PERENIGINGSMEUWS ZWARTKRUIT SCHUTTERS >NJ PvdA Groene Kruis POLITIERECHTER TERPENIEUWS Venray IN Kulturele dag C.D.A. Ven rays Mannenkoor Huisvrouwen- kontaktgroep Brukske Limb. Vrouwen beweging K.V.V. Venray DERDE ORDE Schutterij 't Zandakker PEEL EN MAAS Wijkraad Veltum J.U.M. Nieuws uit Overloon Beweging Werkende Jongeren O.L. Vrouwe Gilde Holthees onderdag 3 mei om 19.00 uur re- tie voor 't gehele koor. fandag 7 mei bestuursvergade- in Almonda, 20.00 uur. dinsdag 1 juli verzorgt ons 'n concert in 't grote Kruger- in Essen. Kontraktueel moet met 't voltallige koor opgetre- worden. Dus houdt U deze da- vrij voor deze concertreis, vakantie voor 't koor valt dit op deze donderdagen 19 en 26 en 2 augustus. (melden uitsluitend bij H. Gom- Niessenstraat 7, tel. 2687 of el Almonda, tel. 5777. gderdag 3 mei a.s.: 1.30 repetitie harmonieorkest aula eunseweg. andag 7 mei a.s.: trenade gouden bruiloft. jeenkomst 19.00 café Volleberg. derdag 10 mei: u. rep. harmonieorkest aula ■unseweg21.30 u. bestuursver- idering. Afwerking agenda van ergadering d.d. 23 april j.l. RDERE DATA OM TE RESER- REN: dagen 13 en 20 mei: jmmuniefeesten. erdag 19 mei: iamanten bruiloft, dag 27 mei: fjjkoptreden winkelcentrum Vel um i.v.m. feestviering aldaar, ndag 17 juni: Keugdvierdaagse. dag 22 juni: ptrcden te Smakt-Holthees i.v.m. ibileum Limbra '6^. ipt.: öptoe Venray '79. ept. emeentelijk muziektoernooi te eunen. kt.: ondagochtendconcert jeugdorkest i schouwburg samen met harmo- ie van Horst. iov.: ondagochtendconcert in schouw- urg met Venrays Mannenkoor. leerlingenopleiding: derdag: 1.30 uur jeugdorkest o.l.v. Bruno ïicassen en J. Verstegen in Co- ünxhof. tandag: 6.30 uur klarinetten o.l.v. Jo van Éls; 18.00 uur klarinetten o.l.v. Jo van uur klarinetten le groep o.l.v. Lucassen; 19.30 klarinetten 2e groep o.l.v. Ben Lucassen. nsdag: uur koperinstrumenten o.l.v. Jan Versteegen. Saxofoons zelfde tijd bij Gerrit Lucassen in Coninxhof. oensdag Individuele repetities o.Lv. Doris van den Broek. Afmelden harmonieorkest uitslui- tot donderdag 19.00 uur bij de Tetaris, telefoon 1225. ^Afmelden jeugdopleiding bij de !er Raedts, tel. 2803. Iidag 4 mei: om 18.30 uur voor alten en sopra nen; Mn 19.15 uur voor tenoren en bas- i. ,.iaandag 7 mei: «n 18.30 uur voor alten en sopra- jbeurten: hjdag 4 mei: hr. Rotjes, Past. Ver- ggenstraat'20, Blitterswijek. Jandag 7 mei: hr. Arts, Nieuwstr. Blitterswijek. Mededelingen: Een speciaal woord over de uit dring tijdens de Hoogmis t.g.v. het ^ibileum van de Pastoor is hier wel zijn plaats. Het was grandioos, ei(fcnder meer. Zonder twijfel een van hoogtepunten van dit jaar, tot nu i Bedankt koor en solisten. Saterdag 5 mei. a.s. zingen we om 1 uur tijdens de avondmis in de deskerk. Boven bij het orgel. IWoensdag 9 mei om 19.45 uur par- epetitie voor de mezzo-sporanen i de alten. Om ongeveer 20.15 uur men dan de sopranen erbij. |Als U' bent verhinderd, graag uw melding aan mevr. v. d. Bekerom, L 3332, of aan mevr. Schrooten, l 3309. venrays gemengde zangvereniging „ARS MUSICA" Dinsdag 8 mei, 19.30 uur repetitie voor de bassen; om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursula- straat. Aslnog kunt u zich opgeven voor de concertreis naar Liesse op 3 en 4 juni a.s. Donderdag 10 mei 20.30 uur mu- ziekcursus in St. Joseph, Overloon- seweg 2. Indien u verhinderd bent dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranje straat 7, tel. 86159 en voor de mu- ziekcursus bij dhr. P. Croymans, Spinetstraat 14, tel. 81578. Lourdescomité af d. Venray LAATSTE HERINNERING Iedereen, die op 22 mei a.s. naar Lourdes gaat wordt er nog eens aan herinnerd, dat er op maandag 7 mei a.s. een voorlichtingsavond wordt gehouden in het parochiezaaltje van de Vredeskerk, aanvang 20.00 uur. Speciale gast op deze avond is de Keer L. Werson, hoofd verpeegkun- dige. HARTELIJK DANK We hebben in deze rubriek meer dere malen kunnen memoreren, dat het Lourdeswerk in Venray lang zaam maar zeker een begrip begint te worden Dat uit zich niet alleen door het zeer grote aantal pelgrims uit onze regio, ieder jaar opnieuw, maar ook op andere terreinen is dat merkbaar. Wie schetst onze verba zing, toen we vorige week een in zeer goede staat zijnde rolstoel kre gen aangeboden. Hiermede is een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan. Daarvoor onze hartelijke dank. Op 22 mei a.s. zal deze rol stoel dan ook al zijn eerste diensten gaan verlenen voor het Lourdes werk. Hij kan worden ingezet voor zowel hospitaal- als hotelzieken. Bij alle Lourdesreizen wordt deze rolstoel gebruikt en zal ook voor eventueel andere mogelijkheden ge bruikt worden. Na alle ernstige onderwerpen van de afgelopen weken, deze week weer eens iets luchtigs en waarschijnlijk ook iets lekkers. Op dinsdag 8 mei zal mevrouw Koning uit Veulen ons komen laten zien hoe zij geitekaas maakt. Zij komt hiervoor met 25 li ter geitemelk naar ons voorlopig wijkcentrum, dus als u wilt zien hoe kaas maken in zijn werk gaat, bent u daar van harte welkom. Aés uw geitjes u niet van uw oud brood afhelpen, wilt u dat dan voor de Veulense geiten meebrengen? Als u deze week toch oud brood aan het sparen bent, spaart u dan ook vast uw rommel voor de rom melmarkt? Vijf mei is de ophaal dag. Dus dinsdag 8 mei is iedereen wel kom in het nood wijkcentrum, met de hoge drempel plus loopplank. De kosten zijn twee gulden, koffie en crèche inbegrepen. KRING VENRAY De kringbedevaart van de L.V.B. naar O.L. Vrouw van Oostrum wordt gehouden op woensdag 9 mei 1979. Om 20.00 uur Eucharistievie ring. Er zal gezongen worden door het Gemengd Zangkoor van Oos trum. katholieke vrouwen vereniging venray Dinsdag 8 mei gaan wij naar Ke- velaer. Vertek vanafr zaal In den Engel om 14.00 uur. Denkt aan uw paspoort. Hiervoor kunnen jullie je nog opgeven tot zaterdag 5 mei. BEDEVAART GENOOI Voor de bedevaart naar Genooi op 8 mei zijn nog enige plaatsen vrij. Men kan zich nog opgeven bij dhr. Jeuken, Oude Oostrumseweg 24, tel. 2046, kosten 6.50. De Venrayse 'zwartkruitschutters' - waarvan wij een aantal weken ge leden 'n uitvoerige reportage gaven - hebben zich op de onlangs in Den Haag gehouden Nederlandse Kampi oenschappen, uitstekend geweerd. De heer R. J. Groenenveld be haalde er een zeer eervolle 2e plaats in het schieten met een voorlaadre- volver. Hij bleef slechts 2 punten ten acljler bij de kampioen. Zijn schoonvader, de heer J. H. Peters, behaalde de zesde prijs. Hier was het verschil met de kampioen zes punten. Aan dit onderdeel van de kampi oenschappen '-zwart-kruit-schutters' namen 65 gegadigden deel. Hoi, hier ben ik met 't exprom voor komende week. Vrijdag 4, zaterdag 5 mei: Rallen- excursie, voor meer info kijk je even in de Jeneverbes of op je ex- promblad. Zondag mei: Jan, Blakt, 8.30 u. Henk Castenrayse vennen 8.30 u.; Boena Castenrayse vennen 8.30 uur; Peter Swinkels houdt ook een ex cursie om 8.30 uur en G. J. gaat om die tijd naar de Griendtsveense peel. En dan in het kort hoe het afge lopen zondag was en hoe 't allemaal ging. Om half 9 waren Jolanda en ik bij de schouwburg om te kijken voor hoeveel man we thee en peper koek moesten maken. Het waren 50 man, waarvan ongeveer de helft uit vaste leden bestond. Daarna ver dwenen we en hebben onze krach ten de hele ochtend aan de theezet terij e.d. gewijd. Ondertussen waren de verschil lende groepen op excursies, waarvan men tegen 12 uur terugkeerde. In een klein uurtje waren thee en pe perkoek op. Sommige personen heb ben zich bij het verslinden daarvan van hun beste kant laten zien (waar wij uiterst blij mee waren) Tegen 2 uur waren alle proefleden ver dwenen en bleef de vaste kliek arh- ter om de boel op te ruimen en de kelder te verkennen. De groeten, Helène. Zondag 6 mei, gildemis (hoogmis om 9.30 uur in Grote Kerk) met in- zgening van nieuw vaandel en nieu we instrumenten. Namiddag Koning- schieten. jeugdnatuurwacht Puzzeloriëntatietocht Op zondag 6 mei a.s. organiseert de Jeugdnatuurwacht afdeling Ven ray weer een puzzeloriëntatietocht voor de leden. Deze tocht vindt plaats in de bossen rond de Ballon zuil en dus niet in de omgeving van het Lobeekdal, zoals aangekondigd is in „De Natuurvriend". De eerste groep van 3 of 4 Jeugdnatuurwach ters start om half tien bij de Bal lonzuil. Eventueel mogen de ouders ook meewandelen. Maar we hopen dat jullie zelf de opdrachten invul len, zodat iedere groep gelijke kan sen heeft op een aantal mooie prij zen. Willen jullie wel een potlood of ballpoint meebrengen om de op drachten te kunnen invullen. Denk aan aangepaste kleding! We raden jullie in ieder geval aan, laarzen te dragen. We verwachten dat de tocht ongeveer Vit uur zal duren! We ho pen op mooi wandelweer en ver wachten vele Jeugdnatuurwachter- tjes om half tien bij de Ballonzuil! ZONNEPITTEN ZAAIEN In de hoop dat de kansen op nachtvorst minimaal worden, raden we jullie nu aan, de 5 zonnepitten te gaan poten. Denk hierbij aan de volgende punten: op een warme, zonnige en be schutte plaats; een halve meter van elkaar ver wijderd; ongeveer 5 cm. diep. in goede, voedzame grond. Lees blz. 3 van „De Natuurvriend" er nog maar eens op na! Vlijtig Lies je Om je Vlijtig Liesje mooi in bloei te krijgen, zijn deze vier punten van belang: veel licht, maar geen felle zon; veel frisse lucht; matig vochtig houden; elke week wat kamerplanten- mest. Veel succes! Prijswinnaars „Pieker even mee" Onder de goede oplossingen van de rubriek „Pieker even mee" zijn 2 prijswinnaars getrokken. Bij loting zijn dat geworden: Annie Coppes, Albionstraat 12, Leunen en Karin de Ia Roy, Arden- nenlaan 3, Venray. Jullie kunnen een mooi prijsje af halen bij onze secretaris, de heer Janssen, Groene Hart 1 te Venray (tel. 2772). Proficiat! Voot de volledigheid vermelden we nog even dat de kunstschilder de stukken 1 en 4 nodig had! uw Venrays weekblad VELTUM-IO wijkfeest in Venrayse woonwijk In het kader van het tienjarig be staan van de Venrayse woonwijk Veltum organiseert de wijkraad Veltum op 25, 26 en 27 mei a.s. on der de naam „Veltum-10" een aan tal festiviteiten en manifestaties voor de wijkbewoners, met het doel, de onderlinge kontakten in de wijk te bevorderen en de bevolking te in formeren over de aktiviteiten van instellingen en het verenigingsleven in Veltum en Venray. De festiviteiten worden ingeluid met een disco-avond in de kelder van Coninxhof op vrijdag 25 mei, welke voor de jeugdige Veltummers wordt georganiseerd. Op zaterdagmiddag vindt een gro te wandel-puzzeltocht plaats voor het hele gezin. Deze tocht voert door alle delen van Veltum, zodat de be woners de gelegenheid hebben, om op een aktief-sportieve manier hun woonomgeving te leren kennen. On derweg worden gratis konsumpties verstrekt, voor de deelnemende kin deren is er een grabbelton, en aan de tocht zijn leuke prijzen verbon den. Op zaterdagavond wordt vanaf 21.00 uur in restaurant Vlakwater een gezellige dansavond georgani seerd voor de volwassenen. De zondagmiddag staat in het te ken van de Veltumse jeugd. Rond het winkelcentrum en op de gras velden tussen de flats aan de Haam- makerstraat en de Veltumse Kleffen vindt een groot aantal kinder-akti- viteiten plaats. Naast spelletjes, zoals hoepelen, zaklopen, voetballen, steltlopen en andere behendigheidswedstrijden, is er een grootse verkleedpartij, waar bij de kinderen in hun feestelijke uitmonstering ook toneelstukjes kunnen uitvoeren. Op de kindermarkt, welke nabij het winkelcentrum plaatsvindt, zul len ongetwijfeld vele leuke kinder spulletjes geruild of verhandeld worden. Tenslotte wordt op de Veltumse Kleffen een grote straattekenwed strijd gehouden, waarbij een des kundige jury aanwezig is, om de beste tekeningen uit te kiezen, en de jonge kunstenaars met leuke prij zen te belonen. Op zondagmiddag hebben de wijk bewoners tevens de gelegenheid zich te oriënteren op het gebied van het verenigingsleven en de instellingen in Venray, welke zich op een zoge naamde infomarkt presenteren. Deze infomarkt is opgebouwd op de parkeerplaats rond het Veltumse winkelcentrum, welke de centrale plaats is, waaromheen het gehele gebeuren zich afspeelt. JOOP HENDRIKS KWARTET IN JAZZ-CAFÊ VENRAY Zaterdag 5 mei zal in het Jazzcafé van Free Wheelin' aan de Hoender straat het bekende Bredase kwartet van Joop Hendriks optreden. Ze spe len weer in de oude vertrouwde be zetting met meesterslagwerker Ruud Pronk. De groep brengt goed in het ge hoor liggende, swingende jazz. Als zanger is aangetrokken de Ameri kaanse zanger Peter- Grimston, de ex-zanger trompettist uit het be roemde orkest van Fame. Joop Hendriks zelf staat borg voor een onuitputtelijk improvisatiever mogen op saxofoon. Zijn broer Wout Hendriks zorgt als pianist voor harmonieus akkoordenwerk: subtiel en vaak verrassend van ti ming. Zoals bekend heeft de P.v.d.A. vorige week haar congres gehouden. Tal van belangrijke zaken stonden op de agenda. Op de eerste plaats werd er een nieuw partijbestuur ge kozen. De met spanning .tegemoet geziene verkiezing van een nieuwe voorzitter werd overduidelijk ge wonnen door Max van den Berg. Een prima voorzitter lijkt ons. De P.v.d.A.-Venray organiseert op 22 mei a.s. een forum in het kader van de europese verkiezingen. Het forum wordt gehouden in zaal „In den Engel", Aanvang 20.00 uur. Verder zijn de deelnemers: CDA (onder voorbehoud), D'66, PSP en VVD Eisso Woltjer uit Venray zal voor de PvdA in het forum plaats nemen. Eisso Woltjer staat negende op de PvdA lijst en is de enige verkies bare Venraynaar voor het Europees parlement. Dus Affiches voor de europese verkie zingen kunnen worden afgehaald bij Joost van de Vorle, Kennedystr. 11; André Leyssen, Leunseweg 27 en Bert Kersten, Ouverturestraat 21. MERSELO Vrijdag 4 mei: Allereerst willen we alle inwoners van Merselo danken voor hun me dewerking aan de spellenaktie van vorige week vrijdag. We hebben weer een aantal spellen bij elkaar gehaald waar we veel plezier van zullen beleven. Vanavond hebben we de avond gereserveerd voor de deelnemers aan de danskursus voor beginners, die nu beëindigd is. Degenen die niet aan deze beginnerskursus hebben deelgenomen hebben vanavond ook geen toegang. Bij deze zouden wij de ouders van de deelnemers van harte willen uit nodigen om deze avond bij te wonen. Zaterdag 5 mei: Vanavond weer een avondje vol gezellige muziek en een natje en droogje voor iedereen van 15 jaar en ouder. Van 8 tot half 1 staan we voor jullie klaar. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Bericht voor alle meisjes en jon gens die van disco-muziek houden. Zaterdag 5 mei is er weer een gran dioze disco voor jullie. Je weet wel voor iedereen van 9 jaar en ouder. Het belooft weer een grqot festijn te worden. De aanvang is om 19.30 uur en we draaien door tot 22.00 uur. De entree is 0.50 en de consumpties kosten 0.75. Natuurlijk zien we jullie zaterdag allemaal in Trefcen trum Den Hoender, Ursulastraat 2 te Venray. Op zaterdag 5 mei a.s. organiseert de K.P.J. Limburg, evenals in vori ge jaren, weer haar jaarlijkse kul turele dag. Het doel van deze dag is, om de leden van de K.P.J. eens de moge lijkheid te geven om hun kulturele en kreatieve vaardigheden, in een echte schouwburg aan een groot pu bliek te demonstreren. Daarnaast kan men de Kulturele Dag zien als een soort visitekaartje dat aan de buitenwacht wordt ge presenteerd door de K.P.J. Limburg. De dag begint 's morgens om 10.00 uur in het Cultureel Centrum „De Munt" te Weert. Bovendien zal de foyer van de schouwburg zo worden ingericht dat de bezoekers de gelegenheid krijgen enkele informatie-stands te bezoe ken, die bemand worden door KPJ- ers. In de zaal van de schouwburg zul len de toeschouwers een bont en af wisselend scale van kreatieve uitin gen voor 't voetlicht zien verschij nen; een unieke variatie aan optre dens welke worden uitgevoerd door de Limburgse plattelandsjeugd. In totaal zullen op deze KULTU RELE DAG 26 groepen uit alle stre ken van Limburg optreden. Na afloop van dit alles begint om 19.30 uur de traditionele dansavond met het orkest „Game". De entreeprijs voor deze dag (in clusief de dansavond) is 4,p.p. a 0 WIJKRAAD NOORD-WEST Openbare wükraadsvergadering Rectificatie voor wat betreft de mededeling die in het wijkblad staat. De komende wijkraadsvergade- ring zal gehouden worden op dins dag 15 mei a.s. om 20.30 uur in het Trefcentrum Ursulastraat 2 te Ven ray. Een ieder die belangstelling heeft, is weer van harte welkom. Deze be richten doen dus de mededeling in het wijkblad hierover vervallen. Verder is er nog een bericht over de maandelijkse ontspanningsavond. Deze zal gehouden worden op vrij dag 11 mei a.s. Zoals gewoonlijk be gint deze avond om 20.00 uur en is toegankelijk voor iedereen van 18 jaar en ouder. Wil je er een keertje gezellig uit zijn, kom dan maar eens naar tref centrum Den Hoender, Ursulastraat 2 te Venray. 10 JAAR FREUNDE ECHO „Freunde Echo" gaat op 4, 5 en 6 mei haar tien-jarig bestaan herden ken en muzikaal vieren. Het pro gramma voor die dagen ziet er als volgt uit: Vrijdag 4 mei: Country-- Wes ternavond met medewerking van: Silver Eagle Express en Silver Wings. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 5 mei: Kindermiddag met poppenkast. Aanvang 13.00 u. Lustiger Musikantenabend, met me dewerking van Mühltaler Musikan- ten, die Fidelen Rosentaler, Freunde Eucho, aanvang 20.00 uur. Zondag 6 mei van 12.00 tot 23.00 uur: Groot Kapel Bigbandfestival. TE WEINIG UITBETAALD? Als je lid bent van de bond, zit je goed omdat je van hen hulp en steun krijgt om alsnog het geld te krijgen waar je recht op hebt. Is dit niet het geval, dan kun je altijd te recht bij de KWJ, voor informatie en hulp. Om het achterstallige loon terug te krijgen, zul je eerst als werkne mer een vordering in moeten stel len bij de kantonrechter. De erva ring heeft ons geleerd dat in de meeste gevallen een aangetekende brief aan de werkgever al genoeg is, om hem het wettelijk minimum (jeugd)loon uit te laten betalen. Opgelet: Achterstallig minimum (jeugd)loon kun je tot 5 jaar erna alsnog opeisen. VERENIGINGSNIEUWS UITERLIJK DINSDAGSMORGENS INLEVEREN FEEST VOOR HET GILDE Zaterdag 5 mei zal er feest zijn voor de Gildebroeders en zusters, en voor geheel de gemeenschap van Holthees-Smakt. Het oude O.L. Vrouwe Gilde, anno 1340, dat nooit heeft beschikt over een eigen tam boerkorps, zal nu zaterdag met een dergelijk korps verrijkt worden. In augustus 1978 werd door be stuur en gildebroeders het initiatief genomen tot oprichting van een tamboerkorps. Er werd een oproep gedaan door 't bestuur aan de ge meenschap van Holthees-Smakt, en met succes: 18 meisjes en jongens gaven zich als lid op voor 't korps. Als instrukteur van het korps werd een beroep gedaan op de heer Hen driks uit Merselo en als leider van 't korps op de heer Th. Bonants. Met volle inzet van beiden en met behulp van 't bestuur en gildebroe ders, kon men al spoedig overgaan tot aanschaffing van 18 nieuwe trommen. Al dra werd er gesproken over uniformen voor het korps. En dat werd een succes door een opge zette oud-papier-aktie. Een extra woord van dank aan Gildebroederzuster mevr. Janssen- Gommans, die zich geheel belange loos beschikbaar stelde voor 't ma ken van de uniformen. En zo zullen zaterdagavond de blauw-wit vendels wapperen aan "t Gildehuis „zaal Trefpunt" Om half 8 zal door de heer G. van Heusden. Burgemeester van Vierlingsbeek. de uniformen symbolisch word aange boden. Ook de jeugd vendelgroep van 't Gilde, die al zeer bekend is van de T.V. en de kring gildedagen, zal op deze avond in haar nieuwe unifor men verschijnen. Na de plechtigheid zal het bestuur recipiëren. HET CDA BESTUUR VERGADERDE Naar aanleiding van een uitnodi ging van Free Wheelin uit Venray om deel te nemen aan een boycot- aktie tegen Zuid-Afrika. werd in de onlangs gehouden bestuursvergade ring na een uitvoerige discussie be sloten hieraan niet deel te nemen, aangezien dc opzet en de organisa tie van de boycot-aktie zo éénzijdig is. dat er voor enige nuanceringen geen ruimte is. Het CDA Venray is van mening, dat er geprotesteerd dient te wor den tegen alle onrecht, onderdruk king en terreur in de wereld, niet alleen tegen de mistoestanden in Zuid-Afrika. Voor het CDA staat vast. dat er 1982 in ieder geval een CDA-l(jst aan de Gemeenteraadsverkiezingen zal deelnemen. De leden van Samenwerking en Kerkdorpen die tevens lid zijn van het CDA, zullen een keuze moeten maken. Over de wijze waarop en wanneer zal voor dc zomervakantie opnieuw met de andere groeperin gen worden vergaderd. Op heden donderdag 3 mei zal de werkgroep weer vergaderen over het onderwerp „Veiligheid". Alle leden van het CDA zijn van harte welkom, in de „Burggraaf" om 20.00 uur. CURSUS SAMEN AFSLANKEN Eind augustus begin september van dit jaar zal er wederom een afslank cursus worden gehouden in samen werking met de huishoudelijke voor lichting Limburg H.V.P. De cursus duurt 17 weken. Deze cursus bestaat uit: een ken nismakingsbijeenkomst; 8 lessen van een diëtiste over voeding en dieet; 5 praetische voedingslessen door 'n huishoudlerares; 3 lessen beter be wegen door een gymdocent. De kosten bedragen voor leden van de kruisvereniging 70 4.10 per les); voor niet-leden 70,plus het plaatselijke contributiebedrag. Opgave liefst zo spoedig mogelijk vóór 15 mei a.s. bij het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-81296. openbare bibliotheek u/enray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray - Tel. 1970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Cookson, C. Hannah (hist) Fast, H. M. De emigranten (fam.) Heinrich, W. De gouden tafel (oorl.) Konsalik, H. G. Liefde in St. Petera- burg. Lathen. EL Vanavond moord (det) Lorrimer, C. Maureen (hist.) McBain. L. Liefde in de hooglanden. Slyke. H. van. Verloren liefde. Stirling, J. Het water tot de lippen, (hist) Veer, W. van der. Verraad bij het ochtendgloren (verz.) 'IK moet het stuur kwijt geraakt zijn.' sprak de brede man in het breed geruite pak van violet geverfd kamgaren. 'Dan moet u het beter vasthouden,' bromde de politierechter. Zo'n stuur zit in een auto om ermee te sturen. Als u dus een bocht naar rechts moet maken, moet u dat stuur naar rechts draaien en niet rechtuit doorrommelen 'Maar d'r zat een onverwachte knik in de weg!' 'Het was een hele gewone hoek van negentig graden. U moest daar rechtsaf, de hoek om, maar u reed pardoes de stoep op, rechtuit een plantsoen door en u kwam aan de andere kant tegen de huizen tot stilstand, 't Is nog mooi. dat u daarbij niemand omver gereden hebt!' Dat vond de verdachte ook mooi, maar hij bleek toch niet zo erg te spreken over de aanleg van een weg met zo'n onverwachte knik. 'Elke weg maakt bochten,' meende de rechter, 'u kunt toch niet overal maar rechtdoor rijden zonder te kijken. Hoeveel glaasjes had u gedronken?' 'Drie vier....' 'O, tegen de politie zei van vijf zes. Wat waren dat voor glaasjes?' 'Gewone kleine glaasjes. 'Maar hiet staat in uw verklaring voor de politie: vijf zes dikbuikjes en nog enkele pijpjes en na wat gegeten te hebben, nog enige blikjes bier. Geen wonder, dat u 0,85 promille alcohol in uw bloed had. Hoe dorst u nog te rijden?' 'Dat wou ik niet. We gingen vissen die dag en m'n maat zou me terugrijden, dan kon ik wat drinken. Hij heeft me teruggereden, maar tot zijn huis en toen moest ik 't laatste eindje, naar mijn huis alleen. Maar we waren vroeg opgestaan, om drie uur al, en ik had lange dagen gemaakt. D'r kwam dus veel vermoeidheid bij.' 'Is de schade nu geregeld, die aan dat plantsoen is aangericht?' 'Ja, dat is allemaal geregeld 'Hoeveel bedroeg die schade?' 'Dat weet ik niet, ik heb nog geen prijs opgekregen. 'Het is dus niet betaald. En uw auto was helemaal vernield en de flat, waar u tegen op botste, wat is daar de schade?' De raadsman van de verdachte haastte zich te verklaren, dat er slechts enkele schilfers van 3 stenen waren gesprongen, zodat zijn cliënt daarom m^nde dat er geen wezenlijke schade was aangericht en zodoende naar huis was gegaan. 'En ik heb een nieuwe auto moeten kopen,' voegde de brede man in de brede ruiten er onverstandig aan toe. 'En is dat een goede auto? Rijdt hij goed? Remt hij goed? Draait het stuur?' informeerde de magistraat achter de groene tafel. En na veel bevestigend geknik: 'U hebt er dus al in proef gereden;»' 'Neenee.schrok de verdachte, wiens rijbewijs was ingenomen door de politie 'Hoe weet u dan dat deze auto zo goed is?' 'Dat zegt de garage.' 'Ja, dat zeggen ze altijd als ze een auto verkopen, maar dat hoeft u nog niet te geloven.' De officier schilderde breeduit de onbekwaamheid van deze autobezitter om auto te rijden. Nauwelijks achter het stuur reed hij dwars door een plantsoen en na een botsing met de huizen daarachter had hij nog de brutaliteit om zich te drukken. Hij eiste een voorwaardelijke gevangenisstraf van een week met een proeftijd van drie jaar. een boete van 1 1.000. of 25 dagen en ontzegging van de rijbevoegdheid voor zes maanden Een bezorgde raadsman pleitte voor enige clementie, gezien de geringe schade aan het flatgebouw, het blanco strafregister en de grote schade aan de eigen auto van verdachte. De verdachte zelf zei nog iets over z'n vermoeidheid van die dag en dat hij het niet als ongeval had ervaren. 'Als u ergens tegen op rijdt, spreekt het toch vanzelf dat u moet wachten.' 'Waarop wachten?' 'Natuurlijk niet tot de stenen spreken. U kent de verkeersregels toch?' Dat moest de heer in 't violet beamen, anders kon hij helemaal wel inpakken 'Dan moet u niet zulke domme vragen stellen,' sneed de officier De politierechter hield vast aan de week voorwaardelijk, bepaalde de proeftijd op twee jaar, stelde de boete op f 750, -- of 20 dagen en de ontzegging van de rijbevoegdheid op zes maanden met aftrek van de tijd waarin het rijbewijs inge nomen is geweest.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9