ïERENIGINGSNIEUWS >NJ POLITIERECHTER ITERPENIEIIWS XI >"8»" c' Venray IM A.K.G.B. Jeugdcentrum KABO Venrays Mannenkoor J.V.M. jongerenkoor Werkgroep Homosexualiteit Venray VLOOIENMARKT ten behoeve van Jongerencentrum De Brak - Venray Jaarvergadering Katholieke Invalidenbond Schutterij 'I Zandakker Beweging Werkende Jongeren onderdag 12 april om 20.00 uui titie voor 't gehele koor. Na af- van deze repetitie wordt nog- de film carnaval 1979 ver- d. De dames worden hierbij uit- tdigd- jnderdag 19 april om 20.00 uur titie voor 't gehele koor. dag 22 april opluistering iristieviering in Maasbree. vang 10 uur. Hierna koffiecon- Verzamelen in uniform om 8.30 in Almonda. ieuwe leden kunnen zich aan- jen op de wekelijkse repetitie- nd of bij sekretaris Wim Smits, I 2454. Op 15 april gaat de leden- i weer in. (melden uitsluitend bij dhr. H. flik nmans, tel. 2687 of Hotel Almon- H tel. 5777. F - derdag 12 april a.s.: .00 algemene ledenvergadering iwater. Gezien de belangrijk- id van agendapunten worden leden dringend verzocht deze idering bij te wonen, derdag 19 april: ftijd petitie schouwburg St. Anna. tn 29 april: Dlistenconcours te Oirlo. pril: ibade pater Pothof. prU: ubade Koninginnedag, derdag 3 mei: jenade. 20 mei: immuniefeesten. mi: ugdvierdaagse. iptoe Venray '79. dY meentelijk muziektoernooi te lunen. LEERLINGENOPLEIDING derdag: ,30 uur jeugdorkest o.l.v. Bruno icassen en J. Verstegen in Co- dnxhof. ndag: die 30 uur klarinetten o.l.v. Jo van 3ert 00 uur klarinetten le groep o.l.v. n Lucassen; 30 klarinetten 2e groep o.l.v. en Lucassen. idag: ,30 uur koperinstrumenten o.l.v. in Versteegen. van ixpfoons zelfde tijd bij Gerrit icassen in Coninxhof. nsdag: dividuele repetities o.l.v. Doris in den Broek. melden harmonieorkest uitslui- tot donderdag 19.00 uur bij de etaris, telefoon 1225. melden jeugdopleiding bij de Raedts, tel. 2803. censdag 18 april om 19.45 uur ij-repetitie voor de mezzo-sopra- Om ongeveer 20.15 uur repetitie het hele koor. int U verhinderd, dan graag uw leiding aan mevr. Schrooten, tel. of aan mevr. v. d. Bekerom, tel. 00 uur klarinetten o.l.v. Jo van „CAPRICCIO" iderdag 12 april: 1.00 Gez. repetitie, erdag 14 april: aanwezig in kerk St. Serva- us. Brood meenemen, dag 15 april: een repetitie. „BOJEMA" [dag 13 april: 1.00 Gez. repetitie. „SALTARELLO" iderdag 12 april: ".00 repetitie, lag 14 april: 1.00 aanwezig in kerk St. Serva- ^us. Brood meenemen. fmelden koor: Dorien Reynders 1; orkest: Pater Falco 5855. lallo jongensen meisjes, n verband met de paasvakantie is op de volgende dagen geen klub: laandag 16 april; woensdag 18 il; donderdag 19 april; zaterdag 21 li, maandag 23 april. 'P vrijdag 20 april is er wel een i voor 13- tot 16-jarigen. Het int zoals altijd om half 8 en de ^ree is 1,Tot ziens in de kei van Coninxhof. 5 mei is er een tentoonstelling )endag van de Jeugdclub Veltum. deze dag worden de werkstukjes door de kinderen gemaakt zijn ■toongesteld. edereen is vanaf 10 uur tot 1 uur harte welkom in de kelder van Joinxhof. Tot ziens! VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 17 april, 19.30 uur repe titie voor de sopranen om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ur- sulastraat. Donderdag 19 april, geen muziek- cursus. Zaterdag 21 april: 18.30 korte repe titie in de Kerk te Ysselsteyn; 19.00 uur opluistering Eucharistieviering, i Om 20.00 uur concert in net Ge- r-eenschapshuis met Ysselsteyns Ge mengd Koor en Gemengd Koor Walsberg. Na afloop gezellig samen zijn met muziek. U kunt ook intro- ducé's meenemen. Indien u verhinderd bent dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen. Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranje straat 7, tel. 6159. AGENDA: Vrijdag 13 april (Goede Vrijdag): Het gehele koor om 19.15 uur in de Paterskerk. Zaterdag 14 april (Paaszaterdag): Het gehele koor om 19.15 uur in de Paterskerk. Zondag 15 april (le Paasdag): Om 10.15 uur Hoogmis in de Pa terskerk (in uniform). Alle zangers worden om 09.30 uur in het koor huis verwacht om in te zingen. In de week van 16 april zijn er geen repetities i.v.m. de Paasva kantie. De eerstvolgende - repetitie (voor sopranen en alten) zal zijn op maandag 23 april om 18.30 uur. Eventuele afmeldingen: Langstraat 104, tel. 1690. RIJBEURTEN BLITTERSWIJCK: Vrijdag 13 april: Hr. Arts, Nieuw- straat 6, Blitterswijck. Zaterdag 14 april: hr. Claessens, Wa termolenstraat 14, Oostrum. Zondag 15 april: hr. Hendriks, Berg weg 15, Venray. MEDEDELING: Alhoewel alle Paasplechtigheden op dit moment nog niet voorbij zijn, willen we onze koorleden nu reeds dankzeggen voor in de inspanning die zij gedurende deze drukke dagen leveren. Een zij het korte va kantie hebben zij zeker verdiend. We mogen de vorige clubavond geslaagd noemen. We bekeken een fotocollectie van de fotoclub de Mug gen uit Haarlem met commentaar op band. Weer eens werd duidelijk dat de fotografie onbeperkte mogelijk heden heeft, mits men bereid is tot experimenteren. De eerstvolgende clubavond is op donderdag 19 april a s. en wordt ge houden op St. Antoniusstraat 1. De avond begint om 20.00 uur. We trachten voor deze avond een spre ker aan te trekken. merselo Vrijdag 13 april: Vanavond zijn we gesloten i.v.m. Goede Vrijdag. Zaterdag 14 april: Geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Van 8 uur tot half 1 kun nen jullie bij ons terecht voor een gezellig en sfeervol avondje. Maandag 16 april: 2e Paasdag zijn we vanaf half 9 geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. We staan voor jullie pa raat tot half 1. Vrijdag 27 april: Spellen-aktieü! LIVIN' BLUES IN VENRAY! Aanstaande zondag 29 april treedt de Livin' Blues in O.J.C. Free Wheelin' op. Aanvang 21.00 uur. Deze bekende band bestaat uit: Ted Oberg (sologitaar); John Frede- riksz (zang); André Reynen (bas); Jacob van Heiningen (drum). De meeste mensen zullen hun nog wel kennen van onder andere het nummer: „Wang-dang-doodle", en nog veel meer gouden nummertjes. Tot ziens op 29 april bij de Livin' Blues in Free Wheelin', om 21.00 u. De entree is op veler verzoek erg laag gehouden en bedraagt 5, De minibromfietsclub onder lei ding van Gerrit Janssen is voor 2é Paasdag Uitgenodigd deel te nemen aan een optocht in het Waalse Auve- lais, nabij Charleroi. De jeugdige deelnemers en deel- neemstertjes gaan per bus, vertrek 10 uur v.m. Er zijn voor belangstel lenden nog een aantal plaatsen in de bus vrij. De reiskosten bedragen slechts 10, Men kan zich opgeven bij G. Jans sen, Broekweg 17, telefoon 6983. VREDESKERK VENRAY A.s. zaterdag (Paaszaterdag) is er weer een jongerenmis in de Vredes- kerk, om zeven uur. De koorleden worden om 6.00 uur in het parochie zaaltje verwacht voor het inzingen. Op de onlangs gehouden leden vergadering zijn diverse akties ge programmeerd, waaronder een le denwerving, waar we later nader op terugkomen. De agenda vermeldt verder nog een fietstocht naar dë Hamert. Op 23 juni is er een feestavond in zaal „In den Engel". En natuurlijk staan we altijd open voor andere ideën. Draag ze ge rust aan, ze worden serieus bekeken. Er kunnen zich ook nog leden melden voor onze leesgroep en wel bij Elly v. d. Zanden of kapelaan van Galen. Wij wensen u allen een zalig Paas feest. Hoi, ik zal maar weer wat van me laten horen in de vorm van het ex- prom voor de komende week. Zondag 15 april is er een excursie naar de Ooypolders bij Nijmegen. E.l. is Jan en het betreft volgels. 7.00. De excursie van Martien (betref fende Sovori) vervalt, die gaat dus niet door. Tevens is er dit weekend 't Paka, maar hierover kon je een reuze berg in de Kampina lezen. Donderdag 19 april kun je adres sen komen schrijven op de Prop- stencils, vodr de Propaktie .Dat is bij Jan' en begint om 14.00 uur. Dit was het, tot kijk in de Ooy (misschien) en groeten, Helène. P.S. Hoe vonden jullie 't stukje van vorige week, ik moet het nou nog schrijven. AFD. VENRAY Woensdag 4 april j.l. heeft de Al gemene Kritische Beweging Gezond heidszorg, afdeling Venray, verga derd in zaal In den Engel. Onder de aanwezigen waren behalve leden ook vele belangstellenden die zich voor de beweging willen inspannen. Gesproken werd ditmaal over de onvrede die vooral binnen het Psy chiatrisch Centrum Venray, lokatie Anna, aanwezig is. Onderwerp van gesprek was o.a. de benoeming van de hoofden der subcentra. De afde lingshoofden van St. Anna hebben direktie en bestuur gevraagd boven genoemde benoeming te bespoedigen om zodoende onvrede, onrust en on duidelijkheid over de procedure te verminderen. Het initiatief werd genomen om binnen de lokatie Anna én Servaas 'n inventarisatie van de ongenoegens te houden d.m.v. 'n enquete. De gegevens welke uit deze en quête verkregen worden zullen in 'n volgende vergadering ter discussie gesteld worden. Het eindresultaat zal aan direktie en bestuur van het Psychiatrisch Centrum Venray ken baar worden gemaakt zodat zij zich op de hoogte kunnen stellen van de wensen, verwachtingen maar ook van de ongenoegens van de werkers uit de basis. A.K.B.G. afd. Venray A.s. zaterdag 14 april. Paaszater dag, komen de meisjes en jongens van het jeugdcentrum „De Spring plank" weer bij U aankloppen om uw jaarlijkse bijdrage te vragen. De ze kollekte staat geregistreerd op de kollekte-kalender van de gemeente kollektekalender van de gemeente in het kader van de jeugdkollektes. De Springplank die de eindjes aan el kaar knoopt en elke gift dankbaar aanvaardt, heeft deze centen hard nodig.- Laat daarom de jeugd a.s. za terdag niet tevergeefs bij U aan kloppen en laat ze meedelen in de Paasvreugde. Het Jeugdcentrum „De Spring plank", voorheen patronaat is voor meisjes en jongens van 10 - 16 jaar. Als jullie nog nooit bij ons binnen bent geweest, kom dan gerust eens kennismaken. Elke vrijdag en zater dagavond is de leiding aanwezig om jullie te ontvangen en er is steeds een wisselend programma. Als de grote mensen een finan ciële steun geven dan kan de jeugd het hele jaar daar veel plezier aan beleven, waaruit hun dankbaarheid blijkt jeugdnatuurwacht PUZZELTOCHT OP TWEEDE PAASDAG Zoals al in „De Natuurvriend' 'is aangekondigd, houden we op Twee de Paasdag. 16 april a.s., een puzzel- oriëntatietocht. Vanaf half tien kun nen jullie in groepjes van 3 of 4 starten bij de Ballonzuil. Voor zover jullie dat nog niet we ten: de Ballonzuil ligt aan de Beek- weg. Als je uit Venray komt volg je de richting Vredepeel en Uden. Je volgt de Beekweg tot het bordje „Cooperbaan" en „Nieuw Dalland" en slaat dan rechtsaf! Het ligt in de bedoeling deze eer ste puzzeltocht nog njet te moeilijk te maken. Maar de leden, die op Paasmaandag meedoen, zullen daar wel voordeel bij hebben tijdens de tweede puzzeloriëntatietocht op 6 mei a.s. en de derde tocht op 10 juni a.s. We hopen dan ook dat jullie op Paasmaandag met veel groepen deel nemen aan deze puzzel-oriëntatie- tocht. We willen jullie wel vragen een potlood of ballpoint mee te ne men om de antwoorden van de op drachten in te vullen. Ook raden we jullie aan laarzen te dragen, want maar nooit, hoe nat of modderig sommige paden zijn. Vanzelfspre kend zijn er een aantal leuke prijzen te winnen! Wat de zonnepitten betreft, die jullie op school ontvangen hebben, raden we jullie aan ze nog niet te zaaien. Beter is het te wachten tot begin mei. Lourdescomité afd. Venray BERNADETTE SOUBIROUS ZIENERES VAN LOURDES (2) Naar aanleiding van de 100ste sterfdag (16 april 1879) van de H. Bernadette, zijn we vorige week in gegaan op de verschijningen van de H. Maagd. Het Informatie Bulletin Roermond, waaruit wij deze gege vens ontlenen, zegt verder hoe moei lijk de H. Bernadette het in haar verdere leven heeft gehad. De Kerk stond aanvankelijk zeer terughoudend tegenover de bede vaarten naar Lourdes, waaraan vele duizenden mensen -Velnamen. Maar Lourdes werd tot een teken en juist in een tijd, waarin het bestaan cn de herkenbaarheid van God geloochend werd, moest in Lourdes een perma nent bureau voor artsen geopend worden, dal met behulp van in de loop der jaren duizenden art sen met verschillende levensbeschou wingen aan de hand van onvoor stelbare hoeveelheden onweerleg bare feiten, onverklaarbare genezin gen heeft vastgesteld en verzameld. In 1866 trad Bernadette als zuster Marie-Bernard in bij de liefdezus ters van de H. Gildard te Nevers. Maar de novice-meesteres begreep deze novice helemaal niet. Bernadet te paste niet in haar schema inzake het geestelijk leven. Zij had immers al lang haar noviciaat in de school van O.L. Heer gedaan. De novice meesteres en ook de generaal-over- ste vreesden bij de heilige niets zo zeer dan dat zij zich naar aanleiding van de verschijningen iets inbeeld de. Daarom namen ze elke gelegen heid te baat om de heilige tot dee moed aan te zetten, alsof God Zelf door Zijn inwerkingen en lijden om de loutering de zielen van de heili gen niet veel dieper aanzette tot deemoed. Met de vaststelling: „Zij is een klein, dom ding, dat voor niets deugt", werd haar professie alsmaar uitgesteld. God gaf Zijn kleine heili ge, die omwille van haar levensge schiedenis 13 lange jaren gestraft werd, de kracht tot spreken: „Ziet U, mijn levensgeschiedenis is heel eenvoudig. O.L. Vrouw heeft zich van mij bediend en daarna heeft men mij in de hoek gezet. Dat is nu mijn plaats, daar ben ik gelukkig en daar blijf ik". De H. Bernadette stierf op 16 april 1879 na een zeer smartelijk lijden. De Werkgroep Homoseksualiteit Venray roept haar leden en sympa thisanten op om op zaterdag 14 april a.s. te komen demonstreren in Roer- A.s. maandag 16 april, 2e Paasdag, wordt er weer een vlooienmarkt ge houden in het Venrayse open jonge rencentrum „de Brak" aan de Sta tionsweg nr. 51 te Venray. De op brengst hiervan is wederom bestemd voor de inrichting van het nieuwe onderkomen van De Brak, n.l. Huize Bertha. Men moet nog altijd een bedrag bij elkaar zien te krijgen van onge veer 15.000,ondanks het feit dat de vlooienmarkt van 18 maart j.l. 2.000.opbracht. De vlooienmarkt begint 's mid dags om 2 uur en duurt tot 6 uur. Tevens komen we bij de mensen, u-aar we op 17 maart niet geweest zijn. spullen ophalen, die bestemd zijn voor de vlooienmarkt en wel op don derdag 12 april a.s. Dit geldt voor Brukske 2, een deel van Veltum, Molenklef en het cen trum. Als men niet bij U aan de deur komt, kunt U even bellen, en we komen het bij U ophalen. Ook kunt U nog altijd een finan ciële bijdrage leveren. Stort uw bij drage bij de Amrobank op rek. nr. 48.41.13.607. t.n.v. Stichting open jon gerencentrum „De Brak", Venray, postgirorekening Amrobank 1.065.135. Bij voorbaat onze hartelijke dank voor Uw medewerking. SCOUTING Venray-Horst DISTRIKTS VERG ADERING TE HORST De distriktsvergadering heeft plaats gevonden op 5 april j.l. bij de Elisa beth v. Thüringengroep te Horst. Het belangrijkste agendapunt was de lezing van dhr. Hein Berendsen van de gewestelijk buro te Roer mond. Een lezing over de vorming van een stichting binnen diverse groepen in het distrikt. De reakties van de aanwezigen waren erg posi tief, zodat dhr. Hein Berendsen te rug kan kijken op 'n zinvol besteed de avond. WEEKEND MACHUTUSHORDE OIRLO TE ARCEN De welpen van de Machutusgroep uit Oirlo zijn afgelopen weekend op kamp geweest in Arcen. Het kamp thema: de jachtgebieden in de jung le. Rondom dit thema zijn allerlei spelen in de bossen gespeeld. Ook werden er 3 welpen geïnstalleerd, zodat ook zij officieel welp genoemd mogen worden. Het weekend is door iedereen erg gewaardeerd en men is weer 'n beetje wijzer geworden en méér welp geworden. mond, tegen het beleid van de Ne derlandse bisschoppen m.b.t. homo seksualiteit .De demonstratie begint om 15.00 uur op de Markt; op het bisschoppelijk paleis zullen aan Mgr. Gijsen handtekeningen aangeboden worden, welke verzameld zijn onder het motto: „Oók gelovigen hebben recht op eigen seksualiteit". Uit het hele land zullen homosek suele mannen en vrouwen aanwezig zijn om deze demonstratie te on dersteunen. Uit de Venrayse samen leving hebben inmiddels de volgen de personen/instanties hun solidari teit betuigd: Zr. Serafine Linskens, Algemene Hulpdienst, Jan Verhaegh (moraal-theoloog). Dominee J. Heine, Het Vrouwenkafé, en de C.P.N. afd. Venray. Aansluitend op deze demonstratie wordt er in een tent een grootse ma nifestatie gehouden, waaraan de vol gende artiesten/groepen belangeloos hun medewerking zullen verlenen; de Sjengen, clownsgroep Strip en Zipper (Amsterdam), WHAM-kaba- ret (Amersfoort), Valse Nichtenkoor (Amsterdam), Theo en Arjan (Til burg), Manfred Lange (Amsterdam), Sabine Schütte (feministische zange res uit Amsterdam), „Aaardige Jon gens(zie foto) (co-produktie van de Delftse Komedie en de Delft- se Werkgroep Homoseksualiteit, wel ke voor deze gelegenheid nog een maal te zien zal zijn), Hermine van Katendrecht (Rotterdam), Travestie- groep (Twente) en als afsluiting feest met muziek van de Limburgse groep Zimmermann. De toegangsprijs voor deze mani festatie (tot 01.00 uur) bedraagt slechts 5, Inlichtingen/kaartverkoop: Kruis straat 8 - tel. 5197. Vrijdag 20 april zal de Kath. In validenbond St. Liduina van de af deling Venray in zaal Veerhuis haar jaarvergadering houden. Die verga dering vangt aan om half acht en gezien een bijzonder agendapunt waarvan wij de inhoud niet mogen verklappen— verwacht het bestuur precies op tijd tc kunnen aanvangen. De jaarverslagen zullen geen pro blemen oproepen gezien de keurige verzorging van die jaarverslagen. Deze liggen voor de leden v'oor de aanvang ter inzage. Het aftredende bestuurslid M. Tho massen stelt zich weer herkiesbaar zodat die verkiezing geen problemen zal oproepen. Het bestuur tracht kort te kunnen vergaderen om de leden ruime kans te geven voor het traditionele kie nen .Ook deze keer zal pastoor Pot hof, de geestelijke leidsman, weer als kienmaster optreden. Vorige week hebben wij medede ling gedaan van de ingebruikname van ons nieuw schietterrein en van de data waarop wij moeten uittrek ken. Wij kunnen ons voorstellen dat er Venrayers zijn die willen proeven van de schietsport welke een voor naam onderdeel is van onze schutte rij aktiviteiten. Welnu U bent welkom op ons schietterrein waar wij graag Uw vragen beantwoorden en U de gele genheid willen geven om enkele proefschoten te doen. Uiteraard gaat het ons erom nog enkele aktieve le den aan onze ledenlijst toe te voe gen. Iedere zondagmorgen vanaf ca. 10.30 uur vindt U ons aan de Ende poel al schietend en babbelend over alles wat ons interesseert, natuur lijk de schutterij in het bijzonder. U gaat eenvoudig de Beekweg op en na de kruising Merselo-Overloon neemt U het eerste bospad rechts waar de bordjes „schietterrein" U verder zullen loodsen. Graag tot ziens. HOUDT JAARVERGADERING Heden donderdag 12 april houdt de afdeling Venray van de Katho lieke Bond van Overheidspersoneel (KABO) haar jaarvergadering in zaal Thielen, Kennedyplein. Aanvang is om 8 uur. Naast de gebruikelijke jaarversla gen Zal ook de bestuursverkiezing plaats 'vinden. Aftredend en herkies baar zijn de heren van Meyel en Cardici. De regio bestuurder W. Pijnacker heeft naast de behandeling van de aktuele vraagstukken de vererende taak een aantal jubilarissen te hul- digen. Ook zullen tijdens de vergadering mededelingen worden gedaan om trent de Gewestelijke Sociale School. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad TERUGGAAF LOONBELASTING: Als je in een kalenderjaar voor het eerst bent gaan werken, of tijde lijk gewerkt hebt, kom je meestal in aanmerking voor teruggave van loonbelasting. Het tarief van loon belasting wordt berekend over een heel jaarsalaris. Heb je bijvoorbeeld 4 maanden gewerkt dan heb je recht op teruggaaf van belasting omdat je teveel betaald hebt. Dit betekent dat je de betaalde loonbelasting geheel of gedeeltelijk terug kunt krijgen. Om deze teveel betaalde loonbe lasting terug te kunnen krijgen, moet je een formulier invullen (het T-biljet) dat je kunt krijgen bij de Inspektie van de Direkte Belastin gen in je woonplaats. Als je lid bent van een vakbond, kun je bij hen gratis terecht voor hulp bij het in vullen van dit formulier. Wel moet je minstens 95,te veel aan loonbelasting hebben be taald voor je in aanmerking komt voor teruggave. JAAROPGAAF: Om het T-biljet te kunnen invul len, moet je weten wat je het afge lopen jaar in totaal aan bruto-loon ontvangen hebt. en wat er allemaal van je loon is ingehouden aan pre mies. Je baas is verplicht om je de ze jaaropgave te verstrekken, dus vraag er naar. KINDERBIJSLAG: Als je gedeeltelijk leerplichtig bent, heb je daar nog recht op. Je hebt in ieder geval recht op „enkel voudige kinderbijslag". Je kan bij de Raad van Arbeid een „verkla ring gedeeltelijke leerplicht" aanvra gen. Deze moet door de school waar je ingeschreven bent, worden inge schreven bent .worden ingevuld en ondertekend. Nu is die kinderbijslag regeling niet helemaal eerlijk. Deze regeling houdt namelijk op als je niet meer gedeeltelijk leerplichtig bent. Als je echter een leerovereenkomst hebt en je ouders betalen per week minstens f 44,aan je onderhoud, dan blijf je enkelvoudige kinderbij slag krijgen. Ongeacht je leeftijd. Omdat je dit niet krijgt, als je naar een vormingscentrum gaat, is deze regeling diskriminerend. Je kunt dubbele kinderbijslag krij gen als je 16 jaar of ouder bent; een leerovereenkomst hebt; je ouders meer dan de helft van de kosten van je onderhoud be talen. Als je met je vakantiewerk schoon niet boven een vuil minimum maandloon uitkomt, heeft dit geen invloed op de kinderbijslag. Wat verstaat men onder je in komsten? netto-loon: reiskostenvergoeding; onkostenvergoeding; kledinggeld; gereedschapsvergoeding; netto-vakantiebijslag; netto-winstuitkering; In het kort, zo ongeveer alles wat je van je werkgever ontvangt. Wat verstaat men onder je onder houd kontribut'ie vakbond; kontributie verenigingen; reiskosten (ook naar school en werk); boeken en tijdschriften; studiekosten, zoals boeken, schoolgeld en schrijfgerei; gereedschap; hobby's; reparaties en verzekeringen van fiets'brommer, bril, kunstgebit/ dokter/tandarts, enz. (Hierbij telt ook de afschrijving van de bromfiets, omdat die in waarde vermindert vanwege gebruik. Dit is dan 6#/«. van de prijs die je er voor betaald hebt, per kwartaal). Deze kosten tezamen, over een kwar taal 13 weken), worden onder houdskosten genoemd. Voor alle inlichtingen: Venlo, Te- gelseweg 55, tel. 077-17869. BAR zenuwachtig kwam de bakker voor de groene téfel. Hij had daar alle reden toe. Want hij verwachtte niet anders, dan een fikse gevangenisstraf. Want zijn dagvaarding vermeldde, dat hij als bestuurder van een tweewielig motorrijtuig had gereden over de voor het openbaar rijverkeer openstaande rijweg zonder dat hij in staat was voornoemd motorrijtuig naar behoren te besturen. In dat opzicht is de rechter niet mals en dat wist de bakker. 'Ik had niet erg veel gedronken,' zei de bakker berouwvol. Dat klopte met het resultaat van de bloedproef, 1,5 pro mille. Dat is nog een heel eind van dron kenschap verwijderd. De rechter zei dat troostend, maar de bakker was niet van zijn zenuwachtigheid te genezen. Hij bleef van zijn ene been op het andere drentelen, nu en dan een beetje snikkend van narigheid 'De motor is weg,' bibberde hij. 'Er deugde anders niet veel van.' wist de officier, 'moet nu een ander er maar ongelukken mee maken?' 'Nee meneer,' zei de verdachte klagerig, 'ik moest hem afbreken van mijn vrouw. Hij is helemaal uit elkaar geschroefd naar de opkoper gegaan.' Dat was opzienbarend nieuws. De eerste straf was dus al uitgedeeld door de echtgenote van de verdachte. 'Zo,' informeerde de rechter, 'dus u mag niet meer rijden van uw vrouw?' 'Nee meneer. Zodra ik thuis kwam met het proces-verbaal moest ik de motor in het schuurtje zetten. En de volgende dag heb ik hem moeten afbreken.' Voor herhaling van het misdrijf behoefde dus geen vrees te bestaan. 'Het is me nog nooit eerder overkomen,' klaagde de verdachte ook nog. Dat klopte wel. Het was namelijk de eerste keer, dat hij in zijn leven op een motor zat. Hij had het karretje die avond gekocht en wilde het meteen proberen Een rijbewijs had hij ook niet. En dat zal hij nu ook nooit krijgen. 't Is ook beter, dat ik niet rijd,' gaf de bakker toe. 'het is slecht voor mijn borstje.' 'Wat is slecht,' vroeg de rechter, 'motorrijden of drinken?' 'Allebei,' gaf de man toe, 'maar drinken mag ik nu ook niet meer. Mijn vrouw zegt, dat ik me maar bij de koffie moet houden. Ik krijg er ook geen geld meer voor.' Na dit alles voelde de officier veel voor een voorwaardelijke straf, maar dan zonder toezicht. 'Het toezicht zal wel worden uitgeoefend door de eega van deze verdachte.' veronderstelde hij terrecht. De eis luidde een week voor waardelijk met een jaar proeftijd. 'Meneer.' huilde de bakker, 'wat ben ik u dankbaar.' 'Niks te danken,' zei de officier. 'Dan ga ik gauw naar huis,' zei de bakker, 'hartelijk dank heren.' 'Wacht even,' zei de rechter, 'u bent nog niet veroordeeld.' Maar het vonnis luidde conform de eis en opgelucht keerde de zenuwachtige bakker naar huis terug om het toezicht van zijn echtgenote te ondergaan.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 11