GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Geslaagd De gemeente als handhaver van ipenbare orde en veiligheid Nieuws uit Overloon 10 jaar Freunde Echo Clubhuis voor T.C. Loonse Duinen PEEL EN MAAS Aan het Mollcr Instituut te Til burg slaagde voor lerares textiele werkvormen en tekenen Jcannet Claessons, Vcnray. Van oudsher heeft de gemeentelijke overheid de plicht de universele belangen van allen, die op het gemeentelijk grondgebied wonen, te verzorgen. Een karakteristiek van vóór de eeuwwisseling is, dat de gemeente met de „politiepet" op, de zaken regelde. Hoewel in latere jaren een aanmerkelijke verschui ving is gekomen in de gemeentelijke taakstelling en steeds meer aandacht werd geschonken aan ge zondheid en welvaart, is de handhaving van de openbare orde tóch een belangrijk facet gebleven binnen het gemeentelijk bestel. Daarnaast is, mede tengevolge van de industriële revolutie, de algemene toepassing van electriciteit, gas en water, de waakzaamheid en het toezien op de veiligheid gaan behoren tot de gemeentelijke taken. Afdeling 1-B (Openbare orde en veiligheid) in het gemeentehuis is de figuurlijke „meld- en regelkamer" van de gemeente Venray. Aan de hand van een veelheid van "Wetten en verordeningen wordt hier gewaakt over de veiligheid van de burgers; wordt er op toege zien, dat politie en brandweer hun taken naar behoren kunnen ver vullen; worden vergunningen verstrekt, verband houdende met de openbare orde. Aan de veelheid van taken, welke deze afdeling vanuit de historie heeft meegekregen, is een aantal met moderne namen toegevoegd zoals milieuhygiëne, wering geluidshinder etc. Zo is de afdeling 1-B toch nog ergens „gemeente-met-de-politiepet", echter zonder politionele bevoegdheid, maar wèl met een grote pre ventieve taak. VIJF ONDERDELEN Het werk, dat op afdeling I-B wordt gedaan, valt globaal in vijf duidelijk te onderscheiden onder delen uiteen: openbare orde, veilig heid, gezondheidszorg, milieuzorg en hulpverleningen. Bij veel van deze onderdelen heeft men te maken met zowel gemeente lijke regelingen, provinciale regelin gen als met rijksregelingen. Het zou natuurlijk veel te ver voeren al deze regelingen op een rij tje te zetten, maar bij ieder onder deel is toch wel een overzicht te maken om een indruk te geven van het werk, dat op deze afdeling wordt gedaan. OPENBARE ORDE Laten we terwille van de duide lijkheid overdreven stellen, dat in Venray alles verboden is, behalve wat is of wordt toegestaan via ont heffingen en vergunningen. Al deze verboden zijn er evenwel niet om de gem^entenaren nu eens lekker van hogerhand te betuttelen, maar om de handel en wandel van de inwoners te regelen, elkaar tegen excessen te beschermen; met andere woorden: om het leven in Venray voor de ipwoners zo plezierig moge lijk te doen zijn. De verordening, die z.g. alles verbiedt is b.v. de ALGE MENE POLITIEVERORDENING, waarvan wordt verondersteld, dat iedere burger op de hoogte is van de inhoud. De politie heeft tot taak op de na leving van deze verordening toe te zien. Bij de afdeling I-B kan men ontheffingen en vergunningen vra gen die in deze verordening zijn in gebouwd. Hetzelfde geldt dan voor vele an dere verordeningen en wetten zoals op het gebied van de drank en ho reca, reclame, kamperen, huurauto's, dierenbescherming, jagen, winkel sluiting, woonwagens, kermissen en markten en niet te vergeten de kans spelen (w.o. kienen!). VEILIGHEID Ook op het gebied van de veilig heid zijn diverse wetten en verorde ningen ,die door de burgers zullen moeten worden nageleefd om de vei ligheid van de burgers te garan deren. Om maar wat voorbeelden te noe men: brandveiligheid en brandbevei liging, kernenergie, vervoer gevaar lijke stoffen, vuurwapens, ongewens te handwapenen, verkeersveiligheid, oorlogstuig etc. Geen wonder, dat door deze af deling het college van b. en w. wordt geadviseerd over te nemen ver keersmaatregelen en dat het secre tariaat van de werkgroep verkeers maatregelen op deze afdeling is ge vestigd. GEZONDHEIDSZORG De zorg voor de gezondheid is een belangrijk onderdeel van de afde ling I-B. Ook voor deze sector die nen veel gemeentelijke, provinciale en rijksregelingen, die door de bur ger zullen moeten worden nageleefd om „lekker te kunnen leven in een leuk land". Vandaar, dat deze afdeling te ma ken heeft met: ambulancevervoer, vleeskeuring, destructie, bestrijding van ongedierte, besmettelijke ziek ten, verzameling afgewerkte olie, warenwet, om maar wat voorbeel den te noemen. MILIEUZORG Ook op het gebied van milieuzorg is er intussen al een „indrukwek kende" lijst van rijks- en 'provin ciale regelingen: hinderwet, wet ver ontreiniging oppervlaktewateren, wee op de luchtverontreiniging, terwijl er binnen afzienbare tijd aan wor den toegevoegd de wet op de ge luidshinder, de wet op de bodemver ontreiniging, de afvalstoffenwet en de chemische afvalstoffenwet. Om het milieubeleid op gemeente lijk niveau gestalte te geven en te coördineren is een werkgroep werk zaam, waarvan het secretariaat op deze afdeling is gevestigd./ HULPVERLENING Brandweer en brandpreventie zijn twee zeer belangrijke taken van de ze afdeling. Van achter het bureau worden deze vormen van hulpverlening aan de burgers zo goed mogelijk gere geld. Maar in de brandweerkazerne staan het materieel en de man schappen gereed om op het eerste Voor een tijdelijke aanvulling van het personeelsbestand van het gemeen telijk zwembad, gedurende het zomerseizoen (mei tot en met augustus), worden gevraagd een PART-TIME KASSIERE en een ruim aantal OPROEPKRACHTEN als bad-assistent(e) KASSIERE: Deze funktie omvat naast het kasbeheer ook licht administratief werk, ter wijl ook algemene assistentie verleend dient te worden bij de overige werk zaamheden in het zwembad. De werktijden zijn wisselend en liggen vast in een dienstrooster (20 uur per week). Ervaring met kassawerkzaamheden strekt tot aanbeveling. De vergoeding bedraagt, afhankelijk van leeftijd en ervaring, maximaal 10.55 bruto per uur (exklusief aow-kompensatie en onregelmatigheidstoeslag). OPROEPKRACHTEN: Ingeval van bijzondere drukte of anderszins is de vaste personeelsbezetting ontoereikend, waardoor het wenselijk is over zgn. oproepkrachten te kunnen beschikken. Zij dienen bereid te zijn na een telefonische oproep assistentie te verlenen bij het toezicht op het zwemmen, de bediening in de garderobe of eventueel andere voorkomende werkzaamheden. Het bezit van één of meer van de diploma's KNBRD a en/of zwemvaardigheid 1 tm 6 is vereist. De vergoeding bedraagt, afhankelijk van leeftijd en ervaring, maximaal 10,55 bruto per uur, exklusief aow-kompensatie en onregelmatigheidstoeslag. Zij die belangstelling hebben voor een van beide funkties kunnen zich tele fonisch opgeven bij de afdeling personeelszaken, gemeentehuis Venray (tel. 3838 toestel 232). seintje direct uit te rukken met on der handbereik de aanvalsplannen welke op de afdeling zijn klaarge maakt. Logisch is het, dat onder hulpver lening ook alles valt, dat te maken heeft met de bescherming van de bevolking. Een belangrijk werkstuk in sa menwerking met andere disciplines, mede door deze afdeling tot stand gekomen, is het Rampenplan, dat ge zien mag worden als een „pasklaar draaiboek" voor het geval zich een calamiteit in Venray voordoet. Als handhaver van openbare orde en veiligheid moet de gemeente op deze afdeling een „streng gezicht" laten zien, maar in het belang van de inwoners. Houdt men zich aan de vele veror deningen, wetten en bepalingen, en vraagt men op tijd vergunningen en ontheffingen aan, dan ontwaardt men zonder meer achter het strenge toch gauw het menselijke gezicht van de gemeente. Kiezersregister D eburgemeester brengt ter open bare kennis, dat een ieder ter ge meentesecretarie kosteloos de inlich tingen kan verkrijgen waaruit kan worden opgemaakt of hij zelf of een ander al dan niet of niet behoorlijk in het kiezersregister is opgenomen. A. In het eerste kiezersregister zijn opgenomen alle personen die: 1. ingezetene van de gemeente zijn, 2. de Nederlandse nationaliteit be zitten, 3. op de dag der stemming de leef tijd van 18 jaar hebben bereikt, 4. niet van de uitoefening van het kiesrecht zijn uitgesloten. In dit kiezersregister zijn even eens, op verzoek, opgenomen alle personen die: hun werkelijke woonplaats niet in Nederland hebben, doch buiten Ne derland in Nederlandse openbare dienst werkzaam zijn, alsmede hun echtgenoten voor zover dezen met hen in gezinsverband leven en degenen die, geen ingezetenen van Nederland zijnde, hun werkelijke woonplaats hebben in een andere lid-staat van de Europese Gemeen schap en die overigens voldoen aan de onder A 2, 3 en 4 genoemde ver eisten. B. In het tweede kiezersregister zijn opgenomen alle personen die geen Nederlander zijnde, de natio naliteit bezitten van een andere lid staat van de Europese Gemeenschap, tenzij de wetgeving van die lid-staat het kiesrecht voor het Europese Parlement toekent aan de onderda nen die ingezetenen van Nederland zijn en die overigens voldoen aan de onder 1, 3 en 4 genoemde vereisten. Alle inwoners, die op de dag van de kandidaatstelling (25 april 1979).in het kiezersregister zijn opgenomen, zullen kunnen deelnemen aan de verkiezing van de leden van het Europese Parlement waarvoor de stemming plaats heeft op donderdag, 7 juni 1979. De burgemeester, mr. H. J. M. Defesche HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: A. Donkers, Meerselsepeel 11, Ysselsteyn, om vergunning tot het wijzigen van een varkensfokkerij, varkensmesterij en kalvermest'erij, waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Meersel sepeel 11, Ysselsteyn, kadastraal ge meente Venray sectie H nr. 2570. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 18 april 1979 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hii binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 30 maart 1979 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Commissie voor onderwijs c.s. ver gadert dinsdag De commissie voor onderwijs, vor mingswerk en recreatie komt a.s. dinsdagmiddag om 16.30 uur in kamer 220 van het gemeentehuis in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. de vol gende punten waarover de com missie advies aan het college van b. en w. moet uitbrengen. Bespreking ontwerp raadsvoor stel inzake het beschikbaar stellen van 7.040,voor het aanschaffen van meubilair voor de openbare ba sisschool „De Flierefluit"; idem inzake het beschikbaar stellen van geld voor het aanschaf fen van ontwikkelingsmateriaal t.b.v. de openbare kleuterschool „De Flie refluit"; idem inzake het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van een rijwielblok t.b.v. de basis school „De Hommel"; bespreking ontwerp-nota „On derwijs in de kleine kernen, gemeen te Venray". De heer H. Knol zal hierop een toelichting geven. Collectekalender voor april In de maand april zullen met toe stemming van het gemeentebestuur de volgende financiële acties in de gemeente mogen worden gehouden: 2 t/m 8 april Nederlandse Hart stichting (Landelijke actie); 14 april Jeugdcentrum „De Spring plank", plaatselijke aktie in het ka der van het jeugdcollectewezen. Alleen voor deze acties is een col lectevergunning afgegeven. Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Collectrices en collectanten moe ten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Vergadering comm. f inanciën gaat niet door De voor 4 april a.s. vastgestelde vergadering van de commissie voor financiën en belastingen, gaat niet door. Bekendmaking De burgemeester van Venray maakt bekend, dat vanaf 29 maart 1979 tot en met 26 juni 1979 het provinciale bibliotheekplan voor de jaren 1980- 1982 ter inzage ligt op kamer 219 van het gemeentehuis. Gedurende die termijn kan iedere belanghebbende bezwaren indienen bij de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. De bezwaren moeten schriftelijk worden ingediend. De burgemeester voornoemd, Mr. H. J. M. Defesche ZWEMINSTUIF Zaterdag 7 april 1979 is er in het gemeentelijk zwembad een zwpm- instuif, die begint om 10.00 uur en duurt tot 12.30 uur. Het zwembad is verdeeld in vijf vakken waar jong en oud op een aantrekkelijke manier in het water kunnen bezig zijn. In het ondiepe gedeelte van het bad kan men geblinddoekt voorwer pen van de bodem oprapen, toren bouwen, op de drijfmatten roeien en zo een bepaalde afstand proberen af te leggen. In het diepe gedeelte van het bad kan men in het water een Ijasket- baldoel gebruiken en wordt er een kaars- en ober-race gehouden. Ook kan men proberen over een bepaal de afstand een bal met het hoofd vooruit te duwen. Het geheel wordt verzorgd door de groep rekreatie-sportleiders in sa menwerking met het personeel van het zwembad. De kosten zijn bij de entree van het. zwembad inbegrepen en bedra gen voor volwassenen 2,20 en voor kinderen 1,70. Bekendmaking Bij Koninklijk Besluit van 19 mrt. 1979 nr. 3 is de „Verordening tot wij ziging van de Verordening Onroe- rend-goedbelastingen" goedgekeurd. Dit betekent, dat voor 1979 de ta rieven als volgt zijn vastgesteld: 1. wegens feitelijk gebruik van een onroerend goed 3,70; en, 2. wegens genot krachtens zakelijk recht 4,65 voor elke volle 3000- van de heffingsgrondslag (econo mische waarde). Voor 1978 waren de tarieven resp. 1 3,65 en 4,47. Bekendmaking De burgemeester van Venray maakt bekend, dat burgemeester en wet houders voornemens zijn met toe passing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor uitlopend op in voorbereiding zijnde planherzieningen, vergunning te verlenen voor: a. de bouw van een woning aan de Kruisstraat t.n.v. W. J. Relouw; b. de bouw van een woning aan de Tuinstraat t.n.v. C. Hendricx; c. de bouw van een woning aan de Stationsweg t.n.v. C. Blonk; d. de bouw van een woning aan de Landweertweg t.n.v. G. P. M. Goumans; e. de bouw van een kantoorgebouw aan de Jan Hertsenstraat t.n.v. de Nederlandse Middenstands Bank; f. de bouw van 3 woningen en 9 garages aan de Hoenderstraat t.n.v. Gammadell B.V.; g. de bouw van 50 appartementen en een winkel aan de Leeuw straat t.n.v. Stienstra en Venro de; h. de aanleg van 8 tennisbanen en 1 oefenkooi en de bouw van een tennishal aan de Smakterveld- weg. De bouwplannen liggen met ingang van 2 april 1979 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage ten gemeentehuize, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 202. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders worden ingediend. Venray, 30 maart 1979 De burgemeester van Venray, Mr. H. J. M. Defesche Kernenergie nodig of niet? In ieder geval wil niemand energiecentrales naast de deur hebben. Daarom zijn ze bijna altijd bij de landsgrenzen te vinden. Want nog steeds leven aan de andere kant geen mensen Of toch? Dan moet over hun aller belang gewaakt worden in een Europees parlement, waarin vertegenwoordigers van alle volken zitten. Kies Europa juni 1979 Venray maakt zich sterk voor behoud van De Kruuze Tijdens de raadsvergadering van dinsdag j.l. heeft wethouder mevr. Rutten verklaard, dat de gemeente Venray zich sterk zal maken voor het behoud van „De Kruuze" in Ven ray. Zy stelde, dat het er in de eer ste plaats om gaat om de voorzie ningen voor bejaarden, die verple ging behoeven, zoveel mogelijk in de eigen vertrouwde woonomgeving van de bejaarden te houden. „Op grond van de cijfers moet het mogelijk zijn „De Kruuze" te kunnen behouden", aldus mevr. Rutten, die er met na druk aan toevoegde, dat de beslis sing hierover niet bij de gemeente Venray ligt. De wethouder vond het een logi sche zaak, dat het leegkomende zie kenhuis van Horst als verpleegtehuis voor bejaarden uit Horst en Seve- num zal worden ingericht. Hierdoor kunnen zij in hun eigen woonomge ving blijven. In Horst komt daardoor een verpleegkapaciteit van honderd bedden. Bij haar pleidooi voor het behoud van „De Kruuze" in Venray maakte zij gebruik van de prognosecijfers van het Samenwerkingsverband Ge zondheidszorg Noord Limburg (S.G. N.L.: 'n samenwerkingsverband van alle zieken- en verpleeghuizen). Vol gens deze cijfers resteert nog een be hoefte aan 83 tot 93 bedden, die dan voor Venrayse bejaarden in „De Kruuze" zou kunnen worden opge vuld. Daarbij, zo stelde zij, is destijds een afspraak gemaakt tussen de St. Martinusstichting (waaronder „De Kruuze" ressorteerd) en congrega ties en orden om bejaarden religieu zen, die verpleging behoeven, in het Venrayse verpleeghuis onder te brengen. Hierdoor zou het door het rijk vereiste minimum van 100 bed den ook voor „De Kruuze" kunnen worden gehaald. Bovendien wordt door het rijk gesteld, dat dergelijke voorzieningen ook niet te groot mo gen zijn. Met de voorziening Horst voor de verpleging van bejaarden uit Horst en Sevenum èn in Venray „De Kruu ze", zou een goede oplossing worden bereikt in het belang van de verple ging behoevende bejaarden uit deze drie gemeenten, aldus wethouder mevr. Rutten. Bekendmaking aardappel moeheid De burgemeester van Venray maakt bekend dat ten gemeentehuize (ka mer 119) voor een ieder ter inzage liggen: a. de beschikking van de minister van landbouw, visserij en voed selvoorziening van 29 oktober 1955, nr. L/PA 670, met de daarbij behorende kaarten en lijsten voor de gemeente, zoals deze op 1 de cember 1978 opnieuw zijn vast- steld; b. de beschikking ontheffing teelt verbod aardappelen op besmette grond 1971. Op de bedoelde kaarten en lijsten zijn de gebieden en terreinen aange geven waar het krachtens artikel 3 van het Besluit Bestrijding Aard appelmoeheid verboden is te telen: 1. aardappelen en tomaten; 2. bloembollen en -knollen, boom- kwekerijprodukten, koolplanten, stekbieten en andere planten die met de ondergrondse delen wor den gerooid, een en ander voor zover zij kennelijk bestemd zijn om te worden uitgeplant. Deze gewassen mogen ook niet op die percelen worden, opgekuild. In de meeste gevallen is het ech ter mogelijk op de aangewezen ge bieden en terreinen de aardappel teelt normaal voort te zetten, mits gebruik wordt gemaakt van A.M.- resistente rasen, zoals nader om schreven is in de onder b. genoem de beschikking. Venray, 23 maart 1979 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche Opening buiten tennisbanen iets uitgesteld Aanvankelijk lag het in de bedoe ling, dat de tennisbanen in Vlakwa ter op 2 april in gebruik zouden kunnen worden genomen. Als gevolg van de voorbije barre winter en de huidige slechte weers omstandigheden is deze openingsda tum van het buiten-tennisseizoen gepland op donderdag 5 april. In het opleidingsinstituut voor verpleegkundige en verzorgendé be roepen „den Hoebert" slaagden op 20 en 21 februari 1979 voor het ein- examen arr opleiding ziekenverzor ging de volgende kandidaten Psychiatrisch centrum St. Anna: Gerda Aarts. Tiny Cox. Yvonne Croonen. Annie Hendriks-Smedts, Mia Poels, Gerry Sijbers, Maria Vo- gelsangs. Verpleeghuis „Berkele Heem" tc Horst: Ans Kleuskens, Tony de Mulder, Els Thijssen-Lamers, Hanny Wis- mans. Geriatrisch verpleeghuis „de Kruu ze": Wilma Bloemen, Gerd Geerets, Diny Hendrikx, Ans Peeters, Ria Spreeuwenberg-Jacobs. Psychiatrisch centrum St. Serva- tius: Petra Arts, Door Baltussen, Wim Baltussen, Peter Rongen. Loes Voss. In het opleidingsinstituut voor verpleegkundige en verzorgende be roepen „Den Hoebert" slaagden op 7. 8 en 9 maart 1979 voor het ein- examen der B opleiding de volgende kandidaten: Psychiatrisch centrlum St. Anna: Charmaine Comeille. John v. d. Eijnde. Luuk Geijbels. Hein van Ger- ven, José v. Haandel. Will de Jong, Erna gersten. Piet de Luij, Johan Moorrees, Henk Vaes, Ver'onie v. d. Weijst. Psychiatrisch centrum St Serva- tius: Corgé Borghouts, Hans Bos, Leo Derks, Ruud Derks. Peter Gcers, Peter v. d. Honert, Jean Lienaerts, Willy Martens, Peter Mooren, Hay Nabben. Wil Peeters, Sjef Vermeu len, Pieter Verstegen, Bert Weijers. K.V.O. Op donderdag 29 maart zal de jaar lijkse gezinsdag van de NCB tesa- men met de KVO worden gehouden. De dag begint met een eucharistie viering, aanvang 10.30 uur, 's avonds om 20.30 uur worden de leden van de KVO verwacht in hotel Deriet. Op 4 april zal een algemene le denvergadering worden gehouden. Aanvang 20 uur, eveneens in hotel Deriet. Op deze avond krijgt U van een reformfabriek voorlichting en uitleg over verschillende levensmid delen en wat er op het gebied in de handel is. Erg leerzaam voor degene die gezond wil blijven leven. Na de pauze wordt er nog gekiend voor prachtige prijzen. Dit is voor dit seizoen de laatste vergadering. Wel is er nog een bij eenkomst op 25 april a.s. maar dan alleen voor de zelfgemaakte hand werken. In mei 1979 is het tien jaar gele den dat een paar muziekenthousias- telingen in Overloon tot de oprich ting van de Frèunde-Echo kwamen. De kapel, die voor iedere muziek liefhebber in de regio wel bekend is, wil dit jubileum niet ongmerkt voorbij laten gaan. Hoe kan dit pas sender dan met muziek! En daar is voor gezorgd. Globaal ziet het programma er als tvolgt uit. Zaterdagmiddag 5 mei kinder- markt met popenkast. Daarop aan sluitend 's avonds „Lustige Musi- kantenabend" met de bekende ka pellen uit de omgeving. Vrijdagavond 4 mei grootse coun- tryoana Weslernavond. Zondag 6 mei zal er een H. Mis zijn met daarna receptie. De zondag zal aan voigeoiazen worden middels een Kapeuew- en oig oand-lestival. Verder bestaan er plannen voor een expositie c.q. tentoonstelling voor bedrijven en verenigingen. Kortom een programma voor Jan en alleman. Wij houden u op de hoogte. Op zondag 1 april 1979 opent de burgemeester van de gemeente Vier lingsbeek, de heer G. C. M. van Heusden. om 12.00 uur het nieuwe clubhuis van de tennisclub „Loonse Duinen" op het sportpark „De Raay" te Overloon. Na drie jaar in een tent te hebben „gebivakkeerd" zal dan over een eigen clubhuis met keuken, kleed lokalen en de nodige sanitaire voor zieningen kunnen worden beschikt, waarmede een lang gekoesterde wens van de leden in vervulling zal gaan. De feestelijkheid zal worden op geluisterd met een muzikaal optre den door de Overloonse Fanfare. Aansluitend op de opening vindt een receptie plaats tot 14.00 uur. UW WEEKBLAD

Peel en Maas | 1979 | | pagina 15