worden in het nieuwe ge bouw. Kwalijker is dat op een van de avonden, dat de leden niet aan 't werk waren wegens verplichtingen op een andere plaats, reeds een aan tal ruiten het hebben moeten ont gelden. Het bestuur hoopt wel in de toekomst van dit soort vandalisme bevrijd te mogen blijven. De rekeningen voor uw bijdrage zijn: Amro-bank 42.21.02.849 (postreke ning 1049705); Ned. Credietbank 23.47.85.918 (post rekening 1032741). Rabobank 15.39.62.662 (postreke ning 1068514). Benoeming Met ingang van 8 juni j.l. is onze oud-plaatsgenoot Teng Klaassen be noemd tot hoofd van de M.L.K. school te Deume. Zijn eerste onder wijservaring heeft hij opgedaan aan de basisschool te Merselo van 1959 t.m. 1963. Geslaagd Aan de Haagse Sociale Academie is geslaagd voor verpleegkundige in de maatschappelijke gezondheidszorg L. G. M. J. Kersten, oud-inwoonster van Smakt. Voorschoten, 19 Juni '79. Aan de L.T.S. te Venray slaagde voor mechanische techniek Theo Janssen, Maasheseweg 80. Venray. Diefstal horloges Uit een afgesloten gymlokaal van de scholengemeenschap „Jerusalem" werden 8 horloges ontvreemd. I

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3