8 VAMOS A VER VENRAY 30 jaar geleden KERKELIJKE DIENSTEN RHEUMAFONDS Beweging Werkende Jongeren STILLE OMGANG 1979 St. Theobaldusgilde Overloon Gemeenschaps viering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Parochie Oostrum Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oirlo Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt SINT JOZEF VAN DE SMAKT PEEL EN MAAS uw weekblad KOLLEKTE VOOR HET NATIONAAL RHEUMAFONDS Rheuma is niet alleen een van de jdste aandoeningen die de mens- ieid kent, het is ook een van de neest verbreide. Er kan dan ook ge teld worden, dat rheuma door de «uwen heen voor de mens een jaag is geweest. Volgens decente cijfers lijden mo menteel 200.000 van hen tot een li- ihamelijke handicap heeft geleid. Helaas bestaat bestaat er nog al tijd geen afdoende geneeswijze of •smiddel voor alle vormen van ia. Toch kan, als vroegtijdig op juiste wijze wordt ingegrepen, vier van de vijf patiënten ernsti- invaliditeit worden voorkomen! Het Nationaal Rheumafonds be- teeds jaarlijks bijna 1.000.000, de financiering van onderzoek de oorzaken van rheuma en de jding van deze ziekte. Daar- it helpt dit Fonds meer dan patiënten per jaar met indivï- iele hulp b.v. bij de aanpassing m woningen en de aanschaf van ingepaste vervoermiddelen. Dankzij vele goede gevers is het [ationaal Rheumafonds in staat spe ll aangepaste vakantiereizen voor laptiënten te verzorgen. Enke- malen per /jaar vliegreizen naar jeland, bootreizen op de Rijn, ,'izen naar Valkenburg en Duits- ind, een verblijf in het vakantie- itrum „Groot Stokkert" in Wa- iveld. De landelijke kollekteweek van t Nationaal Rheumafonds is van l t.m. 18 maart. Ook Venray met ïijn tien kerkdorpen kan hier, dank- ij vele collectrices, aan meewerken. I Mocht u de kollektant missen, [maar wilt U toch meedoen, dan kunt U Uw bijdrage overmaken om Bank r. Amro Venray nr. 48.41.15.626 t.n.v. [Het Nationaal Rheumafonds. Alle gevers bij voorbaat heel har telijk dank. Plaatselijk Comité Venray. VAN SCHOOL AF, WAT NU? Als je van school komt en je hebt een werk, schrijf je dan direkt in j het Arbeidsbureau, als werkzoe kende. i Bij het Arbeidsbureau vertel je at voor werk je zoekt en je vraagt lof ze adressen hebben, waarop je |cunt solliciteren. Van het Arbeidsbureau ga je naar Sociale Dienst. Je hebt recht op i RWW-uitkering (RWW Rijks- psregeling Werkloze Werkne- Jners). Zorg er voor dat je deze uit tering krijgt, dan ben je tenminste ZIEKTE verzekerd. Als je [geen uitkering hebt, moet je zelf de rteverzekering betalen. En dat is lelijk duur. Het gebeurt heel vaak dat je pas ranaf 1 OKTOBER de RWW-uitke- [ring krijgt. Dit komt doordat je luders nog kinderbijslag krijgen [voor je tot 1 oktober!!! HET ARBEIDSBUREAU: Als je niet meer volledig leer plichtig (16 jaar) bent, en je gaat niet doorleren, dan kom je voor 2 moeilijke vragen te staan: Wat voor werk wil ik gaan doen? 2. Hoe kom ik aan (geschikt) werk? Wil je hulp hierbij hebben, stap dan naar het Arbeidsbureau. Het ïewestelijk Arbeidsbureau (GAB) is een instelling die je probeert aan werk te helpen. Als je van school komt, en je wilt gaan werken, dan moet je je daar meteen laten inschreven. Het GAB kan dan nakijken of er «drijven zijn die een baan voor je lebben. Kunnen ze geen geschikt erk voor je vinden, dan blijf je ewoon ingeschreven. Op verschil- mde Arbeidsbureau's staan bakken vaarin je zelf kunt neuzen naar een laantje. Als je daarin iets vindt, un je naar het bedrijf toe stappen vragen aan het Arbeidsbureau of je in kontakt willen brengen met at bedrijf. Je gaat verder regelmatig naar et GAB om te kijken en te horen er werk voor je is. Als ze je iets anbieden, moet je goed nagaan of iet werk geschikt is voor jou. Is het at niet, omdat je bijvoorbeeld een eel andere opleiding hebt gehad, an mag je die baan weigeren. PASSENDE ARBEID Vaak wordt gezegd dat je 3x een angeboden baan mag.weigeren. Dit i beslist niet zo! Als het arbeids- lureau een baan voor jou passend vindt, dan moet je deze nemen. Doe dat niet dan loop je de kans je ïitkering te verliezen. Want wan- leer je de baan weigert, dan stuurt iet arbeidsbureau bericht aan de edrijfsvereniging (die de uitkering eeft). De bedrijfsvereniging kan je elijk geven, dan houd je je uitke- lng, maar ze kan je ook ongelijk even. Dan verlies je je uitkering, lier kun je tegen in „beroep" gaan, '1 de Bedrijfsvereniging, Raad van leroep en als dat niet helpt bij de Centrale Raad van Beroep. Maar als et zover is, kom dan gerust bij de LWJ langs, want in „beroep gaan" niet makkelijk! We moeten hierbij wel opmerken flat met de huidige werkloosheid het trg moeilijk zal worden om geschikt *erk te vinden. Als je werk aange ven krijgt wat overeenkomt met opleiding en ervaring, dan moet dit werk aannemen. Anders doe aan werkweigering en kan je uit ing stopgezet worden. Voor inlichtingen: Tegelseweg 55, «nlo, tel. 17869 - 077. In de na<jht van 17 op 18 maart wordt dit jaar de Stille Omgang naar Amsterdam gehouden. De deel nemers uit Noord-Limburg worden met bussen in hun woonplaats afge haald. Rustpauze op de heen- en terugweg in Motel Nuland. Intentie: „De daadwerkelijke aan wezigheid van de Heer in heel de samenleving nu". Ondanks de ruime aandacht die ons geloofsleven in alle persmedia krijgt, wordt zelden beweerd dat ons christendom groeit en bloeit. Mis schien wordt te veel aandacht ge schonken aan het gebeuren aan de buitenkant en te weinig aan het kernpunt: Christus en de Eucharis tie. De Stille Omgang wil zich dit jaar daarop bezinnen. In alle kerkportalen hangen affi ches met plaatselijke informatie. Buskosten zijn dit jaar 23,Voor inwoners van Venray zijn kaartjes verkrijgbaar bij J. Raemakers, Langstraat 30. Onderstaande donateurs hebben het mede mogelijk gemaakt dat de Venrayse jeugd weer een fijne kar naval heeft kunnen vieren. Het Be stuur van de Venrayse Jeugdkama- val „de Hazekeutel" heeft dit ten zeerste gewaardeerd en is hier zeer erkentelijk voor. Boekhandel en drukkerij van den Munckhof BV, Venray J. P. A. Nelissen, aannemingsbedrijf, Venray Luxor Theater, Venray Nota ris Mr. M. A. A. M. Receveur, Ven ray AMRO Bank, Venray Mo dehuis Gommans, Venray Messe- maeckers-Martin Cuijpers, boekhan del en kantoormachines, Venray J. J. de Hoog BV Venray Autobe drijf van Haren BV Venray; Aan nemingsbedrijf en timmerfabriek Verhoeven CV, Venray; Aben assu rantiën BV Venray. Chocolaterie Mevr. Lucassen-Beerkens, Venray Thomassen Interieurverzorging Ven ray Rongens Bakkerij BV, Ven- ray-Oirlo G. Bakens, Restaurant Vlakwater, Venray Stucadoors- bedrijf F. Janssen en zn BV, Venray J. Theuws, afd. winkel, Venray Industriële Club Venray Vissers wegenbouw en aannemingsbedrijf, Drunen Stukadoorsbedrijf H. Kroon, Venray Prinsenhof BV, Venray G. Reinders, snackbar, Venray Aannemingsbedrijf van Rattingen BV, Venray P. J. J. Cremers „de Kroon" Venray Bloemenmagazijn „De Eeuwige Len te" Venray Sporthal „de Wette- Hing" Venray' Ebberink Textiel Venray van Opbergen Textiel Venray C. G. M. Creemers, Hoen derstraat 18, Venray Bouwmij Janssen BV Venray W. J. de la Roy BV, Venray M. E. L. Jans- sen-Clevers, schoenhandel, Venray Ariaens Sport, Venray Auto- busbedrijf G. van Ham BV Venray A. J. A. M. Goumans, Patersstraat 8, Venray Schaeffers, dakbedek kingen BV Venray Hendricx bouwmaterialen, Venray C. v. d. Worp, bedrijfswagens, Venray Schildersbedrijf Reijnders BV Ven ray Fa. Arts van Woerkum, Ven ray H. M. Stappers Keukens, Venray Houthandel Schoenma kers BV, Venray P. W. Lerou, Stationsweg 4, Venray Rank Xe rox Manufact. BV, Venray Fa. M. M. Poels, Grotestraat 26, Venray Gebr. Martens, Bouwmaterialen BV, Venray Th. Michiels, Stationsweg 181, Venray; M. W. A. Verschuuren, Grotestraat 19, Venray. OUD-PAPIERAKTIE Zaterdag 10 maart zal het St. Theo- baldusgilde weer Uw oud-papier ko men ophalen. S.v.p. tijdig en goed gebundeld langs de weg. Aanvang van de aktie is om precies 10.00 uur. Heel waarschijnlijk zal de container weer bij de kerk op het kerkplein staan. Dit omdat het terrein bij het Gildehuis te nat is om er met wa gens op te komen. U kunt dus zelf het papier nog brengen tot 12.00 uur in de container. Plastic en ander af val kunnen we niet gebruiken. openbare bibliotheek v/enray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray - Tel. 1970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: E. Constantines. De manipulator. J. van Dorp-Ypma. Twee rozen zijn rood (str) M. Erlenberger. Honger naar waan zin; bericht uit een psychiatrische inrichting. H. Habe. Tranen in september, (oorl.) G. Hart. De poppenkastmoorden. (thril) R. A. Heinlein. De maan in opstand s.f.) H. Innes. Tussen water en vuur (thril) Ch. Knickerbocker De tweestrijd van dokter Dan (dok) H. Konsalik. Wankele roem. Zolang je bij me blijft (dok) M. Söderholm. Waarheen je ook gaat boekhandel van den munchhof Is ook dinsdags de gehele dag geopend van 10 tot en met 17 maart Aanstaande zondag, 11 maart, is er om HALF ELF in de aula van de Levensschool, Bevrijdingsweg 2a, weer een eucharistische tafelviering voor jongeren van 16 jaar en ouder. Voorganger: Frans Meijer. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Maria van Dijk-Duykers Jozef Peters Sef Creemers vwg. de buurt. Zondag, tweede zondag in de veer tigdagentijd. 8.0 leesmis, int. Mieke Kamps bijzondere intentie; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Wilhel mus Janssen overl. fam. Hendricx- Peeters; 11.00 nederlandse hoogmis (kinderkoor), int. Antoon v. d. Berg en echtgenote overl. parochianen. Maandag: 9.00 voor oude stichtin gen Maria Vrencken-L'Espoir; 19.00 ouders Kleuskens-Achten Anna Behnen. Dinsdag: 9.00 Gerardus v. Bracht Johanna Willems; 19.00 ouders Coenen-Houtackers Willem Jans sen en overl. fam. Woensdag: 9.0 OHein van Son en overl. ouders Harrie v. d. Werff; 19.00 overl. ouders Duykers-Philip- sen en zoon Pieter Gertruda van Meijel-Truyen voor een 85ste ver jaardag. Donderdag: 9.00 Theodorus Win- tels en Maria Verbeek uit dank baarheid (B.). Vrijdag: 9.0 OMieke Kamps bij zondere intentie; 19.00 overl. fam. Bouten-Verschuren overl. ouders Basten-Bonants uit dankbaarheid. Zaterdag: 9.00 Maria Voermans- Janssen Harrie Messemaeckers Piet Janssen en overl. fam.; 19.00 ouders Geurt j ens-Vermazeren jrd. Theodor Creemers pastoor Joos Arts. Mededeling: Zondag onder de mis van 11.00 u. is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters: Re- sy en Henny Hanen. Huwelijksafkondiging: Gerrie Pe ters en Peter Wilmsen; Wilma Rongen en Cor Vervoort. Akolieten: Zaterdag 10 maart: 19.00 T. Ver beek en G. de Groot. Zondag 11 maart: 8.00 Nard Kro nenberg en Theo Janssen; 9.30 Hen ny Fassotte en Godfried Hendricx; 11.00 Anita Hendricx en Louis Truijen. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19.00 Berti Bou ten en Rudy Manders. Woensdag, vrijdag: 19.00 Noud Her mans en Henri Willems. Zondag 11 maart: H. Missen 7.30, 9.00, 11.45; Hoogmis 10.15 gezongen door Crescendo; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mededelingen: Dit weekend 10 en 11 maart eerste inzameling voor de vasten- aktie. Onze parochie heeft dit jaar een object gekozen in India. In het bisdom Patna van India vraagt een inlandse zuster medische appara tuur instrumenten nodig voor de polykliniek. Die instrumenten kosten 6.000,Wy met onze parochie, willen die 6.000,by elkaar bren gen. Doen we allemaal goed mee. De onenigheid die er in ons land is waar vechten we niet over mag niets afdoen aan de hulp die deze doodarme mensen nodig hebben. Zorgen wfl, dat ons geld voor de ze arme mensen te helpen by de ze zuster komt. 2. Van zaterdag op zondag 17/18 maart is de Stille Omgang in Am sterdam. Meerdere gegevens vindt u op de affiche in het kerkportaal. Misintenties: Zaterdag: 18.30 overl. ouders Ars- Tonen en overl. fam. Vermeulen- Dijkmans en Boeren-van Wees. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Giel Kusters (v.w. de buurt); 10.15 Martien Hendrix en Jacobus van Veghel; 11.45 overl. grootmoeder; 18.00 Petronella Brandt-van Horck. Maandag: 8.0 Elisa Gregoria Palm en t.e.v. de H. Geest; 19.00 om Gods zegen. Dinsdag: 8.00 Fam. Willemse-van Koutriken en fam. Vermeulen-Dyk- mans; 19.00 Wim van den Munck hof en overl fam. en overl. fam. Ja cobs en Wientjens. Woensdag: 8.00 overl. fam.; 19.00 Pastoor Arts. Donderdag: 8.0 Albert van de Boo gaard en Clarita Romijn-Snijders; 19.00 Giel Kusters en overl. ouders Smedts-Jeuken en kinderen. Vrijdag: 8.00 Leo Janssen; 19.00 Gezinsmis; Martien Wijnhoven en Jan Volleberg en overl. fam. Zaterdag: 8.00 oud-wijkzuster Jans sen. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 René van Hooren en Tony Scholten. Zondag: 7.30 Pieter Hendriks en Eric Arts; 9.00 Ricky Douwes en Jos Claessens; 10.15 Henk en Leo Jan sen; 11.45 Willy v. d. Bekerom en Johnny Philipsen; 18.00 Peter en Marty n Smelt. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Arnoud Verhaeg en Hans van Gee- nen; 19.00 Hans Kerstjens en Jac. Smetsers. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Edgar Janssen en Perry Eibers; 19.00 Peter en Marty n Smelt Zaterdag 10 maart: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Misintentie: Dhr. J. Rongen van wege de „Wiekslag". Zondag 11 maart: Euch. viering om 10.00 uur. Kindercrèche aanwe zig. Misintentie: Dhr. J. P. v. Leeu wen. Woensdag 14 maart: Euch. viering om 1900 uur. Misintentie: Dhr. W. v. d. Munckhof en overl. fam. Deze dienst wordt verzorgd door de zus ters en pastors. Iedereen is van har te welkom. 2e zondag van de veertigdagentyd. Zaterdag: 19.00 Avondmis voor overl. Grad Geurts en overl. ouders Linders-van Herpen. Het jongeren koor en orkest, beide o.l.v. dhr. J. van Els verzorgen mede deze eucha ristieviering. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Arts-Lenssen; 9.00 leesmis voor overl. H. Arts; 10.00 Hoogmis voor overl. M. Voermans (v. Joos en Elly), m.m.v. het kerkeiyk zangkoor. 11.30 Mis voor overl. fam. Michels- Dicks en dochter Mia. Muzikale ver zorging door kinderkoor Coninxhof. 18.30 Avondmis voor overl. fam. Jan- sen-Manders. Maandag: 19.00 Avondmis voor mevr. den Holder (v. d. bejaarden) en voor overl. fam. Madou-v. d. El zen. Dinsdag: 19.00 Avondmis voor overl. Maria Tillemans-Lafleur, echtgenote en familie. Voor Jan van Lin, zoon Nout en overl. ouders van Lin-Heij- ligers. Woensdag: 15.30 Huwelijksmis v. Jacques Boom en Jolanda Sijbers; 19.00 Avondmis voor Harry Arts en Catharina Cuypers. Voor overl. fam. Bouten-van Megen en Huberta van Megen. Donderdag: 19.00 Avondmis voor overl. Piet Lommen en Toon Pelzer (v. d. buurt). Vrijdag: 14.00 Huwelijksmis voor Michael Morjaan en Willy Lange; 19.00 Avondmis voor overl. Piet Ver meit foort en fam. voor overl. Anna Wilmsen-Hermkens en oom Piet. Zaterdag: 19.00 Avondmis voor overl. Gertruda Madou-Klaassen, uit dankbaarheid en tot intentie voor deelnemers Stille Omgang; 22.30 Aanbiddingslof voor de deel nemers Stille Omgang. Mededelingen: 1. A.s. zondag onder de Mis van half 12 kleutercrêche in de kleu terschool vlak by de kerk. Leid sters: Wilma van Osch en Jacque line Vollenberg. 2. De start voor de deelnemers aan de Stille Omgang van Noord-Lim burg in de nacht van 17 - 18 maart wordt gemaakt met een lof in onze kerk. Het spreekt van zelf, dat ieder welkom is mee te komen bidden. 3. De zakjes voor uw vastenoffer worden verzameld in de kisten in de kerk, die daarvoor zy'n aange duid. (Achter in de kerk en zü-ingang). 4. In alle H.H. Missen van a.s. za terdagavond en zondag wordt uw byzondere aandacht gevraagd voor de Vastenaktie met als the ma: „SAMEN BOUWEN AAN EEN BETERE WERELD". Daar om doen we a-s. zaterdagavond om zeven uur een jongerenmis waarin jongeren dit thema zullen verwoorden. Graag vragen wy hiervoor uw belangstelling. 5. Kom in de vastentijd óók eens op een avond door de week een eucharistie bewonen! 6. Als pastoor dank ik u allen die door uw belangstelling en gebed een grote steun voor me bent ge weest tydens mgn verblyf in het Radboudziekenhuis. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 O. Ingenpas, E. Fran ken; 9.00 C. v .d. Brand, F. Linskens; 10.00 M. Barten, H. Kusters, H. Lit- jens; 11.30 Th. Houwen, Th. Ursel- man; 18.30 H. Willemse, M. Willem- se. Maandag, dinsdag, woensdag: 19.00 Jos Vervoort, H. Boom. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 19.00 P. Kroef, R. Smits. Aolieten: vrijdag 9 maart, 20.15: samenkomst by de kapelaan, Gra- tenstraat 7. Misdienaars: zaterdag 10 maart, by eenkomst in de kerk om 11.00 uur. 10 - 18 maart Zaterdag: 19.00 Toon Kleuskens Sjeng Potten (Kinderkoor). Zondag: 9.00 tot zekere intentie; 11.00 gest. jaard. Antoon Verheggen en Hendrina van Haaren jaard. Antonet Custers, zoon Martien en schoonzoon Piet (gemengd koor). Maandag: 9.00 Maria Joosten- Camps. Dinsdag: 9.00 Theo Camps en An na Verhoeven. Woensdag: 9.00 Lei van Soest (v.w. de buurt). Donderdag: 9.00 gest. jaard. Jan Zegers en Johanna Camps. Vrijdag: 9.00 gest. jaard. Bertha Hendriks. Zaterdag: 19.00 overl. familie Kes- sels-Nissen. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Han» Vu! Ber ry en Alex Oudenhoven, Pi :er Ver hagen. Zondag: 9.00 Antoine Janssen, Marcel Derks, Gerard Verbruggen, Robbie Raaymakers; 11.00 Nico Ver- steegen, Alouis Martens ,Davy Moor- rees, Eric Jeuken. Zondag 11 maart as. Reminiscère, tweede zondag van dc veertigdagen tijd. om tien uur in de aula van Den Hoebert Ds. J. van Dijk uit Grave. De eerste kollekte is voor het dia- konaatsprojekt ,de tweede voor kerk en diakonie. Adres voor verhuizingen: Dhr. A. A. Harms, Mastbos 10 te Venray, tel. 4722. Zaterdag: 19 uur gez. h. mis voor Johannes Takken, Petronella van Dommelen en dochter Riek. Zondag: 8 uur h. mis ter ere van O.L.Vrouw tot zekere intentie; 9.30 hoogmis, jaard. Antoinetta Theuws en voor Piet Rongen namens neven en nichten Strijbosch-Cleven. Maandag: 8 uur h. mis. Dinsdag: 19 uur gez. h. mis overl. familie Janssen-Cöp. Woensdag 8 uur h. mis. Donderdag: 19 uur gez. h. mis uit dankbaarheid bij 80e verjaardag. Vrijdag: 8 uur h. mis. Zaterdag: 19 uur gez. h. mis, mnd. dienst Sef Dircks en jaardienst Piet Rongen. Zaterdag: 19.00 Ism. tot int. van fam. Steeghs-Thijssen. Zondag: 8.00 Ism. v. Leo Cox en overl. fam.; 10.00 hgm. v. Piet Vul- lings (vanw. kerkelijk zangkoor); 11.15 lsm. v. overl. fam. Versteegen- Moorrees Jan van Meijel, echtg. en overl. kinderen. Maandag: 18.00 weekd. v. Harry Asselberghs; 18.30 lsm. v. Jan van Meijel, echtgenote en overl. kinde ren tot int. van fam. Willems-Loo- nen; 19.00 weekd. v. Maria Loonen- Scheffers. Dinsdag: 7.30 lsm. v. Mathys Lit- jens en echtgen. Jozef Croijmans, echtgen. en Martin Croymans. Woensdag: 18.30 lsm. v. overl. fam. de Lauw-Boom; 19.00 lsm. tot byz. intentie (G.); 19.30 weekd. v. Piet Vullings. Donderdag: 18.00 gest. jrd. v. God fried Litjens en Wilhelmina Jennis- kens; 18.30 lsm. v. Frans Verkoeijen en overl. fam. Verkoeyen-Janssen; 19.00 lsm. v. overl. fam. Loonen-de Lauw-Thijssen; 19.30 lsm. v. Ant. en Bern. Loonen, beide echtgen. en Johanna Verheijen-Loonen. Vrijdag: 7.30 gest. jrd. v. Henri Weijs, Gertruda Stappers en overl. kinderen. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Martinus Heesen en overl. fam. Misdienaars: 18.30 Tj. Jenniskens; 19.00 R. David. Akolieten: 8.00 A. Janssen; 10.00 F. van Bavel, A. Reintjes en P. Ver stappen; 11.15 H. en R. Cornelissen. Gedoopt: Loenen Moud. Vastenaktie: U helpt toch ook de mens in onderontwikkelde gebieden? Dank U! tweede zondag van de 40-dagen-tijd Zaterdag: 19 uur h. mis voor Ma ria van Soest-Swinkels en Theo. Zondag: 8.30 jrgt. Mart. Hendriks 10 uur jrg. Willem Spreeuwenberg en Margaretha Vervoort; 11.30 jrg. Willem Vollenberg. Maandag: 8 u weekd. J. Spreeu wenberg. Dinsdag: 8 u maandd. mevr. Phi- lipsen-Groetelaars. Woensdag: 8 uur h. mis voor Wim In 't Hulst. Donderdag: 8 uur h. mis voor Wis- mans-Gooren-Droessen. Vrijdag: 8 uur maandd. voor Jan Spreeuwenberg; 13.30 h.mis uit dank bij het huwelijk van Rudi Pots en Rieky Smits. Zaterdag: 19 uur h. mis voor Ma ria van Soest-Swinkels en Theo. Misdienaars: Zaterdag: Robert van Ass en Ri chard Juwett. Zondag: 8.30 Henny Michels en Rob Koonings; 10 uur John Michels en Willy Hendriks; 11.30 Robert Ste vens en Francis v.d. Hoff. 2e zondag in de Veertigdagentyd. Zaterdag: 19.00 Hoogmis v. overL fam. Gellings en v. d. Elzen. Zondag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie; 10.00 Hoogmis voor Harrie Versteegen; 11.30 gest. lsm. voor Ber- nardina Muysers. Maandag: 8.00 gez. H. Mis voor Wiel de Rijck. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voor Hen- ricus van Meyel en Petronella van Rijswyck. Woensdag: 8.00 best. jgt. voor Jo hanna Custers. Donderdag: 8.00 gez. H. Mis voor Jan M. Gielen en overl. kind. VXrijdag: 8.30 Schoolmis, gest jgt. voor Maria L'Ortye-Lipperts. Zaterdag: 19.00 Hoogmis voor Jo- han van Keysteren v.w. vrienden. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: I. van Helden, M. Michels; 10.00 T. Janssen, M. Kessels; 11.30 T. Engels, J. Eyssen. Kollektanten: zaterdag: J. v. Hoof; zondag: 8.30 v. Cuyck; 10.00 Emonts; 11.30 Arts. Zaterdag 10 maart: 19.30 avondmis v. d. zielerust van Piet Vogelsangs. Zondag: tweede zondag van de Vastentijd. 10 u. hoogmis t.b.i. Door de week H. Mis 8 uur. Maandag: v. d. overledenen van fam. Poels-Duykers. Dinsdag: tot int van fam. v. d. Heuvel-Peters. Woensdag: v. overleden ouders Muysers-v. d. Sterren. Donderdag: v. d. overledenen van fam. Nabuurs-v. d. Broek. Vrijdag: t.b.i. Zaterdag: 19.30 avondmis v. d. zie lerust van T. Botden. Zondag 11 maart, 2e zondag van de veertigdagentyd. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. v. levende en overl. fam. van Mcyel- Poels. Zondag: 9.45 Hgm. tot bijz. inten tie fam. Jacobs-Janssen; 11.15 Hgm. uit dankbaarheid fam. Geurts-Slan- gen. Maandag: 8 uur lsm. voor gene zing van een zieke fam. A. Dinsdag: 8 uur kim. zal. Petr. Ida van Staveren-van Son. Woensdag: 8 uur jgt. voor zal. H. Vollenberg. Donderdag: 8 uur lsm. overl. fam. de Lauw-Rongen. Vrijdag: 8 uur lsm. afgest. fam. Drabbels-Klaassen-van Meyel. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. uit dankbaarheid fam. R. Akolieten voor 11 maart: G. Geurts, G. van der Ligt. G. Timmermans. Misdienaars: Classens, Janssen. Tweede zondag in de Veertigdagen tyd, 11 maart 1979. Zondag: 8 uur H. Mis voor Bet je Ewals-Fleuren; 10 uur Hoogmis: ge sticht gezongen jaargetijde voor Wilhelmus Jenneskens, Regina Ron gen en zoon Leo. Akolieten: Ton Arts en Bert Maas. Misdienaars van de week: Ste- phan Gielens en Johnny Claessens. Vandaag is de eerste inzameling van de vastenaktie. Maandag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Poels-Michels. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Gina Droesen. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Har rie. Muijsers. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Toon Huisman v.w. zijn vrienden. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor Arnold Gielens en Piet Michels. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Martinus Peeters, Johanna Gerrits en Sjaak Loonen. Zaterdag 10 maart: 8.45 H. Mis in de Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef no veen v.b.i. en voor overl. fam.; 19.00 Avondviering tot int. van Bertus Mulder en fam. v. d. Munckhof en voor moeder Geurts. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Nelly Fleuren; 8.30 t.e.v. de H. jhozef v.b.i.; 10.00 Hoogmis voor overl. fam. Philipsen-van Dijck en - fam. v. d. Munckhof en Pierre Koop- mans; 11.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor overl. fam. Janssen; 15.00 Ge bedsdienst t.e.v. de H. Jozef. Maandag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel voor de overledenen van de Karmel en voor noveen b.z.i. Dinsdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel t.e.v. de H. Jozef voor overl. moeder en voor fam. Vermeulen; 15.00 Gebedsdienst bedevaart Ser- vaas. Donderdag: 8.45 H. Mis in de Jo zefkapel t.e.v. de H. Jozef; 15.00 H. Mis voor Het Schuttersveld door de ken Loonen. Vrijdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel t.e.v. de H. Jozef v.b.i. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo es el segundo domingo de Cuaresma; a las once y cuarto, en nuestra capilla, Overloonseweg 2 Venray. Misa con cantos espanoles y meditación sobre la Pasion de Nuestro Senor. Después de la Misa reunión en la salita del convento donde estan a su disposición bastan- tes diarios y revistas. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Desde el primero de enero de 1979 1979 rige en Holanda el salario min, imo para personas de 23 anos: fl. 1751,10 por mes. Hasta la vista! de tweede kerkenconferentie 1978 - 1980 .sX Er was eert> een boom waar je u tegen zei. zyn kruin was machtig en breed, zyn takken konden alles dra gen, vruchten en vogels. Maar op 'n dag begonnen zUn blaadjes te verdorren en 't was nog lang geen herfst. De bomendokter kwam en zyn diagnose was: die boom heeft nauwelyks wortels! De boom had het altyd in de hoog te gezocht, niet in de diepte. Dit is het verhaal van veel men sen, Door prestatie- en prestlge- zucht, door hebben en hebberigheid, door uiterlykheid en inspanning om wat te betekenen, zyn we onszelf kwytgeraakt. De samenleving dwingt ons ertoe om alsmaar boven de grond te leven. Jules de Corte zei eens: „We doen te veel en we zUn te weinig." Mens-zyn, veel mensen zoeken hiernaar, ze komen by elkaar en be spreken samen 't boekje „Geroepen tot Hoop". Die beweging heet „Ker ken Conferentie 1978 - 1980". Iets voor u? Brochure te bestellen door storting van 3,op giro 291025 van de Horstlnk postbus 400 Amersfoort, bestelnummer 90.116. Kontaktpersoon plaatseiyke stuur groep: A. Steen, tel. 5439 (tussen 6 en 7 uur). KERKELIJKE DIENSTEN IN DE MAAND MAART 1979: Zondagen: 11, 18 en 25 maart in de SL Jozefkerk: H. Missen: 8.30 en 11.30 uur; Hoogmis: 10.00 uur; Gebedsdienst: 15.00 uur. Zondag 18 maart: Plechtige vie ring van het Feest van de H. Jozef. H. Missen: 8.30 en 11.30 uur in de St. Jozefkerk; 10 uur Hoogmis, opge dragen door kardinaal Alfrink; 15.00 uur Gebedsdienst door P. Provin ciaal A. Kroesse. Maandag 19 maart: FEEST VAN DE H. JOZEF. H. Missen: 8.30 en 11.30 uur in de kerk; 10 uur Plechtige Hoogmis, op gedragen door Mgr. Moors; 15.00 u. Gebedsdienst door deken Theunissen uit Venray. Elke zaterdag: 19.00 unr Avondmis in de Jozefkerk. Alle werkdagen: 8.45 H. Mis In de St. Jozefkapel. Inlichtingen en korrespondentie: P. Rektor, St. Jozeflaan 56, 5817 AD Smakt-Venray Telefoon: 04782 - 232 Giro: 1063 648 tn.v. Rektoraat St. Jozef, St. Jozeflaan 56, Smakt- Venray. UIT PEEL EN MAAS VAN 12 MAART 1949 - No. 10 Nadat de Schaakclub en Hockey club zyn voorgegaan met het beha len van het kampioenschap is nu ook S.V.V. kampioen geworden. Dit is de tweede maal sinds de fusie dat S.V.V. dit resultaat bereikt. Wordt Venray een tweede klasser rijker? Het eerste elftal van S.V.V. wensen wij alle succes toe bij de komende promotie. Onze hele gemeente ziet vol verwachting de dingen die ko men gaan tegemoet. Stel de Venray se sportliefhebbers niet teleur. By de vele cadeaux die S.V.V. by het behalen van het kampioenschap heeft mogen ontvangen was ook de toezegging van Huize St. Servatius voor de aanleg van een nieuw sport veld. Dit zal dan zeer waarschijniyk komen te liggen op het stuk hoek Oostsingel-weg naar het Brukske, dat onlangs met de gemeente is ge ruild. Degene die het sportveld van voor de oorlog gekend heeft, is be nieuwd naar de uitvoering van dit nieuwe. Venray zal dit jaar 26, 27 en 28 september a.s. een grote Landbouw tentoonstelling organiseren, waarby ook de Middenstand vertegenwoor digd zal zijn met een aparte afdeling. Reeds zijn de verschillende werk- comité's opgericht en met de voor bereidende werkzaamheden begon nen. De belangstelling biykt nu al zeer groot en kunnen alle plannen verwezenlijkt worden, dan belooft deze tentoonstelling een groot succes te worden. Woensdagavond vergaderde in ca fé 't Hert de Onderlinge Glasverze kering alhier. Van de 106 leden wa ren er 35 opgekomen om te luisteren naar het jaarverslag waaruit bleek dat de financiële toestand rooskleu rig was, iets wat nog lang niet van alle verenigingen gezegd kan wor den. De bijdrage van de leden bleef hetzelfde, n.l. 1,per m2. We wil len er nog op wyzen dat geen en kele particuliere glasverzekering hiertegen kan concurreren. Gedwongen door de financiële nood onzer kerk, is het kerkbestuur voornemens ingaande 1 april a.s. enige zitplaatsen in de kerk te ver pachten. De jaariykse pachtprijs be draagt 50.— per zitplaats, by vooruitbetaling te voldoen. De aan- pachters mogen van hun recht hun ner zitplaats echter slechts gebruik maken in de H. Missen van 7, 8 en 10 uur en het Lof. zodat alle zit plaatsen in de H. Mis van 6 uur vrij zyn en kunnen in deze H. Mis alle gelovigen van alle zitplaatsen ge bruik maken. Zy die plaatsen wen sen aan te pachten, worden verzocht daarvan opgave te doen ten kanto re van de secretaris van het Kerk bestuur de heer Fr. Vermasten, Marktstraat 10.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9