■venray uitenspeL venray w Buitenspel POLITIERECHTER VENRAY 30 jaar geleden Q&ti dïïoóefiuis Cx van vrijdag 1 t/m maandag 4 juni aan de Zuidsingel in Venray 4 dagen lang kijken, keuren en kopen op deze grandioze voorjaarsbeurs PROGRAMMA KINDER VAKANTIEWERK BLOEM- SIERKUNST 20% KORTING Parochie Castenray Vandaag begint bij ons een ontzettend voordelige 3-daagse. Er hangen dan hele leuke dingen klaar, die U voor de helft van de prijs mag meenemen. Mantels, pakjes, japonnen, blouses, truien, pantalons, rokken, van alles. Kom gauw, want over 3 dagen is 't weer afgelopen. Het is al weer enige tijd geleden t er van het Kindervakantiewerk i Peel en Maas stond. Na dat rste artikel zijn de medewerkers uk in de weer geweest om ook or dit jaar het programma voor de ideren weer op tijd klaar te krij- i- Mede dank zij een extra ruime bij- age in de onkosten, door de jubi- rende Industriële Club, zijn wij k dit jaar weer in staat om een, ar wij hopen voor de kinderen er gevarieerd programma samen stellen. nmiddels zün op de scholen de nmeldingsformulieren uitgedeeld, deze zullen nog dit weekend zo •gelijk opgehaald worden. Globaal ziet het programma, dat een gedeelte in het teken staat het Jaar van het Kind, er als gt uit: Op de maandag zullen de kinderen de bossen van het Vlakwater iter het gemeentelijk zwembad kunnen spelen om elkaar en de ders wat beter te leren kennnen. i de middag staat er een oriënta- tacht op het programma en een ossenjacht" door het centrum van nray. Op de dinsdag hebben we afwis- end een filmprogramma en sport- •dstrijden, die in het teken staan n oude kinderspelen. Een gedeel- van die spellen zal niet gedaan •rden om te winnen, maar om het de spel te leren. Op de woensdag is het traditio- le „uitje" met de bus. We zijn nog zoek naar een leuke plaats om ;t de kinderen naar toe te gaan. Donderdagmorgen wordil er een '°tse creatieve morgen gehouden. kinderen zal dan eerst iets ver- d worden over een land in de 3e :reld. Hierna krijgen de kinderen gelegenheid om iets uit dat land maken. In de namiddag is het de doeling om alle werkstukken in centrum van Venray te verko- De opbrengst is dan bestemd -- een nog nader uit te zoeken ojektje in een kansarm land. Op he manier hopen we de kinderen een toch wat plezierige wijze te en meevoelen met kinderen uit ne landen. )e vrijdag wordt afgesloten met voorstelling in de schouwburg, dat de kinderen in de morgen- 'm nog enkele spellen hebben ge- Wat de aanmeldingen betreft nog volgende We hopen dat alle ders, die hun kinderen willen la- meedoen, zorgen voor tijdige op- ve. In de afgelopen jaren kwam steeds vaker voor dat ouders hun ideren pas een paar weken óf da- n voordat het kindervakantiewerk gon, ftwamen opgeven. Het is dan moeilijk die kinderen nog in de rerse groepen in te delen. Ook pen we, dat de ouders goed kij- n of ze in de opgegeven tijd niet f op vakantie gaan met de jeugd, inneer dit jaar opgegeven kinde zonder dringende redenen later ier worden afgemeld, kunnen we imogelijk het door hen betaalde ehrijf-geld geheel terug betalen, n gedeelte van dat geld zullen we oeten achterhouden om adminis- itieve kosten te dekken. Tot slot willen wü iedereen van 16 ar en ouder, die nu al denkt dat wel eens plezierig zou kunnen n als leider of leidster op te tre il, verzoeken zich - liefst schrifte- aan te melden bij: I. Verheijen, »assodoblestraat 9 )802 NJ Venray Weer vakantie-week voor chronische zieken uit Venray De aktieve vereniging De Zonne bloem afdeling Venray heeft het weer voor elkaar gekregen om 20 chronische zieken een week vol af wisseling aan te bieden. Dit jaar van 9 tot 16 juni en weer in het voor dat doel bij uitstek geschikt internaat Eikenburg aan de Aalsterweg van de Broeders van Liefde, pensio- te Eindhoven. De voorbereidingen voor die week zijn in volle gang. Vrijwilligers zul len met de zieken meegaan om er voor te zorgen dat zij een onbezorg de vakantie krijgen. Op het programma voor deze week staan o.m. wandelingea en spelle tjes; er wordt een bonte avond ver zorgd door de deelnemers zelf en door de vrijwilligers; er is een spe ciale kienavond, en de joekskapel „Efkes waachte" zal een muzikaal bezoek brengen. Natuurlijk ont breekt niet op de openingsavond burgemeester H. Defesche, die met zijn echtgenote, evenals het vorige jaar, naar Eikenburg zal komen. De aktieve afdeling van De Zon nebloem heeft onlangs een zeer ge slaagde ziekenmiddag gehouden in zaal Halfweg met meer dan 150 gas ten. Verder gaat de traditioneel ge worden boottocht door en er zal in het kader van de Nationale Zieken dag op de 2e zondag in september ook in Venray aandacht voor en met de zieken worden gevraagd. 2 Venrayers bij botsing op vlieg basis gedood Zaterdagmorgen omstreeks half zeven is bij een botsing op de vlieg basis De Peel "in Vredepeel de 18 ja rige dienstplichtig korporaal van de Luchtmacht bewakingsdienst Frits Muysers uit Venray en zijn 20 jari ge vriend Frits Philipsen eveneens uit Venray vrijwel op slag gedood. Uit de rekojistruktie moet het on geval zich zo hebben voorgedaan, dat de personenauto, waarin het tweetal gezeten was, op de vliegba sis bij een scherpe bocht naar links in de berm terecht kwam, en voor dat de bestuurder de auto onder kontrole had was deze al frontaal tegen in kratten gestapelde lege vliegtuigtanks gebotst. Bij de wacht had het tweetal zich gemeld om naar de kantine te gaan. Toen bleek dat zij daar niet waren gearriveerd, werd een onderzoek in gesteld, en vond personeel van de vliegbasis het wrak van de auto met daarbij de slachtoffers. Donderdagmorgen werd in de Pa terskerk de begrafenisplechtigheid voor de beide slachtoffers met mili taire eer opgeluisterd. Drie gewonden op Smakt Het niet verlenen van voorrang van de bestuurder van een perso nenauto, de Em. Deken A. Loonen van Venray op de kruising St. Jo zeflaan-Op de Buus was oorzaak dat de door hem bestuurde auto in botsing kwam met de personenauto bestuurd door Willems uit Maas hees. Bij de botsing werd deze be stuurder met heupverwondingen naar het ziekenhuis van Venray vervoerd, alsmede 2 kinderen van 3 en 6 jaar. De echtgenote van de bestuurder liep geen noemenswaardig letsel op. Em. Deken Loonen welke op weg was naar Smakt om daar een h. mis op te dragen liep geen noemens waardige verwondingen op en kon later toch de h. mis opdragen. op onze nieuwe Mobach-collectie geven wij deze week als jubileumaanbieding GROTESTRAAT 7 VENRAY TEL 04780- 85168 KLOOSTERHOF HORST TEL. 04709-1757 JKoemmen voor de/kift "dï Vleesstraat 14 Venlo 077 - 12351 Grotestraat 17a Venray 04780 - 82881 St. Vituskermis te Well Op zaterdag 2 en zondag 3 juni a.s. staat Well weer in het teken van de St. Vituskermis. Zo'n 30 jaar geleden werd deze kermis jaarlijks, rond het feest van St. Vitus, patroon van Well, gehou den, ten bate van de Wederopbouw van de kerk. Nu, na 25 jaar wordt deze tradi tie komend Pinksterweekend, in ere hersteld. Het historische kasteel te Well is hiervoor een ideale plaats. Er is een uitgebreid programma voor jong en oud opgezet: voor de jongeren op vrijdag 1 juni en zater» dag 2 juni een discobal met muziek van de Wallaria Beach Band op de Gaarde van het Kasteel Well, voor de ouderen op zaterdag en zondag 2 en 3 juni een Beierse avond met muziek van de Wellse Dorfdudler, met daarnaast nog een Weinstube. De oude en nieuwe kermisattracties voor jong en oud in de diverse stands zijn zaterdag en zondag ge opend. Op zaterdag 2 juni om 16.15 uur heeft de officiële opening van de St. Vituskermis plaats door de Edel achtbare heer Mr. E. Meyer, burge meester van de gemeente Bergen. Het St. Antoniusgilde, harmonie De Vriendenkring en de koren zul len aan deze opening een feestelijk muzikaal tintje geven. Ondanks rijverbod weer rijden De politie hield een 18 jarige brom fietser uit Venray aan en konsta- teerde dat deze onder invloed ver keerde. Na 't blazen werd de bloed proef afgenomen, met de aanzegging dat proces verbaal zal worden op gemaakt. Met een rijverbod werd de bromfietser huiswaarts gezonden. Nog geen uur later werd dezelfde bromfietser weer aangehouden, toen hij zich ondanks het verbod weer per bromfiets verplaatste. Hij kreeg nu een extra proces verbaal aange zegd. 13 Bestuurders kregen proces verbaal Bij een verkeerskontrole op de Venloseweg verbaliseerde de politie 13 bestuurders voor o.a.: het rijden zonder in het bezit te zijn van het rijbewijs, overschrijding rijtijden- wet, rijden zonder kentekenbewijs, technische mankementen en over- belading. Diefstal Ten nadele van M.K. werd ver moedelijk met behulp van een valse sleutel uit diens geparkeerde auto een cassetterecorder en cassettebox met 6 bandjes ontvreemd. Rijverbod De 34 jarige bestuurder van een personenauto uit Bakel kreeg van de politie een rijverbod. Na het bla zen behoefde nog niet de bloedproef worden afgenomen. Een pilsje méér en het had waarschijnlijk wel ge moeten. Mishandeling De Venrayer P. R. deed aangifte dat hij bij een friture aan 't Kerk- pad zonder aanleiding door een hem onbekende mishandeld was gewor den. Hij kreeg zomaar een vuistslag in zijn gezicht en werd pijnlijk ge troffen. Proces verbaal is opge maakt. Voorruit ingeslagen Wederom moest de Venrayer C. konstateren dat de voorruit van zijn op de parkeerplaats bij de Grote Kerk staande personenauto was in geslagen. Van de dader geen spoor. Jeugd vond granaten Spelende jeugd vond nabij het Jeugdgebouw te Oostrum enkele op scherp staande mortiergranaten. Venrays politie stelde het oorlogs tuig veilig totdat de mannen van de EOD zich daarover zullen ontfer men. Geen visitekaartje Geen visitekaartje vond de 34 ja rige Ysselsteyner bij zijn langs de Ringweg geparkeerde auto. Wat hij wel bemerkte was dat zijn auto goed beschadigd was door een ander voertuig. Naar de identiteit speurt de politie. Geen voorrang Op de kruising van de Erica weg- Wanssumseweg verleende de 34 ja rige bestuurder van een personen auto J. H. uit Bergen geen voor rang aan de personenauto bestuurd door de 54 jarige P. K. Bij de ont stane botdng bleef het bij materiële schade. Bromfietser gewond De 16 jarige bromfietser P. J. uit Maashees liep zware verwondingen op toen hij op de kruising Maashe se weg-Venloseweg geen vrije door gang kreeg van de 25 jarige bestuur der van een auto H. K. uit Venray. De bromfietser moest naar het zie kenhuis worden vervoerd. Tegen lichtmast Bij het achteruitzetten van zijn auto, door de 63 jarige Venrayer P. C. op de Stationsweg lette die be stuurder onvoldoende op en botste tegen een lichtmast op. Het bleef bij lichte schade. Glad wegdek De personenauto bestuurd door de 28 jarige P. V. uit Venray reed over de Akkerweg in de richting van de bocht schoof de auto door het door regenval glad geworden wegdek te- Willemstraat. Bij het nemen van 'n gen de linkerflank van een tege moetkomende bedrijfsauto van G.W. uit Sevenum. Ook hier alleen mate riële schade. Drank in bestuur ders Drie autobestuurders uit Venray moesten na de blaasproef de bloed proef ondergaan, wegens het onder invloed van alcohol besturen van hun auto. Processen verbaal werden aangezegd. Een bestuurder van een bromfiets uit Venray kreeg terzake het rijden onder invloed van alcohol een rijverbod opgelegd. Taxi gestolen en teruggevonden In de vroege zondagmorgen werd de voor de Pentagonbar staande t»- xi van het taxibedrijf v. d. B. uit Venray gestolen. Die taxi werd in de loop van zondag vernield aan getroffen in Nistelrode. Vernielingen G. uit Venray deed aangifte van vernieling van een ruit van zijn aan de Merseloseweg gelegen wo ning. W. G. uit Canada deed aangif te van vernieling aan zijn langs de Hofstraat geparkeerde auto. Op bei de voorportieren waren krassen aangebracht, terwijl een sierstrip was afgebroken. Bestuurder werd gewond Het niet verlenen van voorrang was oorzaak dat er op de kruising Westsingel-Noordsingel een botsing ontstond tussen een bedrijfsvoertuig bestuurd door de 32-jarige M. W. uit Venray en de personenauto bestuurd door de 56 jarige L. C. uit Overloon. De laatste bestuurder kwam vanaf de Westsingel en verleende op die kruising geen voorrang. De Over- loonse bestuurder liep diverse ver wondingen op. zodat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De auto's werden vrij zwaar be schadigd terwijl van de 360 eieren welke in de bedrijfsauto lagen al leen wat struif overbleef. Licht gewond De personenauto bestuurd door A. S. uit Venray reed over de Mer- teloseweg en bij de kruising met de Langeweg verleende hij waar schijnlijk door beslagen ruiten geen voorrang aan de fietser M. W. Bij de botsing werd de fietser licht gewonden. De 12 jarige fietster N. F. uit Venray reed over de Leunseweg ko mende uit de richting Leunen. Bij de kruising met de Zuidsingel sloeg zij linksaf en kwam in botsing met de haar inhalende bromfietser W. T. ook uit Venray. Bij die botsing werd de fietster licht gewond. Even bril pakken De 20 jarige bestuurder van een personenauto P. J. uit Venray wilde op de Oirloseweg even zijn bril uit het handschoenvakje pakken terwijl zijn auto een snelheid had van 80 km per uur. Bij die manoeuvre ver loor hij de macht over het stuur en botste tegen de muur en schuur van de woning van de familie J. C. Het bleef bij behoorlijke schade aan de auto en woning. Materiële schade De 13 jarig de op het fiets singel enkele fietsers inhalen ment werd hij de 16 jarige b Horst. Deze kot ontwijken. Bij bleef het bij ma.„. Th. R. wil- gs de Zuid- ;m rijdende op dat mo- ehaald door er H. D. uit ser niet meer ïtane botsing schade. De personenauto bestuurd door door de 20 jarige F. B. uit Wijnands- rade reed over de Julianasingel ge volgd door de personenauto be stuurd door de 21 jarige G. K. uit Holthees. Bij de kruising met de Hofstraat stopte de eerste bestuur der tegen de as van de weg achter twee andere auto's welke ook voor gesorteerd stonden. Op het moment dat G. K. hem rechts passeerde, ging F. B. weer naar rechts waardoor 'n botsing ontstond met behoorlijk wat materiële schade. De vrachtauto bestuurd door de 20 jarige H. H. uit Roermond reed over de Mgr. Hanssenstraat komen de uit de richting Wanssum. Uit te gengestelde richting naderde een vrachtauto bestuurd door de 31 ja rige A. H. uit Venlo. De eerste be stuurder moest een geparkeerde au to passeren en kwam dus op het linkerweggedeelte. Om een aanrij ding te voorkomen ging de tweede bestuurder uitwijken op het trottoir en daarbij kwam de vrachtauto in aanraking met een langs de weg staande boom. Het bleef bij lichte schade. De personenauto bestuurd door de 21 jarige J. H. uit Meerlo reed over de Langeweg en omdat hij een rechtsgelegen inrit wilde inrijden ging hij even op het linker wegge deelte rijden. Achter hem reed een personenauto en de 37 jarige be stuurder E. W. uit Venray die deze manoeuvre verkeerd begreep en hem rechts inhaalde. Op het moment van voorbijrijden sloeg die eerste bestuurder rechtsaf waardoor een botsing volgde. Maar ook hier alleen materiële schade. Hoogfeest van Pinksteren. Misdienaars: William Stecghs. Jan Vollebergh, Johnny P.eindcrs. Mare Donders. Hoogmis: René Duykers en Jos Heidens. Zaterdag 19.00 Gcrardus Smits. Zondag 8.00 jrd. Gcrardus Philip sen; 10.00 hoogmis jrd. Jos Gerets- Weys. Vandaag onder alle diensten kol- lekte voor de Nederlandse Missio narissen. Maandag 2e Pinksterdag: 8!00 h. mis voor fam. van Dijk; 10.00 hoog mis voor Antonette en Jo Swinkels. Dinsdag 8.00 maandd. voor Mar- tinus Emonds. Woensdag 8.00 gezinsmis int. off. Donderdag 8.00 jrd. Paul Ram- bags. Vrijdag 's morgens geen h. mis; 3.30 gez. h. mis bij gelegenheid van 25 jarig huwelijksfeest van familie Baltussen-Classens. Zaterdag 19.00 voor Pastoor Arts v.w. de voetbalvereniging. Engelse raket tot ontploffing gebracht Met de nodige veiligheidsmaatre gelen, o.a. het afsluiten van enkele wegen, heeft personeel van de Ex- plos-ieven Opruimingsdienst van de Koninklijke Landmacht op een per ceel grond aan de Oirloseweg een Engelse raket en enkele granaten, welke door personeel van Vissers Wegenbouw gevonden waren, tot ontploffing gebracht. Een flinke kra ter bleef ter plaatse over. Koeien vernielden tuin Loslopende koeien van A. v. D. vernielden de tuinaanplant van de familie A. De tuin was gelegen op de hoek Lindenstraat-Zuidsingel. UIT „PEEL EN MAAS" VAN 4 JUNI 1949 Nr. 22 De brug over de Molenbeek te Wanssum werd deze week aanbe steed. Hoogste inschrijver 49.400; laagste inschrijver Janssen uit Vel den 33.726. De Venrayse aanne mers schreven als volgt in: Gebr. Oudenhoven 43.210; J.P.A. Nelis- sen 42.742. Enkele turfstekers, die zonder de gewone pachtprijs te betalen maar aan het werk togen m de Peel, kwa men tot de ontdekking dat zulks niet straffeloos kan gebeuren. De politie kwam, zag en maakte verbaal. Wegens het niet betalen van de hondenbelasting werden 3 inwoners tot 10 boete of 10 dagen hechtenis, door de politierechter veroordeeld Op het laatste moment hadden 67 anderen hun aanslag nog gauw vol daan. Mgr. Dr. A. Hanssen zal op zater dag 11 juni a.s. het sub-diaconaat ItoedSenen aan de eerw. heren B. Goumans, Kerkpad; W. van Kem pen Leunen en P. Lemmen Brukske. Burgemeester en wethouders ves tigen er nog eens speciaal de aan dacht op dat het verboden is onbe voegd gebruik te maken van de ge meentelijke brandputten; b.v. door loonwerkers om hun spuitvloeistof aan te lengen. Bij geconstateerde overtredingen zullen processen ver baal worden opgemaakt. DIT is geschreven tot lering en tot waarschuwing aan alle versmade minnaars in den lande: schakel de PTT niet in om achteraf boze brieven naar het voorwerp van uw liefde te zenden. Dat loopt verkeerd af. Zoals vandaag duidelijk is geble ken uit het leerzame geval van de jongeman in het blauwe pak. Kennelijk had hij dat blauwe pak aangetrokken om de rechter de illusie te geven dat hier een fatsoenlijk man voor de balie stond, een ridderlijk iemand, geslagen door het leven, ten onrechte versmaad door zijn geliefde; iemand die van de toekomst niets meer te verwachten heeft. Dat zei dat blauwe pak allemaal. Maar de officier zei heel andere dingen. De illusie van fatsoen had de verdachte al bij voorbaat stukgeslagen. Doormiddel van die boze brief. En zijn ridderlijk heid werd voor de balie ontmaskerd als een neiging om schone jonkvrouwen te beschermen tegen iedere andere jongeman behalve tegen hemzelf. 'Geruime tijd had de verdachte verkering gehad met ene Grietje. Deze Grietje be hoorde tot de 'moord-grieten' van het dorp. Maar zij was ondanks haar schoonheid geenszins van verstand ontbloot. Toen zij er niets meer in zag, maakte zij de verkering uit. De strafbare daad die de afgewezen minnaar nu stelde, komt naar onze mening eerder voort uit een gevoel van gekrenkte eigenwaarde dan uit oprechte en onbaatzuchtige liefde. Hij nam een dure postzegel van 55 cents en plakte die op een enveloppe. In die enveloppe stortte hij zijn gal uit. Vervolgens bracht de postbode de enveloppe met gal naar Grietje. En die heeft al die vunzigheid aan de politie laten zien. De officier las er enkele citaten uit voor. 'Huichelaarster'' had de verdachte onder meer geschreven, met een uitroepteken. 'Je kunt er van op aan dat ik je net zo lang schaduw tot je in mijn handen valt, daar ze me jeuken van wraak1' iHet is ons niet duidelijk hoe iemand kan denken op een dergelijke manier zijn geliefde terug te winnen. Deze jongeman is daar stellig niet in geslaagd. Grietie lustte hem niet meer. 'Zulke liefdesbrieven zie je niet vaak,' peinsde de officier. Dat klopt. In de officiële brievenboeken, waaruit men van alles kan leren, staan ze zo niet. 'Als dat meisje half zo slecht is als jij schrijft, ben je een grote sufferd datje er ooit verliefd op bent geworden!' vond de rechter De verdachte zweeg. Onder de gegeven omstandigheden was dat het verstandigste wat hij kon doen. Maar hij had er wat eerder mee moeten beginnen. Honderd gulden of zes dagen heeft hij gekregen. Omdat hij het meisje opzettelijk heeft beledigd, hebbende hij haar door middel van de PTT deze lelijke brief doen toekomen. Althans woorden van dergelijke strekking Dat stond in de dagvaarding. 't Is wel lang geleden sinds vurige jongemannen op koolzwarte hengsten hun geliefde gingen terugwinnen.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 15