20 jaar Jachthoornkorps 'Wilma' is gestart met woningbouw Zuidsingel tfiks doen da's ;een werk „GOED ONDER DAK" MET AMAK POELS Fanfare De Peelklank eert zilveren voorzitter tijdens jaarlijks lentefestijn WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Hoofdagent Pa Janssen neemt afscheid Meubelen UDAG 20 APRIL 1979 Nr. 16 HONDERDSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW ORANKEN (TGAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY OTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 26 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALF JAAR f 10.- UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING Op 27 april a.s. zal in een bijeen komst in de kantine van het Re- meentehuis officieel afscheid wor den genomen van de hoofdagent van Venrays gemeentepolitie Marianus Janssen, beter bekend als „Pa" Jans sen. wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Wij hebben drie maanden geleden bij zijn 40-jarig politie-jubileum, al in een uitvoerig artikel stil gestaan bij de verdiensten van deze Venray- se politieman; zijn wijze van bena deren tijdens zijn dienst, maar voor al wat hij deed en doet ook buiten dienst. Wij willen nu niet in herha ling vallen. „Pa" Janssen zal zich nu, na zijn pensionering nog beter kunnen uit leven in zijn sportbeoefening. Die sport is dan b.v. volleybal en wan delsport; zo wordt de Airbornemars door deze politieman nog regelmatig gelopen. Daarnaast is hij een fer vent zwemmer en visser. Niet te vergeten de sport van het jagen, want in het jachtveld van Leunen is deze politieman al 12 jaar te vin den .En bij het Venrays Mannenkoor is de heer Janssen niet meer weg te denken. Hoe het straks zal gaan met het organiseren van wedstrijden voor de Venrayse politiemensen, is nog niet bekend, maar we durven haast te voorspellen, dat dit dan ook door deze met pensioen zijnde politieman zal worden verzorgd. „Pa' 'Janssen is nog te jong en te vitaal om straks niks te gaan doen, en vergissen we ons niet, dan zal er voor hem hier of daar nog wel een taak zijn weggelegd. Op 27 april zal om half vijf af scheid worden genomen van colle ga's en hoofden van dienst in de kantine van het gemeentehuis. Af scheidswoorden zullen gesproken worden door burgemeester mr. De- fesche en de korpschef. Van acht uur tot half kan ieder die afscheid wil nemen, daarvoor te recht in het gemeenschapshuis van Leunen. Juist de manier waarop deze hoofd agent altijd met een vaderlijke benadering zijn plicht heeft gedaan heeft velen aan hem verplicht. Het is jammer dat met het gaan van „Pa" Janssen uit Venrays politie korps weer een vaderlijke figuur zal verdwijnen. Maar desondanks wen sen wij hem nog vele jaren 'n wel verdiende rust. Al zal van die rust zoals wij al schreven voorlopig toch niet veel komen. Was U al bij in Horst Speciaal adres voor massief eiken meubelen De jongste aanwinst is de afdeling minirettes, die met de receptie voor het eerst in de nieuwe uniformen naar buiten zullen optreden. Voor nieuwe leden van de muziek afdeling begint in mei een nieuwe cursus. Zij die hiervoor interesse hebben kunnen zich tijdens de fees telijkheden of tijdens de repetities of zondag opgeven in de aula van de LTS. De foto toont het Jachthoomkorps cn majorettes tijdens de Taptoe ln september van het vorig Jaar. (iks doen, da's geen werk al- een slogan die men richt tot de- ongeren, met het doel hun „vrije wat meer produktief te maken, dan speelt het geen enkele rol of al dan niet in het bezit is van loma's. Men moet er natuurlijk wat voor over hebben; de moei- nemen b.v. een sohakelcursus te gen aan de Streekschool te Roer- id. Daar zijn geen kosten aan (bonden, de uitkeringen lopen ge- n door en de reiskosten worden goed. !o we dan al niet persoonlijk ge- ifronteerd worden met de proble- tiek van de werkloosheid, weet ere van ons toch wel dat de toe- nd ernstig ^s. En we weten ook t op de arbeidsmarkt de jeugdi- j zeer moeilijk aan bod komen. Limburg alleen al zijn 6200 jon en van schoolverlaters tot en t 22-jarigen zonder werk. Dat meer dan een derde deel van het ale provinciale werkloosheidcijfer, dan noemt men dat cijfer nog neens ongunstig tegenover een and geleden, toen er nog bijna 10 jeugdigen om een baan ston- i te springen Het Jachthoorn- en Trompetten- korps „Sint Petrus Banden" zal op zondag 29 april a.s. zijn twintig jarig bestaan vieren. De feestelijk heden rondom dit feest zullen op vrijdag 27 april beginnen met een receptie in de aula van de LTS. Dan zullen de minirettes, de nieu we aanwinst van het korps, zich voor het eerst in hun nieuwe uni formen presenteren. Op zaterdag 28 april is er dan een „klein festival" op de binnenplaats van de LTS. De feestdag zelf zondag 29 april begint met Frühschoppen in de aula en wordt 's middags voort gezet met een groot muziekfestival waaraan door ruim 350 personen verdeeld over zes majoretten- groepen en achttien muziekkorp sen wordt deelgenomen. Na af loop van het festival is er een feestavond in de aula van de LTS. onder de bezielende leiding van de heer Eijkhout is het korps op het niveau gekomen, waarop het thans staat. De majorettes staan onder lei ding van mej. Oomens. Successen zijn niet uitgebleven. Verschillende mooie muzikale pres taties werden behaald. Dikwijls wordt het Jachthoornkorps gevraagd voor een optreden in binnen- en buitenland en ook plaatselijk is het korps bij tal van gelegenheden te zien en te beluisteren. Sinds enkele jaren behoort het organiseren van een taptoe ter afsluiting van de zo mer tot een traditie. LIMBURGS KAMPIOEN In de geschiedenis van het Jacht- horonkorps staat 19777 genoteerd als een belangrijk jaar. In juni van dat jaar ging het korps met een geheel vernieuwd instrumentarium, dat in een andere toonzetting was gezet, op concours. Het kwam terug met de 1° prijs en de lof der jury. In novem ber 1977 werd de kroorf op het werk gezet toen het korps in de derde di visie sectie G het Limburgs kam pioenschap behaalde. Dat er binnen het korps weinig verloop is en dat er een goede geest binnen het korps is, moge blijken uit het feit, dat er vijf leden zijn, die dit jaar tevens hun twintigjarig lidmaatschap mogen vieren. Het zijn de heren W. van Lieshout, L. Kus- ters,, F. Rommen, J. van Kempen en M. v. d. Bekerom. De heer J. H. van Toor bekleedt al 18'/f jaar op voortreffelijke wijze het voorzitterschap en de heer Th. Smits is al zeventien jaar een uit stekend bestuurslid. Eerst als pen ningmeester, thans als uniformcom missaris. Mevr. A. C. M. Stevens-Heinen is thans beschermvrouwe van het korps. Zij volgde haar overleden man op in deze funktie. Het bestuur en het korps zitten boordevol nieuwe plannen en ideeën. Deze cursussen zijn in 1976 ont- an op intiatief van de ministers Sociale Zaken en van Onderwijs Wetenschappen. De uitvoering is handen gelegd van de Streek- ool voor beroepsbegeleidend on wijs in samenwerking met de westelijke Arbeidsbureau's. De lakeicursus verbonden aan de eekschool in Roermond werkt, in verband samen met de arbeids- reau's in Sittard, Venray, Venlo, ert en uiteraard Roermond. loménteel draait deze cursus dus |or het derde jaar. En met succes! het lopende cursusjaar werden ds 110 cursisten ingeschreven arvan er inmiddels 59 geschakeld i naar een baan of een opleiding. feet programma is weekviülend landag t.m. donderdag). De jeug- i werkloze behoudt daardoor een t levensrithme. Toch heerst er en echte schoolsfeer met de he mmende prestatiedwang waarop e jeugdigen zijn stukgelopen. Sa- n met „lotgenoten" en onder [eleiding wordt gewerkt aan het beteren van ieders toekomstmo- ijkheden. Dat is dan ook de doel- Uing. Het verbeteren van het ar- dsmarktperspektief van jongeren op grond van hun vooropleiding de arbeidsmarkt een extra kwets- re positie innemen. Voordat nand kan schakelen naar een an of opleiding moet hij of zij een wuste keuze hebben gemaakt, jidaar dat beroepenoriëntatie een langrijk programma-onderdeel is men de schakelcursus. Uitgangs- it blijft echter de persoonlijke si- tie, de persoonlijke behoefte van cursist. Het programma-aanbod omvat de Igende aktiviteiten: beroepenoriëntatie maatschappelijke begeleiding kreatieve handvaardigheid sport studiebegeleiding keuzevakken cususevaluatie. Voorop staat het doelgericht wer- n aan het verbeteren van ieders komstmogelijkheden door te on- reoeken: Wat kan ik? Wat wil ik? ie moet dat dan? Nu, na Pasen, wordt er gestart et een nieuwe groep. Heb je be lgstelling neemt dan kontakt op et het arbeidsbureau waar je als trkzoekende staat ingeschreven. Evenals andere jaren houdt fan fare De Peelklank ook dit jaar weer haar „Lentefestijn",. Dit jaar .krijgen deze feesten een extra cachet van wege het 25 jarig jubileum van haar voorzitter H. Jenniskens, beter be kend als Pascher Harrie. Tijdens het Frühschoppen op zondagmorgen 22 april wil de fanfare het feit her denken dat haar voorzitter, tevens een van de oprichters, 25 jaar deze funktie met veel inzet en enthou siasme heeft vervuld. Dat dit op uit stekende wijze door hem gedaan is getuige de grote toeloop van jeug dig muzikanten en de enorm goede sfeer binnen de fanfare. Ook buiten de dorpsgrenzen van de amateur- muziek strekten de aktiviteiten van de heer Jenniskens zich uit en wel in federatief verband en als voor vechter van een goede aangepaste subsidiëring van de amateurmuziek door de gemeentes. De lentefeesten beginnen evenwel al heden vrijdagavond 20 april met een viertal concerten verzorgd door de fanfares van Castenray, Oploo, Hegelsom en Broekhuizen. Het slot- concert wat eindigt om 22.00 uur wordt verzorgd door fanfare St. Ni- colaas uit Broekhuizen. Na afloop van dit concert zal de avond verder verzorgd worden door „De Smele- blaozers" uit Ysselsteyn welke on langs hun zilveren jubileum vierden. Op zaterdag 21 april is er 's mid dags een wedstrijd in het maken van lentestukjes voor de jeugd. Voor de mooiste stukjes zijn leuke prijzen beschikbaar. De avond staat in het teken van de vocale muziek. Hieraan wordt medewerking ver leend door de koren uit Walsberg, het Gemengd Koor Venray en het Ysselsteyns gemengd koor. Na afloop van dit concert om 21.00 u. is er voor de medewerken den ana het concert ,de muzieklief hebbers en overige danslustigen een dansavond met gratis entree, ver zorgd door het orkest „Clear Water" uit Deurne. Tijdens het Frühschoppen wat wordt opgeluisterd door blaaskapel de Smeleblaozers uit Ysselsteyn wordt door de fanfare aan haar zil veren voorzitter een receptie aange boden. Dit Frühschoppen begint op zondagmorgen 22 april om 11.00 uur in het Gemeenschapshuis te Yssel steyn alwaar ook alle overige festi viteiten plaatsvinden in het kader van dit „Lentefestijn". Het Lentefestijn wordt besloten met een kienavond. Na afloop van deze avond vindt de trekking plaats van de loterij gehouden ten bate van de fanfare. Op de foto De Peelklank, met in hun midden de jubilerende voorzitter H. Jenniskens. Het Jachthoorn- en Trompetten- korps, is twintig jaar geleden voort gekomen uit het patronaat. De stoot tot oprichting van dit korps werd in feite gegeven door kapelaan Her mans en de heren M. J. Stevens (be schermheer) en J. van Opbergen. Voor het eerst trad de drumband op tijdens de processie op kermiszon dag 1959. VEEL SUCCESSEN De eerste repetities van het korps werden gehouden in een loods van de voormalige houthandel Ras aan de Leunseweg (nu houthandel Schoenmakers). Thans heeft het korps onderdak gevonden in de aula van de Lagere Technische School aan de Overloonseweg. In de beginjaren stond het korps, dat weldra de naam „Jachthoorn korps" kreeg, onder de technische leiding van de heer Bakens, die in de loop der jaren werd opgevolgd door de heren Hoppenbrouwer, Vro lijks, van Eijck en Eijkhout. Vooral Daar waar in het bestemmings plan „De Wieën" als sinds enkele dagen bulldozers de bouwgrond veranderen in een maanlandschap, zal wethouder G. Schols woensdag 25 april a.s. 's middags om 16.30 u. de „eerste spade" in de grond ste ken voor de bouw van achtenvijf tig woningen. Deze woningbouw zal gerealiseerd worden door Pro- jektontwikkeling Wilma Weert, die het plan hiervoor in nauwe samenwerking met de gemeente lijke stedebouwkundige dienst heeft opgesteld. De woningen worden gebouwd in het gebied, dat omsloten wordt door de Zuidsingel, de L.O.M.- school, de Langstraat en de Kruis straat. Het is de bedoeling, dat in eerste instantie achtenvijftig premie-ver- Bulldozers zijn druk doende met de voorbereidende werkzaamheden. koop en vrije sector woningen wor den gebouwd. In een later stadium komben er nog vijf woningen bij op de plaats waarop nu nog een van de noodgebouwen van het Bosch- veldcollege staat. De vrijesectorwoningen krijgen alle een aangebouwde garage, ter wijl de premie-verkoopwoningen in de achtertuin een carport krijgen, I welke door middel van een achter aansluiting te bereiken zal zijn. De woningen zullen zo wordt gehoopt tegen het einde van het jaar worden opgeleverd. Hieronder een maquette van het bouwplan. Voorlopig blijft de nood schoot op de hoek Kruisstraat-Zuid singel nog staan. Het wordt een bijzonder aantrek kelijke woonbuurt' met woningen, waarvan de voorgevels ten opzichte van elkaar verspringen, terwijl er ook een variatie is in de hoogte van de woningen. Er komen verschillende soorten bestrating in de straten, met muur tjes, groenvoorzieningen, accentue ring van hoogteverschillen en par- keermogelijkheden. MAKELAARSKANTOOR PATERSSTRAAT 16 VENRAY (047801 345A

Peel en Maas | 1979 | | pagina 1