VERENIGINGSNIEUWS >NJ Groene Kruis Venray IM Venrays Mannenkoor J.V.M. Kollekte ten bate vanSVVenray- Jeugd Huisvrouwen- kontaktgroep Brukske Vercnigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. Schutterij 't Zandakker Schulterij „St. Anna" Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. Nieuws uit Overloon St. Theobaldusgilde Overloon Beweging Werkende Jongeren OUD PAPIER l (in verband met de instudering van .zware nummer, Tout puissans, van f] loulenc, welk nummer op 't inter im ationale concert in Mainzerhagen ld. als verplicht werd wordt ge acht, zijn er vanaf heden van half Dt 8 uur op de donderdagavond ra repetities per partij. A.s. don- dag 10 mei zijn de baritons aan beurt om 19.30 uur en om 20.00 u. letitie voor 't gehele koor. )onderdag 17 mei om 19.30 uur ra repetitie voor de 2e tenoren en .00 uur voor 't gehele koor. langers houdt zondag 1 juli vrij ir de concertreis naar Essen in [tsland! ifmelden uitsluitend bij dhr. H. mmans, tel. 82687 of Hotel Almon- tel. 85777. IITERPENMIWS nderdag 10 mei: 9.30 u. rep. harmonieorkest aula .eunseweg; 21.30 u. bestuursver- adering. Afwerking agenda van ergadering d.d. 23 april j.l. ndagen 13 en 20 mei: ommuniefeesten. lijeenkomst om half negen v.m. nabij Paterskerk. Daarna Vredes- kerk met om kwart voor tien Pe trus Bandenkerk, alwaar de H. Mis om tien uur wordt opgeluisterd. Muziekpartijen voor deze dag: Processiemars op straat: Saint RS Pierre. In de kerk: Intermezzo Synfonico; 2e gedeelten uit Jesus Christ Superstar; Josua. ondagen 23 en 20 mei: géén rep. drumband i.v.m. com- muniefeesten. londerdag 17 mei: 19.30 repetitie harmonieorkest aula Leunseweg. Hj iterdag 19 mei: - Serenade diamanten bruiloft. Bij eenkomst om 19.00 uur café Volle- berg. ondag 20 mei: Communiefeesten. Zie zondag 13 mei. ERDERE DATA OM TE RESER- IEREN: tondag 27 mei: Wijkoptreden winkelcentrum Vel lum i.v.m. feestviering aldaar. ondag 17 juni: Jeugdvierdaagse. rijdag 22 juni: Optreden te Smakt-Holthees i.v.m. jubileum Limbra '69. sept.: Taptoe Venray '79. sept.: 'Gemeentelijk muziektoernooi te Leunen, lokt.: Zondagochtendconcert jeugdorkest in schouwburg samen met harmo nie van Horst. 5 nov.: Zondagochtendconcert in schouw burg met Venrays Mannenkoor. LEERLIN GENOPLEIDIN G londerdag: 18.30 uur jeugdorkest o.l.v. Bruno Lucassen en J. Verstegen in Co- ninxhof. iaandag: 16.30 uur klarinetten o.l.v. Jo van Els; 18.00 uur klarinetten o.l.v. Jo van Els; 19.00 uur klarinetten le groep o.l.v. Ben Lucassen; 19.30 klarinetten 2e groep o.l.v. Ben Lucassen. Ilnsdag: 16.30 uur koperinstrumenten o.l.v. Jan Versteegen. Saxofoons zelfde tijd bij Gerrit Lucassen in Coninxhof. Woensdag: Individuele repetities o.l.v. Doris van den Broek. Afmelden harmonieorkest uitslui- tot donderdag 19.00 uur bij de ecretaris, telefoon 80225. Afmelden jeugdopleiding bij de eer Raedts, tel. 82803. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 15 mei, 20.00 uur repe- voor het hele koor in de Essel, rsulastraat. Donderdag 17 me, 20.30 uur mu- iekcursus in St. Joseph, Overloon- eweg 2, Tevens laatste cursus van seizoen. Donderdag 24 mei, 10.00 uur op- uistering eucharistieviering in de Xerk 't Zonnelied, Brukske. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranje straat 7, tel. 86159 en voor de mu- iekcursus bij: dhr. P. Croymans, ipinetstraat 14, tel. 81578. dit s Agenda: Vrijdag 11 mei: om 18.30 voor alten en sopranen; om 19.15 voor tenoren en bassen. Zondag 13 mei: om 9.30 zingen in de Paterskerk tijdens het laatste gedeelte van de Eerste H. Communie-mis; om 10.15 Hoogmis in de Paters kerk. Maandag 14 mei: om 18.30 voor alten en sopranen. Dinsdag 15 mei: om 18.30 alleen voor sopranen. Eventuele afmeldingen bij het se cretariaat: Langstraat 104, tel. 31690. RÜbeurten: Vrijdag 11 mei: hr. Claessens, Wa termolenstraat 14; zondag 13 mei: hr. Remmers, Lang straat 104 Maandag 14 mei: hr .Maasdam, Ouverturestraat 13. Mededelingen: Direct na de eerstvolgende be stuursvergadering (17 mei a.s.) zal er een informatiebulletin verschij nen om koorleden en ouders op de hoogte te stellen van een aantal be langrijke zaken, zoals: de Frankrijk- reis, de nieuwe ledenwerfaktie, het 20-jarig bestaan enz. CAPRICCIO Donderdag 10 april: 19.00-20.15 uur Gez. repetitie. Vrijdag 11 april: 19.30 uur Generale repetitie Grote Kerk. Zaterdag 12 april: 10.00 uur aanwezig in Grote Kerk. Zendag 13 april: 11.15 - 12.15 uur Gezamenlijke re petitie. BOJEMA Vrijdag 11 april: 19.30 uur Generale repetitie Grote Kerk. Zaterdag 12 april: 10.00 uur aanwezig in Grote Kerk. SALTARELLO Vrüdag 11 april: 19.30 uur Generale repetitie Grote Kerk. Zaterdag 12 april: 10.00 uur aanwezig in Grote Kerk. Afmelden koor: Dorien Reynders 1327 uitsluitend per telefoon; orkest: Pater Falco 5855. Woensdag 16 mei a.s. om 19.45 uur •artij-repetitie voor de sopranen. Om ongeveer 20.15 uur komen de mezzo-sopranen en de alten erbij. Als U bent verhinderd, graag uw Ifmelding aan mevr. Schrooten, tel. 13309, of aan mevr. v. d. Bekerom, 83332. Lourdescomité afd. Venray Maandagavond j.l. .waren ruim 70 a.s. Lourdes-gangers bijeen in het parochiezaaltje van de Vredeskerk voor een voorlichtingsbijeenkomst voor de a.s. reis en verblijf in Lour- des. De sprekers de heren H. Theeuwen, L. Werson en Pastoor W. Geerits kregen een aandachtig gehoor. Opnieuw is gebleken dat een dergelijke bijeenkomst van groot nut kan zijn, gezien de positieve re- akties van de pelgrims en zieken. We willen nog enkele punten in herinnering brengen: Hebt U een paspoort of een toe- ristenkaart? Hebt U reeds een formulier ge haald bij het ziekenfonds, wat daar gratis verkrijgbaar is. Als U deze week de papieren van uit Maastricht krijgt thuisgestuurd, lees die dan goed door. Zorg dat U uw treinkaartje goed opbergt, want dat hebt u in de trein nodig voor controle. Volgende week komen we hier nog even op terug. Op dinsdag 22 mei is er 's mor gens om 8 uur een H. Mis in de Vre deskerk tot intentie van al diegenen die op 22 mei naar Lourdes ver trekken. BLOEMEN AKTIE Op zaterdag 16 juni a.s. organise ren wij weer een grote bloemen- aktie. Om deze aktie snel te doen verlopen hebben we 200 medewer- kers/sters nodig. We hopen dat velen hun medewerking zullen verlenen. Aangezien we al geruime tijd met de voorbereidingen van deze aktie bezig zijn, hebben we ook al aar dig wat positieve reakties. We moes ten echter afwachten of het gemeen tebestuur vergunning zou verlenen voor het venten met snijbloemen. Deze vergunning is thans verleend, al is er ons wel duidelijk bij ver teld, dat dit de laatste keer is, dat een dergelijke vergunning wordt af gegeven. We zijn het gemeentebe stuur zeer erkentelijk om toch nog eenmaal een grote bloemenaktie te mogen voeren. Daarom laat deze laatste bloemenaktie een daverend sukses worden. Voor medewerking aan deze ak tie, met uw auto of met de verkoop van bloemen, kan men ach opgeven bij G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575 of H. Beerkens, Noordsin gel 11, tel. 83248. Ook op deze aktie komen we nog nader terug. The Busby Berkelys, op en top Engels, bestaan uit: Henry Maas, ontzettend lang en net zo ontzettend „cool"; Alfons J. Klimek, klein, niet zo cool, maar erg lief; en de schit terende ster Peaches la Crème, die piano speelt. De show speelt zich af in het „café Mod", een vreemde kroeg uit de zes tiger jaren, gerund door de Maitre d'Hotel. Dit figuur wordt geassis teerd door ene Jimmy, zijn persoon lijke linkerhand en manusje van al les. Miss Peaches bespeelt de man nen en de piano, onder het slaken van putdiepe sensuele zuchten. Dit absurde trio is te zien op zon dag 13 mei in de nieuwbouw, um 21.00 uur. De entree is drie piek. Echt iets voor mensen, die wel eens iets meer willen zien dan zo maar een groep op een podium: er wordt nogal gegoocheld met licht- effekten om hun show kleur te geven. The Busby Berkeleys treden al vier jaar samen op, ze zijn begonnen in Melbourne, Australië. Sinds 1977 touren ze met veel sukses door En geland en Europa, in schouwburgen, scholen, jongerencentra, festivals etc. Een wervelende show voor jong en oud en alles wat daar verder tussen in ligt. Met andere woorden: theater in Free Wheelin op zondag 13 mei. O.J.C. DE BRAK Met ingang van dinsdag 15 mei a.s. zal het huidige onderkomen van het open Jongerencentrum „De Brak" aan de Stationsweg 51 te Ven ray gesloten zijn. Na zo'n vijf jaar komt er dan een eind aan deze pe riode in de voormalige Landbouw school. We zullen hierna beginnen met de sloopwerkzaamheden en de c.v. ketel moet overgeplaatst worden naar het nieuwe gebouw t.w. Huize Bertha aan de Leunseweg. Het huidige onderkomen is hele maal uitgeleefd en het is eigenlijk niet meer verantwoord om te wach ten tot het nieuwe gebouw klaar is. We gaan daarom al onze aandacht nu richten op de voltooiing van het nieuwe gebouw, zodat dat zo gauw mogelijk gereed is. Zondag a.s. zal dus de laatste dag zijn in dit oude pand en we willen dit niet onopgemerkt voorbij laten gaan. We roepen bij deze iedereen op om nog één keer in deze ver trouwde omgeving samen nog eens wat herinneringen op te halen op een feestelijke manier. P.S. De vergaderingen blijven voorlopig gewoon gehandhaafd op vrijdag om 15.00 uur in de oude Brak, tot nadere bekendmaking. MERSELO Vrijdag 11 mei: Beste jongens en meisjes van 12 t.m. 15 jaar, vanavond weer een hele avond vol disco-muziek. We begin nen om 7uur en gaan onverstoor baar door tot 10 uur. Zaterdag 12 mei: Vanaf 8 uur zijn we weer geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Tot half 1 kunnen jullie bij ons te recht voor 'n gezellig muziekje, ter wijl ook de inwendige mens niet vergeten wordt. Zaterdag 12 mei 1979 is de jaar lijkse kollekte ten bate van S.V. Venray Jeugd. Zo'n 44 jeugdleden zwermen dan over Venray-kom uit om u een bijdrage te vragen. Laat ze astublief niet voor niets aan uw deur aanbellen. Elke kol- lektant dient een legitimatiebewijs bij zich te hebben ondertekend door de voorzitter en de penningmeester van S.V. Venray Jeugd en voorzien van een stempel „S.V. Venray" ju nioren. Bij voorkeur wordt gekollekteerd tussen 17.00 en 20.00 uur. Ze kun nen echter ook iets vroeger aan bellen. Wij vragen u rechtstreeks om een iets hogere bijdrage, omdat de gemeente de subsidie sedert 1975 niet meer heeft verhoogd, maar daarentegen wel de huren van her sportpark heeft verhoogd (16,5°/o). Onze leden dragen natuurlijk zelf in de eerste plaats een steentje bij. De kontributie is sedert 1975 met 100% gestegen. Bij voorbaat dank voor uw gulle bijdrage. Als afsluiting van het seizoen gaan we dinsdag 15 en donderdag 17 mei bowlen in het Bowlingcen trum te Oostrum. We vertrekken vanaf het wijkcentrum om 9.00 uur. Diegenen die met 'n auto willen meerijden moeten op tijd aanwezig zijn. De kosten bedragen 2,—. De crèche is open. Voor eventuele inlichtingen: tel. 81397. Zondagmiddag namen wij afscheid van Hans en Cecilia, het konings paar welk ons op uitmuntende wijze een jaar lang vertegenwoordigde, daar waar de schutterij present moest zfjn. Nogmaals onze dank. Daarna begon de strijd om de titel „Koning van Schutterij het Zand akker Gilde St. Jan". Na de ope- ningsschoten gedaan door de Eer waarde Zuster Adelia en Bescherm vrouwe Mevrouw Defesche begon de echte wedstrijd. De prachtige vogel, gemaakt door Joop Scheelings, hield het 254 treffers uit. Toen was zijn leven voorbij en de nieuwe koning opgestaan in de persoon van Cor Hanen, een jonge en enthousiaste gildebroeder. Proficiat nogmaals. Na de korte plechtigheid van het omhangen van het „Zilver" door Erevoorzitter en voorzitter en het overhandigen van de Koningssteek door de Beschermvrouwe, trok de Schutterij naar het gildehuis van St. Anna .Volgens oud gebruik wordt de nieuwe koning daar aan de zuster vereniging voorgesteld. Na afloop van het „officiële" ge deelte vierden de gildebroeders, ook naar „oud gebruik", in gildehuis Klomp het feest van de nieuwe ko ning. Na 4 zondagen, we zijn nu op de helft van de strijd om het kampioen schap, is de stand als volgt: Dames: 1 Liesbeth Peters 2 Wilma Linders 3 Mieke Rongen 4-Annie Camps 5 Nel Willems 5 Nel Malta Heren: 1 P. v. d. Broek 2 F. Barends 3 M. Hendriks 3 H. Rongen 5 J. Beckers 5 H. Janssen 7 J. Willems 7 W, Rongen 7 G. de Bruin 10 H. Robben 11 H. Swaghoven 12 G. Mulder 13 T. Zagwein 14 J. Janssen 15 G. Jacobs 16 E. Peters Zaterdag 12 mei a.s. houden we weer ons traditionele koningschieten. Alle leden worden om 14 00 uur ver wacht in het gildehuis. De huidige koning zal zich dan ontdoen van het koningszilver en zullen de leden po gen de vogel naar beneden te schie ten. Burgemeester Defesche zal het eerste schot lossen. Aanvang der het schieten is 15.00 uur. Belangstellenden zijn ook van har te welkom op ons schietterrein dat gelegen is aan de Endepoel. Wij wensen allen een gezellige en span nende strijd om de koningstitel toe. Zondag 20 mei a.s. nemen we deel aan de Kringgildedag in Haps. Alle leden worden geacht om 11 uur v.m. in uniform in het gildehuis te zijn. Tevens zoeken we nog enkele le den die opgeleid willen worden voor ons tamboerkorps. Gegadigden kun nen zich melden bij ons Gildehuis, Eindstraat 14, tel. 04780-82187. Op onze tweewekelijkse club avond, donderdag 17 mei a.s-, hou den we ditmaal wederom een por tretavond. We verwachten U allen om 20.00 uur op St. Antoniusstraat 1 te Venray. Eenieder heeft ditmaal de kans om de ideeën die hij vorige clubavond opgedaan heeft in praktijk te bren gen. We hopen dat iedereen zich echter vooraf een idee gevormd heeft over wat men wil gaan fotograferen. Als men ongemotiveerd aan de slag gaat zijn de resultaten meestal navenant. Probeer uw ideeën eens te ordenen in de vorm van een draaiboek. Heeft U attributen waarvan U denkt dat ze deze avond van pas kunnen komen brengt U deze dan mee en vergeet vooral Uw camera en statief niet. Kent U nog iemand die zich als model beschikbaar wil stellen? Geeft U dit dan even door aan de secre taris of voorzitter. CURSUS SAMEN AFSLANKEN Eind augustus begin september van dit jaar zal er wederom een afslank cursus worden gehouden in samen werking met de huishoudelijke voor lichting Limburg H.V.P. De cursus duurt 17 weken. Deze cursus bestaat uit: een ken nismakingsbijeenkomst; 8 lessen van een diëtiste over voeding en dieet; 5 practische voedingslessen door 'n huishoudlerares; 3 lessen beter be wegen door een gymdocent. De kosten bedragen voor leden van de kruisvereniging 70 4,10 per les); voor niet-leden 70,plus het plaatselijke contributiebedrag. Opgave liefst zo spoedig mogelijk vóór 15 mei a.s. bij het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-81296. Op maandag 14mei a.s. worden de leden om 20.00 uur verwacht in de foyer van het Cultureel Centrum „De Beejekurf" te Venray. Ook in troducés zijn van harte welkom. De spreker voor deze avond zal zijn broeder S. Tagage uit Maas tricht. Voor velen geen onbekende. De titel van de lezing met lichtbeel den luidt: „De schatkamer van de Sint Servatiuskerk te Maastricht". Het ligt vervolgens in de bedoe ling van het bestuur tijdens de voor jaarsexcursie de schatkamer van de Sint Servatiuskerk te Maastricht te gaan bezoeken. Deze bezichtiging zaJ dan geschieden onder leiding van br. S. Tagage. Aangezien broeder Tagage alleen de 20e mei vrij is en zijn lezing dan nog fris in het geheugen ligt stelt het bestuur voor op 20 mei a.s. Maastricht te gaan bezoeken. De Vogelvereniging „de Vogel vriend" houdt haar ledenvergade ring op maandag 14 mei a.s. 's avonds om 8 uur in zaal Volleberg, Hense niusstraat 20 te Venray. Agenda: Opening Notulen Ingekomen sutkken Bespreking T.T. (nationale of on derlinge T.T.) Contributie. Pauze Rondvraag" en sluiting. jeugdnatuurwacht Puzzel-speurtocht Ruim 80 enthousiaste Jeugdatuur- wachters hebben afgelopen zondag 6 mei deelgenomen aan de puzzel- speurtocht in de bossen bij de Bai- lonzuil. En verder waren er zo'n 20 volwassenen die met hun zoon of dochter meeliepen. Het was een ge slaagde wandeltocht. Slechts 6 var de 26 groepen wisten de juiste op lossing niet te vinden. Onder de groepen die wel het juiste woord „Lentevreugd" gevonden hadden, werden totaal 23 prijzen verloot. Aan de niet-prijswinnaars werd als troostprijsje de Jeugdnatuurwacht- sticker uitgereikt, zodat iedereen te vreden naar huis ging. We mogen dan ook terugzien op een zeer ge slaagde natuurwandeling-met-op drachten! Zonnebloem Blijf je zonnebloempitten goed verzorgen: houdt de grond goed vochtig, zeker nu de zon (eindelijk!) wat meer gaat schijnen. Vlijtige Liesje Op de vraag wat jullie (ledep uit de 5e klas) met je Vlijtige Liesje moet doen, het volgende antwoord: goed vochtig houden, zeker elke week wat kamerplantenmest en dar. zal de bloei nog maanden doorgaan. Wat de keuring van de „Impatiens" betreft: begin of half juni zal je leerkracht op school wel een datum vaststellen om dan alle planten te beoordelen. Ook al bloeit je Vlijtige Liesje nu al mooi, bij een goede ver zorging blijven er nieuwe bloemen komen en dus heb je dan op de dag van de keuring op school toch nog kans op een leuk prijsje! Goed blij ven verzorgen is dus ook hier weer het parool! Natuurserie op T.V. A.s. vrijdag 11 mei behandelt af levering 2 van de serie „Natuur in eigen land" wonderlijke zaken in de natuur, zoals: de klapekster die de prooi op scherpe takjes en doorn spiest, verder de alleen nog in Zuid- Limburg voorkomende vroedmees- terpad, een jonge koekoek die alle andere jonge vogels uit het nest werkt, enz. Dus vrijdagavond om 19.27 uur (Nederland 2) kijken we allemaal naar deze interessante do- kumentaire van Jo Erkens en Mau rice Nijsten. Er zullen weer een aantal zeer mooie opnamen getoond worden! openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray- Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: F. Barend en H. van Dorp. 2 x 45 minuten; interviews met voetbal spelers. L. Dasberg en J. W. G. Jansing. Meer kennis meer kans; het Ne derlandse onderwijs 1843-1914. P. Faber. Achtergronden van stotte ren en spreekangst. U. Grüninger. Alles over kaas. H. van Kampen. Ufo's boven de lage landen; een uitgebreid overzicht met opzienbarende onthullingen. J. Krul-Steketee. De psychiatrische patiënt in het recht. D. Langen. Slaapstoornissen; terug naar een gezonde slaap. L. Line en E. Ricciuti. Wilde dieren uit de gehele wereld; fotoboek. A. Rannou. Mooi gezond met een appel en een ei; 700 recepten met bloemen, fruit, groente en andere natuurprodukten voor kosmetiseh gebruik en voor een goede ge zondheid. J. Sanders, Focus Elsevier fotojaar boek 1979. Hoi, luitjes, zoals jullie merken is is het dit keer heel iemand anders die aan het woord is. Helène is "n.l. ziek. Je weet het: fruitmanden en appeltaarten kun Je bij haar thuis afgeven (en dan kan ze die zondag meenemen op excursie). Helène, be terschap in ieder geval. Nu dan de excursies voor zondag 13 mei. Het lijkt er nu zo'n beetje op dat de zomer toch op komst is (maandag j.l. althans) wat weer ten goede komt aan de nu nog zo schra le plantengroei. Het is nu een hele tijd koud geweest waardoor met na me de bomengroei nagenoeg stil heeft gestaan, maar goed, de natuur hou je niet tegen; de meeste trek vogels zijn weer present en schijnen er weinig last van te hebben gehad en de libellen kunnen we ieder mo ment weer verwachten, vandaar dal Henk z'n libellenexcursie organi seert. Als het kan doen Gert-Jan en ikzelf er ook wel wat aan, maar eigenlijk kun je pas goed vooruit over 2 of 3 weken. Dat zien we dan wel weer. Gert-Jan houdt 'n excursie voor de proefleden, waarheen weet ik nu nog niet, maar dat zie je wel; Mar- tien gaat vogels tellen in zijn Sovon- bl ->k (Geysteren-Spurkt); Huub houdt ook een excursie en wel naar de Rouwkuilen. Dit wordt een loop keverexcursie, misschien dat er meer zijn die zich hiermee bezig willen houden. Het wordt leuk on derzoekwerk; de laatste excursie is die van Jan .ik ga naar het Grauw- ve envoor plantjes en insekten. Nu jullie nog even enthousiast zijn ovet deze excursie kan ik wel even ver tellen dat we om half 8 vertrekken vanaf de schouwburg .Laat je riet kisten door dit vroege uur want het is een normale tijd hoor! Tijdens de excursies wordt er weer flink geka- dert, dus alle nieuwe proefleden (28) kunnen zich wel amuseren als jullie je best doen. Dit weekend is er tevens 'n AR in de Ooypolder, vandaar dat er weinig van jullie (leden) op excursie zullen zijn. In de Kampina vind je alle in formatie. Je kunt er leuke kontak ten leggen met andere afdelingen en zondags een knalexcursie langs de Waal. Antoine vertrekt vrijdagavond om 6 uur vanaf het Schouwburg plein. dus zorg dat je erbij bent, het is wel belangrijk! Nog een korte mededeling voor dt proefleden: Jullie zijn nu drie maan den lid van de afdeling en krijgen over een of twee maanden zelf een Jeneverbes in de bus. Na die drie maanden kom ik even langs of stuur een briefje om te weten of je al of niet lid wilt worden. Als er r.og iemand is die de propexcursie gemist heeft kan diegene gewoon zondag op excursie komen. Groetjes, Jan. BUURTVERENIGING „DE PRITTER" Op 12 mei a.s. zal de buurtvereni ging „De Pritter' 'van 10.00 tot 12.00 uur huis aan huis oude spullen op halen, voor haar op 9 en 10 juni te houden LUIZENMARKT, K.V.O. Op 16 mei zal de K.V.O. een ex cursie maken naar de Bauknecht- fabrieken in Oosterhout. De bus staat klaar om kwart vóór negen uur; om precies negen uur wordt vertrokken. Op 17 mei houdt de K.V.O. een bedevaart naar Handel en zullen daar een Eucharistieviering en licht processie bijwonen. Hoe laat de bus vertrekt wordt nog nader bekend gemaakt. SCHIETCONCOURS Op zondag 13 mei houdt het St. Theobaldusgilde op het terrein aan de Bossenhoek het jaarlijks groot schietconcours, waaraan vele schut ters uit het Land van Cuyk, Peel- land en Noord Limburg zullen deel nemen. Het concours begint om 13.00 uur. De leden van het St. Theobaldus gilde worden die dag verzocht om onder de schietbomen de administra tie te verzorgen. Aan alle schenkers van bekers en begunstigers hartelijk dank. ZIEKTEWET. WAAR IS DAT VOOR? Als je ziek bent, kun je niet wer ken. Toch heb je geld nodig om te kunnen leven, je kost en inwoning te betalen, enz. Daarom valt ieder een die in loondienst werkt onder de ziektewet. WAT MOET JE DOEN ALS JE ZIEK BENT? Meld jezelf zo snel mogelijk bij je baas ziek (even opbellen is al vol doende); Ben je daartoe zelf niet in staat laat iemand anders dit dan doen. De baas geeft de ziekmelding door aan de bedrijfsvereniging, die een kontroleur stuurt om te kijken of je werkelijk ziek bent, of je krijgt een kaartje toegestuurd met een op roep om langs te komen bij een kon- trolercnd geneesheer. Zolang de kontroleur nog niet is geweest, mag je de deur niet uit, want hij kan op de gekste tijdon komen. Ben je dan niet thuis, dan vervalt de uitkering. Binnen een paar dagen ontvang je van de bedrijfsvereniging een kaartje met instrukties over wat je moet doen als je ziek bent. Lees dit kaartje vooral goed door! Krijg je een oproep om je bij de kontrolerend-geneesheer te melden, dan moet je hier altijd aan voldoen. Lig je nog in bed. waarschuw dan dat je niet kunt komen. De kontro- lerend geneesheer komt dan bij jou thuis langs. Als je weer beter bent, weer werkt en je krijgt toch nog een op roep om bij de kontrolerend genees heer te komen, stuur dan het kaartje terug met de mededeling dat je weer beter bent en volledig het werk hebt hervat. Vergeet nooit het adres op te geven waar je ziek ligt (bijv. thuis of bij vrienden of kennissen), anders weet de kontrolerend-geneesheer niet waar hij je moet zoeken en dan vervalt ook je recht op uitkering. ZIEK EN JE MOET TOCH WERKEN? Als Je kontrolerend-geneesheer vindt dat je weer kunt werken, ter wijl je jezelf nog ziek voelt, meldt jezelf dan op de dag dat je weer aan slag moet, opnieuw ziek. Je kunt ook proberen of het werken gaat, lukt dat niet ga dan weer naar huis en geef door aan je baas, dat je nog niet kunt werken. Hij stelt de bedrijfs vereniging wel weer op de hoogte. Stopt de bedrijfsvereniging on danks dat toch je uitkering, ga er dan tegen in bij de Raad van Beroep. Doe dit altijd schriftelijk en bewaar een kopietje van de brief voor jezelf. LET OP: Als je ziek bent dan mag je baas je tot maximaal 2 jaar NOOIT ont slaan. Ben je binnen 1 maand bij je baas weg. je hebt nog geen ander werk of een uitkering en je wordt ziek: meldt dit bij je oude baas en de be drijfsvereniging. Je hebt dan, net zo lang je ziek bent, recht op normaal zicktegeld. ZIEK: HOE HOOG IS JE UITKERING? Volgens de wet heb je recht op minimaal 80°/o van je bruto-loon. In de wet is verder geregeld dat hoog stens 2 werkdagen in mindering kunnen worden gebracht op Je loon. Dit noemen ze „Wachtdagen". In de CAO is alles geregeld over ziektewet, hoogte van de uitkerin gen en wel of geen wachtdagen. Lees dit goed door. ZIEK: HOE KRIJG JE JE LOON THUIS? Normaal gesproken betaalt je baas je loon (of een gedeelte daar van) rechtstreeks aan jou door. De baös verrekent dit dan achteraf met de bedrijfsvereniging; in sommige bedrijfstakken betaalt de bedrijfs vereniging rechtstreeks aan ie uit, Meestal gebeurt dit door middel van een postcheque die je op het post kantoor kunt incasseren. De be drijfsvereniging is verplicht deze cheque uiterlijk een week nadat je ziek bent geworden aan je op te stu ren. KORT NA ELKAAR ZIEK: Als je binnen een maand weer ziek bent, dan gaat men er van uit dat de tweede keer dat je ziek bent hetzelfde ziektegeval betreft. Ook al heb ie dan iets heel anders. Dat is ontzettend belangrijk omdat er dan voor die tweede, of misschien wel derde keer, geen wachtdagen meer op je loon mogen worden in gehouden. De eerste keer dat je ziek was, moet dan wel langer dan twee dagen geweest zijn. DUUR UITKERING: De maximale uitkering van dc ziektewet bedraagt 52 weken. Ben je langer ziek dan een jaar. dan houdt de ziektewet op. Je krijgt dan een medische keuring. Na deze keu ring wordt bekeken in welke mate je nog in staat bent om te werken. BEN JE IN VERWACHTING? Als je in verwachting bent dan mag je baas je NOOIT ontslaan, dat is verboden. Wil hij dat toch, dan moet hij daar tot 12 weken né de be valling mee wachten. Zes weken voor de bevalling en zes weken na de bevalling heb je recht op zieken geld. Dit telt ook als je stopt met werken. Dat zicktegeld is altijd 100 procent van de loon en je hoeft hier voor geen wachtdagen in te leveren. De bedrijfsvereniging kan door een kontrolerend-geneesheer laten kon- trolercn* of je echt in verwachting bent. De regels die normaal gelden als je ziek bent, zoals thuisblijven op bepaalde tijden, het niet op va kantie mogen, enz. gelden niet voor iemand die in verwachting is. Je kunt dus doen en laten wat je wilt en je hoeft tussendoor niet op de kontroles te komen. Als Je bijv. 2 maanden in verwachting bent en je wilt dan stoppen met werken, kun je door een vrijwillige ziekte verze kering af te sluiten, toch aanspraak maken op de uitkering van 6 weken voor en 6 weken na de bevalling. Als je in verwachting bent en je verander van baan, dan lever» dit gerschapsuitkering. Wel kunnen er problemen ontstaan als je voor die tijd niet gewerkt hebt en je gaat werken terwijl je in verwachting bent. De bedrijfsvereniging kan dan een zwangerschapsuitkering weige ren. Kun je zes weken na de beval ling nog niet werken dan heb je recht op een ziekte uitkering (maxi maal 52 weken). Geeft dit wel door de bedrijfsvereniging en aan je baas. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG ingang via Bosweg

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9