AGENDA GEMEENTEPRAAT Zondagochtend concert Afscheid van Broeder Arnold Nieuwe rector in Vredepeel Metselwedstrijden Nagekomen schouwburgnieuws Industrieterrein De Hulst Met pensioen Kruiswegstaties „Jerusalem" Afsluiting spoorwegovergang Uitwisseling fanfare Merselo en harmonie Oostrum Snorkel kursus te Venray Kardinaal Alfrink in Smakt Doortrekking van Oostsingel en Noordsingel wordt onderhands aanbesteed PEEL EN MAAS uw weekblad Feestelijke ingebruikname judohome NOTITIES K\ MI DI DKI.IM.I N W DE GEMEENTE VENRAY Redactie CA Scliütte. Burau \oorlieliling Volgend weekend, 24 en 25 maart, Broeder Arnold Miermans o.f.m. [scheid nemen van de parochianen de Vredeskerk, waar hij sedert jn aantal jaren als diaken werk- iam was. Behalve diaken aan de Vredeskerk jf Broeder Arnold hier in Venray ,1c godsdienstlessen aan de Mavo a basisscholen. Het zal deze sympathieke Broeder j zijn afscheid zeker niet aan be- ingstelling ontbreken. Ir. Arnold verhuist binnenkort ir Dieren, waar hij kan gaan ge- ieten van een welverdiend pen- Als opvolger van de onlangs om ezondheidsredenen vertrokken rec- or P. Pelt in Vredepeel, zal a.s. zon- ag 18 maart zijn opvolger, rector I. Liebregts verwelkomd worden. een plechtige hoogmis om 10 u. il de parochiegemeenschap en an- ite belangstellenden de gelegen- eid worden geboden in het gemeen- :hapshuis persoonlijk kennis te rpa- met de nieuwe parochieherder. Van 3 tot en met 6 april zal voor s 27e keer de nationale wedstrijd het metselen met baksteen wor- en gehouden. Twaalf finalisten zul- en dan in Den Bosch een „blijvend -erkstuk" maken. De twaalf finalisten worden voor geselecteerd uit een viertal regio- ale voorwedstrijden in de periode 19 t.m. 24 maart a.s. de acht Limburgse kandidaten jvinden zich twee leerlingen van LTS uit Venray, t.w. F. A. J. laessens en H. A. M. Hellegers (Ys- Isteyn). Met in totaal 35 kandida- in zullen zij op vrijdag 23 maart in de LTS te Helmond een proe- e van bekwaamheid moeten afleg- en. De beste metselaar wordt auto- latisch afgevaardigd naar de finale Den Bosch, terwijl bovendien uit vier regionale voorwedstrijden 8 ingens die met het hoogste cijfer it de bus komen aan de finale mo- deelnemen. Eerder dan verwacht werd, zijn de ata bekend gemaakt van de twee xtra voorstellingen van Toon Her ns in Venrays Schouwburg: n.l. en 26 juni a.s. De voorverkoop entreekaartjes begint a.s. maan- tijdens de normale kantooruren. Verder verwijzen wij gaarne naar schouwburgadvertentie in dit waarin i.v.m. het 12Vï-jarig eslaan van de schouwburg speciale andacht geschonken aan de regio, mddels zondagochtendconcerten, liet te vergeten de opvoering a.s. Dndagavond van de klucht „In de 'ergulde Os" door Toneelgroep Co- nedia uit Leunen. In de foyer van de schouwburg de komende 14 dagen een ten- nonstelling over grafische technie- en. Volgende week komen wij nog ader terug op de speciale program- na's van de schouwburg. In ons artikel over industrievesti- ing in Venray, vorige week in dit lad, noemden wij de namen van de eeds gevestigde bedrijven op het in- ustrieterrein De Hulst aan de Hen- Dunantstraat. En zoals gewoon- ijk, wanneer men namen gaat noe- nen, wordt er een vergeten. Dat vas ook hier het geval. „Aan onze andacht ontsnapte" het meubelma- ersbedrijf J. Mater, dat bovendien agenoeg als eerste vestiging op dit ïdustrieterrein de spits afbeet. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN (an zaterdagmorgen 8 uur tot zon- lagnacht 12 uur neemt waar voor de latiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen Dr. WITTGEN Langstraat 76 - telefoon 6082 Weekenddienst voor de patiënten von de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht D. VERCAUTEREN, art» Merseloseweg 33 tel. 2200 Voor eigen patiënten: Dr. F. SCHMEETZ taktljkadres: Akkerweg 18, tel. 5900 Voor spoedeisende gevallen kimt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uui 'smiddags van 17-18 uur ZONDAGSDIEN8T GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssurp Mej. Zr. T. MARTENS telefoon 04780 - 1269 WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN ran heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOEB tel. 04780-4455 Maandag 26 maart a.s. zal de heer L. A. Nelissen directeur van J. P. A. Nelissen, Aannemingsbedrijf alhier, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, zijn funktie neerleggen. In de loop van de maand mei zal er naast een personeelsfeest ook een afscheidsreceptie worden aangebo den. De kruiswegstaties in de voorma lige kapel van het klooster Jerusa lem, blijken zeer moeilijk te verwij deren. Zoals bekend wordt die voormali ge kapel thans omgebouwd tot raadszaal. Voor de aanwezige kruiswegsta ties bestond belangstelling bij de pastores van het Bruske. Nu blijkt echter dat het verwijderen van de ze staties een zeer moeilijke aange legenheid is. Met kapwerk komt men er niet, want dan is het risico, zeer groot dat ze vernield worden. Een alternatief, om ze middels een diamantzaag uit de muur te halen wordt een dure kwestie. De aanne mer begrootte daarvoor 23.000,—. Architéct en gemeentebestuur hebben daarom besloten de kruis wegstaties te laten zitten; ze af te dekken en in de muurbetimmering op te nemen. Als herinnering wil men vooraf de staties allemaal fotograferen. d.d. 18 maart 11.30 uur in de Streekschouwburg Venray met medewerking van FREUNDE ECHO, OVERLOON en DRUM- EN SHOWBAND VENRAY Programma: Drum- en Showband Venray e.o. onder algehele leiding van A. Koo nings. 1. Mini-show 1978 door de miniret- ten o.l.v. miss-minirette Gladys Kröh. 2. De D.S.V. junioren en senioren drumband zullen gezamenlijk de volgende werken ten gehore brengen: Margos in Jumpig Field, W. Laros Square dancers - E. Egberts Gemert Mars - H. v. Boven Triomph der Ritmiek - S. Egberts Down the street - H. v. Boven Drum festival Brazil - S. Egberts Promenade Mars nr. -J. Beurs- kens. 3. Show 1978 door de D.S.V. majo- retten (Limburgs kampioen) o.l.v. miss majorette Jeanne Voesten. Egerlanderkapel „Freunde Echo", Overloon, onder leiding van P. Vloet. 1. Erinnerungen an Frantisek Kmoch, deel I 2. Wien und der Wein, walzer sel. 3. Erzherzog Abrecht Marsch 4. Musik der Heimat 5. Erzherzog Johan Jodler 6. Waidmansheil Marsch 7. Marcele - Polka 8. Sentimentel Journey 9. Im Fröhliche Runde - Polka 10. Erinnerungen an Frantisek Kmoch In verband met werkzaamheden zal de spoorwegovergang in de Wit te Vennen op maandag 19 maart a.s. vanaf half acht 's morgens tot vier uur 's middags voor alle verkeer worden afgesloten. Het verkeer zal door middel van borden worden omgeleid. Op zaterdagavond 17 maart, om 8 uur. zal er een uitwisseling zijn van fanfare en tamboerkorps St. o£a van Merselo en Harmonie Sub Matris Tutela van Oostrum. De uit wisseling vindt plaats in zaal Arts. Belangstellenden voor het concert zijn van harte welkom. De toegang is gratis. Het snorkelduiken is gemakkelijk te leren in enkele theorie- en prak tijklessen in het zwembad. Om in deze behoefte te voorzien willen enkele in Venray woonach tige leden van onderwatersportver eniging NAJADE (Bergen) een cur sus organiseren bij voldoende deel name. Deze cursus is bedoeld voor die gene dit met vakantie of andere ge legenheden hebben gezwommen met bril en zwemvliezen ,of dit willen gaan doen om zo een goede techniek aangeleerd te krijgen. Met het kopen van vliezen, bril of snorkel kunt U het beste wachten tot na de eerste instructie, omdat ook gewezen zal worden op deugde lijkheid van de materialen, dit laat ste. voor zover U zelf al niet in het bezit bent van een en ander. De kosten bedragen 60,inclu sief entree van het zwembad. De cursus zal ongeveer zes lessen inhouden met mondelinge instructie en aansluitend een uur zwemmen. Woensdag 21 maart is er in Hotel Almonda een informatieavond waar dan ook enkele onderwater dia's te zien zullen zijn. Aanvang 20.00 uur. Voor deelnemers aan de cursus geldt een minimum leeftijd van 14 jaar. Zondag a.s. zal Z. Em. Kardinaal Al frink ter gelegenheid van hert tien jarig bestaan van de nieuwe St. Jo- zerkerk te Smakt, om 10 uur een plechtige Hoogmis opdragen. Op maandag 19 maart feest van St. Jozef zal Mgr. Moors om 10 uur aldaar een plechtige Hoogmis opdragen. Inbraken en diefstallen Wederom werden in de gemeente Venray inbraken gepleegd welke nog niet konden worden opgelost. Waar schijnlijk zijn inbrekers in Oirlo op geld uitgeweest, want bij drie vrij kort bij elkaar gelegen diefstallen bedroeg de buit alleen geld. In café „De Ruif" werd voor een bedrag van 400,aan wisselgeld gestolen; bij de fam. van G. aan de Hoofdstraat een bedrag van 1500,en bij het café tegenover de kerk een geld bedrag van 500, Bij het benzinetankstation van L. aan de Vredepeel werd geen geld gestolen, maar wel 15 blikken olie van ieder 3 liter en 30 pakjes siga retten. Bij een inbraak in de depen dance van de Scholengemeenschap Jerusalem werden 4 deuren en een ruit vernield. De buit bedroeg hier '125,bij de St. Ursulaschool werd een deur geforceerd, een der kamers was doorzocht, maar er wordt niets vermist. Op de parkeerplaats nabij het zwembad was een ruit van de per sonenauto van de 57-jarige mevr. P. W.-T. ingeslagen en uit de auto waren twee schapenvachten ont vreemd. In een onbewaakt ogenblik werd een geldkistje met een bedrag van 617,60 gestolen uit de Jeugdsoos Free Wheelin aan de Hoenderstraat. Vernieling Twee 18-jarige Venrayers R. B. en G. B. werden op de Julianasingel aangehouden omdat deze niet over de weg maar over een aldaar ge parkeerde auto liepen. Beiden wer den na verhoor en aanzegging dat procesverbaal zal worden opge maakt, huiswaarts gezonden. Bij de peuterspeelzaal Huben- hof werden enkele paaltjes en een ruit vernield. De schade bedraagt 100 gulden, maar de politie spreekt van een misselijke streek. L. deed aangifte van vernieling van een ruit van zijn woning. In de blokhut gelegen aan de Westsingel werden het afgelopen weekend 4 ruiten vernield. Mishandeling De 22-jarige J. D. uit Venray heeft aangifte gedaan van mishandeling door L. D-, welke mishandeling heeft plaats gehad op de Langstraat. De oorzaak van die mishandeling was een civiele procedure van de verloofde van L. D. contra J. D. De gemeente heeft bij brief van 5 maart j.l. van het hoofd van Dis trict Zuid voor Aanvullende Civiel technische Werken toestemming ont vangen om over te gaan tot het aan besteden van de doortrekking Oost singel en Noordsingel. Voor de uit voering van dit projekt zal een sub sidie verstrekt worden van 95°.in de subsidiabele kosten. Gezien de noodzaak om op korte termijn te beginnen met de uit te voeren werken, heeft de gemeente de D.A.C-W. verzocht toe te stem men in een onderhandse aanbeste ding met Vissers Wegenbouw en Aannemingsbedrijf. Op dit verzoek is gunstig gereageerd, en derhalve is deze onderhandse aanbesteding vastgesteld op maandag 19 maart a.s. In de raadsvergadering van j.l. dinsdag moest de raad van zijn kant nog toestemming geven tot deze aan besteding. In een desbetreffend voorstel werden de beweegredenen van het gemeentebestuur om dit werk aan Vissers te gunnen, zeer uitvoerig omschreven. Zo uitvoerig, dat de heer Den Brok sprak van overdreven argumenten; terwijl de heer Konings meende dat al die ar gumenten ook op andere aannemers van toepassing waren. Bovendien meende Konings dat zeker het ar gument „werkgelegenheid voor Ven- rayse mensen" niet juist is. Vissers heeft zijn Venrayse werknemers in Castenray aan het werk, en deze zullen dus niet op het onderhavige projekt ingezet kunnen worden. Dat betekent dus dat hier „import" komt werken. De heer De Bruijn van zijn kant meende dat de grote haast hier ze ker tot een besluit dwingt. Hij vond een onderhandse aanbesteding niet zo erg, temeer omdat de D.A.C.W dit ook goedkeurt. Het is moeilijk te zeggen of een openbare aanbesteding voordeliger of duurder is. Maar men heeft Vissers hier in Venray nu een maal altijd nodig voor kleine wer ken, en ook dat pleitte volgens hem er voor het voorstel van b« en w. te steunen. Wethouder Loonen moest toegeven dat dergelijke werken 5.600.00, normaliter openbaar worden aanbe steed. Maar de korte termijn die er beschikbaar is, pleit voor een onder handse aanbesteding. Bovendien mag men Vissers wegenbouw intus sen wel als een Venrays bedrijf gaan beschouwen. Als prijscontrole heeft men de begroting van de „Grontmij" ter beschikking. Voorzitter, burgemeester Defesche, verklaarde tenslotte dat de gemeen te bij een onderhandse aanbesteding nog steeds de vrije hand heeft. Komt men met Vissers niet tot overeen stemming met de prijs, dan kan en zal de gemeente tot openbare aanbe steding overgaan. Een onbetwiste mijlpaal werd za terdagavond bereikt door de 400 le den van de Venrayse Judoclub, tij dens de feestelijke ingebruikname van hun nieuwe onderkomen: de voormalige studiezaal van het inter naat van de Paters Franciscanen. WETHOUDER VAN OERS was met veel genoegen naar de ju doka's gekomen, omdat hier gekord stateerd en bevestigd mocht worden de enorme inzet van de eigen leden. Die leden hebben hun belofte waar gemaakt: geef ons een ruimte, wij hebben bouwvakkers, schilders, elec- triciëns en wij lossen al die proble men wel op. Dat de vroegere studie zaal nu een aan alle eisen van de judo tegemoetkomende sportruimte is geworden, dat wilde de wethouder van Jeugd en Sport overduidelijk vaststellen. Juist voor een judoclub is niet iedere sportruimte geschikt en daarom was de wethouder en met hem het gemeentebestuur blij voor dat „de handen uit de mouwen steken" van de eigen leden. Die wil de hij gaarne ten voorbeeld stellen. De wethouder verrichtte de ope ningshandeling door de HAJEME- lichtjes te laten branden, waarna de kleinsten, welke klaar stonden, hun krachten konden tonen. Dat deed ook wethouder van Oers; zijn jasje ging uit en hij verscheen op de mat in de kamp met zijn zoon, welke een van de jongere leden van de judo club bleek te zijn. De heer van Stokkum, praeses van de Venrayse Judoclub, gaf in korte bewoordingen weer de moei lijke weg welke de judoka's in 20 jaar hadden moeten afleggen, om tot het resultaat van een eigen home te komen. Negen jaar in zaal Wil- helmina; 2 jaar in De Kruuze; 4 jaar op de zolder van paviljoen E van St. Servatius en 4 jaar in sportzaal Den Hoebert. Dat de Venrayse judoka's ook meespreken in de wedstrijdsport, be wees men bij de Limburgse kam pioenschappen waar 9 leden een ere plaats innamen, terwijl 5 kampioe nen de naam van Venray hoog hiel den .Die 5 kampioenen mochten na de opening dan ook vele handen van gelukwens drukken waarbij wij naast wethouder van Oers opmerk ten, burgemeester H. Defesche, de vroegere pater rector van het Inter naat, Pater Gussen, leden van de af deling Jeugd en Sport van de ge meente Venray en leden van de commissie Jeugd en Sport, maar vooral vele representanten van sportverenigingen uit de regio en vele ouders van de leden van de Venrayse judoka's. Venrayse inspraak nota luidt nieuw tijdperk in Wanneer de gemeenteraad in zijn vergadering van 8 mei a.s. akkoord zal gaan met de inhoud van de Inspraaknota, dan wordt voor Venray een nieuw tijdperk ingeluid. Want dan verplicht de gemeente er zich toe om eerst naar de wensen en ideeën van de bevolking te luisteren, voordat een besluit wordt genomen of een plan wordt vastgesteld. In de laatste jaren was al een zekere vorm van inspraak te bespeuren wanneer het gemeentebestuur eerst zijn licht eens ging opsteken bij de wijk- of dorpsraden of tijdens een voorlichtingsavond de bevolking de gelegenheid gaf haar mening te zeggen. Dit waren echter inciden tele gevallen. Als de inspraaknota gemeen goed" gaat worden, dan komt een ge organiseerd proces op gang, waarbij de bevolking in een vroegtijdig stadium ideeën, belangen en wensen naar voren kan brengen, zodat het gemeentebestuur in staat wordt gesteld een besluit te nemen of een plan vast te stellen, waarin alle aspecten en belangen zo goed mogelijk zijn afgewogen. Dc bedoeling is, dat het inspraak- beleid er op wordt gericht dc bur gers stelselmatig bij het gemeente lijk bestuur te betrekken: een be leid, waardoor de burger in een voortdurende dialoog met het ge meentebestuur informeert en geïn formeerd wordt, meedenkt en soms ook meebeslist over zaken, die het gemeentelijk bestuur aangaan. Om dat proces goed te laten ver lopen is het nodig, dat uitgangspun ten en voorwaarden een soort spelregels op papier worden ge zet, die zowel voor de burger als voor de bestuurder en de ambtenaar als leidraad kunnen dienen. Deze uitgangspunten en voorwaarden nu zijn in de Inspraaknota vastgelegd. Met nadruk wordt hierover in de nota gezegd, dat deze uitgangspun ten en voorwaarden op zich zelf geen doel zijn, maar wel zullen moeten dienen als leidraad en als hulpmiddel bij de inspraak-proce dure. Nergens wordt dan ook in de inspraaknota aangegeven hoe een specifieke inspraakprocedure ver loopt. De nota geeft wel aan waar mee bij het opstellen van een in spraakprocedure rekening moet wor den gehouden. GROTE VOORDELEN Een van de grote voordelen van inspraak is, dat zij de betrokkenheid van de burger bij het te voeren be leid bevordert. Bovendien kan in spraak een vormende funktie heb ben. Burgers worden zich bewust van de eigen leef- en woonsituatie en van de problemen, welke zich daar bij voordoen. Een goed georganiseerde inspraak procedure maakt de bevolking be wust van de omgeving en de om standigheden waarin zij verkeert en geeft vervolgens de mogelijkheden om mee te denken over veranderin gen, welke de omgeving en de om standigheden positief kunnen beïn vloeden. Een brede kring van de be volking gaat namelijk meedenken en meepraten over belangrijke maar ook minder belangrijke voornemens van het gemeentebe stuur. DE KRUISSTRAAT Deze week werd bij wijze van proef gestart met een inspraakpro cedure in verband met de door de gemeente voorgenomen reconstruc tie van de Kruisstraat. Met de nood zakelijke vernieuwing van de rio lering en de noodzakelijke verbete ring van het wegdek als gegevens zou het voor de hand hebben gele gen, dat op de gemeentelijke teken tafels de plannen verder zouden worden uitgewerkt en aanbeste- dingsklaar gemaakt. Een gang van zaken, die tot op heden heel nor maal was. Deze keer deed de gemeente het anders. Men wist, dat op de inves teringsstaat voor riolering en recon structie een bedrag van rond 475.0000,was geraamd. Binnen dit bedrag zou de reconstructie vol gens de zienswijze van de gemeente uitgevoerd kunnen worden. Maar, als toetsing van de in spraaknota, worden nu de bewoners van de Kruisstraat in de gelegen heid gesteld zelf met hun ideeën en wensen naar voren te komen. Maandag j.l. werden de bewoners met dit voor hen zeer unieke feit geconfronteerd. Aanvankelijk wisten wij dan ook niet, wat van hen werd verwacht en wat zij konden en mochten doen. „Leg maar riolering en zorg voor een goed wegdek", was de eerste spontane reactie. „De gemeente heeft al lang haar plannen klaar, begin dus maar vlug" was een andere reactie. Toen men echter in de gaten kreeg, dat de gemeentelijke teke naars nog geen enkel lijntje op pa pier hadden staan en dat zij zelf de blanco kaart, waarop slechts de per celen stonden aangegeven, mochten invullen, sloeg de aanvankelijke achterdocht weldra over in enthou siasme. Onder begeleiding van buurtwer- ker Jan van Dijk togen meteen de volgende dag al enthousiaste werk groepjes aan het werk om de ideeën en verlangens van de buurtbewo ners er kwamen er deze avond een kleine twintig naar voren op papier te zetten. Binnen veertien dagen zullen de werkgroepen klaar zijn met het voor hen vreemde werk. Het resultaat van hun „programma van eisen" wordt door de buurtwerkers terug gespeeld naar de gemeente. Daar zal het werk van de bewoners worden vertaald en uitgewerkt. Wat binnen het financieel en technisch haalbare mogelijk is, zal op papier worden gezet. Dan zal de commissie voor Inspraaknota beschikbaar De concept-inspraaknota is gratis verkrijgbaar bij dc re ceptie van het gemeentehuis. De bedoeling is. dat deze nota wordt bestudeerd en dat men daarna zijn/haar opmerkingen hierover kenbaar maakt. Aanvankelijk zouden deze opmerkingen voor 5 april bin nen moeten zijn. Op verzoek o.m. van de dorps- en wijk raden is deze termijn verlengd tot 19 april. openbare werken zich nog eens over de plannen buigen en het college van b. en w. hierover adviseren. Krijgt het plan het fiat van het college, dan zal uiteindelijk de ge meenteraad moeten beslissen. Maar het ligt voor de hand, dat een gemeenteraad, die zelf gepor teerd is voor openheid, openbaar heid, voorlichting en inspraak, wei nig moeite zal hebben met een plan, dat volgens de inspraakprocedure tot stand is gekomen. En de Kruis straatbewoners zullen er straks trots op kunnen zijn, dat zij de eersten zijn geweest, die zelf hebben mogen meewerken aan het plan, dat hun straks een mooie woonstraat geeft. Bekendmaking wet op de kansspelen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat de bij be sluit van 7 maart 1979 gewijzigde Regeling Kienbijeenkomsten op 1 april 1979 in werking treedt. Voor verenigingsbesturen is een exemplaar van bedoelde regeling verkrijgbaar bij de afdeling open bare orde en veiligheid (kamer 119) ten gemeentehuize. Venray, 12 maart 1979. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Paspoorten Toeristen- kaarten De Burgemeester van Venray doet een beroep op de inwoners van zijn gemeente, die in het komende va kantieseizoen naar het buitenland willen reizen, om nu reeds een pas poort of Toeristenkaart-B aan te vragen. In tegenstelling tot paspoorten, die worden afgegeven door de Commis saris der Koningin te Maastricht, kunnen door mij wel Toeristenkaar- ten-B worden verstrekt aan Neder landers. die voor toeristische doel einden en voor korte duur naar be paalde Europese landen reizen. Stel uw aanvrage voor een pas poort of Toeristenkaart niet uit tot april ot later! Niet alleen zijn de legeskosten voor bijv. een paspoort dan 4, hoger, bovendien moet gerekend worden op vertraging van de afgif te. Voor bedoelde aanvragen en in lichtingen kunt u zich wenden tot de afdeling Bevolkingszaken, Maas- heseweg 1 (tel. 04780-3838). De burgemeester van Venray. Verhoging tarieven storten van vuil De minister van Economische Za ken heeft een verklaring afgegeven, waaruit blijkt, dat hij geen bezwaar heeft tegen het besluit van b. cn w. van 15 november tot verhoging van tarieven voor het storten van vuil op de gemeentelijke stortplaats Ven rays Broek. Met ingang van 1 maart zullen derhalve de volgende tarieven gel den: a. een vrachtauto met aanhan ger 30.75 b. een vrachtauto met een laad vermogen van 3 ton of meer, al dan niet met container 16,75 c. een vrachtauto met een laad vermogen tot 3 ton 11,50 d. een tractor met aanhang wagen 11,50 e. een paard met kar of wagen 11,50 f. een bestelwagen of een per sonenauto met aanhanger 7, g. een personenauto 2, De tarieven sub a tot en met f bedragen 2.minder indien die vooraf bij dc kassier der gemeente zijn voldaan. Spreekuur wethouder J. van Oers vervalt Op maandag 19 maart a.s. zal wet houder J. van Oers geen spreekuur houden. Commissie van sociale zaken c.a. vergadert De vergadering van de commissie voor sociale zaken, volksgezondheid en maatschappelijk werk zou aan vankelijk worden gehouden op don derdag 22 februari. Wegens ziekte van dc voorzitter, wethouder mevr. Rutten moest deze bijeenkomst wor den uitgesteld. Zij zal nu worden gehouden op donderdag 23 maart a.s. om vijf uur in het gemeentehuis. De oorspronkelijk Voor 29 maart geplande vergadering zal gehouden worden op donderdag 12 april, waar na per 29 april weer het normale vergaderschema zal worden gehand haafd. De agend;. voor donderdag 23 maart vermeldt de volgende punten: Nota met betrekking tot de derde ronde van het bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker welke in juni a.s. wordt gehouden; voorstel tot aanpak Beleidsnota volksgezondheid en het verslag van de afdeling sociale zaken 1973 - 1977. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: H. L. Janssen. Straat 9. Merselo om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een varkensfokkerij, -mes- terij en pluimveehouderij, waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Straat 9. Merselo, kadastraal gemeente Venray sectic B nr.* 3606. A. A. M. Vriens, Timmermanns- weg 66. Ysselsteyn. om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkcrij en varkensmes- terij waar mest en meststoffen wor den bewaard. Adres inrichting: Tim- mermannsweg 66. Ysselsteyn, kadas traal gemeente Venray sectie M nr. 313. J. G. H. Stiphout, Straat 8. Merselo om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee houderij, varkensfokkerij- en mes- terij, waar mest en meststoffen wor den bewaard. Adres inrichting: Straat 8. Merselo, kadastraal ge meente Venray sectie B nr. 369-4084. J. M. Swinkels, Pastoor Jacobs- peel 5. Ysselsteyn om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een varkensmesterij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting: Pastoor Jacobspeel 1, Ys selsteyn. kadastraal gemeente Ven ray sectie H-14 nr. 2481 (ged). J. de Hoog, Geysterseweg 23, Oostrum om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden' wijzigen van een varkensfokkerij en rundveefokkerij waar mest on meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Geysterseweg 23. Oos trum, kadastraal gemeente Venray sectie S nr. 446. M. P. J. M. Stiphout, Timmer- mannsweg 123, Ysselsteyn om ver gunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een kuikenmésterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Timmermannsweg 123, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray sectie I nr. 216. M. J. M. van Asten, Rouwkui- lenweg 30, Ysselsteyn om vergun ning tot het uitbreiden van een var kensfokkerij waar mest cn meststof fen worden bewaard. Adres inrich ting Rouwkuilenweg 30, Ysselsteyn. kadastraal gemeente Venray sectic M nr. 492. P. M. H. mannsweg 121, gunning tot het kuikenmesterij waar mest en bewaard. Adres mannsweg 121. traal gemeente 217. Stiphout. Timmer- Ysselsteyn, om ver- wijzigen van een en varkensfokkerij meststoffen worden inrichting: Timmcr- Ysselsteyn, kadas- Venray sectie I nr Mobil Oil b.v.. Stadhuisplein 30. Rotterdam om vergunning tot het uitbreiden van een service sta tion met een selfservice benzine- cn dieselolievcrkoopinstallatie en met een ondergrondse bewaarplaats van superbenzine, inhoud 12.000 liter. Adres inrichting Noordsingel 24. kadastraal gemeente Venray sectie L nrs. 1539 1538. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan oen ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. Dc ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 4 april 1979 om 15.00 uur in het gemeentehuis. Maashescweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. oen andere belanghebbende, mits hii binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 16 maart 1979 Burgemeester en weihouders van de gemeente Venray. mr. H.J.M. Defesche. burgemeester J.M. Poels. secretaris.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3