S.V.V - JEUGD FIIMNIEUWS VAMOS A VER dheidsbestrijding ostte gemeente vier ton iemeente in beroep bij de Kroon PEEL EN MAAS ook üw krant NU AL 145 TEXTIELSUPERMARKTEN 1 januari 1979 tot aan het vau de winter heeft de glad- strijding de gemeente rond 000,gekost. In dit bedrag repen de aankopen van we- kalizout en strooizand, huur eel van derden en eigen man- chine-uren gemeentewerken. lodens de winterperiode is voor gladheidsbestrijding 600 ton we- jzout en 60 ton kalizout verbruikt, rvan is nog in voorraad 50 ton ■enzout en 30 ton kalizout. legin december 1978 (dus voordat extreme winter begon) bedroeg voorraad wegenzout 400 ton, het- n volkomen ontoereikend bleek j', ir de gladheidsbestrijding. Door i lentijdse aanvulling van de voor- wegenzout en de aankoop van (duur) kalizout, heeft de «la ■V izoi ar, on In Iheidsbestrijding haar taak tot einde van de winterperiode goed pnen volbrengen. Wel is er tegen einde van de winterperiode hts „mondjesmaat" gestrooid. [iteraard hebben de hoge kosten de gladheidsbestrijding gevol- voor de financiële toestand van jemeente, die toch al niet zo skleurig is omdat de post.onvoor- ie uitgaven intussen al aardig is mken. i de begroting voor 1979 was behoeve van de gladheidsbe- i", ijding voor het gehele jaar 169.000 den uitgetrokken, terwijl in de ste drie maanden van het jaar gladheidsbestrijding al vier ton jtte-- - - Daarbij komt, dat de k rraad wegenzout ten behoeve rh de komende winter weer op peil et worden gebracht. im deze financiële strop enigs- j te kunnen opvangen hebben gemeestcr en wethouders beslo- in 1979 een aantal herbestra- swerkzaamheden niet uit te voe- Dit zou tot gevolg kunnen heb- dat hier en daar de bestrating tegels en klinkers er in de toe- ast dan waarschijnlijk wat min- mooi bijligt, maar zo oordeel- liet college wanneer er geen is zal er hier en daar wat aan Titeit moeten worden ingeleverd. liertoe gemachtigd door de ge- p enteraad is het college van b. en ta; bij de Kroon in beroep gegaan en een uitspraak van Gedepu- rde Staten van Limburg inzake ïbt beroepskwestie over het bedrag M kleuter 1976. ijf schoolbesturen waren in be- p gegaan bij Ged Staten tegen A raadsbesluit van 29 november waarbij de kosten van het baar onderwijs in 1976 werden tgesteld. schoolbesturen waren het niet met het aangehouden bedrag 15,66 per kleuter ter bestrij- g van de administratiekosten. Zij sü den, dat de administratiekosten r het kleuteronderwijs even hoog i als die voor het basisonderwijs, laatste waren door de minister taald op 28,50. llijkens hun uitspraak zijn G.S. mening, dat voor het kleuter erwijs met een iets lager bedrag i worden volstaan dan voor het isonderwijs. Bovendien achten voor de gemeente Venray over nog bijzondere omstandig- ien aanwezig (weinig admini- jtieve handelingen i.v.m. aan- xeaaffingen voor het openbaar kleu- x mderwijs). Dit alles overwegende ien G.S. op een bedrag van 25,- kleuter ter bestrijding van de ninistratiekosten. iezien de hieraan voor de ge- s ente verbonden financiële gevol- i heeft de gemeenteraad in no- nber 1978 b. en w. gemachtigd bij Kroon in beroep te gaan wanneer I. de schoolbesturen geheel of ge- ltelijk in gelijk zouden stellen. Een andere beanlgrijke re- om in beroep te gaan is het feit, de rijks vergoeding per kleuter 54,75) volstrekt onvoldoende wordt rht om de kosten per kleuter te strijden als van dat bedrag al 25,— besteed moet worden aan ninistratiekosten. Om de minister ïntueel te kunnen bewegen de svergoeding te verhogen zal, naar mening van het college, toch min os een uitspraak van de Kroon iwezig moeten zijn. Kuikenloods in brand Eondagavond werd groot alarm leven, na melding van een uit lade brand in een grote kippen- ids van de kippenfokker J. W. aan Rouwkuilenweg te Yfeselsteyn. ordat de brandweer ter plaatse is, zo konden wij konstateren, dden personeel en omwonenden al kordate wijze met een poeder- isser het vuur grotendeels be- 'ongen en behoefden de brand- erlieden slechts na te blussen, vaar voor uitbreiding was gewe- n. Als een gelukkige omstandig- id kan worden aangemerkt dat de nd gunstig was en meer nog de -.-o-' ontdekking. De oorzaak was rmoedelijk een gesprongen gas- ding. Een aantal kuikens, circa lj.vam door verstikking om het n. De schade welke enkele dui den guldens bedraagt, wordt de verzekering gedekt. Aangehouden Terzake vernieling aan een auto de politie de 24-jarige M. W. Maashees aanhouden. Hij trap- tegen het linker portier van de to van de 28-jarige W. K. uit Ven waardoor schade ontstond. Na hoor en aanzegging dat proces- haal zal worden opgemaakt, werd 'huiswaarts gezonden. Overval in zelf bedieningszaak Donderdagmiddag omstreeks 4 uur stapte een 18-jarige jongeman de Edah-zelfbedieningswinkel aan de Grotestraat binnen en liep regel recht naar een aan de kassa dienst doende kassière. Onder bedreiging van een mes gelastte hij haar de kassa te openen. De kassière zag geen anderfe mogelijkheid. De jonge man griste een deel van het aanwe zige grootgeld mee, een bedrag van 5000 gulden. Hierna vluchtte hij in het drukke winkelcentrum. Een on middellijk door de politie ingezette zoekaktie leverde geen onmiddellijk resultaat op, wel kreeg de politie goede getuigenverklaringen, en een signalement en dat kwam overeen met het signalement van een knaap die enkele uren later met de trein van Venray naar Nijmegen was ge reisd. Het bleek de 18-jarige K. K. uit Nijmegen te zijn. De jongeman, welke sinds enige tijd in 'n Venray- se inrichting verblijft, staat als zeer agressief bekend. Hij werd door de Nijmeegse politie nog in de loop van donderdag aangehouden en naar Venray overgebracht. Dinsdag werd hij voorgeleid aan de officier van justitie te Roermond. Fietser gewond De 55-jarige fietser J. W. uit Ven ray stond op het Lovinckplein te wachten voor het rode stoplicht. De fietser wilde oversteken naar de Pa ter Tulpstraat. De 19-jarige bèstuur- der van een personenauto A. L. uit Venray wilde op dat moment rechts af de Puttenweg oprijden en ver leende toen geen vrije doorgang aan de fietser. Deze werd aangereden, kwam ten val en moest met diverse verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Drankgebruik Een 48-jarige bestuurder van een personènauto uit Mook kreeg 'hier in Venray een rijverbod opge legd omdat de politie drankgebruik konstateerde. Honden aangereden Op de kruising Kastanjestraat- Zuidsingel werd een Duitse herders hond en een kleine pub aangereden door een onbekend gebleven auto mobilist. De moederhond werd licht gewond. De ontboden dierenarts liet de twee honden overbrengen naar het asiel. Rijverboden Een 17-jarige bromfietsbestuur der uit Venray kreeg een rijverbod opgelegd wegens gekonstateerd al coholgebruik. De moeilijkheden wel ke die bestuurder in een Leunse friturezaak had gemaakt werden in de minne geregeld. Een 42-jarige autobestuurder uit Geysteren kreeg '>en rijverbod opgelegd terzake gekonstateerd al coholgebruik. Eenzelfde verbod kreeg ook een 24-jarige autobestuurder uit Venray opgelegd. Een 35-jarige bestuurder uit Linden trok de aandacht van de po litie omdat die bestuurder niet het rechte spoor volgde. Na pijpje bla zen werd hem de bloedproef afge nomen. Nadat tegen hem procesver baal was aangezegd kon hij huis waarts keren. De auto mocht eerst 8 uur later teruggehaald worden. Een 18-jarige bestuurder kreeg na het pijpje blazen en de bloed proef, procesverbaal aangezegd ter zake het rijden onder invloed. Materiële schade De 24-jarige bestuurder van een personenauto R. B. uit Venray reed over de Vcnloseweg en wilde de rechts van dc weg gelegen par keerplaats oprijden. Bij het nemen van de bocht verloor hij de macht over het stuur, de auto reed het taluud af en sloeg over de kop. De auto werd zwaar beschadigd, de be stuurder liep geen noemenswaardig letsel op. De 60-jarige bestuurder van een personenauto H. v. O. uit Horst en de 43-jarige bestuurder van een bestelauto K. S. uit Venray reden over de Leunseweg in de richting van de kruising bij de Paterskerk. Bij de kruising sorteerde de eerste bestuurder voor in het vak voor linksaf en rechtdoor, de tweede be stuurder in het vak voor rechtsaf. De eerste bestuurder bedacht zich schijnbaar en sloeg plotseling rechts af waardoor een flankbotsïng ont stond, met alleen materiële schade. De 21-jarige C. H. uit Venray reed over de Beekweg in de richting Rips. Gekomen in de bocht voor de Ripseweg geraakte zijn auto ver moedelijk door te hoge snelheid in een slip, en voordat hij zijn auto onder controle had, botste deze te gen een verkeersbord. Maar ook hier alleen materiële schade. deparkeei ue auto's beschadigd De 35-jarige C. B. had op 24 april zijn personenauto in de School straat geparkeerd en daags daarna is hij met zijn auto gaan rijden. Op 26 april hebben getuigen zich bij hem gemeld met het kenteken van een auto. waarvan de bestuurder zijn parkeerde auto had aangereden. Toen pas ontdekte hij dat zijn auto aan 't rechter portier beschadigd was. De juiste gegevens van de veroor zaker waren nog niet bekend, maar zullen door de politie snel worden achterhaald. S. had zijn personenauto op de parkeerplaats bij Torro geparkeerd. Bij terugkeer ontdekte hij dat het rechter voorspatbord beschadigd was. De veroorzaker had geen visi tekaartje achtergelaten. De bescha diging vond plaats op 27 april te omstreeks tien voor elf. Eventuele getuigen worden verzocht zich met de politie in verbinding te willen stellen. Vernielingen Voor de derde maal hebben enkele vandalen de siertuinmuur van de woning van de fam. F. aan de BeukenlaanLindenstraat ver nield. Wat de motieven van die vandalen zijn, is een raadsel, want zover als kan worden nagegaan, kan er van een wraakaktie geen sprake zijn. De politie verzoekt eventuele getuigen zich met haar in verbin ding te willen stellen. De vandalen- streek is voor de derde maal ge beurd op 28 april tussen 2 en 3 uur 's nachts. Op de Veltumse Kleffen wer den weer drie auto's beschadigd. An tennes en spiegels werden vernield. In de Grotestraat deed de 30- jarige J. v. N. aangifte van vernie ling van een winkelruit. De 54-ja- rige J. v. d. M. deed eveneens aan gifte van vernieling van een ruit. Of er pogingen zijn gedaan om door de ruit binnen te komen is niet met ze kerheid te zeggen. In zover kon wor den nagegaan is er niets vermist. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de daders in hun werk zijn gestoord. De 23-jarige mevr. A. S.-H. deed aangifte dat haar nabij Vlak water geparkeerde auto beschadigd was. Linker portier en achterzijde waren bekrast. Mishandeling De 16-jarige D. H. uit Venray werd op 27 april te omstreeks 19.00 uur voor café „In den Engel" mis handeld door een nog onbekend ge bleven leeftijdsgenoot. Hij liep een wondje op aan 't linkeroor en werd duizelig en misselijk. Voor de opspo ring van die dader verzoekt de po litie getuigen zich met haar in ver binding te willen stellen. Weer vandalen- streek in F ranciscusschool Wederom moet een inbraak wor den vermeld in de Franciscusschool aan de Eikenlaan. Door het uitne men van een ruit was toegang ver kregen. Op een schoolbord was met krijt gekrast en geschreven. Een brandblusapparaat was in de hal en toiletruimte leeg gespoten. Zover kon worden nagegaan wordt er niets vermist. Insluiping in woning De fam. K. in dc Vivaldistraat kwam tot de ontdekking dat er in de nacht ongewenst bezoek was ge weest in hun woning. Het was wel gemakkelijk, want de keukendeur was niet afgesloten geweest. Ver mist worden, een geprepareerd ko nijnenvel, een bankbiljet van 25 gul den, beurs met betaalpas, een kof fiezetapparaat, een platenspeler, tu ner en versterker. Inbraak in direktiekeet De 49-jarige H. F. uit Maasbrce deed aangifte van openbreken van een direktiekeet en een container, staande nabij de zuiveringsinstalla tie aan de Smakterweg. Uit de di rektiekeet werden twee complete gereedschapstassen voor een elec- triciën en enig persoonlijk gereed schap weggenomen. Wat uit de con tainer werd gestolen kon nog niet worden medegedeeld, evenmin de waarde van het gestolene. Container in brand gestoken Venrays brandweerlieden moesten een brandje in een container, staan de bij een winkel aan de Hoender straat, blussen. Het is gebleken dat opzettelijk het afval in brand is ge stoken. Vier gewonden bij botsing Zondagmiddag omstreeks half drie verleende de 40-jarige bestuurder van een personenauto H. H. uit Haps geen voorrang op de kruising Mcr- M'losowegWestsingel, waardoor dc door hem bestuurde auto in botsing kwam met de over de Westsingel rij dende personenauto, bestuurd door de 48-jarige M. B. uit Schaesberg. Van de laatste auto moesten de bestuur der, zijn 15-jarige dochter en 13-ja- rige zoon naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Ook moest met diver se verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd de 18-jarige inzit tende van de eerste auto G. S. uit Cuyk. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Door de overwinning op Quick Boys Al speelt SV Venray Al op maandag 7 mei a.s. in Panningen dc halve finale om de Bisschopsbeker tegen Megades. De wedstrijd begint om 19.00 uur. De bus vertrekt om 17.45 uur bij den Boggerd. We ver wachten veel supporters en vooral de ouders worden ook verwacht. Het terrein is gelegen bij het in dustrieterrein. Op zaterdag 5 mei a.s. organiseren wij een „open dag" voor ouders met kinderen en andere belangstellen den. Deze „open dag" wordt gehouden in de vorm van een tentoonstelling, waarbij U de werkstukjes, gemaakt door dc diverse groepen, kunt be kijken in de kelder van „Coninxhof", Goudsmidstraat 9. Ook zal aandacht worden besteed aan diverse spelen, en zullen er hoekjes worden ingericht, waarbij U met uw kinderen samen iets kunt maken. De openingstijd is van 10.00 tot 13.00 uur. Tot ziens. TWEE MAAL DEATH Studio theater pakt deze week uit met een gigantisch opgezette thriller van Agatha Christie n.l. DEATH ON THE NILE. Het is een zeer ambi tieuze film geworden met een lengte van bijna twee en een half uur, on der regie van John Guillcrmin, de man die grote suksessen boekte met ..Wolkenkrabber In vlammen" en ..King Kong". Nu komt hij als een kampioen tevoorschijn met een op het oog minder spcktaculairc film, maar dat lijkt maar zo. De film Is van begin tot eind echt groots. Er is een spannend verhaal Agatha Christie eigen en de rolbe zetting is fenomenaal. Peter Ustinov, Mia Farrow, Bette Davis, David Ni- vin. Maggie Smith enkele weken ge leden bekroond met een Oscar. Jane Brink e.v.a. Liefhebbers van een spannend de tective verhaal afspelend in een grootse entourage, krijgen hier het volle pond. Een tweede film die de aandacht verdient is GAME OF DEATH, om dat het om de laatste film gaat, waaraan BRUCE LEE heeft meege werkt. Voor 90 procent van de film speelt hij nog mee. Toen overleed hij en werd de «film afgemaakt met een stand-in. Voor het publick is dit niet merkbaar. Wel krijgt men een echte onvervalste BRUCE LEE film te zien. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es cl domlngo de la primera comunión: felicldades para todos los padres que tienen hijo o hija que har.A su primera counión. A las once y cuarto, en nuestra ca- pilla, Overloonsewcg 2, Misa con müsica y plètica en Castcllano por el descanso storno de la Sra Da Isa bel Jurado, la Madrc de Sr D An tonio Ruiz Jurado, en el 4 aniver- sario de su muerte. Después de la Misa reunion en la salita del con- vento donde estan bastantes diarios y revistas para todos Vds. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Los espanoles que permanescan mas de cinci aftos en Holanda y deseen quedarse por mas tiempo, han de tener derecho de voto en las elecciones manidpalcs. segun un di- rectivo dc la FNV. Los interesados por el curso de capitación social de ia LIS diriganse antes del 15 de mayo a Julian Martinez, van Vleef- straat 1 5911 BD Venlo (tel. 077 - 18746). Antes de todos los nümeros de tcléfono de VENRAY se debe anadir un 8. En dia 12 de mayo. en el centro se proycctara una pelicula espanola. Hasta la vista!

Peel en Maas | 1979 | | pagina 13