AGENDA astallatie Past. Buschman te Oirlo cÏÏLoóefiuis Cx Receptie Wel marktdag geen marktdag DE VUILNISSTORT Bestemmingsplan BUITENGEBIED Eksposities Buitenspel 'n bouwspeelplaats in het Brukske Kinderopvang Venray Doorgaan Swingpop twijfelachtig Overloner overleden na aanrijding Brand in woning opMaasheseweg Vernieling aan Technische school Oorlogstuig gevonden Diefstal Kollekte Nationaal Rheumafonds Venray iGGGGGGGGGGGGSSSSS! Lekker zomers, zo n geel of rood geruite wikkelrok en blouse, met 'n mouwloos T-shirt er onder. En lekker sportief, hoe je 't ook draagt: blouse aan of uit, open of dicht, erover of eronder. Samen f 215,- (maten 36 t/m 42). Ook erg sportief dat fijne heup lange jack (in camel frotté). Met rits, aangeknipte mouw, poplin schouderbies, poplin bandjes onder en boven, poplin onder de kraag. Maten 38 t/m 44. Voor f 250,- heeft u het op uw pantalon. Vleesstraat 14 Venlo 077 - 12351 Grotestraat 17a Venray 04780 - 2881 In ons bericht betreffende het 40- jarig priesterfeest van Pastoor Pot hof op zondag 29 april a.s. is een kleine fout gesloper.. Wij schreven dat de jubilaris vanaf half twee een receptie wordt aangeboden in zaal ,.lu den Engel". Dit is nie: juist. Die receptie vangt namelijk ar-n na de plechtige hoogmis van 10.15 uur en duurt tot 13.3U uur. OP KONINGINNEDAG De marktcommissie heeft in haar vergadering van 19 maart j.l. gead viseerd om op koninginnedag, 30 april a.s., de maandagse weekmarkt normaal te laten doorgaan. Ook het plaatselijk Oranje-comité was van die gedachte. En zodoende besloten b. en w. middels een publikatie d.d. 4 april j.l., gelet op artikel 3 van de Marktverordening Venray 1971, het houden van een markt op maandag 30 april toe te staan. Wat het geachte Venrayse college van burgemeester en wethouders echter ontgaan was, was de sedert 1 november van het vorig jaar in werking getreden nieuwe winkel sluitingswet. In deze wet wordt o.m. bepaald dat op Koninginnedag alle zaken gesloten moeten zijn en ook de /Straat- en marktverkoop verboden /is.... Het was een lid van de commissie handel en middenstandszaken die daar de heren op attent maakte. De marktkooplui zullen nu van deze verandering op de hoogte ge steld worden, en de betreffende ge meentelijke ambtenaar zal de Ven rayse Marktverordening 1971 eens moeten gaan toetsen aan de nieuwe winkelsluitingswet Uit een onderhoud van het ge meentebestuur met minister Ginjaar, over een in te stellen onderzoek op de Venrayse vuilnisstortplaats, kon burgemeester Defesche j.l. dinsdag in de raadsvergadering, nog weinig mededelen. Aan de raadsleden zal een verslag van dat ministerieel on derhoud worden aangeboden. Wel is zeker, aldus de burgemeester, dat er geen nieuwe beweidingsproef gedaan zal worden. Het onderzoek van het T.N.O. zal zich bezig houden met zo wel de vuilnisbelt, het percola tie- water en de grondmonsters. Middels toepassing op andere organismen hoopt men erachter te komen waar door destijds de vergiftigingsver schijnselen bij de koeien van Van Dijck zijn ontstaan. Toegezegd is dat het onderzoek zich niet zal onttrekken aan de ge meentelijke medewerking. Terwijl men ook op de hoogte zal worden gehouden van de stand van zaken en de gang der werkzaamheden. Zoals bekend is de Venrayse vuil- nisstort inmiddels gesloten en wordt het huisvuil nu naar Maasbree ge transporteerd. Dit in afwachting van de openstelling van de regionale vuilnisstort in America. Deze week werd de Venrayse ge meenteraad uitvoerig nader geïnfor meerd over het bestemmingsplan buitengebied. Een zeer uitgebreide materie, waaraan men vele kolom men tekst zou kunnen wijden. In het kort komt het hier op neer. dat men 't buitengebied in zijn hui dige staat van milieu en natuur wil bevriezen. Onder buitengebied moet dan weer verstaan worden alles wat niet behoort tot Venray-centrum en de kom van de verschillende kerk dorpen. Einde vorig >aar heeft de werk plaats voor milieubouw haar inven tarisatie ten behoeve van het be stemmingsplan buitengebied vol tooid. Het nadien nog noodzakelijke landschappelijke detailonderzoek en verdere nodige inventarisatie van het plangebied zijn thans zo ver ge vorderd, dat de belangrijkste ele menten van het nieuwe bestem mingsplan voor het buitengebied nu op kaarten zichtbaar en bespreek baar zijn gemaakt. Om de voorlopig gedachte projek- ties in deze fase van de planvorming te kunnen beschermen,' en ander zijds daarop waar nodig te kunnen vooruitlopen, is het gewenst dat het plan buitengebied door de gemeen teraad „in voorbereiding" wordt ver klaard. Een dergelijk voorstel zal ook over veertien dagen aan de raad worden voorgelegd, en het ziet er naar uit dat de gemeenteraad zich daarmee akkoord zal verklaren. Vanaf dat moment zal het buiten gebied inderdaad „bevroren" zijn. Dat wil zeggen dat ieder die daar verandering in wil aanbrengen b.v. door woning- of bedrijfsbouw, óf door ontginning, óf door aanplanting of kappen daartoe eerst vergun ning nodig heetf van het gemeente bestuur. De gemeente zal zich dan b.v. bij het bouwvergunningsbesluit laten leiden door de plannen zoals ze nu op papier gezet zijn. Tegelijkertijd zal ook de inspraak procedure op gang komen. De be langhebbenden zullen dus hun woordje kunnen doen hun ver langens kenbaar maken hun pro testen naar voren brengen. In welke vorm deze inspraakprocedure gego ten gaat worden, is nog niet bekend. Wel bekend is het, dat deze in spraakprocedure geruime tijd zal vergen, en dat mede daardoor de voorbereidingstijd wel eens vele maanden gaat duren. Men behoeft daarom niet te verwachten, dat het definitieve bestemmingsplan binnen een jaar ter inzage zal liggen. Wij stellen ons voor tijdens de in spraakprocedure telkens nader op dit bestemmingsplan terug te ko men. In de schouwburg van Venray eksposeert van 17 tot en met 29 april de Venrayse Emile Gossens haar handvervaardigde beelden. De ope ningstijden zijn elke middag van 2 tot 5 uur en tijdens voorstellingen in de schouwburg. In het Sambeekse Kunstcentrum „Achter de Toren" eksposeert Har die van Nunen (Oostrum) olieverf schilderijen en zeefdrukken. Tege lijkertijd eksposeren daar nog Cle mens Comelissen (Venray) schilde rijen; Ligi Hermans (Boxmeer) hout- gebeitelde kunstvoorwerpen; terwijl tot en met de paasdagen ook nog enkele andere eksposanten daar hun werk tentoonstellen. Deze gevarieer de ekspositie wordt nog gecomple teerd met Koptische weefsels, die tussen de vierde en zevende eeuw op het Egyptische platteland zijn' gemaakt. „Achter de Toren" is geopend op vrijdagen van 16 tot 21 uur en op zaterdagen en zondagen van II tot 17 uur (ook tweede paasdag). De entree is vrij. De voorjaarsbeurs „Venray Bui tenspel 1979" welke tijdens de pink sterdagen gehouden wordt, heeft als standplaats een terrein toegewezen gekregen langs sporthal De Wette- ling aan de Zuidsingel. Gedacht is aan een beursopper- vlakte van 4000 m2 met ongeveer 100 standhouders. Speciaal voor de kinderen wordt gedacht om de beurs te laten plaats vinden binnen het kader van „Jaar van het Kind'» Zo zullen diverse hobby- en speelaktiviteiten georga niseerd worden binnen het beursge- beuren. Gedacht is dan ook aan enige showelementen voor de kinde ren, zoals o.a. een of meerdere Peppi en Kokki-optredens en/of een „Stuif 's in"-programma met Ria Breemer. Van 17 t.m. 21 april (in de Paas vakantie) wordt er een bouwspeel plaats opgezet voor de wijk Brukske. Dit initiatief kwam in december op een bijeenkomst in het Brukske. Een aantal mensen hebben deze zaak opgepakt en verder uitgewerkt. Van hieruit formeerde zich ook een werkgroep. WAT IS NU EIGENLIJK EEN BOUWSPEELPLAATS? In feite is het een alternatieve speeltuin met veel meer mogelijk heden en het accent op de vrijheid en vooral de kreativiteit van het kind zelf. De mogelijkheden van een bouwspeelplaats zijn bijna oneindig. De kinderen kunnen er naar harte lust timmeren, bouwen, enz. LEUK IDEE Het is op vele plaatsen al geble ken dat een dergelijke bouwspeel plaats door de jeugd heel enthou siast wordt gebruikt en een uitste kende vakantiebesteding is. Hier gaan we te werk met één thema n.l. het „DORP". De kinderen moeten zelf gereedschappen, zoals, hamer, zaag en schop meebrengen. De openingstijden zijn: dinsdag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. De entree bedraagt 0,50 per dag. De bouwspeelplaats is op het open terrein aan de Klarinetstraat. Uit de in 1978 gehouden enquête is gebleken dat de belangstelling voor kinderopvang groot is. Vanaf die tijd funktioneert een werkgroep, die zich bezig gehouden heeft met het organiseren van de op zet hiervan. Na overleg is besloten te starten met een opvang in de vorm van gastgezinnen. Inmiddels hebben zich enkele gastgezinnen beschikbaar ge steld. Dit houdt in, dat enkele ouders zich bereid verklaard hebben op vas te ochtenden of middagen kinderen in de leeftijd van 0-7 jaar op te vangen. Deze gezinnen zullen wor den begeleid door een beroepskracht. Wij hopen met deze kinderopvang te starten op 1 mei 1979. Nadere ge gevens omtrent dit projekt (verzeke ring, vergoeding aan gastgezinnen, adressen e.d.), zullen zo spoedig mo gelijk worden gepubliceerd in de diverse wijk- en streekbladen. Op de volgende 2 punten willen wij nog graag de aandacht vestigen. Heeft U interesse te funkioneren als gastgezin, dan kunt U zich tot en met 18 april aanmelden bij: Mevr. Rats-Meeuwis, Bergkwartier 34, tel. 04780-2437 of Mevr. Mens, Alexanderhof 1, tel. 04780-6344. Wilt U gebruik maken van deze kinderopvang, hetzij voor een mor gen of middag, hetzij voor enkele uurtje (om U in staat te stellen te kunnen winkelen, sporten e.d.), kunt U kontakt opnemen met: Mevr. Rats-Meeuwis, Bergkwartier 34, tel. 04780-2437. Op 23 april a.s. 's morgens om 10 uur is er een bijeenkomst voor allen die belang hebben bij deze kinder opvang, op de Clockert, Bergweg 4 te Venray. U bent van harte welkom. WerkgToep Kinderopvang Venray Nadat Robert Long reeds eerder vervangen is in de voorstelling Swingpop, is thans het bericht bin nengekomen, dat het nagenoeg ze ker is, dat ook Sylvia de Leur we gens ziekte de voorstelling op 17 april a.s. in Venray niet kan doen. Dat betekent .dat de bezetting der mate ontkracht is, dat het doorgaan van de voorstelling onverantwoord Het is derhalve raadzaam om a.s. dinsdag de Schouwburg te bellen of de voorstelling SWINGPOP wel dan niet doorgaat. Als de voorstelling niet doorgaat, komt er geen vervangende datum meer en kan men het geld terug krijgen of kan men eventueel ruilen voox andere voorstellingen. In het ziekenhuis van Venray is maandagavond de 76-jarige A. Hen driks uit Overloon bezweken aan de gevolgen van een ongeluk. Zaterdagmorgen werd de bejaarde man in zijn woonplaats geschept door een personenauto toen hij per fiets de Vierlingsbeekseweg over stak. Met mes in de rug gestoken POLITIE VRAAGT GETUIGEN In de nacht van vrijdag op zater dag te omstreeks kwart voor drie werd op de hoek Grotestraat-Hof straat de 33-jarige C. D. uit Venray, terwijl hij daar liep, plotseling van achteren aangevallen door twee on bekende jongemannen. Hij werd door een van de twee met een mes in de rug gestoken, waarbij hij twee flin ke snijwonden van circa 20 cm. op liep. De man werd nog tegen de grond gewerkt en in het gezicht ge schopt. Het slachtoffer werd per ambulance naar het ziekenhuis ver voerd. Gelukkig bleken de verwon dingen niet van levensgevaarlijke aard te zijn. Toen twee getuigen ter plaatse verschenen namen de beide verdachten de benen en zijn tot op heden nog niet kunnen worden ach terhaald. Het slachtoffer kon geen motieven voor deze mishandeling geven. De politie verzoekt aan mogelijke andere getuigen om zich in verbin ding te stellen met de politie. Lokaalvredebreuk Oe 36-jarige Venrayer J. werd terzake lokaalvredebreuk verbali- seerd. Hij weigerde het lokaal te ver laten waar hij moeilijkheden had veroorzaakt. Omdat hij in kennelijke staat van dronkenschap verkeerde, werd hij ingesloten ter ontnuchte ring en daarna huiswaarts gezonden. Even na middernacht van zondag op maandag werd door een passe rende bromfietser brand ontdekt in de woning var. de fam. J. aan de Maasheseweg. Venrays brandweer rukte met groot materieel 'it en na grote inspanning gelukte het de be lendende woning te behouden. Na ongeveer een uur kon de brandweer het sein „brand meester" geven. De bovenverdieping had grote brand schade opgelopen, de benedenverdie ping veel waterschade. Een door de recherche ingesteld onderzoek bracht als vermoedelijke oorzaak aan het licht dat de bovenbewoner S. in bed had gerookt.. De recherche stelt nog een nader onderzoek jn. De schade bedraagt naar schatting tussen de 50.000 en 80.000 gulden. De belendende woning liep wel waterschade op. In de nacht van zondag op maan dag even na hot middernachtelijk uur kwam bij de politie melding binnen van vernieling aan de Tech nische school. Bij onderzoek bleken 5 ruiten te zijn ingegooid. De onbe kende daders zijn nog spoorloos maar de politie hoopt dat eventuele getuigen zich zullen melden. Aan de Albionstraat werd weer oorlogstuig gevonden cn omdat het vermoeden bestaat dat daar nog meer oorlogstuig zal liggen, zullen de mannen van de E.O.D. een nader onderzoek instellen. Op Nieuw Dalland werd een vermoedelijk nog intakt zijnde rook- granaat gevonden. Aan de Timmermannsweg te Ysselsteyn werd een nog intakt zijn de granaat van onbekende samen stelling gevonden. Ook over dit oor logstuig zullen de mannen van de E.O.D. zich ontfermen. Door K. uit Venray werd aangifte gedaan van diefstal van enig was goed vanaf de waslijn in de tuin van zijn woning. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen. Franken. Lankveld. van Thlel. de Muinck Keizer en Wittgen op paaszaterdag en paaszondag TH. LANKVELD. irU Langstraat 76 - telefoon 3558 op paasmaandag W. BLOEMEN, arU Stationsweg 15 - TeL 1483 Weekenddienst voor de patiënten von de huisartsen Beckers. Corver, Vercauteren, De Vocht en Schmeetz op paaszaterdag en paaszondag P. CORVER, arts Oostsingel 6 telefoon 1393 op paasmaandag Dr. F. SCHMEETZ Praktijkadres: Akkerweg 18, tel. 5900 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur ZONDAGSDIEN8T GROENE KRUIS Ven r a y - M eer 1 o-W a nssum zaterdag, zondag en maandag Zr. M. VAN RENS-BIEMANS telefoon 04780 - 1269 WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAC De Clockert. Berrweg. tel. 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F.-Tiggcloven-KuUpen Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert. volgens afspraak KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 ZWANGERSCHAPSGYMNASTIEK Opgave hiervoor bij Het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269 of bij mevr. van Herwaarden, Tuin straat 3 te Venray, telefoon 04780- UITLEENMAG AZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 1600 tot 16.30 uur. In het weckend alleen voor de spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst. CONSULTATIEBUREAU BRUKSKE Dependance Bachstraat, eveneens op afspraak, tel. 3859 of 1269. OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996 MaaltUden ten behoeve vu bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vyf in het ge meentelijk zwembad a 1,50 per deelnemer per keei GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP Westsingel 5 Venray tel. 04780-6363 spreekuur maanudj Lm. vnjaag van 9 tot 10 uur NED. VER. VAN RHEUMA- PATIËNTEN AFD. LIMBURG Postbus 100 6100 AC ECHT Algemeen Informatie-adres: Tel. 04754-2054 VROUWEN BELLEN VROUWEN Vrouwen luister- en Informatiedienst, van maandag t.m. vrijdag van 9-12 uur elke dinsdagavond van 8-11 uur. TELEFOON 04750-18000 De in de week van 12 t.m. 17 maart gehouden kollekte heeft in Venray het prachtige bedrag van 11.215,777 opgebracht, t.w.: Castenray Heide Leunen Merselo Oirlo Oostrum Smakt Veulen Vredepeel Ysselsteyn Brukske Venray-kom 291,— 198,15 383,38 590,53 622,85 983,38 85,— 325,— 100,— 331,98 1882,51 5422,01 Graag brengt het plaatselijk comi té dank aan alle gevers, kollektrices en kollektanten welke zich dit jaar weer (ondanks het slechte weer) vol ledig hebben ingezet. Aan allen onze hartelijke dank! _*WTïOtlfttBS Tevens eigen restauratie- atelier GESPECIALISEERD IN 17e EN 18e EEUWSE EIKEN MEUBELEN Helmondsestraat 50 Bakel (N.Br.) Tel. 04924 - 2013 D een zeer druk bezochte eucha- jeviering -is de Oirlose bevolking erdagavond getuige geweest van plechtige installatie van hun uwe parochieherder, pastoor C. J. schman. )e nieuwe pastoor werd bij deze ditigheid geassisteer door de de- l van Horst, de deken van Sit- d, twee collegae-studie-vrienden jijn voormalige kapelaan („her shond") uit Chevremont. Deken ainissen van Venray leidde de in- Ilatie. leken Theunissen merkte in zijn spraak op, dat Oirlo zich geluk- mag prijzen een nieuwe pastoor regen te hebben. Voor Castenray s dat nog steeds niet het geval, „artikel" pastoor begint schaars worden. Een samengaan van de ochies Oirlo en Castenray is nog t aan de orde. Maar het zou in de komst wel eens mogelijk kunnen Aangezien ook de nieuwe pastoor in Oirlo geen volledige dagtaak heeft, zal hij evenals zijn voor ganger Dr. M.. Gelissen les gaan geven aan een of meer scholen. In middels is hij al benoemd aan de MAVO te Meerlo, en vermoedelijk zal hij ook in Venray gaan doceren. Pastoor Buschman deed in zijn eerste predikatie een beroep op de Oirlose parochianen, om hém even veel steun te geven als zijn voor ganger. „Help mij priester én pas toor te zijn", besloot hij zijn toe spraak. Overigens liet hij weinig over zichzelf uit: „ik ben altijd een lastige pastoor geweest, maar als u wilt weten wie en wat ik ben, dan moet u dat maar eens in Kerk- rade gaan vragen". Maar kennelijk stond hij daar in Kerkrade hoog in aanzien, want vele oud-parochianen woonden deze dienst in Oirlo bij. Na de eucharistieviering werd de nieuwe pastoor welkom geheten door de voorzitter van de Oirlose Dorps raad, de heer J. Bosch. Na de Oir lose situatie en geschiedenis ge schetst te hebben, sprak hij de hoop uit, dat pastoor Buschman spoedig evenals zijn parochianen zou kunnen elkaar niet missen. Op deze Burgemeester Defesche wees in zijn welkomstwoord op de symbo liek van het Venrayse gemeente wapen: de bijen rond de bijenkorf de kerkdorpen rond Venray-cen trum. Beiden horen bij elkaar kunen elkaar niet missen. Op deze symboliek haakte de pastoor in zijn dankwoord in, door te verklaren dat hij als pastoor te gelegener tijd dan ook wel een emmertje honing zou komen halen Na afloop van deze plechtigheid schaarde het kerkbestuur zich naast hun nieuwe pastoor en maakten zeer vele parochianen van de gelegen heid gebruik nader kennis te maken met'deze parochieherder.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3