iiropees kampioen bloedhond AVOND- AFEITENNIS -TRIMCLUB AW0 LMtXLV Ruitersport Tong-D Taekwon-do B.V. N.A.S. Midgetgolf VENRAY MET DE AUTO OP VAKANTIE en beste jager op grootwild Teakwon-Do Oh Do Kwan 30 jaar geleden M.C.C. VENRAY oostrum j Frans van de Kamp Financieringen TOURCLUB 0VERL00N !erdag 5 mei en zondag 6 mei, te Dortmund een interna tio- rv tentoonstelling gehouden, waar tel: Europees kampioen te be viel. De bloedhond „Bertram he Linden-Trees" van Hans De in uit Smakt, wist deze titel te len. Maar hier bleef het niet bij, deze hond van nog geen 1 6maanden oud en door Hans Denissen zelf ge fokt, werd ook nog beste jachthond op groot wild, hij mocht zich tevens tot de tien beste honden van de ge hele tentoonstelling rekenen. Er na men ruim 3200 honden aan deze ma nifestatie deel. Gefeliciteex-d. 14, 16, 16 en 17 juni 1979 is het zover. Dan wordt de 21ste idvierdaagse georganiseerd. si voorbereidingen zijn er weer vooraf gegaan en we zijn er op, dat dit jaarlijkse wandel een belangrijke plaats in on- tenrayse gemeenschap verwor- heeft. Met plezier denken we terug aan de Avondvierdaagse vorig jaar, die met 3250 deel- irs een groot sukses is geweest. U wellicht bekend is, kan ten aan deze Avondvierdaagse lemen, in groepsverband, indi- sel.of familiegroepjes. afstand enzijn: 5, 10, 15 km, ijl op zondag ook een 20 km is uitgezet. De start is in sport- „De Wetteling"' aan de Zuidsin- iussen 17.30 en 18.00 uur.terwijl assenen ook nog later kunnen en en wel tot 19.00 uur. diegenen, die nog meer in- tie willen, verwijzen we naar eekblad, dat vanaf nu, elke aan dit wandelfeest zal her- or verdere informatie kunt U log terecht bij: Mevr. G. van •Frederix, Kerkpad -, Venray, 83765; dhr. P. Jansen, Oranje- t 12, Venray tel. 83539; mej. N. Iman, Bevrijdingsweg 14, Ven- lasisscholenkampioenschappen van Nederland 1979 feelopen zaterdag werden deze [Hoenschappen te Culemborg Tom verspeeld. Ook dit jaar was tixhof via een tweetal voorron- tot de finale doorgedrongen, ook dit pas op het allerlaatste Bent zeker. de eerste ronde moest men een wedstrijden spelen en deze trijdenreeks werd afgesloten een vierde plaats. Dit hield in, men moest gaan spelen voor is 25 tot en met 32. Gelukkig men leuk spelen en dit leverde 26e plaats op. Dus een erg ver- stelijk resultaat en dan nog te nken dat er 48 scholen mee- n. Als erg hinderlijke noot kan wel vermelden, dat de in vele len meegekomen supporters zich teel bemoeiden met de jeugdige idsrechters en eveneens het on lieve gedrag van de coaches. En Ilse tot heil en zegen voor het Ben van hun pupillen, ificat: Marcel van Kuyck, Frank der Vleuten, Rudy van Encke- en Marcel Strolenberg. Nederlandse jeugdkampioen schappen 1979 eze werden eveneens op zondag •uden te Culemborg. Hier waren vertegenwoordigd door vier spe en ook hier was het lang niet it wat men liet zien. Ronald sard had het bij de asp. niet offen door in de poule te zijn deeld met de latere finalist de Dt en in het dubbel trof hij van aje/Meyer, welke kampioen wer- j de pupillen waren V. v. Kuyck Hi. Hoek in een poule gezet, bij was eerstgenoemde de ge- igste, maar in de volgende ron- i het ook hier afgelopen, want latere kampioen Noor was te laatste welke in aktie moest ten was Marcel van Kuyck bij felpen. Met wat geluk kwam hij de poule, maar in de eerste e speelde hij goed, echter zon- geluk. Dat dit niet hierbij bleef I dan ook te verwachten, want en met Habets werd Marcel de van Nederland bij de welpen elspel. Proficiat hiermee. In Berghem was MCC Venray met 7 man aanwezig. Bij de 125 cc senio ren was het een kampioenswed strijd. In de eerste en tweede man che waren G. Goumans en W. Claes- sen uitgevallen wegens motorpech. Voor T. van Dijck was de 500 cc promotie zijn eerste wedstrijd. Ie manche T. van Dijck lie, J. Bardoel 15e, P. Gommans 17ev A. Muysers 23e. 2e manche: T. van Dijck 7e, P. Gommans 13e, J. Bardoel 18e. A. Muysers 19e. Algemeen: T. v. Dijck 8e, P. Gommans 14e, J. Bardoel 16e, A. Muysers 21e. Bij de 500 cc senioren startte Sj. Willems. Ie manche werd hij 14e; in de tweede manche is hij niet ge start. Alphen bü Tilburg In Alphen wasc MCC Venray met 5 man aanwezig. Bij de 250 cc sen. was L. van Soest van de partij. In de eerste manche 13e, 2e manche 12e, algemeen 11e. Bij de 500 cc junioren kwamen aan de start N. Pijpers en J. Muy sers. Ie manche viel N. Pijpers uit wegens motorpech; J. Muysers 23e In de herkansing wist J. Muysers zich niet te plaatsen voor de finale. Hij werd 15e. In de zijspanklasse werden de Gebr. Maessen in de le manche 2e; 2e manche 5e; algemeen 3e. Goed gewerkt, ga zo door. Jongens denkt aan a.s. vrijdag en zondag in Hapert en Lieshout. Alle maal sukses. Uitslagen 5 en 6 mei: Jongens pup. Eksplosion-Manual 6-3 Dames jun. ManualAthene 4-10 Dames sen. ManualVios 9-21 Heren sen. ManualHeidia 10-7 Opnieuw weinig reden tot juichen het afgelopen weekend. Slechts één overwinning in 4 wedstrijden. De pupillen wisten het sterke Eksplo- sion echter redelijk góed in bedwang te houden. De dames senioren ver loren dik nadat het tijdens de rust nog slechts 7-8 stond. De heren sen. konden weer eens een overwinning noteren, ditmaal tegen Heidia. Programma zaterdag 12 mei: Meisjes pup. ManualEksplos. 14.00 Meisjes asp. Manual-Wittenh. 14.45 Jongens pup. Blerick—Manual 15.30 vertrek 14.30 verhard Jongens asp. BlerickManual 16.15 vertrek 15.15 verhard Blerick terrein naast de sporthal. Programma zondag 13 mei: Dames sen. HVNManual 14.00 vertrek 13.00 verbard Heren jun. HVNManual 15.00 vertrek 14.00 verhard Heren sen. ManualHeel 16.00 HANDBALTOERNOOI Het Manual toernooi van 24 mei nadert. Deze week krijgt iedereen te horen wat er van hem of haar ver wacht wordt op de toernooidag. Wij hopen dat iedereen zich positief op stelt t.o.v. de organisatie en deze dag vrij heeft gehouden! WI§T U-... dat er in Venray een aktieve trim- club is; dat U zich daarbij kunt aansluiten; dat dit U niets kost alleen wat in spanning; dat we geen vereniging zijn; dat we 15 a 20 man en ook vrouw groot zijn; dat we in die sfeer je en jij voor elkaar zijn; dat we zaterdagsmorgens bij de Ballonzuilbossen om 7.15 een duinloop houden van 10 km. dat we zondagsmorgens om 9.00 uur op diverse punten rond Venray trimmen in het bos; dat we 's woensdagsavonds om 18.45 uur bij de ingang voetbal veld Geysterse bossen samen komen; voor sport en spel; dat we dit in de winterperiode doen in de gymzaal Langeweg; dat U de punten van vertrek vindt onder de mededelingen van de atletiekvereniging Venray regio. Wilt U dus trimmen, voor inlich tingen Piet Loomans, tel. 85384 of voor het vertrek van voornoemde punten. We zeggen graag tot ziens tot U. Ondanks de communiefeesten wa ren er toch nog elf vaders in staat om in Oostrum te starten voor een tourrit van 70 km richting Gennep. En het bleef droog en er scheen zo waar even een warm zonnetje, dus het was best de moeite van het vroeg opstaan waard. Over de wedstrijdrenners valt niet veel prettigs te vertellen, want de Oostrumse ploeg werd door pech achtervolgd en daarbij was Nick Reijnen er? wel het ergst aan toe. Volgens de eerste berichten moest hij na een zware valpartij in de wedstrijd te Montfort met ernstige verwondingen worden opgenomen in het ziekenhuis. Laten we hopen alleen voor onderzoek. Adsp. B Coertje Willemssen had geluk en werd 6e net zoals Asp. A Eddy van Hese. Drees Willemssen werd 10e wat op het winderige cir cuit een goede prestatie mag heten. In Thorn was het ook niet zo best. They van Els kwam bij de junioren ook ten val, maar niet ernstig. Wil- bert Janssen wilde op hem wachten, maar kreeg toen het gat niet meer dicht. Henk Verbeek reed in zijn laatste juniorkoers buiten de prijzen. Veteraan Frans Verbeek gaat goed mee, maar is nog niet in staat om prijs te rijden. Frans kennende komt dat nog wel. Zondag 29 en maandag 30 april werd er ook nog gekoerst. In Echt werd Henk Verbeek fraai 2e en They van Els 6e. Wilbert Janssen finishte als 10e. De amateurs Frank Derksen en Joop de Groot reden hun wedstrijd in de grote groep uit. In Baexem werd Drees ook 10e. De senioren Nick Reijnen, Peter Vol- lenberg en Pieter Thielen werden resp. 10e ,16e en 14e. In Echt Diergaarde zat Henk Ver beek in de kopgroep en kwam als 3e over de kalkstreep. They van Els won fraai de spurt van het peleton en was daarmee 7e. Wilbert Jans sen kwam achter aan en werd 13c. Richard Rongen had maf.eriaalpech. Voor hem moeten de resultaten dus nog komen. Dat je nog niet te oud bent om te leren ontdekte Drees Willemssen. Hij lag in een kansrijke 3e plaats in de laatste lijn naar de finish, maar dacht even over te kunnen schake len. Dat ging dus goed fout, want hij kwam daarmee met een te grote versnelling vol in de wind te zitten en werd toen overvleugeld door het peleton, zoals dat zo mooi heet. Jammer dus. Zondag gaan alle categorieën naar Hoensbroek voor de bedevaartron de. De toerrenners gaan het nog eens proberen op de route Berg en Dal, vertrek 8.00 uur. ALGEMENE LEDENVERGADERING A.s. zaterdag houdt Lyceum een algemene ledenvergadering in een van de lokalen van het Boschveld- college. In deze vergadering komen enkele zeer belangrijke zaken aan de orde, zodat het van het grootste belang is dat ALLE leden, jong en oud, deze vergadering bijwonen. De ze vergadering begint om 10.00 uur. Zondag neemt Lyceum met 11 teams deel aan het buitentoernooi van MVC te Maashees. De poule indelingen wórden zaterdag tijdens de ledenvergadering bekend ge maakt. Het toernooi begint zondag om 10 uur. „ST. ISIDORUS" Uitslagen concours America 6 mei 3.1.: Ring 8 mej. E. Jacobs met Nor man 125 pnt. 4e prijs; Ring 8 A. Arts met Piothar 130 pnt. 2e prijs; Ring 17 mej. E. Janssen met Oswald 125'/i p. 2e prijs; Ring 21 mej. M. Turken burg met Orbi 120 p. 2e prijs. Springen klasse B: W. Linders met Norbert le prijs P. Basten met Brian 9e prijs Springen klasse L: W. Linders met Rapsy 3e prijs GELD NODIG? KAN U HELPEN GELD VOOR: aanschaf auto. caravan etc., verbouwing woning, nieuwe keuken, vakantiereis of hobby ENKELE VOORBEELDEN: 2.000 24 maanden x 101,82 4.000 36 maanden x 141,81 7.500 48 maanden x 205,05 10.000 60 maanden x 228,30 Kontinu-krediet is natuurlijk ook mogelijk BEL 81818 GESLAAGDEN Op 29 april j.l. werden examens voor de 9e en 8ste gup afgenomen voor leerlingen van onze school, door de Koreaanse grootmeester Jang Kwan-Myung (6e dan) en zijn broer, de heer Jang GL-chun (4e dan). Voor deze „gup's" moeten de leerlingen minstens 3 tot 5 maanden, zo'n 4 uur per week zeer intensief trainen. Te vens werden aan de geslaagden de internationaal erkende diploma's uit gereikt. Voor 8ste gup (gele band) slaag den uit Venray: P. Weys en P. Jans- Beken. Voor.de 9Ade gup (wit-gele band) slaagden van onze junioren (leef tijdsgroep 8 t.m. 12 jaar), eveneens uit Venray: Peter Janssen, Luc Cor- nelissen, Amancio Bron, Manuel Bron, Hans Schreurs, Ronny Jacobs, Angelique Martens, Mohamed Bou- gassa Steven van Tol, Tonnie van Tol, Maurice Boom, Miaran Kupens. Voor de 9e gup (wit-gele band) slaagden verder. Uit Venray: J. v. d. Riet, J. Janssen, G. Hendricx. Uit Sevenum slaagden voor deze 9de gup nog 33 leerlingen. Op de zaterdag 5 mei gehouden Zuid Nederlandse Teakwon-Do kam pioenschappen Individueel is het Oh Do Kwan gelukt de titels in de hoge en lage banden klassen te behouden. Ook de Venrayse afdeling van Oh Do Kwan (trainingen op maandag, donderdag, zaterdag in zaal Bruks- ke I) kwam tot goede prestaties en leverde twee titelhouders. Met name P. Swinkels en H. van Tilburg wis ten het publiek tijdens hun sparrin gen te blijven boeien. P. Swinkels behaalde bij de groe ne tot blauwe banden, tot 75 kg. een tweede prijs en H. van Tilburg in de categorie tot 62 kg. een derde prijs. Nog enkele wedstrijden In onze 3 spelsoortencompetitie zijn er te spe len, waarin de spanning blijft tot het einde. C. Raateland en H. Hanen geven elkaar geen duimbreed toe voor de eindzege. Beiden behaalden de volle winst uit 2 partijen. De kortste partij was voor H. Hanen (15 beurten) tegen z'n broer Louis die steeds beter gaat spelen. Jan Dries- sen die konstant 'n hoog moyenne speelt en weer fantastische stoten liet zien, moest toch de punten af staan aan resp. A. Huybers en C. Raateland, die overigens de partij tegen P. Bonants in zijn voordeel besliste. Ook de belangstelling van de dames neemt steeds meer toe, hetgeen wij zeer op prijs stellen. Ondanks het niet fit zijn, was Pa Bakens toch aanwezig en had ook nu weer een grapje, wat enkele spelers aanstekelijk werkt. LANDELIJKE FIETSDAG (GEZINSRIT) OVERLOON In het kader van de landelijke fietsdag wordt er op 12 mei a.s. een gezinsrit georganiseerd door de Tourclub van Overloon. Het vertrek en aankomstpunt is dit jaar bij Ho tel Deriet, A. Beukema te Overloon. Het vertrek is om 15.00 uur. Er is in deze tocht geen enkel wedstrijd element opgenomen, zodat iedereen jong en oud eraan kan meedoen. De rit is ongeveer 25 km. en is geheel kosteloos. Wij hopen op een goede deelname en ook zeker op goed weer. Tot ziens op 12 mei om ,15.00 uur bij A. Beukema. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend M.G.C. VLAKWATER Uitslagen 3 mei onderlinge com p.: A. v. d. Boom—L. v. d. Kerkhof 60 G. Vermeulen—Jo Barents 51 Jan LitjensII. Hckrens 42 M. JanssenG. Voermans 34 John Barents—Jo Litjens 6—0 W. SwaghovenD. Louwerse 60 Bondscompetitie 6 mei: Hongerheide 1Venray 1 62 Met gematigd optimisme startte men zondagmorgen vroeg de lange reis naar het 150 km verder gele gen Hoogerheide. Na onderweg nog sneeuw gehad te hebben, scheen de rest van de ochtend toch de zon. Hef was voor de meeste van onze spe lers weer niet gemakkelijk om aan de moeilijke baan te wennen. De eerste 3 ronden werden verloren met resp. 13, 23 en 11 punt enverschil, maar in de laatste ronde wist men toch nog de eer te redden. W. Swag hoven behaalde als enigste de A- limiet. was de beste speler met 117 punten. A.s. zondag thuis tegen Geleen zal het ook niet gemakkelijk worden, maar we rekenen toch op de volle winst. Sukses! Mierlo 2—Vlakwater 2 6—2 Vlakwater 2 had het ^ondag ook al niet gemakkelijk in de uitwed strijd tegen Mierlo 2. Hoewel de baan toch niet zo moeilijk is, kwam men maar moeilijk uit de verf. De eerste 3 ronden gingen verloren met resp. 21, 11 en 22 punten verschil. De laatste ronde won men alsnog met 9 punten verschil. De beste spe lers waren Jolpi Barents met 114 punten en G. Voermans met 115 p. A.s. zondag kan men door winst thuis tegen Etten-Leur 2 de positie in de bovenste regionen weer ver sterken Hoogerheide 2Vlakwater 3 08 Vlakwater 3 slaagde er zondag als enige in om de volle winst te pak ken en wel op de moeilijke baan in Hoogerheide. Alle ronden werden gewonnen met resp. 24, 10, 8 en 15 punten verschil. Beste speler was M. Janssen met 130 punten. Wanneer men a.s. zondag uit te gen Maasbree 1 weet te winnen kan reeds de kampioensvlag gehesen worden. Jongens, doe je best! We kunnen nog enkele enthousias te leden gebruiken. Voor meer in formatie over de midgetgolfsport kan men eens komen kijken bij de midgetgolfbaan naast restaurant Vlakwater of zich wenden tot J. Lit jens, Veltumse Kleffen 12, Venray of bij A. v. d. Boom, Florishof 20, Venray. Zowel junior- als senior leden zijn welkom! DIT WEEKEND Venrayse deelname aan Festival te Oploo Dit weekend viert de fanfare Ex celsior te Oploo haar 70-jarig be staan. Zaterdagmiddag .om 12.45 uur. zullen 21 verenigingen deelnemen aan het drumband- en tamboer korps festival. Terwijl vanaf 8 uur 's avonds een blaaskapellen festival georganiseerd wordt. Aan dit festi val nemen 7 kapellen deel. waarvan 1 uit België. Venray wordt hier ver tegenwoordigd door Die Fröhliche Rubensammler uit Leunen. Zondagmiddag vanaf half twee is er dan een festival van fanfare en harmoniegezelschappen. Een non stop-concert in feite .want het duurt tot circa 7 uur. Vijf fanfares en drie harmonieën treden dan op in de feesttent. Ook hier is Venray verte genwoordigd, en wel met de fanfare De Peelklank uit Ysselsteyn en fan fare St. Oda uit Merselo. Aanslui tend aan dit programma nog een op treden van twee blaaskapellen. In dit verband is het wellicht goed. op te merken dat Oploo zaterdag ook weer een startplaats is in de Landelijke Fietsdag. Vorig jaar wa ren 551 deelnemers, en voor dit jaar rekent men toch zeker wel op een 600-tal. De af te leggen route is 32 km. Het is geen wedstrijd, maar u fietst op uw dooie gemak. Gestart kan worden vanaf 9 uur. terwijl u zich als deelnemer nog tot 12 uui kunt opgeven bij „de oude Heerlijk heid". Een en ander is gecombineerd met de Nationale Molendag. Reden waarom de molens in Oploo op die dag weer draaien en u er een kijkje in kunt nemen. En wellicht dat u uw fietstocht zó kunt plannen, dat u ook nog om kwart voor een het drum- band- en tamboerkorpsfestival kunt bewonderen en beluisteren. UIT PEEL EN MAAS VAN 14 MEI 1949 - No. 19 Deze week is dan een einde geko men aan allerlei geruchten en veel onderhandelen. Delegatie na dele gatie is naar het gemeentehuis ge stapt om de lijst hunner keuze in te dienen voor de komende gemeen teraadsverkiezingen. Bij de gehou den voor-verkiezingen der arbeiders hebben verschillende meningsver schillen tot oorzaak gehad dat de gehuchten zich afgescheiden hebben en met een aparte arbeiderslijst zijn gekomen. Was voor vier jaren Oirlo de afvallige van de Boerenlijst. dit jaar is de splitsing nog groter en zijn er drie afzonderlijke lijsten voor de eghuchten. In totaal zijn er zeven lijsten Ingediend met 38 personen, waarvan cr 17 zullen moeten geko zen worden door het Venrayse volk, als hun afgevaardigde in de gemeen teraad. Op maandag 16 mei zal aan de heer P. Rouvroye. Adjudant-Onder officier Commidant der Koninklijke Marechaussee alhiër, de gouden ere medaille voor langdurige trouwe dienst worden uitgereikt. De uitrei king zal plaats vinden aan de Lang straat. Marechausseekazerne, door Luitenant-kolonel Commandant der 2e Divisie om 11 uur voormiddag. Binnenkort zal er weer gelegen- hied zijn om naar Kevelaer ter be devaart te gaan. Het schijnt dat hier voor slechts toestemming wordt ge geven aan personen die binnen 15 km zone langs de grens wonen. Of Venray daar bij hoort is niet bekend. De toekomstige bedevaartgangers zullen slechts op één plaats de grens kunnen passeren, voor deze streken hoogstwaarschijnlijk Venlo. Aanbesteed werd het bouwen van twee winkelhuizen aan de Grote straat voor rekening van de heer G. Roeffs. De hoogste ipschrijvcr was Gebr. Janssen Venray voor 69.800,-, de laagste Th. Claessen Venray voor 61.313,Er kwamen negen in schrijvingen binnen. Venray is van de Toneelvereni ging „Hioob" al veel gewend. Naast de vele openluchtspelen en revue's, zijn verschillende stukken van de schrijver, P. Vermeltfoort, ten tonele gebracht. Thans staan plannen te verwezenlijken, groot van opzet, om in augustus a.s. in het openlucht theater bij Teng van de Ven, een toneelstuk te brengen ..Van Caen tot Overloon". Om dat oorlogsdrama uit te beelden, laat staan te schrijven, is een zware opgaaf. Venray wacht met spanning dit experiment van „Hioob" af. De vakantietijd is in aantocht en ook Venray zal dank zij de inten sieve propaganda van „Venray- Vooruit" vele vakantiegangers trekken. De voorbij gegane jaren hebben bewezen dat in die tijd de hotels alle gasten niet kan bergen en daarom verzoekt „Venray Voor uit" allen die nog pensiongelegen heid hebben dit even te melden aan 't Verkeersbureau (Henscnlusplein). Zo worden twee partijen geholpen de gast en de pensionhouder. met de auto op vakantie Bijna de helft van alle autobezitters gaat met de eigen auto op vakantie. Maar de andere helft gebruikt het eigen vervoer voor b.v. trips met het weekend, Pasen of Pinksteren. Onder die laatste groep treffen wij het heirlegér van mensen met een tent of ca ravan op een seizoenplaats op een cam ping en de gestadig groeiende groep wa tersporters aan. hoe neemt u alles mee? Een gemiddeld gezin in ons land be staat uit twee ouders en twee kinderen. Wie wel eens heeft gezien hoeveel toe standen men, ook tijdens een simpele weekendreis, moet meenemen, staat telkens verbaasd. Logisch dat de belading een kwestie is van veel passen en meten. Om het laad vermogen van een doorsnee auto te ver groten staan ons twee njiddelen ten dienste. A. Een aanhangwagentje. omdat trekken gemakkelijker gaat dan "sjouwen". B. De imperiaal, vaak een zorgenkind voor elke automobilist. iets over trekken Een kleine aanhangwagen geeft, ook voor de kleine auto geen onoverkomen- lijk probleem. Ze zijn in elke sportzaak en zelfs in veel supermarkten te koop. Als u er een wilt aanschaffen, denk dan in elk geval aan het tevens kopen van een reservewiel. De kleine wielen van zo'n wagentje slijten sneller dan een nor male autoband en ze zijn door de niet courante maat, maar zelden snel te ver vangen als u in het buitenland bent. Voor aanhangwagens en caravans onder de 750 kg. is geen z.g. typegoedkeuring vereist van de Rijksdienst voor het Weg verkeer in Den Haag, wat betreft de trekhaak. draagvermogen Raadpleeg in elk geval de gegevens in het instructieboekje van uw auto. Daarin staat altijd het z.g. maximum draagver mogen vermeld. Als u b.v. de kofferbak van uw auto te zwaar belaad, wordt die "kontlastig" om een oud Nederlandse zegswijze te hanteren. Vooral bij het trekken van een caravan is het belangrijk om dat te voorkomen. De z.g. kogeldruk (ook in het instructieboek te vinden) wordt dan te groot, hetgeen tot slinger neigingen leidt. De ANWB kan u in twijfelgevallen ook van dienst zijn met informatie. Ga dus "wijs op reis" en informeer u, zeker als het om grote trips of vakantie reizen gaat. de imperiaal Ook al hebt u een aanhangwagentje, dan zult u met een gewoon gezin toch nog vaak ruimte te kort komen. Slaapzakken en kleren nemen vrij veel ruimte in. Dan toch de imperiaal. Koop een stevig appa raat en een die zonder extra hulpmidde len, dus graag met draaiknoppen op het dak is te plaatsen. De imperiaal mag het dak niet beschadigen, "poot in goottype' dus. Als vuistregel kunt u hanteren, dat op de imperiaal bij een kleine auto ca. 30 tot 50 kg. bagage en op een grote auto 50-70 kg. geladen kan worden. Gaan we daarboven, dan wordt de auto topzwaar en gaat een gevaarlijk rijgedrag vertonen. Ba Au, -v-a-Y cüt waterdicht verpakt Zoals gezegd, de imperiaal is ook een zorgenkindje. Men sjort de losse bagage vast met een "spin", na er eerst een zeil tje of een stuk plastic overheen gedaan te hebben. Maar bij zware stukken is die spin vaak wat slap. De boel kan gaan schuiven. De wind sjort het plastic los en de boel flap pert en klappert. Daarvoor is de Dak Zak een betere oplossing. Wij zagen dit apparaat nog kortelings op de Kreatief- beurs in Utrecht. Een waterdichte hoes of zak van oersterk PVCdoek (trekkracht 270 kilo) passend op elke imperiaal. Voorzien V3n een zware optilonrits en een stevig koperen veiligheidsslot. Daar zit 17 meter nylon sjorkoord bij, waar mee deze DakZak onwrikbaar op de im periaal wordt geplaatst. (Inf. Ant. Schro der BV. Schakelstraat 16 Amsterdam, tel. 020-822651) Voor mensen die elk weekend naar de caravan of met de boot gaan ideaal, want je kuht de hele imperiaal met de dakzak eraan, gewoon losnemen en in de garage plaatsen, compleet met b.v. slaapzakken, stoeltjes of wat dan ook.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 7