VAMOS A VER Oorzaak van veel ongevallen onvoldoende afstand houden <9ta r&gen Romt zonmjurfi. Verkeer dlïodefiuis Cx Daders inbraak snel achterhaald In de nacht van dinsdag op woensdag Horster kermis werd een,ruit van een radio en t.v. han del in Horst ingegooid en met een ongekende snelheid werd een draag bare kleuren t.v. uit de etalage ge grist. Op een parkeerplaats aldaar stond onopvallend een auto van de Horster politie en de inzittenden za gen dat, toen er drie personen op ■die parkeerplaats arriveerden, er iets werd weggegooid. De politie mannen waren nog onkundig van de kraak in hun gebied, ze volgden on opvallend de auto. Toen de melding van de kraak doorkwam was het 'n koud kunstje de auto in Venra.v aan te houden. De bestuurder bleek een 18-jarige inwoner van Venray te zijn. Later in de nacht konden ook de twee anderen, eveneens inwoners van Venray. ongeveer 20 jaar oud, door de Venrayse politie van hun bed worden gelicht. De kleuren t.v. had het drietal weggegooid, maar is later teruggevonden en aan de eige naar ter hand gesteld. Het apparaat was wel beschadigd. Het drietal is voor verder onder zoek ingesloten maar in de loop van woensdag is een der verdachten op vrije voeten gesteld. Mishandeling Nabij het Kiosk in het Bruks- ke kregen twee autobestuurders woorden met elkaar. C .D. gaf P. S. een vuistslag in zijn gezicht, waar door deze pijnlijk werd getroffen. Aangifte terzake mishandeling volg de. Zondagavond werd een Ven- rayer in de buurt van een bar in Venray door een plaatsgenoot mis handeld. Het onderzoek in deze zaak is nog niet afgesloten, maar de re cherche denkt een dezer dagen met het onderzoek klaar te zijn en dan zal procesverbaal worden opge maakt. Verdachte aangehouden De Koninklijke Marechaussee te Venlo hield W. v. D. aan, wiens op sporing'door Venray s politie was verzocht, terzake in Venray gepleeg de verduistering c.q. oplichting. Voor het verdere onderzoek is hij op transport gesteld naar Venray. Han gende dit onderzoek konden ons geen nadere mededelingen worden gedaan. Meisje, 19 jaar zoekt werk in winkel, kantoor of waar ook. IN BEZIT TYPE-DIPLOMA EN LEAO-DIPLOMA C-NIV. NIET TE BEROERD OM DE HANDEN UIT DE MOUWEN TE STEKEN Telefoon 04780 - 83204 Inbraak tijdens afwezigheid Tijdens afwezigheid van de bewo ners werd er ingebroken in een wo ning te Halfweg. Bij onderzoek bleek het geldkistje van J. verdwenen te zijn waarin een geldbedrag van 500 gulden zat. Dat geldkistje-werd on der het bed teruggevonden, open gebroken, het geld was spoorloos. De medebewoner W. G. miste zijn gou den horloge met een waarde van 150b.—. Snelheidscontroles Op de Westsingel hield Venrays politie op 4 mei snelheidscontroles. 25 Auto's werden op de film vast gelegd, met snelheden vap 65 tot 84 km. per uur. Kind gewond Op de Oude Oostrumseweg stak plotseling het 2-jarig kind van de familie J. de weg over, juist op het moment dat de personenauto, be stuurd door de 42-jarige M. C. uit Venray naderde. De bestuurder kon het kind niet meer ontwijken en werd geschept. Met diverse verwon dingen moest het naar het zieken huis worden vervoerd. GEVONDEN VOORWERPEN in de week van 30 april t.m. 7 mei 1 pekingees; 1 knijpbeursje met kleine portefeuille inh. kleingeld; 1 christoffel-sleutelhanger met 7 sleu tels; 1 blauwe kinderschoen, merk Renata; 1 zwart tasje inh. boter hammen met schilmesje. Inlichtingen over gevonden voor werpen te verkrijgen op het politie bureau te Venray, Wllhelminastiaat 15, alleen tijdens kantooruren en niet op zaterdag en zondag. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo es el dia de la madre. A las once y cuarto, en nuestra capilla, Overloonseweg 2, Misa por el descanso eterno de la abuela de Isabel Menoza Hernóndez que va a casarse con Vicente Justo Rubian el dia 1. de junio a las tres de la tarde en la Iglesia San Martin en Venlo. Después de la Misa reu- nión en la salita del convento donde estan a su disposición bastantes diarios y revistas. Felicidades para todas las madres y hasta la vista. NOTICIAS CULTURALES En el centro, nuestro club cele- baré también el dia de Ia Madre, a las cuatro de la tarde con tarta y cafelito para todas las Madres y un gratis kien paar todos los ninos por- que es el afto del nifto. Enharabucna y hasta la vista! onverwachts vaart minderen van degene die voor hem rijdt. Dat* is uiteraard alleen maar mogelijk bij voldoends afstand houden. Hoeveel afstand moet worden gehouden is afhankelijk van de snelheid waar mee wordt gereden. noodzaakt of wanneer zich iemand invoegt. Bij goed zicht, een droge weg en goede remmen kan een kor tere stopafstand worden opgele verd, maar daarvoor is het eigen reactie-vermogen belangrijk mede bepalend. Bij een natte weg en slecht zicht moet vaak een grotere afstand wor den gehouden dan genoemde vui stregel. Dus altijd snelheid aan passen aan de omstandigheden. Dat geldt in het bijzonder bij dich te mist! De vele noodlottige ket tingbotsingen ten gevolge van niet voldoende afstand houden bij mist of andere omstandigheden die het zicht belemmeren, zijn maar al te bekend. Voldoende gelegenheid Ten aanzien van het buiten de bebouwde kom rijden is uitdrukke lijk bepaald dat bestuurders van motorvoertuigen daar „zoveel af stand moeten houden, dat een inha lend voertuig zich kan invoegen". Ruim eenderde van het aantal bots'ngen wordt veroorzaakt door niet voldoende afstand houden Vooral op snelwegen is dat van groot belang omdat bij inhalen en invoegen met de meeste! op die we gen hogere snelheden de risico factoren evenredig toenemen. Vaak wordt gemopperd op inhalende en gevaarlijk invoegende automobilis ten. maar te weinig wordt er reke ning mee gehouden dat voor in voegen voldoende gelegenheid moet worden gelaten. Niet zonder oorzaak bestaat het aantal ongevallen op snelwegen voor bijna de helft uit ongevallen als gevolg van onvoldoende afstand houden. Hoe onverantwoordelijk kunnen automobilisten elkaar dwars zitten door opzettelijk geen gelegenheid te geven tot invoegen omdat ze het niet kunnen hebben dat een ander sneller gaat. U kunt er toch wel tegen dat een ander u inhaalt en voor u invoegt? Of is dat ook voor u juist aanleiding om uw snelheid te verhogen, war.rdocr een verboden, gevaarlijke situatie ent- staat? Nee toch! Bestuurders van vrachtauto cn autobussen moeten ten aar.zuc van een vrachtauto of autobus waar zij achter blijven rijden, buiten de be bouwde kom. minstens vijftig motor afstand houden. Dat is om de in haalmanoeuvres met betrekking tot die voertuigen veiliger te doen verlopen. Alleen wanneer het zó druk is dat aaneengesloten in file wordt gereden, behoeft de voorgeschre ven afstand niet in acht te werden genomen. Bij in file rijden moet de nodige zelfbeheersing worden op gebracht en moet vooral inhalen worden nagelaten. Wie uit een file rijdt krijgt heel vaak spijt. Afstand houden is een belangrijke voor waarde voor onder meer schadevrij rijden. En: bij mist extra afstand houden. ra; if) (KROONDE HOND ders in dit blad kunt U lezen de bloedhond van dhr. Denis- uit Smakt Europees kampioen i. Achteraf vernamen wij nog op die internationale tentoon- ling te Dortmund nog een Ven succes behaald werd. De Fran- lerdershond Urty van dhr. Eick- uit Oirlo, behaalde in zijn ca- irie eveneens het Europees kam- nschap. En dat was dan voor de Ie achtereenvolgende keer. Bo- dien behaalde hij al 40 maal het erlands kampioenschap. eschadiging auto de avond of nacht van 3 op 4 werd in Oostrum op de Mgr. issenstraat ter hoogte van het riingcentrum de geparkeerde sonenauto van v. H. uit Vierlings- k aan de linkerachterzijde door onbekend gebleven voertuig k beschadigd. De politie verzoekt ntuele getuigen zich met haar in binding te willen stellen. Auto open gebroken 'ia een vernield tochtraampje, een aan de Veltumse Kleffen arkeerde auto van E. W., werd auto geopend. Uit de auto werd vreemd een radio-catte-recorder Materiële schade - Een 20-jarige vrachtwagen- 'el wffeur stopte op de Hoofdstraat Oirlo. Reed daarna achteruit ar had niet bemerkt dat achter wagen de personenauto be- urd door de 53-jarige G. uit Ven- stil stond. Nu botste de vracht- 1 tegen de stilstaande personen- i Het bleef bij die botsing bij teriële schade. De personenauto, bestuurd door 9-jarige B. uit Venray kwam naf een uitrit van de tennisbaan Kempweg op en daar verleende bestuurder geen voorrang aan de tr de Kempweg rijdende perso- lauto bestuurd door de 39-jarige uit Venray. Ook hier bleef het bij iteriële schade. - De bestuurster van een perso- lauto, mevr. B. uit Melick, reed de Stationsweg in de richting i. Bij de kruising met de ndweertweg schrok de bestuur- r zó van een voor haar voorge leerde personenauto, bestuurd or mevr. S. uit Venray, dat zij in ats van op de rempedaal op de spedaal drukte. Daardoor botste ar auto tegen de voorgesorteerde m lo. Ook hier alleen materiële iade. De 19-jarige bestuurder van een gt rsonenauto D. uit Deurne wilde naf de Beethovenstraat de oprit een woning inrijden. Maar zijn it gleed van het rempedaal en irdoor kwam de auto niet meer 5N tot stilstand en botste tegen garagedeur. Garagedeur en auto arden behoorlijk beschadigd. De 22-jarige bestuurder van een rsonenauto R. J. uit Venray ver- er op de kruising Leunseweg ndsingel de macht over het stuur reed tegen een driekleurige ver- erszuil. Het bleef bij materiële iade. De personenauto bestuurd door de •jarige T. H. uit Venray reed taf het Molenpad de Westsingel en kwam in botsing met de over Westsingel rijdende bromfiets be- i'ard door de 59-jarige A. W. uit nray. Ook hier materiële schade. Minder werklozen In de maand april is het aantal werkloze mannen gedaald van 609 tot 582; een vermindering dus van 87. Dit aantal is ook nog 23 lager dan per 1 mei van het vorig jaar. Ook bij de vrouwen trad een lich te daling in het aantal werkzoeken den op. Van 415 per 1 april naar 404 per 1 mei. Maar dit aantal is toch nog steeds 95 meer dan per 1 mei 1978. Provinciaal gezien is ook een te ruggang van het aantal werklozen te zien. Maar afgezien van deze sei- zoenmatige opleving zijn er nog geen tekenen, die wijzen op een wezenlijk herstel. Diefstallen v. d. H., wonende aan de Lang straat deed aangifte van diefstal van een stenen bloembak uit de tuin van zijn woning. M. B. uit Schaesberg deed aan gifte van diefstal van 4 sierdoppen van zijn personenauto, staande op een afgesloten terrein van een gara ge in Venray. De 45-jarige H. H. uit Nieuw- Bergen deed aangifte van diefstal van zijn bij het station van de NS te Oostrum staande personenauto Peugeot type 305. J. W. uit Venray deed aangifte van diefstal van c.q. vernieling van 100 tulpen in zijn tulpenveld aan de Zuivelweg. Granaat gevonden Bij werkzaamheden door Vissers wegenbouw op de Kermpweg werd een nog op scherp gestelde granaat gevonden. De mannen van de E.O.D. hebben zich over het oorlogssouve- nier ontfermd. Drank in bestuurders In de nacht van 3 op 4 mei kreeg een 40-jarige autobestuurder uit Venray een rijverbod. In de nacht van 5 op 6 mei kreeg dat een 20-ja- rige autobestuurder uit Oploo. Bij beide bestuurders konstateerde de politie drankgebruik. Tegen de regen: deze light weight gabardine mantel in brique of rafblue. Vol leuke details: riempjes, grote zakken, bind- ceintuurtje. En een ingenieus (met sierdrukkers) ingebouwde capuchon onder de kraag. Echt 'n Fantasy model, f 239,- (maten 36,38, 40). Voor de zonneschijn: 'n Fantasy zonnejurkje bestaande uit een uni T-shirt top in rose of mais, met spaghettibandjes en een hand- geweven rok, met rose- en mais- kleurige ruiten, f 189,- (maten 36, 38,40). Fantasy stemt u altijd zonnig. Vlecsstraat 14 Venlo 077 - 12351 Grotestraat 17a Venray 04780 - 82881 da 3ehalve wanneer de verkeersdichtheid het onmog-e- of onnodig maakt, houden bestuurders van motor- jrtuigen, buiten bebouwde kommen zoveel afstand een voertuig waar z(j achter blijven rijden, dat een ialend voertuig zich kan invoegen**. (Art. 25 RVV). Jeer dan eenderde van het to- aantal verkeersongevallen is rijten aan het niet voldoende af- Bd houden. Ondanks de vele rschuwingen voor do hierin ilende gevaren kan men dage- constateren dat met veel te snelheid op veel te geringe af- sd wordt gereden. Het gevolg rvan is, dat als men plotseling et reageren, men niet tijdig tot stand kan komen, waardoor de kop- en staartbotsingen ont- Om mogelijke misverstanden te voorkomen dat afstand houden al leen maar geldt voor motorvoer tuigen en buiten de bebouwde kom, zij bij voorbaat verwezen naar de in artikel 49 vermelde bepaling, „dat eike bestuurder (dus niet al leen bestuurders van motorvoer tuigen) altijd en overal in staat moet zijn zijn voortuig tot stilstand |te brengen binnen de afstand waarover hij de weg kan overzien en waarover deze vrij is". Iedere bestuurder moet dus zó rijden dat hij niet verrast kan worden door Als het zo druk is dat aaneenge sloten in Jile wordt gereden behoeft de voorgeschreven afstand niet in acht te worden genomen. Veilige afstand ln het algemeen geldt: hoe gro ter do snelheid hoe groter de af stand. De veilige afstand, uitge drukt in meters, is globaal gelijk aan de helft van de snelheid in kilo meters. Bij een snelheid van bij voorbeeld 100 kilometer dient op een voorligger 60 meter afstand te worden gehouden. Daardoor wordt voorkomen dat plotseling moet worden afgeremd of gestopt als degene die voor rijdt daartoe Vorige week zijn de acht woon wagen-gezinnen, die tot dan stand plaats hadden in de voormalige camping Vlakwater, zonder veel uiterlijk vertoon verhuisd. Hun keu rig ingerichte nieuwe standplaats op de Smakterheide, achter de werkplaats voor aangepaste arbeid, is op het laatste moment beplant en voorzien van straatlantaarns. Zoals bekend mogen niet meer dan acht gezinnen in dit kampje onderge bracht worden, evenmin mogen sloop- of opslagruimten gevormd worden. Nu de voormalige camping Vlak water ontruimd is, verdient het wel licht aanbeveling op korte termijn het eerder bewoonde terrein in or de te brengen, zodat dit gebied open gesteld kan worden als wandelge bied .Het mooie voorjaarsweer van de afgelopen dagen nodigt daar al leszins toe uit.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 13