GEMEENTEPRAAT M Staaft je geweldig,Corolla! TOYOTA Auto Centrale Venray B.V. NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Centraal alarmnummer wordt opnieuw bekend gemaakt SUBSIDIE ISOLATIE VAN WONINGEN SUBSIDIE WONING VERBETERING TIJDELIJKE AFSLUITING VAN WEGEN ADMINISTRATIEF MEDEWERK(ST)ER Telefoon 04788-289 Venrayseweg 7 Overloon Dezer dagen vond in alle gemeen- n van het gewest Noord Limburg de ais-aan-huisverspreiding plaats van 'n Ider over het nieuwe centraal alarm immer voor brandweer en ambulan- ïdienst. Deze folder was voorzien in een tweetal stickers voor bevesti- op de draaischijf van de tele- on. Door een foutieve bestelling door de IT zijn twee verschillende 'folders oor elkaar geraakt, waardoor verwar- ng is ontstaan over de vraag in welke jmeente welk alarmnummer met in- ang van 1 juli as. voor brandweer ambulancedienst geldt. De verwarring is ontstaan in de ge enten Bergen, Broekhuizen, Venray Meerlo-Wanssum. Het te draaien nummer wijkt n.l. oor de gehele gemeente Venray af an het nummer, dat door de andere oordlimburgse gemeenten moet wor- gedraaid. Volgende week worden in de gehele imeente Venray de goede folders ■rspreid met het alarmnummer VEN- AY - 81333 voor brandweer en ambu- ncedienst en VENRAY - 80800 voor a politie. Deze nummers gelden ALLEEN voor a gemeente Venray. Omdat in de gemeenten Broekhuizen, argen en Meerlo-Wanssum de ver- lerde folders zijn bezorgd, zullen in ïze gemeenten in de loop van de ilgende week nieuwe folders met de pdruk „Verbeterd exemplaar" worden irspreid. KERMIS MERSELO 0 juni, 12 en 3 juli De kermis te Merselo begint op za- rdag 30 juni te 16 00 uur en duurt it dinsdagavond 3 juli te 24.00 uur. Op het kermisterrein worden de vol- snde attrakties geplaatst: autoscooter, «ploitant Boeken te Helmond; kinder- iegtuigmolen, exploitant idem; schiet- alon, exploitant Van Werven te Apel- rorn; lijntrekspel, exploitant Van enthem te Berkel en Rodenrijs;-bus- iensport. exploitant idem; nougat-sui- arkraam, exploitant fa. Camps Zn. Horst; bulldozer-schuifspel, exploi- ant Gerrits te Soesterberg; suikerspin, xploitant Hendriks te Venray; vis- raam. exploitant Otten te Gemert. In het algemeen zijn de exploitanten iet gebonden aan een vastgesteld ta- maar de ritprijs' voor de kinder- iegtuigmolen mag niet hoger zijn dan ct. Voor de autoscooter gelden de Dlgende tarieven per 2-persoons wa an: 1 rit voor 1,4 ritten voor 3,7 ritten voor 5,15 ritten oor 10,—. De exploitanten mógen de attrakties oeger openen dan hieronder aange- even wordt, maar op de volgende jdstippen móéten zijn openen: op za- rdag te 17.00 uur; op zondag te 13.00 op maandag te 16.00 uur; op insdag te 16.00 uur. Voor de viskraam gelden afwijkende dstippen te weten: 18.00 uur, 15.00 ur, 18.00 uur en 18.00 uur. ÏERMIS YSSELSTEYN 7, 8, 9 en 10 juli De kermis te Ysselsteyn begint op aterdag 7 juli te 16.00 uur en duurt Dt dinsdagavond 10 juli te 24.00 uur. Op het kermisterrein op het Lo- nckplein worden de volgende attrak- es geplaatst: utoscooter, exploitant Boeken te Hel- lond; babysport, exploitant idem; chietsalon, exploitant Van Werven te peldoorn; lijntrekspel, exploitant Van enthem te Berkel en Rodenrijs; bus- enspel, exploitant idem; nougat-sui- erkraam, exploitant fa. Camps Zn. Horst; bulldozer-schuifspel, exploi- ant Gerrits te Soestèrberg; zweefmo- exploitant Manders te Helmond; uikerspin, exploitant Hendriks te Ven viskraam, exploitant Otten te Ge- lert. In het algemeen zijn de exploitanten liet gebonden aan een vastgesteld ta- ief, maar de ritprijs voor de babysport n voor de zweefmolen mag niet hoger ijn dan 50 cent. Voor de autoscooter elden de volgende tarieven per 2- oonswagen: 1 rit 1,4 ritten voor 3,7 ritten voor 5,15 ritten oor 10, De exploitanten mógen de attrakties roeger openen dan hieronder aange- even maar op de volgende tijdstippen lóéten zij openen: op zaterdag te 7.00 uur; op zondag te 13.00 uur; op naandag te 16.00 uur; op dinsdag te 6.00 uur. Voor de viskraam gelden afwijkende ijdstippen, te weten: 18.00 uur, 15.00 lur, 18.00 uur en 18.00 uur. KOLLEKTE-KALENDER VOOR JULI Juli: Gymnastiekvereniging Sint 'hristoffel. (Aktie in het kader van het eugdkollektewezen). Alleen voor deze aktie is een kol- ektevergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven latum is niet toegestaan. Kollektanten en kollektrices moeten iet legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Staatssecretaris mr. G. Ph. Brokx (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening) heeft de Stuurgroep Nationaal Isolatie Programma ingesteld. De stuurgroep wil bevorderen dat in een tijd van 12 jaar in Nederland 2,5 mil joen al bestaande woningen worden geisoleerd. Omet het isoleren van woningen te bevorderen is een lokaal draaiboek Nationaal Isolatie Programma (N.I.P.) ontworpen, waarin de stuurgroep een model aangeeft voor de struktuur van een lokale of regionale organisatie. Als volgens het bestaande voornemen in het N.I.P. de komende twaalf jaar ieder jaar 200.000 woningen worden geisoleerd, kan er een besparing wor den gerealiseerd van ongeveer 130 miljoen kubieke meter aardgas in het eerste jaar. oplopend tot eep bespa ring van circa 1.6 miljard kubieke me ter na 12 jaar. Tot en met 1990 zal dit programma een totale aardgasbe sparing van 30 miljard kubieke meter opleveren. Voor de werkgelegenheid betekent het N.I.P., uitgevoerd volgens dit sche ma een jaarlijkse bijdrage van circa 7.500 manjaren. De bewoner zal door de isolatie van zijn woning vermindering van warmte verlies en daardoor verhoging van het woongerief ervaren. Voor het realiseren van warmte-iso- latie in de woning kan bij het minis terie van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening subsidie worden aan gevraagd. Ook kan informatie worden verstrekt over de verschillende financieringsmo gelijkheden voor het isoleren van be staande woningen. VERGADERING COMMISSIE VOOR OPENBARE WERKEN Maandag 2 juli a.s. houdt de Com missie voor Openbare Werken een openbare vergadering ten gemeente huize. Deze vergadering begint om 18.30 uur. Op deze vergadering zullen de vol gende punten behandeld worden: Beschikbaar stellen krediet t.b.v. vervanging motordriewielers Plantsoe nendienst; Aanlegkosten sloopterrein Smak- terheide; Parkeervoorzieningen nabij win kelcentrum Veltum; Grondruil fam. Bomm, Steegse Peelweg 38; Verlening opstalrecht aan Voet balclub S.V. Leunen; Verkoop bouwgrond in Ysselsteyn; Verkoop bouwgrond in Oirlo; Verkoop grond aan de Kruisstraat; Wijziging kontrakt met Colline b.v. Minister Beelaerts van Blokland (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning) heeft de Tweede Kamer ingelicht over de besprekingen die hij met een aantal maatschappelijke organisaties heeft gevoerd over de huidige subsi dieregeling voor de verbetering van partikuliere woningen. De bewindsman heeft o.m. uit het overleg met de verschillende organi saties gekonkludeerd dat voor de bij dragen voor ingrijpende woningverbe tering een onvoldoende stimuleerende werking zou kunnen uitgaan. Dit zou vooral problemen kunnen opleveren in buurten en wijken waar door ingrijpende woningverbetering ge probeerd wordt de leefbaarheid en de toekomstwaarde van de betrokken buurten en wijken te verhogen. Minister Beelaerts van Blokland heeft daarom besloten de subsidieregeling vooral op dat punt bij te stellen. De minister verwacht de gewijzigde rege ling over ongeveer twee maanden be kend te maken. De nieuwe regeling zal dan met terugwerkende kracht ingaan. Een eigenaar-bewoner die ten min ste vier ingrepen verricht waarvoor een bijdrage ineens wordt gegeven kan in aanmerking komen voor een extra sub sidie, die bestaat uit een nog nader te bepalen percentage van die bedra gen. De bewindsman heeft hiertoe beslo ten omdat er bij vier of meer ingrepen sprake is van een investeringsniveau, dat ingrijpend kan worden genoemd. Verder is er volgens de minister ook sprake van ingrijpende verbetering, wanneer er drie ingrepen worden uit gevoerd, waarvan er tenminste één het opheffen van bouwtechnische gebre ken omvat. Ook in die gevallen zal er een extra subsidie worden gegeven. Minister Beelaarts van Blokland is van mening dat met deze wijziging een belangrijke impuls wordt gegeven aan de ingrijpende woning-verbetering, waarmee tevens de gewenste project matige aanpak wordt gestimuleerd. Om deze projektmatige aanpak ver der te stimuleren zullen bij de verbe tering van 20 of meer bijeengelegen woningen die gezamenlijk en min of meer gelijktijdig worden verbeterd een aantal beperkende voorwaarden niet gelden Bij een dergelijke aanpak kun nen ook woningen waarvan de ver- beteringskosten hoger zijn dan 90.000 gulden, die groter zijn dan 125 m2 of jonger dan 25 jaar voor subsidiëring in aanmerking komen. Overigens zal het begrip 125 m2 nog worden ver duidelijkt in die zin dat het gaat om een bewoonbare vloeroppervlakte. Om een extra stimulans te geven aan de noodzakelijke begeleiding van het verbeteringsproces zal de bijdrage voor voorlichting en een projektleider worden verhoogd. Verder zal de mogfelijkheid en een hogere bijdrage ten behoeve van de fundering worden verhoogd en zal het herstel van halfsteens metselwerk van gevels en dragende muren voor sub sidie in aanmerking komen. Ook zal er een subsidiemogelijkheid worden ingevoerd voor het verbeteren van slaapvertrekken of het aanbrengen van een slaapvertrek binnen het bestaande karkas. Minister Beelaerts van Blokland is tot de voorgenomen wijzigingen van deze regeling gekomen na het overleg dat hij gevoerd feeft met het Algem. Verbond Bouwbedrijven (AVBB). het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten (Bouwfonds), Vereniging Eigen Huis (Eigen Huis), het Landelijk Kontakt Stadsvernieuwingskorporaties (LKS), 't Landelijk Ombudsteam Stadsvernieuw ing (LOS) en de Vereniging Neder landse Gemeenten (VNG). Hinderwet Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: Het bestuur van het St. Joris en Antoniusgilde te Maashees, p/a Mgr. Geurtsstraat 52. Maashees om vergun ning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een schietinrichting. Adres inrichting: na bij de Vennenweg onder Maashees, kadastraal gemeente Vierlingsbeek. sectie G. nr. 597. Mondelinge bezwaren kan ieder per soonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op donderdag 12 juli 1979 om 10.00 uur in het gemeentehuis te Vierlingsbeek. J. G. M. Classens, Moostdijk 4, Ysselsteyn om vergunning ex art. 6 der Hinderwet tot het uitbreiden/wijzigen van een rundveehouderij en varkens- mesterij waar mest en meststoffen wor den bewaard. Adres inrichting: Moost dijk 4, Ysselsteyn, kadastraal gemeen te Venray, sectie I, nr. 43 Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te hou den op woensdag 18 juli 1979 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maas- heseweg 1, Venray. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Beroep tegen een beschikking kan- later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 29 juni 1979 Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche, burgemeester J. M. Poels. secretaris Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun be sluit van 20 juni 1979. nr. 850. waarbij in verband met het houden van een wielerkriterium in Ysselsteyn het vol gende is besloten: op zaterdag 30 juni 1979 van 15.00 tot 22.30 uur of zoveel korter of langer als de omstandigheden zulks toelaten dan wel noodzakelijk maken: I.) door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens af te sluiten voor alle verkeer behalve voor voet gangers: a. het gedeelte van de Timmermanns- weg gelegen tussen Ringweg en Kerkweg; b. het gedeelte van de Kerkweg ge legen tussen Lovinckplein en Peter Janssenweg; c. het gedeelte van de Peter Janssen weg gelegen tussen Kerkweg en Heidse Peelweg; d. het gedeelte van de Heidse Peel weg gelegen tussen de Peter Jans senweg en de Ringweg; e. het gedeelte'van de Ringweg ge legen tussen Heidse Peelweg en Timmermannsweg. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun be sluit van 27 juni 1979, waarbij in ver band met de uitvoering van rekon- struktiewerkzaamheden aan de Veu- lenseweg de volgende verkeersmaatre gel is genomen: met ingang van 2 t.m. 6 juli 1979 of veel korter of langer als in verband met de werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is: I.) door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens de Veu- lenseweg in 5 aaneensluitende gedeel ten, te beginnen met het eerste ge deelte vanaf de Horsterweg, voor alle verkeer behalve voetgangers af te slui ten. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun be sluit waarbij in verband met uitvoering van rekonstruktiewerkzaamheden -aan een gedeelte van de Oude Oostrumse- weg de volgende verkeersmaatregel is genomen: met ingang van 20 t.m. 24 augustus 1979 of zoveel korter of langer als in verband met de werkzaamheden mo gelijk dan wel noodzakelijk is: I.) door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens het ge deelte van de Oude Oostrumseweg ge legen tussen de Julianasingel err de Oostsingel af te sluiten voor alle ver keer behalve voetgangers; II.) voor zover genoemde werkzaam heden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I.) genoemde verkeers- GEMEENTE VENRAY Bij de afdeling bedrijfsadministratie van de hoofdafdeling gemeentewerken is op korte termijn de funktie vakant van De bedrijfsadministratie houdt zich voornamelijk bezig met het verwerken van de financiële en administratieve gegevens van gemeentewerken en het grond bedrijf. Deze administratie is daartoe aangesloten bij een (extern) computer centrum. De nieuwe medewerk(st)er zal in hoofdzaak worden belast met: het koderen van de staten van werkuren t.b.v. de input in de computer; de kontrole op de verwerking van de gegevens door de com puter en het aanbrengen van*korrekties. Voor deze funktie is een vooropleiding vereist op het niveau MAVO (evt. HAVO). Kandidaten dienen belangstelling te hebben voor werkzaamheden van boekhoudkundige aard. hetgeen kan blijken uit het volgen van een kursus praktijkdiploma boekhouden. Zij die deze kursus hebben afgerond en/of over praktische erva ring beschikken genieten de voorkeur. Het salaris is afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring en bedraagt ten hoogste 2.116,bruto per maand. Sollicitanten worden uitgenodigd hun brief in te zenden aan het kollege van burgemeester en wethouders. Postbus 500, 5800 AM Venray, binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad en onder vermelding van het vakaturenummer PZ-160. maatregelen ten behoeve van bestuur ders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I.) vermelde weg(en) en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig bestu ren in opdracht of met toestem ming van de onder a. vermelde personen en onder aan die perso nen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanneme lijk gemaakt kan worden dat zij ge durende de tijd dat de onder I.) ge noemde verkeersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de on der I.) vermelde weg(en) voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van noodzake lijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en de ze aktiviteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen deze besluiten binnen dertig dagen na de dag waarop deze besluiten zijn gepu bliceerd beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gerichten en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. De Corolla Special.X. Fel. Snel. Sportief om te zien door die snelle lijn en al die matzwarte accpnten. Sportief ook om in te rijden. Daarbij komfortabel en lekker ruim. Opmerkelijk kompleet met tal van extra's waarvoor u geen cent extra hoeft te betalen. Zuinig: lage rij- en onderhoudskosten. En door de gedegen kwaliteit en betrouwbaar heid volkomen probleemloos. Iedere Toyota heeft dit bewezen en 't wordt nog eens bevestigd door 2 JAAR GARANTIE ongeacht het aantal kilometers. Corolla Special X MAAKT UW KEUS WEL HEEL EENVOUDIG 13.295.- Er is al een Corolla voor f12.450. - y Nederland LOUWfVlAN PARQUI Vt-uisMir.i.M«wg?80 le-dscherxlam M OZO 2091S3 Prtizeninci B'Wal depol Spiikemsse Wegingen mpriis en uitvoering voorbehouden VERGADERING COMMISSIE VOOR VERKEER Maandag 2 juli a.s. houdt de Com missie voor Verkeer een openbare vergadering ten gemeentehuize. Deze vergadering begint om 16.30 uur. Tijdens deze vergadering zal aan de Commissie advies worden gevraagd in zake diverse voorstellen met betrek king tot de verkeerssituatie rondom het Cultureel Centrum. Ook zal op deze vergadering infor- j matie worden verstrekt inzake de aan leg van het fietspad langs de Over- loonseweg. OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Venray brengen hiermede ter openbare kennis dat, te rekenen vanaf heden, op de secretarie der gemeente gedu rende 14 dagen de gemeenterekenin gen en de bedrljfsrekeningen over de jaren 1975 en 1976 voor eenieder ter lezing zijn neergelegd, en hetzij in af schrift, tegen betaling der kosten, al gemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Venray. 29 juni 1979 Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche, burgemeester J. M. Poels. secretaris Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Openstelling van het gemeentehuis Het gemeentehuis, Maashese- weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 tol 17.3G uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten,*rijbewij zen e.d.' Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het gemeentehuis, uitsluitend na telefonisch afspraak, (tel. 04780-3838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut- ten-Tielen: woensdag var 17.30 tot 18.30 uur. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-3838 toestel 117). Het postadres van het ge meentehuis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 11