AGENDA PROGRAMMA SPORTHAL DE WETTELING Het betrekken van ouders bij de behandeling op de kinderafdeling sselsteyn huldigde op grootse wijze de voetbal-jubilarissen rans van de Kamp Financieringen Inventarisatie waardevolle gebouwen Voorlopig wijkcentrum Veltum 10 JAAR A.D.O.R. TE OOSTRUM OPEN HUIS BIJ RANK XEROX VENRAY Nieuws uit Overloon St. Theobaldusgilde Overloon PEEL EN MAAS ook üw krant ouders een grote rol spelen hun kind als dit in een zieken- wordt opgenomen, is al lang ld. Is het voor een volwassene u vervelende en soms pijnlijke om opgenomen te worden in [ekenhuis, hij heeft uiteindelijk d verstand om de noodzaak in te zien. Dit in tegenstel- net keline kinderen. Voor hen zo een onbegrepen situatie, vanuit het veilige thuis, bij •r, uit zijn „eigen nestje" in- Dvergeplaatst worden naar een inder gebouw, met andere bed- nder speelgoed, ander eten, an- [ewoonten, andere mensen, die nooit eerder heeft gezien, it feit alleen al grote conse- |es kan hebben': het kind voelt ioor zijn ouders, op wie het al- jn bouwen, in de steek gelaten, ich misleid voelen. medici, verpleegkundigen en groeit het besef dat met goe- derlinge samenwerking veel Ie psychisch nare zaken voor ind acceptabeler gemaakt kun nen worden. De Venrayse ziekenhuisorganisa tie wil gaarne meewerken aan po gingen hiertoe. Een van de eerste stappen is het openzetten van de bezoekregeling voor de Kinderafde ling. De bedoeling daarvan is niet in de allereerste plaats het (zieke) kind de gehele dag bezoek te laten hebben, maar de ouders in te scha kelen bij het welzijn, bij het ver zorgen van het kind in het zieken huis: aan- en uitkleden, wassen, ba den. voeden enzovoort. Tevens kun nen zij helpen bij de voorbereiding van de opname, eventueel operatie, opvang en begeleiding. Uit ervaringen blijkt, dat zo'n medebetrekken van de ouders bij de behandeling als erg goed en nuttig voor het kind wordt ervaren. In een introductiefolder van de Kinderafdeling welke aan de ouders van de patiëntjes bij opname wordt verstrekt, wordt een en ander nog eens duidelijk uitgelegd. moet worden gezegd, Yssel- kan wat van feest vieren en mldigen. Met een voorbeeldige ezindheid hebben de leden van ouden Sportvereniging Yssel- zich ingezet om de grote veehallen van hun voorzitter louben twee hallen van 600 m2 een ware metamor- doen ondergaan, en geen van ile, vele honderden bezoekers, n gemerkt dat die hallen voor bevolkt waren door pluim- grote stimulator was ongetwij- jan Houben, want die'enkele iden guldens welke een feest- >st, konden op deze wijze be- worden en daarbij waren de bij elke weersgesteldheid ge- jdagavond vond de receptie ter gelegenheid van het gou- estaansfeest. heer Willems, voorzitter van ieling Limburg van de KNVB de gelukwensen namens de over. Hij reikte gaarne aan estuur de vlag uit, en ging over huldiging van de jubilarissen. Gooren, die in 1935 lid werd 1945 bestuurslid, was in het van 1970 noe 10 jaar voor- geweest en 15 jaar lid van de tommissie. De heer Th. San- was 41 jaar lang lid geweest, vele jaren in het bestuur, het meest had hij zich ver- lelijk gemaakt voor de verzor- van de terreinen. Hoeveel rijdballen door hem waren jt was niet te tellen. Voor al trdiensten mocht aan beiden de len speld van verdienste wor- iiitgereikt en dat deed voorzit- 'illems graag, lange lijst van verdiensten ten tonele gevoerd voor de ge- ers Mathieu en Servatius Key- Zij behoorden tot de mannen iet eerste uur. Mathieu ook al bestuurslid, materiaalverzor- lid van de elftalcommissie; tius jarenlang voorzitter of aris. En dan em. Pastoor J. vanaf 1951 tot aan zijn itaat geestelijk adviseur. Pas- Janssen werd ook de grote pro van het Pinkstertoemooi. Om en waardering tot uitdruk te brengen had de heer Wil- voor het drietal de gouden van de Nederlandse Katholie- portfederatie bij zich en Mgr. mans, de nationale sportadvi- speldde de gouden speld op de nog een gouden speld had Willems bij zich en wel voor A. Winnen. Uit zijn staat van ensten noteerden wij o.m. 36 bestuurslid, waarvan 15 jaar «aris; 7 jaar jeugdleider; 20 jaar de elftalcommissie; 23 jaar dsrechter en nu nog rappor- Bij hoge uitzondering had de besloten aan deze verdienste- sportman de gouden speld van NVB uit te reiken en mevr. werd verzocht haar man die iderlijke hoge onderscheiding revers te spelden. Booymans was graag naar steyn gekomen omdat Yssel- i bij hem herinneringen opriep vroegere dagen. Ysselsteyn kën- zeer goed bezochte bezin- n verdiepingsdagen. Hij kon steyn ten voorbeeld stellen, pioniersgeest in Ysselsteyn GELD NODIG? (AN U HELPEN GELD VOOR: aanschaf auto. caravan etc., verbouwing woning, nieuwe keuken, vakantiereis of hobby ENKELE VOORBEELDEN: 2.000 24 maanden x 101,82 4.000 36 maanden x 141,81 7.500 48 maanden x 205,05 10.000 60 maanden x 228,30 Kontinu-krediet is natuurlijk ook mogelijk BEL 87575 nog altijd is terug te vinden. Waar vooral de jeugdleiders niet alleen proberen van de jeugd goede voet ballers te maken, maar vooral te vormen tot goede mensen. Wethouder van Oers bracht de gelukwensen en de dank over na mens het gemeentebestuur en ook hij was in verlegenheid gebracht ov^r de plaats van het gebeurep; geen feesthal maar een zeer grote pluimveehal. Hij dankte namens het gemeentebestuur voor de positieve wijze waarop de Ysselsteynse voet balclub zich ten opzichte van het gemeentebestuur had geplaatst en zegde nu bij de uitbreiding van het sportveld en de bouw van de kan tine op dat sportveld alle steun van het gemeentebestuur toe. Voordat voorzitter Jan Houben op de van hem bekende wijze het dank woord sprak, vermelden we nog gaarne dat ook de drumband en fan fare de Peelklank de gouden voet ballers een klinkende serenade brachten en de president Harry Jen- niskens de voetbalclub speciaal be dankte voor het jeugdwerk dat 50 jaar lang was verricht. De gemeng de zangvereniging bracht op vocale wijze haar hulde. Het spreekt vanzelf dat Vele re presentanten uit de sportwereld hun gelukwensen kwamen aanbieden. Wij schrijven niets te veel, als wij zeggen dat vrijwel de gehele Yssel steynse gemeenschap op die receptie verscheen, waaronder vele oud leden. Ook de mede-oprichter en thans in Brazilië wonende Herman van Ass was voor die receptie over gekomen. Aan de Geschied- en Oudheidkun dige Kring Venray e.o. zal het ver zoek worden gedaan een inventari satie te maken van waardevolle ge bouwen in de gemeente Venray. Tijdens de jongste begrotingsbe handeling is vanuit de raad de sug gestie gedaan om een inventarisatie te maken van gebouwen, die hoe wel de niet voor plaatsing op de rijksmonumentenlijst in aanmerking komen toch een zodanige cultu rele en historische waarde hebben, dat ze voor het nageslacht dienen te worden bewaard. Naar de mening van het college is een inventarisatie alleen echter niet voldoende. Hiermee zal moeten samenhangen het verkrijgen van inzicht in de mogelijkheden die de plaatselijke overheid heeft om de instandhouding en de verbetering van deze gebouwen te bevorderen. Met hef verzoek tot inventarisatie is een stap in deze richting gezet. Het is het college van b. en w. gebleken, dat het voorlopig wijk centrum van Veltum, ondergebracht in een drive-in-womng aan de Gra- tenstraat slechts minimaal wordt gebruikt. Daarom heeft het college besloten om per 1 augustus a.s. het huurcontract met de woningbouw vereniging op te zeggen, zodat deze woning weer in het toch al krappe woningbestand kan worden opgeno men. Uiteraard beseffen b. en w., dat het stichtingsbestuur van het voor lopig Wijkcentrum Veltum hierdoor in een wat moeilijke positie wordt gebracht voor wat de bestaande ak- tiviteiten betreft. Hiervoor kan echter door de ge meente een redelijk alternatief wor den geboden in de vorm van mede gebruik van ruimten in de openbare school „De Keg" aan de Blauwver verstraat. Hierover zal door de gemeente met het stichtingsbestuur Voorlopig Wijkcentrum Veltum nog nader van gedachten worden gewisseld. WILBERTKAPEL INDEGEYSTERSE BOSSEN Alleen op woensdagavond om 7 u. is er in de maanden juni, juli en augustus een Eucharistieviering in de Wilbertkapel in de Geysterse bossen. Uit ons bericht van vorige week hadden sommigen gelezen dat iedere dag daar een viering zou zijn; dus alléén op de woensdagavonden in de maanden juni, julie en augus tus. De jaarlijkse jcugddag zaterdag 9 juni staat in Oostrum ditmaal in het teken van het tienjarig be staan van de jeugdvereniging ADOR Aktief Door Ontspanning en Re- kreatic. A.D.O.R. is een jeugdvereniging die wekelijks aan jongens en meis jes in de leeftijd van 6 tot 15 jaar een nuttige vrijetijdsbesteding wil geven, door middel van kreatieve-, sport- en spelaktiviteiten. A.D.O.R. heeft momenteel zo'n 100 leden (jongens en meisjes) en 20 lei- ders(sters). Na vele omzwervingen heeft men sinds het vorige jaar een eigen club lokaal (de voormalige kleuterschool). Aan de vorming van de leiding wordt aandacht besteed door mid del van cursussen. Het afgelopen winterseizoen hebben 16 leiders- (sters) de cursus „kunstzinnige vor- ming" gevolgd. Het stichtingsbestuur bestaat uil 5 personen. En is samengesteld uit een vertegenwoordiging vanuit de ouders en de leiding. Het feestprogramma voor zaterdag 9 juni is als volgt: Vanaf 11.00 uur kunn ende kinde ren hun kraampje of stand op gaan bouwen. 13.00 uur begint de jeugdmarkt. Het terrein rond het clubgebouw wordt dan een echte markt met een pannekoekenkraam, koffietent, fris drank. e.d. 15.00 uur komt het trommelkorps van Oostrum een muzikaal bezoek brengen aan de jeugdmarkt. 15.00 uur is er een ballonnenwed strijd. In het clubgebouw is door middel van foto's, dia's en plakboeken ge tracht een overzicht te geven van 10 jaar A.D.O.R. Ook is er een hoekje ingericht over de cursus „kunstzinnige vor ming". Tijdens de jeugdmarkt zal Netty Jeuken weer een kinderkopje boetseren .waarvan men de naam kan raden. Diegene die de naam raadt kan in het bezit komen van dit kunststuk. CONINXHOF IN HALVE FINALE De basisschool Coninxhof gaat a.s. zaterdag 9 juni naar Roermond om te strijden voor een plaats in de Limburgse finale. In twee voorrrondes, lx in Venlo en lx in Weert, wisten de jongens van deze school een halve finale plaats te bereiken. De onderdelen waarin door de jon gens werd meegespeeld waren: 10 x 60 meter estafette; 60 meter; ver springen en kastibalwerpen. 25 schoolploegen zitten nu nog in de halve finale, waarvan Coninxhof de enige ploeg uit onze gemeente is. NOODWEER boven Vredepeel en Ysselsteyn Tijdens een kort maar hevig on weer maandagmiddag werd grote schade aangericht o.a. te Ysselsteyn en Vredepeel. De afwatering kon het hemelwater 'niet verwerken en vele wegen en akkers stonden blank. Het water van het Defensiekanaal kreeg de hoogste stand sinds zijn bestaan, zelfs zo erg dat op plaat sen het water boven de oever kwam. Niet alleen werd door regen scha de aangericht, maar ook door de grote hagelstenen, sommigen zelfs zo groot als een duivenei. Vuurwapen Tijdens een routine-controle door Venrays politie werden twee Duit se jongens, die op een bromfiets op de Deurneseweg reden, aangehou den. Bij een van de jongens werd een alarmpistool aangetroffen. Dit onder de Nederlandse vuurwapen- wet vallende verboden vuurwapen werd in beslag genomen, het tweetal kreeg 'n procesverbaal aangezegd en werd in Venlo over de grens gezet. De ouders zijn van het procesver baal in kennis gesteld. Zaterdag 9 juni a.s, houdt Rank Xerox Venray Open Huis. De poor ten gaan om 11.00 uur en sluiten om 16.00 uur. Op deze dag heeft het pu bliek vrije toegang tot de fabriek voor elektronische onderdelen, sub assemblage en industriële afwerking (gebouw M). Met nadruk wil Rank Xerox de nieuwe afdeling voor elektronika aan het publiek voorstellen. Hier wordt onder andere het hoogspan ningsgedeelte van kopieerapparatuur gemaakt. Een zeer gespecialiseerde aktiviteit binnen het produktiege- beuren van Rank Xerox Venray. Vooral interessant is de vooruit strevende vormgeving van de werk plaatsen in deze, en aanverwante afdelingen. Verder is in deze fabriek nog te zien de galvano, de spuiterij, de as semblage voor de Sorteereenheid en de plaatwerkerij. Er zal echter niet worden gewerkt. Op alle afdelingen zullen mensen aanwezig zijn om de gasten tekst en uitleg te geven. Enkele band-dia series vullen de voorlichting goed aan. In de eigen koffiehoek hebben de bezoekers gelegenheid bij een kopje koffie of een glas fris even uit te blazen. Bezoekers kunnen met hun auto het fabriekterrein oprijden. Zij die nen echter de aanwijzingen van het bewakingspersoneel op te volgen en de auto's binnen de daarvoor aan gegeven plaatsen te parkeren. Par keerruimte is er overigens in ruime mate aanwezig. Voor meer inlichtingen kunt u kontakt opnemen met C. Borsje of W. Vlekken, telefoon: 04780-88888, toestel 2036. Melding bleef raadsel Zaterdagavond kwam bij de alarm centrale van Venrays politie een melding binnen dat bewoners van het Brukske een harde klap hadden gehoord, welke afkomstig zou zijn van het viaduct bij de kruising DeurnesewegVenloseweg. Enkele tientallen personen gingen in de richting van dit kruispunt. Ook Venrays politie rukte uit en de am bulance en brandweer werden in gereedheid gebracht. Maar al had den vele tientallen die harde klap gehoord, de politie heeft urenlang gezocht bij dat kruispunt en ver daar buiten, maar konden niets vin den. De enige verklaring zou kun nen zijn, dat een auto over de kop geslagen is. maar weer op zijn wie len terecht is gekomen. De bestuur der zou geen letsel hebben opgelo pen en maar weer verder is gereden. Het was zeker geen vals alarm. Ook bij het daglicht is nog intensief in die buurt gezocht maar ook toen heeft men niets kunnen vinden. Het blijft in ieder geval een raadsel, óf het slachtoffer zou zich in verbin ding kunnen stellen met de politie. Dank aan jeugd- verkeers- brigadiertjes 150 Jeugd-verkeersbrigadiertjes uit de gehele gemeente Venray kregen een filmmiddag aangeboden in het Luxor Theater, als dank dat zij in het afgelopen schooljaar steeds klaar hebben gestaan om de kinde ren veilig over de straat te loodsen. Agente Sijben en hoofdagent Pijn appels hadden deze uiterst geslaag de middag georganiseerd. Na afloop kregen de deelnemers nog een trak tatie aangeboden. Dit is de eerste keer dat op een dergelijke manier de kinderen be dankt worden. Vroeger was het al tijd dat een dagtrip naar de „Efte- ling" werd gemaakt. In Venray is nog nooit een ongeluk gebeurd bij de „Klaar Overs" en dat wijst toch wel op de zorgvuldige wijze waarop de brigade haar werk doet. niet alleen in Venray-kom, maar ook op de kerkdorpen. Venrays politie hield grootscheepse autocontrole In de afgelopen week hield Ven rays politie op grootscheepse wijze autocontrole. Op de Venloseweg werd de z.g. „fuik" opgezet. 1039 auto's werden aangehouden terwijl op andere plaatsen in Venray nog 221 auto's werden gecontroleerd. Dat die controles nodig zijn, bleek wel omdat er 56 processenverbaal moes ten worden opgemaakt. Het was zelfs zo erg dat een vrachtauto we gens verschillende technische man kementen uit het verkeer werd ge nomen om aan een nader technisch onderzoek te worden onderworpen. De processenverbaal betroffen: overtreding van de rijtijdenwet 5; rijbewijs of kentekenbewijs niet in orde 8; gladde banden of andere technische gebreken aan auto's 5x; uitlaten niet in orde 4; gladde ban den 5; belading boven het maximum 2; terwijl van andere auto's, stuur, remmen of koppeling niet in orde bleken te zijn. Overweg potdicht Maandagmiddag raakte voor de tweede keer in een week door een technische storing de bomen van de spoorwegovergang aan de Maas- heseweg defect. Totdat het manke ment verholpen was regelde Ven rayse politicmensen het verkeer. Gummistok Terzake het onbevoegd bij zich hebben van een gummistok, werd procesverbaal opgemaakt tegen de 19-jarige P. R. uit Noordwijkerhout. Gummistokken vallen onder de vuurwapenwet en zijn verboden in Nederland. Diefstal van fietstas De 19-jarige J. v. D. deed aangif te van diefstal van een dubbele fietstas van de PTT. De diefstal is gepleegd in Grootdorp te Merselo. De waarde van de tas bedraagt 80 gulden. Losliggnd putdeksel Tengevolge van een in de Hoofd straat te Oirlo losliggend putdeksel, midden in de rijbaan, ontstond scha de aan de personenauto van de 27- jarige mevr. J. de L.-R. toen zij over die putdeksel reed. Vernield wer deen velg en een achterband. Geen visitekaartje W. L. had zijn personenauto ge parkeerd op het Henseniusplein. Toen hij de volgende morgen bij zijn auto kwam bleek deze aan de linker voor- en achterportier flink bescha digd te zijn. De schade is vermoede lijk veroorzaakt door een andere auto, maar er is geen visitekaartje achter gelaten. Getuigen gevraagd De brigadecommandant van de Koninklijke Marechaussee te Ven ray verzoekt eventuele getuigen van het volgende verkeersongeval zich in verbinding te willen stellen met de Brigade Venray. Zaterdag omstreeks half een ver loor de 19-jarige dienstplichtige mi litair G. v. d. R. uit Horst op de Metcrikseweg door tot nog toe on verklaarbare oorzaak de macht over het stuur van zijn auto en botste tegen een langs de weg geparkeerde auto, welke auto bij de botsing door schoof en tegen een tweede gepar keerde auto botste. De eerste auto's werden zwaar beschadigd. De dienst plichtige militair werd met diverse verwondingen naar het Horster zie kenhuis vervoerd. Mede omdat deze bestuurder zich niets weet te herin neren van wat de oorzaak zou kun nen zijn, hoopt de marechaussee de oplossing te vinden als eventuele ge tuigen zich zullen melden. Tot onze droefheid overleed heden na een vrij langdurige ziekte, voorzien van het H. Sacrament der zieken, mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa, broer, zwager, oom en neef WILHELMUS GERLACUS MATHIJS VAN ASS echtgenoot van REGINA DERICKX op de leeftijd van 70 jaar. Venray R. van Ass-Derickx Venray Mia en Toon Poels-van Ass Venray Jac en Dien van Ass-Poeis Venray Elly en Toon Jenniskens-van Ass Venray Oda en Jeu Basten-van Ass Venray Huub en Fien van Ass-Claessens Venray Toos en Johan Poels-van Ass Venray Jeu en Tiny van Ass-Jongen Echt Jan en José van Ass-Jongen Venray Agnes en Math van Rooy-van Ass Vierlingsbeek Lia en Jan Logtens-van Ass Haarlem Angelme en Ton Venray Hermie en David De kleinkinderen Familie van Ass Familie Derickx 5801 AG VENRAY, 6 Juni 1979 Langstraat 96 Avondmis vrijdag 8 juni om 19 00 uur in de parochiekerk van Chritus Koning (Vredeskerk) te Venray. Gelegenheid tot afscheidsbezoek in de rouwkamer van het St. Elisabeth zie kenhuis te Venray. vrijdag van 17.30 tot 18.00. Toegang via hoofdingang. De plechtige eucharistieviering zal worden gehouden zaterdaq 9 juni a.s. om 10.30 uur in voornoemde kerk, waarna begrafenis op de Algeme Begraafplaats Boschhuizen te Venray. Gelegenheid tot schriftelijk condoleren vanaf 10.10 uur achter in de kerk. Diefstal uit auto De 20-jarige bestuurder van een pehsonenauto. R. G. uit Venray, deed aangifte dat uit zijn niet af gesleten geparkeerde auto een por tefeuille inhoudende rijbewijs en paspoort was gestolen. Reebok rende de weg op Een plotseling op de Beekweg overstekende reebok moest die over steek met de dood bekopen. Hij botste tegen de personenauto, be stuurd door H. v. d. B. uit Venray op. Het zoveelste slachtoffer van het mooie grofwild. Materiële schade De 37-jarige bestuurster van een personenauto, mevr. v. D. uit Helmond, wilde vanaf de Noordsin gel linksaf de Maasheseweg oprij den, maar verleende geen voorrang aan een van rechts komende perso nenauto, bestuurd door de 26-jarige T. P. uit Overloon. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. De 33-jarige bestuurder van een bestelauto. G. S. uit Venray. wilde vanaf de Merseloseweg de Schoolstraat in de richting van het Henseniusplein oversteken en zag te laat de over de Schoolstraat na derende bromfiets, bestuurd door de 17-jarige M. S. uit Venray. Die bromfiets had voorrang. De brom fiets botste tegen de bestelauto op, maar liep geen noemenswaardig let sel op. De bromfiets werd wel zwaar beschadigd. De personenauto bestuurd door de 34-jarige C. v B uit Blitters- wijck reed over de Westsingel, waar achter een personenauto, bestuurd door de 44-jarige mevr. V. H. uit Venray. Voor de eerste bestuurder reed een andere auto die nabij de kruising met de Sanshafstraat sterk afremde. Om een botsing te voorko men moest v. B. ook sterk afrem men, maar dat afremmen merkte mevr. v. H. te laat. Daardoor botste de door haar bestuurde auto tegen de afremmende auto. Ook hier ma teriële schade. Onvoldoende opletten bij de uit rit van een verpleegstersflat bij het ziekenhuis aan de Merseloseweg, door de 19-jarige bestuurster van een personenauto, mej. B. uit Ven ray, was oorzaak dat haar auto in botsing kwam met een over de Mer seloseweg rijdende personenauto, be stuurd door de 35-jarige J. K. uit Venray. Ook hier alleen materiële schade. De 18-jarige bestuurster van een bromfiets, mej. J v. d. K. uit Venray, wilde vanaf het Hensenius plein de Schoolstraat oprijden, maar verleende geen voorrang aan de van rechts komende personenauto, be stuurd door de 22-jarige J v. H. uit Venray. De bestuurster kan nog van geluk spreken dat na de botsing slechts materiële schade viel te no teren. Verkeersongevallen De 48-jarige bestuurder van een personenauto F. D. uit Bergen reed over de Maasheseweg achter een personenauto, bestuurd door de 34-jarige A. P. uit Overloon. De eer ste bestuurder remde bij de kruising met de Noordsingel af, maar dat zag de laatste bestuurder te laat. Er ont stond een botsing met lichte mate riële schade. Op de rijbaan van het Lovinck- plein te Ysselsteyn zag de 20-jarige bestuurder van een personenauto. J. v. U. uit Rosmalen, te laat dat de voor hem rijdende personenauto be stuurd door de 68-jarige G. W. uit Overloon afremde. Daardoor ont stond een kop-staart-botsing. Bij de kruising Deurneseweg— Jan PoelswegMidden Peelweg remde de 66-jarige autobestuurder M .G. uit Venray af en stopte om dat de verkeerslichten op oranje rood sprongen. Maar dat afremmen zag te laat de achter hem rijdende bestuurder, de 27-jarige A. R. uit Venray. Ook hier weer een kop- staart-botsing. De personenauto bestuurd door de 36-jarige A. L. uit Venray reed over de Hoofdstraat te Oirlo en was voornemens een rechts gelegen in rit in te rijden. Om dat goed te kun nen doen reed hij eerst naar links en toen vervolgens naar rechts zon der richting aan te geven. Op dat moment naderde hem een personen auto bestuurd door de 22-jarige T. P. uit Venray. die in de veronder stelling verkeerde dat de voor hem rijdende auto links ging parkeren, reden waarom hij rechts bleef rij den. De door hem bestuurde auto kwam daardoor in botsing met de rechts indraaiende auto. Geparkeerde auto werd beschadigd De personenauto van J. stond op het parkeerterrein aan de Juliana- singel. Bij terugkomst bemerkte hij echter dat zijn auto beschadigd was^ met name de achterlichtcombinatie en achterbumper. De veroorzaker had geen visitekaartje achtergelaten. Drank in bestuurder Tijdens een verkeerscontrole kon- stateerde de politie drankgebruik bij de 27-jarige autobestuurder C. R. uit Venray. Het werd pijpje blazen wat een vervolg kreeg op het bureau. Beide blaasproeven waren positief waarna de bestuurder de bloedproef moest ondergaan. Procesverbaal werd aangezegd. Oorlogstuig Een bewoner van de St. Serva- tiusweg vond tijdens werkzaam heden in zijn tuin twee rookpotjes. De mannen van de EOD zijn van de vondst in kennis gesteld. Licht gewond De 30-jarige bestuurster van een personenauto, mevr. P. uit Ven ray. wilde vanaf de Heidseweg de kruising met de Deurneseweg op rijden in de richting van de Lang straat. Zij stopte op het middenstuk van de kruising en reed daarna ver der, maar zag te laat dat rechts van haar een vrachtauto naderde, be stuurd door de 22-jarige J. S. uit Neer. Een botsing was niet meer te vermijden. Gevolg: de personenauto was rijp voor de sloop en de be stuurster moest met lichte verwon dingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Bij onderzoek aldaar ble ken de verwondingen mee te vallen en kon zij naar huis worden over gebracht. De 17-jarige bromfietster, M. J. uit Venray, reed over het fietspad langs de Leunseweg in de richting Leunen. De 30-jarige bestuurder van een personenauto, W. D. uit En geland, die daar rechtsaf „In de VVieën" wilde oprijden, dacht dat hij voorrang had, zoals dat kennelijk in Engeland het geval is. Hij veronder stelde dat de bromfietster zou stop pen. Die bromfietser volgde echter de in Nederland geldende verkeers regels en het gevolg van het mis verstand was dat de bromfiets tegen de auto botste. De bromfietster werd gewond aan een vingertop. Deze moest in het ziekenhuis worden ge hecht waarna zij naar huis kon worden overgebracht. BUURTVERENIGING DE PRITTER Dit jaar organiseert buurtvereni ging „De Pritter" voor de vierde maal een Lentefeest, en wel op zon dag 10 juni a.s. in een feesttent aan de Jan Hendrixstraat op de Pritter. Er. wordt begonnen met een koffie concert om 11.00 uur door de Hill- camp City Band uit Overloon. Om 13.00 uur kinderkermis met diverse attrakties en een luizenmarkt. Ver der is er 's middags om 15.00 uur in de tent poppenkast en een gooche laar voor alle kinderen met als ex tra attraktie gratis limonade voor alle kinderen. De loterij waarvan de trekking zou geschieden in het Gemeen schapshuis, zal nu plaatsvinden in de feesttent op de Pritter om ca. 18.00 uur. met als hoofdprijs 3 dagen Parijs of Londen voor twee perso- GILDE UIT OVERLOON BOEKT SUKSES OP HET EUROPEES KONINGSCH1ETEN Het Theobaldusgilde heeft afgelo pen zondag op het Europees Ko- ningschieten enkele mooie sukses- sen behaald. Van de 176 deelnemen de gezelschappen behaalde het echt paar van Perlo de derde prijs voor het mooiste koningspaar. Een mooi sukses. De schutters behaalden een twee de prijs voor het wipschieten. Ook een prachtig resultaat, vooral als men bedenkt dat ook hier vele schutters aan deelnamen en dat de schutsboom soms enkele centimeters heen en weer zwaaide. Ook de drumband viel in de prij zen .Deze keer behaalde zij 'n twee de prijs met 90 punten, met het nummer Arti et Amecitiae. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen. Franken, lankveld, van Thiel. de Muinck Keizer en Wittgen E. DE MUINCK KEYZER Mgr. Nolensstraat 2 telefoon 80305 Weekenddienst voor de patiënten von de huisartsen Beckers. Corver. Vercauteren, De Vocht en Schmeetz P. CORVER. arts Oostsingel 6 - telefoon 81396 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uui 'smiddags van 17-18 uur ZONDAG8DIKNST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanwum Mevr. Zr. M. Vermeulen-Arta telefoon 04780 - 81269 WEEKEND- cn NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert. Bergweg 4. tel. 81269 Uitsluitend op afspraak. Zuigelingenbureau Brukske Eveneens op afspraak tel. 83859 of 81269. Inlichtingen en boodschappen: iede re morgen van 8.30 tot 9.00 uur, be halve in het weckend. Na 9 uur kun nen eventuele berichten gedurende de gehele dag doorgegeven worden aan de administratie. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS Uitlcenmagazijn: Bergweg 4. De Clockert. kamer 28. geopend van maandag t.m. vrijdag van 16.00 tot 16.30 uur. VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stcvens-Helnen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-81152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggcloven-KuUpcra Florishof 23 Venray telefoon 04780-82411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 047C9-1324 ZWANGERSCHAPSGYMNASTIEK Opgave hiervoor bij het Groene Kruis, tel. 04780-81269 OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks v»n 9.00— to.oo uur. telefoon 82996 Maaltijden ten beboeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad a 1,50 per deelnemer per keer. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP Westsingel 5 Venray tel. 01780-86363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. NED. VER. VAN RHEUMA- PATIËNTEN AFD. LIMBURG Postbus 100 6100 AC ECHT Algemeen Informatie-adres: Tel. 04754-2054 VROUWEN BELLEN VROUWEN Vrouwen luister- en informatiedienst, van maandag t.m. vrijdag van 9-12 uur elke dinsdagavond van 8-11 uur. TELEFOON 04750-18000 Nederl. Multiple Sclerose Stichting afd. Noord- en Midden-Limburg Secretariaat: Ittervoorterweg 2 6005 NR Weert, tel. 04955-400 S.O.S. Dienst Hartlijn Nederlandse Hart patiënt en vereniging Telefonisch bereikbaar van 15-18 u. Maandag 043-75503 Dinsdag 077-17157 Woensdag 04780-81030 Donderdag 04402-2163 Vrijdag 04750-22012 Vrijdag 8 juni: 18.30-23.30 u. zaalvoetbal toernooi, georganiseerd door Judovcreni- «ing. Zaterdag 9 juni: 18.00-19.00 u. Zwambach zaalvoet bal. 19.00-20.00 „De Wctteling" - Eldo rado zaalvoctbaltocrnooi. Zondag 10 juni: 10.30-15.00 u. Badminto; onderling toernooi. Maandag 11 juni: 21.30 u. handbalwedstrijd Manual. 22.30 u- handbalwedstrijd Manual. Woensdag 13 juni: 21.30 Dc Wetteling 5—Ford Old timer zaalvoetbal vr. 22.30 u. De Wetteling—PTT zaal voetbal vr.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3