Opnieuw een geslaagde avondvierdaagse angers van St. Frans maken 'n concertreis Tentoonstelling over goud door de eeuwen heen tondag 17 juni werd een in alle Richten zeer geslaagde 21ste id vierdaagse afgesloten met een ►urrijk ep sfeervol défilé. Ruim 0 wandelaars, die in de afgelopen jagen ruim 104.000 km bij elkaar Iden gewandeld, trokken, begeleid een zevental muziekkorpsen J Venray en omgeving, door het [ntrum van Venray, gadegeslagen r duizenden toeschouwers. 21ste Avondvierdaagse is 'n oot succes geworden, dank zij het enthousiasme van de deelne- rs, ongeacht hun leeftijd, de fijne edewerking van leiders en leid- trs van verenigingen, oudervereni- igen, hoofden van scholen, vrij- lligsters en de populariteit, die dit beuren geniet bij de Venrayse be- lking. Namens het organiserend comité nken wij de gezamenlijke autori tten voor de gastvrijheid in en om sporthal „de Wetteling" en voor in inzet om dit geheel zo veilig ogelijk te laten verlopen, het korps jneentepolitie van Venray voor m fantastische begeleiding. Een speciaal woord van dank voor afdeling Venray van het Rode uis, die elke avond met een vijf- ntal vrijwillige medewerkers tar stond voor de medisché ver- rging van de wandelaars en die arvoor terecht, om in sporttermcn spreken, een eerste prijs hebben rdiend. Dank aan de 3250 deelnemers en begeleiders, die door hun en- jsiasme ons ervan hebben over- ;d dat we nog vaker op hen kun- rekenen. Dank aan Kon. Har- inie Euterpe, Concordia uit Wans- fanfare Sub Matris Tutela uit istrum, Jachthoorn-, Trompetten- Majorettenkorps St. Petrus-Ban- >n, fanftre St. Oda uit Merselo, nfare Ons Genoegen uit Oirlo en nfare St. Catharina uit Leunen- [ulen-Heide voor hun luisterrijke drage tijdens het hoogtepunt van ze avondvierdaagse, het défilé. Dank aan de 40 medewerkers van organiserend comité, die een half »r hebben gewerkt aan de voor- reidingen en de organisatie en die ervoor hebben gezorgd dat alles zo perfekt verlopen is. Namens het organiserend comité, G. van Ham-Frederix, voorzitster. Ongeveer de helft van de inge schreven groepen hebben er de voor keur aan gegeven om voor jurering in aanmerking te komen. De uitslag is als volgt: 5 km.: Schoolgroepen: punten 1. Coninxhof 6 423 2. Luciaschool 2 422 3. Coninxhof 3 421 3. Coninxhof 4 421 3. Coninxhof 5 421 4. St. Antoniusschool Veulen 420'/i 5. Coninxhof 7 420 6. Luciaschool 1 419'/Ï 7. Mariaschool, Oostrum 419 8. Mariaschool Oostrum 1 418 9. Mariaschool Oostrum 5 417 10 Mariaschool Oostrum 4 416 Jeugdverenigingen: 1. Jeanne d'Arc 2. K.M.G. Oirlo 3. Jeanne d'Arc 430 429 420 Sportverenigingen: 1. De Natuurvrienden Merselo 424 2. De Belhamels Leunen 423 3. Judovereniging 4 421 4. Judovereniging 2 420 5. Judovereniging 1 418 6. Judovereniging 3 417 Gelegenheidsgroepen 1. De Hummeltjes 424 Extra prijs: Bejaarden Venray 426 10 km.: Schoolgroepen: 1. Mariaschool Oostrum 1143 2. Luciaschool groep 2 1142 3. St. Antoniusschool Veulen 1141 4. Coninxhof 4 1140 5. Henseniusschool klas 5 en 6 1139 6. Coninxhof 6 1138 7. Mariaschool Oostrum 1137 8. Luciaschool 3 1136 9. Coninxhof 7 1135 10. Coninxhof 2 1134 12. Coninxhof 1 1128 13. Coninxhof 5 1124 14. Coninxhof 3 1113 Jeugdverenigingen: 1. Kabouters St. Oda 1153 2. K.M.G. Oirlo 1152 3. Castlo Castenray 1147 4. Jeanne d'Arc 1146 5. Gidsen Junioren 1145 6. St. Machutusgroep Oirlo 1137 Sportverenigingen 1. De Natuurvrienden Merselo 1167 2. Juliana Wanssum 1163 3. Juliana Wanssum 1155 4. Juliana Wanssum 1151 5. Belhamels, Leunen 1147 6. Juliana Wanssum 1146 7. De Doorzetters 1139 8. Judovereniging 1131 9. Judovereniging 1128 10. Judovereniging 1121 Gelegenheidsgroepen: 1. Nieuw Spraeland 1140 2. Dansvereniging Amusement 1138 3. De Lekkerbekjes 1134 4. De Meeren Boxmeer 1122 15 km.: Schoolgroepen: 1. Mariaschool Oostrum 2. LuciaschooJ 3. Coninxhof 4. Coninxhof 5. Coninxhof 6. Luciaschool 855 854 846 842 846 845 870 Jeugdverenigingen: 1. Jeugdkoor Wanssum 2. JUM Merselo 3. St. Oda groep Sportverenigingen: 1. Judovereniging 2. Honk- en Softbalver. Militairen: Rijschool Venlo 20 km.: 1. Venrays Mannenkoor 292 2. Drumband Oostrum 291 3. Gidsen (Sherpa's Jeanne d'Arc) 290 4. Dames gym Venray 285 5. De Klompjes 284 6. N.C.B. 283 7. De Vluggertjes 277 8. Apollo 276 9. Kruithofje 275 10. De Walletjes 269 )e „Zangers van St. Frans" gaan 8<xi jaar aan hun reeds indrukwek- 85( nde lijst van buitenlandse reizen ^weer een toevoegen. Op zaterdag uli a.s. vertrekt het koor name- samen met zijn dirigent de heer Buys en enkele bestuursleden, >r ruim één week naar Frankrijk or een concert-reis. )p zondag 8 juli zal het koor in eeuwenoude kathedraal van de tre Dame in Parijs een Hoogmis irgen. Daarna gaat de tocht Orleans, Vendöme, Tours, Va- Contres, Bourges, Lucayle- Saint Aignan, in welke plaat- concerten zullen worden gege- fay. en cor f L; faast de inspanning van deze con- rten zal er voldoende tijd en ge- ;enheid voor de jongens overblij- n om zich te ontspannen en ken- te maken met Frankrijk en de ansen zelf, omdat de koorleden Zl dergebracht zullen worden bij *St stgezinnen. Eventuele taalproble- "r n zullen dan opgelost moeten Beiden door het gebruikelijke han- «_v i- en voetenwerk. Een en ander rmt natuurlijk toch een hele be- r renis. buitenlandse reizen zijn voor koor van groot belang. Er wordt i het ware het gehele jaar door ar toe geleefd en zij vormen een *2 lkome afwisseling in het druk be te programma van dit koor dat als rkkoor niet alleen bij kerkelijke stdagen in de Paterskerk van 000 nray optreedt, maar aldaar ook an i de 14 dagen de Hoogmis muzi- I denken dat wekelijks 2 3 maal sen al verzorgt. Als we daarbij nog b°e irdt gerepeteerd, dan kan het niet 'n ders aan dat dit koor tot heel wat 1 staat is. Zij die de Paterskerk re- re^ tnatig bezoeken kunnen daar ge- pec 'gen van zijn. ga Dat 1979 voor de Zangers van St. 5)8 ans een belangrijk jaar is, moge nkjier zeker niet onvermeld blijven, ft zal in oktober namelijk 20 jaren leden zijn dat dit koor door zijn lidige dirigent (de heer W. Buys) erd opgericht. Het is volledig aan n'inzet, enthousiasme en doorzet- v,rl igsvermogen te danken, dat het or binnenkort in staat is dit ju- -%* leum te vieren. Een jongenskoor dat niet alleen 20 jaar bestaat maar in die jaren gegroeid is naar een muzikaal hoog niveau, is voor ons land vrijwel een unicum. Dat dit ju bileum niet ongemerkt voorbij zal gaan spreekt voor zich. De voorbe reidingen hiertoe zijn al in volle gang. Graag wensen we het koor veel sukses toe op zijn toernee door Frankrijk. Tot 5 juli wordt in de Amrobank aan de Julianasingel 'n tentoonstel ling gehouden over goud, het edel metaal dat nu al zo'n 6000 jaar voor velen een symbool is voor schoon heid, rijkdom en onvergankelijke waarde. Hier wordt in vogelvlucht een in dringend beeld gegeven van de goudwinning, de ontelbare toepas singen en van de mogelijkheid om zelf goud aan te schaffen. Gebruiks- en siervoorwerpen, foto's en dia's illustreren dat van weinig aardse zaken zo'n sterke aantrekkingskracht uitgaat als juist van goud. Eén van onze pronkstukken is een gouden pruik, Van slechts één gram goud kan een haardraad van liefst 3000 meter worden getrokken. Hier mee wordt treffend een zeer ken merkende eigenschap geïllustreerd: geen ander metaal dan goud kan zó worden uitgeplet. Door het te be werken kunnen zelfs platen met een „dikte" van ééntienduizendste mm. worden verkregen. Het goud wordt dan doorzichtig en groenachtig van kleur. Een ander karakteristiek is de waardevastheid. Zo wordt in de vi trines een pakket levensmiddelen getoond dat in 1948 voor de tegen waarde van 10 gram goud kon wor den gekocht. In 1977 blijkt dit nog altijd keurig op peil te zijn geble ven. Begrijpelijk dat dit materiaal ook wel eens wordt gezien als een symbool van een inflatie vrije we reld. Dat - goud door de eeuwen heen Diefstallen De 45-jarige S. v. d. V. uit Ven ray deed aangifte van diefstal van twee koplamp-sierlijsten van zijn auto. De schade bedraagt ongeveer 50 gulden. H. F. uit Maasbree deed aan gifte van diefstal van diverse sleu tels, batterij lampen en 1 inductor. Die diefstal moet zijn gepleegd in de nacht van 6 op 7 juni j.l. uit de werkkeet aan de Smakterweg. De benadeelde is een Venrayse firma en de schade bedraagt 250 gulden. De 30-jarige P. v. d. V. uit Den Bosch deed aangifte van diefstal van enige kledingstukken uit een Ven rayse cafélokaliteit in de loop van vorige zondag. De waarde van het gestolene bedraagt rond 300 gulden. J .L. uit Venray deed bij de politie aangifte dat van zijn houtopslagter- rein aan de Beekweg 70 spillepalen waren ontvreemd.Uit het schaft lokaal voorts een oude draagbare ra dio en een rekenmachine. Men had de tractor uit de loods gehaald en daarmee de toegangspoort geramd. De schade bedraagt rond 500 gulden. In de nacht van maandag op dinsdag werden vanaf een aan de Horsterweg gelegen bouwterrein ont vreemd: 3 steenkruiwagens, 4 lijm- klemmen, 20 schragen en 15 specie- kuipen, eigendom van de aannemer v. d. B. uit Oploo. Van een perceel gelegen „Op de Bus", eigendom van H. uit Ven ray, werd ontvreemd een complete zwengelpomp, een rugspuit en een zak kunstmest. Tevens werd het slot van de slagboom vernield. P. uit Mijdrecht deed aangifte dat zaterdag j.l. tussen elf en twaalf uur 's avonds zijn motorhandschoe nen waren ontvreemd, welke bij zijn motor lagen nabij een bar aan de Langstraat. Later was ook nog ver dwenen zijn ribcordpet. Zondag tussen half 11 's morgens en kwart voor tien 's avonds werd uit de woning van v. d. C. aan de Mackenhof een bedrag van 350 gul den ontvreemd. Dit geld zat in een fles en bestond uit rijksdaalders, guldens, kwartjes en dubbeltjes. Een ruit was in de voordeur vernield; mogelijk is de dader door die deur naar binnen gekomen. Tegen lichtmast Op de kruising LeunsewegZuid singel verloor de 57-jarige J. v. D. door onbekende oorzaak de macht over het stuur van zijn auto. Voor dat hij de auto onder controle had was deze al tegen een lichtmast ge- botst. Geparkeerde auto aangereden i In de nacht van zondag op maan dag werd de geparkeerde auto van B. op de Julianasingel van achteren aangereden door de personenauto, bestuurd door de 62-jarige S. uit Venray. Het bleef bij lichte schade. Geparkeerde auto beschadigd Op 13 juni te omstreeks half zes is een nabij Torro geparkeerde per sonenauto van R. uit Venray be schadigd door een andere auto. De veroorzaker liet geen visitekaartje achter en de politie hoopt dat het door middel van eventuele getuigen mogelijk is die dader te achterhalen. Eigenaar gezocht Op het bureau van de inspecteur van Venrays politie is een vrij dure camera en zonnebril gedeponeerd. Van de eigenaar geen spoor. De in specteur hoopt dat door dit bericht de eigenaar zich zal melden. Eerlijke marktkoopman Een Venrayse dame kwam bij po litie aangifte doen dat naar haar stellige overtuiging op de Venrayse markt haar portemonnaie inhouden de 300 gulden en 4 betaalcheques van 100 gulden en de bankpas was ge stolen. Maar na enkele uren bleek de waarheid anders te zijn. want een marktkoopman had die portemon naie tussen de kramen gevonden. De Venrayse dames gaf de marktkoop man 100 gulden beloning. Inbraak aan de Beekweg Vrijdagavond omstreeks elf uur, terwijl de bewoners reeds naar bed waren, werd door vernieling van een glas in lood raampje toegang ver- kregen tot een woning aan de Beek weg. Uit de woning verdween een kleurentelevisie .Via de voordeur verdwenen de daders en op dat mo ment bemerkten de bewoners het ongewenst bezoek. Wel zagen ze nog een auto, met daarin vermoedelijk twee personen, wegrijden in de rich ting van de Vredepeel. De auto was waarschijnlijk een Renault. De po litie verzoekt eventuele getuigen die de auto in de richting Vredepeel hebben zien wegrijden óf langs de Beekweg geparkeerd hebben gezien, zich in verbinding te willen stellen met de politie. ss#"" zaterdag 30 juni zondag 1 juli sportterrein st Servatius van 13.00 tot 23.30 uur talloze toepassingen heeft gevonden krijgt op de tentoonstelling veel aandacht. Ook de industrie heeft de bijzondere kwaliteit van dit edel metaal ontdekt. Zoals bijvoorbeeld in de medische industrie, de ruimte vaart (hitteschermen van ruimte- cabines, helmen van astronauten), en de electro techniek (kontakten in schakelaars en stekkers, computers). Hier is het goud bijna onvervang baar geworden, wat vooral te dan ken is aan de hoge geleidbaarheid van electrische stroom, en aan het uitzonderlijke reflectievermogen voor warmte en straling (98°/o). Intussen is en blijft het goud een schaars goed, en wordt het ook daar om begeerd. Er is eens uitgerekend om welke hoeveelheden het precies gaat. Alle goud, ooit op deze wereld geproduceerd, blijkt te passen in een kubus van niet groter dan 17 x 17 x 17 meter. De openingsuren voor de tentoon stelling lopen gelijk met de openings uren van de Amrobank: maandag tot en met vrijdag van 9.00 - 16.00 uur en vrijdagavond van 17.00 tot 19.00 uur. Drank in bestuurders De afgelopen week moest Venrays politie weer verschillende processen- verbaal opmaken terzake het rijden onder invloed, door bestuurders van personenauto's. Het opvallend rijgedrag van een 31-jarige bestuurder uit Horst was oorzaak dat de politiemannen pools hoogte namen. Na het pijpje blazen werd hem de bloedproef afgenomen. Niet alleen in de avonduren maar ook in de middag blijkt het wel eens nodig te zijn controles uit te oefenen. Dit bleek om. bij een 21-jarige bestuurder uit Venray. Ook deze moest de bekende proeven on dergaan. Een 45-jarige autobestuurder uit Harderwijk kreeg dezelfde proe ven. Een 32-jarige bestuurder uit Venray wilde wel pijpje blazen, maar weigerde de bloedproef. Bij die weigering bleef hij dan ook na een officiële vordering. Voor hem zal een extra procesverbaal worden op gemaakt. In de nacht van vrijdag op za terdag werden vier autobestuurders aangehouden welke allen na het blazen de bloedproef moesten onder gaan, het waren allen bestuurders afkomstig uit Venray in de leeftijd van 21 tot 27 jaar. In dezelfde week kregen nog 4 autobestuurders een rijverbod opge legd. Bij allen was het zó, dat mo gelijk bij een pilsje meer, de bloed proef zou moeten worden afgenomen. Dit viertal kreeg nu alleen een rij verbod. Mogelijk is het voor hen een les, om bij alcoholgebruik de auto te laten staan. Stoptekens genegeerd Het is niet onmogelijk dat een be neveld brein oorzaak was dat een bestuurder uit Grubbenvorst, in de gemeente Venray, stoptekens van de politie negeerde. Na een achtervol ging kon men in Horst de auto doen stoppen. De gebruikelijke procedure volgde, blazen en daarna het onder gaan van de bloedproef. Met de aan zegging dat procesverbaal zal wor den opgemaakt werd de Grubben- vorstcnaar huiswaarts gezonden. Politie was getuige Vorige week maandag omstreeks tien voor tien zagen politiemannen dat de personenauto van C. op het parkeerterrein langs de Jan Hen- senstraat stond. Politiemannen za gen ook dat die auto werd aangere den door de personenauto, bestuurd door de 51-jarige P. V. uit Venray. Die bestuurder reed gewoon door en parkeerde zijn auto verderop en nam niet de moeite de politie, die in de buurt stond, te waarschuwen; evenmin liet hij een visitekaartje of adres bij de geramde auto achter. Na geparkeerd te hebben reed hij gewoon door, maar de politie hield hem toen staande. Nu kreeg hij een extra procesverbaal' aangezegd ter zake het doorrijden na een aanrij ding te hebben veroorzaakt. Duif uit bliksem afleider bevreid Naar aanleiding van diverse mel dingen welke bij de politie binnen kwamen, hebben Venrays brand weerlieden een duif uit haar benarde positie bevrijd. De duif was met de poten vastgeraakt aan de bliksem afleider van de kerk te Leunen. He laas kwam de hulp van de brand weer voor de duif te laat; de rech terpoot was kapot. De duif werd door een dierenarts uit haar lijden verlost. Blijkens de ring was de duif afkomstig uit België. Weer vals alarm Zaterdagmorgen omstreeks 20 voor twaalf werd het politiebureau door een kennelijk „paniekerige" man, die deed alsof hij gewond was, medege deeld dat er een ontploffing was in een tankstation in het centrum. Venrays brandweer werd gewaar schuwd. Bij een dlrekt door de po litie ingesteld onderzoek, bleek er niets aan de hand te zijn. De brand weer kon weer imukiten. Reeds in het verleden is het vaker voorgekomen dat er van die „leu kerds" zijn die er kennelijk behoef te aan hebben om de huluverle- ningsdiensten te alarmeren. Het is niet onmogelijk dat ze in de buurt het schouwspel van het onnodig uit rukken gadeslaan. Het wordt de hoogste tijd dat die misselijke stre ken tot een oplossing worden ge bracht, want het is in onze uitge strekte gemeente denkbaar, dat el ders de hulpverleningsdiensten wer kelijk nodig zijn en dat dan vele kostbare minuten (minuten, waar mensenlevens van afhankelijk kun nen zijn) verloren gaan. De politie hoopt dat eventuele ge tuigen zich zullen melden om die „leukerd" in de kraag te grijpen. Twee botsingen op kruising Op de kruising Mgr. Hanssen- straat-Deurneseweg-Witte Vennen- weg-Wanssumseweg verleende de 24- jarige bestuurder van een personen auto M. W. uit Bergen geen voor rang aan de personenauto, bestuurd door de 46-jarige J. V. uit Venray. Bij de daardoor ontstane botsing bleef het bij materiële schade. Zondagmorgen omstreeks kwart voor tien reeds de personenauto, be stuurd door de 37-jarige M. G. uit Bergen vanaf de Mgr. Hanssenstraat de kruising op, terwijl uit de richting Wanssum een personenauto, be stuurd door de 57-jarige P. D. uit Meerlo-Wanssum naderde. De eer ste bestuurder verklaarde dat de be stuurder uit Meerlo-Wanssum ge bruik had gemaakt van de afrit om kennelijk de Mgr. Hanssenstraat in te rijden. Dat wordt ten stelligste door de andere bestuurder bestre den. Er ontstond een botsing met be hoorlijke materiële schade. Brommer tegen auto Doordat de bestuurder van een brommer, de 16-jarige G. R. uit Venray, op de kruising Veulense- wegBreevennenweg geen voorrang verleende aan de van rechts komen de personenauto, bestuurd door de 33-jarige H. C„ ontstond er een bot sing. Het bleef gelukkig bij mate riële schade. Drankgebruik In de nacht van zondag op maan dag werd een 23-jarige autobestuur der uit Meerlo-Wanssum hier aange houden die onder zodanige invloed van alcohol verkeerde dat hij na de blaastest ook de bloedproef moest ondergaan. Uiteraard werd een rij verbod opgelegd en procesverbaal aangezegd. Personenauto tegen tractor De 27-jarige J. H. uit Grubben vorst die met zijn personenauto een voor hem rijdende tractor met aan hangwagen inhaalde, had niet in de gaten dat die tractor van plan was linksaf een bouwland op te rijden. De personenauto werd bij de botsing zwaar beschadigd, maar bestuurder en inzittenden liepen geen noemens waardig letsel op. Materieele schade Op de Puttenweg te Ysselsteyn had de 21-jarige bestuurder van een personenauto, M. S. uit Venray, te laat opgemerkt dat een voorge sorteerde personenauto voor hem stil stond. Die auto werd bestuurd door de 59-jarige P. H. uit Venray. Dat te laat opmerken had tot gevolg dat er een botsing ontstond, met al leen maar materiële schade. POLITIE PRIJSVRAAG Op dc onlangs gehouden tentoon stelling ..Buiten Spel" werd door de Venrayse politic meegedaan met een voorlichtingsstand, aangevuld met inbraakbeveiliging. In de politie- stand was een bromfiets geplaatst, waaraan het publiek 5 gebreken moest zoeken. Daarmee konden zij meedoen aan de verloting van 5 boe bonnen. De Politiestand was een der drukst bezochte stands van Buiten Spel. Aan het bromfietsgebeuren werd door 695 personen meegedaan, voor al jeugdigen. Na controle bleek, dat 493 personen de vijf gebreken goed hadden weergegeven. Uit dit aantal werden na sluiting van het Buiten Spelgebeuren de vijf prijswinnaars getrokken, t.w.: J. Kessels, Pettenmakerstraat 6, Venray: J. Biezenaar, Kiosk 34, Ven ray; G. Flinsenberg, de Houten Hoek 15, Venray; S. Vermeulen, Gricg- straat 39, Venray; K. Custers, Loe- nerveld 13, Leunen. Dti vijftal kreeg schriftelijk be richt en zij wonnen elk een boeken- bon ter waarde van 20,Proficiat. Licht gewond Zonder uit te kijken liep de 10-ja- rige S. D. vanuit de tuin de St. Antoniusstraat op, pardoes te gen een personenauto, bestuurd door de 50-jarige P. H. Het kind werd gewond overgebracht naar het zie kenhuis. maar na onderzoek kon het weer naar huis worden vervoerd. Vernielingen aan auto's In de nacht van vrijdag op zater dag werden weer enkele vernielin gen aangericht aan geparkeerde auto's op de Weg in den Berg. Er werden antennes vernield van een vijftal auto's. Welke baldadige jeugd komt hiervoor weer in aanmerking? De politie verzoekt eventuele getui gen van dit vandalisme zich met haar in verbinding te willen stellen. Aanrijdingen met gewonden Het 4-Jarig meisje A. S. stak vanaf het trottoir van de Oranje straat plotseling vanachter een ge parkeerde auto de weg op en kwam in botsing met een personenauto, bestuurd door de 71-jarige mevr. R. uit Venray. Ondanks krachtig rem men kon zij het kind niet meer ont wijken. Het kind liep bij de botsing o.a. eenbeenbreuk op en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Op de zandweg op de Spurkt kwam de VW bestelauto, bestuurd door de 24-jarige L. uit Wanssum in een flauwe bocht frontaal in bot sing met de bromfiets, bestuurd door de 25-jarige A. C. uit Venray. De bromfietser liep bij de botsing min of meer zware verwondingen op en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Op de kruising Venlosewegaf rit Deurneseweg wilde vanaf de af rit de personenauto bestuurd door de 31-jarige mevr. J. uit Venray de Venloseweg oversteken. Zij zag te laat de uit de richting Maasheseweg naderende personenauto, bestuurd door de 43-jarige W. uit Venray. Gevolg was een botsing met zwa re materiële schade. Het 3-jarig kind van de Venrayse bestuurster liep dusdanige verwondingen op dat ze naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Op de kruising Zuidsingel Leunseweg wilde de 10-jarige A. v. B. uit Venray met zijn fiets linksaf de kruising op, maar zag te laat eer. tegemoetkomende en rechtdoor gaande personenauto met aanhan ger. De jongen kwamen in botsing en moest met o.a. zware hoofdver wondingen naar het ziekenhuis wor den vervoerd. De personenauto bestuurd door de 28-jarige H. J. uit Venray wilde vanaf de Bongerdstraat rechtsaf de Landweertweg oprijden, terwijl uit tegenovergestelde richting een taxi naderde, bestuurd door de 22-jarige T. v. H. uit Venray. Omdat de taxi bestuurder waarschijnlijk niet vol doende rechts had gehouden, ont stond een botsing, welke bijna fron taal was. Het 5-Jarlg dochtertje van bestuurder J. werd aan het hoofd gewond, zodat ze ter behandeling naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Bij onderzoek aldaar ble ken die verwondingen mee te val len en kon zij naar huis worden ge bracht. Omdat uit de taxitank gas lekte, werd Venrays brandweer ge alarmeerd welke het brandgevaar wist te voorkomen. Beide auto's werden totaal vernield. Vernielingen diefstal en In het afgelopen weekend wer- op een bouwterrein ana de Kulut te Veltum vernielingen aangericht. Een tractor en een werkkeet werden met een vette substantie besmeurd; banden werden leeggelaten en zand in de carter van de graafmachine gedaan dat werd nog tijdig ont dekt maarf het kostte toch 'n hele dag werkverlet voor het schoonma ken. Het benadeelde bedrijf was het kabelbedrijf v. d. L. uit Oss. Van een afzethek bij het hoofd kantoor van dc PTT centrale aan de Pr, Bemhardstraat. waar een sleuf gegraven was. werd een trafitlamp ontvreemd. Deze lamp was voor be scherming van het verkeer aange bracht. Ook van deze vernielingen roept de politie weer getuigen op zich met haar in verbinding te willen stel len. Het wordt de hoogste tijd dat die daders worden achterhaald. Materiële schade Onvoldoende opletten bij het weg rijden bij een tankstation aan de Leunseweg door de 24-jarige auto bestuurder F. V. uit Venray, was mogelijk de oorzaak dat er een bot sing ontstond met een over de Leun seweg rijdende personenauto be stuurd door de 19-jarige J. W. uit Venray. Bij de botsing bleef het bij materiële schade.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 5