SHOW AGENDA De computer wijst de weg Officiële opening van Muziekschool Ü.J.C. DE BRAK 25 jaar Hofkapel De Smelebloazers Zondagochtend concert Nieuwbouw van de Nederlandse Middenstandsbank Groenvoorziening bij voormalige kleuterschool Oostrum M.S.V. Overloon organiseert kam- pioens-cross Er zit muziek in de nieuwe zomerzegels Het resultaat ziet U op onze sportiviteit - flitsende acceleratie - gecombineerd met veilige zuinigheid. Showdagen: Donderdag 29 maart van 10.00-17.00 uur Vrijdag 30 maart van 10.00-21.00 uur Zaterdag 31 maart van 10.00-17.00 uur Maandag 2 april van 10.00-17.00 uur Wilhelminastraat 29-31-35B Venray tel.: 04780-1032" Materiële schade Vrijdag omstreeks kwart voor tien stonden op de Landweertweg 2 auto's achter elkaar geparkeerd. Op het moment dat de personenau to bestuurd door de 60 jarige C. V. uit Venray vanuit de Akkerweg de stilstaande auto's naderde, reed de achterste stilstaande auto bestuurd door de 69 jarige A. B. naar links om weg te rijden, waardoor hij in botsing kwam met de inhalende au to. Door de botsing kwam de auto van A. B. nog in botsing met de stil staande auto van V. uit Venray. Het bleef bij materiële schade. De 79 jarige bestuurder van 'n personenauto E. A. uit Venray ver leende bij de kruising Ursulastraat- Noordsingel geen voorrang aan de over de Noordsingel rijdende perso nenauto bestuurd door de 23 jarige F. B. uit Venray. Bij deze botsing bleef het bij materiële schade. De 45 jarige bestuurder van een personenauto M. H. uit Venray lette bij het wegrijden uit parkeerstand op de Paterslaan onvoldoende op en daardoor kwam zijn auto in botsing met de personenauto bestuurd door de 39 jarige A. R. uit Beesd. Het bleef bij materiële schade. Een 15 jarige jongeman wilde vanaf het fietspad van de Zuidsingel linksaf de Leunseweg oprijden maar verleende geen voorrang aan de rechtdoor gaande auto bestuurd door de 25 jarige J. uit Venray. Bij de botsing bleef het bij lichte schade. De 20 jarige bestuurder van een personenauto A. L. uit Venray wil de vanuit de parkeerstand achteruit de Nieuwhuisweg oprijden, doch hij raakte daarbij de linkerkant van 'n rechts van de weg geparkeerde au to van N. Y. uit Venray. Hij reed na de botsing gewoon weg. maar getui gen konden de politie alle inlichtin gen geven zodat de veroorzaker kon worden achterhaald. Hij zal nu feen extra proces verbaal krijgen. Tussen donderdag 22 maart half tien en zaterdagmiddag drie u. werd een op de parkeerplaats aan de Haammakerstraat geparkeerde auto van M. L. aangereden door een an der voertuig. De auto werd behoor lijk beschadigd aangetroffen. De veroorzaker heeft geen visitekaartje achtergelaten. Terwijl hij die aanrij ding wel gemerkt moet hebben. Naar zijn identiteit stelt de politie een onderzoek in. Zaterdagmiddag wilde de 48 ja rige bestuurster van een personen auto mevr. P. vanaf de uitrit van haar woning aan de Hogeweg aan het verkeer deelnemen, maar zij be merkte te laat dat over de Hogeweg een auto bestuurd door de 26 jarige A. C. uit Horst achteruit reed. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. Op de hoek Merseloseweg-Jan Hensenstraat kwam de 19 jarige bromfietser H. S. uit Venray te val len en liep dusdanige verwondingen op dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Bij onderzoek vie len de verwondingen nogal mee en kon hij naar huis worden vervoerd. Een verkeerspaal werd bij die val ook beschadigd. De personenauto bestuurd door de 20 jarige H. uit Venray kwam vanaf de Westsingel linksaf de Mer- seloseweg oprijden, maar verleende geen voorrang aan een over de West singel rijdende bromfiets bestuurd door de 18 jarige C. uit Venray. De bromfietsbestuurder moest met ver wondingen naar het ziekenhuis ver voerd worden. Bij onderzoek bleken die verwondingen mee te vallen en kon hij naar huis worden overge bracht. De 56 jarige bestuurder van een bromfiets H. de M. uit Venray wilde vanaf de Kiekweg de Deurneseweg oversteken. Hij stopte nog en stak vervolgens de weg over. Waarschijn lijk verblind door de zon zag hij de personenauto bestuurd door de 20 ja rige A. de K. uit Venray niet nade ren. Die bestuurder heeft nog ge tracht een botsing te voorkomen maar dat gelukte niet. De bromfiet ser werd dusdanig gewond dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd en aldaar werd opgenomen. De 69 jarige bestuurder van een personenauto M. E. uit Venray ver leende vanaf de Wilhelminastraat geen voorrang aan de over de Julia- nasingel rijdende personenauto be stuurd door de 20 jarige G. v. K. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. Op dinsdag 27 maart wilde de de 37 jarige bestuurster van een personenauto mevr. C. uil Venray, Vernielingen A. V. deed aangifte van vernieling aan zijn personenauto welke gepar keerd stond aan de Veltumse Klef- fen. De buitenspiegel was afgebro ken. Mevr. van E. deed aangifte van het bekrassen van het rechtervoor- portier van haar auto. De 36 jarige autobestuurster A. G.-H. uit Venray deed aangifte van vernieling, c.q. doorrijden na aan rijding met schade, aan haar auto welke aan de Tinnegieterstraat ge parkeerd stond. Illegale chinezen Twee mannelijke en een vrouwe lijke chinees die illegaal op 't Bruk ske verbleven werden aangehouden en op transport gesteld naar Schip hol om vandaaruit te wordën uitge wezen. Drank in bestuurder In de nacht van vrijdag op zater dag hield de politie een 17 jarige bromfietsbestuurder aan welke on der invloed van alcohol verkeerde, zodat hij na de blaasproef ook de bloedproef moest ondergaan. Met de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt werd hij huis waarts gezonden. De vlooienmarkt van 18 maart jJ. t.b.v. het open Jongerencentrum De Brak te Venray heeft alvast 2000,- opgeleverd. Dit bedrag is bestemd voor de inrichting van het nieuwe gebouw aan de Leunseweg: het vroe gere „Huize Bertha". Dit bedrag is nog lang niet voldoende. We hebben nog een bedrag van 15.000,- nodig. Het is geweldig geweest, wat we bij de mensen opgehaald hebben, en wat we verkocht hebben. Iedereen die zijn bijdrage gegeven heeft wil len we van hieruit hartelijk dank zeggen. Aan deze aktie zat slechts één na deel verbonden. We zijn niet bij ie dereen langs kunnen komen om de spulletjes op te halen. We zijn de hele zaterdag van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in de weer ge weest. We zijn er niet toe gekomen om Brukske 2. 't Groene Hart, De Molenklef, 't Centrum en een deel van Veltum af te ronden. Wij willen alsnog op deze plaatsen langskomen. Op een nader aan te kondigen datum, vóór Pasen. We zijn van plan om op 2e Paasdag weer 'n grandioze vlooienmarkt te houden. Onze aktie loopt nog steeds. Als u nog iets van enigerlei waarde in huis hebt en u wilt er eerder vanaf zijn, dan komen wij het bij u opha len. Ook als u in een ander deel van Venray woont. Bel dan even één van deze telefoonnummers: 6238, 6286, 7821 of 4736. Intussen hebben we ook het Ven- rayse bedrijfsleven aangeschreven voor een vrijwillige bijdrage. Alvast allemaal hartelijk dank voor de door u getoonde belangstel ling, en we zijn gaarne bereid u weer te mogen begroeten op 2e Paasdag in De Brak, Stationsweg 51, Venray. P.S. Ook is er nog steeds de ge legenheid om een financiële bijdrage te storten bij de Amro Bank, Venray Bankrekeningnr. 48.41.13.607. Post girorekening Amrobank 1065135. haar auto vanaf de Leunseweg de kruising met de Paterslaan- Oude Oostrumseweg oprijden. Zij stopte, maar kwam bij het oprijden van die kruising in botsing met de van links op de voorrangsweg naderende per sonenauto bestuurd door de 21 jari ge D. uit Venray. Op het zelfde tijdstip werd de geparkeerde auto welke langs de Merseloseweg stond en van M. uit Venray was. aangereden door een van achteren naderende auto be stuurd door J. uit Venray. Deze ver klaarde dat hij had moeten uitwij ken voor een tegemoetkomende au to. Die Èestuurder is doorgereden en heeft waarschijnlijk niets van die aanrijding gemerkt. In beide geval len bleef het bij materiële schade. Zoals vorige week reeds in dit blad werd vermeld, viert de blaas kapel „De Smelebloazers" uit Yssel- steyn in het komende weekend van 31 maart en 1 april het zilveren ju bileum als Hofkapel van de carna valsvereniging De Piëlreuzen. Drie leden van deze kapel, de gebroeders Piet ,Theo en Jean Deters zullen dan speciaal worden gehuldigd om- - dat zij dan 25 jaar lid zijn van deze kapel. Vorige week werd de foto afge drukt, die de kapel toont, zoals deze 25 jaar geleden was bij de oprich ting. Hierbij nu een foto van de ka pel in de huidige samenstelling. Zaterdagavond zal in het gemeen schapshuis te Ysselsteyn een origi nele Beierse avond plaatsvinden met het optreden van een blaaskapel uit Beieren, „Die Original Lands- huter Musikanten". Er zijn nog kaar ten verkrijgbaar voor deze avond en wel bij A. Fleurkens, Lovinckplein 3 in Ysselsteyn (tel. 04785-225) en bij J. Wismans, Peter Janssenweg 19 in Ysselsteyn (tel. 04785-553). Op zondagmorgen. 1 april biedt de carnavalsvereniging „De Piëlreus" de jubilerende kapel een receptie aan, eveneens in het gemeenschaps huis te Ysselsteyn. Naar wij vernemen bestaan er nieuwbouwplannen voor de Neder landse Middenstands Bank. Deze nieuwbouw zal worden ge realiseerd aan de Merseloseweg Jan Henssenstraat tegenover de Rabo bank tussen het pand van de heer Theuws en de tijdelijke vestiging van De Kaasboer. Burgemeester en wethouders heb ben besloten tot herbeplanting van het terrein rond de voormalige kleuterschool in Oostrum over te gaan. Met de huurders, de Stichting Peuterspeelzaal Oostrum en de jeugdvereniging ADOR is de af spraak gemaakt, dat het onderhoud van de groenvoorziening in de ver huur is inbegrepen en dat beide huurders dus voor het onderhoud zullen moeten zorgen. Op 1 april a.s. zal op het motor cross circuit De Duivenbos, gelegen aan de weg van Overloon naar Op- loo, weer een motor-cross verreden worden. Gastheer zal de plaatselijke Motor Sport Vereniging M.S.V. Overloon zijn. M.S.V. heeft het weer klaargespeeld om een zeer selekt rennersveld aan de start te krijgen. Zo zullen o.a. de zijspan-coureurs strijden om de eerste kampioenspun- ten van 1979. Verder zullen aan de, start verschijnen de 250 cc senioren, met vele prominente namen. Gestreden wordt er overigens weer om de beroemde Overloonse Zilve ren Bekers. Aanvang van dit alles is om 12.00 uur gepland. De opening zal geschie den door de edelachtbare heer bur gemeester van de gemeente Vier lingsbeek, de heer van Heusden. INBRAKEN Dinsdagmorgen ontdekte men dat er ingebroken was in de fotozaak „Trefpunt" in het Brukske. Toegang was verkregen door verbreking van de achterdeur. Ontvreemd werden 11 fotocamera's, 3 electronenflitsers, 1 filmcamera, 14 quarts horloges en 15 electronische aanstekers. Totale waarde 5000, In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in café Den Alden Hoed aan de Langstraat. Door een zijdeur open te breken werd de toegang verschaft. Ontvreemd wer den een geldbedrag van 3000, In café Le Coq d'Or, aan de hoek Paterslaan - Langstraat, werd eveneens ingebroken. 50 Sloffen si garetten werden ontvreemd, een nog onbekend geldbedrag van de spaar kas, flipperkast en jukebox en van de geldautomaat. Bij D. in Castenray, alsmede bij het verpakkingsbedrijf Asmopak werd ingebroken, door forcering van een toegangsdeur. In zover is kunnen worden nagegaan wordt er niets vermist. DIEFSTALLEN Uit een Proclain graafmachine, reeds enige maanden onbewaakt staande aan de Kiekweg, werd een gereedschapskist ontvreemd met als inhoud een voorhamer en een stoot ijzer. De benadeelde is de firma W. P. uit Rosmalen. S. uit Horst deed aangifte van 'n diefstal van een autoradio uit zijn Citroën welke hij maandagavond geparkeerd had op het parkeerter rein bij café Hulsman. Middels het portierraampje was toegang tot de auto verkregen. geving van woningen vaak worden verstoord door „rovers", waarvan loslopende huiskatten de grootste boosdoeners zijn. Het uitreiken van deze nestkastjes is een van de aktiviteiten, die de Jeugdnatuurwacht ontplooit voor de kinderen van de vijfde en zesde klassen van de basisscholen in Ven ray. Op deze wijze hoopt men deze kinderen en daarmede ook de vol wassenen meer kennis van onze na tuur en daardoor ook meer liefde voor onze natuur bij te brengen. Het 3.000ste nestkastje werd uitgereikt aan Rob Leijssen, Eikenlaan 24 te Venray, die door loting werd aan gewezen. Inbraak in wasserij Maandag ontdekte men dat er in gebroken was in de wasserij „De Peelparel". Ontvreemd werden 2 koffiezetapparaten, een handgrill, 'n transistorradio, een naaimachine en een perzisch tapijt. Zondag 1 april, aanvang 11.30 uur zondagochtendconcert verzorgd door het Jongerenkoor Capriccio. Swing low What shall we do Des Winters als het regent Bundeslied van W. A. Mozart Ihr Brüder, lieben Briider mein Slavenkoor van G. Verdi Hey Jude Intermezzo: Na de pauze: verschil lende dansgroepen van de school in moderne en volksdansen. Daarna Jongerenorkest Bojema: Chantez Danser Skater Waltz van Waldteufel Miniatuursymfonie van J. Andries- sen Cachucha uit de Suite from „The Gondoliers van W. S. Gilbert and Arthur Sullivan. Geometrisch schema van de carrosseriestructuur, uitgevoerd door de computer, om een zo groot mogelijke weerstand te verkrijgen, tegen de krachten op en de deformatie van de carrosserie. voormalige raadszaal van ide gemeentehuis werd j.l. za- _j de officiële opening verricht fde Venrayse muziekschool. De tter van de Stichting Muziek- ys in Venray, de heer L. Lau- memoreerde in zijn toespraak hiedenis van het muziek- ijs in Venray, en in het bij— r die van de Muziekschool. uikelblok was en is het uit- i van een rijksregeling voor nekonderwijs. De kosten ko- nu geheel ten laste van de ge- rgemeester Defesche, die de of- E opening verrichtte, borduurde even door op deze financiële F van dit onderwijs. Tegenover 'tekort van 80.000,voor en- I jaren terug, wordt men nu ge- inteerd met een nadelig saldo een half miljoen. Als b. en w. raad dit destijds voorzien had- treiking van het 000e nestkastje door de i eugdnaturwacht lerdag j.l. werd door de voor van de Jeugdnatuurwacht ay, de heer van der Hoff, het ste nestkastje uitgereikt aan van de leden van de Jeugd- irwacht. irlijks wordt in de werkplaats de gemeente Venray bij de itoren enige honderden nest- es gemaakt. De leden van de Inatuurwacht van de vijfde g en van de basisscholen ontvan- eder een nestkastje, om dit in ngeving van hun woning op te 9 en. Op deze wijze wordt aan de 9 Is nestgelegenheid gegeven, zon- dat gevreesd moet worden, dat - nesten door loslopende katten rorden gestoord. Het is een feit, le nesten van vogels in de om- den, was men wellicht niet zo gretig geweest om tot oprichting te komen. Maar desondanks doet dit geen af breuk aan de positieve belangstelling van de zijde van het gemeentebe stuur. Zo men al enige toezegging ver wacht had van de inspecteur voor het muziekonderwijs, dan kwam men bedrogen uit. Dat was dan ook voor de voorzitter aanleiding deze heer dringend aan te sporen ten de- partemente te pleiten voor een rijks bijdrage. De financiële zorgen ma ken het nu al onmogelijk de aktivi teiten uit te breiden en zelfs een leerlingenstop kon wel eens onver mijdelijk zijn. Namens de docenten van de Mu ziekschool werd de toezegging over handigd van de heer Johan Jeuken, die bereid was voor de aula een schilderij te vervaardigen. Ook het oudercomité liet zich niet onbetuigd en gaf kennis van de op richting van een fonds voor het fi nancieren van muziekonderwijs ten behoeve van gehandicapten. Daar naast boden zij nog een map repro- dukties aan van de oud-Venrayse schilder Johan Jeuken, welke zeker het interieur van de school zullen gaan verfraaien. Na bezichtiging van de Muziek school door de genodigden, volgde een receptie van het Stichtingsbe stuur gevolgd door een zeer fraaie muzikale hulde van diverse Venray se muziekgezelschappen en drum- en showbands. Voor het publiek ouders van leerlingen en andere belangstellen den bestaat er a.s. zondag gelegen heid een kijkje in de Muziekschool te nemen. Van twee tot vijf uur is er dan open dag. Direktie en docen ten zullen dan aanwezig zijn om desgewenst nadere informatie te verstrekken. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken. Lankveld. van Thlel. de Muinck Keizer en Wittgen E. DE MUINCK-KEYZER Mgr. Nolensstraat 4 tel. 4480 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht Dr. DE VOCHT Henseniusstraat telefoon 1878 Voor eigen patiënten: Dr. F. SCHMEETZ Praktijkadres: Akkerweg 18, tel. 5900 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venrav-Meerlo-Wanssum Mevr. Zr. C. Heldrns-Flinscnberg telefoon 04780 - 1269 WEEKEND- cn NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 Koperen feest bij Bejaardenkoor „Cresendo" Maandag 2 april a.s. viert de Ge mengde Zangvereniging ..Cresendo" beter bekend als het Bejaarden koor zijn 12'.a jarig bestaan. Het koor werd in november 1966 opge richt; met 6 leden werd gestart, ter wijl men er nu ruim 30 telt en er zelfs een ledenstop is ingevoerd. Zo de naam dit zou doen vermoe den. dat er enige verbintenis is met de Bejaardenvereniging, dan berust dit wel op 'n misverstand. Cresendo staat namelijk geheel op eigen be nen. In de loop der jaren waren achter eenvolgens de heren J. v.d. Tillaart, Gerard Wijnhoven en Theo Jacobs dirigent van dit koor. Thans berust de muzikalele-iding bij de hr Alfons Baltussen uit Geijsteren. De feestelijkheden op a.s. maandag bestaan uit een plechtige eucharistie viering om 14 uur in de Paterskerk, met zang van de 'Herfstklanken' uit Den Bosch. Hierna wordt het feest in hotel Almonda voortgezet, waar om 7 uur een receptie wordt gehou den. Geparkeerde auto's beschadigd In de nacht van zondag op maan dag werden van de in de Mozart- straat geparkeerde auto van H. twee koplampen vernield. De lampen wa ren kennelijk met een hard voorwerp stuk geslagen. A. uit Venray deed aangifte dat zijn op het Bergkwartier geparkeer de auto beschadigd was. Die schade moet veroorzaakt zijn door een an der voertuig maar men liet geen vi sitekaartje achter. Naar de identiteit stelt de politie een onderzoek in. De Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst bestaat 150 jaar. Dat was aanleiding voor de PTT om 2 zegels in de nieuwe serie Zomer- postzegels te wijden aan het cultu rele werk van „Toonkunst": het be vorderen van muziekbeoefening door iedereen. De kunstenaar Wim Crou- wel, werd er door geïnspireerd tot twee bijzondere ontwerpen: een ze gel toont een blad muziek uit het door Jurriaan Andriessen gecompo neerde jubileumstuk en de andere zegel toont het Amsterdamse Toon kunstkoor met orkest. Dit zijn de postzegels van 40 20) cent en 45 20) cent. De andere twee zegels in de serie 55 20) cent en 75 25) cent hebben de „Goudse glazen" tot ont werp: de beroemde gebrandschilder de ramen van de St. Jan in Gouda. De restauratic van deze prachtige kerk krijgt dit jaar zijn voltooiing en om dat te vieren worden deze postzegels uitgegeven. Ook hiervan is Wim Crouwel de ontwerper; hij heeft van twee verschillende onder werpen een harmonische serie ge maakt, die een eenheid vormt. De motieven van de postzegels zijn terug te vinden in de. aan verzame laars welbekende, serie maximum- kaarten. Ook gewone prentbrief kaarten geeft 't Comité Zomerpost- zegels dit jaar weer uit en wel in samenwerking met de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumen ten in Nederland, die zestien dia's afstond om als kaarten te worden gereproduceerd. Kleurige landschap pen, bloemen, vogels, kijkjes en kiekjes van Nederland. Waarom worden er elk jaar Zo- merpostzegels verkocht? Omdat er in ons land. ondanks alle denkbare voorzieningen, toch altijd hulp no dig is voor projecten, die zonder die hulp niet tot stand kunnen komen. Vandaar dat elke Zomerpostzegel boven de frankecrwaarde nog een toeslag heeft; met die toeslag kan het Comité voor de Zomcrpostzegels instellingen steunen.'die werkzaam zijn op maatschappelijk en cultureel gebied. Zomerzegels kosten dus een ietsje mcér en met dat méér kan geholpen worden waar het minder is. Er zit muziek in de Zomerzegels zij geven levensvreugde! Het adres van het plaatselijk co mité is: Philatellca, dhr. Wientjes, telefoon 3125.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3