DIAMANTEN BRUIDSPAREN GEMEENTEPRAAT Route van de vuilnisophaaldienst wordt vanaf maandag gewijzigd GEMEENTELIJK COMBIBAD VENRAY VERKOOP SEIZOENABONNEMENTEN NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte. Bureau Voorlichting Serlandse volk trouw was aan het tenhuis. De paarden van de Gou- Koets werden op het Malieveld espannen en de leden van de Bij tere Vrijwillige Landstormers trok- i toen de gouden koets, ol trots tonen de diamanten bruide- is ons nog de foto's van de reünie, :e in 1969 in Venray werd gehou- van de Landstormers welke toen r het Malieveld in Den Haag zijn okken. CLAESSENS-WISMANS an de St. Catharinastraat te Leunen iet van een welverdiende levens- nd na een leven van veel zorg nn I werken het diamanten paar Sjef assens (83) en Bet Wismans (84). dezelfde plaats waar 10 jaar gele hun lief en leed aan ons werd heeft veel gedaan voor de boeren stand, want jarenlang had hij zitting in het bestuur van de Boerenleenbank. Daarbij fungeerde hij ook als kerk meester; een funktie welke hij wegens leeftijdsoverscbrijding aan anderen moest overdragen. Hij heeft er wel de titel „ere-kerkmeester" aan overgehou den. De diamanten bruid. Wies Geurts (87), is geboren en getogen in Horst, als dochter van de kastelein van de Oude Lind. Na haar schooljaren was ze voor bestemd om achter de tap te gaan staan. Maar al was de Oude Lind een café. het was ook een boerderij, en het werken op het bedrijf had de dia manten bruid dan ook van huis uit meegekregen. Een gelukkig huwelijks leven, zoals wij ons uit hun verhaal van 10 jaar ge leden weten te herinneren, met weinig en Marechaussee. In 1941 kreeg hij eervol ontslag en ging over naar, zoals dat toen heette, Staatspolitie en kwam bij de brigade Venray. Bij de reorga nisatie in 1946 kwam hij bij het korps Rijkspolitie, met standplaats Venray, als wachtmeester. In 1955 werd de pensioengerechtig de leeftijd bereikt en vertrok hij als emigrant naar Australië en bleef daar zeven jaar. Teruggekeerd naar Ven ray heeft hij mede de stoot gegeven aan de oprichting van de Venrayse be- jaardenbond, maar wilde daar nog meer voor doen. Zo zorgde hij dat de Venrayse be jaarden aan sport gingen doen en richtte hij de wandelsportvereniging op. Een vertrouwd beeld is sindsdien het verschijnen van de bejaarden wandel club tijdens de Venrayse jeugdvier- daagse Hij stond mede aan de wieg deden zij ook nu hun verhaal tien jaar genietend van een wei- diende rust. verzorgd door hun kin- jen en kleinkinderen. Genietend, zo- ze het zelf zo treffend wisten te en, van iedere dag welke God hun wilde schenken. r diamanten bruidegom weet nog ertellen van het vele wat hij heeft jen doen voor de landbouwende be ing: voor de aankoop voor de co, voor de veeverzekering en voor e andere boerenorganisaties, voor merken van de biggen of wat het mocht zijn. Veel gesjouwd dus, r was toch gelukkig die taak aan van zijn zoons te hebben mogen geven. ikele jaren geleden hebben de oren het beter gevonden dat hij auto moest laten staan. Maar des schaduwzijden, opgetekend in het be jaardencentrum „Het Schuttersveld" waar ze toen eerst enkele weken ver bleven. Nu 10 jaar later, zijn ze er vol ledig gewend, maar gaan toch nog dikwijls naar hun boerderij op de Schei. Hun huwelijk werd gezegend met 10 kinderen, 5 zoons en 5 dochters. Die zorgden weer voor 49 kleinkinderen; en al loofde de diamanten bruidegom een extra spaarboekje uit voor het 50e kleinkind, dat is er nooit van gekomen. Wel zal dat feest mee worden ge vierd door 10 achterkleinkinderen. Dat feest wordt op 11 mei gevierd, en wordt begonnen met een plechtige eucharistieviering welke om 3 uur in de parochiekerk van SL Catharina in Leunen wordt opgedragen. Het verdere feest zal worden doorgebracht in café van het bejaardenkoor, en vindt het jammer dat zowel hij als de diaman ten bruid daar nu geen deel meer van uitmaken. Wij willen nog de nadruk leggen op zijn medewerking aan de Kinderbe scherming en gezinsvoogdij; de hulp aan het verzet tijdens de bezetting; maar vooral zijn menselijke instelling tijdens de periode bij de rijkspolitie te Vènray. De diamanten braid Frederika Rees- kens (85) werd geboren in het Duitse Ratingen maar ze leerde haar latere man kennen in een opvangcentrum in Nederweert. Uit hun huwelijk wer den drie kinderen geboren. In totaal zijn er 12 kleinkinderen en 10 achter kleinkinderen. Het feest zal worden gevierd op za terdag 19 mei a.s. en wordt begonnen taks staat hij nog midden in het n, want met alles wat er reilt en binnen de landbouw is hij op de Geboren en getogen op de te heeft hij met zijn diamanten welke afkomstig, is uit de Pa- ttraat te Venray, hun huwelijks le- in Leunen doorgebracht. Uit dat Blijk werden 14 kinderen geboren bleven er 11 in leven wel trouwden. Deze maken met 54 minderen en 3 achterkleinkinderen leest mee wat op zaterdag 5 mei gevierd. in half twee zal in de parochie- i van St. Catharina in Leunen de ptige eucharistieviering plaats vin- In café Martens wordt de verdere doorgebracht, behalve dat voor de ptie, welke van half zeven tot acht Martens waar van half acht tot half negen iedereen gelegenheid zal krij gen het diamanten paar met hun fami lie geluk te wensen. VAN EIJK-REESKENS Zoals tien jaar geleden waren wij weer op dezelfde plaats aan de St. Pe trusstraat 16 welkom, bij het nu dia manten paar Josephus van Eijk (83) en Frederika Reeskens (85). Het was toen. dat ze pas terug waren uit Australië, waar ze al 7 jaar hadden doorgebracht en van dat verblijf wisten te vertellen. Hun „Australische dochters" Toos en Miep, zijn nu reeds met hun echtge noten en twee kinderen hier op vakan tie om dit diamanten feest mee te vie ren. met een plechtige eucharistieviering in de St. Petrus Bandenkerk om 2 uur en daarna zal het verdere feest in zaal In den Engel worden voortgezet. Van half zeven tot acht uur krijgt iedereen de kans dit sympathieke dia manten paar geluk te wensen. Wij schreven het reeds, deze drie dia manten paren hebben wij bezocht op dezelfde plaats waar wij ze opzochten tien jaar geleden. Wij hebben mogen konstateren dat het deze drie paren in de laatste tien jaar goed is gegaan. Wij hebben hen destijds ook namens onze lezers geluk gewenst met hun gouden feest, en er bij gezegd „tot over tien jaar". Daar doen we voorlo pig weer vijf jaar bijI Onze kollommen zijn te kort om speci aal de tien laatste jaren van dit paar te vermelden, jaren waarin de diaman ten bruidegom wat meer in de openbaarheid kon komen, omdat hij zich inzet voor hen die hulp nodig hebben. Al moet dit helpen ook dik wijls in de anonimiteit geschieden. We zijn blij te kunnen vermelden dat er nog mensen zijn die hun kennis willen inzetten om anderen te helpen, zonder daar zelf rijker van te worden. De diamanten bruidegom geboren en getogen in Nederweert heeft zich daar al op jeugdige leeftijd ingezet voor de gemeenschap, zelfs zo dat hij daar nu nog erelid is van verschillen de verenigingen. Zo was hij o.m. op richter van de voetbalvereniging Mere- feldia. In 1933 werd hij kontroleur van de Akkerbouw; in 1938 hulpcommies chreven wij twee weken geleden det in het 100-jarig bestaan van weekblad nog nimmer was voor omen dat wij in een tijdsbestek van weken 7 gouden bruidsparen titen vermelden; nu hebben wij een r gr record: en dat is dat binnen i weken er drie diamanten bruids- jr êri zullen worden gehuldigd. 0 ger zeker is bij deze drie paren bijzonderheid vermeldenswaard, ulijk dat de mannen alle drie voor hebben gestaan, toen Troelstra ijds zijn revolutiepoging deed en js gezagsgetrouwe vaderlanders oor gaven aan de oproep, voorna- ik van de grote Venrayse Priester- mgr. Poels, om met de Bijzonde- rijwillige Landstorm Troelstra te la- zien dat het overgrote deel van het uur zal worden gehouden, wordt uit geweken naar het gemeenschapshuis. GEURTS-GEURTS Het is geen drukfout dat beide dia manten echtelieden dezelfde naam hebben. De diamanten bruidegom is geboren en getogen op de Scheide waar zijn ouders een boerderij hadden. Daar groeide hij op, en na zijn huwe lijk kon hij het bedrijf van zijn ouders overnemen. Een bedrijf wat in die da gen een flink bedrijf genoemd kon worden, want het was 20 ha groot. Geurts Ties, of zoals hij beter bekend staat, Koenderen Ties (84), had één hobby en dat was het grootvee. Dat was dan ook de reden dat er veel melkvee op het bedrijf was. Ook deze diamanten bruidegom Zoals wij reeds eerder hebben meegedeeld, wordt het huisvuil uit de gemeente Venray in het ver volg afgevoerd naar de stortplaats in de gemeente Maasbree. Dit heeft tot gevolg, dat de vuilnis wagens langere rijtijden moeten maken. Boven dien worden op bepaalde dagen meerdere vuilnis wagens ingeschakeld om op tijd de huisvuil weg te krijgen. Dat heeft weer tot gevolg, dat met ingang van maandag 23 april a.s, de vuilniswagen in verschil lende wijken op andere dagen langs komen dan tot op heden gebruikelijk was. De bewoners van deze wijken zullen hiervan nog schriftelijk op de hoogte worden gesteld. I. In plaats van op woensdag wordt het vuil in het vervolg op DINSDAG opgehaald in de volgende straten: Ouverturestraat, Etudestraat, Se renadestraat, Aubadestraat, Bach- straat, Largostraat, Andantestraat, Menuetstraat, Allegrostraat, Mode ratostraat, Beethovenstraat, Chopin- straat, Griegstraat, Handelstraat. II. In plaats van op donderdag wordt het vuil op MAANDAG op gehaald in de Heuvelstraat (van Noordsingel tot aan de springpalen). Gasstraat. III. Het vuil wordt op VRIJDAG opgehaald in plaats van op donder dag in de volgende straten: Noordsingel (tussen Westsingel en Overloonseweg), Ovcrloonsewcg (tus sen Noordsingel en Eindstraat), Eindstraat, Heuvelstraat (van spring palen tot Eindstraat), Schoolstraat, Marktstraat, Markt, Hofstraat (tus sen Markt en Julianasingel), Grote straat, Schoutenstraatje, Passage, Jan Hensenstraat, Merseloseweg (van Kruitweg tot Henseniusplein). Henseniusplcin. In verband met deze wijzigingen is het mogelijk, dat de vuilniswagen, ook daar waar de route ongewijzigd blijft, vroegerr langskomt dan ge bruikelijk is. Daarom wordt men verzocht het vuil vóór 08.00 uur 's morgens aan de straat te zetten. BEKENDMAKING VERHOGING LEGESRECHTEN Bij Koninklijk Besluit van 3 april 1979, nr. 15 is goedkeuring verleend aan de door de gemeenteraad bij be sluiten van 28 november 1978, nrs. R-91, R-93, R-94 en R-95 vastge stelde wijzigingsverordeningen res pectievelijk betreffende: Reinigingsrechten, waarbij het tarief voor 1979 is vast gesteld op 56,50 (was 54,60); hondenbelasting, waarbij het tarief voor 1979 is vast gesteld op 38,30 per hond (was 37,en f 153,20 per kennel (was 148,—); marktgelden, waarbij het tarief is vastgesteld op 0,95 per strekkende meter (was 0,90) met ingang van 1 juli 1979; begrafenisrechten, waarbij de tarieven eveneens met 3'/ï°/o zijn verhoogd ten opzichte van 1978 en wel met ingang van 1 mei 1979, zodat dan de volgende rechten geheven zullen worden. 1. voor het begraven van een lijk 140,— (was 135,—) 2. voor het opgraven van een lijk 140,— (was 135,—) 3. voor een zogenaamd huurgraf 640,— (was 620,—) 4. voor het hebben van een graf teken op een grafruimte 70,— (was 68,—) 5. voor het afbreken van een graf monument bij bijbegraving 70— (was 68,—) 6. voor het herplaatsen van een grafmonument bij bijbegraving 70,— (was 68,—) 7. voor het gebruik van de aula per keer 35,(was 32, De betreffende wijzigingsverorde ningen liggen ter inzage op de af deling belastingen van de gemeente secretarie, Maasheseweg 1, Venray, kamer 132. Venray, 20 april 1979 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris ONTWERP INSPRAAKNOTA IN MEI A.S. IN DE RAAD In de gemeenteraad van dinsdag 8 mei a.s. zal de ontwerp Inspraak nota aan de orde worden gesteld. Met de fracties uit de gemeente raad is de volgende procedure voor de behandeling afgesproken: reacties van de gemeenteraad op het ontwerp van de Inspraaknota Venray; daarna wordt de vergadering on derbroken en krijgen de toehoor ders de gelegenheid om in te gaan op de bevindingen van de ge meenteraad of hun eerder inge diende schriftelijke reacties toe te lichten; heropennig van de gemeente raadsvergadering om op basis van het voorafgaande tot een standpuntbepaling met betrekking tot de nota over inspraak te ko men. BEKENDMAKING VERZOEK TOT ONTGRONDING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat op 26 januari 1979 bij Gedepu teerde Staten van Limburg is inge diend het verzoek van Aannemers- en Grondbedrijf Gebr. Ars te Groe ningen, om verlenging van vergun ning tot het ontgronden van perceel Kadastraal bekend gemeente Ven ray, sectie C, nr. 2000. Het verzoek ligt vanaf 23 april 1979 tot en met 23 mei 1979 voor eenieder ter inzage op de gemeente secretarie Afd. III-D, Maasheseweg 1, kamer 202. Ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid 2 vap de Verordening op ont grondingen in Limburg kan eenieder binnen dertig dagen na dagtekening» van deze bekendmaking schriftelijk bezwaren tegen de inwilliging van de aanvraag tot verlening van de vergunning indienen, te richten aan gedeputeerde Staten en in te dienen bij de gemeente Venray. Venray, 20 april 1979 Burgemeester en wethouders voor noemd, G.H. Schols, loco-burgemeester J.M. Poels, secretaris. GEMEENTERAAD VERGADERT DINSDAG A.S. IN HET OPENBAAR Achtentwintig punten staan er op de agenda, welke de raad van de gemeente Venray a.s. dinsdagavond zal behandelen. Deze openbare ver gadering, welke gehouden wordt in de kantine van het gemeentehuis, begint zoals altijd om zeven uur. Na afloop van de vergadering krij gen de belangstellende toehoorders de gelegenheid om tijdens het vra genuurtje met het college van b. en w. en de gemeenteraad te discus siëren over hetgeen deze avond is behandeld. DE AGENDA De agenda vermeldt o.m. de vol gende punten: benoeming twee leden in de com missie voor handel- en midden standszaken; vaststelling van het bestemmings plan De Witte Vennen; het nemen van een voorbereidings- besluit bestemmingsplan buitenge bied; vaststelling van het bestemmings plan Smakterheide; vaststelling van het bestemmings plan De Hulst; het verlenen van medewerking voor de aanschaffing van rijwiel- blokken ten behoeve van de basis school De Hommel; het beschikbaar stellen van gel den voor de aanschaffing van ont wikkelingsmateriaal ten behoeve van de openbare kleuterschool De Flie- refluit; het beschikbaar stellen van 7.040,voor de aanschaffing van meubilair voor de openbare basis school De Flierefluit; onttrekking aan het openbaar ver keer van de Kleindorpweg, vanaf de Beekweg tot aan de grens van de bebouwde kom Merselo; voorstel met betrekking tot be roepschrift ten name van de heer G. Hoeijmakers, Veld Oostenrijk 17 te Horst tegen weigering vrijstelling voor het bouwen aan een onver harde weg; verkoop van een strookje grond aan de St. Jozefweg aan de heer P. J. C. Cox, Overloonseweg 13 te Ven ray; verkoop twee bouwkavels in het bestemmingsplan Merselo; verkoop drie bouwkavels in het bestemmingsplan Heide; aankoop grond in het bestem mingsplan Merselo van de heer W. J. H. Janssen, Grootdorp 40 te Mer selo; tot aankoop van grond in het be stemmingsplan Merselo van de heer P. A. van Hoof, Grootdorp 44 te Merselo; aankoop onroerende goederen van de heren P. M. G. en L. M. P. G. Direks, Smakterveldweg 8 te Ven ray; aankoop grond in het bestem mingsplan Castenray van de R.K. Parochie van de H. Matthias; aankoop grond in het bestem mingsplan Landweert van de heer H. J. H. Poels, Stationsweg 63 te Venray; grondruil in Heide met het Rec toraat Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangen; het vestigen van een opstalrecht ten behoeve van het leggen van een riolering in Ysselsteyn; wijziging erfpachtovereenkomst met de Stichting Jeugdbuitenverblij- ven te Austerlitz; het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de vervan ging van een houtschilmachlne en een uitsleeptang voor bebossing; het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de recon structie, riolering en herinrichting Henseniusplein; tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van voorberei dende werkzaamheden bestem mingsplan Buitengebied. het beschikbaar stellen van een voorbereidingskrediet ten behoeve van de uitbreiding van het zwem- BEKENDMAKING BOUWVERGUNNING IN LANDWEERT De burgemeester van Venray maakt bekend, dat burgemeester en wet houders voornemens zijn met toe passing van artikel 50, lid 5, van de Woningwet jo. artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vooruit lopend op de uitwerking van de le fase van het globale bestemmings plan Landweert, bouwvergunning te verlenen aan: 1. de Woningbouwvereniging Noord Limburg voor de bouw van 345 woningen in totaal; 2. Drs. Ruyters B.V. Projectontwik keling voor de bouw van 85 wo ningen; 3. Projectontwikkelingsmaatschap pij de Kinkelder B.V. voor de bouw van 48 woningen; 4. Stienstra B.V. voor de bouw van 47 woningen; 5. Verhoeven Venray c.v. voor de bouw van 37 woningen. De bouwplannen liggen met in gang van 23 april a.s. gedurende 14 dagen voor iedereen ter inzage ten gemeentehuize, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 202. Gedurende de ze termijn kunnen eventuele bezwa ren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. FIETSDRIEDAAGSE IN VENRAY Op 7, 8 cn 9 mei aanstaande or ganiseert het Comité Recreatiesport Venray in samenwerking met Tour- en Wielerclub Oostrum de 3e FIETS DRIEDAAGSE VENRAY. Deelname is voor iedereen moge lijk, met dien verstande dat kinde ren onder de 12 Jaar deelnemen on der begeleiding van ouders'leiders (sters). Inschrijving en start is bij sport hal „de Wettcling", telkens van 18.30 tot 20.00 uur. De inschrijfkosten bedragen 2, per dag of 5,voor drie dagen. Elke deelnemer ontvangt een her innering. De tochten zijn dagelijks ongeveer 25 km lang en leiden door bosrijke omgeving. Voor degenen die iets meer wilen dan alleen fietsen, be staat de mogelijkheid de tochten te rijden resp. foto-puzzeltocht, letter woord combinatieroute. Deelnemers rijden op eigen risi co en worden verzocht zelf te zor gen voor een fiets die in degelijke staat verkeert alsmede voor geschik te kleding. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Kernenergie nodig of niet? In ieder geval wil niemand energiecentrales naast de deur hebben. Daarom zijn ze bijna altijd bij de landsgrenzen te vinden. Want nog steeds leven aan de andere kant geen mensen Of toch? Dan moet over hun aller belang gewaakt worden in een Europees parlement, waarin vertegenwoordigers van alle volken zitten. Kies Europa juni 1979 PARKWEG 2 VENRAY TELEFOON 04780-2069 Het combibad Venray opent op 1 mei a.s. de poorten van het buitenbad. DE VERKOOP VAN ABONNEMENTEN IS INTUSSEN GESTART De kassa is gedurende de maand april geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Vanaf 1 mei is de kassa geopend van maandag t. m. zaterdag van 9.00 tot 12.30 uur. TARIEVEN: Gezinsabonnementen (geldig voor gehele gezin) f 98.50 Persoonlijke abonnementen Volwassenen f 46,50 Jeugd tot en met 16 jaar f 30I Bovenstaande abonnementen zijn geldig voor de periode van 1 mei tot 1 september, uitsluitend voor het buitenbad.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3