GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Nieuwe subsidieregeling voor eigen woningbezit van kracht 1 Op 20 april 1979 is de nieuwe re- Keling voor het subsidiëren van eigen woningen in werking getre den. De regeling is vervat in de Beschikking geldciyke steun eigen woningen 1979. Hiermee zUn de tot nu toe geldende regelingen voor het beschutte elgen-woning- bezlt en voor premiekoopwonin gen vervallen. Volgens de nieuwe regeling is de rtykssteun en (ten dele) de hoogte daarvan afhankelijk gesteld van het inkomen van de nieuwe eige naar. Met de nieuwe regeling wordt beoogd het eigen-woning- bezit in het bijzonder voor de laagste inkomensgroepen te bevor deren. Op basis van de nieuwe regeling kunnen aan de eerste eigenaar- bewoner jaarlijkse bijdragen wor den verstrekt, als de stichtings- kosten van een nieuw te bouwen eigen woning en het inkomen van de eigenaar voldaan aan bepaalde voorwaarden. In de regeling is sprake van twee categorieën woningen: Eigen woningen categorie A, waarbij de eigenaar een hoge subsi die krijgt. Categorie A is gericht op het tot stand komen van niet te dure eigen woningen voor mensen met een bescheiden inkomen. Voor deze categorie is het inkomen van de kó per bepalend voor de hoogte van de bijdrage in die zin dat mensen met lagere inkomens meer subsidie krij gen. Eigen woningen categorie B, de andere woningen, waarvoor men een bijdrage kan ontvangen. Categorie B kent hogere stich- tingskostengrenzen. Voor deze cate gorie is het inkomen van de koper niet bepalend voor de hoogte van de bijdrage, maar wel voor de vraag of al dan niet subsidie kan worden verleend. Een bijdrage kan alleen worden verstrekt als het belastbare inkomen van de eigenaar-bewoner in het jaar voorafgaand aan. de subsidie toekenning niet hoger is dan 50.000. Daarbij telt het belastbare inkomen van de echtgenote en/of medë-eige- naar(s) vooralsnog niet mee. Verder kan het rijk voor de helft deelnemen in het verlies dat voor een gemeente kan voortvloeien uit een gemeentegarantie. De kosten- grens voor de gemeentegarantie is voor nieuw te bouwen woningen 225.000,—. In beginsel mag iedereen optre den als initiatiefnemer tot de bouw van categorie A- en B-woningen. Van de bouwers van categorie A- woningen schrijft de staatssecretaris echter een zekere bescherming voor van de eigenaars tegen problemen die zich tijdens of na de bouw kun nen voordoen (bijvoorbeeld in ver band met een mogelijk faillissement van de bouwer dan wel met de kwa liteit van de bouw). Aan deze eis wordt onder meer voldaan als wordt gebouwd met een garantie-certifi caat. Andere vormen van garantie, waarbij de belangen van de eige naars op overeenkomstige wijze zijn gewaarborgd, moeten eerst door de staatssecretaris worden goedge keurd. Met de uitbreiding van de kring van initiatiefnemers hangt de be slissing samen om de kopers geen rijksleningen meer ter beschikikng te stellen voor de financiering van de bouw van de woning, zoals dat voor de beschutte woningen moge lijk was. In de praktijk is de be hoefte aan deze manier van finan cieren gering gebleken. Andere geld gevers kunnen gemakkelijk in deze behoefte voorzien. CATEGORIE A-WONINGEN Categorie A-wopingen zijn be trekkelijk goedkdpe woningen, be stemd voor mensen met een beschei den inkomen. De hoogte van de jaar lijkse bijdragen is afhankelijk van het belastbare inkomen over een bepaald jaar. De eerste eigenaar-bewoner kan gedurende maximaal 17 jaar een bijdrage krijgen. Bij een belastbaar inkomen van 20.000,of minder is de eerste jaarlijkse bijdrage het hoogst, namelijk 8.400,Naar mate het inkomen hoger is dan 20.000,— wordt de eerste jaarlijk se bijdrage kleiner. Die eerste jaar lijkse bijdrage wordt namelijk ver minderd met 100.— voor elke 200,— waarmee het inkomen van f 20.000,wordt overschreden. Bij een belastbaar inkomen van 30.800,— of hoger is de eerste jaar lijkse bijdrage het laagst, en wel 3.000,—. Bij een belastbaar inko men van meer dan f 50.000,wordt geen subsidie meer verstrekt. Ieder jaar wordt de bijdrage verminderd met 500,—. Als de bijdrage min der dan 100,— wordt, vervalt zij. De stichtingskosten van een cate gorie A-woning mogen niet hoger zijn dan 120.000,—. Hieronder volgen enkele voorbeel den waaruit afgelezen kan worden hoe groot de bijdrage in het eerste, tweede en vijfde jaar bij een be haald belastbaar inkomen, en in welk jaar de laatste bijdrage valt. Belastbaar Jaar 1 Jaar 2 Jaar 5 inkomen 20.000,— 8.400,— 7.900,— 6.400,— of minder 22.000,— 7.400,— 6.900— 5.400,— 24.000,— 6.400,— 5.900,— 4.400,— 26.000 5.400,— 4.900,— 3.400,— 28.000,— 4.400,— 3.900.— f 2.400,— 30.800,— t 3.000,— 2.50,— 1.000.— 30.000,— 3.400,— 2.900,— 1.409,— Laatste bijdrage in jaar Jaar 17: 4,00, Jaar 15: 400, Jaar 13: 400,— Jaar 11: 400,— Jaar 9: 400, Jaar 7: 400, Jaar 6: 500, INKOMENSTOETSING Het inkomen van de eigenaar, dat als maatstaf dient voor de hoodie van de eerste jaarlijkse bijdrage, is niet altijd representatief voor het verloop van dat inkomen gedurende de looptijd van de bijdragen. Daarom wordt de hoogte van de vierde, respectivelijk zevende, bij drage opnieuw beoordeeld- Als blijkt dat het inkomen van de eigenaar zodanig is gestegen, dat een verlaging van de bijdrage op zijn plaats is, wordt voor het vierde resp. het zevende jaar een lagere bijdrage vastgesteld. Bij deze be oordelingen zal ook het inkomen van de echtgenote en/of mede-eige- naar(s) worden betrokken. Bij de berekening van de vierde jaarlijkse bijdrage wordt uitgegaan van het inkomen in het tweede ka lenderjaar van. bewoning. Dit inko men wordt vergeleken met het in komen, dat als criterium gold voor de bijdrage in het eerste jaar. Bij deze herberekening wordt van 't in komen van het 2e kalenderjaar van bewoning het bedrag van de jaar lijkse bijdrage en het bedrag van de huurwaarde van de woning, die bei de als belastbaar inkomen gelden, afgetrokken. H»t bedrag van de ren te, dat een aftrekpost is van het be lastbaar inkomen, wordt echter bij het inkomen opgeteld. Bij deze herberekening wordt ver der rekening gehouden met algeme ne loonstijgingen aan de hand van de stijging van de zogenaamde re gelingslonen en met incidentele in komensstijgingen (3°/u per jaar). De ze normaal geachte loonstijgingen geven dus geen aanleiding tot ver mindering van de bijdrage. Bij de berekening van de zevende jaar lijkse bijdrage wordt uitgegaan van het inkomen in het vijfde kalender jaar van bewoning. Deze herbereke ning gebeurt op dezelfde manier als waarop de vierde jaarlijkse bijdra ge wordt vastgesteld. VERKOOPREGULERENDE BEPALING Om minder gewenste financiële manipulaties met een categorie A- woning te voorkomen, wordt aan het verlenen van de jaarlijkse bijdrage de voorwaarde gesteld, dat bij moge lijke verkoop van de woning binnen de eerste tien jaar indien sprake is van een zekere winst, die uitgaat boven in de regeling gestelde nor men een deel van de koopprijs ten goede komt aan de gemeente. Op deze wijze zullen extra winsten die hun ontstaan danken aan bijzon dere overheidssteun ten goede ko men aan de gemeente. CATEGORIE B-WONINGEN Voor het verkrijgen van een bij drage voor een categorie B-woning mag het belastbaar inkomen in het jaar voorafgaande aan dat van de toekenning niet hoger zijn dan 50.000,Bedraagt het inkomen méér. dan wordt geen subsidie toe gekend. In dat geval vervalt ook eventueel toegekende lokatiesubsi- die. Het rijk verstrekt de eerste ko per gedurende maximaal zes jaar een bijdrage. De hoogte van de eerste jaarlijkse bijdrage hangt af van de hoogte van de stichtingskosten. Deze mogen niet hoger zijn dan 150.000,De eer ste jaarlijkse bijdrage is het hoogst bij stichtingskosten van 120.000, (resp. 130.000,—), namelijk 3.000,-. Naarmate de stichtingskosten hoger zijn dan -120.000,— (resp. 130.000) wordt de hoogte van de eerste jaar lijkse bijdrage lager. De verminde ring van de eerste jaarlijkse bijdra ge bedraagt 8%> van het bedrag, waarmee de stichtingskosten het bedrag van 120.000,(resp. 130.000,overschrijden. De laag ste eerste jaarlijkse bijdrage wordt verstrekt bij stichtingskosten van 150 000,— (resp. 160.000,—), na melijk 600, Ieder jaar wordt de bijdrage ver minderd met 500.—. Als de bijdra ge minder dan 100,— wordt, ver valt zij. Hieronder volgen enkele voorbeel den waaruit afgelezen kan worden hoe groot de bijdrage is gedurende de maximale looptijd van zes jaar bij een bepaald bedrag aan stich tingskosten. KROTONTRUIMINGSTOESLAG Voor de koper van een categorie A- of B-woning, die een krotwoning achterlaat, kan de eerste jaarlijkse bijdrage voor de nieuwe woning op een hoger bedrag worden vastge steld. Het krot moet eigendom zijn van de aanvrager en door hem tenmin ste één jaar zijn bewoond. Er moet zekerheid bestaan dat het krot wordt gesloopt. In dit geval wordt de eerste halfjaarlijkse bijdrage ver hoogd met 1500,In afwijking van de algemeen geldende vermin dering van de jaarlijkse bijdrage met 500,wordt in dit geval de bijdrage de eerste drie jaren ver minderd met 1.000,per jaar. OVERGANGSBEPALING Aanvragen, waarop bü de inwer kingtreding van de regeling nog geen voorlopige subsidie is toege kend, worden volgens de nieuwe regeling afgedaan. Eigenaren van categorie A-woningen (dus wonin gen waarvan de stichtingskosten minder bedragen dan 120.000, resp. 130.000,aan wie tussen 1 januari 1979 en de datum van inwerkingtreding van deze rege ling een jaarlijkse bijdrage is toe gekend, mogen kiezen tussen af handeling volgens de oude rege lingen (Beschikking geldelijke steun eigen woningen 1975 en de regeling voor eigen woningen in de beschutte sfeer) en afhandeling volgens deze nieuwe regeling. DINSDAG BEHANDELT RAAD „INSPRAAKNOTA" Dinsdagavond om zeven uur komt de gemeenteraad in openbare verga dering bijeen in de kantine van het gemeentehuis. Als enige punt zal in deze vergadering de „Inspraaknota Venray" aan de orde worden gesteld. Nadat de raad over dit onderwerp van gedachten heeft gewisseld, zal de vergadering worden geschorst om de publieke tribune de gelegen heid tot inspreken te geven. Daarna wordt de vergadering her opend met voortgezette beraadsla gingen, gevolgd door besluitvorming. In de afgelopen maanden hebben wij op deze plaats herhaaldelijk ge schreven over de Inspraaknota Ven ray. Bovendien werd deze nota gratis beschikbaar gesteld van be langstellende burgers. In totaal heb ben zo'n 250 ontwerp-nota's hun weg naar de Venrayse bevolking gevon den. Van de gelegenheid om op de ont- werp-nota te reageren is redelijk gebruik gemaakt. Het gemeentebe stuur ontving reacties van het Vrou wencafé, de werkgroep C.D.A., de P.S.P., de rayoncommissie voor de dorpsraden Castenray, Oirlo, Leu nen en voor de wijkraden Veltum en Smakterheide, het Regionaal In stituut voor Maatschappelijke dienst verlening, S.S.O., Open Bejaarden- werk, Stuw, R.J.C. en Dorpsraad Oost rum. Vrijwel alle reacties waren posi tief. BEKENDMAKING De burgemeester van Venray, maakt bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 24 april 1979, op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft besloten te verklaren, dat de vast stelling wordt voorbereid van een bestemmingsplan voor het buitenge bied van de gemeente, omvattende globaal het gehele grondgebied van de gemeente met uitzondering van de reeds bij (ontwerp) bestemmings plan geregelde woon- en werkgebie den, als aangegeven op een bij het besluit behorende tekening. Het voorbereidingsbesluit ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, bu reau ruimtelijke ordening, kamer 202. Venray, 4 mei 1979 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche Stichtingskosten Bijdragen Jaar 1 Jaar 2 Jaar 3Jaar 4 Jaar 5 Jaar 6 120.000.— 130.000.—) 3000.— 2500.— 2000.— 1500.— K»0.— 500.- yj IJU.WU.J wwu.«.www, j -• 125.000.135.000.— f 2600.— 2100 1600.— 1000.— 600,— 100.- 130 000.— 140.000.— 2200.— 1700,— 1200,— 700,— 200 135.000.— 145.000.—) 1800 1300.— 800,— 300,— 140000.— 150.000,—) 1400.— 900.— 400.— 145.000,— 155.000.—) 1000.— 500,— 150.000,— 160.000,—) 600.— 100,— BEKENDMAKING afsluiting Kempweg Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 25 april 1979 nr. 522 waarbij in verband met sloop- en bouwwerkzaamheden aan de Kemp- weg nabij de Merseloseweg beslo ten is: a. door het plaatsen van bord 17a van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens met onderbord genoemd in arti kel 121 van dit reglement het ge deelte van de Kempweg gelegen tussen Merseloseweg en Lange- weg af te sluiten voor vracht auto's behoudens verzorgend en bestemmingsverkeer; b. door het plaatsen van bord 51 van bijlage II van genoemd re glement het stilstaan ter hoogte van de bouwschutting aan beide zijden van de Kempweg te ver bieden. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is beroep aantekenen. Het beroep schrift wordt aan de Koningin ge richt en ingediend bij de commissa ris van de Koningin. Venray, 2 mei 1979 Burgemeester en wethouders voor noemd. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. FIETSDRIEDAAGSE IN VENRAY OP 7, 8 EN 9 MEI 85 km fietsen in drie dagen? Eigenlijk is dit te gek. Of toch niet? Vorig jaar hebben zo'n 180 mensen aan de fietsdriedaagse deelgenomen en spijthebbers zijn wij zeker niet tegengekomen. Natuurlijk, je voelt je spieren en je hebt wellicht wat zadelpijn na zo'n afstand onder de pedalen te hebben weggetrapt. Maar dat wordt helemaal goed gemaakt door dat adembenemende stukje wc^ reld rondom Venray dat je al fiet send te zien krijgt. Eigenlijk is de Venrayse fietsdriedaagse een soort vakantie, een fietsvakantie voor het hele gezin. Een gezonde vakantie, maar wij hoeven u natuurlijk niet meer te vertellen dat fietsen gezond is voor hart en bloedvaten, voor spieren en de slanke lijn. Gelukkig zijn er van de 8 miljoen Neder landers die regelmatig op de fiets stappen toch ook nog onder u, die nog iets meer willen dan alleen maar fietsen. Het COMITÉ RECREATIESPORT VENRAY en TOUR- WIELERCLUB OOSTRUM hebben daarom ook rou tes uitgezet waarbij enkele opdrach ten uitgevoerd dienen te worden. U kunt deelnemen aan de trimroutes of aan een 3 tal andere routes, te weten een fotopuzzelroute, letter- puzzelroute en een oriëntatietocht- route. Onervaren of ervaren, dat maakt bij deze aktiviteit niet veel uit. Er worden n-1. geen specifieke kwaliteiten van de deelnemers ge vraagd. De enige voorwaarden waar aan de deelnemers moeten voldoen, zijn: het kunnen fietsen, kennis van de verkeersregels en in het bezit zijn van een in orde zijnde fiets. Voegen wij aan de geringe voorwaarden de onderstaande voordelen toe, dan mag heel fietsend Venray niet ont breken. Fietsen is lekker ontspannend. Iedereen kan fietsen op eigen niveau. Fietsen is het verant woord meewerken aan een schone milieu. Fietsen bevordert het contact tussen mensen en de na tuur. Fietsen kan onder alle omstandigheden en is bovendien nog gezond. Er wordt vaak gezegd: „Ik kom er niet aan toe om aan de fietsdrie daagse deel te nemen, ik heb geen tijd". Deze conclusies zijn veel te voorbarig. Fietsen is een latente be hoefte. Daarom meedoen aan de re creatieve fietsdriedaagse op 7, 8, 9 mei aanstaande. Start: 's avonds tussen 18.30 - 20.00 uur. Startplaats: sporthal „De Wet- teling" Venray. Kosten: 2.— p.p. per avond; 5,p.p. voor de hele fietsdrie daagse. Geen voorinschrüving. Dus in schreven ter plaatse. MATERIAALPECHWielerhuis Chris Jeucken is iedere avond per sent. U DOET TOCH OOK MEE, GEZELLIG BEWEGEN. Individuele huursubsidie 1979-1980 aangepast ao gestegen inkomens en huren Staatssecretaris Brokx (Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening) heeft de tabellen voor de indivi duele huursubsidie aangepast aan de gestegen inkomens en huren. De gewijzigde tabellen zullen gel den voor het subsidietijdvak 1 juli 1979 tot 1 juli 1980. De belangrijkste wijzigingen zijn: De bijdrage voor gezinnen en alleenstaanden van 30 jaar en ouder kan worden verkregen bij een be lastbaar inkomen tot 40.000,(was 38.000,—) en bij een huurprijs van méér dan 2.315,(was 2.160. maar minder dan 7.100,(was 6.750,—) per jaar 193 respec tievelijk 591,60 per maand). De mi nimum-bijdrage blijft 120,per jaar. De maximum-bijdrage per jaar is verhoogd tot 4.140,(was 3.900,—). De tabel voor gezinnen en alleen staanden van 30 jaar en ouder is herzien op een wijze die voor be paalde groepen huurders van wonin gen met een hoge huurprijs leidt tot verlichting van de zelf te dragen woonlasten. Dit zijn woonlasten die resteren, nadat op de huurprijs het bedrag aan individuele huursubsidie in mindering is gebracht. Dit houdt een verbetering in voor mensen met lage inkomens die zijn aangewezen op wat duurdere huur woningen (vooral nieuwbouw) omdat er ter plaatse onvoldoende goedko pere huurwoningen beschikbaar zijn. Huurders die op 1 januari 1979 uitsluitend zijn aangewezen op bij stand krachtens de Algemene Bij standswet en dus geen andere in komsten genieten, kunnen in begin sel in aanmerking komen voor een bijdrage berekend volgens de laag ste inkomenscategorie van de ge zinstabel. Nadere inlichtingen hierover kun nen door de gemeentelijke sociale diensten worden verstrekt. De bijdrage voor alleenstaan den, jonger dan 30 jaar, kan worden verkregen bij een belastbaar inko men tot 24.000,(was 22.500, en bij een huurprijs van méér dan 1.705,(was 1.635,maar min der dan 4.730,— (was 4.500,—) per jaar 142,respectievelijk 394,15 per maand). De minimum- bijdrage blijft 120,per" jaar. De maximum-bijdrage per jaar is ver hoogd tot 2.520,(was 2.400, De hoogte van de eventuele bij drage hangt af van de verhouding tussen het inkomen en de huur op 1 juli 1979 is verschuldigd, inkomen voor het tijdvak 1 juli tot 1 juli 1980 wordt berekend i het belastbare inkomen over met 7'/s°/o te verhogen. Deze is een schatting van de groei var, inkomen vanaf begin 1979 tot 1 1980, dus over anderhalf jaar. Als in de huurprijs een bedn begrepen wegens stookkosten, wordt voor de berekening va; bijdrage 900.van de huu.*; afgetrokken bij zelfstandige gen en 450,bij wooneenhedt woongebouwen (was 780,r tievelijk 390,—). De' vergoeding voor een gen schappelijke of centrale antenm stallatie, die in de servicekosten de woning is opgenomen, word! ders dan in voorgaande jareni de berekening van de bijdrage ten beschouwing gelaten. De bewindsman heeft een en der in een zo vroeg mogelijk dium bekend gemaakt om verh ders die het bedrag van de bijd direct op de huur in minde brengen, voldoende gelegenheid geven de bijdrage van hun hun- te berekenen. VOOR MAAND MEI COLLECTEKALENDER In de maand mei mogen de vol gend? collectes worden gehouden: 12 mei: SVV-jeugd; plaatselijke actie in het kader van het jeugd- collectewezen; 12 mei: Welpenclub Don Bosco Leu nen (plaatselijke actie in het kader van het jeugdcollectewezen); 21 mei t.m. 3 juni: Nederlandse Rode Kruis (landelijke actie). Alleen voor deze acties is een col lectevergunning verleend. Collec teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Collectanten en collcctrices moeten het legitimiatie- bewijs zichtbaar dragen. UITSTEL MOGELIJK VOOR DIENSTPLICHTIGE BOUWVAKKERS Dienstplichtigen die werkzaam zijn in uitvoerende bouw- en in stallatiebedrijven en die na 1 juli 1979 onder de wapenen moeten ko men, kunnen onder bepaalde om standigheden uitstel van de eerste oefening krijgen. Minister Scholten (Defensie) heeft in overleg met minister Beelaerts van Blokland (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) hiertoe beslo ten. De beide bewindslieden willen hiermee een bijdrage leveren aan het inhalen van de achterstand in de bouwproduktie. Het verlenen van uitstel blijft be perkt tot die gevallen, waarin het uitstel wezenlijk bijdraagt tot de voortgang van die produktie. De bedrijven, die van deze moge lijkheid gebruik willen maken moe ten zelf schriftelijk uitstel aanvra gen voor dienstplichtige werkne mers. Uit het verzoek moet duidelijk blijken waarom uitstel nodig is en dat de dienstplichtige met het ver zoek instemt. Daarom zal de aan vraag mede door de dienstplichtige moeten worden ondertekend. Het uitstel geldt voor maximaal één jaar. Verzoeken kunnen recht streeks worden gezonden naar de Directie Dienstplichtzaken van het Ministerie van Defensie, Bagijne- straat 36, Den Haag. PLATTEGROND VAN VENRAY IN KLEUR In opdracht van het gemeen tebestuur van Venray heeft Suurland's Vademecum in nauwe samenwerking met de afdeling stedebouw cn hel Bureau voorlichting een plat tegrond van Venray in kleur gemaakt. Het is de eerste keer in de geschiedenis van Venray, dat een kleurenplattegrond tot stand is gekomen. Aan dc ene z\jde van de kaart staan dc kom van Venray en Leuner met naarnaast de ingekleurde kommen van de overige negen kerkdorpen, alsmede een lijst van de bijzondere gebouw-en. Aan de andere zijde treft men een overzichtskaart aar van de gehele gemeente als mede een overzichtelijke straatnamenlijst. De kleurenplattegrond van Venray kost 5.en is ver krijgbaar bij dc receptie van het gemeentehuis en bü dc V.V.V. (schouwburg). COMMISSIE RUIMTEL. ORDENING VERGADERT Op donderdag 3 mei a s. komt de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting in openbare vergadering bijeen in kamer 220 van het gemeentehuis. Aanvang 19.00 u. De agenda vermeldt o m. de vol gende punten: Ontwerp bestemmingsplan Vlak water II. Tijdens de tervisielegging is een bezwaarschrift ingediend door de heer V. J. Maassen, Merselose weg 105. Reclamant is voor deze vergadering uitgenodigd om nadere toelichting te geven. Daarna zal het advies van de commissie worden ge vraagd. Ontgronding van een perceel grond. Het betreft hier een aan de noordrand van de Testrik-bossen ge legen perceelsgedeelte van ongeveer 1 ha uit het 21.51.40 ha grote perceel van H. Arts, Zwartwater 1, ten zui den van de Beekweg tegenover de boerderij. Idem van een perceel van 1.23.25 ha, gelegen ten noorden van de Laagheidseweg tegen de Giezenven- nekensbeek (afleidingskanaal) in .het Venrays Broek. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: H. Bouten, Pas 2, Merselo, om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Pas 2, Merselo, kadastraal gemeente Ven ray sectie B nr. 276 278. A. J. Th. Stiphout, Lollebeek- weg 19, Castenray om vergunning tot het uitbreiden van een pluimvee houderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Lollebeekweg, Castenray, kadastraal gemeente Venray sectie P nr. 142- 143. W. Vullings, Roland 3, Ca; ray om vergunning tot het op: ten, in werking brengen en in i king houden van een rundveeha rij en pluimveehouderij waar i en meststoffen worden bew, Adres inrichting Roland 3, Caa ray, kadastraal gemeente Ve; sectie P nr. 782. P. A. Th. van Asten, Paa kopweg 15, Ysselsteyn, om vers ning tot het oprichten, in weri brengen en in werking houden een varkensfokkerij en kuikenn terij waar mest en meststoffen den bewaard. Adres inrichting P de kopweg 15, Ysselsteyn, ka traal gemeente Venray sectie I li 172. A. J. Th. Stiphout, Lollebi weg 19, Castenray, om vergum tot het oprichten, in werking b: gen en in werking houden van pluimveehouderij waar mest meststoffen worden bewaard. A inrichting Lollebeekweg 19, Cas ray, kadastraal gemeente Vei sectie P nr. 86. Schriftelijke bezwaren tegen verlenen van de vergunning k ieder gedurende vier weken na i tekening van deze bekendmaking brengen bij het gemeentebesti waar dit verzoek ter inzage ligt, ingekomen bezwaarschriften den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan ieder persoonlijk of bij gemachti inbrengen op een openbare zittinj houden op ''woensdag 23 mei t om 15.00 uur in het gemeenteb Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking! later o.a. slechts worden inge; door: a. een Inwoner van een g waar deze openbare kennisgei is geschied mits hij in persoo: bij gemachtigde op de bove: doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende,! hii binnen de gestelde ten schriftelijk bezwaren heeft i! bracht. Venray, 4 mei 1979 Burgemeester en wethouders de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemee J.M. Poels, secretaris. Dank zij Europa komt er ook eens wat anders op tafel. Maar dan moeten we wel zeker zijn, dat over onze belangen als consument gewaakt wordt. Onze gekozen vertegenwoordigers zullen dat in het Europese Parlement zeker gaan doen, anders krijgen ze afkeuring op hun brood. Kies Europa juni 1979

Peel en Maas | 1979 | | pagina 12