Spraeland Show In goede conditie achter het stuur Spraeland Q Rekreatie 85 Bestuurders Diefstal Vernielingen Drank in bestuurder Gewonde bij botsing GEVONDEN VOORWERPEN Paas- rekreatie ZWEMBADEN NIEUW!! HOT WHIRL P00L,S SAUNA'S ZONNEBANKEN EN -HEMELS CARAVANS VOUWWAGENS Uit de gemeenteraad van Meerlo-Wanssum Pinsdag hield Venrays politie weer elheidscontroles op de Stations- fg, Maasheseweg, Albionstraat en jtt'enweg. 85 bestuurders kunnen acceptgirokaart verwachten. Snelheden werden gemeten van tot 107 km. Wasserij de Peelparel deed aan- (te van diefstal van 200 spijker- oeken met een inkoopwaarde van 7500,- v. V. deed aangifte dat twee reken geleden diefstal was gepleegd jbij zijn woning. Verdwenen was kunstmestrooier. Weer moest de PTT aangifte van vernielingen in de open- telefooncel op de hoek Bevrij- Ügsweg-Langeweg. Een ruit was imield en de ophanghaak was af- ibroken. Door een tot nog toe onbekende rachtauto zijn op de hoek Oude )ostrumsewegLeunseweg 'n groot antal trottoirtegels vernield. Het is logelijk dat getuigen hun bevindin- >n ter kennis kunnen brengen aan e politie. Dan zal ook door door ge- ieente de rekening van de herstel- rerkzaamheden kunnen worden ge- resenteerd. 'Een 34-jarige Venrayse bestuur- werd door de politie aangehou- ru en men konstateerde drankge- ruik bij hem. Pijpje blazen met als evolgd het ondergaan van de bloed roef. Met de aanzegging dat proces- erbaal zal worden opgemaakt werd bestuurder, uiteraard zonder o, huiswaarts gezonden. 'erkeersmaatregel Nieuwlandstraat Sinds het in gebruik nemen van verkeerslichten op de hoek van Langstraat/Zuidsingel/Westsingel orden de Nieuwlandstraat en de rkstraat dikwijls gebruikt door uipverkeer. Om hieraan een einde te maken il aan de commissie voor verkeer ivies worden gevraagd over het af- uiten van de Nieuwlandstraat voor le verkeer behalve voetgangers en irom-)fietsers, voor wat betreft het sdeelte tussen de Langstraat en de rkstraat. Deze afsluiting zal moe- n gelden voor het verkeer dat uit richting Langstraat komt. Bomen moeten sneuvelen Aan de Provinciale Waterstaat is m kapvergunning verstrekt voor et vellen van 41 inlandse en Ame- kaanse eiken, 2 beuken en 1 berk, le langs de provinciale weg >n Leunen en Castenray. Het .lakken is noodzakelijk voor de lieg van het. tweede rijwielpad en ir de aanleg van enkele bushal- I Aan de Provinciale Waterstaat zal irden gevraagd of zij op plaatsen dit mogelijk is langs deze weg ten willen planten ter compen- van de om te hakken bomen. Op de Leunseweg nabij het via duct verleende de 38-jarige autobe stuurder M. E. uit Venray geen voor rang aan de personenauto bestuurd door de 29-jarige W. F. uit Venray. Bij de botsing die daardoor ontstond werd de echtgenote van de tweede bestuurder dusdanig gewond dat zij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Beide auto's liepen zware schade op. in de week van 2 t.m. 9 april 1979 1 Wit-bruin gevlekte hond Duitse staande; 1 Siamese kat; 1 bruin klein hondje; 2 bankbiljetten van 25,1 bankbiljet van 100,1 bruine portemonnaie inhoud 1 bank biljet en klein geld; sleutels aan ko geltjesketting; 1 ring met 22 sleutels deels verroest en 1 musketon; 1 etui beige met 2 zakjes waarin 1 schaar 2 balpennen, 1 vulpen, 1 driehoek, 1 passer en 1 gum; 1 fotoapparaat is achtergebleven bij Dom Melskens. Voor inlichtingen over de gevon den voorwerpen zich te vervoegen aan de Wilhelminastraat 15, alleen tijdens de kantooruren niet op za terdag of zondag. Materiële schade De 33-jarige bestuurder van een bestelauto J. J. uit Sevenum, kon op de Horsterweg niet tijdig stoppen achter een voor hem rijden de personenauto, bestuurd door de 41-jarige mevr. B. uit Venray, die afremde om links een inrit in te rij den. Er ontstond een kop-staart bot sing met materiële schade. —De 58-jarige G. C. uit Wans- sum en de 26-jarige autobestuurder E. H. uit Venray hadden beiden hun auto geparkeerd op de parkeerplaats aa nde Julianasingel. Bij het weg rijden van G. C. botste zijn auto te gen de tweede geparkeerde auto aan. Ook hier materiële schade. Een bedrijfsvoertuig bestuurd door B. D. uit Ede en een personen auto bestuurd door H. M. uit Ven ray reden beiden over de Maashese weg. Tijdens een inhaalmanoeuvre van de eerste bestuurder sorteerde de twee bestuurder juist voor, om linksaf de Akkerweg in te rijden. Bij het afremmen botsten beide voertuigen tegen elkaar. Ook hier materiële schade. Onvoldoende opletten bij het achteruitrijden op de kruising Post- straat-Pa tersstraat door de 60-jarige bestuurster van een personenauto, mevr. M. S.-V. uit Venray, was oor zaak dat een botsing ontstond met de van het Henseniusplein in de richting van de Poststraat rijdende personenauto, bestuurd door de 21- jarige J. G. uit Venray. Lichte scha- De personenauto van de 68-ja- 'rige J. H. uit Venray stond aan de rechterzijde van de Maasheseweg stil. De personenauto van J. H. stond aan de linkerzijde geparkeerd. De personenauto bestuurd door de 72- jarige M. V. uit Venray reed over de weg in de richting Maashees. Plotseling ging de rechts van de weg staande auto weer aan het verkeer deelnemen en kwam daarbij in bot sing met de derde auto welke ver volgens tegen de links van de weg geparkeerde auto botste. Het bleef bij materiële schade. OP ZATERDAG 14 EN VAN DINSDAG 17 T.M. ZATERDAG 21 APRIL 2e Paasdag verplicht gesloten. Alle informatie over: Gemetselde, betonnen, stalen, en gewapend polyester uitvoe ringen. Gratis adviezen voor zelfbouwers Roestvrijstalen filters, bronzen pompen, zwembadafdekkingen in diverse uitvoeringen, zonne- energie-warmte-pompen Chloordoseerapparaten (SPA-BAD) in bed rijf te zien De nieuwste ontwikkeling op 't gebied van lichamelijke ont spanning. Origineel uit de USA Lagerholm Originele finse sauna's voor binnen en buiten. In onze showroom opgesteld. Soltron De Rolls Royce onder deze apparaten. Dr. Muller Ook verhuur van cabines voor zonnekuur, 75,-, gehele kuur. KNAUS Neerlands meesverkochte! Wij showen 't gehele programma Meer dan 20 modellen o.a. de nieuwe revolutionaire zeer veilige dubbelswing touring as. ANWB testrapport: koersstabili- teit en remwerking geweldig t.o.v. de conventionele toersie- assen. AANBIEDINGEN IN OVER JARIGE MODELLEN CARAVANS VOUWWAGENS Inruil en financiering. 'n Snelgroeiend, bedrijf in rekreatieland VENRAY-OOSTRUM Stationsweg 181 Telefoon 04780-2686 De personenauto bestuurd door de 23-jarige P. W. uit Venray reed over de Leunseweg in de richting Leunen. De personenauto, bestuurd door de 31-jarige K. v. D. reed over de Zuidsingel in de richting van de Westsingel. De eerste bestuurder verleende op de kruising geen voor- rand aan de tweede bestuurder en daardoor ontstond een botsing met materiële schade. De bestuurder van de personen auto S. H. uit Venray zag waar schijnlijk door zijn door alcohol be neveld brein niet goed hoe hij vanaf de Henri Dunantstraat de rondweg op het Brukske moest oprijden, want de bocht was zodanig- dat de door hem bestuurde auto tegen een licht mast botste. Na de botsing reed hij gewoon door maar kon door de po litie worden achterhaald. De politie konstateerde alsoholgebruik. De be stuurder moest de nodige proeven ondergaan en kon na de aanzegging dat e en procesverbaal zal wor den opgemaakt, huiswaarts worden gezonden. De 20-jarige bestuurder van een personenauto J. K. uit Horst was aan het politiebureau geweest en had zijn auto op de parkeerplaats al daar. geparkeerd. Bij het wegrijden lette hij voldoende op en zijn auto botste tegen een parkeerd staande politieauto. Het bleef bij lichte schade, welke dir«£t door de-in het bureau aanwezige politiemannen kon worden bekeken. De 72-jarige bestuurder van een personenauto, M. C. uit Venray, gaf op de Venloseweg bij het afslaan naar de Deumeseweg geen vrije doorgang aan een over de Venlose weg tegemoetkomende personenauto, bestuurd door de 38-jarige mevr. J. V. K. uit Vierlingsbeek. Daardoor ontsto.nd een botsing, maar die bleef gelukkig beperkt tot materiële scha de. Maandagmorgen omstreeks kwart voor tien had op de kruising JulianasingelOude Oostrumseweg een aanrijding plaats. Bestuurder T. M. uit Venray reed met zijn perso nenauto over de Julianasingel en sloeg vervolgens rechtsaf de Oude Oostrumseweg op in de richting van de Paterslaan. Hierbij raakte de door hem bestuurde auto de voor hem rijdende personenauto bestuurd door J. W. uit Venray welke in de zelfde richting reed, maar in de bocht iets afremde. Het bleef bij lichte materiële schade. Maandagmorgen om even voor tien uur vond een aanrijding plaats op de kruising LeunsewegOude Oostrumseweg-Paterslaan. De per sonenauto bestuurd door G. C. uit Meerlo-Wanssum reed over de Leunseweg en naderde de voorge noemde kruising. Op het moment dat hij linksaf in de richting van de Paterslaan reed werd de door hem bestuurde auto aangereden door een personenauto bestuurd door A. F. uit Venray. welke vanaf dp Paters laan de kruising naderde. De eerste bestuurder verleende geen voorrang aan de over de voorrangsweg na derende personenauto. Maar ook hier alleen materiële schade. De grote publieke belangstelling bij de raadsvergadering van de ge meente Meerlo-Wanssum is niet ge tuige kunnen zijn van een hoog staande vergadering en het was weer het raadslid L. Beterams wel ke daarvoor zorgde. Twee maanden geleden is het eigenlijk al begonnen heer Beterams een aanval deed op het grondaankoopbeleid van de gemeen te Meerlo-Wanssum. Omdat wethou der Christiaans dat aankoopbeleid doet. wilde hij als wethouder harde feiten hebben welke die beschuldi ging konden staven- De heer Beterams gaf na de vorige raadsvergadering aan wethouder Christiaans een vel papier zonder ondertekening en met wat algemene opmerkingen. Wethouder Christiaans vroeg toen dat de heer Beterams in een open bare raadsvergadering zijn veront schuldigingen zou aanbieden. Maar ook nu bleef het. zoals bur gemeester Dittrich het bestempelde, tot een stel loze kreten. De geloof waardigheid van het college en met name van wethouder 1 Ihrl in diskrediet gebracht. De heer Beterams had maar een zwak verweer cn bepaalde zich nu meer over de wijze van benaderen in het grondaankoopbeleid. De raadsvoorzitter benadrukte nog eens dat in het heden en in het ver leden nooit een inwoner onmenselijk behandeld is geworden. Altijd staat het menselijke vooraan en er is nooit een andere politiek gevoerd. En weer nam Beterams het woord door te verklaren dat ook loze kre ten .waarheid kunnen hebben. Er bleek reeds vooraf een gesprek te zijn geweest tussen de heer Be terams en wethouder Christiaans, waarbij ook wethouder Rut ten te genwoordig was geweest en toen deze laatste de woorden van wet houder Christiaans uit dat gesprek bevestigde, bestempelde de heer Be terams ook die woorden als onwaar heid. De raadsvoorzitter maakte een einde aan het ja en nietes spel, om dat de raad niet langer meer naar die discussie wenste te luisteren. Door de raadsleden drs. Hurenkamp, Wijnhoven en Weichs de Wenne werd een motie van VERTROUWEN in weth'ouder Christiaans ingediend. „De raad gehoord de discussies rond het grondaankoopbeleid van wet houder Christiaans verklaren dat het vertrouwen in wethouder Chris tiaans ongeschonden is, en uit niets is gebleken dat er bij die aankopen laakbare handelingen zijn verricht, en gaat over tot de orde var. de dag". Dat vertrouwen kreeg wethou der Christiaans van alle raadsleden; natuurlijk met uitzondering van de heer L. Beterams. BESTEMMINGSPLANNEN Tegen het bestemmingsplan Tien- ray en Blitterswijck waren geen be zwaren binnen gekomen en de raad had er dus geen moeite mee. Tegen het bestemmingsplan Swol gen waren wel enkele bezwaar schriften binnen gekomen. Het col lege was zoveel mogelijk aan die bezwaren tegemoet gekomen. In de vergadering van 12 decem ber 1977 besloot de raad over te gaan tot aankoop van de veehouderij van J. H. Lommen aan de Venrayseweg. Voor realisering van het bestem mingsplan was de grond van dat be drijf nodig. Het gemeentebestuur heeft getracht de boerderij aan een of meer inwoners van Wanssum te verkopen, maar dat is niet gelukt. Via het makelaarskantoor W. A. van Soest uit Venray kon de boerderij aan twee inwoners van Venray wor den verkocht en wel aan Margare- tha Wüster, Menuetstraat, en wel dé woning met aangebouwde stal, cn aan H. Hazeu. Menuetstraat de voor malige koestal met de daarbij beho rende ondergrond plus de daarvoor gelegen strook grond langs de Mecr- losebaan. Het is de bedoeling dat daarvan een woning zal worden ge maakt. Nu de raad vernam dat er geen interesse bestond van de zijde- van Wanssum had men geen be zwaar tegen verkoop aan de inwo ners van Venray. Over de prijs werd niet gesproken. Van een medewerker Iedere bestuurder moet te allen tijde de kennis bezitten die het goed besturen noodzakelijk is, alsmede de daartoe mdzakelijke lichamelijke en geestelijke gesteldheid(art. 11 IV.V.). De kennis die een aan het ver eer deelnemende bestuurder moet ezitten, doelt zowel op het be- Het komt veel voor dat vracht- agenchauffeurs die lang achter het uur zitten oververmoeid raken, 'och doorrijden kan dan ernstige ien hebben. heersen van het voertuig (ermee kunnen rijden) als op het kennen van de verkeersregels, die voor het bestuurde voertuig gelden. Let wel dat er wordt gesproken over „ie dere bestuurder", dus ook die van een fiets. Dat wil ook zeggen: van jong tot oud. Maar al te vaak worden te jonge kinderen in het verkeer losgelaten, zonder dat ze voldoende bedreven zijn of de noodzakelijkste kennis van de verkeersregels bezitten. Wettelijk en moreel zijn ouders verplicht of daaraan voldoende aandacht le besteden, of met het laten fietsen van hun kinderen in het verkeer te wachten totdat die op school voldoende in de ver keersregels zijn onderwezen. Hetzelfde geldt voor jeugdige bromfietsers en voor bromfietsers in het algemeen. Niet zelden nemen zij aan het verkeer deel zonder vol doende van de verkeersregels af te weten. Dat geldt overigens ook Eco tobbe vol zorgen.... voor niet weinig autobestuurders. Veel bromfietsers, vooral oudere, hebben nooit één verkeersles ge had, en veel autobestuurders laten na zich nieuwe verkeersregels (en die zijn er nogal wat) eigen te maken. Daarom vragen we hun speciale aandacht voor deze ru briek, want het rijbewijs is voor bestuurders van motorvoertuigen geen vrijbrief om onder alle om standigheden het voertuig te be sturen. Iedere bestuurder moet steeds op de hoogte blijven van de bestaande verkeersregels. Het is ook niet toegestaan aan iemand die onvoldoende rijvaar digheid bezit, bijvoorbeeld omdat hij sedert lange tijd een bepaald voertuig niet meer heeft bestuurd, zich met een voertuig op de open bare weg te begeven. Zo iemand moet beslist eerst wat op eigen ter rein oefenen, of. wanneer het een motorvoertuig betreft, een paar 'rijlessen nemen. De gecompliceerdheid van het hedendaagse verkeer staat ook niet toe dat iemand daaraan deelneemt terwijl hij niet beschikt over daarvoor noodzakelijke lichamelijke en geestelijke gesteldheid. Als die ongeschiktheid van langdurige en ernstige aard is en betrokkene in het bezit is van een rijbewijs, kan hij op vordering worden getest op zijn geschiktheid en kan opgrond van de uitslag zijn rijbewijs ongel dig worden verklaard, bijvoorbeeld bij ernstig lichamelijk gebrek, sterk verminderd gezichts- of gehoor- vermogen en dergelijke. Tot het doen van een vordering zijn diver se politieautoriteiten bevoegd. Tydeiyk Het verbod om te besturen geldt ook ten aanzien van onbekwaam heid en ongeschiktheid van tijde lijke aard. Wie met zijn been in het gips zit hoort niet achter het stuur van een auto; wie zijn arm in een mitella draagt behoort zich te ont houden van bromfietsen en ook wie oververmoeid is :nag niet als be stuurder aan het verkeer deelne men. Een bestuurder moet voort durend in staat zijn de handelingen te verrichten die worden vereist. Hij moet daarom oplettend zijn en beschikken over voldoende concen tratievermogen. Daarvoor moet hij lichamelijk en geestelijk in goede conditie zijn. Heel gevaarlijk is het ook wan neer men wel lichamelijk achter het stuur zit. maar geestelijk af wezig is. Veel weggebruikers wer ken op de weg aan hun problemen in zaken of gezin. Zij zitten „te tobben" achter het stuur, waardoor hun gemoedstoestand hun oplet tendheid overmeestert. Daarin schuilen vele en grote gevaren, om dat de aandacht van een bestuur der permanent gericht moet zijn op de weg. Wie zich achter het stuur zet dient zich rekenschap te geven van wat hij gaat doen. Pieker daar om niet achter het stuur. Ga niet rijden na een ruzie of andere emo ties. Bent u opgewonden of bent u niet in een goed humeur, blijf dan van het stuur af. Laat in zulke ge vallen uw vrouw, uw man, uw compagnon, besturen. Een andere mogelijkheid is (als Kinderen worden vaak op veel te jonge leeftijd in het verkeer losgela ten. Ouders zijn wettelijk en moreel verplicht om hen de noodzakelijkste kennis van de verkeersregels bij te brengen. u wilt of moet rijden na bijvoor beeld een huiselijke twist) niet na te mokken en u maar direct voor te nemen het bij thuiskomst weer goed te maken met een bloemetje en een blij gezicht....

Peel en Maas | 1979 | | pagina 19