GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Wat doet het Europees Parlement? Met ingang van 5 juni a.s. belang rijke wijzigingen bij bet storten van huis- en bedrijfsvuil OP 7 JUNI AS. STEMMEN VOOR HET EUROPEES PARLEMENT e hoort af en toe zeggen, dat het Europese Parlement niet veel meer is dan een praatcollege, zonder veel macht en alleen maar bevoegd om dviezen uit te brengen, waar niemand aan gebonden is. Dat verhaal is liet juist. Het Parlement heeft wel minder te vertellen dan de meeste ationale parlementen, maar de bevoegdheden die het heeft, mogen er ijn en bovendien is het Parlement druk doende zich gaandeweg meer lacht toe te eigenen. ieem zijn begrotingsbevoegdheden, roeger had het Europese Parlement ie niet of nauwelijks. Nu trekt het in de koorden van de bcurs'd.w.z. et heeft veel te zeggen over de ma- ier waarop het jaarlijkse huishoud- oekje van de Gemeenschap, de be- roting, wordt ingevuld. De uropese parlementariërs kunnen ie begroting wijzigen, ze kunnen tar ook verwerpen, als ze het niet ens zijn met de manier waarop laad en Commissie het geld willen erdelen. Als dat gebeurt, kan er einig meer gedaan worden in Euro- Een negatieve macht, zult u zeg en: goed, maar in elk geval een stuk nacht. Verder kan het Parlement, dat, zoals tzegd. Raad en Commissie contro- irt, de hele Europese Commissie ltslaan. Dan moet met een bepaal- meerderheid een zogenaamde mo- van wantrouwen worden aange- imen. Dat parlementair ltslagrecht jegens de Commissie iderstreept heel duidelijk dat dit i voor al z'n doen en laten ilitieke verantwoording verschul- gd is aan het Europese Parlement. daar houdt de Commissie ook portdurend rekening mee. Ze wij- igt vaak haar aan de Raad voorge- egde plannen aan de hand van de ttspraken van het Parlement, zodat ie plannen veelal als een soort co- oduktie van Commissie én Parle- tent overkomen. Ontslagrecht Het Parlement controleert Raad en tommissie met de gebruikelijke par- mentaire middelen: mondelinge en ïhriftelijke vragen, debatten in de öltallige vergadering, discussies in parlementaire commissies enz. xlijkheidshalve moet gezegd wor- :n, dat die controle ten opzichte in de Raad nog niet zo gek veel orstelt (met uitzondering dan van begroting). Het blijft hiervoorna- elijk bij woorden, want het Parle- jnt kan de Raad niet naar huis iren. De leden van de Raad, de tionale ministers, zijn alleen poli- ke verantwoording verschuldigd aan hun nationale parlementen. Ze rillen wel praten met „Straatsburg", naar daar moet het bij blijven. Bindend. Dat geldt vooral voor de wetgeving lande EEG. Daarover kan het Euro- >ese Parlement inderdaad alleen naar adviseren. De Raad van Minis ters stelt de EEG-wetten vast en lodra dat gebeurd is, zijn ze bindend loor alle burgers in de Gemeen- ichap. Het vervelende is, dat de Raad z'n wettelijke besluiten achter gesloten deuren neemt. Alleen het r^ultaat wordt bekend, direst blijft geheim. Dat betekent dat ook de nationale parlementen, die formeel de leden van de Raad op het matje kunnen roepen voor wat ze in Brussel hebben uitgespookt, de zaak niet meer onder controle hebben. Zodra ze echt pro beren te controleren, verschuilen de ministers zich achter het geheime karakter van de Brusselse onderhan delingen. Bovendien is het kwaad dan al geschied, want het besluit is een (voldongen) feit en de nationale parlementen hebben het nakijken. Dat betekent, dat op de totstandko ming van voor iedereen bindende rechtregels in Europa eigenlijk hele maal geen parlementaire controle wordt uitgeoefend, althans niet zoals dat in een democratisch bestel be hoort. Rechten Dat moet nodig veranderen, want de mensen in de negen landen hebben niet jaren- en soms eeuwenlang voor democratische rechten gestreden om ze nu op Europees niveau weer uit handen te geven. De enige aanvaard bare mogelijkheid om dat te corrige ren is een versterking van de contro lerende en wetgevende bevoegdheden van het Europese Parlement. Dat moet die rechten krijgen, die de nationale parlemen ten in de praktijk zijn kwijtgeraakt: het recht vooral om uit naam van de burgers van Europa mee te beslissen over de totstandkoming van wetten die aan de burgers worden opgelegd. Het huidige Europese Parlement vecht daar hard voor. Maar het zal in zijn strijd voor meer rechten en be voegdheden sterker in zijn schoenen staan en meer kans op succes hebben als het rechtstreeks gekozen is. Dan heeft het een mandaat van de kiezers en dan kan het krachtiger politieke druk uitoefenen, want het wordt voor een Raad van Ministers veel moeilijker om kiezers voor het hoofd te stoten dan om benoemde parle mentariërs met een kluitje in het riet te sturen. Versterking Daarom zijn die Europese verkiezin gen zo belangrijk. Het gaat daarbij immers om het behoud van dezelfde democratie, dezelfde mate van in spraak en medezeggenschap, waar voor wij ons in eigen land de laatste jaren terecht zo druk hebben ge maakt. Maar het gaat om meer. Door de Europese verkiezingen en de versterking van de bevoegdheden van het Europese Parlement kan ook de Europese eenwording, die de laat ste 10 a 15 jaar niet zo erg is opge schoten, weer echt op gang worden gebracht. Dat laatste gebeurt zodra de nationale regeringen bereid zijn om meer bestuurlijke bevoegdheden over te dragen aan de Gemeenschap. Sommige landen, zoals Nederland, willen zo'n overdracht pas als ze de zekerheid hebben dat de zaak op Gemeenschapsniveau parlementair goed gecontroleerd wordt. Welnu, aan die voorwaarde zal zijn voldaan als een rechtstreeks gekozen Euro pees Parlement uitgerust wordt met werkelijke bevoegdheden en rechten. Dan is er voor democratisch gezinde regeringen geen reden meer om stuk ken beleid aan zich te houden die veel beter via „Brussel" tot hun recht komen. Nationaal verband Tenslotte: hoe zullen de verkiezingen in hun werk gaan Daarover is een beslissing genomen, die eigenlijk een beetje in strijd is met de oorspronke lijke bedoeling. De opstellers van het Verdrag van Rome wilden échte Europese verkiezingen, metéén kies stelsel voor de gehele Gemeenschap op grond waarvan het b.v. voor een Nederlander mogelijk zou zijn z'n stem op een kandidaat van een ande re nationaliteit uit te brengen. Het verwezenlijken van dat ene Europese kiesstelsel zou echter een zaak van jaren zijn geworden en daarop wilde men, na twintig jaar, niet nog eens een keer wachten. Besloten is daar om dat elk land voorde verkiezingen in nationaal verband organiseert en daarbij een kiesstelsel van eigen keu ze volgt. In feite worden de Europese verkiezingen dus 9 nationale verkie zingen voor het Europese Parlement, waarbij de 4 grote landen elk 81 afgevaardigden kunnen doen verkie zen, Nederland 25, België 24, Dene marken 16, Ierland 15 en Luxem burg 6. Kiesstelsel Maar omdat deze nationale verkie zingen allemaal in eenzelfde periode zullen worden gehouden (van don derdag t/m zondag) en er veel ge meenschappelijke bepalingen zijn vastgesteld b.v. over de positie van de leden (ze zijn niet verplicht meer het E.P.-lidmaatschap te combine ren met dat van een nationaal parle ment, maar mógen dat nog wel), kan men de hele operatie toch rustig als „Europese verkiezingen" bestempe len. Eenmaal gekozen, zal het Parle ment zelf het ene Europese kiesstelsel gaan uitwerken. Kortom, overal bereidt men zich voor om de eerste verkiezingen voor het Europese Parlement tot een suc ces te maken. Maar of ze dat inder daad worden, hangt niet zozeer af van parlementariërs, partijen, rege- -ringen of voorlichtingscomité's, maar van de kiezers en van de mate waarin die blijk zullen geven van hun inzet voor de democratie en de Euro pese eenwording. toals bekend is de stortplaats Venrays Broek met igang van 15 april j.l. gesloten voor het storten het gemeentelijk huisvuil. De volle vuilniswa- t van Speciaal Transport Deurne dat de uisvuilophaaldienst in Venray verzorgt rijden af en aan naar de stortplaats in Maasbree, waar afwachting van het ingebruiknemen van de re- jionale vuilnisstortplaats in Horst-Amercia, tijde- ik het Venrayse huisvuil mag worden gestort. Op 5 juni a.s. gaat de stortplaats Venrays Broek ook dicht voor het storten van grote partijen door particulieren en bedrijven. Vanaf die datum mag daar alleen op zaterdagmorgen tussen 10 en 12 uur nog gestort worden door particulieren. Maar dan mogen de aangeboden partijen niet groter zijn dan 1V2 kubieke meter. Vrachtwagens worden vanaf 5 juni niet meer op het Venrays Broek toegelaten. Deze faciliteiten voor de z.g. „weekend-storters" duurt totdat de regionale stortplaats in Horst-Ame- rica in gebruik wordt genomen. Het afval van de bedrijven moet ingang van 5 juni a.s. eveneens Mr Maasbree. De wagens, die dit tdrjjfsafval vervoeren moeten dan een speciale route volgen om- met de gemeente Maasbree is gesproken, dat de wagens met be- 'riJfsafval persé niet via Baarlo mo- rpden. Om op de stortplaats in Haasbree te mogen storten moet "en eerst op het gemeentehuis te laasbree stortbonnen kopen. Dan is er nog het z.g. inerte vuil. Hieronder wordt verstaan het afval dat niet of nauwelijks verteert, zo als puin e.d. Inert vuil kan met in gang van 5 juni a.s. gestort worden in de voormalige zandafgraving van Vermeulen, aan de Meerlosedijk te Oirlo. De stortkosten kunnen ter plaatse worden voldaan, via het ko pen van stortbonnert. BEDRIJFSAFVAL Wat betreft het vuilstorten door bedrijven uit Venray op de gemeen telijke stortplaats te Maasbree, gel den de volgende uitgangspunten: geaccepteerd wordt huisvuil c.q. bedrijfsvuil, waarbij uitgezon derd het z.g. inert vuil (puin, sloop afval e.d-). De stortkosten dienen te wor den voldaan door middel van te vo ren op het gemeentehuis te Maas bree gekochte bonnen. KOSTEN De kosten van het storten van be- Wijziging bijstandsuitkeringen voor v/erkloze jongeren In de Staatscourant is een ontwerp besluit gepubliceerd, waardoor per 1 augustus 1979 wijziging komt in de bijstandsuitkeringen voor werk loze jongeren van 18 tot 21 jaar. Vanaf die datum zal in het bedrag van de uitkering een verschil naar leeftijd gaan geelden. Voor degenen die bij de invoering van de nieuwe bedragen al een ho gere bijstand ontvingen, zal de uit kering niet veranderen omdat voor hen een overbruggingsregeling geldt. Het gaat dus om nieuwe gevallen. Dat zijn de jongeren, die na dit schooljaar werk gaan zoeken en daarin niet voor 1 oktober slagen. In het algemeen krijgen zij vanaf deze datum recht op bijstand vol gens de nieuwe uitkeringsbedragen. Overzicht van de voorgestelde bij standsbedragen in vergelijking met de minimum jeugdlonen en de mi nimum WW en WWV uitkeringen (op basis van het minimumloon per 1 januari 1979, zonder vakantietoe slag*). 18 jaar 19 jaar 20 jaar Netto min. jeugdloon 815,54 893,20 971,37 netto min. WW uitkering 684,72 754,37 817,88 netto min. WWV uitkering 645.80 710,67 774,44 Bijstandsuitkering: Zelfstandig wonend 692,50 759,50 826,50 Thuisinwonend 411,60 478,60 545,60 Om een indruk te geven van de groep jongeren voor wie de nieuwe regeling gaat gelden, _volgt hieron der een raming van het aantal zelf standig wonende en thuisinwonende RWW-ers van 18, 19 en 20 jaar. 18 jr 19 jr 20 jr Zelfstandig wonend 920 1420 1560 Thuisinwonend 2900 2630 2490 Alle bedragen veranderen per 1 juli 1979. omdat dan het minimum (jeugd)-loon wordt verhoogd. Dinsdag om 5 uur vergadering van de gemeenteraad Dinsdagavond 29 mei a.s. om vijf uur komt de raad van de gemeente Venray weer in openbare vergade ring bijeen ter afhandeling van een uit 32 punten bestaande agenda. Na afloop van de vergadering wordt 't publiek, dat daaraan behoefte heeft in de gelegenheid gesteld met het college van b. en w. en de raadsle den te discussieren over hetgeen er deze avond is behandeld. Vergadering comm. sociale zaken De commissie voor Sociale Zaken Volksgezondheid en Maatschappelijk werk komt op donderdag 31 mei a.s. 's middags om vijf uur in openbare vergadering bijeen. Tijdens deze vergadering zal het standpunt van de commissie worden gevraagd over de decentralisatie van het welzijnsbeleid, j Daarna zal de cAmkiissie verder achter gesloten deuren vergaderen over de beleidsuitgangspunten in verband met de begroting voor 1980. BEKENDMAKING De burgemeester van Venray maakt bekend dat op donderdag 31 mei '79 te 14.30 uur in Concertgebouw De Prins van Oranje, Kaldenkerkerweg 55 te Venlo, een openbare vergade ring van de Raad van het Gewest Noord-Limburg zal worden gehou den. Venray, 21 mei 19*79 Mr. H. J. M. Defesche De burgemeester voornoemd, OPHALEN VAN KADAVERS In verband met 2e Pinkster dag zullen de vaten voor big gen en pluimvee geleegd wor den op zaterdag 2 juni, mits de melding op vrijdag 1 juni vóór 11.30 uur bü het ge meentehuis is gedaan. De grote kadavers worden dinsdags opgehaald; die moe ten dan wel vóór half 10 zijn opgegeven. Ophalen van huis vuil rond de Pinksterdagen Op tweede Pinksterdag, maandag 4 juni wordt uiteraard geen huisvuil opgehaald. De maandagroute zal gereden wor den op zaterdag 2 juni a.s. Op donderdag 24 mei (Hemelvaart - dag) wordt ook geen huisvuil opge haald. De route is verschoven naar vrij dag 25 mei a.s. Men gelieve met deze wijzigingen rekening te houden. Verhuuh Sporthal De Weteling Gedurende de zomermaanden zal de verhuur van de sporthal De Wet- teling normale doorgang vinden. (Zo veel mogelijk aaneengesloten ge bruik.) Momenteel vrije uren op de door- de-weekse avonden: maandag van 21.30-24.00 uur; vrijdag van 18.30- 24.00 uur. Voor het huren van de sporthal kan men kontakt opnemen met: af deling sportzaken, gemeentehuis, tel. 83838, toestel 246. BEKENDMAKING verkeers maatregelen i.v.m. tentoonstelling Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend, dat zij bij hun besluit van 23 mei 1979 besloten hebben: met ingang van 23 mei t.m. 9 juni 1979 of zoveel langer of korter in verband met de werkzaamheden aan de tentoonstelling „Venray Buiten spel 1979" mogelijk dan wel noodza kelijk is: I. door het plaatsen van borden 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 't parkeren te verbieden aan: de oostzijde van de Kruisstraat; de westzijde van de Antonius- straat over een afstand van ca. 100 meter vanaf de Kruisstraat; II. door verplaatsing van bord 2 van bijlage II van genoemd reglement in noordelijke richting het inrijden van de Antoniusstraat over een af stand van ca. 15 meter toe te staan tot de ingang van het parkeerter rein. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is beroep aantekenen. Het beroep schrift wordt aan de Koningin ge richt en ingediend bij de Commis saris van de Koningin. Venray, 25 mei 1979 Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche, burgem. J. M. Poels, secretaris BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend, dat zij bij hun besluit van 16 mei 1979 nr. 689 aan Merkus Zonen b.v., In ternationaal Reisbureau en Touring- carbedrijf, Muldersweg 15 te Nijme gen vergunning hebben verleend vervoer binnen de gemeente Venray voor de uitvoering van ongeregeld in verband met het maken van rond ritten op 19 mei 1979 tussen 10.00 en 17.00 uur met kinderen bij gelegen heid van de opening van tankstation „De Energiebron". Belanghebbenden kunnen tegen tegen dit besluit binnen dertig da gen na de dag waarop het besluit is gepubliceerd bij het college van ge deputeerde staten van Limburg be roep aantekenen. Venray, 18 mei 1979 Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche, burgem. J. M. Poèls .secretaris BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend, dat zij bij hun besluit van 16 mei 1979 nr. 695, besloten hebben op 24 en 27 mei 1979 van 08.00-18.00 uur: I. a. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens, voor alle verkeer, uitgezonderd voet gangers, af te sluiten: het gedeelte van de Beemdweg, gelegen tussen de Hoogriebroekse- weg en de Locht; het gedeelte van de Koepas, ge legen tussen de Hoogriebroekseweg en de Beemdweg; b. door het plaatsen van borden 51 van bijlage II van genoemd regle ment het stoppen te verbieden aan beide zijden van het gedeelte van de Koepas, gelegen tussen de Hoogrie broekseweg en de inrit van het pand Koepas nr. 10; c. door plaatsing van borden 49 van bijlage II van bovengenoemd regle ment het parkeren te verbieden aan beide zijden: van het gedeelte van de Beemd weg, gelegen tussen het viaduct Venloseweg en de Hoogriebroekse weg; van het gedeelte van de Locht, gelegen tussen de Laagriebroekse- weg en de Beemdweg; van het gedeelte van de Koepas, gelegen tussen de Locht en de inrit van pand Koepas nr. 10; van het gedeelte van de Hoogrie broekseweg, gelegen tussen het via duct Venloseweg en de Beemdweg; van het gedeelte van de Sinnes- straat, gelegen tussen de Hoogrie broekseweg en de Wusterweg; II. ontheffing te verlenen van de on der I genoemde verkeersmaatrege len ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder Ia vermelde wegen en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder a vermelde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanneme lijk gemaakt kan worden dat zij ge durende de tijd dat de onder I ge noemde verkeersmaatregel geldt, ge bruik moeten maken van de onder I vermelde wegen voor het laden of lossen van goederen of voor het ver richten van noodzakelijke werk zaamheden met het door hen be stuurde motorvoertuig en deze akti- viteiten niet of bezwaarlijk op ande re wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubli ceerd is beroep aantekenen. Het be roepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commis saris van de Koningin. Venray, 17 mei 1977 Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche, burgem. J. M. Poels, secretaris Kim Europa |uxu 1979 Hinderwet Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: G.M.J. Vergeldt, Timmermanns- weg 13, Ysselsteyn, om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een varkensfokkerij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting: Timmermannsweg, Yssel steyn. kadastraal gemeente Venray, sectie 18, nr. 94. M. H. M. Janssen. Peelweg 17, Ysselsteyn. om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en In werking houden van een pluimvee houderij waar mest en meststoffen worden bewaard en waar electro- motoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichtig: Ericaweg (on- gen.), kadastraal gemeente Venray, sectie S, nr. 62. W. Ch. Arts, Timmermannsweg 94, Ysselsteyn, om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een pluimveehouderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Timmermannsweg 94, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray, sectie I, nr. 70. G. Linders, Buntweg 4. Yssel steyn. om vergunning tot het uit breiden en wijzigen van een pluim veehouderij waar mest en meststof fen worden bewaard. Adres inrich ting: Heidse Peelweg. Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray. sectie M. nr. 421. H. W. M. Muijzers, Lorbaan 5, Veulen, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een kippenhou- derij waar mest en meststoffen wor den bewaard. Adres inrichting: Lor baan 5, Veulen, kadastraal gemeen te Venray, sectie D, nr. 382. J. P. H. Janssen, Wanssumse- weg 8, Oostrum, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rund veehouderij en varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Wans- sumseweg 8, Oostrum, kadastraal gemeente Venray, sectie S.4, nr. 191. Dagelijks Bestuur van het Wa terschap Zuiveringsschap Limburg, Postbus 314, Roermond, om vergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting (riool waterpompge maal) waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk ver mogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting: Campagnestraat (ongen.) kadastraal gemeente Venray, sectie R. nr. 837. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende Vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De Ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondeimge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 13 juni 1979 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hii binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 25 mei 1979 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche. burgemeester J.M. Poels, secretaris. Gemeentehuis op 7 en 11 juni gesloten Op donderdag 7 en maandag 11 Juni a.s. zal het gemeentehuis de ge hele dag gesloten zijn met uitzonde ring van de burgerlijke stand, waar men op beide dagen van 14 tot 15 uur terecht kan voor het doen van geboorte- of overlijdensaangiften. Het inleveren van de inkomsten formulieren WWV (geel) en RWW (blauw) kan in plaats van op maan dag 11 juni gebeuren op vrijdag 8 juni in dc ha! van het gemeentehuis. De sluiting van het gemeentehuis op donderdag 7 juni a.s. houdt ver band met het houden van de ver kiezingen van het Europees Parle ment op die dag. Dat op maandag 11 Juni het ge meentehuis voor het publiek is ge sloten, is het gevolg van het feit, dat op die dag de stemmen moeten wor den geteld. Daarvoor zullen diverse lokalen In het gemeentehuis be schikbaar moeten zijn. Bovendien zullen op beide dagen ambtenaren zitting hebben op de stembureaus en/of ingeschakeld moeten worden bij het tellen van de stemmen. drijfsvuil op de stortplaats te Maas bree bedragen: 6,25 per te storten vracht vuil in een hoeveelheid van 1 tot 2 m3. (1 bon a 6,25). 12,50 per te storten vracht ,vuil in een hoeveelheid van 2 tot 4 m3 (2 bonnen a 6,25). 31,per te storten vracht vuil in een hoeveelheid van 4 tot 7 m3 (4 bonnen a 6,25 1 bon 6, 50,per te storten vracht vuil in een hoeveelheid van 7 tot 10 m3 (8 bonnen a 6,25). 75,per te storten vracht vuil in een hoeveelheid van 10 tot 15 m3 (12 bonnen a 6,25). 93.per te storten vracht vuil in een hoeveelheid van 15 tot 20 m3 (kwitantie), of 12 bonnen 6,25 3 bonnen a 6, 118,per te storten vracht vuil in een hoeveelheid van 20 tot 25 m3 (kwitantie), of 16 bonnen 6,25 3 bonnen 6, 137,per te storten vracht vuil in een hoeveelheid van 25 m3 of meer (kwitantie), of 20 bonnen a 6,25 2 bonnen a 6, VERPLICHTE ROUTE De wagens, die bedrijfsafval naar de stortplaats in Maasbere brengen zijn verplicht de volgende route te volgen: Venloseweg volgen tot CW-vei- ling in Grubbenvorst, daar rechtsaf slaan: deze weg volgen (over de E-3 heen) in de richting Maastricht; bij le verkeerslicht rechtsaf slaan (richting Maasbree-Helden-Weert); tussen de hectopalen 4,2 en 4,3 (bij bord „200 m tot benzinepomp") dan linksaf slaan, grindweg op; aan het einde van deze grindweg ligt de stortplaats. De afstand Venray (gemeentehuis) tot stortplaats Maasbree bedraagt ca. 27 kilometer. De openingstijden van de Maas- brese stortplaats is van maandag t.m. zaterdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. STORTPLAATS VERMEULEN Het storten van inert vuil op de voormalige zandafgraving van Ver meulen aan de Meerlosedijk te Oir lo kan geschieden van maandag t.m. vrijdag van 8.00 tot 16.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat op deze plaats GEEN huisvuil mag worden gedeponeerd. De stortkosten welke ter plaatse kunnen worden voldaan beijragen: 12,50 per te storten vracht vuil in een hoeveelheid van 1 tot 4 m3; 25,per te storten vraéht vuil in een hoeveelheid van 4 tot 7 m3; 40,per te storten vracht vuil in een hoeveelheid van 7 m3 en meer. Na het dichten van het gat of wanneer het inerte vuil naar de re gionale stortplaats kan worden ver voerd zal de voormalige zandaf graving verder worden gedicht cn beplant. WEEKENDSTORTERS Om eventuele misverstanden te voorkomen zij meegedeeld, dat het Venrays Broek gedurende enige tijd op zaterdagen nog geopend zal zijn voor het storten van vuil door z.g. „weekendstorters" Een en ander in het kader van de afbouw van deze stortplaats. De ma ximale hoeveelheid, welke wordt geaccepteerd Is anderhalve kubieke meter. Vrachtwagens worden NIET toegelaten. De kosten kunnen ter plaatse wor den voldaan. Men kan daar terecht op zater dag van 10 tot 12 uur, totdat de re gionale stortplaats gereed is.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 11